U-21, U-19, U-17

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider,TaRgEt_

Kompromis
Postovi: 2639
Pridružen/a: 27 feb 2017, 10:08
Kontakt:

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la Kompromis » 14 maj 2019, 13:53

Ti kampovi nemaju smisla samo iz razloga sto kasnije pozive ne dobiju najkvalitetnija djeca nego oni slabiji cije pozive plate roditelji... samo nek neko zadje po imenima djece koja su bila ranije na kampovima vidjet ce da na njima ima nekoliko igraca oml reprezentacija svedske, danske, austrije, finske, slovenije, pa msm cak i njemacke... i koji naravno nisu dobili nas poziv... dobro se sjecam lipovac ili tako nesto se preziva momak bio na kampu, nije dobio nas poziv i momak zavrsi kao prvi strijelac kadetske svedske lige i naravno svedska ga zvala (ne znam iskreno sta je sad sa momka ali tada je bio odlican)... samo me zanima koga mogu skautirati bh grobari i glodari denijal piric i the murat jaha, dva propala strucnjaka, posebno piric koji ce ostati zlatnim slovima upisan kao najgori poslijerstni trener fk sarajeva...

Avatar
ASD
Postovi: 26223
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la ASD » 14 maj 2019, 14:33

theKuPuS je napisao/la:

Naravno da imaju smisla.

Da bi skautirao 100 igrača u isto toliko klubova, u 5 ili 6 zemalja, moraš poslati skauta na po par utakmica svakog od tih dječaka pogleda. Pa sad skontaj koliko je to novca. Naravno da je jeftinije napraviti kamp, provesti nekoliko dana sa tim igračima, pogledati šta mogu u probnim utakmicama, testirati ih sam.
Pa neces slati skaute u 5.ligu Njemacke ili 6.Austrije odakle ti dolaze djeca u Reprezentaciju.
Kompromis je napisao/la:Ti kampovi nemaju smisla samo iz razloga sto kasnije pozive ne dobiju najkvalitetnija djeca nego oni slabiji cije pozive plate roditelji... samo nek neko zadje po imenima djece koja su bila ranije na kampovima vidjet ce da na njima ima nekoliko igraca oml reprezentacija svedske, danske, austrije, finske, slovenije, pa msm cak i njemacke... i koji naravno nisu dobili nas poziv... dobro se sjecam lipovac ili tako nesto se preziva momak bio na kampu, nije dobio nas poziv i momak zavrsi kao prvi strijelac kadetske svedske lige i naravno svedska ga zvala (ne znam iskreno sta je sad sa momka ali tada je bio odlican)... samo me zanima koga mogu skautirati bh grobari i glodari denijal piric i the murat jaha, dva propala strucnjaka, posebno piric koji ce ostati zlatnim slovima upisan kao najgori poslijerstni trener fk sarajeva...
Ne mora znaciti da ako su dolazili na te kampove da su zaiste BiH imali kao prioritetnu Reprezentaciju.

Avatar
Tracy3McGrady
Postovi: 8123
Pridružen/a: 12 feb 2012, 02:47
Kontakt:

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la Tracy3McGrady » 14 maj 2019, 14:57

Ne znam ko vodi ove mlade selekcije, i ko ih uopšte skautira, ali ovdje kod nas ima jedan mali mislim da je 2005. Godište, preziva se Burić ali ne znam mu ime, gdje god je išao na turnire bio je medju najboljim strijelcima i biran je za najboljeg igrača više puta iako su na turnirima bili igrači Lyona, pariza itd... mali je baš talenat, buraz mu je potpisao za Tuzla City ove zime. Trebalo bi se dijete probati, jer fakat posjeduje vanserojski talenat.
Anfernee "Penny" Hardaway #1

Avatar
ASD
Postovi: 26223
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la ASD » 14 maj 2019, 15:17

Pa zavisi koji je to nivo, i u Bosni ima puno talenta.

Avatar
Tracy3McGrady
Postovi: 8123
Pridružen/a: 12 feb 2012, 02:47
Kontakt:

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la Tracy3McGrady » 14 maj 2019, 15:32

ASD je napisao/la:Pa zavisi koji je to nivo, i u Bosni ima puno talenta.
Pa nivo da igras protiv najboljih mladih ekipa u evropi na tim turnirima, i znam da igra najveći nivo u kategoriji u15.

Kažem vam, buraz mu je ovdje igrao po turnirima sa jaranima, igrao za neki bezze klub gdje je dominirao, otišao na probu u Tuzla City i potpisao na 4 godine. A ovaj mali je već u internatu Eviana, e sad ne bih da ja dalje reklamiraj jer nemam tu namjeru, već ono patriotski govorim, jer kad vidim ko se sve poziva siguran sam da bi i mali imao mjesta, jer je redovno prvi igrač turnira nacionalnih ili internacionalnih
Anfernee "Penny" Hardaway #1

Avatar
ASD
Postovi: 26223
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la ASD » 14 maj 2019, 18:40

Ne mogu da kazem nista kad ga nisam gledao samo mi je muka vise od supertalenata po inostranstvu koje nam se prikazuju.
Na 1000-ih prolazi kroz price, a jako malo uopste uspije osigurati profi ugovor bilo gdje.

Evo konkretno, u francuskoj pioniri su podijeljeni po regionalnim ligama i tih pionirskih ekipa imas koliko hoces.
Fakticki u najvisem nivou tj.regionalnom imas preko 100-tinu pionirskih ekipa, vjerovatno oko 150.
Pioniri Eviana zauzimaju posljednje 12.mjesto od 12 ekipa u regionalnoj ligi Auvergne-Rhone Alpes.
Imaju manje od 10 bodova.

Ovo samo da predstavim situaciju, inace sam Evian ima 5 pionirskih ekipa i ne znam u kojoj je taj malac, ove ostale igraju u nizim regionalnim i ligama distrikta.
Moguce da ima nesto od malca, ali samo kazem kakva je situacija generalno.

Avatar
Vucevich
Postovi: 11248
Pridružen/a: 23 avg 2014, 15:50

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la Vucevich » 14 maj 2019, 19:03

Juniorska reprezentacija Bosne i Hercegovine pobijedila je danas u prijateljskom susretu u Trening centru NS/FS BiH u Zenici odgovarajuću selekciju Crne Gore sa 1:0.

U prvom poluvremenu oba tima su stvorila po jednu priliku. Prvo su gosti zaprijetili u 10' kad je Ivan Vukčević šutirao iskosa sa desne strane, ali je Luka Kačavenda odbranio njegov udarac.

Andrej Đokanović je u 23' izašao sam na peterac ispred golmana Crne Gore Sergeja Joksimovića koji uspijeva da izbaci loptu u korner.

Reprezentacija BiH do prednosti dolazi u 63'. Lopta se odbija do Andrije Drlje koji sa ivice šesnaesterca, sa desne strane precizno šutira za 1:0.

Nakon kornera u 85' Amer Habibović je sa 5 metara glavom šutirao, a lopta je završila u rukama golmana Crne Gore i to je bila posljednja prilika na utakmici.

Bosna i Hercegovina-Crna Gora 1:0 (0:0)

Golovi: 1:0 Drljo (63')

Bosna i Hercegovina: Luka Kačavenda, Ajdin Hasić, Vladimir Arsić, Edin Mujić, Andrej Đokanović, Mirza Hasanbegović, Adrian Leon Barišić, Toni Anić, Vedad Radonja, Kristijan Stanić, Asim Muratović. Igrali su još: Andrija Drljo, Melvin Ramusović, Amar Jašarević, Marko Kujundžić, Amer Habibović, Eldin Ibrahimbegović, Denis Miljković, Adin Mujanović, Denis Kovačević. Selektor: Slaven Musa.

Avatar
Tracy3McGrady
Postovi: 8123
Pridružen/a: 12 feb 2012, 02:47
Kontakt:

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la Tracy3McGrady » 15 maj 2019, 17:38

ASD je napisao/la:Ne mogu da kazem nista kad ga nisam gledao samo mi je muka vise od supertalenata po inostranstvu koje nam se prikazuju.
Na 1000-ih prolazi kroz price, a jako malo uopste uspije osigurati profi ugovor bilo gdje.

Evo konkretno, u francuskoj pioniri su podijeljeni po regionalnim ligama i tih pionirskih ekipa imas koliko hoces.
Fakticki u najvisem nivou tj.regionalnom imas preko 100-tinu pionirskih ekipa, vjerovatno oko 150.
Pioniri Eviana zauzimaju posljednje 12.mjesto od 12 ekipa u regionalnoj ligi Auvergne-Rhone Alpes.
Imaju manje od 10 bodova.

Ovo samo da predstavim situaciju, inace sam Evian ima 5 pionirskih ekipa i ne znam u kojoj je taj malac, ove ostale igraju u nizim regionalnim i ligama distrikta.
Moguce da ima nesto od malca, ali samo kazem kakva je situacija generalno.
mislim da igra za u15 ali kažem ti nisam siguran. Ali u svakom slučaju znam da igra za prvu ekipu svog uzrasta. Baš ću se malo raspitati pa da detaljnije objasnim. Ali ne treba se olako shvatiti, jer koliko njih nikad ne dobiju priliku pa ostanu sa strane, a za malog sam ubijeđen da posjeduje kvalitet ali eto vrijeme će pokazati.
Anfernee "Penny" Hardaway #1

DrFilgud
Postovi: 7830
Pridružen/a: 17 apr 2017, 13:18
Kontakt:

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la DrFilgud » 15 maj 2019, 18:04

ASD je napisao/la:Ne mogu da kazem nista kad ga nisam gledao samo mi je muka vise od supertalenata po inostranstvu koje nam se prikazuju.
Na 1000-ih prolazi kroz price, a jako malo uopste uspije osigurati profi ugovor bilo gdje.

Evo konkretno, u francuskoj pioniri su podijeljeni po regionalnim ligama i tih pionirskih ekipa imas koliko hoces.
Fakticki u najvisem nivou tj.regionalnom imas preko 100-tinu pionirskih ekipa, vjerovatno oko 150.
Pioniri Eviana zauzimaju posljednje 12.mjesto od 12 ekipa u regionalnoj ligi Auvergne-Rhone Alpes.
Imaju manje od 10 bodova.

Ovo samo da predstavim situaciju, inace sam Evian ima 5 pionirskih ekipa i ne znam u kojoj je taj malac, ove ostale igraju u nizim regionalnim i ligama distrikta.
Moguce da ima nesto od malca, ali samo kazem kakva je situacija generalno.
Od talenata iz inostranstva, u posljednjih 10 godina, smo dobili Pjanica, Kolasinca, Lulica, Besica, Bicakcica.
Respektabilne karijere i vazni igraci u reprezentaciji.
Koga smo dobili iz domace lige?

Avatar
Vucevich
Postovi: 11248
Pridružen/a: 23 avg 2014, 15:50

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la Vucevich » 15 maj 2019, 18:05

Pioniri izgubili i od Srbije, 3-1. :hmmmmm:


Avatar
ASD
Postovi: 26223
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la ASD » 15 maj 2019, 20:54

DrFilgud je napisao/la:
ASD je napisao/la:Ne mogu da kazem nista kad ga nisam gledao samo mi je muka vise od supertalenata po inostranstvu koje nam se prikazuju.
Na 1000-ih prolazi kroz price, a jako malo uopste uspije osigurati profi ugovor bilo gdje.

Evo konkretno, u francuskoj pioniri su podijeljeni po regionalnim ligama i tih pionirskih ekipa imas koliko hoces.
Fakticki u najvisem nivou tj.regionalnom imas preko 100-tinu pionirskih ekipa, vjerovatno oko 150.
Pioniri Eviana zauzimaju posljednje 12.mjesto od 12 ekipa u regionalnoj ligi Auvergne-Rhone Alpes.
Imaju manje od 10 bodova.

Ovo samo da predstavim situaciju, inace sam Evian ima 5 pionirskih ekipa i ne znam u kojoj je taj malac, ove ostale igraju u nizim regionalnim i ligama distrikta.
Moguce da ima nesto od malca, ali samo kazem kakva je situacija generalno.
Od talenata iz inostranstva, u posljednjih 10 godina, smo dobili Pjanica, Kolasinca, Lulica, Besica, Bicakcica.
Respektabilne karijere i vazni igraci u reprezentaciji.
Koga smo dobili iz domace lige?
Od nabrojanih su samo dva igrala za mlade reprezentacije nase zemlje.
Ne govorim o gotovim igracima, nego o mladim igracima o kojima se prica kako su vanserijski talenti po inostranstvu, a nepoznati su. Da ti iskreno kazem, ja ih samo u porodici imam dvojicu takvih.

Unknown2
Postovi: 9108
Pridružen/a: 02 mar 2015, 22:19
Kontakt:

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la Unknown2 » 17 maj 2019, 17:16

Mirza Mustafic napustio Gladbach


Avatar
Vucevich
Postovi: 11248
Pridružen/a: 23 avg 2014, 15:50

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la Vucevich » 17 maj 2019, 19:20

Mustafić i onaj novi Messi Ramić su teško razočarali.

Avatar
ASD
Postovi: 26223
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la ASD » 17 maj 2019, 20:45

Ramic ce ostati u Berlinu na socijali kao rodbina mu.

Avatar
emir79
Postovi: 8759
Pridružen/a: 16 maj 2012, 22:34
Kontakt:

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la emir79 » 17 maj 2019, 21:58

DrFilgud je napisao/la:
ASD je napisao/la:Ne mogu da kazem nista kad ga nisam gledao samo mi je muka vise od supertalenata po inostranstvu koje nam se prikazuju.
Na 1000-ih prolazi kroz price, a jako malo uopste uspije osigurati profi ugovor bilo gdje.

Evo konkretno, u francuskoj pioniri su podijeljeni po regionalnim ligama i tih pionirskih ekipa imas koliko hoces.
Fakticki u najvisem nivou tj.regionalnom imas preko 100-tinu pionirskih ekipa, vjerovatno oko 150.
Pioniri Eviana zauzimaju posljednje 12.mjesto od 12 ekipa u regionalnoj ligi Auvergne-Rhone Alpes.
Imaju manje od 10 bodova.

Ovo samo da predstavim situaciju, inace sam Evian ima 5 pionirskih ekipa i ne znam u kojoj je taj malac, ove ostale igraju u nizim regionalnim i ligama distrikta.
Moguce da ima nesto od malca, ali samo kazem kakva je situacija generalno.
Od talenata iz inostranstva, u posljednjih 10 godina, smo dobili Pjanica, Kolasinca, Lulica, Besica, Bicakcica.
Respektabilne karijere i vazni igraci u reprezentaciji.
Koga smo dobili iz domace lige?
Edina Dzeku :kafa:
Titule YUG-BiH-- (6) 66/67, 84/85, 98/99, 06/07, 14/15, 18/19
Kup BiH---------- (6) 96/97, 97/98, 01/02, 04/05, 13/14, 18/19
Super kup BiH--- (1) 96/97

DrFilgud
Postovi: 7830
Pridružen/a: 17 apr 2017, 13:18
Kontakt:

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la DrFilgud » 17 maj 2019, 22:36

emir79 je napisao/la: Edina Dzeku :kafa:
Dzeko je debitovao za A tim prije 12 godina.
Talenat je bio 2004-5. u generaciji sa Salihovicem, Ibisevicem, Ibricicem koji su takodjer talenti iz dijaspore.
(manje kafe pij, ne valja ti)

Avatar
ASD
Postovi: 26223
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la ASD » 17 maj 2019, 22:54

Ibricic iz dijaspore? ne bih se slozio.

DrFilgud
Postovi: 7830
Pridružen/a: 17 apr 2017, 13:18
Kontakt:

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la DrFilgud » 17 maj 2019, 22:56

ASD je napisao/la:Ibricic iz dijaspore? ne bih se slozio.
BHPL nije ocima vidio.
Iz Podgrmeca otisao u Zagreb i tamo postao igrac, a navijaci tek tada culi da postoji.

Avatar
ASD
Postovi: 26223
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la ASD » 17 maj 2019, 22:58

A Podgrmec je inace Unterschwarzwald.

DrFilgud
Postovi: 7830
Pridružen/a: 17 apr 2017, 13:18
Kontakt:

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la DrFilgud » 17 maj 2019, 23:04

Ovdje pricamo o igracima koje je proizvela BHPL.
Ne o igracima koji su rodjeni u BiH, igrali za lokalne amaterske klubove i neko iz inostranstva prepoznao kvalitet.
Tu sramotu bi trebali kriti..

Odgovori

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Amazon [Bot], Lavcina, MoKa14, Surreal i 35 gostiju.