NK Čelik Zenica - ARHIVA POSTOVA

Moderatori/ce: insider,Pasha

Gdje trenutno živite?

Anketa je završila: 07 sep 2020, 16:06.

Zenica
35
45%
Zenica-Dijaspora
5
6%
Dijaspora
18
23%
Drugi grad u BiH
19
25%
 
Ukupno glasova: 77

OdmutNicaze1988
Postovi: 996
Pridružen/a: 19 feb 2018, 09:39
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la OdmutNicaze1988 » 15 maj 2019, 15:26

redbull93 je napisao/la:Bgm bi zatisje pred buru.

Evo odgovora za robijase:

[ODGOVOR] Odgovor UG “Robijaši 1988” Zenica.

Poštovani članovi UG “Robijaši 1988", prije svega da se u ime NK “Čelik” zahvalimo na bezrezervnoj podršci i razumijevanju kroz sve ove teške trenutke i da se izvinemo što tek sada odgovaramo na Vaša pitanja, tek jučer smo službenim putem dobili Vaš dopis a prezauzeti smo oko licenciranja Kluba, imamo puno problema i obaveza.
Na neka pitanja koja ste postavili ne možemo dati odgovore u tekstualnom obliku jer bi bili preopširni, a na koje ćemo Vam vrlo rado odgovoriti na velikoj press konferenciji koja će se održati nakon završetka prvenstva ne samo radi vas nego i radi svih simpatizera, navijača kluba i građana Zenice.
Krenimo redom.
1. Skupština će se najvjerovatnije održati u pauzi nakon završetka prvenstva sredinom ljeta.
2. NK “Čelik” nema razloga da bježi od bilo čega od ulaska investitora gospodina Olgun Aydina, a pogotovo od transparentnosti. Naime, prihodi od karata i sredstava za sport iz budžeta Grada su samo kap u moru troškova i zaostalih dugova koji i dalje pristižu, a koji nisu bili u dokumentima i registratorima NK “Čelik” i koji su svjesno izvađeni da nebi ušli u izvještaj revizora. Revizija je rađena dva puta od ulaska investitora koji je na tome insistirao da bi bio siguran da je dug koji su naveli realan, a obzirom da su vađeni svjesno da bi umanjili dug, investitor Olgun Aydin će najverovatnije tužiti aktere koji su tvrdili da taj dug iznosi 400.000 KM, a koji je i dva puta veći, što nam implicira da je investitor prevaren. Prihodi od karata u 2018. godini su oko 150.000 KM i izvještaji se redovno šalju u NFSBiH, a ako uzmemo u obzir da samo doprinosi i plate za igrače i uposlenike u 2018. godini koje je investitor Olgun Aydin izmirio iznose oko 750.000 KM plus organizacija svake domaće utakmice iznosi oko 6.000 KM, plus kazne za pirotehniku 20.000 KM, a to je samo jedna trećina troškova za 2018. godinu. NK “Čelik” nema zakonsku obavezu podnositi izvještaj prema bilo kojem drugom udruženju građana ili fizičkom licu ali ima zakonsku obavezu podnijeti izvještaj Službi za boračko-invalidsku i socijalnu zaštitu, stambene poslove i društvene djelatnosti o transparentnom utrošku sredstava za sport iz budžeta Grada, a ako neko ima neke dokaze ili sumnju o nelegalnim radnjama molimo da se obrate nadležnim kantonalnim ili gradskim institucijama koje su nadležne za ovu oblast. NK “Čelik” posluje legalno i na svaki zakonski način će zaštititi investicije investitora gospodina Olgun Aydina, a bilo koji pokušaj miješanja u poslovanje ili odluke legalno izabranog rukovodstva NK Čelik ćemo spriječiti i osuditi.
3. Uprava NK “Čelik” zajedno sa predsjednikom gospodinom Olgun Aydinom je zadovoljna jer je ostvaren cilj ove sezone, a to je put do stabilizacije kluba i sredina tabele sa pretenzijom na gornji dio tabele. Obzirom na otežavajuće okolnosti štetnih ugovora prethodnih uprava i konstantnih pristizanja presuda koji nisu obuhvaćeni revizijom i koji se pojavljuju niotkuda, a iznose preko 200.000 KM, a koje i dalje pristižu, sigurno da otežavaju put do većeg uspjeha.
4. Ukoliko imate neka pitanja za investitora ista pošaljite na mail [email protected], a ukoliko želite sastanak investitor je imenovao osobu koja je ovlaštena i koja može razgovarati sa udruženjima i fizičkim licima. Kontakt osobe ćemo poslati predsjedniku vašeg udruženja, a svaki mail koji pošaljete molimo vas da objavite javno preko internet portala.
5. Odgovor na press konferenciji.
6. Odgovor na press konferenciji.
7. Po nalogu kantonalnog tužilaštva izuzeta je dokumentacija za period od 2005. do 2016. godine. Detalji i razlozi naloga tužilaštva nam nisu poznati.
8. Odgovor na press konferenciji.
9. Odgovor na press konferenciji.
10. Odgovor na press konferenciji.
11. Odgovor na press konferenciji.

NAPOMENA:
Pitanja na koja nismo dali odgovor, rado ćemo na njih odgovoriti na press konferenciji koja će se održati nakon završetka prvenstva i na kojoj će se iznijeti malo više detalja o prošlosti, sadašnjosti i budućnosti Kluba.
Molimo Vas da se ne špekuliše o neodgovorenim pitanjima jer želimo radi Vas i nas iznijeti tačne i istinite podatke.
Press konferenciju će prenositi jedan od zeničkih portala i istu ćete moći gledati uživo.

S poštovanjem.

NK “Čelik” Zenica

Ovo nije odgovor,ovo je izbjegavanje odgovora i ponovno zamazivanje ociju svih nas a ponajviše ovih ljudi koji idu na tekmu svako kolo bilo kuca ili strana i mislim da bi se trebali udoatojiti pa bar zbog tih ljudi da odgovore na pitanja,ja mislim da ovaj ko je odgovarao da nije smio da Pise vise ista osim ovih normalih odgovora jer ovo je politicki odgovoreno samo da se skinu s kurca navijaci i ovo je sramota velika za klub.Gdje je ta transparentnost prema nama svima gdje je taj turcin da odgovori jer nam je duzam na x pitanja odgovoriti.Mene licno ne interesuje pitanja za poraze i Europu ili tako nesto mene interesuje finansije,licenca,omladinska skoka,plaćanje reprograma i plaćanje dugova u zadnjih godinu i pol i ovo postaje sve veća smijarija od kluba jer ovdje neko **** se masti sa ovim turcinom a ko valjda ce isplivati nekad al ja licno mislim NIKAD !
Zenički Čelik 1945
Robijaši Zenica 1988

Avatar
limvolikce1945
Postovi: 1029
Pridružen/a: 15 jan 2019, 12:11
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la limvolikce1945 » 15 maj 2019, 15:52

Trazite malo da vam se poloze racuni od prethodne SDA garniture koja je ovo sve i usrala, i ne serite vise po Turcinu, kakav god da je nemate njemu pravo nista reci dok se prvo ne naserete svima grobarima prije njega u usta. Sad kao "transparentnost" bla, bla, yebala vas transparentnost vise, covjek nije za ovo nista kriv, treba vrsiti pritisak na prethodnike i od njih traziti polaganje racuna i vrsiti medijski pritisak na istrazne organe da se to sve to utvrdi. Treba Zajima klepit po jajima i tako redom. Pa yebote, ljudima pravili ugovore bez da su im davali plate, a dosta cudno je to sto svi ovi igraci nisu ranije trazili svoje, nego bas sad kad je dosao investitor. Tu nesto debelo smrdi i za to su krivi SDA ljudi koji ni u halu posteno ne znaju otici, nego i tamo gledaju da izvuku korist. Oni, vjerovatno, od ovih para imaju nesto i za sebe, ne vjerujem da sve ide igracima.

KenoRob
Postovi: 4158
Pridružen/a: 21 feb 2009, 00:22
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la KenoRob » 15 maj 2019, 15:53

Investitor, ako je pravi, ne treba da polaze racune nama. Mnogi se nece sloziti samnom. Sta ja zahtjevam je prije svake sezone da se izneze cilj i mogucnosti pred sezonu i ako je potrebno tokom sezone dati koji "update". Sve ostalo meni nije toliko bitno jer ce samo isplivati. Porezi i ta sranj.a se mogu uvijek provjeriti. Licenciranje dodje svake godine i tu lagano sudimo. Evo tu smo, sad sudimo.

Avatar
samoposteno
Postovi: 5985
Pridružen/a: 12 nov 2012, 19:03
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la samoposteno » 15 maj 2019, 16:33

Vlasnik "Han grupe" Aydin Olgun, posjetio je danas Gradsku upravu Zenica. Tema sastanka investitora u NK Čelik sa najbližim saradnicima gradonačelnika Fuada Kasumovića, bila je realizacija projekta izgradnje Akademije NK Čelik, u koju je gospodin Olgun spreman dodatno investirati svoja sredstva.
"U proteklim godinama NK Čelik je prošao kroz velike probleme, i mi smo ih imali ove sezone, prije svega u činjenici da su dugovanja kluba bila prevelika i nisu nam sva bila prikazana prilikom preuzimanja kluba. Međutim, borimo se sa tim izazovima i vjerujem da ćemo uspjeti. Moj je san, da Čelik bude brend Zenice i da se o klubu i gradu priča u Europi. Vjerujem da ćemo u tome uspjeti i želim da kroz izgradnju Akademije priliku u Čeliku i reprezentaciji BiH dobiju djeca iz Zenice i okoline", između ostalog rekao je gospodin Olgun. Gradska uprava će sa svoje strane, u skladu sa Zakonom, učiniti sve da se ideja o Akademiji i europskom Čeliku realizuje u što kraćem vremenskom periodu.

Avatar
prisonbreak
Postovi: 10170
Pridružen/a: 14 jan 2017, 00:27
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la prisonbreak » 15 maj 2019, 16:36

samoposteno je napisao/la:Vlasnik "Han grupe" Aydin Olgun, posjetio je danas Gradsku upravu Zenica. Tema sastanka investitora u NK Čelik sa najbližim saradnicima gradonačelnika Fuada Kasumovića, bila je realizacija projekta izgradnje Akademije NK Čelik, u koju je gospodin Olgun spreman dodatno investirati svoja sredstva.
"U proteklim godinama NK Čelik je prošao kroz velike probleme, i mi smo ih imali ove sezone, prije svega u činjenici da su dugovanja kluba bila prevelika i nisu nam sva bila prikazana prilikom preuzimanja kluba. Međutim, borimo se sa tim izazovima i vjerujem da ćemo uspjeti. Moj je san, da Čelik bude brend Zenice i da se o klubu i gradu priča u Europi. Vjerujem da ćemo u tome uspjeti i želim da kroz izgradnju Akademije priliku u Čeliku i reprezentaciji BiH dobiju djeca iz Zenice i okoline", između ostalog rekao je gospodin Olgun. Gradska uprava će sa svoje strane, u skladu sa Zakonom, učiniti sve da se ideja o Akademiji i europskom Čeliku realizuje u što kraćem vremenskom periodu.
Ovaj je haman lud :urnebes:
Mogo bi on bez marke ostat ak ovdje ostane :mrgreen:
Samo godine tuge s' tobom imam ja..
Samo godine bola i nadanja..

Avatar
samoposteno
Postovi: 5985
Pridružen/a: 12 nov 2012, 19:03
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la samoposteno » 15 maj 2019, 16:42

prisonbreak je napisao/la:
samoposteno je napisao/la:Vlasnik "Han grupe" Aydin Olgun, posjetio je danas Gradsku upravu Zenica. Tema sastanka investitora u NK Čelik sa najbližim saradnicima gradonačelnika Fuada Kasumovića, bila je realizacija projekta izgradnje Akademije NK Čelik, u koju je gospodin Olgun spreman dodatno investirati svoja sredstva.
"U proteklim godinama NK Čelik je prošao kroz velike probleme, i mi smo ih imali ove sezone, prije svega u činjenici da su dugovanja kluba bila prevelika i nisu nam sva bila prikazana prilikom preuzimanja kluba. Međutim, borimo se sa tim izazovima i vjerujem da ćemo uspjeti. Moj je san, da Čelik bude brend Zenice i da se o klubu i gradu priča u Europi. Vjerujem da ćemo u tome uspjeti i želim da kroz izgradnju Akademije priliku u Čeliku i reprezentaciji BiH dobiju djeca iz Zenice i okoline", između ostalog rekao je gospodin Olgun. Gradska uprava će sa svoje strane, u skladu sa Zakonom, učiniti sve da se ideja o Akademiji i europskom Čeliku realizuje u što kraćem vremenskom periodu.
Ovaj je haman lud :urnebes:
Mogo bi on bez marke ostat ak ovdje ostane :mrgreen:
Ovo izbacila gradska uprava na fb on je znaci tu lova za licencu je garant placena :D

OdmutNicaze1988
Postovi: 996
Pridružen/a: 19 feb 2018, 09:39
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la OdmutNicaze1988 » 15 maj 2019, 16:46

limvolikce1945 je napisao/la:Trazite malo da vam se poloze racuni od prethodne SDA garniture koja je ovo sve i usrala, i ne serite vise po Turcinu, kakav god da je nemate njemu pravo nista reci dok se prvo ne naserete svima grobarima prije njega u usta. Sad kao "transparentnost" bla, bla, yebala vas transparentnost vise, covjek nije za ovo nista kriv, treba vrsiti pritisak na prethodnike i od njih traziti polaganje racuna i vrsiti medijski pritisak na istrazne organe da se to sve to utvrdi. Treba Zajima klepit po jajima i tako redom. Pa yebote, ljudima pravili ugovore bez da su im davali plate, a dosta cudno je to sto svi ovi igraci nisu ranije trazili svoje, nego bas sad kad je dosao investitor. Tu nesto debelo smrdi i za to su krivi SDA ljudi koji ni u halu posteno ne znaju otici, nego i tamo gledaju da izvuku korist. Oni, vjerovatno, od ovih para imaju nesto i za sebe, ne vjerujem da sve ide igracima.

Druze niko ne spori da su dugovi stari ali sto nije doveo finansijsku inspekciju prije ulaska u klub vec se uslo na ho ruk,skupstina kad je bila dolazi Brdarac pred nas 150 u sali Općine i govori mi smo donjeli odluku da udje turcin kakvu ba oni odluku donose kako se peru pare i sad prale su se i prije,ne moj biti naivan druze ko ceska sobarica i on je dosao da okupa ok ulozio je pare niko ne spori al sto si uzeo uz pice klub sto nisi sve provjerio i sad kad su svi drugi vidjeli da mogu da uzmu Kes uzimaju svoje sto im je klub duzan,on nije vlasnik kluba 100 posto i po zakonu on mora plaćati dugovanja jer se po zakonu uskladio sa tim da placa sve i prevara je bila i prije i sad i uvijek ce.
I normalno da sve ove tuzbe neko huska iz grada,bilo stranacki ili ne kupaju ga hladnom pa vrucom.Ja samo hocu posteni klub a niko mu nije kriv sto je klub uzeo u kafani za stolom i sto nije nista provjerio.
Sam pao sam se ubio.
Zenički Čelik 1945
Robijaši Zenica 1988

TofiTofita
Postovi: 1769
Pridružen/a: 11 jun 2015, 00:31
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la TofiTofita » 15 maj 2019, 17:20

Jesu to aktivirali temu akademije? ahaahah

Avatar
samoposteno
Postovi: 5985
Pridružen/a: 12 nov 2012, 19:03
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la samoposteno » 15 maj 2019, 17:34

Sta je sa clanovima kluba jel se produzuje clanarina ili se ne moze vise produzavat

amel989
Postovi: 570
Pridružen/a: 17 jan 2018, 08:25
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la amel989 » 15 maj 2019, 17:52

Placeni su danas svi dugovi od kojih je visila licenca, 5 do 12. Zadnji rok da se dostave dokazi o uplatama je bio danas do 16:30, u 16:25 su tek uspjeli zavrsiti sve...

Avatar
redbull93
Postovi: 14408
Pridružen/a: 27 jun 2018, 12:17
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la redbull93 » 15 maj 2019, 17:54

amel989 je napisao/la:Placeni su danas svi dugovi od kojih je visila licenca, 5 do 12. Zadnji rok da se dostave dokazi o uplatama je bio danas do 16:30, u 16:25 su tek uspjeli zavrsiti sve...
Da nam se ne desi kao zelji, placeno ali poslije roka. :mrgreen:
Nadam se da su sve uplatnice ispravno popunili :lol:
Ono sto Čelik čeka
nije to tajna neka
opet ćeš biti Šampion
jer pjesma stati neće
doći će dani sreće
do kraja hrabro zajedno!!!

Avatar
prisonbreak
Postovi: 10170
Pridružen/a: 14 jan 2017, 00:27
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la prisonbreak » 15 maj 2019, 17:59

amel989 je napisao/la:Placeni su danas svi dugovi od kojih je visila licenca, 5 do 12. Zadnji rok da se dostave dokazi o uplatama je bio danas do 16:30, u 16:25 su tek uspjeli zavrsiti sve...
Jos nekih informacija iz kluba?
Znamo da si najbolji izvor :mrgreen:
Samo godine tuge s' tobom imam ja..
Samo godine bola i nadanja..

HeraklitMracni
Postovi: 5342
Pridružen/a: 15 okt 2014, 16:00
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la HeraklitMracni » 15 maj 2019, 17:59

amel989 je napisao/la:Placeni su danas svi dugovi od kojih je visila licenca, 5 do 12. Zadnji rok da se dostave dokazi o uplatama je bio danas do 16:30, u 16:25 su tek uspjeli zavrsiti sve...
Amele imas info koliko tacno je danas iskesirano i jel opstina sta dala ?

Avatar
samoposteno
Postovi: 5985
Pridružen/a: 12 nov 2012, 19:03
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la samoposteno » 15 maj 2019, 18:00

amel989 je napisao/la:Placeni su danas svi dugovi od kojih je visila licenca, 5 do 12. Zadnji rok da se dostave dokazi o uplatama je bio danas do 16:30, u 16:25 su tek uspjeli zavrsiti sve...
Hajde da bar jednu noc raspolozen legnem :lol: :lol: sta su dogovarali za akademiju

OdmutNicaze1988
Postovi: 996
Pridružen/a: 19 feb 2018, 09:39
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la OdmutNicaze1988 » 15 maj 2019, 18:10

I opet se ceka 5 do 12,halal im vjera jest neko (ne)sposoban u klubu.
Zenički Čelik 1945
Robijaši Zenica 1988

amel989
Postovi: 570
Pridružen/a: 17 jan 2018, 08:25
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la amel989 » 15 maj 2019, 18:11

HeraklitMracni je napisao/la:
amel989 je napisao/la:Placeni su danas svi dugovi od kojih je visila licenca, 5 do 12. Zadnji rok da se dostave dokazi o uplatama je bio danas do 16:30, u 16:25 su tek uspjeli zavrsiti sve...
Amele imas info koliko tacno je danas iskesirano i jel opstina sta dala ?
25 ovom Rizvanovicu i koliko znam Nikolicu njegova dugovanja, ne znam tacno za ostale dugove...

Skoro svi uslovi za izgradnju akademije su se stekli, a takodje spremljen je novac za istu. Radovi pocinju krajem jula...
...kako da ne :mrgreen:

Avatar
prisonbreak
Postovi: 10170
Pridružen/a: 14 jan 2017, 00:27
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la prisonbreak » 15 maj 2019, 18:16

amel989 je napisao/la:
HeraklitMracni je napisao/la:
amel989 je napisao/la:Placeni su danas svi dugovi od kojih je visila licenca, 5 do 12. Zadnji rok da se dostave dokazi o uplatama je bio danas do 16:30, u 16:25 su tek uspjeli zavrsiti sve...
Amele imas info koliko tacno je danas iskesirano i jel opstina sta dala ?
25 ovom Rizvanovicu i koliko znam Nikolicu njegova dugovanja, ne znam tacno za ostale dugove...

Skoro svi uslovi za izgradnju akademije su se stekli, a takodje spremljen je novac za istu. Radovi pocinju krajem jula...
...kako da ne :mrgreen:
:urnebes:
Samo godine tuge s' tobom imam ja..
Samo godine bola i nadanja..

OdmutNicaze1988
Postovi: 996
Pridružen/a: 19 feb 2018, 09:39
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la OdmutNicaze1988 » 15 maj 2019, 18:19

amel989 je napisao/la:
HeraklitMracni je napisao/la:
amel989 je napisao/la:Placeni su danas svi dugovi od kojih je visila licenca, 5 do 12. Zadnji rok da se dostave dokazi o uplatama je bio danas do 16:30, u 16:25 su tek uspjeli zavrsiti sve...
Amele imas info koliko tacno je danas iskesirano i jel opstina sta dala ?
25 ovom Rizvanovicu i koliko znam Nikolicu njegova dugovanja, ne znam tacno za ostale dugove...

Skoro svi uslovi za izgradnju akademije su se stekli, a takodje spremljen je novac za istu. Radovi pocinju krajem jula...
...kako da ne :mrgreen:
Zar se nije rizvanovicu manje dugovali,odkud sad tolika cifra i sa kamatama i sa svim ostalim je trebala iznositi oko 18 000 km ?
Koliko se prica o toj akademiji i izgradnju kao da ce praviti Bernabeu stadion.
Zenički Čelik 1945
Robijaši Zenica 1988

Avatar
samoposteno
Postovi: 5985
Pridružen/a: 12 nov 2012, 19:03
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la samoposteno » 15 maj 2019, 18:22

STAO U ZASTITU ČELIKA !
Stevo Nikolić ljudska velicina, dogovorio sa upravom i dao im na vremenu kako bi se izbjeglo ono najcrnje !

Nije dozvolio da Čelik izgubi licencu i na drugostepenoj komisiji , pokazao ljudsku velicinu i dao vremna upravi kako bi se izbjegao onaj najgori scenario a to je sigurno oduzimanje licence i na drugostepenoj komisji. Smatra da Klub i Zenica zasluzuju da gledaju jedan zdrav i dobar Čelik. Razisli smo se kako smo se razisili, davao sam sve od sebe , zavolio Grad i Klub ali na zalost desio se prekid ugovora, a razlozi su vec poznati. Navijacima i Čeliku sve najbolje zelim u buducnosti , da krene na bolje jer Zenica zivi za taj Klub. Meni je bilo lijepo i bio sam prihvacen kao kod kuce a tako sam se i osjecao.

OdmutNicaze1988
Postovi: 996
Pridružen/a: 19 feb 2018, 09:39
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la OdmutNicaze1988 » 15 maj 2019, 18:25

Pa Jel mu isplaceno ili su se dogovorili o plaćanju,jer Amel govori da je i njemu isplaceno sve ?
Zenički Čelik 1945
Robijaši Zenica 1988

Zaključano

Natrag na “NK Čelik”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 23 gosta.