BVB: Transferi i glasine

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,hammers,geronimo

Avatar
Maestro
Postovi: 5963
Pridružen/a: 26 okt 2008, 03:54
Kontakt:

Re: BVB: Transferi i glasine

Post Postao/la Maestro » 15 jun 2019, 15:04

kraljttbvb je napisao/la:Sta ce im Humels :puke: :puke: :thumbdown: :thumbdown:

Otisao si u Bajern, ne trebas nam vise :twisted:

Saurman
Proslo je vrijeme klauzula i uzimanja dzaba igraca :wave:
Otisli su kagawa, sahin, götze itd pa su opet se vratili. Samo sto bi sad slucaj bio da vracate igraca koji stvarno moue odma pojacati ekipu jer je klasa od igraca. Ovi drugi sto su se vracali nisu donijeli nista.
A sto se sancha tice. Nadam se da nece nikad u bayern. Jer opet slusati izgovore kako bayern krade igrace od konkurencije nema potrebe. I ako bvb ima dosta vise transfera od konkurencije u zadnje vrijeme.
A siguran sam da ce bvb sve uciniti da sancho ne ode u bayern sto je razumljivo nakon svi poraza koje su dozivili od bayerna.
Može Petev ostati sto godina, ali to više nema smisla. Ne znam možemo li više potonuti – jasan je Topić.

Tuta Petrov

Avatar
Saurman
Postovi: 29504
Pridružen/a: 22 avg 2009, 20:08
Lokacija: Alpha Centauri
Kontakt:

Re: BVB: Transferi i glasine

Post Postao/la Saurman » 15 jun 2019, 19:39

kraljttbvb je napisao/la:
Saurman
Proslo je vrijeme klauzula i uzimanja dzaba igraca :wave:
Džabe došao samo Lewandowski i to zato što nije htio produžiti ugovor.Ostali nisu imali klauzule.
1974---1975---1976---2001---2013---2020

Avatar
kraljttbvb
Postovi: 7421
Pridružen/a: 28 dec 2011, 16:32
Kontakt:

Re: BVB: Transferi i glasine

Post Postao/la kraljttbvb » 15 jun 2019, 20:02

Saurman je napisao/la:
kraljttbvb je napisao/la:
Saurman
Proslo je vrijeme klauzula i uzimanja dzaba igraca :wave:
Džabe došao samo Lewandowski i to zato što nije htio produžiti ugovor.Ostali nisu imali klauzule.
Ne mislim bukvalno za 0 eura :!:

Uzeti Gecea za 35 miliona na njegovom vrhuncu je momacka kradja. I Humelsa da se prodalo bilo kojem Englezu, dobilo bi se puno vise para...
Kad rušiš kuću, napisao je svojevremeno pjesnik, možeš da zoveš koga hoćeš, ali kada je podižeš, moraš da zoveš majstore.

Avatar
Saurman
Postovi: 29504
Pridružen/a: 22 avg 2009, 20:08
Lokacija: Alpha Centauri
Kontakt:

Re: BVB: Transferi i glasine

Post Postao/la Saurman » 15 jun 2019, 21:10

kraljttbvb je napisao/la:
Uzeti Gecea za 35 miliona na njegovom vrhuncu je momacka kradja. I Humelsa da se prodalo bilo kojem Englezu, dobilo bi se puno vise para...
Pa Gotze,Hummels kao i Lewandowski su mogli birati gdje će igrati jel' Bayern kriv što nisu otišli van Njemačke. :? Kažu Bayern platio eto drugi ne bi platili nego bi im ponudili vreću brašna,hurme i 2L ulja.
1974---1975---1976---2001---2013---2020

Avatar
Maestro
Postovi: 5963
Pridružen/a: 26 okt 2008, 03:54
Kontakt:

Re: BVB: Transferi i glasine

Post Postao/la Maestro » 15 jun 2019, 22:01

kraljttbvb je napisao/la:
Saurman je napisao/la:
kraljttbvb je napisao/la:
Saurman
Proslo je vrijeme klauzula i uzimanja dzaba igraca :wave:
Džabe došao samo Lewandowski i to zato što nije htio produžiti ugovor.Ostali nisu imali klauzule.
Ne mislim bukvalno za 0 eura :!:

Uzeti Gecea za 35 miliona na njegovom vrhuncu je momacka kradja. I Humelsa da se prodalo bilo kojem Englezu, dobilo bi se puno vise para...
Pa da su englezi il spanjolci dosli po götze mislis da bi vise platili?
Dobiti brandta za 25 miliona danas kad su cijene dosta vece nego kad je götze prelazio se onda moze isto navest kao kradza. Ali nije kradza posto niko ne tjera klubove da pristaju na te klauzule.
Može Petev ostati sto godina, ali to više nema smisla. Ne znam možemo li više potonuti – jasan je Topić.

Tuta Petrov

schickeria
Postovi: 2078
Pridružen/a: 06 jul 2016, 11:47
Kontakt:

Re: BVB: Transferi i glasine

Post Postao/la schickeria » 16 jun 2019, 11:20

Gotze je imao klauzulu 37 miliona... Handgeld je sve, dogovoris sa igracem i agentom i tako ucinis pritisak na klub da ga mora prodati. Mi to vec radimo sa havertzom

Avatar
ledar
Postovi: 3814
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: BVB: Transferi i glasine

Post Postao/la ledar » 16 jun 2019, 15:07

schickeria je napisao/la:Gotze je imao klauzulu 37 miliona... Handgeld je sve, dogovoris sa igracem i agentom i tako ucinis pritisak na klub da ga mora prodati. Mi to vec radimo sa havertzom
To ide ako je u pitanju slabiji klub i 1-2 godine ostatka ugovora. Inače je to tripartitni sporazum (kupac, prodavač, igrač). Havertz ima ugovor do 2022. i tu je drukčija priča nego sa Brandtom. Inače, Brandt je odlično i pravovremeno odigran, svaka čast, Manu i Totać se ljute al ko gubi ima pravo da se ljuti.

schickeria
Postovi: 2078
Pridružen/a: 06 jul 2016, 11:47
Kontakt:

Re: BVB: Transferi i glasine

Post Postao/la schickeria » 16 jun 2019, 15:16

ledar je napisao/la:
schickeria je napisao/la:Gotze je imao klauzulu 37 miliona... Handgeld je sve, dogovoris sa igracem i agentom i tako ucinis pritisak na klub da ga mora prodati. Mi to vec radimo sa havertzom
To ide ako je u pitanju slabiji klub i 1-2 godine ostatka ugovora. Inače je to tripartitni sporazum (kupac, prodavač, igrač). Havertz ima ugovor do 2022. i tu je drukčija priča nego sa Brandtom. Inače, Brandt je odlično i pravovremeno odigran, svaka čast, Manu i Totać se ljute al ko gubi ima pravo da se ljuti.
Brandt je imao klauzulu 25 miliona eura.

Avatar
Desperado09
Postovi: 1683
Pridružen/a: 08 jun 2015, 18:29
Kontakt:

Re: BVB: Transferi i glasine

Post Postao/la Desperado09 » 16 jun 2019, 18:33

Izgleda da će Hummels do kraja naredne sedmice biti ponovo crno - žuti. Ugovor do 2022. Plata 10 mil. 2 mil manja nego u Bauernu.

Akanji, Diallo, Hummels, Zagadou, Balerdi, Toprak.

Toprak će biti prodan. Dialla je tražio PSG, ali sumnjam da ćemo ga pustiti, posebice ako Guerreiro bude prodan Barci jer tada će Diallo biti i Schulzov backup. Zagadou i Balerdi će čekati svoju priliku iza trojca Akanji, Hummels, Diallo iako je Zagadou stoper sa najvećim postotkom osvojenih duela lige on još mora pure jesti i učiti od iskusnijih.

Avatar
AmirBvB
Postovi: 1075
Pridružen/a: 13 maj 2013, 19:38
Kontakt:

Re: BVB: Transferi i glasine

Post Postao/la AmirBvB » 16 jun 2019, 20:09

Na stranu što malo pišamo sebi u usta sa eventualnom dovođenjem Hummelsa, ovo su loše vijesti za naše štopere.

Lično meni jedna od najpozitivnijih stvari u vezi naše ekipe su ti mladi štoperi, puni potencijala kojima samo fali iskustvo.

Diallo, Akanji su meni već dorasli da budu strašan duo (samo yebiga, Diallo je tako bačen potencijal kada se stavi na lijevog beka, Favre, yebo te otac, radije yebenog Passlacka vrati), Zagadou tek napunio 20 a već je fizička zvijer, pokazao je da zna dosta, samo treba iskustva.... njihova pozicija je najriskantnija i greške se skupo plaćaju, ali to je meni sasvim ok.

Na Balerdija bacene ogromne pare s obzirom na nase standarde, nije vidio minute sa prvim timom...valjda je ovo trebala biti sezona kada ce uklopiti sa ekipom?

Hummels ce tu samo poyebati stvari... ajde sto ce imati belaja sa navijacima, ko zna kako ce ga prihvatiti neki stariji igraci koji su bili tu kad je on izdao ekipu (Reus, Pišonja, Schmelle ako ga ne sutne Favre iz ekipe), nego to znaci jedan igrac kojem je prime prosao zauzimati mjesto mladjima.

Toprak je igrac sa godinama iskustva u Bundeski, kad god je igrao po mom misljenju je bio solidan, jos se cini da mu odgovara ovakva uloga u klubu, zasto poremetiti sve to? Kretenska odluka, nadam se da ce ovo propasti.

Avatar
Desperado09
Postovi: 1683
Pridružen/a: 08 jun 2015, 18:29
Kontakt:

Re: BVB: Transferi i glasine

Post Postao/la Desperado09 » 16 jun 2019, 20:29

Ne slažem se da mu je prošao prime. To su najbolje godine za sve igrače posebice za stopere. Prošle sezone ili bar drugi dio sezone najbolji stoper u Bauernu. Po kickeru najbolje ocijenjen stoper lige. Uostalom dobio je samo 3 godine ugovora. Tako da je i to odlično.

Slažem se s tim da je šteta što će neki mladi stoper dobiti manju minutažu, ali na stranu emocije. Mlada odbrana nas je koštala titule. To je činjenica. Treba nam iskustvo. Isto kao što smo s Witselom pogodili tako će i ovo biti pogodak ako se ostvari. Vazda smo kukali kako dovodimo samo mlade igrače koji nemaju iskustvo za titule, sad kad tražimo iskustvo i to ne valja.

Klare
Postovi: 4302
Pridružen/a: 24 jun 2010, 12:28

Re: BVB: Transferi i glasine

Post Postao/la Klare » 16 jun 2019, 22:14

Humels je i dalje najbolji stoper lige i sigurno top5 stopera na svijetu. Imao je oscilacije zadnje dvije godine, ali uvijek se vraćao i pokazao zašto je najbolji stoper u ligi.
Bayern radi čudan potez jer će Borusija sa Humelsom sigurno biti puno opasna za titulu. A pogotovo kad se sagleda malo šira slika sada će Borusija u svakoj liniji imati top igrača Humels-Witsel-Reus. Mislim da ih ovaj put samo povrede mogu zaustaviti u pohodu na titulu.
Ovakav igrač će donijeti veliku prevagu i stabilnost što je ove sezone falilo.
Još su mi u glavi one nestvarne sezone Humelsa kod Klopa, a posebno sezona kod Tuchela. Kako je tu prekucao ovu igru. Velike su šanse da opet to ponovi, Bayern bespotrebno komplikuje stvar.

Avatar
kraljttbvb
Postovi: 7421
Pridružen/a: 28 dec 2011, 16:32
Kontakt:

Re: BVB: Transferi i glasine

Post Postao/la kraljttbvb » 17 jun 2019, 00:16

Čim njega Bajern prodaje, ima tu nešto.

Humels je i u BVB-u igrao toplo-hladno. Često bi odigrao ko najbolji stoper na svijetu, a onda pogriješi ko zadnji amater...

Otiso si u Bajern, mi trpili poniženja,
sada nam ne trebaš, zato doviđenja :wave: :mrgreen:
Kad rušiš kuću, napisao je svojevremeno pjesnik, možeš da zoveš koga hoćeš, ali kada je podižeš, moraš da zoveš majstore.

Avatar
Desperado09
Postovi: 1683
Pridružen/a: 08 jun 2015, 18:29
Kontakt:

Re: BVB: Transferi i glasine

Post Postao/la Desperado09 » 17 jun 2019, 08:20

Ne prodaje njega Bauern jer to želi, nego je ovdje riječ o Hummelsovoj želji da ide iz Bauerna i da se vrati u BVB (Bild). Naravno da neće držati nezadovoljnog igrača u timu koji ne želi tu biti. Otišao je kao zmija, ali može ponovo osvojiti srca kad doprinese titulama.

Avatar
Illmatic09
Postovi: 1526
Pridružen/a: 11 feb 2014, 18:14
Kontakt:

Re: BVB: Transferi i glasine

Post Postao/la Illmatic09 » 17 jun 2019, 13:17

Ja sam pročitao da je glavni razlog Tuchel, ako on bude novi trener Bayerna?

Pale_Companion
Postovi: 4372
Pridružen/a: 04 maj 2011, 17:30
Lokacija: Blashyrkh
Kontakt:

Re: BVB: Transferi i glasine

Post Postao/la Pale_Companion » 18 jun 2019, 12:49

Hummels :facepalm:

Na stranu da je Mats jedan od najboljih stopera lige, ali ima li vodstvo kluba obraz i dostojanstvo ?
Agieren statt reagieren

Avatar
Desperado09
Postovi: 1683
Pridružen/a: 08 jun 2015, 18:29
Kontakt:

Re: BVB: Transferi i glasine

Post Postao/la Desperado09 » 19 jun 2019, 14:07

Izgleda da je dns potvrda Hummelsa. Čak 38 mil piše kicker.

Oko 30 je fixna cifra. Ostalo su bonusi.

Slabimo konkurenciju :rol:

Avatar
LlullSergio
Postovi: 4752
Pridružen/a: 10 dec 2018, 23:16
Lokacija: Chamartin
Kontakt:

Re: BVB: Transferi i glasine

Post Postao/la LlullSergio » 19 jun 2019, 16:34

Evo zavrseno,koja je cifra u pitanju ?

30 ?

Avatar
Desperado09
Postovi: 1683
Pridružen/a: 08 jun 2015, 18:29
Kontakt:

Re: BVB: Transferi i glasine

Post Postao/la Desperado09 » 19 jun 2019, 16:35

30,5 - 31,5 je fixno. 6-7 bonusi za Hummelsa.

Philipp u poodmaklim pregovorima sa Wolfsburgom.

Avatar
Illmatic09
Postovi: 1526
Pridružen/a: 11 feb 2014, 18:14
Kontakt:

Re: BVB: Transferi i glasine

Post Postao/la Illmatic09 » 19 jun 2019, 16:56

Imam osjećaj da će se opet bez pravog napadača ući u sezonu, možda će dovesti nekog talenta i to je to ili će Isaku dati priliku. Previše se para bacilo do sad za još neki ozbiljan transfer.

EDIT: Otišao je Isak.

Odgovori

Natrag na “BV Borussia Dortmund”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 9 gostiju.