Jusuf Nurkić

Moderatori/ce: KK_Bosna,nerminh74,CashMan

BIHpatriota
Postovi: 2572
Pridružen/a: 02 avg 2016, 19:43
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la BIHpatriota » 13 jan 2019, 01:08

BosniaBoston je napisao/la:
japa je napisao/la:
BosniaBoston je napisao/la:Haj makar smo bolji od makedonije
Ni od njih nismo bolji...Makedonci su solidni u rukometu kako reprezentativnom tako klupskom dje imaju prvaka evrope, imaju cini mi se polufinale EP u kosarci, nisam siguran ali mislim da imaju olimpijske medalje, tesko da smo mi i od njih bolji, jedino u fudbalu...

Mi smo jedino bolji od Kosova a ako gledas Olimpijadu i od njih nismo bolji jer oni imaju zlato na jednoj olimpijadi sto su ucestvovali dok mi od nezavisnosti nemamo nikakvu medalju.
Dok babini sinovi budu placali ulazak u omladinske ekipe ovako ce nam biti
U siromašnom drustvu kakvo je naše, ovaj problem ce biti vrlo teško riješiti. Sistem totalno nakaradan i pogodan za ovakve marifetluke.

Avatar
LAZARUS2000
Postovi: 1092
Pridružen/a: 27 mar 2018, 19:11
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la LAZARUS2000 » 13 jan 2019, 01:27

japa je napisao/la: Isto ko sto mi je bilo smijesno Hrvati docekali svoje fudbalere sto su uzeli srebro bila festa pa onda Srbi da i oni budu u trendu organizuju docek vaterpolista, skupila se neka sica :rol: :rol: Mislim sve super jesu osvojili ali realno vaterpolo je vaterpolo to je isto ko da stonotenisere docekujes :rol: 90% veze nema o tom sportu.
O čemu ti to? Od 1995 godine svaki srpski sportski uspjeh se slavi na balkonu. To nismo vidjeli od hrvata to nije trend to je tradicija.
Kapije moćne na putu nek stoje,
sve kazne na glavu nek mi se sruše,
ja sam gospodar sudbine svoje
- jedini kapetan svoje duše.

BIHpatriota
Postovi: 2572
Pridružen/a: 02 avg 2016, 19:43
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la BIHpatriota » 13 jan 2019, 05:27

Vratimo se na temu, sutra je Portland favorit. Čini mi se da Denver nije u nekoj formi.

Avatar
_dreamer_
Moderator
Postovi: 6336
Pridružen/a: 03 sep 2009, 12:12
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la _dreamer_ » 13 jan 2019, 08:50

Napisah kilometarski post pa obrisah. Kontam, svako ima svoje misljenje i dzaba se samo vrtimo u krug. Ja samo kazem da Jusuf ima po mom misljenju ima visok upside, cijeneci sirinu koju je do sada pokazao (a koju recimo nisu pokazali mrcine poput njega, npr Dwight, Deandre, Adams...), te ostale okolnosti (kasno poceo trenirati, tek druga sezona gdje konstantno igra, promjena fizicke konstitucije prosle god).

Jednostavno uzivam u ovome sto se sada desava, a mislim da bi trebali i svi ostali. Vrijeme ce pokazati, ali ja vjerujem da ako ne bude povreda da ce on biti hladno 20/11/4 igrac u ovom portlandu ili u nekom drugom timu. On to zapravo vec i jeste, odnosno bio bi da uzima vise lopti. No to je proces, de neka on prvo dodje na nivo da igra efektivno 32-3 minute po mecu u oba smjera, a onda ce imati svojih 15 lopti. Jedno po jedno ljudi... Ali ovo do sada je jako ohrabrujuce, ja uzivam gledajuci ga kako vec polako pocinje da dominira u reketu nad nekim igracima, uzivam da vidim kako Juka odigra efektivno 12 minuta u komadu sto je do prije pola godine bilo nerealno. Moram reci da Stotts radi ove godine dobar posao, dozirano, ali mislim da je napokon shvatio njegov potencijal, te da mu staff posvecuje jako mnogo paznje.
When I was a boy of 14, my father was so ignorant I could hardly stand to have the old man around. But when I got to be 21, I was astonished at how much the old man had learned in seven years. (Mark Twain)

Avatar
marconato
Postovi: 12161
Pridružen/a: 10 jan 2009, 11:33
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la marconato » 13 jan 2019, 08:55

LAZARUS2000 je napisao/la:
japa je napisao/la: Isto ko sto mi je bilo smijesno Hrvati docekali svoje fudbalere sto su uzeli srebro bila festa pa onda Srbi da i oni budu u trendu organizuju docek vaterpolista, skupila se neka sica :rol: :rol: Mislim sve super jesu osvojili ali realno vaterpolo je vaterpolo to je isto ko da stonotenisere docekujes :rol: 90% veze nema o tom sportu.
O čemu ti to? Od 1995 godine svaki srpski sportski uspjeh se slavi na balkonu. To nismo vidjeli od hrvata to nije trend to je tradicija.
Sta kaze, vidjeli od Hrvata, pa da budu u trendu :rol:

Vaterpolisti prije toga 20x bili na balkonu, nesto manje odbojkasi, kosarkasi...

Mozda u BiH 90% veze nema o vaterpolu, ali u zemlji vaterpolo prvaka apsolutno svega, itekako ljudi znaju i prate... ;)
Crveno-bela boja kad se razlije svud', suze mi jurnu u oči, a srce iz grudi nema kud'...

Avatar
_dreamer_
Moderator
Postovi: 6336
Pridružen/a: 03 sep 2009, 12:12
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la _dreamer_ » 13 jan 2019, 09:03

Sto se tice tekme veceras, bice interesantno, Denver je u drugoj B2B utakmici, no sinoc su neocekivano izgubili i vjerujem da ce biti napaljeni da uzmu ovaj mec. Sanse su po meni podjednake, tu su timovi negdje po kvalitetu, ovisi ko ce imati bolju noc...
When I was a boy of 14, my father was so ignorant I could hardly stand to have the old man around. But when I got to be 21, I was astonished at how much the old man had learned in seven years. (Mark Twain)

filip13
Postovi: 38371
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la filip13 » 13 jan 2019, 11:30

kobe24 je napisao/la:S obzirom da su obojica jos uvijek jako mladi (razlika medju njima je tek oko pola godine), ja cu jos samo reci da se inshallah 'cujemo' ovdje za 3-4 godine kad obojica budu u najboljim igrackim godinama. Vidjet cemo tad je li jedan na nivou Darka Milicica, a ovaj drugi level iznad Dirka Nowitzkom (kako to ovdje neki hoce predstaviti). Boze zdravlja i nama i njima...

zar je i toga bilo?

Avatar
DamirT
Postovi: 15101
Pridružen/a: 15 maj 2018, 19:20
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la DamirT » 13 jan 2019, 11:32

Portland veceras lagano dobija
Puno love sam potrošio na piće, žene i auta. Ostatak sam spiskao.
G.B.

"Bruka i sramota. Dovidjenja" - Igor Kristic

Rona i Leao - Mjauuu 🐈

Devedesetka - 👏👏

japa
Postovi: 7198
Pridružen/a: 17 dec 2017, 20:09
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la japa » 13 jan 2019, 12:01

LAZARUS2000 je napisao/la:
japa je napisao/la: Isto ko sto mi je bilo smijesno Hrvati docekali svoje fudbalere sto su uzeli srebro bila festa pa onda Srbi da i oni budu u trendu organizuju docek vaterpolista, skupila se neka sica :rol: :rol: Mislim sve super jesu osvojili ali realno vaterpolo je vaterpolo to je isto ko da stonotenisere docekujes :rol: 90% veze nema o tom sportu.
O čemu ti to? Od 1995 godine svaki srpski sportski uspjeh se slavi na balkonu. To nismo vidjeli od hrvata to nije trend to je tradicija.
Ne mijenja cinjenicu da je to zesca glupost. Iskreno mi da ostvarimo neki uspjeh u fudbalu mozda i kosarci izasao bi na ulicu ali docek vaterpolista mi zvuci ko dobra zayebancija, ko docek sahista, stonotenisera ili karatista :rol:

Avatar
marconato
Postovi: 12161
Pridružen/a: 10 jan 2009, 11:33
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la marconato » 13 jan 2019, 12:29

Cuj mozda kosarci :mrgreen: Da osvojis bronzu u rukometu, festo bi 5 dana, a kamoli u kosarci... ;)

P.S. Nije to slavlje samo po sebi, nego da se ispostuju ti momci, pogotovo vaterpolisti cije su premije i pomoc drzave mizerne u odnosu na uspjehe koje postizu!
Crveno-bela boja kad se razlije svud', suze mi jurnu u oči, a srce iz grudi nema kud'...

Avatar
DamirT
Postovi: 15101
Pridružen/a: 15 maj 2018, 19:20
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la DamirT » 13 jan 2019, 12:44

japa je napisao/la:
LAZARUS2000 je napisao/la:
japa je napisao/la: Isto ko sto mi je bilo smijesno Hrvati docekali svoje fudbalere sto su uzeli srebro bila festa pa onda Srbi da i oni budu u trendu organizuju docek vaterpolista, skupila se neka sica :rol: :rol: Mislim sve super jesu osvojili ali realno vaterpolo je vaterpolo to je isto ko da stonotenisere docekujes :rol: 90% veze nema o tom sportu.
O čemu ti to? Od 1995 godine svaki srpski sportski uspjeh se slavi na balkonu. To nismo vidjeli od hrvata to nije trend to je tradicija.
Ne mijenja cinjenicu da je to zesca glupost. Iskreno mi da ostvarimo neki uspjeh u fudbalu mozda i kosarci izasao bi na ulicu ali docek vaterpolista mi zvuci ko dobra zayebancija, ko docek sahista, stonotenisera ili karatista :rol:
Pa mi sad da osvojimo SP u sahu doslo bi hiljade ljudi jer mi nismo navikli da osvajamo medalje i u cemu god da pobijedimo to se slavi 30 dana
Puno love sam potrošio na piće, žene i auta. Ostatak sam spiskao.
G.B.

"Bruka i sramota. Dovidjenja" - Igor Kristic

Rona i Leao - Mjauuu 🐈

Devedesetka - 👏👏

japa
Postovi: 7198
Pridružen/a: 17 dec 2017, 20:09
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la japa » 13 jan 2019, 12:54

marconato je napisao/la:Cuj mozda kosarci :mrgreen: Da osvojis bronzu u rukometu, festo bi 5 dana, a kamoli u kosarci... ;)

P.S. Nije to slavlje samo po sebi, nego da se ispostuju ti momci, pogotovo vaterpolisti cije su premije i pomoc drzave mizerne u odnosu na uspjehe koje postizu!
Govorim za sebe, po meni je samo jedan sport za kojeg vrijedi izaci na ulicu za neki uspjeh ostalo ne bi, ali naravno da bi ljudi izasli za svasta ovdje kao sto smo vec vidjeli za kadete, tako bi i za vaterpoliste, sahiste, karatiste sto je po meni cisti debilizam.

Pa realno i drzava i nema neke koristi od vaterpola pa da sad nesto ulaze u njega, ok osvojis svjetsko u vaterpolu i sta bude koja korist za drzavu? Za to cuju ljudi u toj drzavi sto je osvojila i oni sto su izgubili finale ostatak svijeta uglavnom veze nema ni sta je to tako da i nije neka reklama za drzavu ako osvoji. Evo ne znma da li mi to uopste i imamo reprezantaciju u tome ali licno kad bi birao izmedju redovnog ucesca na svjetskim i evropskim u fudbalu i redovnog osvajanja medalja u vaterpolu, prije bi birao ovo prvo i vecu korist vidim u ovome prvom.

keno83
Postovi: 698
Pridružen/a: 19 nov 2014, 12:08
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la keno83 » 13 jan 2019, 13:09

Ukratko bolji igrac je Denverovac od Juke. Od obojice je daleko bolji Doncic vec sada. Tako da Jokic nikad nece biti najbolji evropljanin u nba, niti za to ima sansu, Doncic ako nastavi ovako definitivno bi vec kroz 5 godina mogao da postane najbolji neamerikanac ikad. Eto da se ne raspravljate

Avatar
Rokoko87
Postovi: 14670
Pridružen/a: 17 mar 2016, 20:04
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la Rokoko87 » 13 jan 2019, 13:12

keno83 je napisao/la:Ukratko bolji igrac je Denverovac od Juke. Od obojice je daleko bolji Doncic vec sada. Tako da Jokic nikad nece biti najbolji evropljanin u nba, niti za to ima sansu, Doncic ako nastavi ovako definitivno bi vec kroz 5 godina mogao da postane najbolji neamerikanac ikad. Eto da se ne raspravljate
keno83 zna, ovo je argumentacija!
31.08.'19. - FK Željezničar-fk sarajevo 5:2

Premijer Liga BiH - ★★★★★★
Kup BiH - ★★★★★★
Superkup BiH - ★★★
Prvenstvo Narodne republike BiH - ★
Liga Jugoslavije - ★
Kup UEFA: četvrtfinale 1971/1972,
polufinale 1984/1985.

keno83
Postovi: 698
Pridružen/a: 19 nov 2014, 12:08
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la keno83 » 13 jan 2019, 13:33

Rokoko87 je napisao/la:
keno83 je napisao/la:Ukratko bolji igrac je Denverovac od Juke. Od obojice je daleko bolji Doncic vec sada. Tako da Jokic nikad nece biti najbolji evropljanin u nba, niti za to ima sansu, Doncic ako nastavi ovako definitivno bi vec kroz 5 godina mogao da postane najbolji neamerikanac ikad. Eto da se ne raspravljate
keno83 zna, ovo je argumentacija!
Pa ja. Sad se mozemo vratit na temu haha

Avatar
BosniaBoston
Postovi: 15928
Pridružen/a: 29 nov 2018, 22:07
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la BosniaBoston » 13 jan 2019, 14:12

Rokoko87 je napisao/la:
keno83 je napisao/la:Ukratko bolji igrac je Denverovac od Juke. Od obojice je daleko bolji Doncic vec sada. Tako da Jokic nikad nece biti najbolji evropljanin u nba, niti za to ima sansu, Doncic ako nastavi ovako definitivno bi vec kroz 5 godina mogao da postane najbolji neamerikanac ikad. Eto da se ne raspravljate
keno83 zna, ovo je argumentacija!
Da je kvalitetna argumentacija bas i nije,al eto nemojte na ovaj komentar odgovorati da ne skrecemo sa teme
1STappen/Beantown/King of clay/Li8nel/Barça

"Željo je religija i život. Nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja. Za mene je to sjesti na most na Malti i popričati o svemu, pa otići na piće.“ - Ivica Osim

BIHpatriota
Postovi: 2572
Pridružen/a: 02 avg 2016, 19:43
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la BIHpatriota » 13 jan 2019, 14:37

Ironičan je bio Rokoko, iz aviona se vidi.

Avatar
LAZARUS2000
Postovi: 1092
Pridružen/a: 27 mar 2018, 19:11
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la LAZARUS2000 » 13 jan 2019, 14:41

BIHpatriota je napisao/la:Ironičan je bio Rokoko, iz aviona se vidi.
Jes ali kolega BB ne konta ironiju. :rol:
Kapije moćne na putu nek stoje,
sve kazne na glavu nek mi se sruše,
ja sam gospodar sudbine svoje
- jedini kapetan svoje duše.

Avatar
BosniaBoston
Postovi: 15928
Pridružen/a: 29 nov 2018, 22:07
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la BosniaBoston » 13 jan 2019, 14:42

LAZARUS2000 je napisao/la:
BIHpatriota je napisao/la:Ironičan je bio Rokoko, iz aviona se vidi.
Jes ali kolega BB ne konta ironiju. :rol:
Jbg
1STappen/Beantown/King of clay/Li8nel/Barça

"Željo je religija i život. Nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja. Za mene je to sjesti na most na Malti i popričati o svemu, pa otići na piće.“ - Ivica Osim

Avatar
taremuha
Postovi: 838
Pridružen/a: 18 sep 2016, 13:09
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la taremuha » 13 jan 2019, 16:25

Treba pohvaliti i to da je Nurkić solidno popravio slobodna bacanja u odnosu na prosle sezone, pocinje lagano i trice sutat. Bit ce aBd sve bolji i bolji.

Odgovori

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 7 gostiju.