Pomoc u vezi PC-a

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Avatar
Cautinho
Postovi: 7247
Pridružen/a: 29 jan 2012, 09:04
Lokacija: Područje visoke dominacije
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la Cautinho » 10 jan 2019, 20:31

Može li mi netko objasniti u čemu je problem ovdje,sistem se sruši usred ničega,nema pravila
slika
Keep walking.

Avatar
Penaltiky
Postovi: 15051
Pridružen/a: 14 maj 2017, 17:04
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la Penaltiky » 10 jan 2019, 21:31

Cautinho je napisao/la:Može li mi netko objasniti u čemu je problem ovdje,sistem se sruši usred ničega,nema pravila
slika
Kamiondžijo ti li si?
Šit bi loš, a sudžuk žilav...

Avatar
Cautinho
Postovi: 7247
Pridružen/a: 29 jan 2012, 09:04
Lokacija: Područje visoke dominacije
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la Cautinho » 10 jan 2019, 22:46

:lol: :lol: Prođe dosta vremena al nadimak je ostao isti haha
Keep walking.

Avatar
Murga
Postovi: 3114
Pridružen/a: 20 jul 2013, 16:29
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la Murga » 12 jan 2019, 00:29

AshburtonG je napisao/la:
Murga je napisao/la:Ja ne znam za druge zemlje, ali u Americi se uopste vise ne isplati sastavljati PC (osim ako hoces nesto posebno za gaming). Ja nedavno kupio od Dell PC koji nema sanse da bi mogao samo djelove kupiti za te pare da sam posebno kupovao.
Naravno da se isplati. Konfiguraciju koju zelis, nikad neces nac zapakovanu sa cijenom kao kod one konfe koju sam pravis. Nebitno zivio u USA ili Afganistanu. :)
Necu te pretjerano uvjeravati :) , ali kao sto sam napisao, ako ne kupujes PC za gaming, ne ispalti se. Ovo su ti cijene koje ces ovde platiti za djelove koje imam.

-Intel i7-8700 = $300
-8GB DDR4 (2,666MHz) = $50
-M.2 128GB SSD + 1TB 7,200 rpm HDD =$100
-NVIDIA GTX 1050Ti 4GB (GDDR5) = $150
-Motherboard da podrzava ovo = $100
-Win 10 Pro = Ovo racunaj $200 za licencu, jer bi to svakako kupio posto ne koristim nista sto je ilegalno

Samo ovo kosta $900 iako sam podbacio sa cjenama malo. Gdje je jos napojna, kuciste, tastatura/mis, NIC + wireless/Bluetooth, garancija na sve djelove i ostale stvari koje sam dobio uz ovu kupovinu. Ne kazem ja da je svugdje tako, ali ako se bavis ovim i znas sta trazis, u Americi se to ne isplati vise sastavljati sebi. Uvjek ces sad moci kupiti PC jefitinije nego da ga ti sastavljas (naravno ako znas gdje da gledas i kad).
Ovo sve je mene izaslo $800 direktno od Dell sto sam kupio i nikad ne bih mogao da sve to imam za manje od tih $800. Naravno, ako ces kupiti ovo za pravu cijenu to ti je $1200-1500 sto bi oni prodavali regularno. Zato kazem, vazno je znati kad, kako i gdje da bi bio gornji u toj kupovini, ali takva su vremena dosla ovde.
Ne obra se bostan, dok sljive ne popadaju...

Avatar
miki_92
Postovi: 21593
Pridružen/a: 07 jun 2010, 19:41
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la miki_92 » 12 jan 2019, 01:02

slika

slika

Win 10 licenca se kupi za 5-10 dolara
"This whole thing is pretty much done. We're more ghosts than people."

Avatar
Brokula
Postovi: 30536
Pridružen/a: 13 feb 2014, 18:32
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la Brokula » 12 jan 2019, 01:16

Cautinho je napisao/la:Može li mi netko objasniti u čemu je problem ovdje,sistem se sruši usred ničega,nema pravila
slika
Ma ima pravilo, izbriši antivirus koji imaš
7 - Tottenham Hotspur are the first English side to concede seven goals in any European competition since Tottenham Hotspur themselves lost 0-8 to FC Koln in the UEFA Intertoto Cup in July 1995. Spursy.

Avatar
majestic24
Postovi: 17394
Pridružen/a: 29 maj 2009, 23:26
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la majestic24 » 12 jan 2019, 01:41

imam laptop,star je 9 godina. U pitanju je asus k serija. Procesor mu je 2.1 ghz dual core te ima 4 gb rama. U danasnje vrijeme to je lose,medjutim taj laptop sam dobio na poklon i ima mi vrijednost. Inace koristim ga samo za pisanje na forumu i da pogledam ponekad utakmicu koja nema na tv-u.

Zelio bih da ubrzam malo ovaj laptop. Da li bi stavljanjem SSD diska i nekih 8 gb rama popravilo dosta stvari iako procesor ostaje isti???
GLORY,GLORY MAN.UNITED : 1907–08, 1910–11, 1951–52, 1955–56, 1956–57, 1964–65, 1966–67, 1992–93, 1993–94, 1995–96, 1996–97, 1998–99, 1999–2000, 2000–01, 2002–03, 2006–07, 2007–08, 2008–09, 2010–11 , 2012-13

..:::The Black Mamba Strikes Again::...

Avatar
Brokula
Postovi: 30536
Pridružen/a: 13 feb 2014, 18:32
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la Brokula » 12 jan 2019, 04:21

Formatiraj ga, i ne instaliraj divlje antiviruse kao kolega gore
7 - Tottenham Hotspur are the first English side to concede seven goals in any European competition since Tottenham Hotspur themselves lost 0-8 to FC Koln in the UEFA Intertoto Cup in July 1995. Spursy.

Avatar
AshburtonG
Postovi: 6296
Pridružen/a: 15 jan 2016, 14:05
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la AshburtonG » 12 jan 2019, 04:42

Murga je napisao/la:
AshburtonG je napisao/la:
Murga je napisao/la:Ja ne znam za druge zemlje, ali u Americi se uopste vise ne isplati sastavljati PC (osim ako hoces nesto posebno za gaming). Ja nedavno kupio od Dell PC koji nema sanse da bi mogao samo djelove kupiti za te pare da sam posebno kupovao.
Naravno da se isplati. Konfiguraciju koju zelis, nikad neces nac zapakovanu sa cijenom kao kod one konfe koju sam pravis. Nebitno zivio u USA ili Afganistanu. :)
Necu te pretjerano uvjeravati :) , ali kao sto sam napisao, ako ne kupujes PC za gaming, ne ispalti se. Ovo su ti cijene koje ces ovde platiti za djelove koje imam.

-Intel i7-8700 = $300
-8GB DDR4 (2,666MHz) = $50
-M.2 128GB SSD + 1TB 7,200 rpm HDD =$100
-NVIDIA GTX 1050Ti 4GB (GDDR5) = $150
-Motherboard da podrzava ovo = $100
-Win 10 Pro = Ovo racunaj $200 za licencu, jer bi to svakako kupio posto ne koristim nista sto je ilegalno

Samo ovo kosta $900 iako sam podbacio sa cjenama malo. Gdje je jos napojna, kuciste, tastatura/mis, NIC + wireless/Bluetooth, garancija na sve djelove i ostale stvari koje sam dobio uz ovu kupovinu. Ne kazem ja da je svugdje tako, ali ako se bavis ovim i znas sta trazis, u Americi se to ne isplati vise sastavljati sebi. Uvjek ces sad moci kupiti PC jefitinije nego da ga ti sastavljas (naravno ako znas gdje da gledas i kad).
Ovo sve je mene izaslo $800 direktno od Dell sto sam kupio i nikad ne bih mogao da sve to imam za manje od tih $800. Naravno, ako ces kupiti ovo za pravu cijenu to ti je $1200-1500 sto bi oni prodavali regularno. Zato kazem, vazno je znati kad, kako i gdje da bi bio gornji u toj kupovini, ali takva su vremena dosla ovde.
Sve svoje proizvode i elektroniku kupujem u USA, jer su u startu 20% jeftiniji nego u Evropi zbog nedostatka VATa. Tako da znam cijene. Uvijek ce te ispast jeftinije ako sklapas racunar. Ti mozes dobit iste specifikacije, ali ne i iste performanse. Zapakovani racunari uglavnom ubacuju najjeftinije komponente. Dealovi racunara koji su stariji i koji ce biti zamijenjeni novijim serijama, te praznicni popusti mogu dovest do eventualnog ravnanja cijena.

Avatar
Murga
Postovi: 3114
Pridružen/a: 20 jul 2013, 16:29
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la Murga » 12 jan 2019, 04:53

miki_92 je napisao/la:slika

slika

Win 10 licenca se kupi za 5-10 dolara
Dobro si nasao to ako je svejedno koji je proizvodjac djelova. Da sam ja sastavljo ovo, niti bi kupio Adata niti Seagate HDD, niti ASrock motherboard, ali to su sitnice (usput, to nije ni sto je Dell stavio). Sve u svemu blizu si sa tim mail-in rebate ako se hoces s tim zayebavati. Opet Windows prebacuje tu cijenu.
Kao sto rekoh, mozes to i besplatno skinuti, poenta je u tome sto ja jednostavno moram kupiti tu licencu za $200 ili kroz popust za nekih $150 (nebitno zasto) + garanciju koju imam od proizvodjaca. Sve u svemu, ja znam da dobijam vise sa ovim potezom preko Dell-a. Ako se ne slazemo OK je, ne moramo se slagati :thumbup:

@AshburtonG - to jeste istina za home user, ali nije istina za business sto je PC koji sam u ovom slucaju ja kupio. Svako ima svoje, nemam namjeru da se natezem oko stavova ;)
Ne obra se bostan, dok sljive ne popadaju...

Avatar
miki_92
Postovi: 21593
Pridružen/a: 07 jun 2010, 19:41
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la miki_92 » 12 jan 2019, 09:04

cek ti fkt mislis da si dobio bolje dijelove od Della, otvori kantu pa ces vidjeti sta si dobio

svaka od komponenti ima 4+ zvjezdice na partpickeru, ali posto su tebi bitna imena nemamo o cemu pricati

i da, slobodno nastavi placati Win $200 u 2019.

ako kompanija prodaje AIO po manjoj cijeni od racunara koji se sklapa iz dijelova ona radi nesto pogresno

ja sam poprilicno siguran da Dell ne grijesi, zapravo dokazao sam ti to
"This whole thing is pretty much done. We're more ghosts than people."

Avatar
Murga
Postovi: 3114
Pridružen/a: 20 jul 2013, 16:29
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la Murga » 12 jan 2019, 15:44

Sve je OK druze, uzrujavas se bezveze radi necega sto sam ja napisao. Kazem ti, ti znas svoje, ja svoje, I sve je super.
Ne obra se bostan, dok sljive ne popadaju...

Avatar
QUARESMA 18<<<
Postovi: 14585
Pridružen/a: 22 feb 2009, 21:53
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la QUARESMA 18<<< » 12 jan 2019, 17:10

majestic24 je napisao/la:imam laptop,star je 9 godina. U pitanju je asus k serija. Procesor mu je 2.1 ghz dual core te ima 4 gb rama. U danasnje vrijeme to je lose,medjutim taj laptop sam dobio na poklon i ima mi vrijednost. Inace koristim ga samo za pisanje na forumu i da pogledam ponekad utakmicu koja nema na tv-u.

Zelio bih da ubrzam malo ovaj laptop. Da li bi stavljanjem SSD diska i nekih 8 gb rama popravilo dosta stvari iako procesor ostaje isti???
naravno

Avatar
Azpi
Postovi: 4457
Pridružen/a: 17 maj 2018, 13:26
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la Azpi » 13 jan 2019, 02:47

Murga je napisao/la:Sve je OK druze, uzrujavas se bezveze radi necega sto sam ja napisao. Kazem ti, ti znas svoje, ja svoje, I sve je super.
Pa jbg ne moze se znati dvije razlicite stvari kad su u pitanju konkretne stvari, fulio si dosta sa cijenama ili si lose istrazio ili te neko lose na savjetovao u svakom slucaju niti je Windows blizu 200 dolara niti su cijene komponenti kao tvoje koliko ja vidim
Sajt od kojeg zivis, 2,5M pratioca, napisana knjiga i prodata u 1000 primjeraka.
!!!GOAT!!!
Jeste cap definisan al ako vlasnik hoce da baca pare onda cap ne vrijedi.Lal moze imat lebrona,klaya,davisa i irvinga u ekipi.

Avatar
AshburtonG
Postovi: 6296
Pridružen/a: 15 jan 2016, 14:05
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la AshburtonG » 13 jan 2019, 03:26

Treba osnove ekonomije svako procitat ko misli da kompanije "besplatno" sklope jednako dobar i pouzdan racunar i jos ti ga dostave ispod cijene samih komponenti.

Avatar
Murga
Postovi: 3114
Pridružen/a: 20 jul 2013, 16:29
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la Murga » 13 jan 2019, 03:48

Azpi je napisao/la:
Murga je napisao/la:Sve je OK druze, uzrujavas se bezveze radi necega sto sam ja napisao. Kazem ti, ti znas svoje, ja svoje, I sve je super.
Pa jbg ne moze se znati dvije razlicite stvari kad su u pitanju konkretne stvari, fulio si dosta sa cijenama ili si lose istrazio ili te neko lose na savjetovao u svakom slucaju niti je Windows blizu 200 dolara niti su cijene komponenti kao tvoje koliko ja vidim
Druze, navedi mi jednu stvar gdje sam fulio sa cjenama koje je momak postavio ako ces vec uzeti njegove cjene. Znaci ako ja kazem da je moj sistem jeftiniji nego da sam sve uzeo posebno i dodao OS koji sam naveo, ja lazem? Pa samo dodaj na njegovu conf jos Win i preslo je $800, sta sam slagao? Jedna stvar koju ne mozete da shvatite je da ja moram da kupim licencu ili direktno ili preko distributora (za svaki software), a kako god da je kupim bice $150-200.
https://www.microsoft.com/en-us/p/windo ... 43rkt/48DN

Uz to sve, ja licno imam dodatni benefit od 3 godine garancije (zamjena djelova) i kako se to sve vise ne isplati u vasim ocima, ja ne razumijem. Kao sto rekoh, za mene licno je ovo sasvim konkretno, a kome nije, onda neka tvrde da zivim u zabludi. Ja sa tim mogu da zivim :)

@AshburtonG zar je potrebno da neko poznaje ekonomiju kad je u pitanju osnovna aritmetika u mom slucaju? Svaki kompjuter koji sam kupio direktno je imao vjek trajanja koji se ocekuje tj. bio je pouzdan, nista manje nego moj koji sam sastavio. Jedan laptop mi je samo rikno prije par godina jer je ESD preko VGA syebo motherboard, ali u tom slucaju, garancija je pokrila to i zamjenili mb. I Dell i svaka druga firma ce dobiti svaki taj dio jefinije i od tebe i od mene kad se kupuje na 10 ili 100 hiljada od necega. U biznisu postoje popusti na kvantitet kao sto vjerujem znate.

Rekao sam vam da se ova ista konfiguracija prodaje od $1200-1500, znaci firma nije glupa niti radi nesto besplatno i ispod crte, ne gube.
Ne obra se bostan, dok sljive ne popadaju...

Avatar
miki_92
Postovi: 21593
Pridružen/a: 07 jun 2010, 19:41
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la miki_92 » 13 jan 2019, 09:38

a na ove komponente nemas garanciju :rol:

izvini ali ta konf. se moze samo budalama prodavati za $1200

ovo se dobije za tu cijenu

slika
"This whole thing is pretty much done. We're more ghosts than people."

Avatar
Unofficialpage
Moderator
Postovi: 21794
Pridružen/a: 22 feb 2013, 09:41
Lokacija: Niđe
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la Unofficialpage » 13 jan 2019, 11:25

Ali nije mi jasno zašto davati 200$ za win 10 lincencu kad se može uzeti za 5$, jednako kvalitetna i jednako ispravna. :mrgreen:
Momak je inače legenda, mislim na Sea!

Damir Dzumhur!!!!

Roger Federer the Best!!!!!!!

Avatar
Tritolone
Postovi: 12315
Pridružen/a: 12 apr 2011, 21:19
Lokacija: Croatia
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la Tritolone » 13 jan 2019, 13:30

Jel netko drugi ima problema sa gledanjem Twitch streamova, znaci nemam sanse gledat 720 stream bez glupog bufferanja nakon 20-30 sekundi ma i na 480p zastajkuje, posli toga moram refreshat i opet isto. Dok live stream na youtube mogu gledat bez problema i u najvecoj kvaliteti. Pc je novi kupljen prije 2 tjedna, Ryzen 5 2600, RX590 ako ista znaci. Proba sam na vise browsera i svugdje je isto, mislim da nije do neta problem posto bez problema mogu gledat twitch na drugom PCu i laptopu a i na steamu mi konstantno skida max speed bez prekida (uglavnom se vrti od 1,7 do 2.0 mbps). Proba sam i gasit one pizdarije u Firefoxu i Chrome (hardware acceleration) ali nije pomoglo.
Io non rubo il campionato ed in Serie B non sono mai stato!

Urlando contro il cielo

Tu regina di milano
Io son pazzo di te

Go into a room too fast kid, the room eats you.

Avatar
IlCapitano
Postovi: 16077
Pridružen/a: 17 sep 2012, 21:23
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la IlCapitano » 13 jan 2019, 18:03

Ima li neko da zna sa XML-om, web servisima itd. i generalno programiranjem s malo slobodnog vremena. Ne mora biti ni nešto stručan, samo da je malo napredniji. Treba mi dva zadačića uraditi, nije problem ni platiti ako treba :)
★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: VivaLaStella i 7 gostiju.