Dallas Mavericks

Where amazing happens.

Moderatori/ce: KK_Bosna,CashMan,kad_kako,Pasha

Avatar
dirkules
Postovi: 4442
Pridružen/a: 19 dec 2014, 19:05
Kontakt:

Re: Dallas Mavericks

Post Postao/la dirkules » 07 feb 2019, 02:35

Lijep introduce press KP-a od prije dva dana, naravno nije moglo proci bez novinara iz NY i njihovih interesovanja. Polahko su izasli i neki detalji trade requesta, Kristapsov brat Janis koji mu je agent dostavio pozeljne destinacije: Spurse, Raptorse, Netse i Clipperse. Logicno je bilo pitanje long terma sa nama: Porzingis asked of plan to sign long-term w #Mavs .. @mcuban jumps in to say, ‘I can answer that for you - yes.’ KP adds: ‘We’re on the same page.’
Tokom pressa i Rick je spomenuo Janisa i cijeli tim oko koji je bitan faktor za dalju buducnost. Naravno pare su pare, potpisat QO, odigrat dobru sezonu sa ciljem PO i uzeti 154mil.ako zdravlje posluzi. Donnie i Mark su o njemu sanjali jos u noci drafta '15 kao visokog koji ce zamijeniti Dirka i ovo je bio zicer bez obzira na povredu.
Treba sacekati i sutrasnji deadline jer bi moglo biti jos promjena. Vjerovatno ce Kingsi biti agresivniji oko Barnesa, na potezu je FO.
Garavi Zeko M-84, Sultan M-84, Plavi Princ T-55, T-55, Transporter BVP-80

Avatar
dirkules
Postovi: 4442
Pridružen/a: 19 dec 2014, 19:05
Kontakt:

Re: Dallas Mavericks

Post Postao/la dirkules » 07 feb 2019, 04:46

Kao sto rekoh, Hare u Kingse za Jacksona i Randolpha sto daje mislim 30mil cap spacea na ljeto. Do veceras ce se i Powell negdje poslat :D
Garavi Zeko M-84, Sultan M-84, Plavi Princ T-55, T-55, Transporter BVP-80

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Dallas Mavericks

Post Postao/la Drape » 07 feb 2019, 22:45

Dallas je sad prvi favorit da dugoročno postane "najzabavnija" ekipa za gledati. Barem za nas iz Europe.

Avatar
anonymousHD
Postovi: 8677
Pridružen/a: 05 nov 2010, 09:56
Lokacija: 72000, Bistua Nova, BiH
Kontakt:

Re: Dallas Mavericks

Post Postao/la anonymousHD » 07 feb 2019, 22:57

Imaju finih para za ljeto, valjjda dovedu nekoga dobrog ko će odgovarati KP i Dončiću.

Avatar
dirkules
Postovi: 4442
Pridružen/a: 19 dec 2014, 19:05
Kontakt:

Re: Dallas Mavericks

Post Postao/la dirkules » 10 apr 2019, 09:05

Duga i teška noć, ne možeš sebi doći od emocija. Ono znaš da će to doći, dočekati pribrano ali džaba sve...
Sjećam se, 2002. ja klinac, 7 godina, Indianapolis, plavušan visok do neba pogađa što drugi ne umiju, igra za tamo neki Dallas. Vodi Njemačku do 3.mjesta, MVP turnira iako tad ne znaš šta je to. Zaljubio sam se u taj skok šut, izlaziš na koš, obruč od felge, oponašaš svaki pokret, izbačaj...sve. Iste godine, HRT3 prenosi NBA mada je to bilo ili Sacramento ili LA prvi put gledam Dallas zbog njega i zbog njega počinjem navijati za isti. U međuvremenu, satelitska se nabavila, skontao ko prenosi NBA, stotine i stotine noći bez sna gledajući njega i ovu franšizu. Njegov poster iz Super Košarke i sad je tu, uspomena na idola, heroja...Gledajući uvu ceremoniju suze same idu, eh taj one leg fadeaway. Mark sa iznenađenjem Birda, Pippena, Barkleya, Kempa je na veličanstven način odao priznanje mada je falio MJ kako i Dirk reče No.1. Kapa dole cijeloj franšizi i gradu. Još samo statua fadeawaya ispred AAC-a. All Star, Superstar, MVP, NBA Champion, i još mnogo toga, bio i ostao. Junak iz djetinjstva, razlog ljubavi prema ovoj igri, ovoj franšizi, jedan od najvećih ikada, hvala ti #41 Dirk Nowitzki :plac: :bow:
Garavi Zeko M-84, Sultan M-84, Plavi Princ T-55, T-55, Transporter BVP-80

Avatar
S-Y-L-A-R
Postovi: 8763
Pridružen/a: 08 avg 2009, 18:17
Lokacija: Zenica
Kontakt:

Re: Dallas Mavericks

Post Postao/la S-Y-L-A-R » 10 apr 2019, 10:38

Jedan jedini! Iako se znalo od prije, do zadnje domaće utakmice nije javno potvrdio da je to to. Bez povorki, bez dodatnih ceremonija itd. Odlazi onako kako je i došao, skromno prije svega. Svašta nešto je u životu lako. Dati 30k poena, biti all star 14 puta, odigrati 21 sezonu u NBA, odigrati 21 sezonu sa jednom ekipom, osvojiti MVP nagradu, ući u 50-40-90 klub, donijeti prvu titulu organizaciji i gradu te postati ubjedljivo najveći te iste organizacije. Ali postoji nešto što samo rijetki mogu, a to je promjeniti igru i dati joj novu dimenziju. Jedan od rijetkih, jedan od besmrtnih! Hvala na svemu! 41.21.1.
:salut:
41.21.1.

25.05.2013. - First treble
23.08.2020. - First (*) treble
11-0-0. The first team ever to win the Champions League with a perfect record. #HansiFlick

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25219
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: Dallas Mavericks

Post Postao/la NEZALAGANJE » 10 apr 2019, 11:16

Ode Dirk,kako i idu pravi i skromni velikani ove igre,koji su svjesni da njihov tim ne igra sezonu samo zbog njih.

Pozdrav majstore,ne mogu reci da sam uvijek uzivao gledajuci te(zbog velikog rivalstva sa SAom),ali si bio IGRACINA i veceras cu te,u tvojoj zadnjoj tekmi(kakve li koincidencije,bas u SAu) gledati s gustom.Respekt!!

filip13
Postovi: 38008
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Dallas Mavericks

Post Postao/la filip13 » 12 apr 2019, 15:03


Avatar
dirkules
Postovi: 4442
Pridružen/a: 19 dec 2014, 19:05
Kontakt:

Re: Dallas Mavericks

Post Postao/la dirkules » 13 apr 2019, 20:25

The Defining Moments of Dirk
Garavi Zeko M-84, Sultan M-84, Plavi Princ T-55, T-55, Transporter BVP-80

Avatar
Napapijri
Postovi: 4579
Pridružen/a: 02 jan 2019, 15:41
Kontakt:

Re: Dallas Mavericks

Post Postao/la Napapijri » 19 jun 2019, 17:22

Pozdrav,

Da se i ja prijavim kao neko ko forsira Mavse vec preko 15 godina. Nadam se da cemo cesce pisati na ovoj temi, prije svega radi sezone ispred nas, a od koje ocekujem mnogo. Opasno se spominje Beverly, koji je jedini za sada potvrdio sastanak sa Mavsima. Od ranije se vec spominje Kemba, iako sumnjam da ce propustiti da naplati petogodisnji max od Charlottea.

Licno, prezadovoljan bih bio ako bi potpisali Brogdona (s kojime se povezujemo) i nekog 3&D igraca tipa Ariza.

Idealan scenarij bi bio potpisivanje Butlera, a nesto ispod cega ne bih ni pomisljao je neki trio tipa Beverly, Aminu, Robin Lopez.
For those who have been involved, no explanation is needed. For those who haven't, no explanation is possible.

Avatar
dirkules
Postovi: 4442
Pridružen/a: 19 dec 2014, 19:05
Kontakt:

Re: Dallas Mavericks

Post Postao/la dirkules » 19 jun 2019, 17:44

Napapijri je napisao/la:Pozdrav,

Da se i ja prijavim kao neko ko forsira Mavse vec preko 15 godina. Nadam se da cemo cesce pisati na ovoj temi, prije svega radi sezone ispred nas, a od koje ocekujem mnogo. Opasno se spominje Beverly, koji je jedini za sada potvrdio sastanak sa Mavsima. Od ranije se vec spominje Kemba, iako sumnjam da ce propustiti da naplati petogodisnji max od Charlottea.

Licno, prezadovoljan bih bio ako bi potpisali Brogdona (s kojime se povezujemo) i nekog 3&D igraca tipa Ariza.

Idealan scenarij bi bio potpisivanje Butlera, a nesto ispod cega ne bih ni pomisljao je neki trio tipa Beverly, Aminu, Robin Lopez.
Pozdrav i tebi, dobro nam došao. Rijetko se piše ovdje a i malo nas ima te su rezultati takvi kakvi jesu. Kako se svaki FA približava očekivanja rastu, tako i sa sezonom, al se onda vratimo u normalu, zato se slabo piše. Puno se imena spominje, realnost je takva da velike ribe neće biti. Kada je već tako onda Brogdon bi bio idealan igrač, iskreno za nas bolji fit bi bio Brogdon od Kembe, to je barem moje mišljenje. Piši kada si tu :salut:
Garavi Zeko M-84, Sultan M-84, Plavi Princ T-55, T-55, Transporter BVP-80

Avatar
S-Y-L-A-R
Postovi: 8763
Pridružen/a: 08 avg 2009, 18:17
Lokacija: Zenica
Kontakt:

Re: Dallas Mavericks

Post Postao/la S-Y-L-A-R » 19 jun 2019, 17:48

slika
Ne treba nam play, daj centra radije. :kafa:
41.21.1.

25.05.2013. - First treble
23.08.2020. - First (*) treble
11-0-0. The first team ever to win the Champions League with a perfect record. #HansiFlick

Avatar
Napapijri
Postovi: 4579
Pridružen/a: 02 jan 2019, 15:41
Kontakt:

Re: Dallas Mavericks

Post Postao/la Napapijri » 19 jun 2019, 18:05

Brunson je hidden gem sto bi rekli Amerikanci, ali bojim se da bi zbog manjka brzine bili rasturani na vanjskim pozicijama. Kombinacija Brunson - Luka/THJ je odbrambeno jako, jako slaba. Nama treba PG koji ne trazi loptu, a igra dobru odbranu. Moze i Brunson na PG, ako recimo dovedemo nekog 3&D SG koji igra solidnu odbranu barem. Mozda nekoga kao Brogdon koji moze igrati SG, eventualno Jeremy Lamb, naravno idealno Klay Thompson. Radije bih ipak nekog odbrambenog PG, a da Luka igra SG, pa da pokusamo sa DFS na SF.
Moj neki realan scenarij bi bio:

Beverly/Brunson
Luka/THJ
Bogdanovic/Jackson
Porzingis/Maxi
Powell/Robin Lopez
For those who have been involved, no explanation is needed. For those who haven't, no explanation is possible.

Avatar
dirkules
Postovi: 4442
Pridružen/a: 19 dec 2014, 19:05
Kontakt:

Re: Dallas Mavericks

Post Postao/la dirkules » 19 jun 2019, 18:07

Bucksi će dati max Middletonu sad je pitanje hoće li all in i sa Brogdonom. Nama bi dobro došlo imati njega i kao dobrog spot up šutera a i pored DFS defanzivca na perimetru. Momak je šutirao 50-40-90 ovu sezonu, eh sad koliko je dovoljno ponuditi a da nije max a još da i Bucksi ga puste. Brzo će se znati. @S-Y-L-A-R Kakvog bi centra? Bilo je razgovora za trade Capele ali ništa konkretno, ili bi Vučevića? Meni ne miriše, pogotovo nakon ovog PO, nije mi za max nikako.
Garavi Zeko M-84, Sultan M-84, Plavi Princ T-55, T-55, Transporter BVP-80

Avatar
Napapijri
Postovi: 4579
Pridružen/a: 02 jan 2019, 15:41
Kontakt:

Re: Dallas Mavericks

Post Postao/la Napapijri » 19 jun 2019, 18:17

18 bi trebalo biti dovoljno da se Brogdon preuzme. Oni imaju dosta FA, ne mogu sve produziti. Mirotic, Lopez, Hill...

Sta mislis o kombinaciji pod kosem: Maxi, KP, Powell i recimo Ed Davies kao odlican backup defanzivac i skakac? Za mene je to odlican frontcourt koji moze preuzeti sve u defanzivi, a da pri tome ostane zastita obruca u vidu KP i Daviesa. S tim sto bi ofanzivno bili zaista dobri jer svi osim Daviesa mogu siriti reket (nadam se da ce Powell nastaviti kao posljednja 2 mjeseca prosle sezone).
For those who have been involved, no explanation is needed. For those who haven't, no explanation is possible.

Avatar
S-Y-L-A-R
Postovi: 8763
Pridružen/a: 08 avg 2009, 18:17
Lokacija: Zenica
Kontakt:

Re: Dallas Mavericks

Post Postao/la S-Y-L-A-R » 19 jun 2019, 18:20

Ma opušteno, poštujem ja Brogdona i ne bih imao ništa protiv, samo digresija da već imamo zrelog playa koji nije skup a pokazao je da je dobar fit uz Luku. :)
Što se tiče centra i ispomoći za KP-a, recimo da bih bio prezadovoljan Horfordom, ali je ogromno pitanje da li vrijedi dati mu ove 4 godine koje traži u ovim godinama. Capela isto nije loša opcija s obzirom na defanzivu i godine, ali je po meni precijenjen(previše nedostataka ofanzivno za platu koju ima) i više sam za neke jeftinije opcije. Vučevića ni ja ne prizivam. Cousins je i dalje zanimljiva opcija, ali preveliki rizik držati dva visoka nakon takvih povreda. Baš se mučio sad sa Warriorsima iako se vidi da zna. Generalno, ne treba nešto specijalno, kombinacije sa Powellom i Maxijem će biti sasvim dovoljne uz nekog tipa Robina Lopeza. Pred nama je, vidjeti ćemo kako se kreće tržište.
41.21.1.

25.05.2013. - First treble
23.08.2020. - First (*) treble
11-0-0. The first team ever to win the Champions League with a perfect record. #HansiFlick

Avatar
dirkules
Postovi: 4442
Pridružen/a: 19 dec 2014, 19:05
Kontakt:

Re: Dallas Mavericks

Post Postao/la dirkules » 19 jun 2019, 18:40

Isto sam pomislio sinoć za Horforda, ne postoji bolji fit uz KP od njega, ali žali Bože godina, previše je to. Imamo rollera i lob prijetnju u Powellu, Kleber širi i igra odbranu, perfektno za drugu petorku kao što su i ove sezone na početku igrali, bili su baš odlični i bio je tu neki klik. Definitivno jedan fini centar defanzivnog karaktera za pristojne pare, McGee mi je želja ili Dedmon, a mogu i ova dvojica.
Garavi Zeko M-84, Sultan M-84, Plavi Princ T-55, T-55, Transporter BVP-80

Avatar
Napapijri
Postovi: 4579
Pridružen/a: 02 jan 2019, 15:41
Kontakt:

Re: Dallas Mavericks

Post Postao/la Napapijri » 19 jun 2019, 19:02

Jedan igrac koji se provlaci ispod radara, a po meni bi bio mogao biti i jeftinija, podjednako dobra, opcija od Beverlya - Tomas Satoransky. Ima visinu, brzinu i jako inteligentan igrac. Odigrao je odlicno nakon pada Walla, ne zahtijeva toliko loptu, a jako je zahvalan igrac. Ne bih se bunio protiv kombinacije Brunson/Satoransky.
For those who have been involved, no explanation is needed. For those who haven't, no explanation is possible.

Avatar
anonymousHD
Postovi: 8677
Pridružen/a: 05 nov 2010, 09:56
Lokacija: 72000, Bistua Nova, BiH
Kontakt:

Re: Dallas Mavericks

Post Postao/la anonymousHD » 19 jun 2019, 21:40

Sve može, samo nemoi Capelu, molim te.

Avatar
dirkules
Postovi: 4442
Pridružen/a: 19 dec 2014, 19:05
Kontakt:

Re: Dallas Mavericks

Post Postao/la dirkules » 20 jun 2019, 23:59

Čitam od jednog izvora bliskog franšizi kako je dream lineup:
PG-Kemba
SG-Luka
SF-Warren
PF-KP
C-Powell
Na kraju ispade dobro što Warren ode u Pacerse, ovaj neki san od petorke bi bio katastrofalan defanzivno, nemaš defanzivca na perimetru, a kad imaš Kembu potrebna su ti dvojica za nešto više na ovakvom zapadu. Ofanzivno bi bili brutalni, ali bi primali 120ppg. Kemba je želja broj 1 čini se, meni se ne sviđa taj izbor, pogotovo znajući da Luka i Brunson su bili jedan od najlošijih backourta defanzivno, a ovaj je još lošiji od Jalena.
Garavi Zeko M-84, Sultan M-84, Plavi Princ T-55, T-55, Transporter BVP-80

Odgovori

Natrag na “NBA”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 18 gostiju.