Odlazak u inostranstvo

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

soko
Postovi: 3725
Pridružen/a: 21 jan 2009, 15:34
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la soko » 12 jun 2019, 23:52

Saurman je napisao/la:
soko je napisao/la: Jarane ja sam znao raditi od 7 ujutro do 9-10 navecer i to bez pauze, donesu ti nesto da jedes. Bilo je vrijema kad moramo zavrstiti neki test, testiranje 24 sata dnevno. Radis ko lud.
Sve to prošao zato i kažem da je polaganje ovog nivoa izuzetno teško.Nije jednostavno ni za one koji ne rade tako da,..Uglavnom izgleda Njemačka će do kraja 2020 zadržati sporazum koji ima sa balkasnim zemljama što je velika prednost u odnosu na ostatak svijeta.
Nista jarane sretno ti kako god izabrao! Meni je drago da nasi ljudi uspiju.

Samo ne treba biti negativan, ja sam zavrsio masters masinstva smejr sagorjevanje i energetika, pravo tesko bilo.
Sad sam odlucio mehaniku, stress i tako to stvari al kog to jos zanima ;)

Avatar
Orton
Postovi: 1299
Pridružen/a: 09 feb 2015, 13:02
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Orton » 12 jun 2019, 23:52

AshburtonG je napisao/la:Al cekajte... Nije za sve ljude ni odlazak iz drzave, odnosno nije za sve ljude dolazak u neku drzavu gdje ce se morat asimilirat. Ljudi hoce da zaradjuju 2k eura mjesecno, a da nista ne daju zauzvrat. Daj malo realnosti. Pa B2 je svakako na kursevima, dosta manji nivo, od onoga za sta je zamisljen. Npr. B2 njemackog je dosta nizi kriterij od ekvivalentnog stupnja engleskog.

Ko ne moze savladat, a da i ne pokusa, onda najbolje da i ne ide. Zapamtite, vi ne idete tamo jer vas neko tjera, nego jer vi zelite, nit ce vas tamo neko smatrat dobrodoslim a ne znas ni osnove jezika. Ljudi zele radnu snagu, koja ce se asimilirat u drustvo, te napravit potomke, koji se nece razlikovat mnogo od cistokrvnog domaceg stanovnistva. Ne zele gastarbajtere, nije ovo renoviranje nakon Drugog svjetskog rata, pa samo daj radne snage, nema veze sto osim rada, ne pridonosi drustvu nikako...

Jasno je da za neke poslove, treba naucit 200 rijeci, i dobar si, ali to nije poenta. Hoces da imas sva prava kao i domaci drzavljanin. Nikakav problem, ovo je nas minimum pa ti vidi.

Bravo za ovo,drzava ne zeli da pravi iste greske kao u proslosti sa gastarbajterima od kojih je ogroman broj vise majmun nego covjek

soko
Postovi: 3725
Pridružen/a: 21 jan 2009, 15:34
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la soko » 12 jun 2019, 23:54

AshburtonG je napisao/la:Al cekajte... Nije za sve ljude ni odlazak iz drzave, odnosno nije za sve ljude dolazak u neku drzavu gdje ce se morat asimilirat. Ljudi hoce da zaradjuju 2k eura mjesecno, a da nista ne daju zauzvrat. Daj malo realnosti. Pa B2 je svakako na kursevima, dosta manji nivo, od onoga za sta je zamisljen. Npr. B2 njemackog je dosta nizi kriterij od ekvivalentnog stupnja engleskog.

Ko ne moze savladat, a da i ne pokusa, onda najbolje da i ne ide. Zapamtite, vi ne idete tamo jer vas neko tjera, nego jer vi zelite, nit ce vas tamo neko smatrat dobrodoslim a ne znas ni osnove jezika. Ljudi zele radnu snagu, koja ce se asimilirat u drustvo, te napravit potomke, koji se nece razlikovat mnogo od cistokrvnog domaceg stanovnistva. Ne zele gastarbajtere, nije ovo renoviranje nakon Drugog svjetskog rata, pa samo daj radne snage, nema veze sto osim rada, ne pridonosi drustvu nikako...

Jasno je da za neke poslove, treba naucit 200 rijeci, i dobar si, ali to nije poenta. Hoces da imas sva prava kao i domaci drzavljanin. Nikakav problem, ovo je nas minimum pa ti vidi.
svaka cast!

Avatar
Saurman
Postovi: 29478
Pridružen/a: 22 avg 2009, 20:08
Lokacija: Alpha Centauri
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Saurman » 13 jun 2019, 00:17

MaroonBjelave je napisao/la:
Nafaka, druze sto bi se reklo. Ja se vodim onim ako je Ekrem Jevric mogao raditi kao taksista u NY a kad su ga pitali gdje se nalazi kip slobode, nije znao odgovor onda yebaji ga snaci cemo se svi. :D
Dobra :mrgreen:

soko je napisao/la: Nista jarane sretno ti kako god izabrao! Meni je drago da nasi ljudi uspiju.

Samo ne treba biti negativan, ja sam zavrsio masters masinstva smejr sagorjevanje i energetika, pravo tesko bilo.
Sad sam odlucio mehaniku, stress i tako to stvari al kog to jos zanima ;)
:thumbup:
1974---1975---1976---2001---2013---2020

Prog321
Postovi: 71
Pridružen/a: 08 apr 2019, 16:45
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Prog321 » 13 jun 2019, 09:02

Realno, da hoću radit mogao bih to i na balkanu.
Nego ima li šta od dzabare na tom zapadu.
Kako bih ja mogao odavde uletit na njemačku socijalu ?
To objasnite ? . :D

Avatar
Barbarossa
Postovi: 4658
Pridružen/a: 06 jan 2018, 18:56
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Barbarossa » 13 jun 2019, 09:33

Svugdje u svijetu droga stvara zavisnost , samo na Kosovu nezavisnost.

Avatar
gaston
Moderator
Postovi: 16501
Pridružen/a: 29 jun 2012, 22:40
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la gaston » 13 jun 2019, 14:21

kraljttbvb je napisao/la:Ali kako se samo naloze ovi sto su vani kad kazes nesto sto ne vole da cuju :mrgreen:

Kako bola ne odredjuje mjesto stanovanja statusni simbol :?: Vazda su lovatori zivjeli u centru i na najboljim mjestima u gradu, a sitna raja na periferiji ;)
Blago meni jbt, koji sam ja lovator. :ljepota:
Ima jedan klub, jedan tim, s tradicijom jakom, čiji verni navijači su povezani znakom.
Pa zato nikad ne brinu, jer znaju da u tami, dokle god da postoje neće hodati sami!

Sve je to okej, al' ne smijemo zaboraviti kako je Bruno laktom mlatno Jorginha..

Avatar
Varg
Postovi: 2593
Pridružen/a: 06 maj 2019, 20:34
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Varg » 13 jun 2019, 14:33

cuj B2 previse, pa jel vas ko tjera da idete :roll:
EKSLUZIVNO: Samo za vas, bice sve u redu. Pobjeda ce biti registrovana. Ovo je informacija iz prve ruke, delegat me je nazvao i rekao da će biti sve u redu. Pozdrav. Modži.

Avatar
kraljttbvb
Postovi: 7382
Pridružen/a: 28 dec 2011, 16:32
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la kraljttbvb » 13 jun 2019, 16:50

gaston je napisao/la:
kraljttbvb je napisao/la:Ali kako se samo naloze ovi sto su vani kad kazes nesto sto ne vole da cuju :mrgreen:

Kako bola ne odredjuje mjesto stanovanja statusni simbol :?: Vazda su lovatori zivjeli u centru i na najboljim mjestima u gradu, a sitna raja na periferiji ;)
Blago meni jbt, koji sam ja lovator. :ljepota:
Pretpostavljam da si i ti vani. Znaci na tebe se odnosi ova prva recenica :salut: :wave:
Kad rušiš kuću, napisao je svojevremeno pjesnik, možeš da zoveš koga hoćeš, ali kada je podižeš, moraš da zoveš majstore.

Avatar
Penaltiky
Postovi: 15051
Pridružen/a: 14 maj 2017, 17:04
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Penaltiky » 13 jun 2019, 18:42

gaston je napisao/la:
kraljttbvb je napisao/la:Ali kako se samo naloze ovi sto su vani kad kazes nesto sto ne vole da cuju :mrgreen:

Kako bola ne odredjuje mjesto stanovanja statusni simbol :?: Vazda su lovatori zivjeli u centru i na najboljim mjestima u gradu, a sitna raja na periferiji ;)
Blago meni jbt, koji sam ja lovator. :ljepota:
ne odlijepi ništa tvoj opanak od Frankfurtskog asfalta
Šit bi loš, a sudžuk žilav...

Avatar
forza_juve
Postovi: 2226
Pridružen/a: 06 nov 2010, 15:52
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la forza_juve » 13 jun 2019, 18:49

Ja koliko znam budjovani prave kuce i vile van grada da imaju svoj mir, a svako moze iznajmiti stan i u centru
❤️1946❤️
Na tronu može biti samo jedan

sedra
Postovi: 1389
Pridružen/a: 21 okt 2009, 09:45
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la sedra » 13 jun 2019, 18:55

Orton je napisao/la:
AshburtonG je napisao/la:Al cekajte... Nije za sve ljude ni odlazak iz drzave, odnosno nije za sve ljude dolazak u neku drzavu gdje ce se morat asimilirat. Ljudi hoce da zaradjuju 2k eura mjesecno, a da nista ne daju zauzvrat. Daj malo realnosti. Pa B2 je svakako na kursevima, dosta manji nivo, od onoga za sta je zamisljen. Npr. B2 njemackog je dosta nizi kriterij od ekvivalentnog stupnja engleskog.

Ko ne moze savladat, a da i ne pokusa, onda najbolje da i ne ide. Zapamtite, vi ne idete tamo jer vas neko tjera, nego jer vi zelite, nit ce vas tamo neko smatrat dobrodoslim a ne znas ni osnove jezika. Ljudi zele radnu snagu, koja ce se asimilirat u drustvo, te napravit potomke, koji se nece razlikovat mnogo od cistokrvnog domaceg stanovnistva. Ne zele gastarbajtere, nije ovo renoviranje nakon Drugog svjetskog rata, pa samo daj radne snage, nema veze sto osim rada, ne pridonosi drustvu nikako...

Jasno je da za neke poslove, treba naucit 200 rijeci, i dobar si, ali to nije poenta. Hoces da imas sva prava kao i domaci drzavljanin. Nikakav problem, ovo je nas minimum pa ti vidi.

Bravo za ovo,drzava ne zeli da pravi iste greske kao u proslosti sa gastarbajterima od kojih je ogroman broj vise majmun nego covjek
Zivim u jednoj od drzava Beneluxa,i ovde kao i u Njemackoj ce jos malo biti nestasica radne snage..
Poljaci,Rumuni,Bugari itd.nisu vise ludi da rade za sicu,oni odlaze i vracaju se u svoje maticne drzave jer tamo vlada postice rast prihoda i zivotni standard,narocito Poljaci koji su ovde godinama radili se vracaju u Poljsku.
Firma za koju radim je primila par Hrvata iz Dalmacije jer su oni jos jeftiniji u poredjenju sa ostalima i bili su spremni jos..ali ne moze nazor..to su neradnici i neznalice teske koji su mislili olako za godinu 2 dici lovu.Al ne radi se to tako,nisu ovde bas tako blesavi...
Tako da oni hoce rado svjezu radnu snagu ali ako moze ikako dobro obucenu i sa iskustvom.
A imam osjecaj da je u Hrvatskoj i u Srbiji,kao i u Bosni dosta njih steklo diplome na guzove..
Ovde se to brzo otkrije..mozes doci sa 100 diploma al svabo te prokuzi za 7 dana..naravno dqdnu sansu svakome a onda samo kaze razguli jarane..

Ja zivim 30 godina ovde u Luksemburgu i moj plan je da se vratim..insanlah.. :bih:

sedra
Postovi: 1389
Pridružen/a: 21 okt 2009, 09:45
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la sedra » 13 jun 2019, 19:09

Penaltiky je napisao/la:
gaston je napisao/la:
kraljttbvb je napisao/la:Ali kako se samo naloze ovi sto su vani kad kazes nesto sto ne vole da cuju :mrgreen:

Kako bola ne odredjuje mjesto stanovanja statusni simbol :?: Vazda su lovatori zivjeli u centru i na najboljim mjestima u gradu, a sitna raja na periferiji ;)
Blago meni jbt, koji sam ja lovator. :ljepota:
ne odlijepi ništa tvoj opanak od Frankfurtskog asfalta
Haha nebi se bas slozio sa tim stavom da bogatasi zive samo u strogim centrima gradova..
Zapadnjaci bogatasi traze mirna i ako moze ikako sto manje naseljena mjesta izvan grada,maltene traze sume eto da tako bukvalno kazem..skroz drugacije od onoga sto se prosjecni bosnjo balkanac navikao..
Samo za zaostalog balkanca je sramota zivjeti na selu sa kucom i jednu 10 duluma zemlje oko nje..
Za Holandjane,Belgijance,Svabe itd..samo luzeri i stranci zive po najvecim gradovima i starim rupcagama od stanova i fletova ;)

Avatar
Barbarossa
Postovi: 4658
Pridružen/a: 06 jan 2018, 18:56
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Barbarossa » 13 jun 2019, 20:06

sedra je napisao/la:

Ja zivim 30 godina ovde u Luksemburgu i moj plan je da se vratim..insanlah.. :bih:
odakle si iz Bosne?
Svugdje u svijetu droga stvara zavisnost , samo na Kosovu nezavisnost.

soko
Postovi: 3725
Pridružen/a: 21 jan 2009, 15:34
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la soko » 13 jun 2019, 20:36

sedra je napisao/la:
Orton je napisao/la:
AshburtonG je napisao/la:Al cekajte... Nije za sve ljude ni odlazak iz drzave, odnosno nije za sve ljude dolazak u neku drzavu gdje ce se morat asimilirat. Ljudi hoce da zaradjuju 2k eura mjesecno, a da nista ne daju zauzvrat. Daj malo realnosti. Pa B2 je svakako na kursevima, dosta manji nivo, od onoga za sta je zamisljen. Npr. B2 njemackog je dosta nizi kriterij od ekvivalentnog stupnja engleskog.

Ko ne moze savladat, a da i ne pokusa, onda najbolje da i ne ide. Zapamtite, vi ne idete tamo jer vas neko tjera, nego jer vi zelite, nit ce vas tamo neko smatrat dobrodoslim a ne znas ni osnove jezika. Ljudi zele radnu snagu, koja ce se asimilirat u drustvo, te napravit potomke, koji se nece razlikovat mnogo od cistokrvnog domaceg stanovnistva. Ne zele gastarbajtere, nije ovo renoviranje nakon Drugog svjetskog rata, pa samo daj radne snage, nema veze sto osim rada, ne pridonosi drustvu nikako...

Jasno je da za neke poslove, treba naucit 200 rijeci, i dobar si, ali to nije poenta. Hoces da imas sva prava kao i domaci drzavljanin. Nikakav problem, ovo je nas minimum pa ti vidi.

Bravo za ovo,drzava ne zeli da pravi iste greske kao u proslosti sa gastarbajterima od kojih je ogroman broj vise majmun nego covjek
Zivim u jednoj od drzava Beneluxa,i ovde kao i u Njemackoj ce jos malo biti nestasica radne snage..
Poljaci,Rumuni,Bugari itd.nisu vise ludi da rade za sicu,oni odlaze i vracaju se u svoje maticne drzave jer tamo vlada postice rast prihoda i zivotni standard,narocito Poljaci koji su ovde godinama radili se vracaju u Poljsku.
Firma za koju radim je primila par Hrvata iz Dalmacije jer su oni jos jeftiniji u poredjenju sa ostalima i bili su spremni jos..ali ne moze nazor..to su neradnici i neznalice teske koji su mislili olako za godinu 2 dici lovu.Al ne radi se to tako,nisu ovde bas tako blesavi...
Tako da oni hoce rado svjezu radnu snagu ali ako moze ikako dobro obucenu i sa iskustvom.
A imam osjecaj da je u Hrvatskoj i u Srbiji,kao i u Bosni dosta njih steklo diplome na guzove..
Ovde se to brzo otkrije..mozes doci sa 100 diploma al svabo te prokuzi za 7 dana..naravno dqdnu sansu svakome a onda samo kaze razguli jarane..

Ja zivim 30 godina ovde u Luksemburgu i moj plan je da se vratim..insanlah.. :bih:
U Poljskoj ima tona posla. Dosta avio industrije ima, i dosta su firme imale problema jer nisu mogle naci radnike.
Firma za koju sam radio jer dosta inevestirala u Poljskoj, bio sam tamo prije 4-5 godina i zgrada prazna jer nisu mogli naci radnike(inzinjere, IT itd)
Poljaci iako su imali dobre poslove u Poljskoj su isli da rade po Europi jer su vise mogli da zarade. Izgleda da se to sad mjenja.

Avatar
Sveti
Postovi: 10177
Pridružen/a: 01 sep 2012, 21:25
Lokacija: Silent Hill
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Sveti » 13 jun 2019, 21:16

forza_juve je napisao/la:Ja koliko znam budjovani prave kuce i vile van grada da imaju svoj mir, a svako moze iznajmiti stan i u centru
ma jok brate. Po ovim panjevima na forumu ako ne zivis u strogom centru minhena, dijete ce ti ici u skolu sa crncima, a svaki dan ce te dzeparit pred haustorom. Da ne pricam o tome kako ce te cijeli grad zayebavat jer si "provincija"
naprijed rejal

Avatar
Penaltiky
Postovi: 15051
Pridružen/a: 14 maj 2017, 17:04
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Penaltiky » 13 jun 2019, 21:30

Sveti je napisao/la:
forza_juve je napisao/la:Ja koliko znam budjovani prave kuce i vile van grada da imaju svoj mir, a svako moze iznajmiti stan i u centru
ma jok brate. Po ovim panjevima na forumu ako ne zivis u strogom centru minhena, dijete ce ti ici u skolu sa crncima, a svaki dan ce te dzeparit pred haustorom. Da ne pricam o tome kako ce te cijeli grad zayebavat jer si "provincija"
Ma dobro iz krajnosti u krajnost, al sirotinja sigurno ne živi na Mariamplatzu, Jelisejskim poljima il na Damu.
Šit bi loš, a sudžuk žilav...

Avatar
Sveti
Postovi: 10177
Pridružen/a: 01 sep 2012, 21:25
Lokacija: Silent Hill
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Sveti » 13 jun 2019, 21:49

Penaltiky je napisao/la:
Sveti je napisao/la:
forza_juve je napisao/la:Ja koliko znam budjovani prave kuce i vile van grada da imaju svoj mir, a svako moze iznajmiti stan i u centru
ma jok brate. Po ovim panjevima na forumu ako ne zivis u strogom centru minhena, dijete ce ti ici u skolu sa crncima, a svaki dan ce te dzeparit pred haustorom. Da ne pricam o tome kako ce te cijeli grad zayebavat jer si "provincija"
Ma dobro iz krajnosti u krajnost, al sirotinja sigurno ne živi na Mariamplatzu, Jelisejskim poljima il na Damu.
pa to je lik otprilike i reko.

Ma brate zivi jasta. Dobro, ne sirotinja u puno smislu te rijeci, ali sigurno ljudi koji i nisu nesto imucni.
naprijed rejal

Avatar
ASD
Postovi: 26217
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la ASD » 13 jun 2019, 22:00

Nije da ne zivi ali da se razlike vide po dijelovima grada, vide itekako.
Sam etnicki sastav naselja jako puno pokazuje.
Uz duzno postovanje svima, ali svabo je svabo, balkanac je balkanac, sirijac je sirijac.

Doseli 1000 svaba gdje god hoces na kugli zemaljskoj, dovest ce to u red.

Avatar
forza_juve
Postovi: 2226
Pridružen/a: 06 nov 2010, 15:52
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la forza_juve » 13 jun 2019, 22:06

Sve zavisi i od ljudi
Imas ljudi vozaju mercedesa ali zato u kreditu do guse i jedu sendvice na poslu, dok imas ljudi vozaju normalno auto i normalno se oblace. Sa stanom je isto, ima neko voli strogi centar, neko periferiju, neko da je blizu policije ili bolnice. Neko plati 800 € stan a tri bloka dalje nadjes za 600
Kolega moj zivi u Offenbachu a sestra mu na Zeil strogi centar u Frankfurtu i ko ima vise para ja tipujem na ovog u Offenbachu
❤️1946❤️
Na tronu može biti samo jedan

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: leo1946, nerkolfc i 10 gostiju.