FK Sloboda Tuzla - ARHIVA POSTOVA

Moderatori/ce: TaRgEt_,Aerials

Avatar
wobly92
Postovi: 9525
Pridružen/a: 04 okt 2013, 12:45
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la wobly92 » 03 jun 2019, 20:58

Gifron je napisao/la:Pa zar nije Husicu (nas bivsi igrac, ako se o njemu pise), Husara menadzer?
slika
When you see a person who has been given more than you in money and beauty, look to those who have been given less.

Avatar
Gifron
Postovi: 4151
Pridružen/a: 18 jan 2014, 23:39
Lokacija: 075
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la Gifron » 03 jun 2019, 20:58

Evo me ko bivsi nam navijac
Ekipa tuzlanske Slobode danas je ostala bez trenera nakon zasjedanja Upravnog odbora a Tuzlake u narednoj sezoni sa klupe neće predvoditi Zlatan Nalić.

Navijači Slobode ostali su šokirani ovakvom odlukom te su na zvaničnoj klupskoj stranici iznijeli niz negativnih komentara na račun rukovodstva kluba predvođenog Seadom Kozlićem.

Nalić je ranije poručivao kako će u klubu sa Tušnja ostati u slučaju da Sloboda ima veće ambicije. Da li ovakva odluka znači da rukovodstvo Slobode ne može pratiti očekivanja i plan Zlatana Nalića. Gotovo kompletnoj ekipi istekao je ugovor, pa je za sada nejasno sa kakvim će igračkim kadrom Sloboda uopšte ući u narednu sezonu.

Navijači su skeptični, očekuju još jednu turbulentnu sezonu i to sve u momentima kada Sloboda slavi 100 godina postojanja.
Sloboda "prekrižila" Nalića: Davao im novac za licencu, oni mu uručili otkaz
Navijači tuzlanske Slobode danas su ostali u šoku, nakon što je Upravni odbor kluba smijenio trenera Zlatana Nalića.

U obrazloženju nije saopćeno koji su razlozi smjene čovjeka, koji u gradu soli i klubu iz Rudarske 2 nije bio samo trener, već mnogo više od toga.

Oni upućeniji nam tvrde da je Nalić finansijski pomagao Crveno-crne i da je čak svoj novac plasirao u kasu kluba u procesu licenciranja. Podsjećamo da je Sloboda teškom mukom dobila licencu za takmičenje u PLBiH na sjednici Drugostepene komisije.

Nalić i čelnici Slobode su obavili i preliminarne razgovore prije završetka sezone. On je kao uvjet postavio da Tuzlaci budu u igri za vrh Premijer lige BiH.

Da se nešto kuha, jasno je bilo prije obraćanja čelnika kluba u petak. Tada je u javnost plasirana teza da Sloboda traži novog trenera.

Kontaktirali smo i bi bivšeg predsjednika kluba Senada Mujkanovića, koji je Nalića doveo na Tušanj.

- Šokiran sam. Nadam se da znaju šta rade i da nije riječ o sujeti i menadžerskom lobiju protiv kojeg smo se borili i rukama i nogama. Dvije i po godine života sam uložio u Slobodu. Smatram da je odluka ishitrena i nepromišljena - rekao je Mujkanović.

Kada je govorio o sujetama, Mujkanović je vjerovatno mislio na činjenicu da je nova uprava, koju predvodi predsjednik Sead Kozlić, već na startu svog mandata smijenila sportskog direktora tuzlanskog premijerligaša Denisa Karića. I Karić je radio u klubu kada je funkciju predsjednika obavljao Mujaknović...
Šok? Može se reći. Informacija o odluci Upravnog odbora Fudbalskog kluba Sloboda da u narednoj sezoni trener ne bude Zlatan Nalić iznenadila je mnoge, ne samo tuzlanske nogometne fanove.

Nakon sezone u kojoj je praktično premašen klupski cilj malo ko je očekivao ovakvu “zahvalnicu” čelnika ekipe sa Tušnja šefu stručnog štaba, pogotovo pred obilježavanje stogodišnjice kolektiva.

Podsjetimo, Nalić je u Tuzlu stigao kao stručnjak sa pedigreom evropskog prvaka, titulom osvojenom sa mladom selekcijom Švedske. Kako je više puta istakao, ponudu Slobode prihvatio je prije svega iz familijarnih razloga (njegov otac je bivši igrač tuzlanske ekipe).

Misija je bila – opstati u Premijer ligi BiH, napraviti adekvatan temelj u igračkom kadru, a potom naredne sezone pokušati s dodatno osnaženim timom jurišati na vrh tabele. Nalić je ove sezone svoj zadatak obavio više nego uspješno, s obzirom da je Sloboda u nekoliko navrata čak bila smještena na poziciji koja vodi u Evropu, a brige o samom opstanku davno premostila.

Pritom su broje otežavajuće okolnosti pratile ekipu. Tu se ne radi samo o oskudnom igračkom kapacitetu, već i o onom osnovnom – primanja su itekako kasnila. Sam Nalić je 10 mjeseci odradio bez ijedne plate.

S dolaskom novog rukovodstva prije par mjeseci vjerovalo se da će barem taj segment biti revitaliziran, ali – para i dalje nije bilo. Tačnije, nova uprava nije dosad unijela ni marku u klub.

Klub je čak bio pred uskraćivanjem licence za takmičenje u Premijer ligi BiH zbog dugova. I tu je Nalić opet doslovce spasio Slobodu. Kako saznajemo, trener je iz vlastitog džepa izdvojio više od 60.000 KM kako se klub ne bi obrukao i stogodišnjicu praktično dočekao u nižem rangu.
No, u međuvremenu je postao i smetnja zbog vlastitih ambicija o građenju konkurentnije Slobode i zahtjeva o dodatnom ulaganju kako bi ekipa naredne sezone pokušala ostvariti plasman u Evropu. Čak je i dostavio listu potencijalnih pojačanja koja bi trebala zaokružiti plan.

Trenutni sastav Upravnog odbora, s druge strane, ne dijeli sa njim tu viziju. Odnosno, nema ni približno ideju kako bi ojačao ekipu i podigao ambicije na stepenicu više. Da ne govorimo o povezanosti novog Slobodinog predsjednika Seada Kozlića sa menadžerskom agencijom i igračima koji bi “morali” igrati naredne sezone.

I šta su onda odlučili u UO? Jednostavno rješenje – “zahvalili” su se Zlatanu Naliću. Genijalno, zar ne? Riješili su se problema jednim potezom, pritom čak ostavili mogućnost da sada izaberu trenera koji neće biti tako visokih prohtjeva.

Nalić je u Švedskoj trenutno, pitanje je hoće li se uopšte vraćati na ovo trusno područje, možda je i sam u međuvremenu shvatio da više ne treba napuštati komfor Skandinavije zbog emotivnih avantura u domovini.

Uprava će dobiti par mjeseci mira do početka nove sezone, povremeno iznoseći floskule o velikom klubu i sposobnom rukovodstvu u koje ni sami ne vjeruju.

Ispaštat će jedino navijači. Oni najveći, sa Slobodom u srcu…
Jedan grad, jedna ljubav!

Avatar
wobly92
Postovi: 9525
Pridružen/a: 04 okt 2013, 12:45
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la wobly92 » 03 jun 2019, 21:02

Jedino Fazli drago što Nala ode
When you see a person who has been given more than you in money and beauty, look to those who have been given less.

klma1
Postovi: 1722
Pridružen/a: 09 nov 2014, 17:24
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la klma1 » 03 jun 2019, 21:04

Gifron je napisao/la:Pa zar nije Husicu (nas bivsi igrac, ako se o njemu pise), Husara menadzer?
Pa i Adzemu je. To je onaj naš odbrambeni što ima najviše asistencija protivničkim igračima.
& $ ?

Avatar
Gifron
Postovi: 4151
Pridružen/a: 18 jan 2014, 23:39
Lokacija: 075
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la Gifron » 03 jun 2019, 21:11

klma1 je napisao/la:
Gifron je napisao/la:Pa zar nije Husicu (nas bivsi igrac, ako se o njemu pise), Husara menadzer?
Pa i Adzemu je. To je onaj naš odbrambeni što ima najviše asistencija protivničkim igračima.
Znam za Adzema. Nego jedan pise 100% nece sa Husarom posla da imaju, drugi pise Husic 100% novi igrac, pa kontam do mene nesto.
Jedan grad, jedna ljubav!

Avatar
Brcanskamalta
Postovi: 2239
Pridružen/a: 01 mar 2018, 23:38
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la Brcanskamalta » 03 jun 2019, 21:13

Nas cupa jedino da nadjemo budalu da iskesira dugove i ulozi u ekipu.
Takog nece biti jer ne moze biti njegov klub,a ovi(svi redom)nikada nece ni stvoriti uslove.
Nemamo mi sta ni zaliti se kada stadion je prazan.
Moramo se pomiriti sa tim da smo fudbalski bogalji i taki cemo(sve se cini)i ostati.
Ambicije na minimum i to je to.
Ne spomenu nam predsjednik ni statut koji je obecao da ce biti krajem maja..
A evo par dana trubi se srezi troskove daj najbolje iz federalne vrati nase omladince ...A danas se pljuje momak iz Toska i ovaj mali kako se zove..Kalezic..jel...
Pa pojacanja i titule nema zaboravite evo sada ljudi rede kako smo prizeljkivali...Sta je sada znamo li BA sta hocemo uopste jbt..
Yebo vas Nalic...(kao trener kao covjeku skidam kapu).
Postavio uslove ko da smo Liverpul pa daj dovedi..
Ne moze nema para a on drugacije nece...Ili vrh ili nikako.
Sam je reko nadjite pare i tu sam zelim to i to.Ako nema nema ni mene.
Para nema za njegove ambicije(a i svih nas)i zdravo...
Trubi se ovdje pokrij se koliko imas daj kanton daj djecu..A sada kuka i motika....
Mora pozajmice mora nemoze drugacije...
I ovi zasluzuju barem sezonu(kada su mogli svi neka i ovi oseferaju).
Ja od njih ocekujem statut,rjesavanje omladinskog i clanskih...A ne rezultate.Ocekujem da organizuju klub(daj boze masta moze svasta)a samo da ne ispadnemo....
Takva situacija...uceraj mu...
"Ako doznaju Bošnjaci da neću sam samcat biti u ratu, hrabrije će vojevati." (pismo Papi Piju II 1462.)
Stjepan Tomasevic

"Od slavnijeh smo tebi Slava i od Bošnjaka mi poslani." ("Pavlimir", 1632.)
Junije Palmotic

Avatar
Beduin
Postovi: 16352
Pridružen/a: 07 avg 2015, 19:10
Lokacija: Beduin nema stalnu lokaciju
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la Beduin » 03 jun 2019, 21:27

klma1 je napisao/la:
Gifron je napisao/la:Pa zar nije Husicu (nas bivsi igrac, ako se o njemu pise), Husara menadzer?
Pa i Adzemu je. To je onaj naš odbrambeni što ima najviše asistencija protivničkim igračima.
Jedini igrac u PL koji je sva 4 gola u ligi postigao upravo Slobodi u dvomecu. Dakle, ako potpise za nas samo neka protivnike zamisli da su Sloboda i imat cemo najboljeg strijelca lige. :urnebes: :urnebes:
Ko od harama zivi, godisnje 2 puta ne podrigne.

075 ❤

mirza24
Postovi: 632
Pridružen/a: 11 nov 2018, 22:49
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la mirza24 » 03 jun 2019, 21:50

katarakta je napisao/la:I po cijoj želji se dovodi Rastoka. Kojeg trenera? :D
Po ukusu sportskog direktora i sta je to problem

Avatar
RollingPaper
Postovi: 3283
Pridružen/a: 11 avg 2016, 23:41
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la RollingPaper » 03 jun 2019, 21:51

Ovaj Rastoka je inače najbolji pojedinac TOŠK-a, nosio 10-ku, zanimljiv igrač.

Avatar
bhpremierliga12
Postovi: 2302
Pridružen/a: 07 mar 2018, 16:20
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la bhpremierliga12 » 03 jun 2019, 22:14

Statut, omladinski, clanske, finansijska stabilnost sa nekoliko transfera, a onda nek i rezultati dodju, ali nemoj samo da se koprcamo do zadnjeg kola i strepimo.
Na te ne dam, na te ne dam, na te ne dam Slobodo,
ja te volim, ja te volim, to uvijek reci cu ponosno!

desperados
Postovi: 1083
Pridružen/a: 07 apr 2019, 11:13
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la desperados » 03 jun 2019, 22:16

Gdje je ta najveca ikad transa grada prema FK Slobodi, koju su kao senzaciju svi portali prenijeli krajem prosle godine? Sad ti isti portali su pisali kako je Sloboda u financijskim problemima. Imal iko da smije pitat nadlezne sta je s nikad vecom transom? :roll:

mirza24
Postovi: 632
Pridružen/a: 11 nov 2018, 22:49
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la mirza24 » 03 jun 2019, 22:17

RollingPaper je napisao/la:Ovaj Rastoka je inače najbolji pojedinac TOŠK-a, nosio 10-ku, zanimljiv igrač.
Ova druga dvojica isto odlicni igraci po 21 godinu imaju Dino Kalesic i Adnan Buljic . Ima interesa isto drugih klubova ali obojica zele u Slobodu

Avatar
merak
Postovi: 1866
Pridružen/a: 14 jun 2014, 18:28
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la merak » 03 jun 2019, 22:18

Nalic Upravi kaze: hajde da se za jubilej borimo za neku od titula
Uprava danas : Nalicu nije produzen ugovor.
samo Sloboda

Avatar
HPCompaq
Postovi: 2493
Pridružen/a: 14 dec 2017, 17:28
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la HPCompaq » 03 jun 2019, 23:04

Digla se kuka i motika na upravu radi Nalica,previse se hampe diže oko toga.Pogotovo preko ovih šljam portala,ali eto to je naš mentalitet.Zato smo tu gdje jesmo.
Forza Freedom
SISTEM TE LAŽE ! !
Ne moš spavat,sutra utakmica,šta ćes ako izvučes bod dobro je.A oni dobra momčad,nije to da ti mozes doći u Tuzlu olako. Hatunić,Šećerbegović.Ma odlična momčad,Sloboda Tuzla."-Ivica Šurjak.

Avatar
wobly92
Postovi: 9525
Pridružen/a: 04 okt 2013, 12:45
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la wobly92 » 03 jun 2019, 23:14

HPCompaq je napisao/la:Digla se kuka i motika na upravu radi Nalica,previse se hampe diže oko toga.Pogotovo preko ovih šljam portala,ali eto to je naš mentalitet.Zato smo tu gdje jesmo.
Tako je, zbog hampe naroda smo 100 godina bez trofeja i ikakvog uspjeha :thumbup:
When you see a person who has been given more than you in money and beauty, look to those who have been given less.

MrtvaCarsija
Postovi: 192
Pridružen/a: 08 apr 2018, 15:59
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la MrtvaCarsija » 03 jun 2019, 23:20

Sunderland je napisao/la:
HPCompaq je napisao/la:Digla se kuka i motika na upravu radi Nalica,previse se hampe diže oko toga.Pogotovo preko ovih šljam portala,ali eto to je naš mentalitet.Zato smo tu gdje jesmo.
Upravu si ispade Nalic spasitelj, a on digao i kuku i motiku na klub, kuka , laze mulja samo da opravda sve sto je je on navodno "radio" :nene:
Cuj ovog Nalic digao kuku i motiku na klub a covjek se nigdje ni oglasio nije, jedini trener koji je imao znanje a jos volio Slobodu svim srcem je upravo Zlatan Nalic i ovi majmuni ga otjerase a da covjeku nisu ni dali pravu sansu...Covjek ti pozajmi pare da spasi klub propasti a ti mu otkaz urucis...Koza nostra opet ti mater **** i svaku utakmicu cu ti mater ****

Avatar
HPCompaq
Postovi: 2493
Pridružen/a: 14 dec 2017, 17:28
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la HPCompaq » 03 jun 2019, 23:22

Treba pustiti ljude da rade,kad rezultati dodju na vagu onda mozemo suditi i reci ovo ovako,ovo onako.Ne bih da ispadne da sam za sto ide Nalic,ali sta je tu je.Covjeku se treba zahvaliti gospodski.Bilo je Slobode i prije Nalica,a bice i posle.Tako i za upravu isto.Sad sto nema love,i sto nemamo rezultata to je prica za sebe,davno ispricana.
Forza Freedom
SISTEM TE LAŽE ! !
Ne moš spavat,sutra utakmica,šta ćes ako izvučes bod dobro je.A oni dobra momčad,nije to da ti mozes doći u Tuzlu olako. Hatunić,Šećerbegović.Ma odlična momčad,Sloboda Tuzla."-Ivica Šurjak.

Avatar
HPCompaq
Postovi: 2493
Pridružen/a: 14 dec 2017, 17:28
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la HPCompaq » 03 jun 2019, 23:26

Gdje sam ja spomenuo da je lično Nalic digao kuku i motiku na upravu?Ne citajte izmedju redova.Nalicu respekt za ono sto je uradio za klub do sada,za nesto vise nisu nasli razumjevanje.
Forza Freedom
SISTEM TE LAŽE ! !
Ne moš spavat,sutra utakmica,šta ćes ako izvučes bod dobro je.A oni dobra momčad,nije to da ti mozes doći u Tuzlu olako. Hatunić,Šećerbegović.Ma odlična momčad,Sloboda Tuzla."-Ivica Šurjak.

Sunderland
Postovi: 1123
Pridružen/a: 27 feb 2012, 19:56
Lokacija: Salt City
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la Sunderland » 03 jun 2019, 23:39

MrtvaCarsija je napisao/la:
Sunderland je napisao/la:
HPCompaq je napisao/la:Digla se kuka i motika na upravu radi Nalica,previse se hampe diže oko toga.Pogotovo preko ovih šljam portala,ali eto to je naš mentalitet.Zato smo tu gdje jesmo.
Upravu si ispade Nalic spasitelj, a on digao i kuku i motiku na klub, kuka , laze mulja samo da opravda sve sto je je on navodno "radio" :nene:
Cuj ovog Nalic digao kuku i motiku na klub a covjek se nigdje ni oglasio nije, jedini trener koji je imao znanje a jos volio Slobodu svim srcem je upravo Zlatan Nalic i ovi majmuni ga otjerase a da covjeku nisu ni dali pravu sansu...Covjek ti pozajmi pare da spasi klub propasti a ti mu otkaz urucis...Koza nostra opet ti mater **** i svaku utakmicu cu ti mater ****
Gdje on dao pare neka nam pokaze? Ovako i ja mogu reci da sam dao Slobodi milion maraka, ali ako nemam na papiru mogu samo obrisati guzicu tom izjavom.... A ti mislis ovo kukanje da je eto iz cista mira, jos si ti zelen, polako proce vremena i svega saznace se sve ima vremena.

Ako ima na papiru da je posudio treba mu vratiti, sve ostalo je prica rekla kazala...Rezultat je jedino mjerilo svega, a za ono sto su oni prikazali pred kraj prvenstva davno bi neko odletio iz kluba, ali eto takvi smo mi volimo demagogiju i ono sto nam uhu prija.

P.S I da volio je za finu platu, plus kartu do Stokholma svake sedmice kada hoce, a to da nije primio plate moze pricati nekome drugom :lol:
Sloboda je moja nacija

katarakta
Postovi: 2854
Pridružen/a: 24 jan 2015, 11:18

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la katarakta » 03 jun 2019, 23:49

Sloboda ima za kartu do Stockholma hahahah. Ne vozi wizair na crtu nikako haha
Niko, niko, samo Sloboda

Zaključano

Natrag na “FK Sloboda”

Online

Trenutno korisnika/ca: mirsonetz i 25 gostiju.