Ko ispada iz 1. lige FBiH?

Moderator/ica: GracanicaAA

Avatar
kraljttbvb
Postovi: 7349
Pridružen/a: 28 dec 2011, 16:32
Kontakt:

Re: Ko ispada iz 1. lige FBiH?

Post Postao/la kraljttbvb » 26 maj 2019, 19:56

alfheim je napisao/la:
kraljttbvb je napisao/la:
josipmusa2 je napisao/la: dobijete dobre igrače na pozajmicu i ljudi se pokenjaju na suradnju koja je mogla svima da itekako pogoduje, posebno sada kad smo mi u PL, dobijali bi uvijek dobre mlade igrače na pozajmicu
Hvala Velezu na igračima koji bi dolazili na posudbu, ali to nije nikakva pomoć. To je obično razvijanje igrača za Velez i to samo produbljuje krizu Igmana.
Evo sad imaju bruku igrača koji su na posudbi i šta se dobilo? Ništa!
Plaćaš ih da bi ispali iz lige. Čisto bacanje para. Nigdje Igmanovog djeteta, a kad podvučes crtu, za bruku para jedva se ostalo u ligi ili završilo u nizem rangu.

Što se tiče razvijanja igrača za Velez, bolje je Velezu da Igman ostane u ligi, nego Igmanu. Igman ostajanjem u ligi samo sebi i svojoj djeci šteti, jer ako će se i iduće godine dovoditi polovnjaci iz cijele BiH, onda je i bolje da ispadnu...
A kakve je opcije Igman imao? Da ulazu i da budu u vrhu BH fudbala, sumnjam da imaju kapaciteta za to. Ostaje ti onda da imaš saradnju sa nekim ko će ti slati igrače da mu ih razvijaš ili da igraš 3 za 3 sa nekim drugim. Oni su izabrali ovo zadnje, kao većina u BIH, zato sto ova vrsta saradnje ti ne traži neko zalaganje ni ulaganje a ni neki pretežno težak rad.

Zašto se npr nije mogao napraviti dogovor da igrači koji se razvijaju u Igmanu, ako se nekad prodaju vani od strane Veleza, da Igman dobije neki procenat transfera? A svake sezone je Velež mogao slati nekoliko igrača u Igman, ili na vise sezona, i sa tim bi i Igman mogao biti stabilan u ovoj ligi. Ili ako Igman ima nekog dobrog igrača da taj ode u Velež pa da Igman dobije veci procenat od prodaje tog igrača umjesto da taj ide djaba negdje.

Ali ovaj model traži rad, rad i rad i strpljenje. A Igman je izabrao par bodova preko noći, model koji je standardan u BH a niko od njega nema koristi. I od toga će na kraju ispast. Onda im je bolje bilo da su imali saradnju sa velezom oko razvijanja igrača.

Predsjednik Veleza je jednom rekao da je Velezov projekat koji on vodi atipičan za BIH. I to je tačno. A u takve projekte rijetki u BIH vjeruju i slabo imaju strpljenja da čekaju rezultat. Pogledaj samo kako su razni likovi ovdje pisali o Velezu i načinu na koji rade. Ismijavali to, kao ostat će te vi u ligi 10 godina. A rezultat je da se Rodjeni vraćaju u PL sa rekordnim brojem bodova i golova, bez dugova i sa prosperitetom da se klub i dalje razvija na zdravim temeljima. Ništa nije slucajno ni preko noći. I takvo nešto traje dugo. Ali malo ih ovako razmišlja u BIH.
Vec to rade Zeljo i Sarajevo. Salju iz podmlatka i akademije igrace da se ovdje razvijaju. Ako se pokazu vracaju ih sebi ili ih proslijede u Premijer ligu. I od toga Igman nema nikakve koristi. Sto se moze vidjeti po broju ljudi koji dodju na stadion. Niti se lijepo igra za oko, a i ova pijaca (kupi-prodaj) ne privlaci raju. Tacnije, samo ih tjera sa stadiona.

Ja sam prije par godina govorio da se Igman mora ugledati na Klis i razvijati i ulagati u svoju djecu. Napraviti zdrave osnove i imati zdrav projekat. Umjesto sto hiljade ulazes u polovnjake sa strane, kupuj djeci opremu i vodi ih na pripreme na more. Nema veze sto igras trecu ligu...
Kad rušiš kuću, napisao je svojevremeno pjesnik, možeš da zoveš koga hoćeš, ali kada je podižeš, moraš da zoveš majstore.

Avatar
ASD
Postovi: 26176
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Ko ispada iz 1. lige FBiH?

Post Postao/la ASD » 26 maj 2019, 19:58

Mig_Mig je napisao/la:
ASD je napisao/la:
KonjicBOY je napisao/la:Klis 1/3. Čeka se iduća subota i utakmica u Livnu.
Mislim da ce cak biti i youtube prenos kojeg rade ljudi iz Livideo-a.
Ma daj sta vam je, momci u livnu igraju za par stotina maraka place, Igman sigurno salje koji hiljadu da se sklone.
Troglav u nikad gorem stanju. Skoro nisu imali dovoljno igraca da odu na gostovanje.
Cak im je i uprava skoro se raspustila. Ako Igman to ne bude znao iskoristiti, onda stvarno ne znam.

Mig_Mig
Član IO SS.ba lige
Postovi: 12645
Pridružen/a: 03 okt 2008, 12:29
Kontakt:

Re: Ko ispada iz 1. lige FBiH?

Post Postao/la Mig_Mig » 26 maj 2019, 20:00

Vec sam ti rekao. Jasno je.
Max Allegri 300 💪💪💪

Avatar
KonjicBOY
Član IO SS.ba lige
Postovi: 1642
Pridružen/a: 01 sep 2011, 10:17
Lokacija: Konjic
Kontakt:

Re: Ko ispada iz 1. lige FBiH?

Post Postao/la KonjicBOY » 26 maj 2019, 20:24

Ima ti i ta ali opet toliko sam priča čuo pa neću da vjerujem nikome do nedjelje kada ćemo sve znati. Ja bih volio da si upravu.
Support your local club !

Avatar
ASD
Postovi: 26176
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Ko ispada iz 1. lige FBiH?

Post Postao/la ASD » 26 maj 2019, 20:45

Nesto kontam, i Igman i Posusje ce pokusati uletiti u zadnjem kolu. Ali ako cemo realno, Igman bi trebao imati puno vise para. Da je Posusje pri parama, ne bi sebi sigurno dozvolili situaciju da se cupaju u zadnjem kolu kada su jedini kandidat za ulazak.

LuisCarlo
Postovi: 317
Pridružen/a: 21 feb 2018, 13:49
Kontakt:

Re: Ko ispada iz 1. lige FBiH?

Post Postao/la LuisCarlo » 26 maj 2019, 23:47

Ako su sve druge dobile svoje nove klubove u Prvoj ligi, mislim da treba i Jug dobiti. Pošto Klis ne može onda idemo Posušje :bih:
A Slavenu za vikend treba mahnut :wave: Kad nauče igrati van one njive u Živinice, neka se vrate :mrgreen:

Avatar
HeliosIzDomzala
Postovi: 1388
Pridružen/a: 28 nov 2018, 23:02
Kontakt:

Re: Ko ispada iz 1. lige FBiH?

Post Postao/la HeliosIzDomzala » 27 maj 2019, 00:55

LuisCarlo je napisao/la:Ako su sve druge dobile svoje nove klubove u Prvoj ligi, mislim da treba i Jug dobiti. Pošto Klis ne može onda idemo Posušje :bih:
A Slavenu za vikend treba mahnut :wave: Kad nauče igrati van one njive u Živinice, neka se vrate :mrgreen:
Ma igman je tu cetvrti za nizi rang, slaven dobija Jajce, jedinstvo gracanicu, Kakanj zvijezdu, capljina bosnu, svi igraju kuci protiv ekipa s kojima se može raditi, tu nema kiksa, samo igman u Mostaru. Jedino ih može spasiti neulazak ekipe Juga. Ne vidim drugi ishod, ali sacekajmo vikend.
Zadnja izmjena: HeliosIzDomzala, dana/u 27 maj 2019, 00:59, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
bambus
Postovi: 4256
Pridružen/a: 28 avg 2013, 10:56
Kontakt:

Re: Ko ispada iz 1. lige FBiH?

Post Postao/la bambus » 27 maj 2019, 00:58

Koliko iz ove lige ispada timova ? Koliko i odakle ulaze timovi ? Veze s vezom nemam a citajuci ove komentare ispade zanimljivije od Championshipa. :mrgreen:
!

Avatar
HeliosIzDomzala
Postovi: 1388
Pridružen/a: 28 nov 2018, 23:02
Kontakt:

Re: Ko ispada iz 1. lige FBiH?

Post Postao/la HeliosIzDomzala » 27 maj 2019, 01:01

bambus je napisao/la:Koliko iz ove lige ispada timova ? Koliko i odakle ulaze timovi ? Veze s vezom nemam a citajuci ove komentare ispade zanimljivije od Championshipa. :mrgreen:
4 bi trebalo. Imaju 4 druge i 3 ekipe sigurno ulaze, dok je u Jugu prvi Klis koji nema uslove, a za njima bod je Posušje koje ima i ukoliko bude prvo 4 će ispasti, ukoliko Klis osvoji jedan manje. Sada ovi premiraju Klis da osvoji, 2 kola je preostalo.

Avatar
bambus
Postovi: 4256
Pridružen/a: 28 avg 2013, 10:56
Kontakt:

Re: Ko ispada iz 1. lige FBiH?

Post Postao/la bambus » 27 maj 2019, 01:08

HeliosIzDomzala je napisao/la: 4 bi trebalo. Imaju 4 druge i 3 ekipe sigurno ulaze, dok je u Jugu prvi Klis koji nema uslove, a za njima bod je Posušje koje ima i ukoliko bude prvo 4 će ispasti, ukoliko Klis osvoji jedan manje. Sada ovi premiraju Klis da osvoji, 2 kola je preostalo.
A dakle Klis nema uslove,vidim njih stalno spominju.Steta za Posusje i ligu u kojoj igraju. :mrgreen:
Jedinstvo katastrofalno ne bi me cudilo da oni ispadnu.Zalosno a furiozno su krenuli na pocetku sezone.
Hvala na objasnjenju,izgleda da je pravo zanimljivo. ;)

P.S I da TOSK udje sto prije. :cool:
!

Avatar
HeliosIzDomzala
Postovi: 1388
Pridružen/a: 28 nov 2018, 23:02
Kontakt:

Re: Ko ispada iz 1. lige FBiH?

Post Postao/la HeliosIzDomzala » 27 maj 2019, 01:12

bambus je napisao/la:
HeliosIzDomzala je napisao/la: 4 bi trebalo. Imaju 4 druge i 3 ekipe sigurno ulaze, dok je u Jugu prvi Klis koji nema uslove, a za njima bod je Posušje koje ima i ukoliko bude prvo 4 će ispasti, ukoliko Klis osvoji jedan manje. Sada ovi premiraju Klis da osvoji, 2 kola je preostalo.
A dakle Klis nema uslove,vidim njih stalno spominju.Steta za Posusje i ligu u kojoj igraju. :mrgreen:
Jedinstvo katastrofalno ne bi me cudilo da oni ispadnu.Zalosno a furiozno su krenuli na pocetku sezone.
Hvala na objasnjenju,izgleda da je pravo zanimljivo. ;)

P.S I da TOSK udje sto prije. :cool:
Ne može jedinstvo nikad ispasti vjeruj mi, prosle godine igracki imali ekipu za kantona u Bihacu ih niko nije mogao dobiti, ove polusezone potanki ali napravice taman koliko im treba. Savez stojii iza njih, samo sto bi volio da se više dignu da se ne sramote, ne zasluzuju da budu u ovoj poziciji. Hvala za želje TOŠKu. Zivio

Avatar
bambus
Postovi: 4256
Pridružen/a: 28 avg 2013, 10:56
Kontakt:

Re: Ko ispada iz 1. lige FBiH?

Post Postao/la bambus » 27 maj 2019, 01:14

HeliosIzDomzala je napisao/la: Ne može jedinstvo nikad ispasti vjeruj mi, prosle godine igracki imali ekipu za kantona u Bihacu ih niko nije mogao dobiti, ove polusezone potanki ali napravice taman koliko im treba. Savez stojii iza njih, samo sto bi volio da se više dignu da se ne sramote, ne zasluzuju da budu u ovoj poziciji. Hvala za želje TOŠKu. Zivio
Znam druze,oni su poput Celika.Miljenici saveza. :mrgreen: :mrgreen:
Zivio. :)
!

Avatar
ASD
Postovi: 26176
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Ko ispada iz 1. lige FBiH?

Post Postao/la ASD » 27 maj 2019, 13:22

Rovcanin opet ispade iz lige. :urnebes:

fudbalfudbal
Postovi: 2490
Pridružen/a: 18 jun 2018, 16:54
Kontakt:

Re: Ko ispada iz 1. lige FBiH?

Post Postao/la fudbalfudbal » 27 maj 2019, 13:33

Ako hocete posteno ni Klis a ni Posusje ne zele da udju. Mislim Klis jer nema selekcije dok Posusje nema para (i bila bi veoma glupa avantura i zavrsila bi se kao Sloga iz Ljubuskog koja ne postoji vise). Obje ekipe bi pehar kao eto da se zna da su osvojili, samo što Posušje i infrastrukturno i selekcijama može da pređe ali njima bi najvise odgovaralo da ih neko kao i lani zakine pa da ne mogu gore..
Ti si naša ljubav jedina!

Avatar
HeliosIzDomzala
Postovi: 1388
Pridružen/a: 28 nov 2018, 23:02
Kontakt:

Re: Ko ispada iz 1. lige FBiH?

Post Postao/la HeliosIzDomzala » 27 maj 2019, 14:54

fudbalfudbal je napisao/la:Ako hocete posteno ni Klis a ni Posusje ne zele da udju. Mislim Klis jer nema selekcije dok Posusje nema para (i bila bi veoma glupa avantura i zavrsila bi se kao Sloga iz Ljubuskog koja ne postoji vise). Obje ekipe bi pehar kao eto da se zna da su osvojili, samo što Posušje i infrastrukturno i selekcijama može da pređe ali njima bi najvise odgovaralo da ih neko kao i lani zakine pa da ne mogu gore..
Da, zato bi Klis mogao da bude prvi i ne udje zbog nedostataka koje imaju, dok bi Posušje mislim bilo kažnjeno, osvojili prvo mjesto imaju sve uslove a nece da udju.

Avatar
KonjicBOY
Član IO SS.ba lige
Postovi: 1642
Pridružen/a: 01 sep 2011, 10:17
Lokacija: Konjic
Kontakt:

Re: Ko ispada iz 1. lige FBiH?

Post Postao/la KonjicBOY » 27 maj 2019, 14:55

Čelik dobio licencu tako da vjerovatno neće ispadati još 1 ekipa.
Support your local club !

fudbalfudbal
Postovi: 2490
Pridružen/a: 18 jun 2018, 16:54
Kontakt:

Re: Ko ispada iz 1. lige FBiH?

Post Postao/la fudbalfudbal » 27 maj 2019, 15:46

HeliosIzDomzala je napisao/la:
fudbalfudbal je napisao/la:Ako hocete posteno ni Klis a ni Posusje ne zele da udju. Mislim Klis jer nema selekcije dok Posusje nema para (i bila bi veoma glupa avantura i zavrsila bi se kao Sloga iz Ljubuskog koja ne postoji vise). Obje ekipe bi pehar kao eto da se zna da su osvojili, samo što Posušje i infrastrukturno i selekcijama može da pređe ali njima bi najvise odgovaralo da ih neko kao i lani zakine pa da ne mogu gore..
Da, zato bi Klis mogao da bude prvi i ne udje zbog nedostataka koje imaju, dok bi Posušje mislim bilo kažnjeno, osvojili prvo mjesto imaju sve uslove a nece da udju.
Mislim da ce Igman zavrsiti ova dva Klisova protivnika, i da ce zavrsiti pricu o tome da cetiri ispadaju. Realno je tako i ocekivati, jedino ako im se bas i ne ostaje u federalci onda ce im biti svejedno ili ispali ili ostali. Kako god okreneš Klis se pita..
Ti si naša ljubav jedina!

Avatar
KonjicBOY
Član IO SS.ba lige
Postovi: 1642
Pridružen/a: 01 sep 2011, 10:17
Lokacija: Konjic
Kontakt:

Re: Ko ispada iz 1. lige FBiH?

Post Postao/la KonjicBOY » 27 maj 2019, 16:32

Klis svakako napada titulu, sa ili bez premija. E sad, jedini problem bi mogao biti ta zadnja utakmica sa Troglavom u Livnu ako bi Posušje htjelo da uđe pa da plate sudijama i Troglavu da povale Klis,inače će Klis osvojiti ligu jer je dosta kvalitetniji od Troglava.
Support your local club !

fudbalfudbal
Postovi: 2490
Pridružen/a: 18 jun 2018, 16:54
Kontakt:

Re: Ko ispada iz 1. lige FBiH?

Post Postao/la fudbalfudbal » 27 maj 2019, 21:05

KonjicBOY je napisao/la:Klis svakako napada titulu, sa ili bez premija. E sad, jedini problem bi mogao biti ta zadnja utakmica sa Troglavom u Livnu ako bi Posušje htjelo da uđe pa da plate sudijama i Troglavu da povale Klis,inače će Klis osvojiti ligu jer je dosta kvalitetniji od Troglava.
Mislim da dosta pratim tu ligu, a prije svega te pozdravljam. Troglav kao i grad Livno dozivljava najgoru sezonu u historiji kluba. Nazalost ovi momci sto sada igraju za Troglav su veoma lose kvalitete da ublazim. Oni se bore to stvarno stoji ali Klis je puno puno ispred Troglava igrački. Nedavno sam pogledao utakmicu istog Troglava i bas se vidi taj bojkot predsjednika njihovog tj. napustanjem igraca, napustanjem glavnog urednika njihove stranice, i odlaskom bilo koga kvalitetnog.
Jedan Vila, Kudra, Ramić golman i ostali igraci sa iskustvom prve lige stvarno prave razliku između Klisa i ostalih ekipa.
Ti si naša ljubav jedina!

Avatar
KonjicBOY
Član IO SS.ba lige
Postovi: 1642
Pridružen/a: 01 sep 2011, 10:17
Lokacija: Konjic
Kontakt:

Re: Ko ispada iz 1. lige FBiH?

Post Postao/la KonjicBOY » 27 maj 2019, 21:17

fudbalfudbal je napisao/la:
KonjicBOY je napisao/la:Klis svakako napada titulu, sa ili bez premija. E sad, jedini problem bi mogao biti ta zadnja utakmica sa Troglavom u Livnu ako bi Posušje htjelo da uđe pa da plate sudijama i Troglavu da povale Klis,inače će Klis osvojiti ligu jer je dosta kvalitetniji od Troglava.
Mislim da dosta pratim tu ligu, a prije svega te pozdravljam. Troglav kao i grad Livno dozivljava najgoru sezonu u historiji kluba. Nazalost ovi momci sto sada igraju za Troglav su veoma lose kvalitete da ublazim. Oni se bore to stvarno stoji ali Klis je puno puno ispred Troglava igrački. Nedavno sam pogledao utakmicu istog Troglava i bas se vidi taj bojkot predsjednika njihovog tj. napustanjem igraca, napustanjem glavnog urednika njihove stranice, i odlaskom bilo koga kvalitetnog.
Jedan Vila, Kudra, Ramić golman i ostali igraci sa iskustvom prve lige stvarno prave razliku između Klisa i ostalih ekipa.
Pa da, baš sam i ja vidio neki dan kad nisu otputovali na utakmicu jer su bojkotovali trenera. Baš su u rasulu, kao one sezone kada su odustali u pola sezone u Prvoj ligi,možda čak i gore. Ja se sjećam Troglava kada je bio redovan u Prvoj ligi. Baš mi je žao ekipa kao što su Troglav,Branitelj,Posušje,itd. koji su bili standardni u Prvoj ligi pa neki od njih igrali i Premijer ligu ali novac učini svoje,džaba je.
Support your local club !

Odgovori

Natrag na “Prva liga FBiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 4 gosta.