Odlazak u inostranstvo

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Avatar
Orton
Postovi: 1299
Pridružen/a: 09 feb 2015, 13:02
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Orton » 04 jul 2019, 23:19

Rekao bih samo budala potroši život u Bosni, ali neću jer svako ima pravo da bira kako će da "živi"

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54020
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la MortemHz » 04 jul 2019, 23:22

Ma ložim te ba :D
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Avatar
Orton
Postovi: 1299
Pridružen/a: 09 feb 2015, 13:02
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Orton » 04 jul 2019, 23:25

MortemHz je napisao/la:Ma ložim te ba :D
Znam da me ti ložiš, ali ima raje koja fakat tako duma.
I još naziva ljude koji se sele pobjeguljama

Avatar
Saurman
Postovi: 29447
Pridružen/a: 22 avg 2009, 20:08
Lokacija: Alpha Centauri
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Saurman » 04 jul 2019, 23:29

Slušam ovog Zahiragića iz SDA pa jel' moguće da je ovako mlad postao teški debil.Lik nije svjestan kakve nebuloze priča, yebo ti rat komplet familiju.Stalno se ista matrica vrti nebitno ko je u pitanju stariji ili mlađi kadar mentola iz SDA. :puke:

Siroti Memić čovjek se već preko dvije godine bori sa aždajama iz sudstva za ubistvo sina i opet ništa.
Onom monstrumu Sejfiću ponovo sude evo tri godine traje proces majmunu koji je sa 105kmph kroz crveno ubio dvije cure i pobjegao sa mjesta nesreće nisu u stanju poslati na doživotnu robiju a pomagače prvo osudili pa onda oslobodili.

O kakvoj mi državi pričamo, o kakvom ostanku, kakvoj budućnosti, koje stranke,kakvi mladi poput Zahiragića mrš u tri lijepe pm.

Da ga vidim pljuno bi ga posred one volovske face.
1974---1975---1976---2001---2013---2020

1919tuzlak
Postovi: 150
Pridružen/a: 11 jun 2019, 12:10
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la 1919tuzlak » 04 jul 2019, 23:34

svako nek ide de moze ili hoce tako da ne mora se traziti alibi otiso sam zbog tog i tog ili ostao sam zbog tog i tog.
ljudi iz bih ne odlaze zbog para nego zbog kompletne situacije sto politicke sigurnosne sto zbog buducnosti potomaka
oni sto ostaju ne ostaju sto imaju ovde sve vec je to vise stvar navike i straha od promjene.i bas iz tog straha od promjene
mi biramo iste jer je 99 posto politika ista kod svake opcije.

Avatar
xaviesta
Postovi: 5930
Pridružen/a: 05 mar 2011, 17:37
Lokacija: The dark side of the moon
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la xaviesta » 04 jul 2019, 23:58

Meni je opet žao nekog ko u dvadesetim ode gore, tačno se vidi na njima koliko su neiživljeni kad dođu nazad.
Don't hate what you don't understand.

Avatar
Sabinho
Postovi: 20804
Pridružen/a: 22 maj 2012, 00:54
Lokacija: Istocna trEbina
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Sabinho » 05 jul 2019, 00:06

Saurman je napisao/la:Slušam ovog Zahiragića iz SDA pa jel' moguće da je ovako mlad postao teški debil.Lik nije svjestan kakve nebuloze priča, yebo ti rat komplet familiju.Stalno se ista matrica vrti nebitno ko je u pitanju stariji ili mlađi kadar mentola iz SDA. :puke:

Siroti Memić čovjek se već preko dvije godine bori sa aždajama iz sudstva za ubistvo sina i opet ništa.
Onom monstrumu Sejfiću ponovo sude evo tri godine traje proces majmunu koji je sa 105kmph kroz crveno ubio dvije cure i pobjegao sa mjesta nesreće nisu u stanju poslati na doživotnu robiju a pomagače prvo osudili pa onda oslobodili.

O kakvoj mi državi pričamo, o kakvom ostanku, kakvoj budućnosti, koje stranke,kakvi mladi poput Zahiragića mrš u tri lijepe pm.

Da ga vidim pljuno bi ga posred one volovske face.
Ali bas svaki pokusaj diskusije na temh odlaska mladih, ukoliko je u studiju neko iz SDA zavrsi pricom o ratu i protjerivanju Bosnjaka. Nevjerovatno. Nije mi jasno samo sad, da Dodik izadje na RTRS i kaze "mi smo protjerali Bosnjake", da li bih ja odmah iduceg dana dobio posao i sve bi krenulo kako treba ili sta? Zasto ovaj momak ne kaze da u Federaciji Srbi ne odlucuju nista a ugasila su se tolika preduzeca, ko ih je ugasio, iz koje stranke dolaze i jesu li te osobe sankcionisane?

Rat je savrsen paravan ovim pljackasima.
Yeferson Soteldo, Roger Guedes!
https://www.youtube.com/watch?v=NKN24rPArL4
https://www.youtube.com/watch?v=_RvX-5si_3Q

Avatar
Sabinho
Postovi: 20804
Pridružen/a: 22 maj 2012, 00:54
Lokacija: Istocna trEbina
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Sabinho » 05 jul 2019, 00:08

Mokes je napisao/la:
Klare je napisao/la:I samo još da napomenem , prije koju večer sam slučajno pogledao TV, inače ne gledam TV nikako, i bila je emisija o mladim ljudima, o odlascima, a tu su bili i mladi predstavnici političkih stranaka.
Moje razočarenje je bilo sa obje strane, mladi ljudi koji hoće da idu, jedan od njih kaže imam sve 10 u indexu, ima li šanse za mene da budem u stranci.
Nemam ništa protiv stranke, ali zar 10 u indexu pokazuju pravu vrijednost čovjeka. To je ograničeno razmišljanje, a vjerujte da se družim sa svima, 10 u indexu ne znači apsolutno ništa.
Najveći problem naše države je obrazovni sistem, ljudi ne shvataju osnovne zakone živote i osnovne vrijednosti, ocjena u indexu treba da bude tek sporadična naspram mentaliteta koji treba da se mijenja. To se ovdje nikad neće promijeniti, jer nanovo dolaze u školske ustanove da rade ljudi koji imaju sve manje i manje pravih vrijednosti, zapošljavanje u školama 90%stranačko.

Dobro da ne dužim, nego šta kaže onaj Zahiragić iz SDA, je li se tako zove.
Kaže čovjek nije BiH kriva što ljudi idu nego je kriva Njemačka. kod njih je veća bijela kuga nego kod nas, natalitet im je 0.7 djece po paru,
oni moraju tražiti nove radnike. :?
Evo kompletne emisije, ko ima vremena, može pogledati
Zahiragiću, treća riječ rat. Slika i prilika SDA kadra. 25 godina priča o ratu. Ili argument tipa, najviše ljudi odlazi iz rs-a. :tokralju:
Djelimicno tacno. Krajina kompletna (i federalni i RS dio) je opustosena.
Yeferson Soteldo, Roger Guedes!
https://www.youtube.com/watch?v=NKN24rPArL4
https://www.youtube.com/watch?v=_RvX-5si_3Q

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54020
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la MortemHz » 05 jul 2019, 05:50

Sabinho je napisao/la:
Mokes je napisao/la:
Klare je napisao/la:I samo još da napomenem , prije koju večer sam slučajno pogledao TV, inače ne gledam TV nikako, i bila je emisija o mladim ljudima, o odlascima, a tu su bili i mladi predstavnici političkih stranaka.
Moje razočarenje je bilo sa obje strane, mladi ljudi koji hoće da idu, jedan od njih kaže imam sve 10 u indexu, ima li šanse za mene da budem u stranci.
Nemam ništa protiv stranke, ali zar 10 u indexu pokazuju pravu vrijednost čovjeka. To je ograničeno razmišljanje, a vjerujte da se družim sa svima, 10 u indexu ne znači apsolutno ništa.
Najveći problem naše države je obrazovni sistem, ljudi ne shvataju osnovne zakone živote i osnovne vrijednosti, ocjena u indexu treba da bude tek sporadična naspram mentaliteta koji treba da se mijenja. To se ovdje nikad neće promijeniti, jer nanovo dolaze u školske ustanove da rade ljudi koji imaju sve manje i manje pravih vrijednosti, zapošljavanje u školama 90%stranačko.

Dobro da ne dužim, nego šta kaže onaj Zahiragić iz SDA, je li se tako zove.
Kaže čovjek nije BiH kriva što ljudi idu nego je kriva Njemačka. kod njih je veća bijela kuga nego kod nas, natalitet im je 0.7 djece po paru,
oni moraju tražiti nove radnike. :?
Evo kompletne emisije, ko ima vremena, može pogledati
Zahiragiću, treća riječ rat. Slika i prilika SDA kadra. 25 godina priča o ratu. Ili argument tipa, najviše ljudi odlazi iz rs-a. :tokralju:
Djelimicno tacno. Krajina kompletna (i federalni i RS dio) je opustosena.
Prije možda mjesec sam vidio neki članak na klixu vezano za natalitet, čovječe dragi Unsko-Sanski kanton je duplo smanjen kao i Posavina gore a i Kanton 10 je tu negdje, ostali su malo bolji ali i dalje drastično padaju iz dana u dan.
Kanton Sarajevo se jedini drži što je za mene lično strašno poražavajući podatak.
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Avatar
kraljttbvb
Postovi: 7349
Pridružen/a: 28 dec 2011, 16:32
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la kraljttbvb » 05 jul 2019, 06:18

Orton je napisao/la:Jesam li ja naopak ili šta mi je? Što ljudi od selidbe u neku drugu zemlju prave toliki bauk?

Ljudi plaću, padaju u depresije drame i bacaju se u nesvijest jer napuštaju najgoru zemlju u Evropi i mijenjaju je jednom od najboljih na svijetu (Njemačka)

Čitava planeta se seli, sve je toliko uvezano i globalno ali rijetko gdje da sam vidio i čitao toliko drame kao kod ovih naših balkanskih plemena.

Ja bih se sutra preselio na Mars da je moguće i da mi nudi nešto bolje od Njemačke :mrgreen:

30 godina prošlo od rata, rodila se čitava jedna generacija nakon rata, postali punoljetni, neki čak i sami djecu dobili a raji još uvijek rat kriv za sve.

Jedan život svi imamo, jel vam zaista vrijedno da ga provedete u radijusu od 20 kvadratnih metara?
Ljudi se generalno kod nas slabo sele i iz grada u grad, a kamoli iz države u državu.

Vidim ljudi vani za par stotina eura veću platu idu u drugi grad, tako lako sele, dok je ovdje neki bauk otići bilo gdje.

Može biti da su ljudi navikli prije dobijati stanove od države i time biti vezani za određeni grad. Nije ko vani, plaćaš kiriju, pa ti svejedno bio u Minhenu podstanar ili u Berlinu...
Kad rušiš kuću, napisao je svojevremeno pjesnik, možeš da zoveš koga hoćeš, ali kada je podižeš, moraš da zoveš majstore.

Avatar
cala
Postovi: 3299
Pridružen/a: 15 maj 2010, 20:01
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la cala » 05 jul 2019, 08:32

Saurman je napisao/la:Slušam ovog Zahiragića iz SDA pa jel' moguće da je ovako mlad postao teški debil.Lik nije svjestan kakve nebuloze priča, yebo ti rat komplet familiju.Stalno se ista matrica vrti nebitno ko je u pitanju stariji ili mlađi kadar mentola iz SDA. :puke:

Siroti Memić čovjek se već preko dvije godine bori sa aždajama iz sudstva za ubistvo sina i opet ništa.
Onom monstrumu Sejfiću ponovo sude evo tri godine traje proces majmunu koji je sa 105kmph kroz crveno ubio dvije cure i pobjegao sa mjesta nesreće nisu u stanju poslati na doživotnu robiju a pomagače prvo osudili pa onda oslobodili.

O kakvoj mi državi pričamo, o kakvom ostanku, kakvoj budućnosti, koje stranke,kakvi mladi poput Zahiragića mrš u tri lijepe pm.

Da ga vidim pljuno bi ga posred one volovske face.
Sve stoji osim da bih ga pljunuo. To već ne smijem, povelik je i moze me sa zemljom sastavit :lol:

Zajebanciju na stranu, rat je uvijek bio glavni argument SDA od samog vrha pa do onih sto dijele letke za njih kad su izbori. Ja se sa familijom svadjam oko politike jer je za dosta njih SDA svetinja upravo jer je to bila stranka koja je izvela BiH iz Juge i iz rata a isti ti clanovi familije teske jugobalije. Ocigledno da ima ljudi koji se na to jos primaju i dovoljno ih je da bi se moglo vladati masom.

Avatar
Orton
Postovi: 1299
Pridružen/a: 09 feb 2015, 13:02
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Orton » 05 jul 2019, 09:52

xaviesta je napisao/la:Meni je opet žao nekog ko u dvadesetim ode gore, tačno se vidi na njima koliko su neiživljeni kad dođu nazad.
Mozes li malo objasniti taj pojam neizivljeni?

Avatar
redbull93
Postovi: 14292
Pridružen/a: 27 jun 2018, 12:17
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la redbull93 » 11 jul 2019, 11:26

Ima li neko iskustva sa dhl-om? Iz prve ruke da cujem informacije.
Ono sto Čelik čeka
nije to tajna neka
opet ćeš biti Šampion
jer pjesma stati neće
doći će dani sreće
do kraja hrabro zajedno!!!

Beko
Postovi: 1867
Pridružen/a: 21 jan 2013, 21:41
Lokacija: The Hydra Island
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Beko » 11 jul 2019, 11:28

Orton je napisao/la:
xaviesta je napisao/la:Meni je opet žao nekog ko u dvadesetim ode gore, tačno se vidi na njima koliko su neiživljeni kad dođu nazad.
Mozes li malo objasniti taj pojam neizivljeni?
I mene interesuje sta tacno misli sa tim?

Klare
Postovi: 4302
Pridružen/a: 24 jun 2010, 12:28

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Klare » 12 jul 2019, 00:28

Jedno pitanje informativno.

Recimo predam papire, dobijem vizu... Nemam nikog tamo, hoću da uspijem, šta mi je raditi?
Da li dobijem odmah preporuku za prvi posao da znam gdje otići. Da li mi odmah nešto nude?
Ili idem napamet i onda sam tražim posao, koje su mi šanse?

Ne znam je li bitno zanimanje u tom procesu, recimo građevinski inžinjer.

Avatar
RollingPaper
Postovi: 3253
Pridružen/a: 11 avg 2016, 23:41
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la RollingPaper » 12 jul 2019, 01:01

xaviesta je napisao/la:Meni je opet žao nekog ko u dvadesetim ode gore, tačno se vidi na njima koliko su neiživljeni kad dođu nazad.
Upravo tako...

Avatar
Pantelija
Postovi: 12683
Pridružen/a: 25 maj 2015, 09:36
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Pantelija » 12 jul 2019, 09:38

Orton je napisao/la:
xaviesta je napisao/la:Meni je opet žao nekog ko u dvadesetim ode gore, tačno se vidi na njima koliko su neiživljeni kad dođu nazad.
Mozes li malo objasniti taj pojam neizivljeni?
Pa npr ode na koncert ace lukasa, nalije se ko zemlja , sjedne u auto od roditelja, ili rent-a-car, kraj ji slucaj njegovo, ide 150 kroz naselje, odvrne muziku. Nerijetko, u krajini npr, zvvrse u tabutu ili kolocima.
Primjer dva, siluje ljude oko sebe jer ima pare (prvi put u zivotu), konobare, zenu u prodavnici, konobara u diskoteci itd, neki visi nivo.

Trkanje po gradu, skripanje gumama, odvrtanje seoske muzike do kraja uz otvorene prozore.

Da, neizivljeni, zeljni paznje da neko vidi da su nesto postigli jer su vjerovatno ovdje bili na marginamaa svog drustva. Npr ja sam se izivio j prozivio i nagledao svega, kad odem gore abd , dobro ce me se bosna nacekati da me vidi
Zivio sam zivot, Bog sto mi je dao
Mjesto talijane, engleze gledao
ako je to grijeh, sto dusa pozeli
onda se i meni dzehenem veseli

Avatar
jasmin10
Postovi: 13652
Pridružen/a: 22 avg 2011, 01:29
Lokacija: Jablanica
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la jasmin10 » 12 jul 2019, 10:25

Sta bolana napisa :rol:

Avatar
ItsRamiz
Postovi: 1825
Pridružen/a: 05 apr 2019, 21:37
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la ItsRamiz » 12 jul 2019, 10:48

E svasta tobe tobe
Prolaznoscu svojom Tebe svjedocim
stvorio Si mene prvo nemocnim
pa mi snagu dao, sad je uzimas
Ti si tvorac, Ti sve tajne znas

Avatar
RollingPaper
Postovi: 3253
Pridružen/a: 11 avg 2016, 23:41
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la RollingPaper » 12 jul 2019, 10:58

Trebaš dodati da ti neiživljeni obavezno postanu stručnjaci ekonomsko-socijalnog stanja u svojoj državi čim je napuste. Dođu i pričaju ti o problemima ovde i kako je teško, mjenjaju vokabular kao rade na sebi al' selo iz seljaka ne izlazi. Pusti me da preživim druže kad sam već odbio da cijeli život budem podstanar, sluga i stranac.

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: Brokula i 20 gostiju.