NBA chat/svastara/prepucavanja

Where amazing happens.

Moderatori/ce: KK_Bosna,CashMan,kad_kako,Pasha

Avatar
BernardBarnjak
Postovi: 14908
Pridružen/a: 27 okt 2010, 10:04
Lokacija: Sarajevo, tribina zapad
Kontakt:

Re: Svaštara

Post Postao/la BernardBarnjak » 11 maj 2019, 20:37

Šarići, junior i senior.

slika
Bernard Barnjak, igrac Sarajeva koji je presao u Hajduk kasnih 80-tih, a u FK Sarajevu bio pravo popularan, ljubimac navijaca.

Avatar
BernardBarnjak
Postovi: 14908
Pridružen/a: 27 okt 2010, 10:04
Lokacija: Sarajevo, tribina zapad
Kontakt:

Re: Svaštara

Post Postao/la BernardBarnjak » 11 maj 2019, 23:06

Blue Chips trenutno na HRT3 :tokralju:
Bernard Barnjak, igrac Sarajeva koji je presao u Hajduk kasnih 80-tih, a u FK Sarajevu bio pravo popularan, ljubimac navijaca.

filip13
Postovi: 38008
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Svaštara

Post Postao/la filip13 » 12 maj 2019, 17:19

GOAT je napisao/la:...
da ne kvarimo temu o play offu,da ovdje upitam,@GOAT,ti bi da ti neko povjeruje da si ti,ili bilo ko drugi iz ove drzave napisao i objavio knjigu o nba a da za to niko sa foruma,tacnije podforuma na kojem se prilicno aktivno pise o nba,niko nije cuo za tu knjigu?

ja da sam napisao knjigu o nba,ne bi to spomenuo ovdje ako necu da mi se sazna identitet jer ce se kad tad za tu knjigu cuti i automatski saznati moj identitet

Avatar
Epidaurus
Postovi: 21296
Pridružen/a: 15 maj 2014, 14:37
Kontakt:

Re: NBA Playoffs & Finals

Post Postao/la Epidaurus » 13 maj 2019, 22:42

Kobea, Shaqa i Hakeema ni u najludjim snovima ne moze prestic. On je sansu za top 10 izgubio prelaskom u Warriorse. Od danasnjih igraca samo Giannis i Kawhi imaju sanse da udju u taj neki top 10 ikad al je ogroman, ogroman put pred njima. Durantu kao i Stephu je limit oko nekog 15og mjesta.

Avatar
MElloo
Postovi: 13021
Pridružen/a: 29 nov 2009, 17:23
Kontakt:

Re: NBA Playoffs & Finals

Post Postao/la MElloo » 13 maj 2019, 22:44

Epidaurus je napisao/la:Kobea, Shaqa i Hakeema ni u najludjim snovima ne moze prestic. On je sansu za top 10 izgubio prelaskom u Warriorse. Od danasnjih igraca samo Giannis i Kawhi imaju sanse da udju u taj neki top 10 ikad al je ogroman, ogroman put pred njima. Durantu kao i Stephu je limit oko nekog 15og mjesta.
Neka uradi nesto bitno u New Yorku i eto ga u prici za goata.Samo sacekaj NY medijsku masineriju

Avatar
Clutch
Postovi: 13090
Pridružen/a: 14 maj 2014, 14:16
Kontakt:

Re: NBA Playoffs & Finals

Post Postao/la Clutch » 13 maj 2019, 22:52

Individualno je Durant top 10 nivo.

Sad ko je bolji ko nije al individualnim talentom ne vidim kako ga ne staviti u taj tier gdje su Kobe i ostali.

Da bude legitimini clan te skupine bi ipak morao osvojiti sa Knicksima ili gdje vec, jer nece mu titule u Goldenu prevagnuti u poredjenju sa Kobeom i ostalim velikanima.
Philly vs Everybody

#Madrid
#Sixers
#JoJoGOAT

Avatar
BosniaBoston
Postovi: 15711
Pridružen/a: 29 nov 2018, 22:07
Kontakt:

Re: NBA Playoffs & Finals

Post Postao/la BosniaBoston » 13 maj 2019, 22:55

Epidaurus je napisao/la:Kobea, Shaqa i Hakeema ni u najludjim snovima ne moze prestic. On je sansu za top 10 izgubio prelaskom u Warriorse. Od danasnjih igraca samo Giannis i Kawhi imaju sanse da udju u taj neki top 10 ikad al je ogroman, ogroman put pred njima. Durantu kao i Stephu je limit oko nekog 15og mjesta.
Vidi ovo ovo ti ozbiljno kazem bez trolanja
Ako osvoji prsten u NY otprilike evo njegovi uspjesi do kraja karijere i statsi otprilike
4 titule
3-4 FMVP
1-2 MVP
14-17 time Allstar
Top 5 scoring
8-10 All-nba first team
2-3 All-nba second team
1-2 All-nba third team
Prosjeci za karijeru otprilike 26-7-4 na 48/39/88 sut
Za repku(ako bude htio ucestvovat)
3 olimpijska zlata
2-3 Svjetska prvenstva
50-40-90 club
Ako ovo nije top 10 onda stvarno nemam rijeci.Bez ikakvog biasa ovo su njegovi moguci,pa cak i izgledni uspjesi u karijeri
1STappen/Beantown/King of clay/Li8nel/Barça

"Željo je religija i život. Nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja. Za mene je to sjesti na most na Malti i popričati o svemu, pa otići na piće.“ - Ivica Osim

Avatar
Epidaurus
Postovi: 21296
Pridružen/a: 15 maj 2014, 14:37
Kontakt:

Re: NBA Playoffs & Finals

Post Postao/la Epidaurus » 13 maj 2019, 23:01

Clutch je napisao/la:Individualno je Durant top 10 nivo.

Sad ko je bolji ko nije al individualnim talentom ne vidim kako ga ne staviti u taj tier gdje su Kobe i ostali.

Da bude legitimini clan te skupine bi ipak morao osvojiti sa Knicksima ili gdje vec, jer nece mu titule u Goldenu prevagnuti u poredjenju sa Kobeom i ostalim velikanima.
Individualnim kvalitetom svakako jeste al po legacyju je daleko jos od top 10. Hakeemove 2 titule vrijede 3 puta vise nego njegove 2 (3 potencijalno) s GSW. LeBrona se sa kud i kamo vise postignuca i rekorda od KDa dozivljavalo rubnim top 10 igracem prije titule s Cavsima, a njegove titule s Heatom su 5 puta "cistije" od KDevih s GSW.
BosniaBoston je napisao/la: Vidi ovo ovo ti ozbiljno kazem bez trolanja
Ako osvoji prsten u NY otprilike evo njegovi uspjesi do kraja karijere i statsi otprilike
4 titule
3-4 FMVP
1-2 MVP
14-17 time Allstar
Top 5 scoring
8-10 All-nba first team
2-3 All-nba second team
1-2 All-nba third team
Prosjeci za karijeru otprilike 26-7-4 na 48/39/88 sut
Za repku(ako bude htio ucestvovat)
3 olimpijska zlata
2-3 Svjetska prvenstva
50-40-90 club
Ako ovo nije top 10 onda stvarno nemam rijeci.Bez ikakvog biasa ovo su njegovi moguci,pa cak i izgledni uspjesi u karijeri
Pogledaj isto tako listu postignuca Shaqa, Kobea i Hakeema pa uporedi. Da ne spominjem da je Shaq na vrhuncu bio mozda i najdominantnija sila kosarke nakon Wilta. Hakeem imao nesrecu sto je karijeru proveo u erama 3 od 5 najboljih timova ikad i 2 od 3 il 5 najboljih igraca ikad. Meni su licno ova trojica i iznad Birda bez ikakve sumnje.

bombaysaphire
Postovi: 9974
Pridružen/a: 17 apr 2017, 00:36
Kontakt:

Re: NBA Playoffs & Finals

Post Postao/la bombaysaphire » 13 maj 2019, 23:03

Epidaurus je napisao/la:Kobea, Shaqa i Hakeema ni u najludjim snovima ne moze prestic. On je sansu za top 10 izgubio prelaskom u Warriorse. Od danasnjih igraca samo Giannis i Kawhi imaju sanse da udju u taj neki top 10 ikad al je ogroman, ogroman put pred njima. Durantu kao i Stephu je limit oko nekog 15og mjesta.

Giannis možda , ali teško, veoma teško.
Kawhi nikako , ipak su prejaka imena u TOP 10.
MJ, Wilt , LeBron, Magic , Kareem, Ptica, Bill, Shaq, Hakeem,
Duncan ili Malone, ma nema šanse.
Ma i Durantu i Stephu je upitno to oko 15 , ide Kobe, Admiral, Stockton, Barkley, Big O , Isiah , ma ludilo ...
Realno 15-20 , prije Curry nego Durant , zbog uticaja na ekipu.
Naši navijači se sjajno zabavljaju. Maskoti EURO-a pjevaju "glupane, glupane, n****i se k****e", a on ne razumije pa pleše.
Dame i gospodo , najčitaniji sportski portal u državi !!!

Avatar
BosniaBoston
Postovi: 15711
Pridružen/a: 29 nov 2018, 22:07
Kontakt:

Re: NBA Playoffs & Finals

Post Postao/la BosniaBoston » 13 maj 2019, 23:04

Itekako sam upoznat sa uspjesima tih igraca i ovo je tu negdje ako nista.A to da su Shaq,Hakeem i Kobe bolji od Birda stvarno odvadi malo znam da navijas za Lakerse ali malo respekta.Sta vise ti volis te igrace tipa Kukoc,Doncic,Jokic koji su poliventni napadacki,a Bird je bukvalno njih trojica u paketu pomnozeno sa 3.Mozda i najkompeltniji ofanzivac ikad,odlican skakac imao 10 skokova u prosjeku,a bio je i dobar u odbrani.Bird je rang Magica prihvatio to ili ne
Zadnja izmjena: BosniaBoston, dana/u 13 maj 2019, 23:07, ukupno mijenjano 1 put.
1STappen/Beantown/King of clay/Li8nel/Barça

"Željo je religija i život. Nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja. Za mene je to sjesti na most na Malti i popričati o svemu, pa otići na piće.“ - Ivica Osim

Avatar
Epidaurus
Postovi: 21296
Pridružen/a: 15 maj 2014, 14:37
Kontakt:

Re: NBA Playoffs & Finals

Post Postao/la Epidaurus » 13 maj 2019, 23:07

BosniaBoston je napisao/la:Itekako sam upoznat sa uspjesima tih igraca i ovo je tu negdje ako nista.A to da su Shaq,Hakeem i Kobe bolji od Birda stvarno odvadi malo znam da navijas za Lakerse ali malo respekta.Sta vise ti volis te igrace tipa Kukoc,Doncic,Jokic koji su poliventni napadacki,a Bird je bukvalno njih trojica u paketu pomnozeno sa 3.Mozda i najkompeltniji ofanzivac ikad,odlican skakac imao 10 skokova u prosjeku,a bio je i dobar u odbrani
Nije uopce "odvaljeno", itekako je podlozno debati. MJ, Kareem, Magic, LeBron, Wilt su nedodirljivi. Russell takodjer jer 11 je 11. Ostalo se moze itekako raspravljat. Bird bi bio mozda u ovoj grupi da je duze trajao al jbg povrede su ucinile svoje.

Avatar
Balon
Postovi: 3037
Pridružen/a: 10 okt 2010, 18:24
Kontakt:

Re: NBA Playoffs & Finals

Post Postao/la Balon » 13 maj 2019, 23:08

Durant ce ZAUVIJEK ostati upamcen kao igrac koji je presao u 73-9 ekipu, jos u ekipu koja ga je direktno izbacila iz PO-a, nije to smio uraditi, trebao je preci u neku drugu ekipu i gotovo...

takav potez je ipak nezampcen u istoriji NBA i grdno se varaju oni koji misle da ce se to tek tako zaboraviti nakon 20 godina...pogotovo u doba talkshowa, hiljadu nekakvih analitacara itd. koji o svakoj sitnici razglabaju po dva sata na TV-u..
Zadnja izmjena: Balon, dana/u 13 maj 2019, 23:09, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
Justin
Postovi: 16849
Pridružen/a: 11 sep 2017, 17:34
Lokacija: Ellicott City
Kontakt:

Re: NBA Playoffs & Finals

Post Postao/la Justin » 13 maj 2019, 23:09

bombaysaphire je napisao/la:
Epidaurus je napisao/la:Kobea, Shaqa i Hakeema ni u najludjim snovima ne moze prestic. On je sansu za top 10 izgubio prelaskom u Warriorse. Od danasnjih igraca samo Giannis i Kawhi imaju sanse da udju u taj neki top 10 ikad al je ogroman, ogroman put pred njima. Durantu kao i Stephu je limit oko nekog 15og mjesta.

Giannis možda , ali teško, veoma teško.
Kawhi nikako , ipak su prejaka imena u TOP 10.
MJ, Wilt , LeBron, Magic , Kareem, Ptica, Bill, Shaq, Hakeem,
Duncan ili Malone, ma nema šanse.
Ma i Durantu i Stephu je upitno to oko 15 , ide Kobe, Admiral, Stockton, Barkley, Big O , Isiah , ma ludilo ...
Realno 15-20 , prije Curry nego Durant , zbog uticaja na ekipu.
Giannis moze vrlo lako. Nek uzme prsten ove godine i to je vec sigurna stvar. :kafa:
Sarmelino † (29.08.2015-20.10.2019.) ⚜
dr. Alem Peterson
Captain4 † (14.05.2014-22.02.2022.) ⚜

Avatar
alemsa
Postovi: 23871
Pridružen/a: 21 jul 2012, 19:27
Kontakt:

Re: NBA Playoffs & Finals

Post Postao/la alemsa » 13 maj 2019, 23:09

Epidaurus je napisao/la:
BosniaBoston je napisao/la:Itekako sam upoznat sa uspjesima tih igraca i ovo je tu negdje ako nista.A to da su Shaq,Hakeem i Kobe bolji od Birda stvarno odvadi malo znam da navijas za Lakerse ali malo respekta.Sta vise ti volis te igrace tipa Kukoc,Doncic,Jokic koji su poliventni napadacki,a Bird je bukvalno njih trojica u paketu pomnozeno sa 3.Mozda i najkompeltniji ofanzivac ikad,odlican skakac imao 10 skokova u prosjeku,a bio je i dobar u odbrani
Nije uopce "odvaljeno", itekako je podlozno debati. MJ, Kareem, Magic, LeBron, Wilt su nedodirljivi. Russell takodjer jer 11 je 11. Ostalo se moze itekako raspravljat. Bird bi bio mozda u ovoj grupi da je duze trajao al jbg povrede su ucinile svoje.
Od tih prvih 5, LeBron ima najvise excuses, to ne zaboravi.
Over thinking, over analyzing separates the body from the mind

It's not what you deserve, you get what you earn

bombaysaphire
Postovi: 9974
Pridružen/a: 17 apr 2017, 00:36
Kontakt:

Re: NBA Playoffs & Finals

Post Postao/la bombaysaphire » 13 maj 2019, 23:11

Justin je napisao/la:
bombaysaphire je napisao/la:
Epidaurus je napisao/la:Kobea, Shaqa i Hakeema ni u najludjim snovima ne moze prestic. On je sansu za top 10 izgubio prelaskom u Warriorse. Od danasnjih igraca samo Giannis i Kawhi imaju sanse da udju u taj neki top 10 ikad al je ogroman, ogroman put pred njima. Durantu kao i Stephu je limit oko nekog 15og mjesta.

Giannis možda , ali teško, veoma teško.
Kawhi nikako , ipak su prejaka imena u TOP 10.
MJ, Wilt , LeBron, Magic , Kareem, Ptica, Bill, Shaq, Hakeem,
Duncan ili Malone, ma nema šanse.
Ma i Durantu i Stephu je upitno to oko 15 , ide Kobe, Admiral, Stockton, Barkley, Big O , Isiah , ma ludilo ...
Realno 15-20 , prije Curry nego Durant , zbog uticaja na ekipu.
Giannis moze vrlo lako. Nek uzme prsten ove godine i to je vec sigurna stvar. :kafa:


Za TOP 10? Kako buraz , pa vidi imena ....
Naši navijači se sjajno zabavljaju. Maskoti EURO-a pjevaju "glupane, glupane, n****i se k****e", a on ne razumije pa pleše.
Dame i gospodo , najčitaniji sportski portal u državi !!!

Avatar
BosniaBoston
Postovi: 15711
Pridružen/a: 29 nov 2018, 22:07
Kontakt:

Re: NBA Playoffs & Finals

Post Postao/la BosniaBoston » 13 maj 2019, 23:14

Epidaurus je napisao/la:
BosniaBoston je napisao/la:Itekako sam upoznat sa uspjesima tih igraca i ovo je tu negdje ako nista.A to da su Shaq,Hakeem i Kobe bolji od Birda stvarno odvadi malo znam da navijas za Lakerse ali malo respekta.Sta vise ti volis te igrace tipa Kukoc,Doncic,Jokic koji su poliventni napadacki,a Bird je bukvalno njih trojica u paketu pomnozeno sa 3.Mozda i najkompeltniji ofanzivac ikad,odlican skakac imao 10 skokova u prosjeku,a bio je i dobar u odbrani
Nije uopce "odvaljeno", itekako je podlozno debati. MJ, Kareem, Magic, LeBron, Wilt su nedodirljivi. Russell takodjer jer 11 je 11. Ostalo se moze itekako raspravljat. Bird bi bio mozda u ovoj grupi da je duze trajao al jbg povrede su ucinile svoje.
Ni Magic nije bogzna trajao zbog molekule pa sta.Bird je u njegovom rangu.Bolji suter,skakac,u odbrani u najgorem slucaju jednaki,u najboljem bird bolji,covjek nekoliko puta bio all-defense.Isto tako je bio mozda i najclutch igrac,al eto tu dajem MJu prednost malo cu odvadit.Imao je i inferiornu ekipu u odnosu na Magica,te je igrao u boljoj konferenciji.Obojica bili 3x MVP.
Samo realnost jarane,sve sto sam napisao su fakti.Bird je 1 mjesto iza magica i to iskljucivo radi 2 prstena manjka,a moze se debatirati da je bio i bolji ali to nije bila tema.Magic 6,Bird 7 IMO
1STappen/Beantown/King of clay/Li8nel/Barça

"Željo je religija i život. Nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja. Za mene je to sjesti na most na Malti i popričati o svemu, pa otići na piće.“ - Ivica Osim

Avatar
AshburtonG
Postovi: 6340
Pridružen/a: 15 jan 2016, 14:05
Kontakt:

Re: NBA Playoffs & Finals

Post Postao/la AshburtonG » 13 maj 2019, 23:17

Clutch je napisao/la:Individualno je Durant top 10 nivo.

Sad ko je bolji ko nije al individualnim talentom ne vidim kako ga ne staviti u taj tier gdje su Kobe i ostali.

Da bude legitimini clan te skupine bi ipak morao osvojiti sa Knicksima ili gdje vec, jer nece mu titule u Goldenu prevagnuti u poredjenju sa Kobeom i ostalim velikanima.
To i jeste poenta. Ovde vecina, onih koji su malo stariji, ima tu neku emotivnu povezanost sa dobom prije 15-20 godina, a samim tim i igracima koji su tada zarili i palili NBA parketima.

Igracki, gledajuci dakle kosarkaski skill njemu samo trebaju titule i koliko toliko ostanak pri ovim brojkama u narednim godinama da bude legitiman top 10 All time igrac.
Ja sam odrastao uz Kobea, pa sam ga smatrao najboljim, cak i kad nije bio ni top 3. Tako ce i oni umanjivat fascinantnu karijeru covjeka, koji se odlucio da uzima prstenje, dok se neki odluce za pare i licnu statistiku. Bio snake, ili ne, Harden i WB nece na kraju karijere dobit nikakvu zahvalnicu sto su "try hardali" i lomili se godinama u RS, da bi postavljali neke impozantne brojke. Pa da je neko prije 10ak godina rekao, bit ce par igraca sa TD prosjecima tokom sezone, proglasili bi ga ludim.

Ovako, KD moze svakoga pogledat legitimno u facu, bez nekog stida, osim velikog Dirka. Svi oni su na ovaj ili onaj nacin, gledali da odu u tim ili da privuku igrace kako bi osvojili titulu, ako im je to bio cilj.

Avatar
Epidaurus
Postovi: 21296
Pridružen/a: 15 maj 2014, 14:37
Kontakt:

Re: NBA Playoffs & Finals

Post Postao/la Epidaurus » 13 maj 2019, 23:19

BosniaBoston je napisao/la:
Epidaurus je napisao/la:
BosniaBoston je napisao/la:Itekako sam upoznat sa uspjesima tih igraca i ovo je tu negdje ako nista.A to da su Shaq,Hakeem i Kobe bolji od Birda stvarno odvadi malo znam da navijas za Lakerse ali malo respekta.Sta vise ti volis te igrace tipa Kukoc,Doncic,Jokic koji su poliventni napadacki,a Bird je bukvalno njih trojica u paketu pomnozeno sa 3.Mozda i najkompeltniji ofanzivac ikad,odlican skakac imao 10 skokova u prosjeku,a bio je i dobar u odbrani
Nije uopce "odvaljeno", itekako je podlozno debati. MJ, Kareem, Magic, LeBron, Wilt su nedodirljivi. Russell takodjer jer 11 je 11. Ostalo se moze itekako raspravljat. Bird bi bio mozda u ovoj grupi da je duze trajao al jbg povrede su ucinile svoje.
Ni Magic nije bogzna trajao zbog molekule pa sta.Bird je u njegovom rangu.Bolji suter,skakac,u odbrani u najgorem slucaju jednaki,u najboljem bird bolji,covjek nekoliko puta bio all-defense.Isto tako je bio mozda i najclutch igrac,al eto tu dajem MJu prednost malo cu odvadit.Imao je i inferiornu ekipu u odnosu na Magica,te je igrao u boljoj konferenciji.Obojica bili 3x MVP.
Samo realnost jarane,sve sto sam napisao su fakti.Bird je 1 mjesto iza magica i to iskljucivo radi 2 prstena manjka,a moze se debatirati da je bio i bolji ali to nije bila tema
Nisu rang. Magic od 1980. do 1991. igrao 9 od mogucih 12 finala gdje je 5 osvojio. Bilo bi vjerovatno i 6 da se nije povrijedio protiv Pistonsa. Simbol valjda najboljeg tima ikad sa igrom kakva nikad nije vidjena ni prije ni poslije njega. Magic je u najgorem slucaju 4., ovisno kako se LeBrona i Kareema posmatra.

Avatar
BosniaBoston
Postovi: 15711
Pridružen/a: 29 nov 2018, 22:07
Kontakt:

Re: Svaštara

Post Postao/la BosniaBoston » 13 maj 2019, 23:21

Phil Jackson je rekao da je Bird>Magic,a covjek je naklonjen prema Lakersima logicno.To sto ti spominjes su timski uspjesi,igrao 9 mogucih finala jedina konkurencija u to vrijeme na Zapadu bili Twin Tower rocketsi koji su trajali 2 godine.Na istoku Pistonsi,76ersi,up and coming Bullsi bili.Tako da...Jesu rang.Magicu eto vrlo blaga prednost od jednog mjesta radi timskog uspjeha.To da su Kobe,Hakeem i Shaq bili bolji to je smijesno
1STappen/Beantown/King of clay/Li8nel/Barça

"Željo je religija i život. Nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja. Za mene je to sjesti na most na Malti i popričati o svemu, pa otići na piće.“ - Ivica Osim

Avatar
alemsa
Postovi: 23871
Pridružen/a: 21 jul 2012, 19:27
Kontakt:

Re: Svaštara

Post Postao/la alemsa » 13 maj 2019, 23:24

Izmedju Magica i LeBrona je za drugo mijesto. Samo LeBron treba promjenit ime u Excuses, jer ne postoji takva klasa igraca da se pravilo vise izgovora nego za njeg, od prve epizode u Cle, gdje nije imao ekipu, do superstar ekipe pa sisa veslo od Dallasa, pa ga 37o godisnji Duncan dobi, na to rekose "propo" Miami pa onda nije mogao protiv gsw, sve zivi excuses.
Over thinking, over analyzing separates the body from the mind

It's not what you deserve, you get what you earn

Odgovori

Natrag na “NBA”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 6 gostiju.