Edin Atić

Moderatori/ce: nerminh74,KK_Bosna,CashMan

hamzaTM87
Postovi: 2007
Pridružen/a: 22 jan 2012, 23:25
Kontakt:

Re: Edin Atić

Post Postao/la hamzaTM87 » 16 feb 2019, 22:33

AirRamiz je napisao/la:dzaba misko forsira u izlog ovog miskovica mali samo pripaljuje svaku loptu koju dobije...nema teskog suta koji nece uzet.... i onda kad skaut dodje na utakmicu vidjece indijanca koji ne razumije kosarku vec igra duplo gore i nerezonskije od teletovica protiv rusije. nikad nisma vidio da jedan mladi igrac ima ovakve ovlasti......ono sto ga je prosralo protiv partizana nije mjerilo...neki momci jednostavno ne kontaju da skautima nije bitan samo broj poena nego da moras doprinosit i na druge nacine,da se gleda bbiq,vjestina vodjenja lopte...ovaj mali nema nista osim sto je u teoriji interesantna strectch cetvorka....simanic je tu daleko bolji kao slican prospekt stretch cetvorke
A zaboga Atić i ostali eto igraju vrhunsku i inteligentnu košarku konstantno :crazy:

Ekipa je tako namjenski napravljena, nemaju apsolutno nikakav rezultatski imperativ a igraju na jako visokom nivou (ABA liga) što predstavlja raj za svakog mladog igrača.
Otkad postoji Mega to je njihov stil, Miško svake godine uspješno gurne nekoga u prvu rundu drafta, biće i sljedeće godine Goga kao lottery pick vjerovatno, ostali će se sortirati i polako profilisati
ZELJEZNICAR 1921!

Avatar
MElloo
Postovi: 13021
Pridružen/a: 29 nov 2009, 17:23
Kontakt:

Re: Edin Atić

Post Postao/la MElloo » 16 feb 2019, 22:37

Oj majko draga koji divljaci.

Avatar
Nemanja86
Postovi: 790
Pridružen/a: 14 jul 2014, 13:38
Lokacija: Titov Drvar
Kontakt:

Re: Edin Atić

Post Postao/la Nemanja86 » 16 feb 2019, 22:44

guillermo je napisao/la: igraci mu redovno zavrsavaju u Burgosu,Betisu,Murciji pa nazad u Aba ligu :lol:
je l misliš da je to malo :) ?

Ajde nađi neki drugi program koji pravi igrače za ACB i ABA... Pa ne odu ni svi sa Kentuckya i UCLA u NBA

Na stranu navijačke sklonosti i trenutni afekat, ne vjerujem da postoji jedan igrač kojem je dolazak u Megu bio loša odluka. Ako im nije pomoglo u karijeri, sigurno im nije ni odmoglo

Avatar
guillermo
Postovi: 2298
Pridružen/a: 26 maj 2012, 18:07
Kontakt:

Re: Edin Atić

Post Postao/la guillermo » 16 feb 2019, 23:04

Nemanja86 je napisao/la:
guillermo je napisao/la: igraci mu redovno zavrsavaju u Burgosu,Betisu,Murciji pa nazad u Aba ligu :lol:
je l misliš da je to malo :) ?

Ajde nađi neki drugi program koji pravi igrače za ACB i ABA... Pa ne odu ni svi sa Kentuckya i UCLA u NBA

Na stranu navijačke sklonosti i trenutni afekat, ne vjerujem da postoji jedan igrač kojem je dolazak u Megu bio loša odluka. Ako im nije pomoglo u karijeri, sigurno im nije ni odmoglo
Def. su najbolja sredina za razvoj mladog igraca,medjutim prevelika Miskova medijska eksponacija mladih igraca vec 3g. ne daje zeljeni efekat.....
Zagorcu je skoro upropastio karijeru,Jaramaza,Cancara,Kabu,Ivanovica,Muchidia itd. lansirao je put Eurolige i Nba,a kvalitetom nisu ni za Burgosa :lol:
Mislim da se trebaju vratiti na timski,agresivni sistem sa puno dodavnaja i trcanja koji im je donio finale Aba 2016g.
Nije problem ispucavati se i eksponirati igrace u nebitnoj tekmi protiv Krke,ali u egal utakmici :crazy:
Zadnja izmjena: guillermo, dana/u 16 feb 2019, 23:07, ukupno mijenjano 1 put.

Sanfrancisco
Postovi: 955
Pridružen/a: 28 mar 2018, 22:57
Kontakt:

Re: Edin Atić

Post Postao/la Sanfrancisco » 16 feb 2019, 23:06

U slučaju Jokića,dala je itekako efekat.

Avatar
BosniaBoston
Postovi: 15711
Pridružen/a: 29 nov 2018, 22:07
Kontakt:

Re: Edin Atić

Post Postao/la BosniaBoston » 16 feb 2019, 23:07

Sanfrancisco je napisao/la:U slučaju Jokića,dala je itekako efekat.
Jedan igrac.A sta je sa luwawu-cabarrotom?
1STappen/Beantown/King of clay/Li8nel/Barça

"Željo je religija i život. Nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja. Za mene je to sjesti na most na Malti i popričati o svemu, pa otići na piće.“ - Ivica Osim

Sanfrancisco
Postovi: 955
Pridružen/a: 28 mar 2018, 22:57
Kontakt:

Re: Edin Atić

Post Postao/la Sanfrancisco » 16 feb 2019, 23:14

BosniaBoston je napisao/la:
Sanfrancisco je napisao/la:U slučaju Jokića,dala je itekako efekat.
Jedan igrac.A sta je sa luwawu-cabarrotom?
U Chicagu

Avatar
BosniaBoston
Postovi: 15711
Pridružen/a: 29 nov 2018, 22:07
Kontakt:

Re: Edin Atić

Post Postao/la BosniaBoston » 16 feb 2019, 23:17

Sanfrancisco je napisao/la:
BosniaBoston je napisao/la:
Sanfrancisco je napisao/la:U slučaju Jokića,dala je itekako efekat.
Jedan igrac.A sta je sa luwawu-cabarrotom?
U Chicagu
Donosi peskire :kafa:
edit:igra 16 minuta ali katastrofalno
1STappen/Beantown/King of clay/Li8nel/Barça

"Željo je religija i život. Nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja. Za mene je to sjesti na most na Malti i popričati o svemu, pa otići na piće.“ - Ivica Osim

Avatar
Nemanja86
Postovi: 790
Pridružen/a: 14 jul 2014, 13:38
Lokacija: Titov Drvar
Kontakt:

Re: Edin Atić

Post Postao/la Nemanja86 » 17 feb 2019, 00:10

pa najbolje da Miško izađe na teren i igra umjesto njega...

Budimo realni, digao se hype oko nekih igrača malo više nego što je realno... Ni Luwawu ni Kaba ni Mokoka nisu najbolji igrači u svojoj generaciji FRA, dovoljno je vidjeti statistike under takmičenja gdje su bili oni a gdje Kylian Tillie, Damien Inglis, Ntilikina itd. Kao što rekoh, nije realno da ima stopostotni učinak sa svakim igračem i da iz svakog izvuče najbolje.

Ponavljam, treba samo pravilno shvatiti postojanje ovog kluba, već godinama igraju sa ubjedljivo najmlađim rosterom, i redovno ne samo da opstaju nego su u gornjem domu jedne vrlo kompetetivne lige kao što je ABA. E sad, ako je neuspjeh što svake godine nisu u finalu takve lige, onda...

Avatar
DaVinci
Postovi: 2844
Pridružen/a: 18 jun 2017, 20:32
Kontakt:

Re: Edin Atić

Post Postao/la DaVinci » 24 feb 2019, 23:47

Jest ga milina gledat kad je goropadan ... dosta je bio sasran ko grlica ... :mrgreen:
"Mi smo pogana sredina, j@bo ja nama svima mamu u usta! Odgovorno tvrdim da smo najgori i ako se barem malo ne promijenimo, nikada nam neće biti bolje." by fks74

Avatar
guillermo
Postovi: 2298
Pridružen/a: 26 maj 2012, 18:07
Kontakt:

Re: Edin Atić

Post Postao/la guillermo » 11 mar 2019, 19:26

Atic skace poput budale jos pokusava razigravat indijance :lol:
Miskovic 1/11 6 cigli za 3p,Mokoka 4,Asceric 4......( 2 u jednom napadu hladno opali nakon Aticevih skokova :crazy: )

Avatar
AirRamiz
Postovi: 1497
Pridružen/a: 13 jan 2019, 00:49
Kontakt:

Re: Edin Atić

Post Postao/la AirRamiz » 11 mar 2019, 19:37

utakmica za umotat bidtadzea u nba...sretno im bilo...moze bitadtze zabit ali je u odbrani gori i od jokica

miskovic je posebna prica i ubleha...nevjerovatno nerazumjevanje kosarke....momak sutira i sutira...pa ako ga usere svako petu utakmicu dobro je...tako on konta
Zadnja izmjena: AirRamiz, dana/u 11 mar 2019, 19:44, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Edin Atić

Post Postao/la kobe24 » 11 mar 2019, 19:44

Eh da je Penavi klub u rangu Mege i tretman kakav ima ovaj Miskovic...

Atic u odbrani odlican, a u napadu premalo pokusava. Sve u svemu, jos jedna jako dobra partija.
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Avatar
Federer17
Postovi: 7126
Pridružen/a: 16 apr 2016, 01:42

Re: Edin Atić

Post Postao/la Federer17 » 11 mar 2019, 19:56

Eh da je Atic bio malo pametniji... Glavu dajem da ima bolje predispozicije od Muse, ali koliko je takvih (propalih) koji se vrte po nekim snj ligama a samo nebo im je bilo granica.

Jedan od rijetkih nasih igraca kojeg uzivam gledati kako igra, ima ga bukvalno u svakom statistickom parametru.

ovisnik
Postovi: 1110
Pridružen/a: 22 mar 2008, 20:00
Kontakt:

Re: Edin Atić

Post Postao/la ovisnik » 11 mar 2019, 21:14

Atić se polako vraća na nivo koji po talentu zaslužuje. Večeras opet dobar, radi puno posla što se na kraju vidi, jer je stalno na ili blizu double-double učinka, dosta ofanzivnih skokova i osvojenih lopti. Mora popraviti kontrolu lopte i uzimati više šuteva, bar dok je u Megi, iako njegova timska igra u nekoj "normalnoj" ekipi bi bila cijenjena od trenera i saigrača. Nadati se da će ostati u Megi ili naći klub sa trenerom koji će izgraditi njegovo samopouzdanje i tada mu je nebo granica.

Wandelanoite
Postovi: 7961
Pridružen/a: 17 jul 2015, 17:26
Kontakt:

Re: Edin Atić

Post Postao/la Wandelanoite » 11 mar 2019, 21:19

Eh kad sam ja pisao da je ovaj Miskovic prevara ovdje me ubjedivali kako nije :mrgreen:
MES QUE UN CLUB!
Dušan Bajević - nastavak propasti bh. reprezentacije.

Avatar
Nemanja86
Postovi: 790
Pridružen/a: 14 jul 2014, 13:38
Lokacija: Titov Drvar
Kontakt:

Re: Edin Atić

Post Postao/la Nemanja86 » 11 mar 2019, 22:29

koja je tačno definicija prevare :)

Neću te ubjeđivati u ništa, al, prilična je hrabrost nekoga sa 19 proglašavati prevarom, wingspan je tu, 205cm je tu, mehanika solidna, fizikalije iznad prosjeka... ne sikiram se je za to, uz makar minamalne napretke, to bi mogla biti Vladimir Lučić karijera

Avatar
BosniaBoston
Postovi: 15711
Pridružen/a: 29 nov 2018, 22:07
Kontakt:

Re: Edin Atić

Post Postao/la BosniaBoston » 11 mar 2019, 22:33

Nemanja86 je napisao/la:koja je tačno definicija prevare :)

Neću te ubjeđivati u ništa, al, prilična je hrabrost nekoga sa 19 proglašavati prevarom, wingspan je tu, 205cm je tu, mehanika solidna, fizikalije iznad prosjeka... ne sikiram se je za to, uz makar minamalne napretke, to bi mogla biti Vladimir Lučić karijera
Kad se 19-godisnji NBA igrac musa moze proglasiti prevarom,sto ne bi mogao Miskovic
1STappen/Beantown/King of clay/Li8nel/Barça

"Željo je religija i život. Nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja. Za mene je to sjesti na most na Malti i popričati o svemu, pa otići na piće.“ - Ivica Osim

Avatar
Nemanja86
Postovi: 790
Pridružen/a: 14 jul 2014, 13:38
Lokacija: Titov Drvar
Kontakt:

Re: Edin Atić

Post Postao/la Nemanja86 » 11 mar 2019, 22:45

pa zato kažem, sve je relativno, u zavisnosti od toga kakva se očekivanja nekome prikače...

Fabien Causer je do 25 godine igrao u mediokritetskim klubovima donjeg dijela francuske lige, a danas Evroligaška klasa, najbolji plus/minus igrač jednog Real Madrida. Košarka se trenira, vježba, i do sredine 20-ih godina igrač još nije skroz formiran, a mi smo toliko ospjednuti klincima da dajemo konačan sud o nekome sa 19 godina ;)

u principu nebitno

Avatar
L-Train
Postovi: 18283
Pridružen/a: 10 mar 2010, 23:56
Kontakt:

Re: Edin Atić

Post Postao/la L-Train » 11 mar 2019, 23:04

Da li ce on biti NBA,Euroliga ili ABA liga klasa nemam pojma,ali sloboda koju ovaj decko ima u Megi je ekvivalent tome da se radi o potencijalu novog Jokica,frajer je veceras bar 6 ili 7 nerezonskih suteva uzeo i ubijao obruce u dvorani,ma koliko god ova Mega radila na principu stvaranja mladih talenata i davanja ogromne slobode istim mislim da i to valjda treba imati neka ogranicenja.Mislim **** mi seza Megu ali zao mi je Atica frajer je tamo jedan od rijetkih koji bas razmislja kosarkaski i trudi se momak maximalno,gine u odbrani,skace u napadu,asistira,uvijek ide extra pas kad treba i na sve to jos moras gledat ispucavanje ovih dripaca u ekipi,bar onaj Mushidi jes da je i on znao divljat ali je jako cesto i bio prevaga Megi.
Okusi strah, bol, mrznju i barut
i zivi u toj nadi da ce sutra ipak svanut,
na sekund nosi teret mojih rana
dok grad ti sapce pricu jezikom oziljaka.

Odgovori

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 8 gostiju.