UEFA Nations League 2018/19

Moderatori/ce: ribery,Monolog,hammers,geronimo

Avatar
Kaunas
Postovi: 13270
Pridružen/a: 08 dec 2013, 11:36
Kontakt:

Re: UEFA Nations League 2018/19

Post Postao/la Kaunas » 10 jun 2019, 18:52

Petardaa je napisao/la:
anonymousHD je napisao/la:Eto vidiš, sam si potvrdio kakvo je Copa America takmičenje, kažem ja Liga nacija je bolje takmičenje od toga. Cirkus repke, cirkus takmičenje, čuj zovu Katar. Mati draga.

OMG, evo ih, sad su izmislili i da se Ronaldo oprostio od repke. Čovjek dao šansu mladima, da oni igraju ovo nebitno takmičenje, da se oni uigraju, jer on je tu još godinu dvije, hoće da ostavi reprezentaciju u dobrim rukama, a ne da propadnu kao RM poslije njegovog odlaska. Džaba tebi svo pametovanje, kad je tebi pileći mozak.

Odo sa ove teme. :crazy:

Ljubi vas brat sve. :ljepota:
Liga nacija bolje takmičenje od Copa Americe :rol:

Kad si ti mogao izmisliti da je se Messi 4 puta oprostio od repke mogu i ja barem 1 za Ronalda. Na kraju krajeva činjenica je da Ronaldo nije igrao za reprezentaciju još od SP-a niti je govorio da će se više ikada vratiti. Ali ovo što si rekao da se uigraju :rol: :rol: Čak nije ni morao igrati ako je već radi toga, mogao je barem biti sa njima, da ih podrži, da im udijeli pokoji savjet ali to nije uradio. Džaba ga opravdavaš.
Nije popularnije takmicenje al ga igraju troduplo jace ekipe. Cuj Katar, Ekvador, Japan, Bolivija, Peru. :rol:

Isto kao sto neko sinoc spomenu OI, jesu one prestiz al pogledajte kakve ekipe igraju i sve ce vam biti jasno. Dodje nesto kao u-20 SP.
15.10.2013.

"Btw, ja vise nedam ni marke za gladnu djecu Afrike. Gladan insan ne moze puhati u ono cudo po vascijeli dan, nema sanse."

let3
Postovi: 28948
Pridružen/a: 20 dec 2013, 12:46
Kontakt:

Re: UEFA Nations League 2018/19

Post Postao/la let3 » 10 jun 2019, 19:02

Znaci , Liga nacija stara manje od godinu dana je postala neki parametar :lol: ovaj forum uvijek iznova iznenadi :crazy: takmicenje za koje je Kirin Kup liga prvaka.

Avatar
Kaunas
Postovi: 13270
Pridružen/a: 08 dec 2013, 11:36
Kontakt:

Re: UEFA Nations League 2018/19

Post Postao/la Kaunas » 10 jun 2019, 19:08

let3 je napisao/la:Znaci takmicenje za koje je Kirin Kup liga prvaka.
Po cemu?


Ne citate sta vam se pise, niko ne kaze da je vece takmicenje vec da ga igraju visestruko jace ekipe.

A i ne znam sta je fazon pa ste dosli o midži pisati na ovoj temi. :mrgreen:
15.10.2013.

"Btw, ja vise nedam ni marke za gladnu djecu Afrike. Gladan insan ne moze puhati u ono cudo po vascijeli dan, nema sanse."

Avatar
Trebinjac94
Postovi: 569
Pridružen/a: 20 avg 2018, 18:24
Kontakt:

Re: UEFA Nations League 2018/19

Post Postao/la Trebinjac94 » 10 jun 2019, 19:09

Kakvo podcjenjivanje južnoameričkih ekipa. Imaju 10 država koje se takmiče: Argentina, Brazil, Urugvaj, Paragvaj, Čile, Kolumbija, Peru, Ekvador, Venecuela i Bolivija. Da se takmiče za plasman na Euro, samo Bolivija se ne bi kvalifikovala. Imaju 9 trofeja sa mundijala, a mnogo manje učesnika od Evrope. Evo neka neko kaže kad se neka južnoamerička selekcija obrukala na mundijalu? (osim polufinale Brazila zbog rezultata)
Blue Train

Avatar
coelho41
Postovi: 12591
Pridružen/a: 23 jan 2014, 16:48
Kontakt:

Re: UEFA Nations League 2018/19

Post Postao/la coelho41 » 10 jun 2019, 19:11

Portugal je do trofeja Lige Nacija igrao sa Italijom i Poljskom po dvije utakmice i sa Švicarskom i Holandijom još po jednu.
Na zadnjoj Copa Americi uzeću primjer šampiona Brazila, oni su igrali sa Chileom, Bolivijom, Venezuelom, Paragvajem i 2 puta Argentinom.

Ne vidim sad razlog što je Brazilu bilo teže osvojit Copa Americu nego npr Portugalu Ligu Nacija, bez obzira što je ovo prvo izdanje Lige Nacija a 12. izdanje Copa Americe

let3
Postovi: 28948
Pridružen/a: 20 dec 2013, 12:46
Kontakt:

Re: UEFA Nations League 2018/19

Post Postao/la let3 » 10 jun 2019, 19:14

Kaunas je napisao/la:
let3 je napisao/la:Znaci takmicenje za koje je Kirin Kup liga prvaka.
Po cemu?


Ne citate sta vam se pise, niko ne kaze da je vece takmicenje vec da ga igraju visestruko jace ekipe.

A i ne znam sta je fazon pa ste dosli o midži pisati na ovoj temi. :mrgreen:
Pa po svemu :mrgreen: LN je cisti marketing i uzimanje para na brzinu, ako nisi dosad skonto.

Porediti Copa Americu (jedno od najstarijih i najprestižnijih takmicenja na svijetu) sa tim novopečenim marketingom je teški grijeh za bičevanja i dugogodišnje robije :mrgreen: pa makar to bila i zayebancija.
Ko da porediš Premiership sa MLS ligom, otrpilike taj nivo brukanja.

I ko piše uopšte o midži :crazy: šta ti je brate :mrgreen:

Avatar
Trebinjac94
Postovi: 569
Pridružen/a: 20 avg 2018, 18:24
Kontakt:

Re: UEFA Nations League 2018/19

Post Postao/la Trebinjac94 » 10 jun 2019, 19:16

coelho41 je napisao/la:Portugal je do trofeja Lige Nacija igrao sa Italijom i Poljskom po dvije utakmice i sa Švicarskom i Holandijom još po jednu.
Na zadnjoj Copa Americi uzeću primjer šampiona Brazila, oni su igrali sa Chileom, Bolivijom, Venezuelom, Paragvajem i 2 puta Argentinom.

Ne vidim sad razlog što je Brazilu bilo teže osvojit Copa Americu nego npr Portugalu Ligu Nacija, bez obzira što je ovo prvo izdanje Lige Nacija a 12. izdanje Copa Americe
Prvo zadnju Kopu osvojio je Čile, ne znam odakle ti Brazil. Portugal je osvojio Euro igrajući sa Islandom, Austrijom, Mađarskom, Hrvatskom, Poljskom, Velsom i Francuskom. Da li je onda liga nacija jača i od Eura?
Blue Train

Avatar
Kaunas
Postovi: 13270
Pridružen/a: 08 dec 2013, 11:36
Kontakt:

Re: UEFA Nations League 2018/19

Post Postao/la Kaunas » 10 jun 2019, 19:21

let3 je napisao/la:
Kaunas je napisao/la:
let3 je napisao/la:Znaci takmicenje za koje je Kirin Kup liga prvaka.
Po cemu?


Ne citate sta vam se pise, niko ne kaze da je vece takmicenje vec da ga igraju visestruko jace ekipe.

A i ne znam sta je fazon pa ste dosli o midži pisati na ovoj temi. :mrgreen:
Pa po svemu :mrgreen: LN je cisti marketing i uzimanje para na brzinu, ako nisi dosad skonto.

Porediti Copa Americu (jedno od najstarijih i najprestižnijih takmicenja na svijetu) sa tim novopečenim marketingom je teški grijeh za bičevanja i dugogodišnje robije :mrgreen: pa makar to bila i zayebancija.
Ko da porediš Premiership sa MLS ligom, otrpilike taj nivo brukanja.

I ko piše uopšte o midži :crazy: šta ti je brate :mrgreen:
Sa njim ste poceli pa smo na ovome zavrsili. :urnebes:

Ma nevezano za to sto je marketing, jbg ti igras ligu A sa najboljim reprezentacijama svijeta, ako tu budes prvi igras sa onima koji su takodjer dobili najjace ekipe. Znaci nema buranija ekipa za bubanje vec samo oni najkvalitetniji su tu.

Pa iskreno ako cemo porediti igrace koji su igrali ligu A Lige nacija i one koji ce igrati Copu, jasno je koji su igraci Premiership a koji MLS. :D
15.10.2013.

"Btw, ja vise nedam ni marke za gladnu djecu Afrike. Gladan insan ne moze puhati u ono cudo po vascijeli dan, nema sanse."

Avatar
BoixosNois1899
Postovi: 11982
Pridružen/a: 29 maj 2016, 14:38
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: UEFA Nations League 2018/19

Post Postao/la BoixosNois1899 » 10 jun 2019, 19:27

Liga nacija je takmičenje koje je nastalo sa razlogom da se zamjene prijateljske utakmice. Mislim da to dovoljno govori. Bukvalno prijateljski turnir čiji pobjednik na kraju dobije trofej. Po važnosti ništa nije bitniji od Kirin Kupa, ali eto pošto ga igraju najjače evropske reprezentacije odmah se od toga stvara neki mit pa ga se naziva i većim takmičenjem od Copa Americe, koja je usput ekvivalent Evropskom prvenstvu.
"I can't remember the last time I saw something like this. Extraordinary scenes at the Nou Camp. Sergi Roberto – the substitute – is the hero of the hour and it is the greatest Champions League knock out comeback of all time!"

FC Grizzlies

let3
Postovi: 28948
Pridružen/a: 20 dec 2013, 12:46
Kontakt:

Re: UEFA Nations League 2018/19

Post Postao/la let3 » 10 jun 2019, 19:28

@Kaunas buraz,

Jasno mi je kad ovaj Anon lupa gluposti kako je LN jaca od Cope i ismijava to takmicenje :tokralju: od njega se ocekuju takve nebuloze, taj klaun se redovno bruka, ništa novo reklo bi se, nema tu pomoci.
Al ti si ipak malo ozbiljniji forumaš, inteligentniji momak...jednostavno, ne prilici ti ta prica ;)

TheChief
Postovi: 8111
Pridružen/a: 15 avg 2013, 17:32
Kontakt:

Re: UEFA Nations League 2018/19

Post Postao/la TheChief » 10 jun 2019, 19:39

Trebinjac94 je napisao/la:Kakvo podcjenjivanje južnoameričkih ekipa. Imaju 10 država koje se takmiče: Argentina, Brazil, Urugvaj, Paragvaj, Čile, Kolumbija, Peru, Ekvador, Venecuela i Bolivija. Da se takmiče za plasman na Euro, samo Bolivija se ne bi kvalifikovala. Imaju 9 trofeja sa mundijala, a mnogo manje učesnika od Evrope. Evo neka neko kaže kad se neka južnoamerička selekcija obrukala na mundijalu? (osim polufinale Brazila zbog rezultata)
Zadnja 4 SP osvajaju ekipe iz Europe
Godine kada su SP osvajale ekipe iz Južne Amerike: 1930, 1950, 1958, 1962, 1970, 1978, 1986, 1994, 2002
Zadnja 4 SP Južnoamerikanci imaju 1 madalju, ostalih 11 Europljani

I onda se čudiš što ljudi omalovažavaju njihove ekipe.

Avatar
Kaunas
Postovi: 13270
Pridružen/a: 08 dec 2013, 11:36
Kontakt:

Re: UEFA Nations League 2018/19

Post Postao/la Kaunas » 10 jun 2019, 19:44

let3 je napisao/la:@Kaunas buraz,

Jasno mi je kad ovaj Anon lupa gluposti kako je LN jaca od Cope i ismijava to takmicenje :tokralju: od njega se ocekuju takve nebuloze, taj klaun se redovno bruka, ništa novo reklo bi se, nema tu pomoci.
Al ti si ipak malo ozbiljniji forumaš, inteligentniji momak...jednostavno, ne prilici ti ta prica ;)
Ne razumijete šta hoću da kažem jbg. :mrgreen:
BoixosNois1899 je napisao/la:Liga nacija je takmičenje koje je nastalo sa razlogom da se zamjene prijateljske utakmice. Mislim da to dovoljno govori. Bukvalno prijateljski turnir čiji pobjednik na kraju dobije trofej. Po važnosti ništa nije bitniji od Kirin Kupa, ali eto pošto ga igraju najjače evropske reprezentacije odmah se od toga stvara neki mit pa ga se naziva i većim takmičenjem od Copa Americe, koja je usput ekvivalent Evropskom prvenstvu.
Druže haj ti prvo nađi gdje ja kažem da je veće takmičenje pa nastavljamo diskusiju. Nije da nisi navikao da nekome ubacuješ tuđe riječi u usta.
15.10.2013.

"Btw, ja vise nedam ni marke za gladnu djecu Afrike. Gladan insan ne moze puhati u ono cudo po vascijeli dan, nema sanse."

Avatar
Trebinjac94
Postovi: 569
Pridružen/a: 20 avg 2018, 18:24
Kontakt:

Re: UEFA Nations League 2018/19

Post Postao/la Trebinjac94 » 10 jun 2019, 19:55

TheChief je napisao/la:
Trebinjac94 je napisao/la:Kakvo podcjenjivanje južnoameričkih ekipa. Imaju 10 država koje se takmiče: Argentina, Brazil, Urugvaj, Paragvaj, Čile, Kolumbija, Peru, Ekvador, Venecuela i Bolivija. Da se takmiče za plasman na Euro, samo Bolivija se ne bi kvalifikovala. Imaju 9 trofeja sa mundijala, a mnogo manje učesnika od Evrope. Evo neka neko kaže kad se neka južnoamerička selekcija obrukala na mundijalu? (osim polufinale Brazila zbog rezultata)
Zadnja 4 SP osvajaju ekipe iz Europe
Godine kada su SP osvajale ekipe iz Južne Amerike: 1930, 1950, 1958, 1962, 1970, 1978, 1986, 1994, 2002
Zadnja 4 SP Južnoamerikanci imaju 1 madalju, ostalih 11 Europljani

I onda se čudiš što ljudi omalovažavaju njihove ekipe.
Evropljani imaju 13, a J. Amerikanci 5 predstavnika, znači odnos skoro 3:1. Takođe što se tiče medalja, pitanje je koliko je Brazilu bitna bronza nakon 1-7. Urugvaj je igrao polufinale, Argentina... Nisam ja ni rekao da su Južnoamerikanci bolji, nego da se nikada nijedan njhov tim nije brukao po prvenstvima. Koliko se sjećam i Ekvador i Paragvaj uvijek bi prolazili grupe (iako oni moraju uglavnom biti sa dvije Evropske ekipe u grupi), pa zatim prošlo prvenstvo Kolumbija izubila na penale, Peru igrao odlično u grupi (nije prošao, ali ko se sjeća susreta sa Dancima zna koliko su Danci imali sreće), plus velika južnoamerička trojka Brazil, Argentina i Urugvaj. I zaboravio sam Čile koji se nije plasirao na prvenstvo iako je dvostruki uzastopni šampion Kope.
Blue Train

Avatar
BosniaBoston
Postovi: 15705
Pridružen/a: 29 nov 2018, 22:07
Kontakt:

Re: UEFA Nations League 2018/19

Post Postao/la BosniaBoston » 10 jun 2019, 21:01

Kaunas i Policeman zestoki Devilsi zeljeli da Liverpul prode Barcu...da nije tuzno bilo bi smijesno
Jos nesto








Ole’s at the wheel :rol: :rol: :rol:
1STappen/Beantown/King of clay/Li8nel/Barça

"Željo je religija i život. Nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja. Za mene je to sjesti na most na Malti i popričati o svemu, pa otići na piće.“ - Ivica Osim

Avatar
jestamaji
Postovi: 16486
Pridružen/a: 04 apr 2013, 09:46
Kontakt:

Re: UEFA Nations League 2018/19

Post Postao/la jestamaji » 02 mar 2020, 00:31

prekosutra u 6 naveče u amsterdamu izvlačenje grupa , pa ajde nek neko napravi novu temu

u principu besmisleno takmičenje ko i prije dvije godine s tom razlikom da se ovaj puta samo 2 najbolja pobjednika grupa (koji se nisu plasirali preko normalnih kvalifikacija) plasiraju direkt u baraž za SP u dohi

Odgovori

Natrag na “Međunarodni fudbal”

Online

Trenutno korisnika/ca: dark44, Faraon iz Visokog, Kaunas, LlullSergio, nerkolfc, Pensioner26, Romariooo, Scholl, soxx i 36 gostiju.