Copa America 2019

Aktuelna dešavanja na domaćoj i međunarodnoj sportskoj sceni.

Moderatori/ce: ribery,insider,rio_Ferdy88

Ko će osvojiti Copu?

Anketa je završila: 22 jun 2019, 12:43.

Argentina
25
28%
Brazil
39
43%
Čile
4
4%
Kolumbija
8
9%
Paragvaj
0
Nema glasova.
Peru
1
1%
Urugvaj
12
13%
neko drugi
1
1%
 
Ukupno glasova: 90

Avatar
Tesnjak1991
Postovi: 1844
Pridružen/a: 06 jan 2018, 17:45
Lokacija: Tešanj - Zenica
Kontakt:

Re: Copa America 2019

Post Postao/la Tesnjak1991 » 03 jul 2019, 11:43

Policeman je napisao/la:Da 2018 nakon WC

Ja ga nisam vidio na terenu od tog "retirementa" kazu opet se vratio i kazu igrao ovu Copu ali ja im ne vjerujem
Ipak si ti naviknut na gledanje velemajstora u vidu Lukakua i Rashforda :rol: :rol: sve ispod tog nivoa je amaterski. :urnebes:
Izmislili su hiljadu načina da vreme prođe, a ni jedan jedini da se zaustavi... Što se mene tiče, više i ne moraju da rade na tome. Ovo baš i nisu neka vremena za zaustavljanje.

Mes Que Un Club!

Avatar
BosniaBoston
Postovi: 15726
Pridružen/a: 29 nov 2018, 22:07
Kontakt:

Re: Copa America 2019

Post Postao/la BosniaBoston » 03 jul 2019, 11:44

Messi je za mene GOAT sve dok plodi ova mancestersko-madridska goveda.Nesto ga oni pljuju frajer ih redovno prca :rol:
1STappen/Beantown/King of clay/Li8nel/Barça

"Željo je religija i život. Nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja. Za mene je to sjesti na most na Malti i popričati o svemu, pa otići na piće.“ - Ivica Osim

Avatar
Kaunas
Postovi: 13324
Pridružen/a: 08 dec 2013, 11:36
Kontakt:

Re: Copa America 2019

Post Postao/la Kaunas » 03 jul 2019, 11:47

BosniaBoston je napisao/la:Messi je za mene GOAT sve dok plodi ova mancestersko-madridska goveda.Nesto ga oni pljuju frajer ih redovno prca :rol:
De me uputi kad je nas prcao, izuzmimo ove godine tekmu na Campu. Zabio jos jednom i to prije 10 godina i to je redovno prcanje. :rol: :tokralju:
15.10.2013.

"Btw, ja vise nedam ni marke za gladnu djecu Afrike. Gladan insan ne moze puhati u ono cudo po vascijeli dan, nema sanse."

Avatar
BosniaBoston
Postovi: 15726
Pridružen/a: 29 nov 2018, 22:07
Kontakt:

Re: Copa America 2019

Post Postao/la BosniaBoston » 03 jul 2019, 11:50

Kaunas je napisao/la:
BosniaBoston je napisao/la:Messi je za mene GOAT sve dok plodi ova mancestersko-madridska goveda.Nesto ga oni pljuju frajer ih redovno prca :rol:
De me uputi kad je nas prcao, izuzmimo ove godine tekmu na Campu. Zabio jos jednom i to prije 10 godina i to je redovno prcanje. :rol: :tokralju:
Sta hoces,ne igra u istoj ligi s vama.Kad god se sretnete vi zaplatite.Racunacemo i 2011,iako messi nije zabio gol zato sto je to finale osvojio u Ronaldo stilu(bez ogromnog ucinka)
1STappen/Beantown/King of clay/Li8nel/Barça

"Željo je religija i život. Nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja. Za mene je to sjesti na most na Malti i popričati o svemu, pa otići na piće.“ - Ivica Osim

Kamuflazn
Postovi: 1950
Pridružen/a: 03 jan 2019, 10:01
Kontakt:

Re: Copa America 2019

Post Postao/la Kamuflazn » 03 jul 2019, 11:53

Pa nabroja ti igrace koje ne trce, pogledas jednu tekmu barce i jednu tekmu argentine i ako se razumijes sve ti bude jasno.
HUSREF MUSEMIC!
Šta je tu je!
"Šta ću, ne mogu se promjeniti, volim Sarajevo više od svog života." - Husref Musemić

LJUDSKA ZLOBA UVJEK DOLAZI OD NEMOCI!

Avatar
Kaunas
Postovi: 13324
Pridružen/a: 08 dec 2013, 11:36
Kontakt:

Re: Copa America 2019

Post Postao/la Kaunas » 03 jul 2019, 11:54

BosniaBoston je napisao/la:
Kaunas je napisao/la:
BosniaBoston je napisao/la:Messi je za mene GOAT sve dok plodi ova mancestersko-madridska goveda.Nesto ga oni pljuju frajer ih redovno prca :rol:
De me uputi kad je nas prcao, izuzmimo ove godine tekmu na Campu. Zabio jos jednom i to prije 10 godina i to je redovno prcanje. :rol: :tokralju:
Sta hoces,ne igra u istoj ligi s vama.Kad god se sretnete vi zaplatite.Racunacemo i 2011,iako messi nije zabio gol zato sto je to finale osvojio u Ronaldo stilu(bez ogromnog ucinka)
Bruda moj nije to nikakvo prcanje, zabiti gol u pobjedi od 2/3-0 je sve osim prcanje.
Prcanje je na primjer ono sto Ronaldo radi redovno Atleticu, ono sto je radio Juventusu, Bayernu i tako to.

Nego, jel ovo fCopa opet sljedece godine :? Postaje smijesno fakat.
Zadnja izmjena: Kaunas, dana/u 03 jul 2019, 11:58, ukupno mijenjano 1 put.
15.10.2013.

"Btw, ja vise nedam ni marke za gladnu djecu Afrike. Gladan insan ne moze puhati u ono cudo po vascijeli dan, nema sanse."

Avatar
Dzoni
Postovi: 11303
Pridružen/a: 23 feb 2012, 18:06
Kontakt:

Re: Copa America 2019

Post Postao/la Dzoni » 03 jul 2019, 11:57

Bajramski turnir.
Ja pogledo otvaranje i bilo mi dosta.

Avatar
SiamoNoi
Postovi: 25689
Pridružen/a: 04 maj 2012, 15:23
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: Copa America 2019

Post Postao/la SiamoNoi » 03 jul 2019, 12:01

jestamaji je napisao/la:maradona se nudio 90 minuta i tražio svaku loptu, bez obzira skim je igrao, zidane je u svakom napadu dobivao loptu,messi samo stoji i nezainteresovano posmatra.
Vidi ovog nostalgičara :lol:
delinjo je napisao/la:
coelho41 je napisao/la:U Argentine postava ko da si počeo masterligu na PES-u sa default timom i odmah doveo Messija i Aguera i gledam sad imal gdje Castolo, Ximelez, Ruskin, Ordaz i Minanda
:rol: :rol: :rol: :rol: :rol:

vratio si me u djetinstvo samo tako .....imala je neka fora iz kornera tad jedino tako sam znao zabiti :D :D
Dodaš igraču koji ti priđe (moraš nekog brzanca sa solidnim šutom stavit),kreneš prema nazad malo pa polako prema dole,kreneš se zabijat u 16 i opališ po golu :D

Avatar
Policeman
Postovi: 8578
Pridružen/a: 20 avg 2014, 20:49
Lokacija: Manchester
Kontakt:

Re: Copa America 2019

Post Postao/la Policeman » 03 jul 2019, 12:02

Tesnjak1991 je napisao/la: Ipak si ti naviknut na gledanje velemajstora u vidu Lukakua i Rashforda :rol: :rol: sve ispod tog nivoa je amaterski. :urnebes:
Ali uvijek mogu reci da je za ManUnited igrao GOAT a to ne moze reci puno klubova jos samo Sporting Real i Juve

Lik nije ni najveci igrac Argentine a vi ga gurate u GOAT raspravu s Ronaldom :crazy:

GOAT: C.Ronaldo

WC: Messi, Maradona, Pele, George Best itd itd
Zadnja izmjena: Policeman, dana/u 03 jul 2019, 12:06, ukupno mijenjano 2 puta.
"I am who I am:confident, arrogant, dominant and honest"
Sir Alex Ferguson:“Once the player thinks he's bigger than the manager, he has to go.”
We are Manchester United:Hated, adored, never ignored.
MrUnited,OfficialAgent.

Avatar
Osim13
Postovi: 43672
Pridružen/a: 01 apr 2017, 23:06
Kontakt:

Re: Copa America 2019

Post Postao/la Osim13 » 03 jul 2019, 12:06

Treća zlatna rukavica u par mjeseci za Beckera velikog. Mačak u vreći :rol:
MERCEDES - MISTRIJA - MIA SAN MIA

let3
Postovi: 29064
Pridružen/a: 20 dec 2013, 12:46
Kontakt:

Re: Copa America 2019

Post Postao/la let3 » 03 jul 2019, 12:06

A da malo prestanete smarati sa Messijem (mislim na ove dežurne dosade), vec da kažemo da je Argentina koja je došla bez selektora , sa tri normalna igraca (Messi, Aguero i Lo Celso) i gomilom nekakvih pokemona, odigrala izvan svih ocekivanja i došla do polufinala gdje su ispali od domaćina koji je svakako bio totalni favorit. Bolje nije moglo, posebno ako uzmemo u obzir da im je odbrana na nivou Kosova.

Brazil isto bezveze ekipa, cak su ih onako smiješni gauchosi nadigrali u polju, ali bar imaju odbranu koja je primila najmanje golova na Copi i koja ce zaustaviti šanse protivnika, za razliku od pokemona tipa Otamendi, Pezzela itd.

Nadam se da ce Chile osvojiti ovo po treci put. Navija se za njih definitivno :kafa:

Avatar
Tesnjak1991
Postovi: 1844
Pridružen/a: 06 jan 2018, 17:45
Lokacija: Tešanj - Zenica
Kontakt:

Re: Copa America 2019

Post Postao/la Tesnjak1991 » 03 jul 2019, 12:07

Policeman je napisao/la:
Tesnjak1991 je napisao/la: Ipak si ti naviknut na gledanje velemajstora u vidu Lukakua i Rashforda :rol: :rol: sve ispod tog nivoa je amaterski. :urnebes:
Ali uvijek mogu reci da je za ManUnited igrao GOAT a to ne moze reci puno klubova jos samo Sporting Real i Juve

Lik nije ni najveci igrac Argentine a vi ga gurate u GOAT raspravu s Ronaldom :crazy:

GOAT: C.Ronaldo

WC: Messi, Maradona, Pele itd itd
Znači najveći uspjeh jedinstva što je Ronaldo igrao za njih, i to ne onaj pravi, već ovaj lažni. :rol:
Ima smisla što si toliko ogorčen, nedostatak trofeja i padanje u prosječnost/ispodprosječnost hoće to da naprave od čovjeka. :mrgreen:

Nego imal' đe zvanično da je objavljeno da je CR najbolji ikada, takozvana KOZA? :hmmmmm: nemoj samo da mi kažeš da je to tvoja odluka? :mrgreen: :rol:
Izmislili su hiljadu načina da vreme prođe, a ni jedan jedini da se zaustavi... Što se mene tiče, više i ne moraju da rade na tome. Ovo baš i nisu neka vremena za zaustavljanje.

Mes Que Un Club!

Avatar
Tesnjak1991
Postovi: 1844
Pridružen/a: 06 jan 2018, 17:45
Lokacija: Tešanj - Zenica
Kontakt:

Re: Copa America 2019

Post Postao/la Tesnjak1991 » 03 jul 2019, 12:09

Osim13 je napisao/la:Treća zlatna rukavica u par mjeseci za Beckera velikog. Mačak u vreći :rol:
Alison je odličan, nije precijenjeno smeće ko najbolji golman svijeta De Gea, mada se treba odati i priznanje odbranama koje su ispred njega. Nisu amateri u pitanju. :D
Izmislili su hiljadu načina da vreme prođe, a ni jedan jedini da se zaustavi... Što se mene tiče, više i ne moraju da rade na tome. Ovo baš i nisu neka vremena za zaustavljanje.

Mes Que Un Club!

Avatar
Osim13
Postovi: 43672
Pridružen/a: 01 apr 2017, 23:06
Kontakt:

Re: Copa America 2019

Post Postao/la Osim13 » 03 jul 2019, 12:11

Tesnjak1991 je napisao/la:
Osim13 je napisao/la:Treća zlatna rukavica u par mjeseci za Beckera velikog. Mačak u vreći :rol:
Alison je odličan, nije precijenjeno smeće ko najbolji golman svijeta De Gea, mada se treba odati i priznanje odbranama koje su ispred njega. Nisu amateri u pitanju. :D
Svakako :salut:

Mada on svi jedni druge upotpunjuju, siguran golman = sigurni stoperi i obratno.
MERCEDES - MISTRIJA - MIA SAN MIA

Avatar
Tesnjak1991
Postovi: 1844
Pridružen/a: 06 jan 2018, 17:45
Lokacija: Tešanj - Zenica
Kontakt:

Re: Copa America 2019

Post Postao/la Tesnjak1991 » 03 jul 2019, 12:14

Osim13 je napisao/la:
Tesnjak1991 je napisao/la:
Osim13 je napisao/la:Treća zlatna rukavica u par mjeseci za Beckera velikog. Mačak u vreći :rol:
Alison je odličan, nije precijenjeno smeće ko najbolji golman svijeta De Gea, mada se treba odati i priznanje odbranama koje su ispred njega. Nisu amateri u pitanju. :D
Svakako :salut:

Mada on svi jedni druge upotpunjuju, siguran golman = sigurni stoperi i obratno.
Potpuno se slažem, kad ti golman napravi 1-2 glupe greške, pogube se svi. Ne moš biti siguran da mu moš vratiti loptu u nekoj situaciji, da mu možeš pustiti da hvata neku loptu iz ubačaja i tako to. U Brazila je odbrana tako-tako, u odnosu na ostale ekipe jako dobra. Ona u Liverpoola je skoro savršena, doduše ekipa cijela igra kompaktno pa je i odbrani lakše.
Izmislili su hiljadu načina da vreme prođe, a ni jedan jedini da se zaustavi... Što se mene tiče, više i ne moraju da rade na tome. Ovo baš i nisu neka vremena za zaustavljanje.

Mes Que Un Club!

Avatar
SiamoNoi
Postovi: 25689
Pridružen/a: 04 maj 2012, 15:23
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: Copa America 2019

Post Postao/la SiamoNoi » 03 jul 2019, 13:02

Odlično.I Lautaro je out,pripreme taman što nisu krenule.

Je lijepo kad je život uvijek win-win.

Avatar
hurem
Postovi: 8623
Pridružen/a: 13 jul 2011, 21:28
Kontakt:

Re: Copa America 2019

Post Postao/la hurem » 03 jul 2019, 14:37

Tereni su zaista katastrofalni, pogledao sam par tekmi i to je vise nego ocito.
Penal cist nije sviran nakon.prekida za Argentinu i zuti.karton domacem.igracu...onu situaciju kod Aguera nisam najbolje vidio.

Ronaldo je najkompletniji ikad.
Messi je ipak najbolji. Kontrolu lopte, dribling, zadnji pas, tehniku i da ne nabrajam...Ronaldo je u tome uvijek bio ispod...Messi slabiji u skok i igri glavom...zvuci nevjerovatno, ali je Messi cak jaci u duel igri od padavicara Ronalda.
Ovaj prvi se mora slomiti i trenirati iznad svojih mogućnosti da bi bio na nivou ili blizu nivoa Messija...i to nesto govori.
Ovo govorim kao neutralni gledalac koji nikad nije simpatisao ni Real ni Barcu ali sam uglavnom.u tim klasicima vise bio na stani Reala i Ronalda...trenutno simpatisem Juventus zbog Pjanica naravno...Ronaldo je totalno ofalio htjeli to priznati ili ne...1 na 1 je bespomocan, lopta se odbija od njega kao od.drvo, sam se spetlja s loptom i.pada preko nje, promasi cesto citavu loptu prilikom suta na povratnu i bla bla.
Dakle, simpatisao sam.vise timove u kojima je Ronaldo igrao, ali svako objektivan ce priznati da je Messi cisti talenat i bolji igrac.

Avatar
Rajaz
Postovi: 13370
Pridružen/a: 06 apr 2014, 21:59
Kontakt:

Re: Copa America 2019

Post Postao/la Rajaz » 03 jul 2019, 14:40

Šta kae Cafu bolji od Alvesa slika

Dani Alves je Messi bekovske pozicije. Znači prvi pratioc je koplje ispod. Nerealan nivo i vijek trajanja. Najtrofejniji igrač svih vremena.

Casemiro se opet izvukao kartona, nadj'ebo je i Xabi Alonsa slika

Lautaro Martinez bi mogao biti neko ko može igrati s Leom u vrhu napada. Nije djelovao pogubljeno poput Aguera ili ranije Higuaina, Palacia, Benedetta i ostalih pokemona. Treba mu pružiti šansu i u budućnosti.

Kun > penzija, Di Maria > penzija, Otamendi > penzija.

Probati zadnji put sljedeće godine i neovisno o rezultatu Messi > penzija. Da je bio pametan ne bi se ni vraćao nakon 2014.

Avatar
TonySosa
Postovi: 7219
Pridružen/a: 17 apr 2018, 04:54
Kontakt:

Re: Copa America 2019

Post Postao/la TonySosa » 03 jul 2019, 14:46

Kaže odskače lopta, pa ne igraš kvidič jebote.
Remember, remember the 5th of November.

"On je nogometni Christoph Waltz – savršeni glumac za ulogu lošeg momka kojeg je lako voljeti i kad na terenu radi odvratne stvari."

"Three for me, two for them."

Avatar
Tesnjak1991
Postovi: 1844
Pridružen/a: 06 jan 2018, 17:45
Lokacija: Tešanj - Zenica
Kontakt:

Re: Copa America 2019

Post Postao/la Tesnjak1991 » 03 jul 2019, 14:46

Rajaz je napisao/la:Šta kae Cafu bolji od Alvesa slika

Dani Alves je Messi bekovske pozicije. Znači prvi pratioc je koplje ispod. Nerealan nivo i vijek trajanja. Najtrofejniji igrač svih vremena.

Casemiro se opet izvukao kartona, nadj'ebo je i Xabi Alonsa slika

Lautaro Martinez bi mogao biti neko ko može igrati s Leom u vrhu napada. Nije djelovao pogubljeno poput Aguera ili ranije Higuaina, Palacia, Benedetta i ostalih pokemona. Treba mu pružiti šansu i u budućnosti.

Kun > penzija, Di Maria > penzija, Otamendi > penzija.

Probati zadnji put sljedeće godine i neovisno o rezultatu Messi > penzija. Da je bio pametan ne bi se ni vraćao nakon 2014.
Sa ta 3 igrača u penziji rješen problem? :D
Repka im je truhlija od naših "zmajeva". Pola onih igrača što su zaigrali u prvoj postavi nisu dostojni naše reprezentacije, kamoli reprezentacije sa takvim renomeom kao Argentina. U njih se žestoke menadžerske igrice igraju, to nije teško primjetiti. Samo kad pogledaš koga ljudi staviše da ih trenira, sve ti jasno.
Izmislili su hiljadu načina da vreme prođe, a ni jedan jedini da se zaustavi... Što se mene tiče, više i ne moraju da rade na tome. Ovo baš i nisu neka vremena za zaustavljanje.

Mes Que Un Club!

Odgovori

Natrag na “Aktuelne teme”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 24 gosta.