Mlade selekcije BiH - Kosarka

Moderatori/ce: nerminh74,KK_Bosna,CashMan

Avatar
holyman
Postovi: 8342
Pridružen/a: 16 jan 2013, 23:01
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la holyman » 07 feb 2019, 21:45

,naše selekcije su humanitarne organizacije i to su selekcije menadjera
Ako mislite da je lagano biti trener neke od nasih selekcija halal vam vjera.
Ne bih vise o ovoj temi presloženo je ovo za pisanje
Samo ću ponoviti da mi imamo stručnjaka kao i rs,samo sto mi opraštamo sve osim uspjeha ,i sto pljujemo sve sto je naše ,pozz
NEMA NAZAD

Avatar
EdoMajka
Postovi: 507
Pridružen/a: 12 dec 2014, 17:18
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la EdoMajka » 08 feb 2019, 10:35

Eman Sertovic potpisao za Tennessee Martin,predvidjaju mu draft 2020 god.

Moze se koliko toliko reci da je momak uspio.Po twiteru pisu da je jedan od najboljih sutera u drzavi.
"Hard work beats talent,when talent fails to work hard "

basket3
Postovi: 108
Pridružen/a: 09 jun 2014, 14:14
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la basket3 » 08 feb 2019, 12:36

holyman je napisao/la:,naše selekcije su humanitarne organizacije i to su selekcije menadjera
Ako mislite da je lagano biti trener neke od nasih selekcija halal vam vjera.
Ne bih vise o ovoj temi presloženo je ovo za pisanje
Samo ću ponoviti da mi imamo stručnjaka kao i rs,samo sto mi opraštamo sve osim uspjeha ,i sto pljujemo sve sto je naše ,pozz
:salut:
slažem se u potpunosti i još bih dodao da svi treneri (čini mi se osim Prašovića) dobiju već spiskove spiskove igrača prema preporukama menadžera, jednim dijelom kokošara iz saveza koji su uzeli lovu itd itd.
Pa ti budi trener, ali dobro ti napisa "Ne bih više o ovoj temi presloženo je za pisanje"
Pozz!

Avatar
holyman
Postovi: 8342
Pridružen/a: 16 jan 2013, 23:01
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la holyman » 08 feb 2019, 15:52

basket3 je napisao/la:
holyman je napisao/la:,naše selekcije su humanitarne organizacije i to su selekcije menadjera
Ako mislite da je lagano biti trener neke od nasih selekcija halal vam vjera.
Ne bih vise o ovoj temi presloženo je ovo za pisanje
Samo ću ponoviti da mi imamo stručnjaka kao i rs,samo sto mi opraštamo sve osim uspjeha ,i sto pljujemo sve sto je naše ,pozz
:salut:
slažem se u potpunosti i još bih dodao da svi treneri (čini mi se osim Prašovića) dobiju već spiskove spiskove igrača prema preporukama menadžera, jednim dijelom kokošara iz saveza koji su uzeli lovu itd itd.
Pa ti budi trener, ali dobro ti napisa "Ne bih više o ovoj temi presloženo je za pisanje"
Pozz!
pratio sam nekoliko treninga prasovica i ljudi iz struke ga hvale,svidja mi se sto je kreno od cura pa mlade repke pa se nadam i nekog ozbiljnog kluba.
Kad smo kod tih papirica pa Aco Petrovic je imao spisak sa minutazom,otkud sinanovic bas tad da upadne u repku ili onaj mitrovic kako vec bjese pa nestade,ljudi ne shvataju da se vece sile u sve to uplecu,na balkanu uopste
NEMA NAZAD

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la kobe24 » 08 feb 2019, 16:01

Eto ti si sad otkrio planetu s tom pricom o menadzerskim lobijima... :roll: Jasno je svima nama da toga ima, ali ni blizu toliko koliko ti mislis. Veci je problem sto su treneri tih omladinski selekcija nestrucni i nezainteresovani, pa onda cesto ubacuju djecu na osnovu tih lobija i preporuka. Ja glavu dajem da recimo Senad Muminovic ne bi ulozio ni 20% svog maksimalnog kapaciteta da okupi ono najbolje sto imamo u nekom uzrastu i da im pruzi sve sto zna i umije. Nama trebaju treneri koji su zeljni rada i dokazivanja, a ne oni koji misle da su Bogom dani za takve pozicije i koji umisljaju da nas caste samim svojim prisustvom.
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Avatar
DaVinci
Postovi: 2846
Pridružen/a: 18 jun 2017, 20:32
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la DaVinci » 08 feb 2019, 18:48

kobe24 je napisao/la:Nama trebaju treneri koji su zeljni rada i dokazivanja, a ne oni koji misle da su Bogom dani za takve pozicije i koji umisljaju da nas caste samim svojim prisustvom.
Bas tako ... mladi strucnjaci kao Bosnic kojima je stalo da nesto svoje stvore ...
"Mi smo pogana sredina, j@bo ja nama svima mamu u usta! Odgovorno tvrdim da smo najgori i ako se barem malo ne promijenimo, nikada nam neće biti bolje." by fks74

inaktiv
Postovi: 63
Pridružen/a: 13 maj 2017, 02:47
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la inaktiv » 08 feb 2019, 21:23

Imao je i Prasko spisak, ali se izborio i za one za koje mislio da vrijede. Tol'ko o tom. Izvor pouzdan, da se neupuceni ne kače.

Avatar
holyman
Postovi: 8342
Pridružen/a: 16 jan 2013, 23:01
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la holyman » 08 feb 2019, 23:52

Joj sve upućeni i neupućeni ,ne vrijedi,napišem komentar i skontam kome i koga da upućujem pa izbrišem ,svi sve znaju i sve bi mijenjali .Jos ovaj gore bi mladog i stručnog trnera kao da mi imamo trenerske škole i Nikolica za profesora na fakultetu sporta
NEMA NAZAD

inaktiv
Postovi: 63
Pridružen/a: 13 maj 2017, 02:47
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la inaktiv » 09 feb 2019, 11:19

holyman je napisao/la:Joj sve upućeni i neupućeni ,ne vrijedi,napišem komentar i skontam kome i koga da upućujem pa izbrišem ,svi sve znaju i sve bi mijenjali .Jos ovaj gore bi mladog i stručnog trnera kao da mi imamo trenerske škole i Nikolica za profesora na fakultetu sporta
Druze, ja samo rekoh da je Prasko uspio sacuvati mjesta za kvalitet i da je zato uspio

Avatar
holyman
Postovi: 8342
Pridružen/a: 16 jan 2013, 23:01
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la holyman » 09 feb 2019, 12:42

nisam na tebe ni mislio nego na ovog gore a evo komentar jednog pratioca i admina aba lige na fb na jucerasnju tekmu slobode i sparsa,kao da je mene pitao sta ce napisati:

zapitajte šta je sa tzv.tuzlanskim talentima, jer Sloboda osim Halilovića (1991.godište) više nije nijednog igrača izbacila vani da kažemo da je vrijedan pažnje i da je reprezentativac...
Nekada najjača škola košarke u BiH, a danas su redovna mušterija omladinskih selekcija Sparsa koja ih teroriše sa po 30 i više razlike i kako da mi očekujemo da "djeca" Slobode u vidu Dedajića, Omerovića, Subašića nešto i urade.
Sloboda je često bila državni prvak u selekcijama pionira, kadeta, juniora. Pokušajte pronaći taj podatak, mislim da je zadnji put državni prvak bila 2007.godine kada su osvojili kadetsko prvenstvo BiH predvođeni upravo Miralemom Halilovićem. Šta se dešava nakon toga, što Sloboda više ne može konkurisati za prvu poziciju u omladinskim selekcijama? Gdje su talenti? Reći ću vam, nema više sportskih radnika u vidu Siniše Umljenovića, Zorana Iličkovića, Edina Zulfića, Azura Sakića koji su "terorisali" svoje igrače na treningu, ali su bili ujedno i dobar pedagog. Gdje je bilo zabranjeno gazirano piće, gdje je bilo zabranjeno ići u kladionicu, a ne danas vidiš većinu mladih igrača kako "duvaju" nargilu, klade se, gdje im košarka nije na prvom mjestu.
Nema više ni selekcije, da svaka osnovna škola na kantonu ima svoju školu košarke Sloboda, pa da se iz svake škole skupe najbolji igrači i onda prave selekcije u pionirima i kadetima. Nema više dovođenje igrača iz cijele BiH pa da se brusi i pravi od njih dijamant.
Iskreno, niti jednog igrača ne vidim da će uspjeti, govorim za djecu Slobode, jer oni imaju već 18-19-20 godina, a nemaju nikakav zapaženi učinak.
NEMA NAZAD

Wandelanoite
Postovi: 7961
Pridružen/a: 17 jul 2015, 17:26
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Wandelanoite » 09 feb 2019, 12:58

Pa i taj admin je napisao masu gluposti. Ko kaze da nema dovođenja igraca sa strane u omladinski pogon? Samo sto to nije ko prije danas imas dosta jakih skola kosarke, cak i u kantonu koji vrbuju djecu. Sloboda i dalje nudi ko i prije 15 godina sto je radila. Stan, hrana, školovanje, plata, ali 98% djece to odbija.

Druga su vremena danas, do neke 2012-13 je Sloboda bila pojam, ko god je valjao u kantonu isao je u Slobodu i Sloboda je uvijek bila prvak u svakoj kategoriji, malo je ovih školi kosarke bilo Magic, Millenium i jedini koji su mogli parirati Slobodi su bili Falconsi i to par generacija samo (ne sjećam se da je na kantonu bilo vise od te 3). Danas je to mnogo razvijenije Spartansi, ABC Basket, Silver Kings pa i Buducnost BN traže igrače i dovode i tesko ce ko iz tih ekipa otići u Slobodu pa cak i u neke vece klubove. Sparsi, Igokea, klubovi iz Srbije svi oni bacaju oko na TK i okolinu i dovedu po nekog igraca. Kao sto rekoh druga su vremena sav taj kvalitet iz TK bi se ranije slio u Slobodu, dok danas jedan dva odu tamo, jedan dva ovamo i tako taj kvalitet koji bi NARAVNO trebao biti u Slobodi ode na druga mjesta.
Zadnja izmjena: Wandelanoite, dana/u 09 feb 2019, 13:07, ukupno mijenjano 1 put.
MES QUE UN CLUB!
Dušan Bajević - nastavak propasti bh. reprezentacije.

Avatar
Federer17
Postovi: 7134
Pridružen/a: 16 apr 2016, 01:42

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Federer17 » 09 feb 2019, 13:01

Rek'o admin i tako je!

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la kobe24 » 09 feb 2019, 13:05

Joj jesi se uzivio u nekakvog strucnjaka, pa ovdje pises stvari koje su 555x ispisane i mislis da izmisljas toplu vodu. Mnogo puta sam pisao o Slobodinoj skoli kosarke koja je trenutno na sramotnom nivou i o smijesnim trenerima koji vode tu djecu. Dovoljno je da se jednom ode na utakmicu tih mladjih uzrasta i covjeku sve bude kristalno jasno.

Btw, de napisi to sto si htio za 'ovog gore'. :)
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Bassha
Postovi: 8750
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Bassha » 09 feb 2019, 21:11

Micic 18p (2/3 za tri, 5/5 za dva, 2/3 slobodna ), 2sk, 1ast za 25min
Ilic 17p ( 1/1 za tri, 4/5 za dva, 6/6 slobodna ), 1sk, 3ast za 30min

--

Zna li netko gdje su Mulaomerovic i Kobic, igraju li negdje ?
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

Wandelanoite
Postovi: 7961
Pridružen/a: 17 jul 2015, 17:26
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Wandelanoite » 09 feb 2019, 21:13

Bassha je napisao/la: Zna li netko gdje su Mulaomerovic i Kobic, igraju li negdje ?
Donose vodu u litvanskoj Dzukiji.
MES QUE UN CLUB!
Dušan Bajević - nastavak propasti bh. reprezentacije.

Avatar
AirRamiz
Postovi: 1497
Pridružen/a: 13 jan 2019, 00:49
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la AirRamiz » 10 feb 2019, 16:30

Biberovic sa 5 min debitovao u Euroligi
mozda bi vrijedilo da delegacija na celu sa mirzom i bosnicem posjeti njegovu porodicu u posljednjem pokusaju ...da ne padnemo šaptom.Mirza zna i prosao je svasta,zna kako menadzeri pomute mozak....mali moze zaradit milione i bez turskog pasosa ako je talenat
dobijemo li odbijenicu makar znamo da smo sve pokusali...samo ga uvrstiti na spisak i cekat nije dovoljno

Bassha
Postovi: 8750
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Bassha » 10 feb 2019, 16:44

Sad je za to kasno.

Mirzin pajdas Nihad je za to znao od pocetka. On je mudro sutio jer nije zelio da ugrozava procetan svom ortaku Galijasevicu od turskog saveza i Fenera.
Savez jedino moze da pregovara oko ispisnice i tjt.
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

Avatar
AirRamiz
Postovi: 1497
Pridružen/a: 13 jan 2019, 00:49
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la AirRamiz » 10 feb 2019, 17:08

mala je ovo zemlja za ovoliko izdajnika

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la kobe24 » 10 feb 2019, 17:13

Sta ima veze, Nihad je sad potpredsjednik skupstine KS, a zbog ovog i slicnih poteza mu treba izbrisati ovaj prefiks ispred 'predsjednik'. :)
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Wandelanoite
Postovi: 7961
Pridružen/a: 17 jul 2015, 17:26
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Wandelanoite » 10 feb 2019, 17:35

Nije to njemu prvi put da ODVEDE igraca da igraca za drugu zemlju i Salica je pustio za saku eura, a s Alijem Nikolicem nije pokusao ni razgovarati o igranju za BiH.
MES QUE UN CLUB!
Dušan Bajević - nastavak propasti bh. reprezentacije.

Odgovori

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 15 gostiju.