LA Lakers

Moderatori/ce: KK_Bosna,CashMan,kad_kako,Pasha

Avatar
Epidaurus
Postovi: 21278
Pridružen/a: 15 maj 2014, 14:37
Kontakt:

Re: LA Lakers

Post Postao/la Epidaurus » 15 maj 2019, 18:25

Ako Pelsi budu trazili opet Boga oca za ADa bolje pokusat dignut se do 2. il 3. picka i pokupit Barretta. Momak ce biti cudo.

Avatar
BuffonGigi
Postovi: 6383
Pridružen/a: 11 jun 2016, 19:52
Kontakt:

Re: LA Lakers

Post Postao/la BuffonGigi » 17 maj 2019, 10:37

Ingram plus #4 bi trebao biti dovoljan za R.J.-a.
Allegri mozda nema igru, ali zato ima uzasne rezultate ;)

GeriOldman
Postovi: 1954
Pridružen/a: 02 feb 2019, 18:28
Lokacija: U ofisu.
Kontakt:

Re: LA Lakers

Post Postao/la GeriOldman » 18 maj 2019, 01:25

Samo što rj ne vrijedi toga.
1921

Avatar
BuffonGigi
Postovi: 6383
Pridružen/a: 11 jun 2016, 19:52
Kontakt:

Re: LA Lakers

Post Postao/la BuffonGigi » 19 maj 2019, 15:07

Sve su glasnije price o tome da ce se ici na kombinaciju Beal - Favours.

Beal je idealan partner Lebronu u napadu, covjek koji moze igrati i s loptom i bez. Realno govoreci, za Wizardse bi bila skroz ok kombinacija Ingram, Hart i 4. pick. S obzirom da im je Wall unesrecen, oni moraju pocinjati od nule, dobili bi potencijalno tri mlada i talentovana igraca za startnu petorku, da grade za buducnost.

Favours je jos uvijek relativno mlad, sa 27 godina, i mislim da je bas ono sto Lakersima treba u startnoj petorci. Odlicna odbrana, pokretljivost, i ako zatreba eventualna igra ledjima prema kosu.

Na kraju bi petorka mogla biti Ball, Beal, James, Kuzma i Favours. Na klupi pokusati poptpisati 3nD opcije, plus nekog veterana koji moze pomoci s poenima. S ovim bih bio prezadovoljan.
Allegri mozda nema igru, ali zato ima uzasne rezultate ;)

Avatar
KK_Bosna
Moderator
Postovi: 7662
Pridružen/a: 11 mar 2008, 15:55
Kontakt:

Re: LA Lakers

Post Postao/la KK_Bosna » 19 maj 2019, 17:33

ako mozes dovesti davisa, klaya, kawhija, pa cak i u nekoj ludoj varijanti duranta zaista je nebulozno se zadovoljavati tamo nekim bealom, a pogotovo favorsom... cuj favors... :tokralju:
"Po cistom individualnom kvalitetu od CP3a s vrhunca je bolji samo Magic Johnson"
"Paul George nije superstar. Argument: Superstara ne trpa Joe Ingles u dzep"

Avatar
Kobe Bryant
Postovi: 7295
Pridružen/a: 30 jan 2009, 14:28
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: LA Lakers

Post Postao/la Kobe Bryant » 19 maj 2019, 18:45

KK_Bosna je napisao/la:ako mozes dovesti davisa, klaya, kawhija, pa cak i u nekoj ludoj varijanti duranta zaista je nebulozno se zadovoljavati tamo nekim bealom, a pogotovo favorsom... cuj favors... :tokralju:
ako opet ne dovedu nikoga od od top3 free agenta A+Kawhi - A++ Durant - A Thomson , hajde moze proci i B+ Irving , B Kemba i B- Butler , nek tuka (playboy zecica) proda klub jer vise nema smisla da bruka najvecu kosarkasku franshizu na svijetu

Avatar
KK_Bosna
Moderator
Postovi: 7662
Pridružen/a: 11 mar 2008, 15:55
Kontakt:

Re: LA Lakers

Post Postao/la KK_Bosna » 19 maj 2019, 20:21

Kobe Bryant je napisao/la:
KK_Bosna je napisao/la:ako mozes dovesti davisa, klaya, kawhija, pa cak i u nekoj ludoj varijanti duranta zaista je nebulozno se zadovoljavati tamo nekim bealom, a pogotovo favorsom... cuj favors... :tokralju:
ako opet ne dovedu nikoga od od top3 free agenta A+Kawhi - A++ Durant - A Thomson , hajde moze proci i B+ Irving , B Kemba i B- Butler , nek tuka (playboy zecica) proda klub jer vise nema smisla da bruka najvecu kosarkasku franshizu na svijetu
fazon je sto tuka razmislja ko nas gigi... cuj favors, evo ne mogu jos sebi doci da se taj kloc moze dovesti u istu recenicu sa lakersima... :facepalm:
"Po cistom individualnom kvalitetu od CP3a s vrhunca je bolji samo Magic Johnson"
"Paul George nije superstar. Argument: Superstara ne trpa Joe Ingles u dzep"

Avatar
BosniaBoston
Postovi: 15660
Pridružen/a: 29 nov 2018, 22:07
Kontakt:

Re: LA Lakers

Post Postao/la BosniaBoston » 19 maj 2019, 20:36

KK_Bosna je napisao/la:
Kobe Bryant je napisao/la:
KK_Bosna je napisao/la:ako mozes dovesti davisa, klaya, kawhija, pa cak i u nekoj ludoj varijanti duranta zaista je nebulozno se zadovoljavati tamo nekim bealom, a pogotovo favorsom... cuj favors... :tokralju:
ako opet ne dovedu nikoga od od top3 free agenta A+Kawhi - A++ Durant - A Thomson , hajde moze proci i B+ Irving , B Kemba i B- Butler , nek tuka (playboy zecica) proda klub jer vise nema smisla da bruka najvecu kosarkasku franshizu na svijetu
fazon je sto tuka razmislja ko nas gigi... cuj favors, evo ne mogu jos sebi doci da se taj kloc moze dovesti u istu recenicu sa lakersima... :facepalm:
Zečica najbolje sto se desilo Bostonu od 2008. :kafa: Da imate normalnu upravu imali bi cvanciku do sad
1STappen/Beantown/King of clay/Li8nel/Barça

"Željo je religija i život. Nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja. Za mene je to sjesti na most na Malti i popričati o svemu, pa otići na piće.“ - Ivica Osim

Avatar
BuffonGigi
Postovi: 6383
Pridružen/a: 11 jun 2016, 19:52
Kontakt:

Re: LA Lakers

Post Postao/la BuffonGigi » 20 maj 2019, 01:51

KK_Bosna je napisao/la:
Kobe Bryant je napisao/la:
KK_Bosna je napisao/la:ako mozes dovesti davisa, klaya, kawhija, pa cak i u nekoj ludoj varijanti duranta zaista je nebulozno se zadovoljavati tamo nekim bealom, a pogotovo favorsom... cuj favors... :tokralju:
ako opet ne dovedu nikoga od od top3 free agenta A+Kawhi - A++ Durant - A Thomson , hajde moze proci i B+ Irving , B Kemba i B- Butler , nek tuka (playboy zecica) proda klub jer vise nema smisla da bruka najvecu kosarkasku franshizu na svijetu
fazon je sto tuka razmislja ko nas gigi... cuj favors, evo ne mogu jos sebi doci da se taj kloc moze dovesti u istu recenicu sa lakersima... :facepalm:
Sad vidim sto nas ostatak foruma ne podnosi... Tebi je Favours kloc, a prosle sezone ti igrao Javaale. Malo samo realnosti druze nece skoditi.
Allegri mozda nema igru, ali zato ima uzasne rezultate ;)

Avatar
AshburtonG
Postovi: 6296
Pridružen/a: 15 jan 2016, 14:05
Kontakt:

Re: LA Lakers

Post Postao/la AshburtonG » 20 maj 2019, 02:57

Pa to je isto da Real Madrid ima 300miliona za transfere, i da im bude dobar Lacazette ili Lukaku, a mozes dovest Neymara/Mbappea/Hazarda :lol:

Najrenomiranija fransiza u ligi, koja u svom rosteru ima top5 igraca svih vremena, koji sigurno moze odigrat jos makar 2 sezone na strasnom nivou, makar ofanzivno. Ne pricamo o Sacramentu ili Oklahomi ovdje jbt. :lol:

Avatar
BuffonGigi
Postovi: 6383
Pridružen/a: 11 jun 2016, 19:52
Kontakt:

Re: LA Lakers

Post Postao/la BuffonGigi » 20 maj 2019, 08:55

Jeste, samo je izvjesno da nece biti toliko novca da se potpise unutrasnji igrac, osim ako to ne bude Davis. Od slobodnih tu su Cousins, Jrodan i mozda Gasol. Prva dvojica ce traziti sigurno max, Spanac se nikako ne uklapa u ovu ekipu. I sta ti ostaje...
Allegri mozda nema igru, ali zato ima uzasne rezultate ;)

Kompromis
Postovi: 2639
Pridružen/a: 27 feb 2017, 10:08
Kontakt:

Re: LA Lakers

Post Postao/la Kompromis » 20 maj 2019, 10:23

Pa od unutrasnjih se niko i ne moze potpisati ako dodju npr kawhi i davis (doduse vidim vec si ga i naveo)... salary cap (109 mil za narednu sezonu) je skoro ispunjen sa jamesom, kawhiem, davisom (pod uslovom da si se rijesio ingrama, balla i kuzme i 4. picka koji bi dobio nekih 6mil platu), streciranjem denga od 5 miliona, hartom, bongom i igracem koji ce doci iz druge runde ako potpise...

James 37 + kawhi 35 (ako ne uzme neki mali pay cut ali eto ne treba ga racunati da ce uzeti jer od toronta moze uzeti 40mil ali naravno u la ce to nadoknaditi preko sponzora) + davis 27 = 99 mil + deng 5 mil = 104 mil + hart, bonga, 2 runda ~ 4mil = 108 mil...
Ostaje dakle 1 ugovor od 1mil... naravno ici ce se na placanje poreza pa cak mislim ici ce se i do onih 132 max miliona koliko cap moze iznositi naravno ako dodju kawhi i davis a sve sa ciljem odmah stvaranja tima koji ce biti dominantna snaga u NBA..... nadajmo se da ce tako i biti, ako ne kawhi onda ni irving svakako nije opcija za odbaciti, odnosno 2. je najbolja opcija...


Ovako krojen tim je svakako jamesom tim kao sto je vec radio u miamiu i clevelandu... 3 zvijezde + plus vetetani i oni koji nisu veterani ali zele titulu...

al...
Postovi: 3902
Pridružen/a: 02 jan 2009, 22:25
Kontakt:

Re: LA Lakers

Post Postao/la al... » 20 maj 2019, 10:59

Šanse da Kawhia vidite u ovom rosteru komotno prekrižite. On želi da bude no. 1, to je, dok je James u Lakersima, nemoguće pa prema tome... Ista priča i za Durantulu. Dakle, naša je šansa da idemo na igrača tipa Anthonya Davis, koji nema taj otklon ili Clay Thompson... Ove alfa-mužijake zaboraviti komotno... Dalje, LBJ je digao obrve mnogima sa svojim ozljedama koje su zaredale ove sezone - mega igrači idu tamo gdje mogu odmah biti competition - a LBJ sa svojim godinama i listom ozljeda koja je naglo narasla prošle sezone nije nikakva više garancija ničega. Magicova ideja je bila da LBJ bude “drawing card” za ostale premier free agente, ali sada kako stvari stoje, njegovo prisustvo postaje pomalo i balast ambicijama ekipe. Dodajte ovome brain - trust u upravi koji je jedan od najgorih u ligi, eto ga. Dovoljno da se ne nadamo ničem pametnom naredne godine.

Avatar
BuffonGigi
Postovi: 6383
Pridružen/a: 11 jun 2016, 19:52
Kontakt:

Re: LA Lakers

Post Postao/la BuffonGigi » 20 maj 2019, 11:08

Ja se ne bih zaludjivao ni Kawhijem, ni Davisom, ni Klayem a ni Durantom. Nije realno da dodju. Klay 1000% nece mijenjati sredinu, Kawhi kao sto rece covjek prije mene, ide tamo gdje ce biti prva zvijezda, Durant ide u Knickse ili ostaje u GSW, dok ce ovi Davisa trejdati prije za nista u drugu ekipu, nego u Lakerse koji im ponude sav roster u zamjenu. Ovo ljeto od top FA dakle nema nista. Isto tako, ako uzmemo Kyriea ili Kembu, znaci da se odricemo Lonza, a meni se to iskreno ne svidja.
Allegri mozda nema igru, ali zato ima uzasne rezultate ;)

Avatar
KK_Bosna
Moderator
Postovi: 7662
Pridružen/a: 11 mar 2008, 15:55
Kontakt:

Re: LA Lakers

Post Postao/la KK_Bosna » 20 maj 2019, 13:42

BuffonGigi je napisao/la:Sad vidim sto nas ostatak foruma ne podnosi... Tebi je Favours kloc, a prosle sezone ti igrao Javaale. Malo samo realnosti druze nece skoditi.
nadji mi gdje sam ja to pisao da javale nije kloc?

s druge strane vidim da ti pises da ne bi volio irvinga ako to znaci da ball ide :wtf:
"Po cistom individualnom kvalitetu od CP3a s vrhunca je bolji samo Magic Johnson"
"Paul George nije superstar. Argument: Superstara ne trpa Joe Ingles u dzep"

Avatar
BosniaBoston
Postovi: 15660
Pridružen/a: 29 nov 2018, 22:07
Kontakt:

Re: LA Lakers

Post Postao/la BosniaBoston » 20 maj 2019, 13:47

KK_Bosna je napisao/la:
BuffonGigi je napisao/la:Sad vidim sto nas ostatak foruma ne podnosi... Tebi je Favours kloc, a prosle sezone ti igrao Javaale. Malo samo realnosti druze nece skoditi.
nadji mi gdje sam ja to pisao da javale nije kloc?

s druge strane vidim da ti pises da ne bi volio irvinga ako to znaci da ball ide :wtf:
Uzmite irvinga dzaba sto se mene tice :D
1STappen/Beantown/King of clay/Li8nel/Barça

"Željo je religija i život. Nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja. Za mene je to sjesti na most na Malti i popričati o svemu, pa otići na piće.“ - Ivica Osim

Avatar
KK_Bosna
Moderator
Postovi: 7662
Pridružen/a: 11 mar 2008, 15:55
Kontakt:

Re: LA Lakers

Post Postao/la KK_Bosna » 20 maj 2019, 13:54

BosniaBoston je napisao/la:
KK_Bosna je napisao/la:
BuffonGigi je napisao/la:Sad vidim sto nas ostatak foruma ne podnosi... Tebi je Favours kloc, a prosle sezone ti igrao Javaale. Malo samo realnosti druze nece skoditi.
nadji mi gdje sam ja to pisao da javale nije kloc?

s druge strane vidim da ti pises da ne bi volio irvinga ako to znaci da ball ide :wtf:
Uzmite irvinga dzaba sto se mene tice :D
irving je dokazani vrhunski robin supermenu jamesu :mrgreen:
"Po cistom individualnom kvalitetu od CP3a s vrhunca je bolji samo Magic Johnson"
"Paul George nije superstar. Argument: Superstara ne trpa Joe Ingles u dzep"

Avatar
BuffonGigi
Postovi: 6383
Pridružen/a: 11 jun 2016, 19:52
Kontakt:

Re: LA Lakers

Post Postao/la BuffonGigi » 20 maj 2019, 14:54

KK_Bosna je napisao/la:
BuffonGigi je napisao/la:Sad vidim sto nas ostatak foruma ne podnosi... Tebi je Favours kloc, a prosle sezone ti igrao Javaale. Malo samo realnosti druze nece skoditi.
nadji mi gdje sam ja to pisao da javale nije kloc?

s druge strane vidim da ti pises da ne bi volio irvinga ako to znaci da ball ide :wtf:
Nisam ja ni rekao da si ti pisao. Nego, Favors je svakako kvantni skok u odnosu na Javaalea, kojeg bih ja btw zadrzao kao back up. Moramo se spustiti na zemlju, previse mastarija nam u proslim sezonama nista dobro nije donijelo. Ti ganjas nedostizne FA, a oni takodjer dobri i dostizni odu u druge ekipe. Nije uopste FA situacija sjajna ovo ljeto koliko na prvi pogled izgleda.

Meni bi Beal bio top pojacanje, uz jos jednog dobrog centra, moze se napraviti odlicna ekipa.
Allegri mozda nema igru, ali zato ima uzasne rezultate ;)

Avatar
KK_Bosna
Moderator
Postovi: 7662
Pridružen/a: 11 mar 2008, 15:55
Kontakt:

Re: LA Lakers

Post Postao/la KK_Bosna » 20 maj 2019, 15:55

BuffonGigi je napisao/la:Nisam ja ni rekao da si ti pisao. Nego, Favors je svakako kvantni skok u odnosu na Javaalea, kojeg bih ja btw zadrzao kao back up. Moramo se spustiti na zemlju, previse mastarija nam u proslim sezonama nista dobro nije donijelo. Ti ganjas nedostizne FA, a oni takodjer dobri i dostizni odu u druge ekipe. Nije uopste FA situacija sjajna ovo ljeto koliko na prvi pogled izgleda.

Meni bi Beal bio top pojacanje, uz jos jednog dobrog centra, moze se napraviti odlicna ekipa.
favors je polovnjak kakvih ima kamaru u ligi, uostalom i javale je polovnjak ali makar igra za kikiriki... zasto su nabrojani FA nedostizni? mislim, nedostizni su jer foka razmislja isto ko i ti pa su joj javale, lance, rondo i slicni cirkusanti vrhunac dometa :wtf:

imas lebrona, imas mjesta za jos 2 superstara, znaci sve preduslove da napravis veliku trojku i napadnes titulu, zna se i koji igraci zele doci u LA... i ti bi bacio pare na favorsa i beala koje mozes dati za kawhija i davisa...
"Po cistom individualnom kvalitetu od CP3a s vrhunca je bolji samo Magic Johnson"
"Paul George nije superstar. Argument: Superstara ne trpa Joe Ingles u dzep"

Avatar
dscile
Postovi: 6170
Pridružen/a: 28 mar 2014, 00:19
Kontakt:

Re: LA Lakers

Post Postao/la dscile » 20 maj 2019, 16:06

Lijepo je citati kako se svake godine Jezerasi loze kako ce dovesti neke superzvijezde, samo zato jer su LA Lakersi. Nisu Lakersi jedina fransiza sa prostorom u salary capu, a nece sigurno ni dovesti nekoga iskljucivo na to sto ce im na dresu pisati Lakers.

Ne vidim po cemu su to favoriti za Kawhia pored recimo Toronta/Clippersa, Duranta pored Knicksa/Netsa, Klaya pored Warriorsa.. pa da se nadmjeno pise "sta se imamo zadovoljavati sa nekim tamo Bealom ili Favorsom".

Odgovori

Natrag na “LA Lakers”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gosta.