Teretana

Moderatori/ce: ribery,insider,rio_Ferdy88,Crixus

semcho
Postovi: 1477
Pridružen/a: 05 nov 2010, 18:54
Kontakt:

Re: Teretana

Post Postao/la semcho » 14 jan 2019, 10:07

Koliko je ucinkovit onaj L- karnitin, da li to ima ikakvog smisla uzimat, ako ima, koliko treba proci da bi se ocekivali neki rezultati, naravno pitam za mrsanje, definicije itd me plaho ne interesuju, prestao sam pusit prije 4-5 mjeseci dobio par kg viska, pa sam sad poveo racuna o ishrani, doduse prije par dana hehe a eto i to je pocetak, volio bi dok treniram na traci i malo vjezbanja uzet neki dodatak tipa l-karnitin, pa bi volio da mi neko objasni sta i kako se uzima, ima li ucinka, ima li neki bolji dodatak za burning fat
iskreno, treba mi i neka motivacija, sekunde mi fale da se odreknem i treninga i cilja... sad je bas idealno vrijeme za teretanu, za vjezbanje u globalu...

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54024
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Teretana

Post Postao/la MortemHz » 14 jan 2019, 12:55

semcho je napisao/la:Koliko je ucinkovit onaj L- karnitin, da li to ima ikakvog smisla uzimat, ako ima, koliko treba proci da bi se ocekivali neki rezultati, naravno pitam za mrsanje, definicije itd me plaho ne interesuju, prestao sam pusit prije 4-5 mjeseci dobio par kg viska, pa sam sad poveo racuna o ishrani, doduse prije par dana hehe a eto i to je pocetak, volio bi dok treniram na traci i malo vjezbanja uzet neki dodatak tipa l-karnitin, pa bi volio da mi neko objasni sta i kako se uzima, ima li ucinka, ima li neki bolji dodatak za burning fat
iskreno, treba mi i neka motivacija, sekunde mi fale da se odreknem i treninga i cilja... sad je bas idealno vrijeme za teretanu, za vjezbanje u globalu...
Dobar je, meni je nekad davno koristio. Uzmi tečni.
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Avatar
Oikamid
Postovi: 3200
Pridružen/a: 11 feb 2018, 00:48

Re: Teretana

Post Postao/la Oikamid » 14 jan 2019, 15:59

semcho je napisao/la:Koliko je ucinkovit onaj L- karnitin, da li to ima ikakvog smisla uzimat, ako ima, koliko treba proci da bi se ocekivali neki rezultati, naravno pitam za mrsanje, definicije itd me plaho ne interesuju, prestao sam pusit prije 4-5 mjeseci dobio par kg viska, pa sam sad poveo racuna o ishrani, doduse prije par dana hehe a eto i to je pocetak, volio bi dok treniram na traci i malo vjezbanja uzet neki dodatak tipa l-karnitin, pa bi volio da mi neko objasni sta i kako se uzima, ima li ucinka, ima li neki bolji dodatak za burning fat
iskreno, treba mi i neka motivacija, sekunde mi fale da se odreknem i treninga i cilja... sad je bas idealno vrijeme za teretanu, za vjezbanje u globalu...
https://forum.bodybuilding.com/showthre ... 571&page=1

Avatar
NadalRafa
Postovi: 1031
Pridružen/a: 24 sep 2018, 03:49
Kontakt:

Re: Teretana

Post Postao/la NadalRafa » 16 jan 2019, 22:15

Pozdrav za sve forumase na ovoj temi. Eh trebala bi mi vasa pomoc. Trenirao sam nekad nogomet i kosarku i bio normalne gradje. Kada sam prestao poceo sam se normalno vise debljati a onda sam imao neke privatne i zdravstvene probleme pa onda kontra - poceo sam naglo mrsaviti. Sada imam 78kg, 22 godine. Volio bih poceti nesto piti jer nisam nikada prije. Sad ne znam sta je najbolje uz dobru ishranu, proteini, kreatin, il sta vec. Nemam pojma o tome. Cilj mi je do ljeta nabacit koju kilu uz trening trcanje i teretana. Hvala unaprijed.

Avatar
Lord44
Postovi: 258
Pridružen/a: 14 sep 2017, 13:04
Kontakt:

Re: Teretana

Post Postao/la Lord44 » 16 jan 2019, 23:10

NadalRafa je napisao/la:Pozdrav za sve forumase na ovoj temi. Eh trebala bi mi vasa pomoc. Trenirao sam nekad nogomet i kosarku i bio normalne gradje. Kada sam prestao poceo sam se normalno vise debljati a onda sam imao neke privatne i zdravstvene probleme pa onda kontra - poceo sam naglo mrsaviti. Sada imam 78kg, 22 godine. Volio bih poceti nesto piti jer nisam nikada prije. Sad ne znam sta je najbolje uz dobru ishranu, proteini, kreatin, il sta vec. Nemam pojma o tome. Cilj mi je do ljeta nabacit koju kilu uz trening trcanje i teretana. Hvala unaprijed.
Pozdrav,
vidi, ako si totalni pocetnik u teretani brzo ces ti nabaciti fine mase ,tj kvalitetnih kilograma.Od suplemenata ti kao pocetniku ne treba nista, mozda neki dobar multivitamin cisto da ti radi stresa (trening je stres) ne bi imunitet opadao.Kasnije, kad vec udjes u tu pricu mozes razmisljati o ostalim suplementima, mada i tada ti nisu potrebni-hrana je glavna uz dobar trening.
Eno, pred vratima tvojim
ispljuvaše pet sitnih bisera, olovku i pivo.
Potrči, Dario! Olovku i pivo u sobu ponesi,
Ostalo su bajke za drugačiju djecu.

Avatar
NadalRafa
Postovi: 1031
Pridružen/a: 24 sep 2018, 03:49
Kontakt:

Re: Teretana

Post Postao/la NadalRafa » 17 jan 2019, 22:23

Lord44 je napisao/la:
NadalRafa je napisao/la:Pozdrav za sve forumase na ovoj temi. Eh trebala bi mi vasa pomoc. Trenirao sam nekad nogomet i kosarku i bio normalne gradje. Kada sam prestao poceo sam se normalno vise debljati a onda sam imao neke privatne i zdravstvene probleme pa onda kontra - poceo sam naglo mrsaviti. Sada imam 78kg, 22 godine. Volio bih poceti nesto piti jer nisam nikada prije. Sad ne znam sta je najbolje uz dobru ishranu, proteini, kreatin, il sta vec. Nemam pojma o tome. Cilj mi je do ljeta nabacit koju kilu uz trening trcanje i teretana. Hvala unaprijed.
Pozdrav,
vidi, ako si totalni pocetnik u teretani brzo ces ti nabaciti fine mase ,tj kvalitetnih kilograma.Od suplemenata ti kao pocetniku ne treba nista, mozda neki dobar multivitamin cisto da ti radi stresa (trening je stres) ne bi imunitet opadao.Kasnije, kad vec udjes u tu pricu mozes razmisljati o ostalim suplementima, mada i tada ti nisu potrebni-hrana je glavna uz dobar trening.
Hvala drug. :thumbup:

Avatar
harden
Postovi: 23294
Pridružen/a: 20 avg 2015, 00:17
Kontakt:

Re: Teretana

Post Postao/la harden » 18 jan 2019, 02:05

Ima li neko iz Mostara da mi preporuci teretanu kakvu? Jedini uvjet je da nema guzve stalno i da nije preskupa :mrgreen:
for this life i cannot change

1974. 1975. 1976. 2001. 2013. 2020!

Avatar
xaviesta
Postovi: 5930
Pridružen/a: 05 mar 2011, 17:37
Lokacija: The dark side of the moon
Kontakt:

Re: Teretana

Post Postao/la xaviesta » 18 jan 2019, 15:11

NadalRafa je napisao/la:Pozdrav za sve forumase na ovoj temi. Eh trebala bi mi vasa pomoc. Trenirao sam nekad nogomet i kosarku i bio normalne gradje. Kada sam prestao poceo sam se normalno vise debljati a onda sam imao neke privatne i zdravstvene probleme pa onda kontra - poceo sam naglo mrsaviti. Sada imam 78kg, 22 godine. Volio bih poceti nesto piti jer nisam nikada prije. Sad ne znam sta je najbolje uz dobru ishranu, proteini, kreatin, il sta vec. Nemam pojma o tome. Cilj mi je do ljeta nabacit koju kilu uz trening trcanje i teretana. Hvala unaprijed.
Sve zavisi kakav si sa novcem, kako ti momak gore rece sve mozes unijeti hranom, međutim dosta je lakše sa suplimentacijom.
Jos ako planiras trcati teze ce ti biti dobiti na masi, moras bas jesti dosta i kvalitetno.
Don't hate what you don't understand.

FoSte95
Postovi: 12545
Pridružen/a: 13 jan 2016, 17:09
Lokacija: Tunguzija
Kontakt:

Re: Teretana

Post Postao/la FoSte95 » 20 jan 2019, 17:47

nikad prije ovu kombinaciju nisam probao al mi vrh sada bila, kiseli kupus, tunjevina i mladi sir za večeru :ljepota:
I am stupid and I like it ¯\_(ツ )_/¯

Avatar
zizu1991
Postovi: 10804
Pridružen/a: 05 mar 2012, 00:10
Lokacija: Starmo
Kontakt:

Re: Teretana

Post Postao/la zizu1991 » 27 jan 2019, 21:45

harden je napisao/la:Ima li neko iz Mostara da mi preporuci teretanu kakvu? Jedini uvjet je da nema guzve stalno i da nije preskupa :mrgreen:
Tek sad vidjeh. Ovisi o tvome slobodnom vremenu, o tome šta tebi znači preskupo. Ako hoćeš javi mi se na pp, pa ti pošaljem njih par.. pa proberi.
Ti nikad nisi sam i nećeš biti sam, naprijed Veleže u nove pobjede!!!

Avatar
harden
Postovi: 23294
Pridružen/a: 20 avg 2015, 00:17
Kontakt:

Re: Teretana

Post Postao/la harden » 27 jan 2019, 21:52

zizu1991 je napisao/la:
harden je napisao/la:Ima li neko iz Mostara da mi preporuci teretanu kakvu? Jedini uvjet je da nema guzve stalno i da nije preskupa :mrgreen:
Tek sad vidjeh. Ovisi o tvome slobodnom vremenu, o tome šta tebi znači preskupo. Ako hoćeš javi mi se na pp, pa ti pošaljem njih par.. pa proberi.
Salji u PP pa cemo vidjeti.
for this life i cannot change

1974. 1975. 1976. 2001. 2013. 2020!

Avatar
Finn
Postovi: 9061
Pridružen/a: 24 avg 2015, 09:23
Lokacija: SA
Kontakt:

Re: Teretana

Post Postao/la Finn » 05 feb 2019, 16:43

Najjaci lik daleko na YT. Ima ogromno znanje i preporucujem ga svakome ko zeli da nauci kako pravilno raditi vjezbe i najbitnije, izbjeci povrede.

Mnogi nesvjesno pogresno rade neke vjezbe i onda dodje do komplikacija i nepotrebnih povreda, a sve bi se moglo sprijeciti.

Konkretno sam kod njega mnogo naucio o vjezbama za ramena, jer sam sam godinama pogresno izvodio neke i naravno da je kad-tad moralo doci na naplatu. Svako ko se iole bavio ovim zna kako je lako zeznuti rame i ybni rotator cuff. :evil:

Topla preporuka.

[/video]

Avatar
Rooney88
Postovi: 16872
Pridružen/a: 06 nov 2010, 18:04
Kontakt:

Re: Teretana

Post Postao/la Rooney88 » 05 feb 2019, 17:45

Rame je zeznut misic, naizgled manji ali tek kada ga povrijedis skontas koliko je zeznuta stvar. Bukvalno sa vecinom funkcionalnih vjezbi se mozes pozdraviti dok ne zalijecis.

A ovaj sa athlean x-a je najozbiljniji sto se YTa tice. Daleko najkorisniji savjeti. I od mene preporuka svima, pogotovo raji koja tek pocinje trenirati.
R.I.P

MIRZA RASCIC

Željezničar za život cijeli!

Avatar
Finn
Postovi: 9061
Pridružen/a: 24 avg 2015, 09:23
Lokacija: SA
Kontakt:

Re: Teretana

Post Postao/la Finn » 05 feb 2019, 18:55

Rooney88 je napisao/la:Rame je zeznut misic, naizgled manji ali tek kada ga povrijedis skontas koliko je zeznuta stvar. Bukvalno sa vecinom funkcionalnih vjezbi se mozes pozdraviti dok ne zalijecis.

A ovaj sa athlean x-a je najozbiljniji sto se YTa tice. Daleko najkorisniji savjeti. I od mene preporuka svima, pogotovo raji koja tek pocinje trenirati.
To je to. Ne bih ni najgorem neprijatelju pozelio tu bol i neprospavane noci jer se ne mozes okrenuti u snu. O prostom dizanju ruke u zrak da ne govorim. Zato treba paziti. Cak i najprostije vjezbe mogu dovesti do greske.

Avatar
anonymousHD
Postovi: 8674
Pridružen/a: 05 nov 2010, 09:56
Lokacija: 72000, Bistua Nova, BiH
Kontakt:

Re: Teretana

Post Postao/la anonymousHD » 05 feb 2019, 19:23

Ja sam najviše naučio od Scott Hermana, tamo nekad 2009/2010 imao je najbolje klipove, najviše je objašnjavao.

Kod nas momci i ne gledaju toliko formu, kako izvode i zato najviše dolazi do povreda, zato svi imaju problema sa ramenima, sa donjim leđima. I dan danas je ono glavno, ko digne najviše faca je, a kako digne, koga briga.
Ako ti ispravno radiš, više ćeš napredovati s manjim kilažama, nego onaj što diže 2-3 puta više od tebe, a forma bože sačuvaj. Zato ko god traži savjet i slično, samo im treba reći da nauče pravilno sve, pa makar i bubam 40-50kg na benchu dizao.

Avatar
Lord44
Postovi: 258
Pridružen/a: 14 sep 2017, 13:04
Kontakt:

Re: Teretana

Post Postao/la Lord44 » 05 feb 2019, 20:17

Jurenje rekorda na BP je glavni razlog silnih povreda ramena.To i nedovoljna mobilnost ramenog zgloba.Jedan obicni stap cuda cini za ramena,prije svih push pokreta trebalo bi odraditi makar 10 minuta vjezbi mobilnosti i slicno.Inace ko ima problema sa ramenima treba sipku izbjegavati...Bucice i opleti po prsima.90 % vjezbaca BP pretvori u vjezbu za ramena i triceps, prsa ni da dotaknu.
Sto se tice Jeffa, stvarno lik zna znanje !Bivsi je terapeut i zato je koristan pogotovo kod tih predvjezbi.Inace Jeff inace radi sa profesionalnim sportasima (nfl...itd), pa tako kad hocete kopirati njegov trerning treba malo odvagati isti :D
Eno, pred vratima tvojim
ispljuvaše pet sitnih bisera, olovku i pivo.
Potrči, Dario! Olovku i pivo u sobu ponesi,
Ostalo su bajke za drugačiju djecu.

Avatar
adisice
Postovi: 1960
Pridružen/a: 02 jun 2010, 13:17
Lokacija: Soba
Kontakt:

Re: Teretana

Post Postao/la adisice » 14 feb 2019, 01:30

Kakva dobra aplikacija za vjezbanje kod kuce? cisto rekreativno
http://www.youtube.com/watch?v=Pk9A-6_O6QA

Avatar
Lord44
Postovi: 258
Pridružen/a: 14 sep 2017, 13:04
Kontakt:

Re: Teretana

Post Postao/la Lord44 » 16 feb 2019, 14:08

adisice je napisao/la:Kakva dobra aplikacija za vjezbanje kod kuce? cisto rekreativno
Madbarz
Eno, pred vratima tvojim
ispljuvaše pet sitnih bisera, olovku i pivo.
Potrči, Dario! Olovku i pivo u sobu ponesi,
Ostalo su bajke za drugačiju djecu.

semcho
Postovi: 1477
Pridružen/a: 05 nov 2010, 18:54
Kontakt:

Re: Teretana

Post Postao/la semcho » 17 feb 2019, 06:29

adisice je napisao/la:Kakva dobra aplikacija za vjezbanje kod kuce? cisto rekreativno
Imas po youtube, ono kao pratis trenera sta radi, nije lose, ako te zanima, mogao bi se naci kakav odgovarajuci video, zavisno koje vjezbe zelis da radis...

FoSte95
Postovi: 12545
Pridružen/a: 13 jan 2016, 17:09
Lokacija: Tunguzija
Kontakt:

Re: Teretana

Post Postao/la FoSte95 » 17 feb 2019, 14:04

Nema bolje stvari od kombinovati bodyweight vjezbe sa vjezbama izolacije :bow:
I am stupid and I like it ¯\_(ツ )_/¯

Odgovori

Natrag na “Fitness & Bodybuilding”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 6 gostiju.