BiH - Lihtenštajn/Armenija - BiH (05.09./08.09.)

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider,TaRgEt_

Koliko ćemo bodova osvojiti u ove 2 utakmice?

0
18
6%
1
7
2%
2
2
1%
3
48
17%
4
54
19%
6
155
55%
 
Ukupno glasova: 284

Din
Postovi: 210
Pridružen/a: 28 mar 2019, 14:26
Kontakt:

BiH - Lihtenštajn/Armenija - BiH (05.09./08.09.)

Post Postao/la Din » 13 jun 2019, 17:21

Nažalost, naša reprezentacija nije osvojila niti jedan bod u drugom prozoru kvalifikacija za EURO 2020. Doživili smo dva poraza u gostima protiv Finske (0-2), te protiv Italije (1-2). Sada nam slijede utakmice u septembru protiv Lihtenštajna kući, te Armenije u gostima. Potrebno nam je 6 bodova, ukoliko želimo na EURO kroz kvalifikacije.
Protiv Lihtenštajna smo ostvarili najbolji rezultat u historiji reprezentacije. (8-1)
Armeniju smo u jednoj opuštenoj utakmici dobili na Grbavici. (2-1)

Avatar
Maestro
Postovi: 5963
Pridružen/a: 26 okt 2008, 03:54
Kontakt:

Re: BiH - Lihtenštajn/Armenija - BiH (05.09./08.09.)

Post Postao/la Maestro » 13 jun 2019, 17:23

Pa nije bas da je bila opustena utakmica protiv armenaca :D
Može Petev ostati sto godina, ali to više nema smisla. Ne znam možemo li više potonuti – jasan je Topić.

Tuta Petrov

Din
Postovi: 210
Pridružen/a: 28 mar 2019, 14:26
Kontakt:

Re: BiH - Lihtenštajn/Armenija - BiH (05.09./08.09.)

Post Postao/la Din » 13 jun 2019, 17:24

Maestro je napisao/la:Pa nije bas da je bila opustena utakmica protiv armenaca :D
2-0 prednost, pa ovi smanjili pri kraju iz penala. Nije ni da je bilo neke neizvjesnosti. :lol:

Avatar
hurem
Postovi: 8592
Pridružen/a: 13 jul 2011, 21:28
Kontakt:

Re: BiH - Lihtenštajn/Armenija - BiH (05.09./08.09.)

Post Postao/la hurem » 13 jun 2019, 17:38

Protiv Armenije bi moglo biti tesko, ako pobijedimo eto nas vec u septembru na 2.poziciji ili samo 2 boda iza Finske u slucaju da ovi pobijede Grcku sto je malo nerealno, pogotovo sto se i Grcka mora vaditi u toj utakmici. Idealno bi bilo da Finska i Grcka odigraju NULU...ali o tom potom.
Ako ne nakon ove dvije tekme, onda vec nakon trece u oktobru protiv Finske uzimamo 2.poziciju koju cemo akoBogda cuvati do kraja kvalifikacija...a nekima je i dalje sve crno.
Da je ok, nije, jer smo morali imati bar 7 bodova, ali sta je tu je.
100% nam je Grcka i dalje glavni konkurent za 2.poziciju, stoga sreca pa su kiksali protiv Armenije i ostavili nas s boljim sansama bar za 30%.
Ovdje neki pisu kao da ce Finska nastaviti u istom ritmu do kraja kvalifikacija.
Da je Grcka pobijedila Armeniju, tada se moglo govoriti o toj crnini...ovako je samo sivo s veoma realnim sansama za izbjeljivanje.

Treba reci i da nam je raspored i septembru idealan u svakom smislu, za razliku od konkurenata.

Wandelanoite
Postovi: 7961
Pridružen/a: 17 jul 2015, 17:26
Kontakt:

Re: BiH - Lihtenštajn/Armenija - BiH (05.09./08.09.)

Post Postao/la Wandelanoite » 13 jun 2019, 17:47

4 boda taman s obzirom na selektora i izbor igraca.
MES QUE UN CLUB!
Dušan Bajević - nastavak propasti bh. reprezentacije.

Avatar
Vucevich
Postovi: 11246
Pridružen/a: 23 avg 2014, 15:50

Re: BiH - Lihtenštajn/Armenija - BiH (05.09./08.09.)

Post Postao/la Vucevich » 13 jun 2019, 18:06

hurem je napisao/la:Protiv Armenije bi moglo biti tesko, ako pobijedimo eto nas vec u septembru na 2.poziciji ili samo 2 boda iza Finske u slucaju da ovi pobijede Grcku sto je malo nerealno, pogotovo sto se i Grcka mora vaditi u toj utakmici. Idealno bi bilo da Finska i Grcka odigraju NULU...ali o tom potom.
Ako ne nakon ove dvije tekme, onda vec nakon trece u oktobru protiv Finske uzimamo 2.poziciju koju cemo akoBogda cuvati do kraja kvalifikacija...a nekima je i dalje sve crno.
Da je ok, nije, jer smo morali imati bar 7 bodova, ali sta je tu je.
100% nam je Grcka i dalje glavni konkurent za 2.poziciju, stoga sreca pa su kiksali protiv Armenije i ostavili nas s boljim sansama bar za 30%.
Ovdje neki pisu kao da ce Finska nastaviti u istom ritmu do kraja kvalifikacija.
Da je Grcka pobijedila Armeniju, tada se moglo govoriti o toj crnini...ovako je samo sivo s veoma realnim sansama za izbjeljivanje.

Treba reci i da nam je raspored i septembru idealan u svakom smislu, za razliku od konkurenata.
O čemu ti pričaš? Nidje veze.

Kako je nama nikad gora Grčka u totalnom raspadu glavni konkurent za drugo mjesto iako igraju užasno, imaju nerede u svlačionici, Sokratis je javno rekao da nema nade za reprezentaciju i da ne želi više igrati, a Manolas nije ni igrao protiv Armenije zbog sukoba sa trenerom? Od svjetskog prvenstva u Brazilu pa dalje je Grčka u velikom padu, i to se samo nastavlja. To što smo mi amateri i ne znamo ih riješit je nešto drugo.

Da, sigurno su oni nama glavni konkurent za drugo mjesto ispred Finske koja nam bježi 5 boda, Finska koja je završila ispred Grčke u Ligi Nacija, Finska koja na domaćem terenu sada ima 7 pobjeda u nizu bez primljenog gola. Kod tebe očigledno još vlada mentalitet "ma 'ta će oni" iako su nas ponižili u Tampereu. Naravno da mogu nastaviti u istom ritmu, da ih uopšte pratiš i to bi sam znao.

Avatar
Madal
Postovi: 3584
Pridružen/a: 16 avg 2018, 11:58
Kontakt:

Re: BiH - Lihtenštajn/Armenija - BiH (05.09./08.09.)

Post Postao/la Madal » 13 jun 2019, 18:12

Kakva Grčka, raspad sistema im je totalni. Samo su nam nabili kompleksa i igračima, a evo vidim i navijačima. Završiti će mjesto ispred Lihtenštajna. To sto smo mi levatine pa smo prokockali 2-0 i sto ćemo se usrati kad budemo išli u Atinu, jer je eto pakleno gostovanje, ne znači da su jaki, čak šta više, izuzetno su loši.
Zbog tog vjerovatnog kiksa u Atini kad im budemo išli jer će se predstaviti kao da Brazilu na noge idemo, a ne ovim poluamaterima, ćemo i ispasti napokon iz ovih digitron kalkulacija.
I da ih uzmemo dole, dozvat će nas Finska ili Armenija. Sa ovakvim mentalitetom i selektorom nema šanse da uzmemo te 3-4 ozbiljnije tekme sto nam trebaju pri tim digitron kalkulacijama.
A ljudi slabo pamte to je ovde glavni problem
ko te jeb'o godinama **** te opet
-Beogradski sindikat

UPRAVA NAPOLJE!

Avatar
hurem
Postovi: 8592
Pridružen/a: 13 jul 2011, 21:28
Kontakt:

Re: BiH - Lihtenštajn/Armenija - BiH (05.09./08.09.)

Post Postao/la hurem » 13 jun 2019, 18:47

Grcka nam je glavni konkurent jos uvijek...to MOZDA nece biti jedino ako ne smijene selektora, a izvjesno je da hoce, a to ce se svakako pozitivno odraziti na kompletnu grcku reprezentaciju, kao i na 80% reprezentacija kada dodje novi selektor!
Istina da bih volio da ovaj ostane, pa da i dalje vlada rasulo, ali cisto sumnjam.
Grupa C lige nacija i pobjede Finske me ne interesuju...na jesen mogu pobijediti Lihtenstajna i mozda Armeniju...vise nikoga, u to sam ubijedjen 99%.
Pricate o Finskoj kao da je Belgija a istina je da ce u naredne 3 tekme protiv Grcke, Italije i BiH osvojiti 0-3 bodova maksimum, predvidjam im 1.

Avatar
Maestro
Postovi: 5963
Pridružen/a: 26 okt 2008, 03:54
Kontakt:

Re: BiH - Lihtenštajn/Armenija - BiH (05.09./08.09.)

Post Postao/la Maestro » 13 jun 2019, 19:08

Hurem
Cekaj kad grci odnesu tri poena iz finske okrenuce oni svi pricu opet. :rol:
Može Petev ostati sto godina, ali to više nema smisla. Ne znam možemo li više potonuti – jasan je Topić.

Tuta Petrov

Avatar
Vucevich
Postovi: 11246
Pridružen/a: 23 avg 2014, 15:50

Re: BiH - Lihtenštajn/Armenija - BiH (05.09./08.09.)

Post Postao/la Vucevich » 13 jun 2019, 19:10

Nije nam glavni konkurent niti to može biti kada su u totalnom raspadu i kada je Finska 5 boda ispred nas. Ne znam kako to uopšte možeš tvrditi, tabela govori sama za sebe u ovom slučaju.

Rutinski su riješili Armeniju 2-0 u Jerevanu, a kako sam već rekao na domaćem terenu imaju 7 pobjeda u nizu bez primljenog gola. Niko ne govori da su Belgija, samo što ih ti debelo podcjenjuješ iako su nas ponižili u Tampereu, ako ti to nije otvorilo oči onda ne znam šta će, nažalost imaš isti stav prema Finskoj što su imali i naši reprezentativci, zato su izgubili 2-0. Ne postoji nijedan argument zašto bi nam Grčka bila 'glavni konkurent' za drugo mjesto osim mahalskog nagađanja.
Maestro je napisao/la:Hurem
Cekaj kad grci odnesu tri poena iz finske okrenuce oni svi pricu opet. :rol:
Finska neće izgubiti kod kuće od Grčke, slobodno me citiraj poslije utakmice.

DrFilgud
Postovi: 7830
Pridružen/a: 17 apr 2017, 13:18
Kontakt:

Re: BiH - Lihtenštajn/Armenija - BiH (05.09./08.09.)

Post Postao/la DrFilgud » 13 jun 2019, 19:13

Grcka je realno losija nego ikada, Finska su "hokejasi" sa sjajnim mentalitetom i organizacijom.
Sve u svemu ispodprosjecne ekipe, nas problem je samo to sto smo losiji od njih. :mrgreen:

Avatar
Osim13
Postovi: 43672
Pridružen/a: 01 apr 2017, 23:06
Kontakt:

Re: BiH - Lihtenštajn/Armenija - BiH (05.09./08.09.)

Post Postao/la Osim13 » 13 jun 2019, 19:24

Rutinsko pišanje po sirotinji, gol razlika 2:0 i suverenih novih 6 bodova na povratak sigurne i mirne luke četvrtog mjesta.
MERCEDES - MISTRIJA - MIA SAN MIA

soko
Postovi: 3718
Pridružen/a: 21 jan 2009, 15:34
Kontakt:

Re: BiH - Lihtenštajn/Armenija - BiH (05.09./08.09.)

Post Postao/la soko » 13 jun 2019, 19:26

DrFilgud je napisao/la:Grcka je realno losija nego ikada, Finska su "hokejasi" sa sjajnim mentalitetom i organizacijom.
Sve u svemu ispodprosjecne ekipe, nas problem je samo to sto smo losiji od njih. :mrgreen:
Ako nase repka bude igrala kao protiv Italije onda su dobre sanse da odemo na EP. Ako bude nako zezancija, bez ikakvog motiva, trcanja kao protiv Finske onda pisi propalo.

Jedino je Besic trcao kao navijen protiv Finske, ostali se vukli po terenu.

Vidjecemo kako ce pripreme proci ovog ljeta.
Seo, Zuka, Ermin, Darko, Besic, Pjanic, Krunic, Gojak, Visca i Dzeko.
Vrancic, Dulja, Hajrovic sa klupe. I treba dati sansu Prevljaku jedno pola sata u Zenici da se Dzeko odmori.

Vidjecemo kako ce Stevanovic proci sad u prvoj ligi Svice, imao je jako dobru sezonu al je to opet druga liga.

Treba i Burnica zaganjati

Avatar
hurem
Postovi: 8592
Pridružen/a: 13 jul 2011, 21:28
Kontakt:

Re: BiH - Lihtenštajn/Armenija - BiH (05.09./08.09.)

Post Postao/la hurem » 13 jun 2019, 19:30

Vucevich
Ja se iskreno nadam da Grcka nece pobijediti u Finskoj i da ce zavrsiti nerijeseno jer bi nam to najbolje odgovaralo, da ostavimo Grke iza nas prije susreta u Atini u oktobru, a prestignemo Fince za 3 boda uz nadam se bolji medjusobni omjer.
Mene samo brine tekma u Armeniji...tu ako pobijedimo, jos cemo lakse Finsku na Bilinom polju akoBogda...nasi su dobili dobru pljusku i samo se mogu izdići nakon ovoga.
Niti jednog trenutka nisam podcijenio Finsku i govorio sam da ocekujem pobjedu jedino zahvaljujuci "domacem" terenu u Tampereu, medjutim izostala je očekivana podrska nasih navijaca...kiksom uopce nisam bio iznenadjen niti me dotakao...vec protiv Italije sam ocekivao upravo onakvu reakciju nasih igraca i bio sam ubijedjen u pozitivan rezultat, koji je eto nazalost izostao.
Dakle, uopce nisam iznenadjen kiksom u Finskoj, zbog zbog cjelokupnog spleta okolnosti... sok nakon Grcke, izostanci bitnih igraca, junski termin utakmice, motivacija, "lahko cemo", itd... ali isto tako sam vidio da ova Finska nema kapacitet da zavrsi 2.na kraju...naravno, ne iskljucujem tu mogucnost, ali dajem im manje sanse nego nama i Grcima.
To sto su pobijedili Armeniju u gostima ne znaci da ce ih jos lakse pobijediti kod kuce, naprotiv...
Izbrisi Lihtenstajn, ili upisi nama 6 bodova protiv njih a Fincima 3, pa ces vidjeti da je razlika zapravo 2 boda, a Finci nama dolaze u oktobru.

Naravno, sve su ovo kalkulacije i nagadjanja, ali itekako realne kalkulacije.
Zadnja izmjena: hurem, dana/u 13 jun 2019, 19:33, ukupno mijenjano 2 puta.

Avatar
Osim13
Postovi: 43672
Pridružen/a: 01 apr 2017, 23:06
Kontakt:

Re: BiH - Lihtenštajn/Armenija - BiH (05.09./08.09.)

Post Postao/la Osim13 » 13 jun 2019, 19:33

Šehić
Bičakčić Šunjić Zukanović Čivić
Cimirot Sarić Bešić
Višća Džeko Duljević

:bih:
MERCEDES - MISTRIJA - MIA SAN MIA

DrFilgud
Postovi: 7830
Pridružen/a: 17 apr 2017, 13:18
Kontakt:

Re: BiH - Lihtenštajn/Armenija - BiH (05.09./08.09.)

Post Postao/la DrFilgud » 13 jun 2019, 19:42

soko je napisao/la:
DrFilgud je napisao/la:Grcka je realno losija nego ikada, Finska su "hokejasi" sa sjajnim mentalitetom i organizacijom.
Sve u svemu ispodprosjecne ekipe, nas problem je samo to sto smo losiji od njih. :mrgreen:
Ako nase repka bude igrala kao protiv Italije onda su dobre sanse da odemo na EP. Ako bude nako zezancija, bez ikakvog motiva, trcanja kao protiv Finske onda pisi propalo.

Jedino je Besic trcao kao navijen protiv Finske, ostali se vukli po terenu.

Vidjecemo kako ce pripreme proci ovog ljeta.
Seo, Zuka, Ermin, Darko, Besic, Pjanic, Krunic, Gojak, Visca i Dzeko.
Vrancic, Dulja, Hajrovic sa klupe. I treba dati sansu Prevljaku jedno pola sata u Zenici da se Dzeko odmori.

Vidjecemo kako ce Stevanovic proci sad u prvoj ligi Svice, imao je jako dobru sezonu al je to opet druga liga.

Treba i Burnica zaganjati
Da generalno u kvalifikacijama igramo 50% utakmica sa kvalitetom i zalaganjem od preksinoc, isli bi na svako veliko takmicenje.
Ovo smo vec vidjeli, tri tekme odron, pa jedna dobra.
Rijetko se desava da tim koji u 4 utakmice osvoji 4 boda, u ostalih 6 osvoji 15. Tim prije sto smo kiksali protiv direktnih konkurenata.
Nije to nemoguce, ali ovaj selektor, igraci i odnos prema svemu ne obecavaju.

Prosinecki ignorise Hajrovica, Prcica, Vrancica, sta mislis da li ce se pozabaviti Burnicem? Da zauzme mjesto Saricu :nene:

Avatar
Vucevich
Postovi: 11246
Pridružen/a: 23 avg 2014, 15:50

Re: BiH - Lihtenštajn/Armenija - BiH (05.09./08.09.)

Post Postao/la Vucevich » 13 jun 2019, 19:49

Jednostavno ne vjerujem da ih možemo opet podcjeniti kao što smo već do sada uradili.

Ipak, ono što me najviše brine jeste to što Prosinečki ne zna kako da postavi igru kada igramo protiv ekipe gdje smo mi 'na papiru' favoriti, to smo vidjeli već prošlog Septembra protiv Sjeverne Irske i opet prošle sedmice protiv Finske, ništa se nije promjenilo jer iste greške pravimo 9 mjeseci kasnije. Zapravo, njegov stil igre je najefektivniji protiv ekipe kao što su Italija i Španija, što smo mogli vidjeti, ali nismo više u situaciji kao pod Papetom da možemo rutinski uzeti ove manje ekipe, zapravo se s njima trentno najviše mučimo i takvi bodovi nas obično koštaju plasmana.

soko
Postovi: 3718
Pridružen/a: 21 jan 2009, 15:34
Kontakt:

Re: BiH - Lihtenštajn/Armenija - BiH (05.09./08.09.)

Post Postao/la soko » 13 jun 2019, 19:51

Igrali smo mi prvih 30 minuta protiv Grcke cak i bolje nego protiv Italije, i sta onda bi?
Treba Lihtenstajn nabubati da momci dignu samopouzdanje i protiv Armenije pametno.

Tesko da ce pozvati Burnica, al treba nam takav igrac u buducnosti.

Avatar
DamirT
Postovi: 13647
Pridružen/a: 15 maj 2018, 19:20
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: BiH - Lihtenštajn/Armenija - BiH (05.09./08.09.)

Post Postao/la DamirT » 13 jun 2019, 20:34

De ba kakva Finska.Bolji smo mi definitivno.Protiv njih nije igrao Pjanic pa nam nije ko imao ni kreirat napade.Ne mozes ocekivat od Besica da kreira napade koji samo zna udarat.Kad dodju kod nas rutinski ce bit 2-0 za nas 100%
Puno love sam potrošio na piće, žene i auta. Ostatak sam spiskao.
G.B.

"Bruka i sramota. Dovidjenja" - Igor Kristic

Rona i Leao - Mjauuu 🐈

Devedesetka - 👏👏

Avatar
DevilsAdvocate
Postovi: 1569
Pridružen/a: 28 jan 2015, 17:31
Kontakt:

Re: BiH - Lihtenštajn/Armenija - BiH (05.09./08.09.)

Post Postao/la DevilsAdvocate » 13 jun 2019, 21:06

Osim13 je napisao/la:Šehić
Bičakčić Šunjić Zukanović Čivić
Cimirot Sarić Bešić
Višća Džeko Duljević

:bih:
Breathtaking :ljepota:
'I was young, I was survivin' the times. Waitin' for my moment, I was destined to shine..'

Odgovori

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: boatenkk, HZbec i 26 gostiju.