Pomoc u vezi PC-a

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

mcmanaman
Postovi: 884
Pridružen/a: 13 feb 2013, 17:16
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la mcmanaman » 08 jun 2019, 22:31

ja sam imao taj problem i nekako sam rjesio, prvo provjeri da ti je refresh rate na max, druga stvar drzi dugme za paljenje 5 sekundi dok se ne ugasi pa onda opet 5 sekundi da se opet upali. to uradi kad ti opet bude u sleep mode.

Koji je monitor?

Avatar
Azpi
Postovi: 4460
Pridružen/a: 17 maj 2018, 13:26
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la Azpi » 08 jun 2019, 22:40

pa prikopcaj na plazmu ili probaj drugi kabal da budes siguran :mrgreen:
Sajt od kojeg zivis, 2,5M pratioca, napisana knjiga i prodata u 1000 primjeraka.
!!!GOAT!!!
Jeste cap definisan al ako vlasnik hoce da baca pare onda cap ne vrijedi.Lal moze imat lebrona,klaya,davisa i irvinga u ekipi.

Avatar
redbull93
Postovi: 14407
Pridružen/a: 27 jun 2018, 12:17
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la redbull93 » 08 jun 2019, 23:24

mcmanaman je napisao/la:ja sam imao taj problem i nekako sam rjesio, prvo provjeri da ti je refresh rate na max, druga stvar drzi dugme za paljenje 5 sekundi dok se ne ugasi pa onda opet 5 sekundi da se opet upali. to uradi kad ti opet bude u sleep mode.

Koji je monitor?
Kako si rijesio? sta si uradio pomagaj haha refresh rate je na max, drzim dugme tako kad gasim kad se desi.

a monitor je neki lg full hd :D

@azpi probao vec sa drugim kablom samo nisam monitor mijenjao, cisto sumnjam da je do njega, al eto i to cu pokusati.
Ono sto Čelik čeka
nije to tajna neka
opet ćeš biti Šampion
jer pjesma stati neće
doći će dani sreće
do kraja hrabro zajedno!!!

Avatar
Ponos Torina
Postovi: 9467
Pridružen/a: 19 feb 2009, 21:05
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la Ponos Torina » 08 jun 2019, 23:59

redbull93 je napisao/la:
Ponos Torina je napisao/la:Hdmi novi kabal,testirati na drugom monitoru ili lcd tv-u..Kakve su ti temperature racunara pod stresom tj u igri?

Pregledaj ovo

https://windowsreport.com/black-screen-gaming-fix/
I kabal probao i ovo isto bio nasao, pola googla pretrazio eto. Sve isprobao, osim monitora.

Al gdje ce on biti, lg nov ured, a nemam drugi. Jedino na plazmu da ga skopcam pa probam.
Skopcaj samo da vidis hoce li ti isto uraditi ako bude radilo znas do cega je ako ne odnesi na servis i neka se oni peglaju.

Ovako nagadjati je stvarno tesko..

Ja sam taj problem imao sa drajverom od graficke,hdmi kablom i sa Monitorom ono sto sam ti vec napisao..Stani kod monitora i slusaj da li pravi buku i ima li kakvih zvukova..
usomi sinoc svitac usobu ja mislijo neko scigarom hoda posobi kase nisam slogiro tobejarabi

mcmanaman
Postovi: 884
Pridružen/a: 13 feb 2013, 17:16
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la mcmanaman » 09 jun 2019, 00:08

redbull93 je napisao/la:
mcmanaman je napisao/la:ja sam imao taj problem i nekako sam rjesio, prvo provjeri da ti je refresh rate na max, druga stvar drzi dugme za paljenje 5 sekundi dok se ne ugasi pa onda opet 5 sekundi da se opet upali. to uradi kad ti opet bude u sleep mode.

Koji je monitor?
Kako si rijesio? sta si uradio pomagaj haha refresh rate je na max, drzim dugme tako kad gasim kad se desi.

a monitor je neki lg full hd :D

@azpi probao vec sa drugim kablom samo nisam monitor mijenjao, cisto sumnjam da je do njega, al eto i to cu pokusati.
U opcijama na monitoru na output settings vidi imas li da primjenis display port na DP 1.1. To je meni pomoglo, po defaultu je bilo 1.2. Vidi malo po opcijama cackaj tamo meni ovo zvuci na neke lose postavke kad je u pitanju monitor jer eto do kompa nije a ni do kabla. Ne znam jel ti ko napisao da provjeris u device manageru monitor i stavis da ti je power savings always off.

Avatar
redbull93
Postovi: 14407
Pridružen/a: 27 jun 2018, 12:17
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la redbull93 » 09 jun 2019, 00:20

Evo napipao sam nesto, bilo na monitoru ukljuceno smart energy saver, iskucio sam pa cu da vidim da li ce djelovati. Ako ne bude, sutra cu na lcd ga prikopcati pa probati jos to.
Ono sto Čelik čeka
nije to tajna neka
opet ćeš biti Šampion
jer pjesma stati neće
doći će dani sreće
do kraja hrabro zajedno!!!

Avatar
Ponos Torina
Postovi: 9467
Pridružen/a: 19 feb 2009, 21:05
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la Ponos Torina » 09 jun 2019, 00:21

redbull93 je napisao/la:Evo napipao sam nesto, bilo na monitoru ukljuceno smart energy saver, iskucio sam pa cu da vidim da li ce djelovati. Ako ne bude, sutra cu na lcd ga prikopcati pa probati jos to.
Koji je monitor u pitanju daj mi tacan naziv modela.

Samo mi nemoj napisati LG fullHD :urnebes: :lolno:
usomi sinoc svitac usobu ja mislijo neko scigarom hoda posobi kase nisam slogiro tobejarabi

Avatar
redbull93
Postovi: 14407
Pridružen/a: 27 jun 2018, 12:17
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la redbull93 » 09 jun 2019, 00:27

Ponos Torina je napisao/la:
redbull93 je napisao/la:Evo napipao sam nesto, bilo na monitoru ukljuceno smart energy saver, iskucio sam pa cu da vidim da li ce djelovati. Ako ne bude, sutra cu na lcd ga prikopcati pa probati jos to.
Koji je monitor u pitanju daj mi tacan naziv modela.

Samo mi nemoj napisati LG fullHD :urnebes: :lolno:
Ma mrko mi bilo model traziti haha

LG Monitor 22M37A-B
Ono sto Čelik čeka
nije to tajna neka
opet ćeš biti Šampion
jer pjesma stati neće
doći će dani sreće
do kraja hrabro zajedno!!!

Avatar
Ponos Torina
Postovi: 9467
Pridružen/a: 19 feb 2009, 21:05
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la Ponos Torina » 09 jun 2019, 00:38

redbull93 je napisao/la:
Ponos Torina je napisao/la:
redbull93 je napisao/la:Evo napipao sam nesto, bilo na monitoru ukljuceno smart energy saver, iskucio sam pa cu da vidim da li ce djelovati. Ako ne bude, sutra cu na lcd ga prikopcati pa probati jos to.
Koji je monitor u pitanju daj mi tacan naziv modela.

Samo mi nemoj napisati LG fullHD :urnebes: :lolno:
Ma mrko mi bilo model traziti haha

LG Monitor 22M37A-B
Jos jednu stvar probaj napojni kabal od monitora zamjeniti ili pokusaj za drugom uticnicom nekad i to zna praviti probleme.
usomi sinoc svitac usobu ja mislijo neko scigarom hoda posobi kase nisam slogiro tobejarabi

Avatar
redbull93
Postovi: 14407
Pridružen/a: 27 jun 2018, 12:17
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la redbull93 » 09 jun 2019, 00:41

Ponos Torina je napisao/la:
Jos jednu stvar probaj napojni kabal od monitora zamjeniti ili pokusaj za drugom uticnicom nekad i to zna praviti probleme.
Ni ovaj smart energy saver nista :mrgreen: Sutra cu probati jos monitor da nije do njega. Ionako ja igrice ne igram, obicni pubg mobile emulator instalirao eto sa drustvom poigrat i zajebaje me, za poludit.
Ono sto Čelik čeka
nije to tajna neka
opet ćeš biti Šampion
jer pjesma stati neće
doći će dani sreće
do kraja hrabro zajedno!!!

EdoBa
Postovi: 551
Pridružen/a: 04 jul 2013, 11:07
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la EdoBa » 17 jun 2019, 08:51

Imam problem s HP laptopom .. U toku koristenja, pojavi mi se bluescreen i restartuje se uz STOP CODE:system thread exception not handled i kmode exception not handled..imao sam vise verzija windowsa i na svakom je ista situacija..

Avatar
tobaccos
Postovi: 344
Pridružen/a: 05 jun 2015, 19:37
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la tobaccos » 21 jun 2019, 13:48

Da li je neko kupovao komp preko PC ONER? Zanima me koliko su pouzdani.

Avatar
Federer17
Postovi: 7133
Pridružen/a: 16 apr 2016, 01:42

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la Federer17 » 21 jun 2019, 16:25

tobaccos je napisao/la:Da li je neko kupovao komp preko PC ONER? Zanima me koliko su pouzdani.
Narucio jaran TV (nov) prije 2 mjeseca mozda, sve uredno bilo. Mislim da je to neka radnja u Lukavcu, a ne privatna prodaja. Tako da, nije im valjda cilj biti na losem glasu.

Avatar
tobaccos
Postovi: 344
Pridružen/a: 05 jun 2015, 19:37
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la tobaccos » 21 jun 2019, 19:26

Federer17 je napisao/la:
tobaccos je napisao/la:Da li je neko kupovao komp preko PC ONER? Zanima me koliko su pouzdani.
Narucio jaran TV (nov) prije 2 mjeseca mozda, sve uredno bilo. Mislim da je to neka radnja u Lukavcu, a ne privatna prodaja. Tako da, nije im valjda cilj biti na losem glasu.
Hvala :salut:

Avatar
DamirT
Postovi: 13985
Pridružen/a: 15 maj 2018, 19:20
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la DamirT » 22 jun 2019, 10:30

Zna li neko gdje se u Tuzli ima kupit dobar laptop,a da nije bas preskup?
Puno love sam potrošio na piće, žene i auta. Ostatak sam spiskao.
G.B.

"Bruka i sramota. Dovidjenja" - Igor Kristic

Rona i Leao - Mjauuu 🐈

Devedesetka - 👏👏

Avatar
Brokula
Postovi: 30984
Pridružen/a: 13 feb 2014, 18:32
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la Brokula » 22 jun 2019, 12:20

EdoBa je napisao/la:Imam problem s HP laptopom .. U toku koristenja, pojavi mi se bluescreen i restartuje se uz STOP CODE:system thread exception not handled i kmode exception not handled..imao sam vise verzija windowsa i na svakom je ista situacija..
Koji antivirus koristis
7 - Tottenham Hotspur are the first English side to concede seven goals in any European competition since Tottenham Hotspur themselves lost 0-8 to FC Koln in the UEFA Intertoto Cup in July 1995. Spursy.

Avatar
harden
Postovi: 23579
Pridružen/a: 20 avg 2015, 00:17
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la harden » 22 jun 2019, 13:32

i5 3550
12GB DDR3 RAM
GTX 1050 Ti 4GB

Sta bi mi donijelo veci boost u igricama, da predjem na noviju platformu sa novim CPUom i DDR4 ramom ili da uzmem novu graficku tipa RX580 il nesto tako? :hmmmmm:
for this life i cannot change

1974. 1975. 1976. 2001. 2013. 2020!

Avatar
Sveti
Postovi: 10199
Pridružen/a: 01 sep 2012, 21:25
Lokacija: Silent Hill
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la Sveti » 23 jun 2019, 08:35

harden je napisao/la:i5 3550
12GB DDR3 RAM
GTX 1050 Ti 4GB

Sta bi mi donijelo veci boost u igricama, da predjem na noviju platformu sa novim CPUom i DDR4 ramom ili da uzmem novu graficku tipa RX580 il nesto tako? :hmmmmm:
Joj. Ta karta definitivno nije losa, a opet i nije nesto. Mada mislim da bi definitivno tom prvom varijantom vise dobio od obratno
naprijed rejal

Avatar
QUARTERBACK
Postovi: 13499
Pridružen/a: 04 nov 2013, 19:44
Lokacija: Behind the offensive line
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la QUARTERBACK » 23 jun 2019, 16:20

dal se isplati stavljati polovan hard disk u laptop ili kupiti nov pa znati na cemu si.. i koliko se krecu cijene otprilike za hp notebook ako neko zna
PROCI CE SVE,ALI DUSA,OBRAZ I ONO STO JE DOBRO OSTAJE ZAUVEK!!!

Avatar
harden
Postovi: 23579
Pridružen/a: 20 avg 2015, 00:17
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la harden » 23 jun 2019, 17:20

Sveti je napisao/la:
harden je napisao/la:i5 3550
12GB DDR3 RAM
GTX 1050 Ti 4GB

Sta bi mi donijelo veci boost u igricama, da predjem na noviju platformu sa novim CPUom i DDR4 ramom ili da uzmem novu graficku tipa RX580 il nesto tako? :hmmmmm:
Joj. Ta karta definitivno nije losa, a opet i nije nesto. Mada mislim da bi definitivno tom prvom varijantom vise dobio od obratno
Eh to, nije karta losa al nije ni nesto, a CPU me i dalje solidno sluzi al opet nije ni to nesto bog zna sta, vec je poprilicno star... samo nisam siguran sta bi mi donijelo vece preformanse od te dvije opcije, da mijenjam cpu, maticnu i ram ili samo uzmem gpu tipa RX580 ili GTX1060.
for this life i cannot change

1974. 1975. 1976. 2001. 2013. 2020!

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: Licniznanstvenik, RollMan, tobaccos, Zaniolo i 50 gostiju.