Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Moderatori/ce: nerminh74,KK_Bosna,CashMan

Avatar
BosniaBoston
Postovi: 15727
Pridružen/a: 29 nov 2018, 22:07
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la BosniaBoston » 24 feb 2019, 19:59

2012 je teletovic zaigrao u nba
2013 smo culi za nurkica
2014 nurkic zaigrao u nba
2015 culi smo za musu
2018 musa zaigrao u nba
Nadam se da cemo ov godine pronaci novog dragulja
1STappen/Beantown/King of clay/Li8nel/Barça

"Željo je religija i život. Nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja. Za mene je to sjesti na most na Malti i popričati o svemu, pa otići na piće.“ - Ivica Osim

Avatar
Raonffa
Postovi: 26280
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la Raonffa » 24 feb 2019, 20:03

BosniaBoston je napisao/la:2012 je teletovic zaigrao u nba
2013 smo culi za nurkica
2014 nurkic zaigrao u nba
2015 culi smo za musu
2018 musa zaigrao u nba
Nadam se da cemo ov godine pronaci novog dragulja
Almir Hasandić :kafa:
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
Unofficialpage
Moderator
Postovi: 21801
Pridružen/a: 22 feb 2013, 09:41
Lokacija: Niđe
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la Unofficialpage » 24 feb 2019, 20:03

Napokon i ovo završi. Osim Francuza u svim ostalim mečevima bili smo tu negdje. Šteta za poraz u Belgiji i što Bosnić nije bio selektor nakon Duleta, vjerujem da bi sad imali koju pobjedu više. Vjerujem da bi Finsku i Češku dobili u najjačem sastavu. Ali šta je tu je, sad se na EP kvalifikovati i valjda FIBA skonta način da igraju najbolji igrači za sve selekcije.
Momak je inače legenda, mislim na Sea!

Damir Dzumhur!!!!

Roger Federer the Best!!!!!!!

armin dju
Postovi: 1165
Pridružen/a: 09 dec 2008, 22:42
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la armin dju » 24 feb 2019, 20:09

Jel ima negdje snimljeno, propustio sam.

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la Drape » 24 feb 2019, 20:22

Zakucavanje Lazića, trica Gegića, Atićevo poziranje nakon poena :kafa:


lumani
Postovi: 14882
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la lumani » 24 feb 2019, 20:25

AirRamiz je napisao/la:najbolja sljedeca stepenica za Atica bi bio Partizan...Trinkijeri bi mu udahnuo sampouzdanje i to bi bio igrac koji bi vrlo brzo preselio marinkovica na klupu...Atic je svestraniji jer ga ima i na skoku i na ulazu,pegla odbranu i moze kreirat za druge kao slasher...sa evcim sampouzdanjem,poboljsala bi se i trica po kojoj je bio prepoznatljiv kao junior

Vanja je svemirski brod..

Avatar
Raonffa
Postovi: 26280
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la Raonffa » 24 feb 2019, 20:28

Kako sada idu ove kvalifikacije za Eurobasket?
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
BosniaBoston
Postovi: 15727
Pridružen/a: 29 nov 2018, 22:07
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la BosniaBoston » 24 feb 2019, 20:29

Raonffa je napisao/la:Kako sada idu ove kvalifikacije za Eurobasket?
Od 4 ekipe iz grupe 3 idu dalje ja msm.Samo je velika steta sto repka nece igrati 20 mjeseci.Bit ce 3 prozora
1STappen/Beantown/King of clay/Li8nel/Barça

"Željo je religija i život. Nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja. Za mene je to sjesti na most na Malti i popričati o svemu, pa otići na piće.“ - Ivica Osim

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la Drape » 24 feb 2019, 20:36

BosniaBoston je napisao/la:
Raonffa je napisao/la:Kako sada idu ove kvalifikacije za Eurobasket?
Od 4 ekipe iz grupe 3 idu dalje ja msm.Samo je velika steta sto repka nece igrati 20 mjeseci.Bit ce 3 prozora
Prvi prozor je u novembru i decembru ove godine

November 25 - December 3, 2019
February 17-25, 2020
November 23 - December 1, 2020
February 15-23, 2021

Avatar
BosniaBoston
Postovi: 15727
Pridružen/a: 29 nov 2018, 22:07
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la BosniaBoston » 24 feb 2019, 20:37

Drape je napisao/la:
BosniaBoston je napisao/la:
Raonffa je napisao/la:Kako sada idu ove kvalifikacije za Eurobasket?
Od 4 ekipe iz grupe 3 idu dalje ja msm.Samo je velika steta sto repka nece igrati 20 mjeseci.Bit ce 3 prozora
Prvi prozor je u novembru i decembru ove godine

November 25 - December 3, 2019
February 17-25, 2020
November 23 - December 1, 2020
February 15-23, 2021
E hvala ja mislio prvi prozor novembar 2020
1STappen/Beantown/King of clay/Li8nel/Barça

"Željo je religija i život. Nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja. Za mene je to sjesti na most na Malti i popričati o svemu, pa otići na piće.“ - Ivica Osim

lumani
Postovi: 14882
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la lumani » 24 feb 2019, 20:37

lumani je napisao/la:
AirRamiz je napisao/la:najbolja sljedeca stepenica za Atica bi bio Partizan...Trinkijeri bi mu udahnuo sampouzdanje i to bi bio igrac koji bi vrlo brzo preselio marinkovica na klupu...Atic je svestraniji jer ga ima i na skoku i na ulazu,pegla odbranu i moze kreirat za druge kao slasher...sa evcim sampouzdanjem,poboljsala bi se i trica po kojoj je bio prepoznatljiv kao junior

Vanja je svemirski brod.Edinu je najbolje u Megi tamo moze raditi sta želi...

Inače danas super, borbeni nema se sta zamjeriti..Fino ih je bilo gledati kako se bacaju za svakom loptom a Vedran također samo sto nije ušao na teren.

Avatar
Raonffa
Postovi: 26280
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la Raonffa » 24 feb 2019, 20:43

Drape je napisao/la:
BosniaBoston je napisao/la:
Raonffa je napisao/la:Kako sada idu ove kvalifikacije za Eurobasket?
Od 4 ekipe iz grupe 3 idu dalje ja msm.Samo je velika steta sto repka nece igrati 20 mjeseci.Bit ce 3 prozora
Prvi prozor je u novembru i decembru ove godine

November 25 - December 3, 2019
February 17-25, 2020
November 23 - December 1, 2020
February 15-23, 2021
Ma ja, al' sam mislio kako će se žrijeb obaviti, ko nam može doći i to...
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la kobe24 » 24 feb 2019, 20:50

Bravo momci, tako se igra u drzavnom dresu! :bih:

Nazire se neka okosnica ove reprezentacije, ali sve ce ici puno teze i sporije ako Campara nastavi igrati u 4. ligi Spanije, ako Gegic nastavi igrati po pet minuta svaki treci mec, ako Sulejmanovic bude pauzirao svaku trecu utakmicu, ako, ako...

Amer, Gegic, Campara
Musa, Atic
Lazic, Vrabac
Sulejmanovic, Halilovic
Nurkic

Ako budemo znali izabrati dobrog Amerikanca, onda bi nasa vanjska linija mogla izgledati dosta dobro. Osim toga, valjda ce u nadolazece dvije godine iskociti bar jos jedan kosarkas koji je dostojan reprezentativnog dresa. Cinjenica je da potencijala nema i da nam valja polagati nade u Durmu, Buzu, Josila, Djedovica i ostale. Ako uspijemo naci kvalitetnog stranca, onda ce Gegic odredjeno vrijeme moci igrati dvojku, Atic trojku, a Lazic i Vrabac cetvorku. Svaki od njih je u stanju igrati odlicnu odbranu, mada to i ne pokazuju bas uvijek. Veceras su na momente djelovali odlicno i Bugari bukvalno nisu mogli naci nacina da pridju kosu (jedino im je ostao taj sut s distance). Vrijeme je da se Zahiragicu i pogotovo Hasandicu prestanu slati pozivi. Ovaj prvi moze posluziti 5-10 minuta iskljucivo da prenese loptu, a ovaj drugi je totalno beskoristan. Mucno ih je gledati i stvarno se nadam da je ova vecerasnja utakmica njihova zadnja u drzavnom dresu.

Sto se tice centarskih pozicija, mislim da su i Suljo i Miki korisniji na poziciji 4. Nurkic je tu neprikosnovena opcija na petici, ali on nece moci igrati kvalifikacije za eurobasket, a bez njega ce ova dvojica morati nekako krpiti tu poziciju. Tu nam, takodjer, fali bar jos po jedan kvalitetan kosarkas i na 4 i na 5. Na cetvorci neke nade polazemo u Delalica, Penavu, i Sikirasa, ali na petici ne postoji gotovo niko. Tomic i Sejfic su dusu dali za ABA2 ligu i to im je otprilike limit, Kamenjas je jos mlad, a Garza je u svakom smislu nepoznanica.

Lijepo je vidjeti Bosnica kako prozivljava svaku nasu akciju, ali me je i on razocarao zbog Alibegovica, jer svako ko imalo prati nase drzavne selekcije zna da on nema kvalitet za A tim. Bez obzira na to, nadam se da ce dati svoj maksimum i da ce do pocetka kvalifikacija sklopiti kvalitetan tim. Idealno bi bilo gledati Camparu, Penavu, Sikirasa i Buzu u regionalnom takmicenju bar na jednu sezonu. Mislim da bi tu mogli vratiti izgubljeno samopouzdanje i ozivjeti karijere, a onda nek se ponovo okusaju u jacim klubovima. Sve u svemu, iako je trenutno spala na niske grane, falit ce nam ova reprezentativna kosarka... :D

Edit: Lumani, Vanja je za Atica svemirski brod, ali na mom qrcu. Ne provaljuj se, ziv bio. :)
Zadnja izmjena: kobe24, dana/u 24 feb 2019, 20:56, ukupno mijenjano 1 put.
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

bombaysaphire
Postovi: 9974
Pridružen/a: 17 apr 2017, 00:36
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la bombaysaphire » 24 feb 2019, 20:54

lumani je napisao/la:
lumani je napisao/la:
AirRamiz je napisao/la:najbolja sljedeca stepenica za Atica bi bio Partizan...Trinkijeri bi mu udahnuo sampouzdanje i to bi bio igrac koji bi vrlo brzo preselio marinkovica na klupu...Atic je svestraniji jer ga ima i na skoku i na ulazu,pegla odbranu i moze kreirat za druge kao slasher...sa evcim sampouzdanjem,poboljsala bi se i trica po kojoj je bio prepoznatljiv kao junior

Vanja je svemirski brod.Edinu je najbolje u Megi tamo moze raditi sta želi...

Inače danas super, borbeni nema se sta zamjeriti..Fino ih je bilo gledati kako se bacaju za svakom loptom a Vedran također samo sto nije ušao na teren.

Kakav bolan svemirski brod?!?!
Lik koji kada ide na ulaz od 100 puta , 100 puta će na dvokorak pa šta bilo...
U odbrani doduše, puno bolji.
Ja ti garantujem, stavi Atića kod Trinkija pa onda bi vidio šta je svemirski brod.

Ovo ti piše jedan navijač KK Partizana, koji svaku utakmicu gleda.
Naši navijači se sjajno zabavljaju. Maskoti EURO-a pjevaju "glupane, glupane, n****i se k****e", a on ne razumije pa pleše.
Dame i gospodo , najčitaniji sportski portal u državi !!!

Avatar
BosniaBoston
Postovi: 15727
Pridružen/a: 29 nov 2018, 22:07
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la BosniaBoston » 24 feb 2019, 20:59

Vanja suta 37% sa terena i 29% sa trojke.Frajer je bukvalno suter koji ne zna sutat.Grobari ga velicaju a sami znaju da nije ni blizu novog bogdana
1STappen/Beantown/King of clay/Li8nel/Barça

"Željo je religija i život. Nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja. Za mene je to sjesti na most na Malti i popričati o svemu, pa otići na piće.“ - Ivica Osim

lumani
Postovi: 14882
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la lumani » 24 feb 2019, 21:01

Vanja je živio i prije ovog trenera..Gledam ga kao i Atica zadnje 3 godine I dosta vise sam vidio...

lumani
Postovi: 14882
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la lumani » 24 feb 2019, 21:07

BosniaBoston je napisao/la:Vanja suta 37% sa terena i 29% sa trojke.Frajer je bukvalno suter koji ne zna sutat.Grobari ga velicaju a sami znaju da nije ni blizu novog bogdana

Shutirao je prošle godine 50% i 38%nema to nikakve veze, odličan je igrač i ispred Atica koji je odigrao 5 dobrih tekmi u zadnje 3 godine.Treba biti malo i realan, ja znam da je nama uvijek naše najbolje....

Avatar
AirRamiz
Postovi: 1497
Pridružen/a: 13 jan 2019, 00:49
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la AirRamiz » 24 feb 2019, 21:37

lumani je napisao/la:
AirRamiz je napisao/la:najbolja sljedeca stepenica za Atica bi bio Partizan...Trinkijeri bi mu udahnuo sampouzdanje i to bi bio igrac koji bi vrlo brzo preselio marinkovica na klupu...Atic je svestraniji jer ga ima i na skoku i na ulazu,pegla odbranu i moze kreirat za druge kao slasher...sa evcim sampouzdanjem,poboljsala bi se i trica po kojoj je bio prepoznatljiv kao junior

Vanja je svemirski brod..
Tvoja mrznja prema Aticu je opcepoznata....nikada nisi propustio priliku da ga hraknes dok je na zemlji.nerijetko si donosio i insjaderske stvari o njemu samo da mu napakostis....ti najbolje znas zasto je to tako...od mene jedna rijec...balinluk

a sto s etice tvog odgovora...zesca glupost...Marinkovic je stetocina kad ga ne ide sut,a vecinom ga ne ide....kad vidim da uzima neke step-back trojke pa ispali airball...ono je kurcenje bez pokrica.on je nesto kao bankrotirana verzija CJ Mccoluma. jer obojica kad ih ne ide sut, nicim ne doprinose svojoj ekipi...
Atic je talentom uvijek bio ispred...cemu svjedoce prve petorke na U18 euru i turnirima Eurolige sa Sparsima...uzeli bi i broncu na Euru da se nije povrijedio u prvoj minuti protiv Litve

nije bitno sto je zabio 29 poena,koliko je bitno da ga ima u svim kolonama.....ali to je tebi tesko svarljivo jer ga pljujes godinama (a kad ti bocnu musu skaces ko oparen)

Avatar
AdinSally
Postovi: 150
Pridružen/a: 08 jun 2018, 23:51
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la AdinSally » 24 feb 2019, 21:38

Hoce li makar biti nekih prijateljskih utakmica u narednim mjesecima ?

Avatar
AirRamiz
Postovi: 1497
Pridružen/a: 13 jan 2019, 00:49
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la AirRamiz » 24 feb 2019, 21:43

najlakse je sada zakljucit kako atic nije igrao 3 godine a marinkovic najbijao solidnu statistiku po aba ligi

pa to je jos gore po marinkovica...imao je svu mogucu paznju i podrsku da ide putem Bogdanovica,da mu nabudze statistiku i prodaju dobro.....ali kurko....Bogdan ima kosarku u malom prstu,kreira za druge, ide na ulaz....a ovaj samo zna pripaljivat....jos u odbrani kesa

Odgovori

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Amazon [Bot], nerkolfc, Shategabri i 41 gost.