NBA Playoffs & Finals

Where amazing happens.

Moderatori/ce: KK_Bosna,CashMan,kad_kako,Pasha

Ko ce biti MVP finala?

Steph Curry
48
35%
Klay Thompson
2
1%
Draymond Green
4
3%
KD
7
5%
Kawhi Leonard
62
45%
Pascal Siakam
9
7%
Kyle Lowry
3
2%
Neko drugi
2
1%
 
Ukupno glasova: 137

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25218
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: NBA Playoffs & Finals

Post Postao/la NEZALAGANJE » 08 jun 2019, 17:14

Tu grijesis druze @lumani.GS je jedan od najboljih defanzivnih ekipa i svoje ogromne serije su uglavnom zapocinjali fantasticnom odbranom.

Avatar
camparinho
Postovi: 1310
Pridružen/a: 25 okt 2015, 17:26
Kontakt:

Re: NBA Playoffs & Finals

Post Postao/la camparinho » 08 jun 2019, 17:16

NEZALAGANJE je napisao/la:slika

Ziva istina. ;)
ljudi radi njihovog pacea, Curryevih trojki, Greena kao primarnog kreatora i slicnih stvari u napadu zaborave kao dobru ekipu u odbrani. Realno van Currya svi ostali su super defanzivci, neki malo bolji neki malo slabiji ali svi odlicno igraju odbranu. I Curry zna ispratiti, nije to na nekom elitnom nivou ali nije ni smece koliko ga znaju predstaviti.

edit: Cousinsa ovdje ne racunam odigrao je 30 utakmica pola od toga s klupe nije uopste faktor
Clutch city be safe rage hard!

Avatar
TonySosa
Postovi: 7209
Pridružen/a: 17 apr 2018, 04:54
Kontakt:

Re: NBA Playoffs & Finals

Post Postao/la TonySosa » 08 jun 2019, 17:20

Koja 4 allstara?

Koliko znam, samo Curry i Klay su bili tamo. Thompson možda nije ni zaslužio za svoje igre u reg sezoni.

Tamo Leonard i Lowry, Siakam MIP. On je trebao biti na allstaru.

Izgleda ovaj forum najviše cijeni imaginarne nastupe na allstaru.
Remember, remember the 5th of November.

"On je nogometni Christoph Waltz – savršeni glumac za ulogu lošeg momka kojeg je lako voljeti i kad na terenu radi odvratne stvari."

"Three for me, two for them."

lumani
Postovi: 14870
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: NBA Playoffs & Finals

Post Postao/la lumani » 08 jun 2019, 17:20

NEZALAGANJE je napisao/la:Tu grijesis druze @lumani.GS je jedan od najboljih defanzivnih ekipa i svoje ogromne serije su uglavnom zapocinjali fantasticnom odbranom.

Dobro u nba je primiš 125 p odigrao si dobru odbranu protivnik promasio 10 otvorenih trica... Nije to do obrane nego su ostali previše respekta imali..

Avatar
BosniaBoston
Postovi: 15711
Pridružen/a: 29 nov 2018, 22:07
Kontakt:

Re: NBA Playoffs & Finals

Post Postao/la BosniaBoston » 08 jun 2019, 17:21

TonySosa je napisao/la:Koja 4 allstara?

Koliko znam, samo Curry i Klay su bili tamo. Thompson možda nije ni zaslužio za svoje igre u reg sezoni.

Tamo Leonard i Lowry, Siakam MIP. On je trebao biti na allstaru.

Izgleda ovaj forum najviše cijeni imaginarne nastupe na allstaru.
Draymond u ovom PO igra kao all-star.To su 3.Doduse racunanje rodje nije bas na mjestu
1STappen/Beantown/King of clay/Li8nel/Barça

"Željo je religija i život. Nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja. Za mene je to sjesti na most na Malti i popričati o svemu, pa otići na piće.“ - Ivica Osim

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25218
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: NBA Playoffs & Finals

Post Postao/la NEZALAGANJE » 08 jun 2019, 17:22

lumani je napisao/la:
NEZALAGANJE je napisao/la:Tu grijesis druze @lumani.GS je jedan od najboljih defanzivnih ekipa i svoje ogromne serije su uglavnom zapocinjali fantasticnom odbranom.

Dobro u nba je primiš 125 p odigrao si dobru odbranu protivnik promasio 10 otvorenih trica... Nije to do obrane nego su ostali previše respekta imali..
Kad si u 82 tekme prvorangirani u necemu,onda je to itekako validno.

@camparinho Curry je odlican timski defanzivac,a to se moze biti kad imas i jak sistem i jake individualne defanzivce pored sebe.Tako je i Parker bio odlican timski defanzivac godinama u SAu,iako individualno jedva da je prosjecan.

lumani
Postovi: 14870
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: NBA Playoffs & Finals

Post Postao/la lumani » 08 jun 2019, 17:25

Ja sam siguran da ima neka lista da se sada igra bolja odbrana nego što su je bad boysi igrali, a znamo svi da nije istina. Napad im je donio titule zadnjih godina, nije sigurno odbrana.

Avatar
TonySosa
Postovi: 7209
Pridružen/a: 17 apr 2018, 04:54
Kontakt:

Re: NBA Playoffs & Finals

Post Postao/la TonySosa » 08 jun 2019, 17:27

BosniaBoston je napisao/la:
TonySosa je napisao/la:Koja 4 allstara?

Koliko znam, samo Curry i Klay su bili tamo. Thompson možda nije ni zaslužio za svoje igre u reg sezoni.

Tamo Leonard i Lowry, Siakam MIP. On je trebao biti na allstaru.

Izgleda ovaj forum najviše cijeni imaginarne nastupe na allstaru.
Draymond u ovom PO igra kao all-star.To su 3.Doduse racunanje rodje nije bas na mjestu
Meni su Draymondovi izbori na allstar prethodnih godina bili smiješni, izuzev 2015-16. Tad je bio jedan od najboljih igrača u NBA. Ali prethodne dvije ima neke prosjeke 10-5-5, ili tako nešto. Razumijem sve što radi u odbrani, ali slično se može reći i za Goberta no nisam vidio da je redovno bivao pozivan na tu manifestaciju.
Remember, remember the 5th of November.

"On je nogometni Christoph Waltz – savršeni glumac za ulogu lošeg momka kojeg je lako voljeti i kad na terenu radi odvratne stvari."

"Three for me, two for them."

Avatar
camparinho
Postovi: 1310
Pridružen/a: 25 okt 2015, 17:26
Kontakt:

Re: NBA Playoffs & Finals

Post Postao/la camparinho » 08 jun 2019, 17:28

TonySosa je napisao/la:Koja 4 allstara?

Koliko znam, samo Curry i Klay su bili tamo. Thompson možda nije ni zaslužio za svoje igre u reg sezoni.

Tamo Leonard i Lowry, Siakam MIP. On je trebao biti na allstaru.

Izgleda ovaj forum najviše cijeni imaginarne nastupe na allstaru.
Golden State : 29 All-Star selekcija, 20 All-NBA selekcija, 7 All-Defensive selekcija
Toronto : 11 All-Star selekcija, 6 All-NBA selekcija, 9 All-Defensive selekcija

ja mislim da svi ovu poentu hoce da dokazu, trenutno nisu bili all star igraci pojedinci, ali kroz karijeru su cesto bili u istim. Da se ne lazemo dalje je od primea Gasol nego ijedan igrac Goldena, a opet se i on kao i svi u Goldenu svrstava u All-Star kalibar.
Clutch city be safe rage hard!

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25218
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: NBA Playoffs & Finals

Post Postao/la NEZALAGANJE » 08 jun 2019, 17:28

lumani je napisao/la:Ja sam siguran da ima neka lista da se sada igra bolja odbrana nego što su je bad boysi igrali, a znamo svi da nije istina. Napad im je donio titule zadnjih godina, nije sigurno odbrana.
Napad im svakako jeste najbolje oruzje,ali GS je zadnjih nekoliko sezona i top 3 defanzivna ekipa.Historija NBAa govori da titulu uzima ona ekipa koja je u top 5 i defanzivno i ofanzivno.

lumani
Postovi: 14870
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: NBA Playoffs & Finals

Post Postao/la lumani » 08 jun 2019, 17:32

NEZALAGANJE je napisao/la:
lumani je napisao/la:Ja sam siguran da ima neka lista da se sada igra bolja odbrana nego što su je bad boysi igrali, a znamo svi da nije istina. Napad im je donio titule zadnjih godina, nije sigurno odbrana.
Napad im svakako jeste najbolje oruzje,ali GS je zadnjih nekoliko sezona i top 3 defanzivna ekipa.Historija NBAa govori da titulu uzima ona ekipa koja je u top 5 i defanzivno i ofanzivno.
Drug dođu Cavsi u finale nikakvu odbranu nisu igrali, pa zar ih je bilo teško dobiti bilo kakvom odbranom :?: oni su protivnike uzimali napadom, i taktikom, jer su svi srali gaće a ovaj trener Raptorsa ih izradi pošteno.. Ne znam koje godine su ih Spursi na isti način bili načeli, ništa vam nisu mogli a onda ste imali ja mislim povrede ili tako nesto, ne mogu da se sjetim koja je sezona.

Avatar
BosniaBoston
Postovi: 15711
Pridružen/a: 29 nov 2018, 22:07
Kontakt:

Re: NBA Playoffs & Finals

Post Postao/la BosniaBoston » 08 jun 2019, 17:36

Curry-MVP,all-star,all-nba
Thompson-All-star,all-nba
Iggy-FMVP,all-star
Draymond-DPOY,all-star,all-nba
Cousins-all-star,all-nba
Bogut-all-nba
Durant-MVP,All-star,all-nba
Kako dekorisan roster
1STappen/Beantown/King of clay/Li8nel/Barça

"Željo je religija i život. Nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja. Za mene je to sjesti na most na Malti i popričati o svemu, pa otići na piće.“ - Ivica Osim

Avatar
Brokula
Postovi: 30906
Pridružen/a: 13 feb 2014, 18:32
Kontakt:

Re: NBA Playoffs & Finals

Post Postao/la Brokula » 08 jun 2019, 17:39

Pa svaki PO zadnjih 5 godina mimo ove su najbolja defanzivna ekipa bili...

Zato su i dominirali u poenims iz tranzicije svo vrijeme
7 - Tottenham Hotspur are the first English side to concede seven goals in any European competition since Tottenham Hotspur themselves lost 0-8 to FC Koln in the UEFA Intertoto Cup in July 1995. Spursy.

lumani
Postovi: 14870
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: NBA Playoffs & Finals

Post Postao/la lumani » 08 jun 2019, 17:41

Brokula je napisao/la:Pa svaki PO zadnjih 5 godina mimo ove su najbolja defanzivna ekipa bili...

Zato su i dominirali u poenims iz tranzicije svo vrijeme

Jesu li cavsi one godine?

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25218
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: NBA Playoffs & Finals

Post Postao/la NEZALAGANJE » 08 jun 2019, 17:52

lumani je napisao/la:
Brokula je napisao/la:Pa svaki PO zadnjih 5 godina mimo ove su najbolja defanzivna ekipa bili...

Zato su i dominirali u poenims iz tranzicije svo vrijeme

Jesu li cavsi one godine?
CLE je izuzetak koje potvrdjuje pravilo i to zato sto je Istok do ove godine bio kriminalno los.Zbog losih defanzivnih mogucnosti i nisu mogli nista u finalu.Titula 2016. je vise splet nekih okolnosti,nedo li je to bila neka maestralna igra na oba kraja parketa.

bombaysaphire
Postovi: 9974
Pridružen/a: 17 apr 2017, 00:36
Kontakt:

Re: NBA Playoffs & Finals

Post Postao/la bombaysaphire » 08 jun 2019, 18:03

lumani je napisao/la:
Brokula je napisao/la:Pa svaki PO zadnjih 5 godina mimo ove su najbolja defanzivna ekipa bili...

Zato su i dominirali u poenims iz tranzicije svo vrijeme

Jesu li cavsi one godine?

Lumani griješiš , iz njihove dobre odbrane imaju strašnu tranziciju.
Odbrana donosi titule, većinom.
Naši navijači se sjajno zabavljaju. Maskoti EURO-a pjevaju "glupane, glupane, n****i se k****e", a on ne razumije pa pleše.
Dame i gospodo , najčitaniji sportski portal u državi !!!

filip13
Postovi: 38008
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: NBA Playoffs & Finals

Post Postao/la filip13 » 08 jun 2019, 18:05

[quote="TonySosa"]Koja 4 allstara?

Koliko znam, samo Curry i Klay su bili tamo. Thompson možda nije ni zaslužio za svoje igre u reg sezoni.

Tamo Leonard i Lowry, Siakam MIP. On je trebao biti na allstaru.

Izgleda ovaj forum najviše cijeni imaginarne nastupe na allstaru.[/quote]


:thumbup:

lumani
Postovi: 14870
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: NBA Playoffs & Finals

Post Postao/la lumani » 08 jun 2019, 18:17

bombaysaphire je napisao/la:
lumani je napisao/la:
Brokula je napisao/la:Pa svaki PO zadnjih 5 godina mimo ove su najbolja defanzivna ekipa bili...

Zato su i dominirali u poenims iz tranzicije svo vrijeme

Jesu li cavsi one godine?

Lumani griješiš , iz njihove dobre odbrane imaju strašnu tranziciju.
Odbrana donosi titule, većinom.

Sve zavisi skim igraju finale.. Jer ako su Cavsi sa užasnom odbranom prolazili u finale,onda je sve jasno.. Ove godine su naletili na tim koji igra odbranu a zna I zabiti i odmah se malo gube...Nije da ne igraju odbranu ali nije to sada odbrana koja ubija.

Avatar
Justin
Postovi: 16849
Pridružen/a: 11 sep 2017, 17:34
Lokacija: Ellicott City
Kontakt:

Re: NBA Playoffs & Finals

Post Postao/la Justin » 08 jun 2019, 21:10

slika
Sarmelino † (29.08.2015-20.10.2019.) ⚜
dr. Alem Peterson
Captain4 † (14.05.2014-22.02.2022.) ⚜

Avatar
Brokula
Postovi: 30906
Pridružen/a: 13 feb 2014, 18:32
Kontakt:

Re: NBA Playoffs & Finals

Post Postao/la Brokula » 08 jun 2019, 21:22

The five "leaders" in turnover percentage in the NBA Finals are all Warriors:

Draymond Green (28.8)
DeMarcus Cousins (28.0)
Andrew Bogut (22.2)
Kevon Looney (16.9)
Andre Iguodala (16.3)

Kyle Lowry leads Toronto at 15.9.

Pa ovo je komedija
7 - Tottenham Hotspur are the first English side to concede seven goals in any European competition since Tottenham Hotspur themselves lost 0-8 to FC Koln in the UEFA Intertoto Cup in July 1995. Spursy.

Odgovori

Natrag na “NBA”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 6 gostiju.