Pomoc u vezi PC-a

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Avatar
SiamoNoi
Postovi: 25684
Pridružen/a: 04 maj 2012, 15:23
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la SiamoNoi » 23 jun 2019, 18:02

Dakle ovako...Poceo me zezat komp...blicala tipka za paljenje svakih par sekundi kad bi ga htio upalit i tih par sekundi uvijek iznova se pokusava zavrtit ventilator iza,al se nije mogao upalit.Prvi dan stisnem da ga upalim i ostavim tako da blica i upalio se sam nakon nekih pol sata.Radilo sve normalno.Drugi dan opet isto.Preko sat vremena ga ostavio da se pali i nista na kraju,izgasio se skroz.On ga je brat otvorio i valjda resetirao onu cmos bateriju i nakon toga se palio iz prve,al sad monitor ne bi uopce reagirao kao da nije spojen uopce.Kaze mi neki lik koji se bavi tim kao da bi mogao modul grafičke na matičnoj bit po njegovom misljenju i da ga nosim na dijagnozu u servis pa da oni točno vide.

I ništa,odnio ga u servis kad tamo ga upale odmah i kazu da je zapravo sve u redu sa njim jedino je "1 slot defekt" valjda na matičnoj,ali radi sve normalno bez toga i da ako mi treba hitno mogu ga nosit doma,a ako ne neka ostavim kod njih pa ce to riješit kroz mjesec dana.Rekoh nema šanse da mjesec dana čekam,ako radi sve normalno nosim ga doma pa cu ga odnijet prije nego izvan grada odem na neko vrijeme kroz koji tjedan.Jos pitam lika jel to sad to i mogu ga normalno upalit kad dođem doma i kaze on da,sve je u redu sa njim.I ne naplate mi tu dijagnozu jer eto sve je ispravno i nemaju šta naplatit kad nista zapravo nisu ni radili.

I dođem doma kad ono opet nista.Sad uopce ne reagira na paljenje,mrtav.Monitor i dalje u istom stanju mi pokazuje ono analog/digital i ne reagira uopce.Provjerena i ispravnost svih uticnica i monitora,sve je ispravno što se tog tiče.

Ima netko neku ideju?

Avatar
harden
Postovi: 23526
Pridružen/a: 20 avg 2015, 00:17
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la harden » 23 jun 2019, 18:04

SiamoNoi je napisao/la:Dakle ovako...Poceo me zezat komp...blicala tipka za paljenje svakih par sekundi kad bi ga htio upalit i tih par sekundi uvijek iznova se pokusava zavrtit ventilator iza,al se nije mogao upalit.Prvi dan stisnem da ga upalim i ostavim tako da blica i upalio se sam nakon nekih pol sata.Radilo sve normalno.Drugi dan opet isto.Preko sat vremena ga ostavio da se pali i nista na kraju,izgasio se skroz.On ga je brat otvorio i valjda resetirao onu cmos bateriju i nakon toga se palio iz prve,al sad monitor ne bi uopce reagirao kao da nije spojen uopce.Kaze mi neki lik koji se bavi tim kao da bi mogao modul grafičke na matičnoj bit po njegovom misljenju i da ga nosim na dijagnozu u servis pa da oni točno vide.

I ništa,odnio ga u servis kad tamo ga upale odmah i kazu da je zapravo sve u redu sa njim jedino je "1 slot defekt" valjda na matičnoj,ali radi sve normalno bez toga i da ako mi treba hitno mogu ga nosit doma,a ako ne neka ostavim kod njih pa ce to riješit kroz mjesec dana.Rekoh nema šanse da mjesec dana čekam,ako radi sve normalno nosim ga doma pa cu ga odnijet prije nego izvan grada odem na neko vrijeme kroz koji tjedan.Jos pitam lika jel to sad to i mogu ga normalno upalit kad dođem doma i kaze on da,sve je u redu sa njim.I ne naplate mi tu dijagnozu jer eto sve je ispravno i nemaju šta naplatit kad nista zapravo nisu ni radili.

I dođem doma kad ono opet nista.Sad uopce ne reagira na paljenje,mrtav.Monitor i dalje u istom stanju mi pokazuje ono analog/digital i ne reagira uopce.Provjerena i ispravnost svih uticnica i monitora,sve je ispravno što se tog tiče.

Ima netko neku ideju?
Napajanje pri kraju vjerovatno, mozda i maticna al prije da je ovo prvo.
for this life i cannot change

1974. 1975. 1976. 2001. 2013. 2020!

Avatar
SiamoNoi
Postovi: 25684
Pridružen/a: 04 maj 2012, 15:23
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la SiamoNoi » 23 jun 2019, 18:06

harden je napisao/la:
SiamoNoi je napisao/la:Dakle ovako...Poceo me zezat komp...blicala tipka za paljenje svakih par sekundi kad bi ga htio upalit i tih par sekundi uvijek iznova se pokusava zavrtit ventilator iza,al se nije mogao upalit.Prvi dan stisnem da ga upalim i ostavim tako da blica i upalio se sam nakon nekih pol sata.Radilo sve normalno.Drugi dan opet isto.Preko sat vremena ga ostavio da se pali i nista na kraju,izgasio se skroz.On ga je brat otvorio i valjda resetirao onu cmos bateriju i nakon toga se palio iz prve,al sad monitor ne bi uopce reagirao kao da nije spojen uopce.Kaze mi neki lik koji se bavi tim kao da bi mogao modul grafičke na matičnoj bit po njegovom misljenju i da ga nosim na dijagnozu u servis pa da oni točno vide.

I ništa,odnio ga u servis kad tamo ga upale odmah i kazu da je zapravo sve u redu sa njim jedino je "1 slot defekt" valjda na matičnoj,ali radi sve normalno bez toga i da ako mi treba hitno mogu ga nosit doma,a ako ne neka ostavim kod njih pa ce to riješit kroz mjesec dana.Rekoh nema šanse da mjesec dana čekam,ako radi sve normalno nosim ga doma pa cu ga odnijet prije nego izvan grada odem na neko vrijeme kroz koji tjedan.Jos pitam lika jel to sad to i mogu ga normalno upalit kad dođem doma i kaze on da,sve je u redu sa njim.I ne naplate mi tu dijagnozu jer eto sve je ispravno i nemaju šta naplatit kad nista zapravo nisu ni radili.

I dođem doma kad ono opet nista.Sad uopce ne reagira na paljenje,mrtav.Monitor i dalje u istom stanju mi pokazuje ono analog/digital i ne reagira uopce.Provjerena i ispravnost svih uticnica i monitora,sve je ispravno što se tog tiče.

Ima netko neku ideju?
Napajanje pri kraju vjerovatno, mozda i maticna al prije da je ovo prvo.
Prije dva mjeseca je bila situacija ovoj zadnjoj da je bio mrtav i nije reagirao na paljenje i nosio ga u jedan drugi servis gdje imam garancije misleci da je napajanje,ostavim ga kad nisam stigao ni do autobusne stanice zove me čovjek da se vracam natrag i da nije napajanje nego maticna.Uzeo novu maticnu i sad eto ova situacija.

Avatar
Sveti
Postovi: 10184
Pridružen/a: 01 sep 2012, 21:25
Lokacija: Silent Hill
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la Sveti » 23 jun 2019, 19:38

harden je napisao/la:
Sveti je napisao/la:
harden je napisao/la:i5 3550
12GB DDR3 RAM
GTX 1050 Ti 4GB

Sta bi mi donijelo veci boost u igricama, da predjem na noviju platformu sa novim CPUom i DDR4 ramom ili da uzmem novu graficku tipa RX580 il nesto tako? :hmmmmm:
Joj. Ta karta definitivno nije losa, a opet i nije nesto. Mada mislim da bi definitivno tom prvom varijantom vise dobio od obratno
Eh to, nije karta losa al nije ni nesto, a CPU me i dalje solidno sluzi al opet nije ni to nesto bog zna sta, vec je poprilicno star... samo nisam siguran sta bi mi donijelo vece preformanse od te dvije opcije, da mijenjam cpu, maticnu i ram ili samo uzmem gpu tipa RX580 ili GTX1060.
tesko je to pausalno reci, jer svaka komponenta radi svoj poso, grafa renderuje slike a procesor to omogucava. Ja imam npr rx580 koja je strasna grafa, ali imam ryzen 5 1600. Kontas, strah me da npr da ne dobijes puno od te grafe na 5 godina starom procesoru, a ta graficka koju imas nije losa za neki upgrade procesora i ddr4 rama.
naprijed rejal

Avatar
Ponos Torina
Postovi: 9467
Pridružen/a: 19 feb 2009, 21:05
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la Ponos Torina » 23 jun 2019, 19:52

harden je napisao/la:i5 3550
12GB DDR3 RAM
GTX 1050 Ti 4GB

Sta bi mi donijelo veci boost u igricama, da predjem na noviju platformu sa novim CPUom i DDR4 ramom ili da uzmem novu graficku tipa RX580 il nesto tako? :hmmmmm:
Uzmi kao sto sam ja i7 8700K,MSI Z370 Gaming Plus i MSI GTX 1080 TI X11 Gaming i imas besplatno grijanje tokom zime. :mrgreen:

Sto se tice tih kombinacija nove grafike i starog cpu to pogledaj na youtube komparacije tako ces najbolje vidjeti,ima dosta kombinacija i svi ti testovi su dostupni na YT,vidis kako sve funkcionise..

Ja licno vise nikad u zivotu nebi kupio amd grafiku da mi je neko dzaba da.

https://www.gpucheck.com/gpu/amd-radeon ... 0-3-30ghz/
usomi sinoc svitac usobu ja mislijo neko scigarom hoda posobi kase nisam slogiro tobejarabi

Avatar
harden
Postovi: 23526
Pridružen/a: 20 avg 2015, 00:17
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la harden » 23 jun 2019, 19:56

Ponos Torina je napisao/la: Uzmi kao sto sam ja i7 8700K,MSI Z370 Gaming Plus i MSI GTX 1080 TI X11 Gaming i imas besplatno grijanje tokom zime. :mrgreen:
Posalji pare pa cu kupiti :lol: vec sam imao besplatno grijanje u vidu RX480 koja je majnala citavu zimu, pofino ugrije sobu
for this life i cannot change

1974. 1975. 1976. 2001. 2013. 2020!

Avatar
Ponos Torina
Postovi: 9467
Pridružen/a: 19 feb 2009, 21:05
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la Ponos Torina » 23 jun 2019, 20:06

harden je napisao/la:
Ponos Torina je napisao/la: Uzmi kao sto sam ja i7 8700K,MSI Z370 Gaming Plus i MSI GTX 1080 TI X11 Gaming i imas besplatno grijanje tokom zime. :mrgreen:
Posalji pare pa cu kupiti :lol: vec sam imao besplatno grijanje u vidu RX480 koja je majnala citavu zimu, pofino ugrije sobu
Ako mislis uzimati novu grafiku dobro pregledaj testove nadji izbor 2-3 grafike i upari sa svojim cpu..
usomi sinoc svitac usobu ja mislijo neko scigarom hoda posobi kase nisam slogiro tobejarabi

Avatar
Brokula
Postovi: 30907
Pridružen/a: 13 feb 2014, 18:32
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la Brokula » 23 jun 2019, 20:17

QUARTERBACK je napisao/la:dal se isplati stavljati polovan hard disk u laptop ili kupiti nov pa znati na cemu si.. i koliko se krecu cijene otprilike za hp notebook ako neko zna
polovan
7 - Tottenham Hotspur are the first English side to concede seven goals in any European competition since Tottenham Hotspur themselves lost 0-8 to FC Koln in the UEFA Intertoto Cup in July 1995. Spursy.

Avatar
Penaltiky
Postovi: 15051
Pridružen/a: 14 maj 2017, 17:04
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la Penaltiky » 23 jun 2019, 21:14

Brokula je napisao/la:
QUARTERBACK je napisao/la:dal se isplati stavljati polovan hard disk u laptop ili kupiti nov pa znati na cemu si.. i koliko se krecu cijene otprilike za hp notebook ako neko zna
polovan
nek kupi omanji ssd a mećne i taj hdd i eto mu win win
Šit bi loš, a sudžuk žilav...

filip13
Postovi: 38008
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la filip13 » 24 jun 2019, 12:51

nema bas veze toliko sa pc,ali ako može pomoć,pokušavam se prijaviti na jedan forum,tacnije registrovati,traži mi ovo,Password must be between 8 characters and 100 characters long, must contain letters in mixed case and must contain numbers.ja ukucam šifru koja sadrži najmanje 8 karaktera,sa slovima i brojevima,ali mi stalno dolazi poruka,The password does not contain the required characters.

šta pogrešno uradim?

Avatar
Brokula
Postovi: 30907
Pridružen/a: 13 feb 2014, 18:32
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la Brokula » 24 jun 2019, 12:58

filip13 je napisao/la:nema bas veze toliko sa pc,ali ako može pomoć,pokušavam se prijaviti na jedan forum,tacnije registrovati,traži mi ovo,Password must be between 8 characters and 100 characters long, must contain letters in mixed case and must contain numbers.ja ukucam šifru koja sadrži najmanje 8 karaktera,sa slovima i brojevima,ali mi stalno dolazi poruka,The password does not contain the required characters.

šta pogrešno uradim?
Velika i mala slova mora imati
7 - Tottenham Hotspur are the first English side to concede seven goals in any European competition since Tottenham Hotspur themselves lost 0-8 to FC Koln in the UEFA Intertoto Cup in July 1995. Spursy.

filip13
Postovi: 38008
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la filip13 » 24 jun 2019, 13:02

hvala

Avatar
miki_92
Postovi: 21597
Pridružen/a: 07 jun 2010, 19:41
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la miki_92 » 10 jul 2019, 13:35

AMD :bow:

Ryzen 5 3600 :bow:
"This whole thing is pretty much done. We're more ghosts than people."

Avatar
jopaa7
Postovi: 6004
Pridružen/a: 29 nov 2013, 23:38
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la jopaa7 » 10 jul 2019, 20:05

miki_92 je napisao/la:AMD :bow:

Ryzen 5 3600 :bow:
Kakvi su? Ne vjerujem im nesto previse :mrgreen:
I ove nove grafe vs 2070/2080?

Avatar
miki_92
Postovi: 21597
Pridružen/a: 07 jun 2010, 19:41
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la miki_92 » 10 jul 2019, 20:22

jopaa7 je napisao/la:
miki_92 je napisao/la:AMD :bow:

Ryzen 5 3600 :bow:
Kakvi su? Ne vjerujem im nesto previse :mrgreen:
I ove nove grafe vs 2070/2080?
procesori vrhunski, veliki samar Intelu, pogledaj koji review

graficke su isto OK, tu su da se bore sa RTX 2060/70

nemaju jos nista dovoljno jako da se potuku sa 2080
"This whole thing is pretty much done. We're more ghosts than people."

Avatar
Tritolone
Postovi: 12321
Pridružen/a: 12 apr 2011, 21:19
Lokacija: Croatia
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la Tritolone » 13 jul 2019, 17:54

Nedavno mi se pojavila ona poruka da moram aktivirat windows racun, Jel se moze kupit key na ebayu i aktivirat? Koliko je to pouzdano uopce?
Io non rubo il campionato ed in Serie B non sono mai stato!

Urlando contro il cielo

Tu regina di milano
Io son pazzo di te

Go into a room too fast kid, the room eats you.

Avatar
Azpi
Postovi: 4458
Pridružen/a: 17 maj 2018, 13:26
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la Azpi » 13 jul 2019, 18:13

Tritolone je napisao/la:Nedavno mi se pojavila ona poruka da moram aktivirat windows racun, Jel se moze kupit key na ebayu i aktivirat? Koliko je to pouzdano uopce?
Sto ces djabe pare davati imas onaj aktivator, aktiviras ga za 10 sekundi
Sajt od kojeg zivis, 2,5M pratioca, napisana knjiga i prodata u 1000 primjeraka.
!!!GOAT!!!
Jeste cap definisan al ako vlasnik hoce da baca pare onda cap ne vrijedi.Lal moze imat lebrona,klaya,davisa i irvinga u ekipi.

Avatar
Tritolone
Postovi: 12321
Pridružen/a: 12 apr 2011, 21:19
Lokacija: Croatia
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la Tritolone » 13 jul 2019, 18:55

A prica mi je frend za to. Jel to sigurno? Da nebi virus neki pokupio xD
Io non rubo il campionato ed in Serie B non sono mai stato!

Urlando contro il cielo

Tu regina di milano
Io son pazzo di te

Go into a room too fast kid, the room eats you.

Avatar
ItsRamiz
Postovi: 1825
Pridružen/a: 05 apr 2019, 21:37
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la ItsRamiz » 13 jul 2019, 19:27

jeftino je uzmi ko cojk na ebayu pusti aktivatore
Prolaznoscu svojom Tebe svjedocim
stvorio Si mene prvo nemocnim
pa mi snagu dao, sad je uzimas
Ti si tvorac, Ti sve tajne znas

Avatar
harden
Postovi: 23526
Pridružen/a: 20 avg 2015, 00:17
Kontakt:

Re: "Pomoc u vezi PC-a"

Post Postao/la harden » 13 jul 2019, 19:31

Tritolone je napisao/la:A prica mi je frend za to. Jel to sigurno? Da nebi virus neki pokupio xD
Skini KMS, aktiviraj i izbrisi poslije.
for this life i cannot change

1974. 1975. 1976. 2001. 2013. 2020!

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: numanumaye22, rio_Ferdy88, Surreal i 23 gosta.