Džanan Musa

Moderatori/ce: nerminh74,KK_Bosna,CashMan

Avatar
AlphonseKauders
Postovi: 1003
Pridružen/a: 21 jul 2015, 15:09
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la AlphonseKauders » 11 feb 2019, 14:50

Ma prilika je u NBA-u sve.

Evo, Atlanta npr. je trpila Trae Young-a 40-ak utakmica po 30+ minuta sa katastrofalnim učinkom (procenti užasni, izgubljenih lopti tona), dok nije pročepio zadnjih 10 i skontao kako liga funkcioniše. I sad je sasvim solidan za rookie-a.

Musa je imao više pehova u ovoj sezoni - prenatrpan kadar iskusnim igračima na njegovoj poziciji, Brooklyn u borbi za play off, povreda od preko mjesec dana itd..
Ako ekipa ne može istrpiti neke rookie gluposti, onda ne preostaje ništa drugo nego da sjedi i čeka priliku, a Musu je najbezbolnije klupirati jer nema još ni 20 godina (mada ne znači ni da bi igrao nešto aman vrhunski i da dobije priliku)
I džaba - jedan je Luka koji gotovo sam nosi svoju ekipu i koji je generacijski talenat, ne treba tu uopšte tražiti poređenje nikoga sa Lukom (ROTY nagrada je već u decembru dodijeljena).

Ja sam ubijeđen da postoji srednjoročni/dugoročni plan za Musu, jer čisto sumnjam da Brooklyn ima namjeru duže vremena forsirati Napiera, Crabbe-a i Pinsona, a da pri tome ne daju stvarnu šansu Musi kao prvom piku drafta, pa makar 10 utakmica (Kurucs ju je dobio itekako).

Od ove sezone definitivno nema ništa u ovim okolnostima (možda ako osiguraju određenu play off poziciju prije vremena da će 1-2 utakmice da odigra preko 20 min), tako da očekujem pomak tek od ljetne lige. A onda jarane - do tebe je hoćeš li izboriti rotaciju ili nećeš.

Ovu godinu piši kao adaptaciju na ligu i život u USA (sad da li ovo znači da se prerano prijavio na draft, ne znam), a od naredne napadni kako znaš.

Samo nemojte toliko fatalizma i negativnosti kada je u pitanju dijete od 19 godina kao da mu je npr. 25 godina i zove se Alen Škoro, a mi još kao očekujemo da će postati vrhunski igrač, a on meda ne može.

keno83
Postovi: 698
Pridružen/a: 19 nov 2014, 12:08
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la keno83 » 11 feb 2019, 17:26

Musa je igrac za minimum 15 plus poena i 5 plus asista i skokova, ko to ne vidi nije nikad igrao kosarku, sta god pricali nije on uopste daleko iza Doncica, fali mu par finesa da bude uz bok, ne mora ih nikad dostic mozda i nece, ali ko ne vidi da je strasan potencijal taj je slijep.

Avatar
BosniaBoston
Postovi: 15661
Pridružen/a: 29 nov 2018, 22:07
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la BosniaBoston » 11 feb 2019, 17:32

keno83 je napisao/la:Musa je igrac za minimum 15 plus poena i 5 plus asista i skokova, ko to ne vidi nije nikad igrao kosarku, sta god pricali nije on uopste daleko iza Doncica, fali mu par finesa da bude uz bok, ne mora ih nikad dostic mozda i nece, ali ko ne vidi da je strasan potencijal taj je slijep.
:clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap:
1STappen/Beantown/King of clay/Li8nel/Barça

"Željo je religija i život. Nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja. Za mene je to sjesti na most na Malti i popričati o svemu, pa otići na piće.“ - Ivica Osim

Avatar
0oo0
Postovi: 1162
Pridružen/a: 03 sep 2011, 23:25
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la 0oo0 » 11 feb 2019, 17:43

keno83 je napisao/la:sta god pricali nije on uopste daleko iza Doncica
U ovom trenutku je debelo iza doncica, mozda prije 3g nije bio toliko daleko al sad na nasu zalost jest.
🔵⚪

Avatar
Federer17
Postovi: 7109
Pridružen/a: 16 apr 2016, 01:42

Re: Džanan Musa

Post Postao/la Federer17 » 11 feb 2019, 17:45

AlphonseKauders je napisao/la: Musa je imao više pehova u ovoj sezoni - prenatrpan kadar iskusnim igračima na njegovoj poziciji, Brooklyn u borbi za play off, povreda od preko mjesec dana itd..
Mozda i najveci peh koji je imao je ona povreda sa reprezentacijom, zbog koje nije igrao ni ljetnu ligu, niti pripremne tekme Bruklina (koliko se sjecam). Tada je Latvijac ostvario i glavnu prednost nad njim, odigrao nekoliko solidnih/dobrih utakmica i na racun toga ima ovu minutazu koju ima. Jednostavno, nekome se nekada poklopi, nekome ne i to je to.

Neka vrijedno radi, uozbilji se, ja sam ubijedjen da nema Evropljanina u NBA (Luku ne racunam) na nizim pozicijama kojeg ne moze dostici ili prestici.

Avatar
BosniaBoston
Postovi: 15661
Pridružen/a: 29 nov 2018, 22:07
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la BosniaBoston » 11 feb 2019, 17:47

Federer17 je napisao/la:
AlphonseKauders je napisao/la: Musa je imao više pehova u ovoj sezoni - prenatrpan kadar iskusnim igračima na njegovoj poziciji, Brooklyn u borbi za play off, povreda od preko mjesec dana itd..
Mozda i najveci peh koji je imao je ona povreda sa reprezentacijom, zbog koje nije igrao ni ljetnu ligu, niti pripremne tekme Bruklina (koliko se sjecam). Tada je Latvijac ostvario i glavnu prednost nad njim, odigrao nekoliko solidnih/dobrih utakmica i na racun toga ima ovu minutazu koju ima. Jednostavno, nekome se nekada poklopi, nekome ne i to je to.

Neka vrijedno radi, uozbilji se, ja sam ubijedjen da nema Evropljanina u NBA (Luku ne racunam) na nizim pozicijama kojeg ne moze dostici ili prestici.
Ako je antitalent fournier mogao uspjeti biti starter u nba,moze musa definitivno
1STappen/Beantown/King of clay/Li8nel/Barça

"Željo je religija i život. Nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja. Za mene je to sjesti na most na Malti i popričati o svemu, pa otići na piće.“ - Ivica Osim

Beko
Postovi: 1867
Pridružen/a: 21 jan 2013, 21:41
Lokacija: The Hydra Island
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la Beko » 11 feb 2019, 18:35

Neke igrace podcjenjujete, a nekog precjenjujete.
Musa treba da radi. Duplo vise nego sada. Proljece, ljeto, jesen. Rokaj tebra. Napumpati ramena, prsni kos, ball handling, sut, ...
Jer finese nece nikad imati, nece znati razigravati ekipe, nema te stvari u prirodi.

Koji vam je da ga uporedite sa Lukom?
Luka se razvija duplom brzinom nego citava generacija rookija. Covjek je smanjijo turnovere od pocetka sezone maksimalno, a ima vise loptu u rukama, i primarna je meta ekipama u odbrani. Bezveze ga je porediti ili bilokoga sa Lukom.

Bitno je Musi da radi i da atleticizmom nadoknadi minuse u igri.

japa
Postovi: 7198
Pridružen/a: 17 dec 2017, 20:09
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la japa » 11 feb 2019, 19:08

Pa naravno da fanboyi potcijenjuju druge igrace, isto ti je bilo kada je Dzeko igrao za City eksperti su se cudili kako peglac lopte Aguero igra prije njega :lol: :lol: Tako je sad ovaj Kurucs kloc i antitalenat a Musa igrac koji nije daleko od Doncica :rol:

Avatar
Tesnjak1991
Postovi: 1844
Pridružen/a: 06 jan 2018, 17:45
Lokacija: Tešanj - Zenica
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la Tesnjak1991 » 11 feb 2019, 19:16

japa je napisao/la:Pa naravno da fanboyi potcijenjuju druge igrace, isto ti je bilo kada je Dzeko igrao za City eksperti su se cudili kako peglac lopte Aguero igra prije njega :lol: :lol: Tako je sad ovaj Kurucs kloc i antitalenat a Musa igrac koji nije daleko od Doncica :rol:
Ti si rijetko naporan i priglup lik.
Izmislili su hiljadu načina da vreme prođe, a ni jedan jedini da se zaustavi... Što se mene tiče, više i ne moraju da rade na tome. Ovo baš i nisu neka vremena za zaustavljanje.

Mes Que Un Club!

Avatar
BosniaBoston
Postovi: 15661
Pridružen/a: 29 nov 2018, 22:07
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la BosniaBoston » 11 feb 2019, 19:16

japa je napisao/la:Pa naravno da fanboyi potcijenjuju druge igrace, isto ti je bilo kada je Dzeko igrao za City eksperti su se cudili kako peglac lopte Aguero igra prije njega :lol: :lol: Tako je sad ovaj Kurucs kloc i antitalenat a Musa igrac koji nije daleko od Doncica :rol:
Nek aguero odvede onaj krš od ekipe rome na korak do finala lige sampiona :kafa: i pobijedi barcelonu 3:0 ili kolko je vec bilo :kafa: :kafa: :kafa: :kafa: :kafa: :kafa:
1STappen/Beantown/King of clay/Li8nel/Barça

"Željo je religija i život. Nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja. Za mene je to sjesti na most na Malti i popričati o svemu, pa otići na piće.“ - Ivica Osim

japa
Postovi: 7198
Pridružen/a: 17 dec 2017, 20:09
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la japa » 11 feb 2019, 19:21

BosniaBoston je napisao/la:
japa je napisao/la:Pa naravno da fanboyi potcijenjuju druge igrace, isto ti je bilo kada je Dzeko igrao za City eksperti su se cudili kako peglac lopte Aguero igra prije njega :lol: :lol: Tako je sad ovaj Kurucs kloc i antitalenat a Musa igrac koji nije daleko od Doncica :rol:
Nek aguero odvede onaj krš od ekipe rome na korak do finala lige sampiona :kafa: i pobijedi barcelonu 3:0 ili kolko je vec bilo :kafa: :kafa: :kafa: :kafa: :kafa: :kafa:
:lol: :lol: Svaka cast osvojili su trofej zvani izbacili Barcelonu u cetvrtfinalu :rol: Aguero za to vrijeme donio tri titule prvaka Engleske zabio 160 golova u Engleskoj ligi sa najboljim goal ratiom u historiji lige...ta ce Aguero :lol: :lol:

Avatar
BosniaBoston
Postovi: 15661
Pridružen/a: 29 nov 2018, 22:07
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la BosniaBoston » 11 feb 2019, 19:23

japa je napisao/la:
BosniaBoston je napisao/la:
japa je napisao/la:Pa naravno da fanboyi potcijenjuju druge igrace, isto ti je bilo kada je Dzeko igrao za City eksperti su se cudili kako peglac lopte Aguero igra prije njega :lol: :lol: Tako je sad ovaj Kurucs kloc i antitalenat a Musa igrac koji nije daleko od Doncica :rol:
Nek aguero odvede onaj krš od ekipe rome na korak do finala lige sampiona :kafa: i pobijedi barcelonu 3:0 ili kolko je vec bilo :kafa: :kafa: :kafa: :kafa: :kafa: :kafa:
:lol: :lol: Svaka cast osvojili su trofej zvani izbacili Barcelonu u cetvrtfinalu :rol: Aguero za to vrijeme donio tri titule prvaka Engleske zabio 160 golova u Engleskoj ligi sa najboljim goal ratiom u historiji lige...ta ce Aguero :lol: :lol:
Usporedi malo ekipu rome sa ekipom man citya.Meni je sad jasno da si ti jedan bosnomrzac i nema vise poente raspravljati se sa nacionalistom.Dovidenja
1STappen/Beantown/King of clay/Li8nel/Barça

"Željo je religija i život. Nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja. Za mene je to sjesti na most na Malti i popričati o svemu, pa otići na piće.“ - Ivica Osim

lumani
Postovi: 14845
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la lumani » 11 feb 2019, 19:26

Luka je učio od najboljih bekova u Evropi sada ima Dirka pored sebe tako da.. Samo se treba sjetiti sta je Mirza izjavio za Kevina kada je otisao u nba..

Musi je najbolje samo da radi a sljedeće ljeto kao Jusuf još jače.

Avatar
BosniaBoston
Postovi: 15661
Pridružen/a: 29 nov 2018, 22:07
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la BosniaBoston » 11 feb 2019, 19:28

lumani je napisao/la:Luka je učio od najboljih bekova u Evropi sada ima Dirka pored sebe tako da.. Samo se treba sjetiti sta je Mirza izjavio za Kevina kada je otisao u nba..

Musi je najbolje samo da radi a sljedeće ljeto kao Jusuf još jače.
I to sto si napomenuo je jedan podcijenjen faktor.Ko je musi mentor?Kamerman russell :rol: Steta pa nije otisao u atlantu kao 28.pick dosta bi naucio od cartera
1STappen/Beantown/King of clay/Li8nel/Barça

"Željo je religija i život. Nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja. Za mene je to sjesti na most na Malti i popričati o svemu, pa otići na piće.“ - Ivica Osim

japa
Postovi: 7198
Pridružen/a: 17 dec 2017, 20:09
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la japa » 11 feb 2019, 19:32

Pa treba biti kvalitet pa igrati u Cityu i biti prvi napadac a ne u Romi...


Bosnomrzac :lol: :lol:

Avatar
BosniaBoston
Postovi: 15661
Pridružen/a: 29 nov 2018, 22:07
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la BosniaBoston » 11 feb 2019, 19:33

japa je napisao/la:Pa treba biti kvalitet pa igrati u Cityu i biti prvi napadac a ne u Romi...


Bosnomrzac :lol: :lol:
Kvalitet kad igra u najboljem takmicenju na svijetu ne moze meda
1STappen/Beantown/King of clay/Li8nel/Barça

"Željo je religija i život. Nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja. Za mene je to sjesti na most na Malti i popričati o svemu, pa otići na piće.“ - Ivica Osim

japa
Postovi: 7198
Pridružen/a: 17 dec 2017, 20:09
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la japa » 11 feb 2019, 19:35

Pa i tamo je zabio vise od Dzeke.

Avatar
BosniaBoston
Postovi: 15661
Pridružen/a: 29 nov 2018, 22:07
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la BosniaBoston » 11 feb 2019, 19:36

japa je napisao/la:Pa i tamo je zabio vise od Dzeke.
Po toj logici je harden mnogo bolji igrac od currya,durant,lebrona itd...Rezultati drug moj :wave:
1STappen/Beantown/King of clay/Li8nel/Barça

"Željo je religija i život. Nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja. Za mene je to sjesti na most na Malti i popričati o svemu, pa otići na piće.“ - Ivica Osim

japa
Postovi: 7198
Pridružen/a: 17 dec 2017, 20:09
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la japa » 11 feb 2019, 19:37

BosniaBoston je napisao/la:
japa je napisao/la:Pa i tamo je zabio vise od Dzeke.
Po toj logici je harden mnogo bolji igrac od currya,durant,lebrona itd...Rezultati drug moj :wave:
Zar je Harden osvojio vise trofeja i nagrada od ovih kao sto ej Aguero od Dzeke?

Avatar
BosniaBoston
Postovi: 15661
Pridružen/a: 29 nov 2018, 22:07
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la BosniaBoston » 11 feb 2019, 19:39

japa je napisao/la:
BosniaBoston je napisao/la:
japa je napisao/la:Pa i tamo je zabio vise od Dzeke.
Po toj logici je harden mnogo bolji igrac od currya,durant,lebrona itd...Rezultati drug moj :wave:
Zar je Harden osvojio vise trofeja i nagrada od ovih kao sto ej Aguero od Dzeke?
Aguero je vise proveo vremena u cityu tako da je logicno da tamo ima vise trofeja.Dzeko je osvojio titulu i u njemackoj,dok aguero nije mogao spansku.Jos je dzeko osvojio 2 zlatne kopacke,a ovaj jednu u svojim ligama
1STappen/Beantown/King of clay/Li8nel/Barça

"Željo je religija i život. Nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja. Za mene je to sjesti na most na Malti i popričati o svemu, pa otići na piće.“ - Ivica Osim

Odgovori

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 14 gostiju.