Vječna tabela 1. lige FBiH

Moderator/ica: GracanicaAA

Avatar
ASD
Postovi: 26228
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Vječna tabela 1. lige FBiH

Post Postao/la ASD » 05 jun 2019, 13:10

sony_91 je napisao/la:
KonjicBOY je napisao/la:Mislim da je negdje bila već ova tema ali možda prije 3-4 godine. Uzeo sam malo vremena i "updateovao" tabelu. Ovo su podaci od sezone 2000/01 pa sve do zadnje sezone Prve lige.

slika
Kao da je jučer bilo a prošlo je već 11 godina od nastupa 'mog' tima u Prvoj ligi. Tada sam 4 sezone vikendom bio na utakmicama širom FBiH, obavezno dvije utakmice ako je termin dozvoljavao. Obišao sam sve stadione u te 4 sezone. Koliko se samo kilometara prešlo, uspomene koje će ostati do kraja života.
Omladinac Mionica?
Pamtim igrace ali i trenere iz tog perioda.
S obzirom da sam pratio Buducnost, dosta poveznica u to vrijeme bilo.
Lijepo bi bilo kad bi se vratili u 2.federalnu sa komsijama Bosnom u narednom periodum :D
Zadnja izmjena: ASD, dana/u 05 jun 2019, 13:24, ukupno mijenjano 1 put.

sony_91
Postovi: 2135
Pridružen/a: 15 feb 2010, 11:59
Lokacija: Somewhere in Posavina
Kontakt:

Re: Vječna tabela 1. lige FBiH

Post Postao/la sony_91 » 05 jun 2019, 13:24

ASD je napisao/la:Omladinac Mionica?
Pamtim igrace ali i trenere iz tog perioda.
S obzirom da sam pratio Buducnost, doata poveznica u to vrijeme bilo.
Da, Omladinac. Bio je duži period kod nas trener Smajil Karić a od igrača koji su nosili dres oba kluba su Admir Ćehajić, Mirza Hasanović, Edin Softić, Elsad Šabanović, Armin Džananović, Muamer Salibašić,...

Avatar
ASD
Postovi: 26228
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Vječna tabela 1. lige FBiH

Post Postao/la ASD » 05 jun 2019, 13:26

Fina ekipa bila, nema govora.
Steta sto ste pali, valjda se uspijete malo dignuti.
Ne ide Omladinac i druga kantonalna nikako.

sony_91
Postovi: 2135
Pridružen/a: 15 feb 2010, 11:59
Lokacija: Somewhere in Posavina
Kontakt:

Re: Vječna tabela 1. lige FBiH

Post Postao/la sony_91 » 05 jun 2019, 13:28

ASD je napisao/la:Fina ekipa bila, nema govora.
Steta sto ste pali, valjda se uspijete malo dignuti.
Ne ide Omladinac i druga kantonalna nikako.
Najteži nam je poraz nanešen u Banovićima kada su nas Višća i Haskić uništili sami :D .

Avatar
Zoom088
Postovi: 2713
Pridružen/a: 14 okt 2008, 09:59
Kontakt:

Re: Vječna tabela 1. lige FBiH

Post Postao/la Zoom088 » 05 jun 2019, 14:42

ASD je napisao/la:
TROFEJNI TRENERI

2002./2003. Travnik (Dragan Jović)

2003./2004. Budućnost (Fuad Grbešić)

2004./2005. Jedinstvo (Besim Šabić)

2005./2006. Velež (Milomir Šešlija)

2006./2007. Travnik (Osman Bajrić)

2007./2008. Zvijezda (Ratko Ninković)

2008./2009. Olimpik (Husref Musemić)

2009./2010. Budućnost (Munever Rizvić)

2010./2011. GOŠK (Damir Borovac)

2011./2012. Gradina (Samir Adanalić)

2012./2013. Vitez (Valentin Plavčić)

2013./2014. Sloboda (Miroslav Blažević)

2014./2015. Mladost (Nijaz Kapo)

2015./2016. Metalleghe (Nermin Bašić)

2016./2017. GOŠK (Darko Vojvodić)

2017./2018. Sloga SH (Mensur Dedić)
Gledaj ti ovih trenerskih imena koja su prodefilovala kroz Prvu ligu FBiH (treba dodati Ibru Rahimica). Sa svim ovim trenerima (a fali ovdje nekoliko trenera koji su klubove vodili vecim dijelom sezone, pa onda odustajali pri kraju, recimo Abdulah Ibrakovic u Slobodi itd.) dolazili su i dobri igraci...a liga k'o liga stagnira, odnosno iz godine u godinu sve je komplikovanija i neregularnija, posebno se ovo odnosi na sudjenje i sudije.

Nesposobnjakovici iz NS FBiH nista ne rade na popularizaciji lige, na podrsci klubovima i igracima, liga nema sponzora (a ko bi normalan sponzorisao otvoreni kriminal?)...

Ova liga je mogla biti rame uz rame sa PL, mozda cak i zanimljivija od nje, ali... :kafa:
Sunce, behar, trešnje, kraj Neretve hlad
Slušam Mostar Sevdah, igram tavle sad
A u mojoj duši gori isti žar, za Rođene moje i Velež Mostar

Wandelanoite
Postovi: 7961
Pridružen/a: 17 jul 2015, 17:26
Kontakt:

Re: Vječna tabela 1. lige FBiH

Post Postao/la Wandelanoite » 05 jun 2019, 14:54

1. liga i kvalitet :urnebes:

Uvijek tesko sra.nje liga bila na strani nisi mogao uzet bodove, a kuci si morao poklopiti sudije svaku ha igrao sa zadnjim ha s prvim isti qrac ti bude moras 2,3 hiljade odvojiti sudijama samo iz razloga da ih gosti ne bi kupili.
Naravno igre '3 za 3' oduvijek popularne.

Po meni daleko najgluplji timovi lige su klubovi sa TK, uvijek 'nas' je bilo 4,5,6 u ligi + Orasje i umjesto svake godine da jedan od 'naših' ide u PL i da se svi spase ispadanja, mi smo igrali jedni protiv drugih.

S druge strane, najsložniji bili Hrvati pa kad GOSK ide na ulazak nema njihovog kluba koji ce igrati protiv GOSK-a.
MES QUE UN CLUB!
Dušan Bajević - nastavak propasti bh. reprezentacije.

Avatar
ASD
Postovi: 26228
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Vječna tabela 1. lige FBiH

Post Postao/la ASD » 05 jun 2019, 15:00

Pa ne mogu raditi da neko udje u PL ako niko nece da udje.

sony_91
Postovi: 2135
Pridružen/a: 15 feb 2010, 11:59
Lokacija: Somewhere in Posavina
Kontakt:

Re: Vječna tabela 1. lige FBiH

Post Postao/la sony_91 » 05 jun 2019, 15:04

Wandelanoite je napisao/la:1. liga i kvalitet :urnebes:

Uvijek tesko sra.nje liga bila na strani nisi mogao uzet bodove, a kuci si morao poklopiti sudije svaku ha igrao sa zadnjim ha s prvim isti qrac ti bude moras 2,3 hiljade odvojiti sudijama samo iz razloga da ih gosti ne bi kupili.
Naravno igre '3 za 3' oduvijek popularne.

Po meni daleko najgluplji timovi lige su klubovi sa TK, uvijek 'nas' je bilo 4,5,6 u ligi + Orasje i umjesto svake godine da jedan od 'naših' ide u PL i da se svi spase ispadanja, mi smo igrali jedni protiv drugih.

S druge strane, najsložniji bili Hrvati pa kad GOSK ide na ulazak nema njihovog kluba koji ce igrati protiv GOSK-a.
Bila je inicijativa za to prvi puta još u sezoni 2011/2012 i tada je većina bila za osim Gradine koja će na kraju postati i prvak iako prije početka sezone nisu imali te ambicije. Zbog Gradine nije uspjelo ali eto pokazalo se ipak da su izabrali bolji put.

Avatar
Zoom088
Postovi: 2713
Pridružen/a: 14 okt 2008, 09:59
Kontakt:

Re: Vječna tabela 1. lige FBiH

Post Postao/la Zoom088 » 05 jun 2019, 15:12

Wandelanoite je napisao/la:1. liga i kvalitet :urnebes:

Uvijek tesko sra.nje liga bila na strani nisi mogao uzet bodove, a kuci si morao poklopiti sudije svaku ha igrao sa zadnjim ha s prvim isti qrac ti bude moras 2,3 hiljade odvojiti sudijama samo iz razloga da ih gosti ne bi kupili.
Naravno igre '3 za 3' oduvijek popularne.

Po meni daleko najgluplji timovi lige su klubovi sa TK, uvijek 'nas' je bilo 4,5,6 u ligi + Orasje i umjesto svake godine da jedan od 'naših' ide u PL i da se svi spase ispadanja, mi smo igrali jedni protiv drugih.

S druge strane, najsložniji bili Hrvati pa kad GOSK ide na ulazak nema njihovog kluba koji ce igrati protiv GOSK-a.
Ne znam ko je pisao da je Prva liga kvalitetna?!
Napisao sam da je tu bilo itekako kvalitetnih trenera i igraca koji su prodefilovali kroz ligu. Za kupovinu je tacno. Cak i super-mocna Sloboda sa Cirom na celu je kupovala i poklapala utakmice, da ne pricamo dalje.

I dalje stojim iza toga da je ovo mogla biti jedna jako, jako kvalitetna i zanimljiva liga, a najveci krivci sto nije tako su ljudi ustoliceni u NS FBiH kojima liga sluzi kao servis, a ne obratno (sto bi trebalo biti).
Sunce, behar, trešnje, kraj Neretve hlad
Slušam Mostar Sevdah, igram tavle sad
A u mojoj duši gori isti žar, za Rođene moje i Velež Mostar

Avatar
ASD
Postovi: 26228
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Vječna tabela 1. lige FBiH

Post Postao/la ASD » 05 jun 2019, 15:14

sony_91 je napisao/la:
Wandelanoite je napisao/la:1. liga i kvalitet :urnebes:

Uvijek tesko sra.nje liga bila na strani nisi mogao uzet bodove, a kuci si morao poklopiti sudije svaku ha igrao sa zadnjim ha s prvim isti qrac ti bude moras 2,3 hiljade odvojiti sudijama samo iz razloga da ih gosti ne bi kupili.
Naravno igre '3 za 3' oduvijek popularne.

Po meni daleko najgluplji timovi lige su klubovi sa TK, uvijek 'nas' je bilo 4,5,6 u ligi + Orasje i umjesto svake godine da jedan od 'naših' ide u PL i da se svi spase ispadanja, mi smo igrali jedni protiv drugih.

S druge strane, najsložniji bili Hrvati pa kad GOSK ide na ulazak nema njihovog kluba koji ce igrati protiv GOSK-a.
Bila je inicijativa za to prvi puta još u sezoni 2011/2012 i tada je većina bila za osim Gradine koja će na kraju postati i prvak iako prije početka sezone nisu imali te ambicije. Zbog Gradine nije uspjelo ali eto pokazalo se ipak da su izabrali bolji put.
Ne vjerujem bas u te price jer ne znam ko bi mogao uci. Buducnost je te sezone sve cinila da ne udje (preveliki troskovi sezonu prije) i opet drugi zavrsili. :D
Druga dva kluba su Bratstvo i Omladinac, ne znam da je Bratstvo tada imalo ambicija jer je tek uslo, a inace su odnosi izmedju Buducnosti i Bratstva tada bili katastrofalni jer ih je Buducnost poslala u nizi rang.

sony_91
Postovi: 2135
Pridružen/a: 15 feb 2010, 11:59
Lokacija: Somewhere in Posavina
Kontakt:

Re: Vječna tabela 1. lige FBiH

Post Postao/la sony_91 » 05 jun 2019, 15:17

ASD je napisao/la:Ne vjerujem bas u te price jer ne znam ko bi mogao uci. Buducnost je te sezone sve cinila da ne udje (preveliki troskovi sezonu prije) i opet drugi zavrsili. :D
Druga dva kluba su Bratstvo i Omladinac, ne znam da je Bratstvo tada imalo ambicija jer je tek uslo.
Ma govorim da nije uspjelo jer je Gradina bila protiv bilo kakve priče, nije priča ni otišla dalje zbog toga jer odmah je i Bratstvo odustalo. Budućnost i Omladinac su igrali na kraju prijateljski susret koji je u Banovićima završio rezultatom 4:3 :D . Nije Bratstvo Budućnost poslala u niži rang nego oni sami jer su bili prepotentni. Nuđen im na polusezoni ostanak u paketu sa još jednom ekipom sa TK koja je imala siguran opstanak ali pošto je Daso imao par bodova prednosti mislio je da je siguran te je na kraju ispao.

Avatar
ASD
Postovi: 26228
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Vječna tabela 1. lige FBiH

Post Postao/la ASD » 05 jun 2019, 15:22

sony_91 je napisao/la:
ASD je napisao/la:Ne vjerujem bas u te price jer ne znam ko bi mogao uci. Buducnost je te sezone sve cinila da ne udje (preveliki troskovi sezonu prije) i opet drugi zavrsili. :D
Druga dva kluba su Bratstvo i Omladinac, ne znam da je Bratstvo tada imalo ambicija jer je tek uslo.
Ma govorim da nije uspjelo jer je Gradina bila protiv bilo kakve priče, nije priča ni otišla dalje zbog toga jer odmah je i Bratstvo odustalo. Budućnost i Omladinac su igrali na kraju prijateljski susret koji je u Banovićima završio rezultatom 4:3 :D . Nije Bratstvo Budućnost poslala u niži rang nego oni sami jer su bili prepotentni. Nuđen im na polusezoni ostanak u paketu sa još jednom ekipom sa TK koja je imala siguran opstanak ali pošto je Daso imao par bodova prednosti mislio je da je siguran te je na kraju ispao.
Tako oni pricaju. :D

sony_91
Postovi: 2135
Pridružen/a: 15 feb 2010, 11:59
Lokacija: Somewhere in Posavina
Kontakt:

Re: Vječna tabela 1. lige FBiH

Post Postao/la sony_91 » 05 jun 2019, 15:24

Ma i 41 bod te sezone im ne bi bio dovoljan da ostanu u ligi. Dasi je opstanak nuđen na polusezoni ali je odbio saradnju sa 'seoskom' ekipom te je na kraju ispao.

Avatar
Zoom088
Postovi: 2713
Pridružen/a: 14 okt 2008, 09:59
Kontakt:

Re: Vječna tabela 1. lige FBiH

Post Postao/la Zoom088 » 05 jun 2019, 15:25

Radnickom se sasvim neocekivano u sezoni 2012/13 otvorio put za plasman u PL. Kao povratnicima u Prvu ligu tada se to ucinila dobra prilika i odluceno je da se igra na kartu pokusaja plasmana u PL, ali cisto - posteno. Sve je to dobro bilo do "derbija sezone" s Vitezom u Lukavcu kad su "dragi, sportski prijatelji i braca" iz Bihaca napravili svoj potez i poslali sudiju Jakupovica da masakrira Radnicki (ne rezultatski koliko kartonima), jer je u narednom kolu Radnicki gostovao kod Jedinstva kojem bi poraz ili nerijeseno u tom susretu znacilo gotovo sigurno ispadanje iz lige. I uspjeli su. 2 crvena i bezbroj zutih kartona osakatili su Radnicki koji je u Bihac otputovao s kombinovanim sastavom juniora i kadeta, te izgubio 6-1. Tada je euforija splasnula, konacno se shvatilo u kakvu se zabokrecinu od lige uslo i da je postenim radom nemoguce izboriti promociju u Premijer ligu.
Sunce, behar, trešnje, kraj Neretve hlad
Slušam Mostar Sevdah, igram tavle sad
A u mojoj duši gori isti žar, za Rođene moje i Velež Mostar

sony_91
Postovi: 2135
Pridružen/a: 15 feb 2010, 11:59
Lokacija: Somewhere in Posavina
Kontakt:

Re: Vječna tabela 1. lige FBiH

Post Postao/la sony_91 » 05 jun 2019, 15:28

Zoom088 je napisao/la:Radnickom se sasvim neocekivano u sezoni 2012/13 otvorio put za plasman u PL. Kao povratnicima u Prvu ligu tada se to ucinila dobra prilika i odluceno je da se igra na kartu pokusaja plasmana u PL, ali cisto - posteno. Sve je to dobro bilo do "derbija sezone" s Vitezom u Lukavcu kad su "dragi, sportski prijatelji i braca" iz Bihaca napravili svoj potez i poslali sudiju Jakupovica da masakrira Radnicki (ne rezultatski koliko kartonima), jer je u narednom kolu Radnicki gostovao kod Jedinstva kojem bi poraz ili nerijeseno u tom susretu znacilo gotovo sigurno ispadanje iz lige. I uspjeli su. 2 crvena i bezbroj zutih kartona osakatili su Radnicki koji je u Bihac otputovao s kombinovanim sastavom juniora i kadeta, te izgubio 6-1. Tada je euforija splasnula, konacno se shvatilo u kakvu se zabokrecinu od lige uslo i da je postenim radom nemoguce izboriti promociju u Premijer ligu.
Niste ni prvi ni zadnji. Tako isto kada su odlučili da je dosta Omladinca u Prvoj ligi delegirali su nam 8 kola uzastopno službena lica iz 'tvoje' Hercegovine i protiv toga svega se nije moglo :D .

Avatar
Zoom088
Postovi: 2713
Pridružen/a: 14 okt 2008, 09:59
Kontakt:

Re: Vječna tabela 1. lige FBiH

Post Postao/la Zoom088 » 05 jun 2019, 15:35

Nije "moja" nego je moja :D. Ja sam rodjen u Hercegovini i evo, nakon duzeg izbivanja, vratio se kuci :P.

Ali to nije tema. Isti ti Hercegovci su handrili i moj Radnicki, evo Bandic u zadnjem kolu dosudi jedan smijesan penal igmanu protiv mog Veleza (jedan je bio regularan)...a mi odosmo s teme :D. Neka oprosti KonjicBoy :D
Sunce, behar, trešnje, kraj Neretve hlad
Slušam Mostar Sevdah, igram tavle sad
A u mojoj duši gori isti žar, za Rođene moje i Velež Mostar

sony_91
Postovi: 2135
Pridružen/a: 15 feb 2010, 11:59
Lokacija: Somewhere in Posavina
Kontakt:

Re: Vječna tabela 1. lige FBiH

Post Postao/la sony_91 » 05 jun 2019, 15:37

Ma neka briše komentare ako mu smetaju :D . Ma ništa protiv Hercegovaca, oni su samo izvršavali naređenja u našem a i u vašem slučaju.

Avatar
studeni
Postovi: 1398
Pridružen/a: 29 jul 2012, 18:13
Lokacija: Lukavac
Kontakt:

Re: Vječna tabela 1. lige FBiH

Post Postao/la studeni » 05 jun 2019, 17:08

Zoom088 je napisao/la:Radnickom se sasvim neocekivano u sezoni 2012/13 otvorio put za plasman u PL. Kao povratnicima u Prvu ligu tada se to ucinila dobra prilika i odluceno je da se igra na kartu pokusaja plasmana u PL, ali cisto - posteno. Sve je to dobro bilo do "derbija sezone" s Vitezom u Lukavcu kad su "dragi, sportski prijatelji i braca" iz Bihaca napravili svoj potez i poslali sudiju Jakupovica da masakrira Radnicki (ne rezultatski koliko kartonima), jer je u narednom kolu Radnicki gostovao kod Jedinstva kojem bi poraz ili nerijeseno u tom susretu znacilo gotovo sigurno ispadanje iz lige. I uspjeli su. 2 crvena i bezbroj zutih kartona osakatili su Radnicki koji je u Bihac otputovao s kombinovanim sastavom juniora i kadeta, te izgubio 6-1. Tada je euforija splasnula, konacno se shvatilo u kakvu se zabokrecinu od lige uslo i da je postenim radom nemoguce izboriti promociju u Premijer ligu.
A imali smo i mi svog Redzu koji je zaradio jedan od glupljiv crvenih kartona protiv Viteza. Njegov potez je misterija i sada ;)
Btw da sada vidis tuge Zoom, 20-30 ljudi na utakmici. Samo zapad otvoren, ostalo prepusteno korovu. Sioux tribina zakljucana :|

Avatar
Zoom088
Postovi: 2713
Pridružen/a: 14 okt 2008, 09:59
Kontakt:

Re: Vječna tabela 1. lige FBiH

Post Postao/la Zoom088 » 05 jun 2019, 17:56

studeni je napisao/la: A imali smo i mi svog Redzu koji je zaradio jedan od glupljiv crvenih kartona protiv Viteza. Njegov potez je misterija i sada ;)
Btw da sada vidis tuge Zoom, 20-30 ljudi na utakmici. Samo zapad otvoren, ostalo prepusteno korovu. Sioux tribina zakljucana :|
Dobro si, Redza je dobio vjerovatno najgluplji crveni karton ikada i to u onakvoj utakmici.
A za ovo ostalo, dusa me moja boli, vjeruj. A ne znam sta bih ti rekao. Bice to dobro jednog dana ;)
Sunce, behar, trešnje, kraj Neretve hlad
Slušam Mostar Sevdah, igram tavle sad
A u mojoj duši gori isti žar, za Rođene moje i Velež Mostar

GracanicaAA
Moderator
Postovi: 5305
Pridružen/a: 18 maj 2013, 17:55
Kontakt:

Re: Vječna tabela 1. lige FBiH

Post Postao/la GracanicaAA » 05 jun 2019, 20:42

Zoom088 je napisao/la:Nije "moja" nego je moja :D. Ja sam rodjen u Hercegovini i evo, nakon duzeg izbivanja, vratio se kuci :P.

Ali to nije tema. Isti ti Hercegovci su handrili i moj Radnicki, evo Bandic u zadnjem kolu dosudi jedan smijesan penal igmanu protiv mog Veleza (jedan je bio regularan)...a mi odosmo s teme :D. Neka oprosti KonjicBoy :D
My old friend. :njanjanja:

Rudar Kakanj odskace svake sezone u ovom ludilu od lige. Tipujem na Brku. :rol:

Odgovori

Natrag na “Prva liga FBiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 10 gostiju.