Grand Slam

Moderatori/ce: Monolog,Unofficialpage

Avatar
darker10
Postovi: 10804
Pridružen/a: 20 nov 2012, 15:01
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la darker10 » 27 jan 2019, 21:06

Bas.Treba malo smanjit sa prognozama.Ako je ista sigurno,to je da su u zadnje 3-4 godine svi nekonstantni.Pa jbte do prije 7-8 mjeseci svi su otpisivali Djokovica,a eto 7-8 mjeseci poslije covjek drzi 3 GS :lol:

Avatar
jestamaji
Postovi: 16524
Pridružen/a: 04 apr 2013, 09:46
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la jestamaji » 27 jan 2019, 21:17

darker10 je napisao/la:Bas.Treba malo smanjit sa prognozama.Ako je ista sigurno,to je da su u zadnje 3-4 godine svi nekonstantni.Pa jbte do prije 7-8 mjeseci svi su otpisivali Djokovica,a eto 7-8 mjeseci poslije covjek drzi 3 GS :lol:
upravo tako

p.s. za otpisivanje noleta je i on sam pomalo bio kriv, da onakva dva intervjua poslije RGa i Olimpijade, kaže da ne mora više nikad ništa dobiti i da mu je privatni život na prvom mjestu .... ljudi odma svašta pomisle. OK, bilo mu je gusto, uhvatili ga kako zigu tamo neku indijku ali stvarno je zvučalo kao nizbrdo, a onda dođe i ta povreda ....
ja mislim da je i on sam tek kad je vidio kako je biti bos odlučio da je ipak bolje opet biti hadžija :mrgreen:
Zadnja izmjena: jestamaji, dana/u 27 jan 2019, 21:19, ukupno mijenjano 2 puta.

lucky13
Postovi: 1930
Pridružen/a: 20 jul 2018, 09:54
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la lucky13 » 27 jan 2019, 21:19

na sljaci su 16-7 za rafu (70%) a na betonu 19-7 (73%) za noleta.

na slemovima je to malo drugacije u rafinu korist naravno.

Grand Slam matches: Nadal, 9–6
Australian Open: Djokovic, 2–0
Roland Garros: Nadal, 6–1
Wimbledon: Djokovic, 2–1
US Open: Nadal, 2–1

u finalima 15-10 za noleta a u slem finalima 4-4.

najduze serije pobjeda:

rafa 5 (2008-2009) 4 na sljaci i 1 na tvrdom.
nole 7 (2011-2012) 4 na tvrdom, 2 na sljaci i 1 na travi.
nole 7 (2015-2016) 4 na tvrdom i 3 na sljaci.

Avatar
GOAT
Postovi: 4690
Pridružen/a: 14 jul 2018, 03:42
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la GOAT » 27 jan 2019, 21:33

bombaysaphire je napisao/la:
marconato je napisao/la:
Kajzer10 je napisao/la:Cuj ima kompleks. :lol: De ne pravite od covjeka Cilica jebote
Prije da se od Novaka pravi Troicki kad mu pojedinci daju 10 % sansi... :facepalm:

Što baš Troicki?
Pa taj na GS protiv velike trojke ima 1%, a i to je upitno.
Čuj 10%, e svašta,
Ako ti računaš ozbiljno lika koji ne prati tenis , i dođe danas i lupi da Đoković ima 10% šanse protiv Nadala na RG , onda nisi dobre glave.
Istina ne pratim i nije moj fah,pogledam bitnije meceve i to je to.Jutros sam napiso da nadal nema sanse protiv djokovica a neki koji prate nisu bili istog misljenja.Nije ni bitno necu se vise vracat ovoj temi moj je omjer 90-10 za lika koji ima 86-2 na turniru 1 izgubljeni mec je bio povrjedjen.
23

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61442
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la Virtu4l » 27 jan 2019, 21:40

marconato je napisao/la:Ne kontam zasto Nole ne bi mogao dobiti Rafu u Parizu?! :roll:
Naravno da ga može dobiti, pod uslovom da dođe do Rafe, što mu je posljednjih godina najveći problem na RG, tj. da mu se više ne dešavaju Cecchinato ili Thiem. Rafa će sad apsolutno sve podrediti šljaci, gdje je prošle sezone bio brutalan, a kao šlag na tortu mu je došao žrijeb na prošlogodišnjem RG pa je izgubio samo jedan set.

Ja mislim da se Novak pita i da je do njega.

Što se tiče AO, dobar rezultat za Nadala obzirom na pauzu koju je imao, ali ovo jutros je bila igra mačke i miša.
Evribadi sej Željo
Željoooo

Avatar
invincible1921
Postovi: 10133
Pridružen/a: 11 apr 2013, 19:30
Lokacija: Istocno od raja
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la invincible1921 » 27 jan 2019, 21:55

Realno jedini nacin da Nole osovji RG je da rafa ispadne nekad ranije od Zvereva ili slicno....Nije sad aposlutni favorit u finalu, al fkt sumnjam da rafu u finalu neko moze dobit
ZELJEZNICAR volim ja, igru kratkih pasova, ludilo na tribinama

Nemoj da places zemljo svi cemo krenut' u boj....

SAVEZ NAPOLJE!

Avatar
darker10
Postovi: 10804
Pridružen/a: 20 nov 2012, 15:01
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la darker10 » 27 jan 2019, 22:00

Joj ljudi jbte ,bezveze pricate tu o necemu sto je tek za 5 mjeseci.Svasta se moze desit za to vrijeme.Moze Damir Dzumhurrr sa novom frizurom postat glavni kandidat za RG :D

Avatar
NukeR_G1970
Postovi: 911
Pridružen/a: 05 okt 2010, 09:34
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la NukeR_G1970 » 27 jan 2019, 22:12

Evo vam na vreme izjava Djokovica da ce se posebno u narednom periodu pripremati za sljaku iako prvo idu turniri na betonu i da mu je vec sada glavni cilj osvajanje Rolan Garosa!

6:26

Avatar
S-Y-L-A-R
Postovi: 8763
Pridružen/a: 08 avg 2009, 18:17
Lokacija: Zenica
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la S-Y-L-A-R » 27 jan 2019, 22:17

darker10 je napisao/la:Joj ljudi jbte ,bezveze pricate tu o necemu sto je tek za 5 mjeseci.Svasta se moze desit za to vrijeme.Moze Damir Dzumhurrr sa novom frizurom postat glavni kandidat za RG :D
Čuj za 5, ljudi izračunali za 2021. do u detalj! Šta ti znaš.
41.21.1.

25.05.2013. - First treble
23.08.2020. - First (*) treble
11-0-0. The first team ever to win the Champions League with a perfect record. #HansiFlick

Avatar
NadalRafa
Postovi: 1031
Pridružen/a: 24 sep 2018, 03:49
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la NadalRafa » 27 jan 2019, 22:39

Stvar je jako prosta i ocigledna. Kad skupis prnje rekete majice torbe i to sve odes na Wimbledon, nije bitno kako se zoves jer se zna favorit a to je Fedja. Podloga koja njegovoj igri najvise godi i zasigurno omiljeni mu turnir, kao kod kuce se osjeca. Odes na AO opet sve poneses treniras al dzaba ti kad se zna vladar u ovom slucaju Novak. Najdraza mu podloga prvi GS tu osvojio. Pametnom dosta. Obozava hard vise od matere. I tu nema favorita protiv njega. I na kraju odes na RG zna se ko je kralj Pariza i sljake, koliko god se ti trudio zna se favorit i pobjednik.Najdraza podloga, servis ne igra ulogu, 11 GS. Rafa. Tako da na ova tri GS se uvijek zna favorit i uvijek ce se znat. Na US je druga prica skroz. Pa imamo pobjednike poput Cilkana Murraya I Wawe. Sve zasluzeno. Uzivajmo dok traje. Ne znam za kog navijati kad se ovi oproste.

Avatar
TonySosa
Postovi: 7219
Pridružen/a: 17 apr 2018, 04:54
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la TonySosa » 27 jan 2019, 22:46

bombaysaphire je napisao/la:
TonySosa je napisao/la:
Oikamid je napisao/la:Pitam se nekada kako su neki forumaši odgovorili na anti-bot pitanje
Ja mislio piše trećina. :rol: Tek ustao.
Ono kad ne znaš, pa se vadiš.
:rol: :rol: :rol:
Nije majka Muju klela što se kockao , nego što se vadio.
Nisam bio na času kad se učilo dijeljenje.
Remember, remember the 5th of November.

"On je nogometni Christoph Waltz – savršeni glumac za ulogu lošeg momka kojeg je lako voljeti i kad na terenu radi odvratne stvari."

"Three for me, two for them."

Mancini
Postovi: 9225
Pridružen/a: 04 jul 2011, 20:08
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la Mancini » 27 jan 2019, 22:50

Osim13 je napisao/la:
marconato je napisao/la:Ne kontam zasto Nole ne bi mogao dobiti Rafu u Parizu?! :roll:
Kažu već osvojio, i to ne samo sljedeći već i onaj tamo :kafa:
I naredne dvije sezone.
FK OLIMPIC SARAJEVO POBJEDNIK KUPA BiH U SEZONI 2014./2015. LAHKO JE BITI NAVIJAČ BRAZILA. BUDI NAVIJAČ KIPRA.

lucky13
Postovi: 1930
Pridružen/a: 20 jul 2018, 09:54
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la lucky13 » 27 jan 2019, 22:53

NadalRafa je napisao/la:Stvar je jako prosta i ocigledna. Kad skupis prnje rekete majice torbe i to sve odes na Wimbledon, nije bitno kako se zoves jer se zna favorit a to je Fedja. Podloga koja njegovoj igri najvise godi i zasigurno omiljeni mu turnir, kao kod kuce se osjeca. Odes na AO opet sve poneses treniras al dzaba ti kad se zna vladar u ovom slucaju Novak. Najdraza mu podloga prvi GS tu osvojio. Pametnom dosta. Obozava hard vise od matere. I tu nema favorita protiv njega. I na kraju odes na RG zna se ko je kralj Pariza i sljake, koliko god se ti trudio zna se favorit i pobjednik.Najdraza podloga, servis ne igra ulogu, 11 GS. Rafa. Tako da na ova tri GS se uvijek zna favorit i uvijek ce se znat. Na US je druga prica skroz. Pa imamo pobjednike poput Cilkana Murraya I Wawe. Sve zasluzeno. Uzivajmo dok traje. Ne znam za kog navijati kad se ovi oproste.
fed vec odavno nije vise favorit za vimbli. cak je i negativan tu protiv noleta.

japa
Postovi: 7198
Pridružen/a: 17 dec 2017, 20:09
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la japa » 27 jan 2019, 23:42

marconato je napisao/la:Ne kontam zasto Nole ne bi mogao dobiti Rafu u Parizu?! :roll:

Rafa jeste favorit, ali ni priblizno kao sto je Nole u Australiji. Cak i kad su bili u prajmu, tacnije slicnih ili pribliznih formi obojica, Nole se na match poen pecao na mrezu. Sad je razlika u nivou tenisa nikad veca na strani Djokovića, tako da su neosnovane price "niko nema sanse protiv Nadala" itd... Itekako ima sanse sa ovakvim brutalnim tenisom! :kafa:
Kako je mogao imati mec loptu kad je u finalima RG sa Nadalom uzeo po jedan set?
Zadnja izmjena: japa, dana/u 28 jan 2019, 00:08, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
LlullSergio
Postovi: 4752
Pridružen/a: 10 dec 2018, 23:16
Lokacija: Chamartin
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la LlullSergio » 27 jan 2019, 23:50

Pa nije imao ni mec loptu nit je bilo finale.

Avatar
RafaGarros9
Postovi: 1087
Pridružen/a: 20 jun 2016, 01:27
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la RafaGarros9 » 27 jan 2019, 23:51

Smijesno...Do prije 20 dana ubjedljivo najveci favorit sljake tj. RGa,najbolji ikada sto je igrao na toj podlozi i sto ce ikada igrati a vec danas Novak je nekima veci favorit... :rol:Tesko je nekome objasniti neke stvari kad su pojedinci toliko ljubomorni zbog tolike dominacije Rafe nad Rogerom dugi niz godina,govorim ovo jer je dosta fanova Rogera na forumu...ali ta pobjeda Novaka na RG protiv Rafe rezultatom 3-0 dosla je jedino i samo zato sfo je Rafa bio dugo povrijedjen i dosao potpuno nespreman kako fizicki tako i takticki,dok je Novak bio na svom vrhuncu i ne vidim sta je toliko cudno sto je uspio pobjediti Rafu u tom mecu...Kad vec pricate o tome ko je favorit u nadolazecem RG do kojeg ima jos jako dugo i dosta se stvari moze promijeniti i nikad se ne zna ko ce nastupiti a ko nece zbog nekakve po rede ili necega treceg...ali pricati o tome da je neko favorit protiv Rafe je najveca glupost ovdje ikad napisana naravo i poslije ovakvog meca Novaka na AO...iako sam vec rekao da je Rafa bio ocigledno van sebe jer je odigrao mozda i jedan od najlosijih meceva u karijeri a da je u finalu odigrao najlosiji to definitivno...isto tako je smijeno stavljati procenat na Rafu 90% protiv Novaka pa makar to bio i RG...po meni u ovom trenutku pod pretpostavkom da ce Rafa igrati na nivou na kojem je igrao prosle 2 godine procenat protiv Novaka bi bio otprilike 60-40 /65-35 naravo za Rafu...a protiv svih ostalih procenat bi bio drasticno vec i po meni bi isao oko 98-99% osim protiv Thiema gdje bi stavio 90% za Rafu jer je vecina imala problem tokom proslih godina da dogura do 3 gema a ni blizu nisu bili da uzmu set...Isto tako jos jedna presmijesna stvar da je Novak veci favorit na AO nego Rafa na RG i to sve zbog jednog jedinog meca koji je dobio danas...poslije tolike dominacije 15 godina od trenutka kad je zagazio nogom na taj teren pa do danas sve je mlatio kako je stigao da bi neko danas izjavio takvu glupost...ali ok...stas...jos kad znamo i sgo je bilo toliko ocigledno posebno prva dva seta da Rafa nije mogao uvezati 2 lopte ne zbog toliko dobrog Novaka nego zbog njegove toliko lose igre...

Da se znalo prije godinu dana da ce Rafa i Novak imati 2 meca za GS turnirima tj. na WB i AO...ista 2 meca u istim fazama svi ali svi bi rekli da ce Rafa imati daleko vece sanse na AO i da ce to biti jedan neizvjestan mec dok bi svi unaprijed pripisali pobjedu Novaku na WB jos pod zatvorenim krovom vjerovatno ili laganih 3-0 ili 3-1...ovo pisem jer vec prepoznatljivo kako dise forum...ali ne Rafa je odigrao maestralno na WB i igrao je bolje od Novaka to su svi vidjeli ali odlucilo je par loptica,ja bih rekao ona loptica na bl kada je Rafa izasao na mrezu u petom setu na Novak ga uspio probiti po dijagonali...Dok je na AO bilo laganih 3-0 naravno neko ce reci zbog fantasticne igre Novaka ali svima je jasno da to nije tako odn. da je Rafa odigrali daleko ispod svog nivoa usudio bih se reci na razini celendjer turnira...

Avatar
jestamaji
Postovi: 16524
Pridružen/a: 04 apr 2013, 09:46
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la jestamaji » 28 jan 2019, 00:09

baš se nešto pitam ovih dana .... ima li kakva pilula protiv idolopoklonstva?

japa
Postovi: 7198
Pridružen/a: 17 dec 2017, 20:09
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la japa » 28 jan 2019, 00:12

Realno jedini teniser na sljaci koji ima sanse protiv spremnog Nadala je Djokovic, tako da ako neko Nadala pobjedi na RG spremnog onda ce to biti Novak. Sto se tice RG naravno govorim u slucaju da ne bude nekih ozlijeda i smetnji Nadal je favorit protiv svakoga to je jasno ko dan pa i protiv najboljeg Novaka ali iskreno nije sada da su tu Novakove sanse 10% kako neko navede. Objektivno 60-40 u korist Rafe bi rekao. Opet napominjem ovo je u slucaju da je Nadal u formi i zdrav, ako to nije slucaj Novak je bez sumnje favorit.

Neko spomenu Zvereva, taj nema sanse i prosle godine se provlacio u pet setova protiv nizerangiranih tenisera, bolid Dzumhur ga je imao u saci u trecem kolu samo on zna kako nije uspio da pobjedi indisponiranog rusa iz njemacke. Najvise sanse na sljaci da iznenadi ovu dvojicu bi dao Thiemu, to je njegova podloga moze on tu napraviti probleme ali i njegove sanse su generalno gledajuci male i protiv Noleta i protiv Rafe. Federer na sljaci moze biti sretan ako dogura do druge sedmice.

Avatar
Shadows
Postovi: 2439
Pridružen/a: 26 dec 2015, 20:30
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la Shadows » 28 jan 2019, 00:16

Sem Novakove dominacije...2 su mi utiska.
Samar koji je fedexov klinac opalio Ljubicicu i to da je i Ameli Morezmo zalicila na zensko.

Sanfrancisco
Postovi: 955
Pridružen/a: 28 mar 2018, 22:57
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la Sanfrancisco » 28 jan 2019, 04:57

NadalRafa je napisao/la:Sorry ali na RG niko nema sansi pored Rafe. Pa ni ovaj Djokovic koji je odigrao savrseno finale. Ne moze ga srat ovako dva puta ova igra da sve funkcionise. Plus Rafino spinovanje na sljaci izludjuje sve, tu je Rafa favorit protiv zida a kamoli Djoke. Cestitke jos jednom Nolovcima, zasluzeno. :tokralju:

Recite NE drogama.



:nene: :nene: :nene:

Odgovori

Natrag na “Tenis”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 17 gostiju.