Tuzlanski Chat

Moderatori/ce: TaRgEt_,Aerials

Avatar
tuzlak1987
Postovi: 37576
Pridružen/a: 26 maj 2013, 12:11
Kontakt:

Re: Tuzlanski Chat

Post Postao/la tuzlak1987 » 10 feb 2019, 10:18

Probisvjet je napisao/la:Sta je ono ba? Zare se htio tuci sa ovima koji nisu htjeli u koaliciju sa SDA. Koju su konjinu progurali Jasmin i ovi nemaju pojma. Yebo mu sda sve u familiji.
Jasmin je protiv koalicije kako znam. Zare je sad Enverov, bar su citave izbore bili zajedno. Zinulo dupe za tenderima.

Avatar
tuzlak1987
Postovi: 37576
Pridružen/a: 26 maj 2013, 12:11
Kontakt:

Re: Tuzlanski Chat

Post Postao/la tuzlak1987 » 28 feb 2019, 23:26

slika

43 sprata :shock:

Kada se za 10 godina budemo svi na ljeto vracali iz Njemacke mozemo govoriti "Izgradila se Tuzla kao Real Madrid".

klma1
Postovi: 1722
Pridružen/a: 09 nov 2014, 17:24
Kontakt:

Re: Tuzlanski Chat

Post Postao/la klma1 » 28 feb 2019, 23:44

tuzlak1987 je napisao/la:
Kada se za 10 godina budemo svi na ljeto vracali iz Njemacke mozemo govoriti "Izgradila se Tuzla kao Real Madrid".
ja ba livnica. ovo ono lik investira ovo ono. ima on, bavi se obradom metala, treba mu livnica. Ljudi govorili trba prodati kao parcele a ne kao livnicu ali ne, ne investirace će ćovjek. Spasiti fabriku i radna mjesta....... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
& $ ?

Avatar
tuzlak1987
Postovi: 37576
Pridružen/a: 26 maj 2013, 12:11
Kontakt:

Re: Tuzlanski Chat

Post Postao/la tuzlak1987 » 28 feb 2019, 23:48

klma1 je napisao/la:ali ne, ne investirace će ćovjek. Spasiti fabriku i radna mjesta....... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Avatar
Madal
Postovi: 3603
Pridružen/a: 16 avg 2018, 11:58
Kontakt:

Re: Tuzlanski Chat

Post Postao/la Madal » 28 feb 2019, 23:50

Skoro idem pješke i gledam kako je taj dio mrtav i razmišljam da trebaju to sto prije raditi. Dole se Irac izgradio a put preko mosta do Livnice ko iz horor filmova, pogotovo naveče. Drago mi je da ima neko rješenje i projekat jer isto crna rupa izgleda i odudara od okolnih dijelova u kojim ima života i koji su se izgradili.
A ljudi slabo pamte to je ovde glavni problem
ko te jeb'o godinama **** te opet
-Beogradski sindikat

UPRAVA NAPOLJE!

Avatar
tuzlak1987
Postovi: 37576
Pridružen/a: 26 maj 2013, 12:11
Kontakt:

Re: Tuzlanski Chat

Post Postao/la tuzlak1987 » 01 mar 2019, 00:03

Madal je napisao/la:Skoro idem pješke i gledam kako je taj dio mrtav i razmišljam da trebaju to sto prije raditi. Dole se Irac izgradio a put preko mosta do Livnice ko iz horor filmova, pogotovo naveče. Drago mi je da ima neko rješenje i projekat jer isto crna rupa izgleda i odudara od okolnih dijelova u kojim ima života i koji su se izgradili.
Stvari postaju cudne. Ljudi se sele, a gradovi sve ljepsi. Jedno ne prati drugo.

Avatar
Aerials
Interni moderator
Postovi: 11408
Pridružen/a: 17 jan 2016, 13:44
Kontakt:

Re: Tuzlanski Chat

Post Postao/la Aerials » 01 mar 2019, 07:22

Previše je to spratova. Ionako je loše strujanje zraka u gradu, ovim će samo još pogoršati sve.
Treba malo više i zelenila u gradu praviti, sve neke zgradurine niču, odvratno je postalo. Isto k'o da se nama ljudi doseljavaju, a ne sele van države, ne znam kome ovo sve.
The ones who love your dark are the only light you'll ever need.

Avatar
Brcanskamalta
Postovi: 2239
Pridružen/a: 01 mar 2018, 23:38
Kontakt:

Re: Tuzlanski Chat

Post Postao/la Brcanskamalta » 01 mar 2019, 14:13

Aerials je napisao/la:Previše je to spratova. Ionako je loše strujanje zraka u gradu, ovim će samo još pogoršati sve.
Treba malo više i zelenila u gradu praviti, sve neke zgradurine niču, odvratno je postalo. Isto k'o da se nama ljudi doseljavaju, a ne sele van države, ne znam kome ovo sve.
ma kupuju ljudi stanove poslovne prostore. ..Tako smo mi govorili za onu zgradu kod hemijske kome zasto....sve ima svoje.
E vidis umjesto radnih mjesta i Livnice frajer stambeni objekat. ..Kada Jasko ima interes sve moze jarane...Kada nema onda nam hoce "otet "sve je svih nas blabla...
Tuzlak valjda ti je jasno da je sve politika i interes i da ces manje se zsuzimati za politiku i sdp (mislim na forumu)...
Kakve ideje, fabrike ,stadioni sve je na prodaju kada njima odgovara....Kada ne odgovara u stanju su nam puske podijeliti da se izmedju pokoljemo.
"Ako doznaju Bošnjaci da neću sam samcat biti u ratu, hrabrije će vojevati." (pismo Papi Piju II 1462.)
Stjepan Tomasevic

"Od slavnijeh smo tebi Slava i od Bošnjaka mi poslani." ("Pavlimir", 1632.)
Junije Palmotic

Avatar
tuzlak1987
Postovi: 37576
Pridružen/a: 26 maj 2013, 12:11
Kontakt:

Re: Tuzlanski Chat

Post Postao/la tuzlak1987 » 02 mar 2019, 17:03

Brcanskamalta je napisao/la: ma kupuju ljudi stanove poslovne prostore. ..Tako smo mi govorili za onu zgradu kod hemijske kome zasto....sve ima svoje.
E vidis umjesto radnih mjesta i Livnice frajer stambeni objekat. ..Kada Jasko ima interes sve moze jarane...Kada nema onda nam hoce "otet "sve je svih nas blabla...
Tuzlak valjda ti je jasno da je sve politika i interes i da ces manje se zsuzimati za politiku i sdp (mislim na forumu)...
Kakve ideje, fabrike ,stadioni sve je na prodaju kada njima odgovara....Kada ne odgovara u stanju su nam puske podijeliti da se izmedju pokoljemo.
Jeste zbog Imamovica odlaze ljudi iz drzave, on je unistio fabrike i ekonomiju. :rol:
Nauci se vise za sta su zaduzeni gradonacelnici, on svoj posao godinama obavlja i vise nego dobro.

Onaj sto ga tamo postavljas po prepucavanjima je dijelio puske, a ti svrsavas na njega i njegovog sina. A meni nesto prebacujes, boli mene za SDP, nemam nikakve veze sa njima. Problem ovdje je sto ti patis sto Tuzla nije zelena vec normalan grad pa kukas na sve. Neka se gradi sta je problem? Lijepo je sto ce tu biti nesto, a ne nista. I kakve veze Imamovic ima sa tim? Nije on niti unistio tu tvornicu, niti je on kupio to zemljiste. Kukas kad nema investitora, kukas kad ima investitora, a meni nesto prebacujes. :puke:

Avatar
Madal
Postovi: 3603
Pridružen/a: 16 avg 2018, 11:58
Kontakt:

Re: Tuzlanski Chat

Post Postao/la Madal » 02 mar 2019, 17:47

Reakcija tuzlaka kada dodje investicija od milijardu u grad: nije dobro za strujanje zraka, treba nam zelenila, ko ce kupiti stanove, previše spratova :bow: bilo je i na fb komentara kao što ne dovede investitora da asfaltira ceste i kanalizaciju uradi :bow:
A ljudi slabo pamte to je ovde glavni problem
ko te jeb'o godinama **** te opet
-Beogradski sindikat

UPRAVA NAPOLJE!

Worm
Postovi: 59
Pridružen/a: 23 feb 2019, 19:24
Lokacija: Culiacán
Kontakt:

Re: Tuzlanski Chat

Post Postao/la Worm » 02 mar 2019, 18:18

Odlična investicija, ali za onog iz Kalesije. Ima da se ljudi počnu vraćati iz Njemačke zbog ove investicije u stambeno naselje :tokralju:

Sariel1987
Postovi: 9403
Pridružen/a: 24 okt 2017, 08:56
Kontakt:

Re: Tuzlanski Chat

Post Postao/la Sariel1987 » 02 mar 2019, 19:45

Dobro vam je reko onaj preradjeni bosnjo ultras iz mostara. Fukaro dje je ovde put za bijeljinu :lol: :crazy:
Privatna investicija je privatna investicija. Za pocetak.
Sutra prelazimo na slovo B :rol:

Avatar
Brcanskamalta
Postovi: 2239
Pridružen/a: 01 mar 2018, 23:38
Kontakt:

Re: Tuzlanski Chat

Post Postao/la Brcanskamalta » 02 mar 2019, 21:23

tuzlak1987 je napisao/la:
Brcanskamalta je napisao/la: ma kupuju ljudi stanove poslovne prostore. ..Tako smo mi govorili za onu zgradu kod hemijske kome zasto....sve ima svoje.
E vidis umjesto radnih mjesta i Livnice frajer stambeni objekat. ..Kada Jasko ima interes sve moze jarane...Kada nema onda nam hoce "otet "sve je svih nas blabla...
Tuzlak valjda ti je jasno da je sve politika i interes i da ces manje se zsuzimati za politiku i sdp (mislim na forumu)...
Kakve ideje, fabrike ,stadioni sve je na prodaju kada njima odgovara....Kada ne odgovara u stanju su nam puske podijeliti da se izmedju pokoljemo.
Jeste zbog Imamovica odlaze ljudi iz drzave, on je unistio fabrike i ekonomiju. :rol:
Nauci se vise za sta su zaduzeni gradonacelnici, on svoj posao godinama obavlja i vise nego dobro.

Onaj sto ga tamo postavljas po prepucavanjima je dijelio puske, a ti svrsavas na njega i njegovog sina. A meni nesto prebacujes, boli mene za SDP, nemam nikakve veze sa njima. Problem ovdje je sto ti patis sto Tuzla nije zelena vec normalan grad pa kukas na sve. Neka se gradi sta je problem? Lijepo je sto ce tu biti nesto, a ne nista. I kakve veze Imamovic ima sa tim? Nije on niti unistio tu tvornicu, niti je on kupio to zemljiste. Kukas kad nema investitora, kukas kad ima investitora, a meni nesto prebacujes. :puke:
Pa mora dijeliti puske sta je trebalo leci cetnicima pod noz bez otpora. ....Ukljuci mozak. Vama je Alija glavni krivac za rat nikako ustase i cetnici...
Pa on je jedini koji nije zelio rat. ...
Makedonski predsjednik je u svojim memoarima opisao 90-91 i pocetak 92....Podjela BiH je zvanicno dogovorena sredinom osamdesetih kada je i pocela priprema vojna za agresiju....Agresija bi se desila sa Alijom i bez njega yebo vas on vise.
"Ako doznaju Bošnjaci da neću sam samcat biti u ratu, hrabrije će vojevati." (pismo Papi Piju II 1462.)
Stjepan Tomasevic

"Od slavnijeh smo tebi Slava i od Bošnjaka mi poslani." ("Pavlimir", 1632.)
Junije Palmotic

klma1
Postovi: 1722
Pridružen/a: 09 nov 2014, 17:24
Kontakt:

Re: Tuzlanski Chat

Post Postao/la klma1 » 02 mar 2019, 21:34

livnici nije mjesto u gradu. Ta vremena su davno prosla.
Problem je sto se prodaje livnica za 13 m uz koju ide građevinsko zemljište vrijedno 20+.
I onda lik uzme livnicu. fabriku prebaci što može iskoristiti a zemljište proda.
Da je lokalnim moćnicima zbilja u interesu to bi se parcijalno prodavalo i pokušalo izvući što više para i unaprijed odrediti i namjenu i mogućnosti izgradnje tj nek urbanistički plan.
Ovako jbe se njih, dobiće neke pare kojim će kupiti sljedeće izbore i to je to.
Sutra kad bude dozvola za gradnju naravno da ce se izdati bez jasnog očitovanja struke pa će nam smrad biti veci nego danas jer je lupam blokiran protok zraka na potezu istok - zapad. Ali nema veze idemo ukrug.
& $ ?

Sariel1987
Postovi: 9403
Pridružen/a: 24 okt 2017, 08:56
Kontakt:

Re: Tuzlanski Chat

Post Postao/la Sariel1987 » 02 mar 2019, 21:37

klma1 je napisao/la:livnici nije mjesto u gradu. Ta vremena su davno prosla.
Problem je sto se prodaje livnica za 13 m uz koju ide građevinsko zemljište vrijedno 20+.
I onda lik uzme livnicu. fabriku prebaci što može iskoristiti a zemljište proda.
Da je lokalnim moćnicima zbilja u interesu to bi se parcijalno prodavalo i pokušalo izvući što više para.
Ovako jbe se njih, dobiće neke pare kojim će kupiti sljedeće izbore i to je to.
Sutra kad bude dozvola za gradnju naravno da ce se izdati bez jasnog očitovanja struke pa će nam smrad biti veci nego danas jer je lupam blokiran protok zraka na potezu istok - zapad. Ali nema veze idemo ukrug.
Za lokaciju livnice slazem se. Veci zagadjivac od komllet naselja prekoputa.
Ne moze parcijalno. Inace ne bi izvukao ni tu cijenum
Smrad nema veze stim.
Zadnji dio vrtimo se u krug slazem se.

klma1
Postovi: 1722
Pridružen/a: 09 nov 2014, 17:24
Kontakt:

Re: Tuzlanski Chat

Post Postao/la klma1 » 02 mar 2019, 21:45

Sariel1987 je napisao/la: Za lokaciju livnice slazem se. Veci zagadjivac od komllet naselja prekoputa.
Ne moze parcijalno. Inace ne bi izvukao ni tu cijenum
Smrad nema veze stim.
Zadnji dio vrtimo se u krug slazem se.
Iskreno ne znam. Čini mi se da su one lokacije na sjenjaku jako puno plaćene a da je u ovoj livnici u bilansu bilo upisano jako puno zemljišta doduše sve je to rekla kazala. Pričao mi jedan lik čuo on od svog amidžića kojem je rekao ... kako to već ide kod nas.
& $ ?

Sariel1987
Postovi: 9403
Pridružen/a: 24 okt 2017, 08:56
Kontakt:

Re: Tuzlanski Chat

Post Postao/la Sariel1987 » 02 mar 2019, 21:47

Senjak je azmir pogurao.

Avatar
tuzlak1987
Postovi: 37576
Pridružen/a: 26 maj 2013, 12:11
Kontakt:

Re: Tuzlanski Chat

Post Postao/la tuzlak1987 » 02 mar 2019, 22:02

Brcanskamalta je napisao/la: Pa mora dijeliti puske sta je trebalo leci cetnicima pod noz bez otpora. ....Ukljuci mozak. Vama je Alija glavni krivac za rat nikako ustase i cetnici...
Pa on je jedini koji nije zelio rat. ...
Makedonski predsjednik je u svojim memoarima opisao 90-91 i pocetak 92....Podjela BiH je zvanicno dogovorena sredinom osamdesetih kada je i pocela priprema vojna za agresiju....Agresija bi se desila sa Alijom i bez njega yebo vas on vise.
Ma dobro da se ne raspravljamo, slazem se ja sa tobom 90% u svemu. Da se bogdom stvore uslovi jednog dana da u BiH bude posla za sve pa da se i dijaspora vrati. Ali nema investicija kada losa politicka situacija tjera investitore. A tako ce biti uvijek ne zbog Bosnjaka vec SR i HR interesa i ideja protiv BiH.

Sto se tice grada ko grada nema posla kao u svakom drugom gradu, ne mogu to rjesiti gradonacelnici. Lokalcima najveci minus za stadion, rupe na svakom koraku i izbjegavanje teme toplifikacije.

Avatar
Aerials
Interni moderator
Postovi: 11408
Pridružen/a: 17 jan 2016, 13:44
Kontakt:

Re: Tuzlanski Chat

Post Postao/la Aerials » 02 mar 2019, 22:18

tuzlak1987 je napisao/la: Lokalcima najveci minus za stadion, rupe na svakom koraku i izbjegavanje teme toplifikacije.
Ovo je glavno. Trebali bi da koriste pare od TE za toplifikaciju grada, tačnije naselja koja zagađuju više nego TE.
O rupama se nema više šta reći. Dođu, pljunu na rupu i kažu eto napravili smo. Ako i to urade. Kroz ova naša naselja ko s autom izvuče živu glavu i čitavo auto, dobar je.
The ones who love your dark are the only light you'll ever need.

Sariel1987
Postovi: 9403
Pridružen/a: 24 okt 2017, 08:56
Kontakt:

Re: Tuzlanski Chat

Post Postao/la Sariel1987 » 02 mar 2019, 22:47

:lol: sah mat.i nema dalje

Odgovori

Natrag na “FK Sloboda”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 16 gostiju.