Euro 2020 - Kvalifikacije

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider,TaRgEt_

Avatar
betonification
Postovi: 56
Pridružen/a: 16 mar 2016, 20:23
Kontakt:

Re: Euro 2020 - Kvalifikacije

Post Postao/la betonification » 29 mar 2019, 10:45

esprit24 je napisao/la:Mozel neko objasniti, mada je sigurno vec objasnjeno. U najgorem scenariju da ispusimo kvale, sad sam gledo ostale ekipe iz b lige nacija. Zanima me kako bi islo ako bi recimo mi, danci i ukrajinci ostali bez prvenstva kroz kvale( postoje realne sanse za to) kako bi se to razigravalo??
losa vijest je da bi lako mogli "naograjsat" na irsku opet a relativno dobra je da bez obzira koja bi reprezentacija bila na tom 4 mjestu iz lige b koja se nije plasirala dolazila nama jer prva dva ucesnika playoff-a po rangu su domacini. za finale se ide na zrijebanje ko ce bit domacin.

Avatar
DaVinci
Postovi: 2834
Pridružen/a: 18 jun 2017, 20:32
Kontakt:

Re: Euro 2020 - Kvalifikacije

Post Postao/la DaVinci » 29 mar 2019, 14:01

betonification je napisao/la:
esprit24 je napisao/la:Mozel neko objasniti, mada je sigurno vec objasnjeno. U najgorem scenariju da ispusimo kvale, sad sam gledo ostale ekipe iz b lige nacija. Zanima me kako bi islo ako bi recimo mi, danci i ukrajinci ostali bez prvenstva kroz kvale( postoje realne sanse za to) kako bi se to razigravalo??
a relativno dobra je da bez obzira koja bi reprezentacija bila na tom 4 mjestu iz lige b koja se nije plasirala dolazila nama jer prva dva ucesnika playoff-a po rangu su domacini. za finale se ide na zrijebanje ko ce bit domacin.
A to da smo prvi domacini u barazu nam je dosad davalo potrebnu prednost ... :mrgreen:
Nama ako bude trebo Liga Nacija baraz za EP mi ispadamo prvi jer nam je vecina igraca mentalno nedorasla i ne moze se nositi s takvim pritiskom ... plasman je moguc samo kroz kvalifikacije ... :kafa:
"Mi smo pogana sredina, j@bo ja nama svima mamu u usta! Odgovorno tvrdim da smo najgori i ako se barem malo ne promijenimo, nikada nam neće biti bolje." by fks74

Avatar
emir79
Postovi: 8749
Pridružen/a: 16 maj 2012, 22:34
Kontakt:

Re: Euro 2020 - Kvalifikacije

Post Postao/la emir79 » 29 mar 2019, 14:13

DaVinci je napisao/la:
A to da smo prvi domacini u barazu nam je dosad davalo potrebnu prednost ... :mrgreen:
Nama ako bude trebo Liga Nacija baraz za EP mi ispadamo prvi jer nam je vecina igraca mentalno nedorasla i ne moze se nositi s takvim pritiskom ... plasman je moguc samo kroz kvalifikacije ... :kafa:
Jedina i prava istina, jer smo mentalni patuljci.

Usput i da se nadovezem za kvalifikacije. Mnogi pricaju samo o Italiji, Grcima i nama u borbi za prva 2 mjesta, koji vode direkt, ali svjejsno ili nesvjesno izostavljaju Fince.

Gledao sam im obje utakmice i protiv Italije i protiv Armenije. Nimalo naivna ekipa. Imaju kombinatoriku, spustenu loptu, grade igru i tehnicki potkovani.

Ne poznajem im igrace, ali strasno dobro funkcionisu kao kolektiv.
Sad bih se mjenjao ukoliko Pjanic dobije jednu utakmicu da to bude Italija, a da igra protiv Finske.
Nece nimalo lagano biti kako neki misle.
Titule YUG-BiH-- (6) 66/67, 84/85, 98/99, 06/07, 14/15, 18/19
Kup BiH---------- (6) 96/97, 97/98, 01/02, 04/05, 13/14, 18/19
Super kup BiH--- (1) 96/97

Avatar
hurem
Postovi: 8592
Pridružen/a: 13 jul 2011, 21:28
Kontakt:

Re: Euro 2020 - Kvalifikacije

Post Postao/la hurem » 29 mar 2019, 15:11

@Emir je u pravu...
Prebacivao sam na momente na mec Italija - Finska i bilo mi je posebno iznenadjujuce kako dobro kontrolisu loptu, posjed...
Moja jedina uzdanica jesu nasi navijaci, pa da se igraci osjecaju kao da kod kuce igraju, inace nikada 3 boda iz Finske ne bismo odnijeli...ovako nada postoji.

Avatar
BenjooJutub
Postovi: 2176
Pridružen/a: 11 apr 2012, 22:37
Kontakt:

Re: Euro 2020 - Kvalifikacije

Post Postao/la BenjooJutub » 29 mar 2019, 15:18

Da smo "mentalni patuljci" dokazuje činjenica da nismo iznjedrili ni jednog solidnog trenera od kako smo samostalna država... Nemamo autoritet, nemamo tu sposobnost da budemo vođe, useremo se pred svakom prilikom i samo sebe ponizujemo. Pa na prste jedne ruke mogu nabrojat naše reprezentativce koji su bili kapiteni svojih klubova... Za razliku od komšija koji su u ovom aspektu vrhunski majstori, posebno Hrvati.

I onda opet kažu da smo mi svi isti narod.. Aha, jesmo al' malo morgen :)

A što se Finske tiče, uzimamo ih opušteno. Fasovali bi da smo Grke dobili, a ovako pobjeda ne dolazi u pitanje :D

Avatar
DaVinci
Postovi: 2834
Pridružen/a: 18 jun 2017, 20:32
Kontakt:

Re: Euro 2020 - Kvalifikacije

Post Postao/la DaVinci » 29 mar 2019, 21:54

esprit24 je napisao/la:Ja iskreno strahujem za Euro posle kiksa sa Grckom. Od Finske krece ona nasa svaka je historijska utakmica za plasman i svaka ce biti na noz gdje god da odemo. Da smo dobili Grke i fince u Italiju bi otisli da se zezamo i nadigravamo sa njima. Jednostavno posle safeta susica ja ne vjerujem u nasu ekipu da moze nekog dobiti samo tako.
+1
"Mi smo pogana sredina, j@bo ja nama svima mamu u usta! Odgovorno tvrdim da smo najgori i ako se barem malo ne promijenimo, nikada nam neće biti bolje." by fks74

edinjo-bih
Postovi: 3503
Pridružen/a: 09 jul 2009, 13:48
Kontakt:

Re: Euro 2020 - Kvalifikacije

Post Postao/la edinjo-bih » 12 apr 2019, 06:35

Piplica:

Bili ste u Sušićevom štabu u reprezentaciji BiH, kako danas gledate na reprezentaciju koju vodi Prosinečki?

– Robi mi je prijatelj, znamo se još dok smo bili juniori. Drago mi je što mu dobro ide s reprezentacijom. No, nije lako raditi kao selektor u BiH; slaba je infrastruktura, a i teško je postići da reprezentativci dišu kao jedan. Ne bih rekao da u BiH nema kulta reprezentacije, nego nema onoga nacionalnoga naboja koji izvlači od reprezentativaca i više od maksimuma. Ono što recimo ima Hrvatska. Kad vidim da se Mandžo jedva vuče po terenu od umora, a onda odjednom dobije novu snagu, u sprintu pretrči pet ljudi, utrči i zabije gol. O tome govorim.

babino
Postovi: 7190
Pridružen/a: 21 apr 2016, 14:09
Kontakt:

Re: Euro 2020 - Kvalifikacije

Post Postao/la babino » 12 apr 2019, 06:42

edinjo-bih je napisao/la:Piplica:

Bili ste u Sušićevom štabu u reprezentaciji BiH, kako danas gledate na reprezentaciju koju vodi Prosinečki?

– Robi mi je prijatelj, znamo se još dok smo bili juniori. Drago mi je što mu dobro ide s reprezentacijom. No, nije lako raditi kao selektor u BiH; slaba je infrastruktura, a i teško je postići da reprezentativci dišu kao jedan. Ne bih rekao da u BiH nema kulta reprezentacije, nego nema onoga nacionalnoga naboja koji izvlači od reprezentativaca i više od maksimuma. Ono što recimo ima Hrvatska. Kad vidim da se Mandžo jedva vuče po terenu od umora, a onda odjednom dobije novu snagu, u sprintu pretrči pet ljudi, utrči i zabije gol. O tome govorim.
to je jos jedan dokaz i potvrda price o familiji, kolacima, zayebanciji itd.

Avatar
jasmin10
Postovi: 13652
Pridružen/a: 22 avg 2011, 01:29
Lokacija: Jablanica
Kontakt:

Re: Euro 2020 - Kvalifikacije

Post Postao/la jasmin10 » 12 apr 2019, 07:01

edinjo-bih je napisao/la:Piplica:

Bili ste u Sušićevom štabu u reprezentaciji BiH, kako danas gledate na reprezentaciju koju vodi Prosinečki?

– Robi mi je prijatelj, znamo se još dok smo bili juniori. Drago mi je što mu dobro ide s reprezentacijom. No, nije lako raditi kao selektor u BiH; slaba je infrastruktura, a i teško je postići da reprezentativci dišu kao jedan. Ne bih rekao da u BiH nema kulta reprezentacije, nego nema onoga nacionalnoga naboja koji izvlači od reprezentativaca i više od maksimuma. Ono što recimo ima Hrvatska. Kad vidim da se Mandžo jedva vuče po terenu od umora, a onda odjednom dobije novu snagu, u sprintu pretrči pet ljudi, utrči i zabije gol. O tome govorim.
:rol:

babino
Postovi: 7190
Pridružen/a: 21 apr 2016, 14:09
Kontakt:

Re: Euro 2020 - Kvalifikacije

Post Postao/la babino » 12 apr 2019, 07:14

baho jos uvijek ceka dzekinu trecu sansu da uradi to sto mandzo radi :bih:

Kompromis
Postovi: 2639
Pridružen/a: 27 feb 2017, 10:08
Kontakt:

Re: Euro 2020 - Kvalifikacije

Post Postao/la Kompromis » 12 apr 2019, 09:13

Ne vidim nista pogresno u izjavi... mandzukic uglavnom i zabija tako golove gdje se ispali, pobjegne cuvarima i doceka uglavnom loptu sam na drugoj stativi... nigdje covjek nije izjavio da mandzukic predribla ili sa loptom pretrci ikoga (to vec nije u stanju), nego da uradi bez lopte i ta igra upravo bez lopte i iz drugog plana je najjaca snaga hrvata uz normalno pluca gdje moze trčati ko konj...

DrFilgud
Postovi: 7830
Pridružen/a: 17 apr 2017, 13:18
Kontakt:

Re: Euro 2020 - Kvalifikacije

Post Postao/la DrFilgud » 12 apr 2019, 11:15

edinjo-bih je napisao/la:Piplica:

Bili ste u Sušićevom štabu u reprezentaciji BiH, kako danas gledate na reprezentaciju koju vodi Prosinečki?

– Robi mi je prijatelj, znamo se još dok smo bili juniori. Drago mi je što mu dobro ide s reprezentacijom. No, nije lako raditi kao selektor u BiH; slaba je infrastruktura, a i teško je postići da reprezentativci dišu kao jedan. Ne bih rekao da u BiH nema kulta reprezentacije, nego nema onoga nacionalnoga naboja koji izvlači od reprezentativaca i više od maksimuma. Ono što recimo ima Hrvatska. Kad vidim da se Mandžo jedva vuče po terenu od umora, a onda odjednom dobije novu snagu, u sprintu pretrči pet ljudi, utrči i zabije gol. O tome govorim.
To je kod nas vec pitanje kolicine secera koji se unosi u organizam.
U vidu kolača za vrijeme posjeta familiji, sponzorskih teferiča i sl.

dinoze
Postovi: 2083
Pridružen/a: 08 sep 2010, 07:53
Kontakt:

Re: Euro 2020 - Kvalifikacije

Post Postao/la dinoze » 12 apr 2019, 16:39

Pa dobro kod nas nije nikada bilo tog patriotskog naboja jer se kod nas niko ne fura na to.
Mi svi imamo veliki patriotski naboj prema Njemackoj.
Kako ocekivati od nekog fudbalera koji zivi u drugoj zemlji patriotizam kada bi i ljudi koji zive u Bosni istu prodali za 5KM.
To ne funkcionise kod nas, treba naci nesto drugo da ih ujedino a to mogu biti samo pare. A posto para nema, onda ovako kao i do sada, pomalo pa sta bude.

DrFilgud
Postovi: 7830
Pridružen/a: 17 apr 2017, 13:18
Kontakt:

Re: Euro 2020 - Kvalifikacije

Post Postao/la DrFilgud » 12 apr 2019, 17:07

dinoze je napisao/la:Pa dobro kod nas nije nikada bilo tog patriotskog naboja jer se kod nas niko ne fura na to.
Mi svi imamo veliki patriotski naboj prema Njemackoj.
Kako ocekivati od nekog fudbalera koji zivi u drugoj zemlji patriotizam kada bi i ljudi koji zive u Bosni istu prodali za 5KM.
To ne funkcionise kod nas, treba naci nesto drugo da ih ujedino a to mogu biti samo pare. A posto para nema, onda ovako kao i do sada, pomalo pa sta bude.
Ne znam koliko ste upoznati, s obzirom da cesto povlacimo paralelu izmedju BiH i Hrvatske, da je prvi hrvatski predsjednik, otac nacije Franjo Tudjman, bio pasionirani fan fudbala. Licno je posredovao da Mark Viduka dodje u Croatiu (Dinamo), potrudio se da Dinamo postane respektabilan europski tim (u svojim gabaritima). Ne samo to, pricalo se da je Ciro licno podnosio raport Franceku, o rezultatima i stanju u reprezentaciji, uspjeh je bio imperativ..
Ali nije to bila samo ljubav prema fudbalu, Franjo je znao koliko sport i sportski uspjesi znace za promociju jedne mlade drzave. Nakon '98, hrvatski dres se nosio od Japana do Brazila, kockice su postale svjetski brend. Tudjman i ljudi oko njega su uidarili zdrave temelje hrvatskom fudbalu i hrvatskom sportu, uopste. Uvijek se znalo sta se radi , uvijek su kvalitetni ljudi ( pa cak i Zdravko Mamic) vodili hrvatski fudbal, patriotuizam i uspjeh su bili apsolutni prioritet...
Rezultate vidimo.
E sad, da se osvrnemo na nas. Sta su nas Babo nacije i njegova oligarhija, uradili za promociju BH fudbala?
Ne zaboravimo da je sve do 2002-3, nasa reprezentacija bila pod apsolutnom kontrolom Bosnjaka. Srbe i Hrvate nije uopste interesovalo sta se radi u i oko reprezentacije i ne moze niko tvrditi da smo bili opstruirani, da su nam podmetani klipovi.
Nisu uradili nista! To jest, uradili su sve da nas gurnu dublje u blato poraza i neuspjeha. U reprezentaciju su postavili (u to vrijeme se nista nije moglo uraditi bez amina SDA), najgori olos. Savez je bio amaterska kriminalna organizacija, reprezentativna okupljanja su vise licila na teferice, s Bazena se islo na utakmicu. Igrace nam je preotimao kako je ko htio... Sve u svemu javasluk i kriminal.
Ironicno je da se savez koliko toliko uozbiljio, tek onda kada su "dusmani" Srbi i Hrvati, poceli da ravnopravno participiraju u NFSBiH.
Nazalost, reprezentacija je produkt stanja u drustvu i mentaliteta naroda koji prestavlja.
Nasim "mudrim" bosnjackim vodjama je vaznija minderska politika lopovluka i fildzan dzamahirije, nego da urade nesto za narod i drzavu. U sportu i generalno.

Avatar
Osim13
Postovi: 43672
Pridružen/a: 01 apr 2017, 23:06
Kontakt:

Re: Euro 2020 - Kvalifikacije

Post Postao/la Osim13 » 12 apr 2019, 17:26

Tako će i nas naš BAKE povest
MERCEDES - MISTRIJA - MIA SAN MIA

Avatar
DaVinci
Postovi: 2834
Pridružen/a: 18 jun 2017, 20:32
Kontakt:

Re: Euro 2020 - Kvalifikacije

Post Postao/la DaVinci » 13 apr 2019, 00:20

DrFilgud je napisao/la:E sad, da se osvrnemo na nas. Sta su nas Babo nacije i njegova oligarhija, uradili za promociju BH fudbala?
Babu nacije je interesovao BH sport koliko tebe i mene politicke prilike u Madagaskaru ... i ono jednom sto je se natjero da prisustvuje tekmi s Grcima vjerujem da su mu dzamijski golubovi morali objasnjavati ofsajd i korner ... :kafa:
"Mi smo pogana sredina, j@bo ja nama svima mamu u usta! Odgovorno tvrdim da smo najgori i ako se barem malo ne promijenimo, nikada nam neće biti bolje." by fks74

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Euro 2020 - Kvalifikacije

Post Postao/la Drape » 08 jun 2019, 19:58

X kod kuće sa Grčkom, poraz u Finskoj, sve ide po planu, ali ne po našem.

Avatar
TonySosa
Postovi: 7201
Pridružen/a: 17 apr 2018, 04:54
Kontakt:

Re: Euro 2020 - Kvalifikacije

Post Postao/la TonySosa » 08 jun 2019, 20:11

Lulić objasnio davno kakva je situacija.
Remember, remember the 5th of November.

"On je nogometni Christoph Waltz – savršeni glumac za ulogu lošeg momka kojeg je lako voljeti i kad na terenu radi odvratne stvari."

"Three for me, two for them."

Avatar
BoixosNois1899
Postovi: 11951
Pridružen/a: 29 maj 2016, 14:38
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: Euro 2020 - Kvalifikacije

Post Postao/la BoixosNois1899 » 08 jun 2019, 20:12

slika
"I can't remember the last time I saw something like this. Extraordinary scenes at the Nou Camp. Sergi Roberto – the substitute – is the hero of the hour and it is the greatest Champions League knock out comeback of all time!"

FC Grizzlies

DrFilgud
Postovi: 7830
Pridružen/a: 17 apr 2017, 13:18
Kontakt:

Re: Euro 2020 - Kvalifikacije

Post Postao/la DrFilgud » 08 jun 2019, 22:04

Gotovo je ovo. Jos jednom su javasluk, amaterizam, sitni interesi i primitivna arogancija pobijedili.
Sace se zataskavati, kupovati vrijeme, ima jos 21 bod... pa kada i to propadne, pripremacemo se za baraz lige nacija.
Onda ocekujem inicijativu, da u reprezentaciji trebaju igrati samo igraci iz domace lige, jer oni igraju srcem.
Prosinecki ce dobiti nogu kada sve sanse propadnu, a djubrad i kriminalci ce nam dovesti novu marionetu. I tako u krug.

Odgovori

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 27 gostiju.