Mlade selekcije BiH - Kosarka

Moderatori/ce: nerminh74,KK_Bosna,CashMan

Avatar
Ghuraba
Postovi: 4175
Pridružen/a: 02 jul 2019, 15:24

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Ghuraba » 05 jul 2019, 14:42

Micic je povrijedjen. Mislim da je koljeno u pitanju i on se sigurno nece prikljuciti, a za ovu dvojicu cisto sumnjam. Ova trenutna ekipa je malo bolja verzija Sparsa s onog adidasovog juniorskog turnira. Tu su jos Huseinovic, Kondic, Halilcevic, Krupalija... Ja mnogo ocekujem upravo od Huseinovica i Krupalije, a vidjet cemo, ako Bog da, hoce li opravdati to.

Btw, Spars je izgleda raspustio cijelu '00. generaciju osim Ilica,
sto je sasvim ocekivano i opravdano.

edinjo-bih
Postovi: 3503
Pridružen/a: 09 jul 2009, 13:48
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la edinjo-bih » 06 jul 2019, 14:47

U16:

Reprezentativci i stručni štab su se okupili u Đačkom domu u Zenici, a selektor reprezentacije Admir Prašović se odlučio za sljedećih 16 košarkaša:

Ante Čović i Danijel Puce (KK Pepi Sport), Zinedin Mulić, Danijel Rebić iAmsal Delalić (OKK Spars), Aleksanadar Smiljanić i Stefan Radinović (KK Hunters), Aleksa Stanišić i Veljko Arnaut (OKK Igokea), Gabriel Čolak (HKK Široki), Nikola Ješić i Stefan Samardžija (KK Budućnost), Aldin Mujezinović (KK Lions), Boris Milić (KK Mega Bemax), Vuk Bojanić (OKK Leotar) i Dino Merdanović (KK Kengur).

Avatar
legenda reala
Postovi: 33800
Pridružen/a: 30 jun 2010, 00:53
Lokacija: Gorazde
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la legenda reala » 06 jul 2019, 14:51

Ima prenos na SK2 od 18:30 BIH-Latvia U18 EP za žene ;)
Španski bijeli vuk, neprevaziđeni El Matador. Anđeo Madrida. Šef lob udaraca. Njegovo istinsko kraljevsko visočanstvo. Raul Gonzalez Blanco.

Avatar
Tracy3McGrady
Postovi: 8122
Pridružen/a: 12 feb 2012, 02:47
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Tracy3McGrady » 06 jul 2019, 16:12

legenda reala je napisao/la:Ima prenos na SK2 od 18:30 BIH-Latvia U18 EP za žene ;)
Hvala za info, baš me zanima kvalitet naših pogotovo one mladje Zubac koji je izgleda veliki talenat.
Anfernee "Penny" Hardaway #1

Avatar
Vucevich
Postovi: 11246
Pridružen/a: 23 avg 2014, 15:50

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Vucevich » 06 jul 2019, 16:14

edinjo-bih je napisao/la:U16:

Reprezentativci i stručni štab su se okupili u Đačkom domu u Zenici, a selektor reprezentacije Admir Prašović se odlučio za sljedećih 16 košarkaša:

Ante Čović i Danijel Puce (KK Pepi Sport), Zinedin Mulić, Danijel Rebić iAmsal Delalić (OKK Spars), Aleksanadar Smiljanić i Stefan Radinović (KK Hunters), Aleksa Stanišić i Veljko Arnaut (OKK Igokea), Gabriel Čolak (HKK Široki), Nikola Ješić i Stefan Samardžija (KK Budućnost), Aldin Mujezinović (KK Lions), Boris Milić (KK Mega Bemax), Vuk Bojanić (OKK Leotar) i Dino Merdanović (KK Kengur).
Mozes li nam nesto vise reci o ovom spisku, ko se izdvaja?

Avatar
AirRamiz
Postovi: 1497
Pridružen/a: 13 jan 2019, 00:49
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la AirRamiz » 06 jul 2019, 17:12

znaci bez jovica i jovanovica....pa kad odu za srbiju, rece sve smo pokusali

BIHpatriota
Postovi: 2484
Pridružen/a: 02 avg 2016, 19:43
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la BIHpatriota » 06 jul 2019, 17:46

A da počnemo i desetogodisnjake uvrstavati u U16 roster? Imace jasan izbor sljedece godina izmedju Srbije i BIH, ili mislis da ce ih Srbija uvrstiti na U16 spisak, pa ce imati dva igrača manje u rotaciji na U16? Čisto sumnjam.

edinjo-bih
Postovi: 3503
Pridružen/a: 09 jul 2009, 13:48
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la edinjo-bih » 06 jul 2019, 17:51

Vucevich je napisao/la:
edinjo-bih je napisao/la:U16:

Reprezentativci i stručni štab su se okupili u Đačkom domu u Zenici, a selektor reprezentacije Admir Prašović se odlučio za sljedećih 16 košarkaša:

Ante Čović i Danijel Puce (KK Pepi Sport), Zinedin Mulić, Danijel Rebić iAmsal Delalić (OKK Spars), Aleksanadar Smiljanić i Stefan Radinović (KK Hunters), Aleksa Stanišić i Veljko Arnaut (OKK Igokea), Gabriel Čolak (HKK Široki), Nikola Ješić i Stefan Samardžija (KK Budućnost), Aldin Mujezinović (KK Lions), Boris Milić (KK Mega Bemax), Vuk Bojanić (OKK Leotar) i Dino Merdanović (KK Kengur).
Mozes li nam nesto vise reci o ovom spisku, ko se izdvaja?
Znam samo da su covic i puce bili na nekoliko okupljanja kadeta hrvatske kao i bojanic srbije a uz bojanica i milic i arnaut na okupljanjima kadeta manjeg bh entiteta.

Avatar
Ghuraba
Postovi: 4175
Pridružen/a: 02 jul 2019, 15:24

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Ghuraba » 06 jul 2019, 17:52

AirRamiz je napisao/la:znaci bez jovica i jovanovica....pa kad odu za srbiju, rece sve smo pokusali
Jovic je 2005. i mozda ga zbog toga nisu uvrstili, mada momak kvalitetom definitivno zasluzuje mjesto u timu. Kvalitetniji je bar od dvojice pozvanih iz Sparsa.

Koji Jovanovic, onaj mali iz Modrice? Gledao sam ih jednom u Mejdanu kad su protiv Slobode igrali. I on i buraz su bas odskakali kvalitetom, iako je ovaj 2 godine mladji. Stariji Dusan je vec igrao za nase kadete, mada je on po svemu manji potencijal. Ne bih se iznenadio da ovaj mladji dogodine ode u neki od srbijanskih klubova i da to bude kraj svih sansi da zaigra za nas.

BIHpatriota
Postovi: 2484
Pridružen/a: 02 avg 2016, 19:43
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la BIHpatriota » 06 jul 2019, 17:53

Bojanic je nebitan talenat. Milic je solidian prospect, moglo bi biti nesto od njega.

BIHpatriota
Postovi: 2484
Pridružen/a: 02 avg 2016, 19:43
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la BIHpatriota » 06 jul 2019, 17:56

Ghuraba je napisao/la:
AirRamiz je napisao/la:znaci bez jovica i jovanovica....pa kad odu za srbiju, rece sve smo pokusali
Jovic je 2005. i mozda ga zbog toga nisu uvrstili, mada momak kvalitetom definitivno zasluzuje mjesto u timu. Kvalitetniji je bar od dvojice pozvanih iz Sparsa.

Koji Jovanovic, onaj mali iz Modrice? Gledao sam ih jednom u Mejdanu kad su protiv Slobode igrali. I on i buraz su bas odskakali kvalitetom, iako je ovaj 2 godine mladji. Stariji Dusan je vec igrao za nase kadete, mada je on po svemu manji potencijal. Ne bih se iznenadio da ovaj mladji dogodine ode u neki od srbijanskih klubova i da to bude kraj svih sansi da zaigra za nas.
Taj Jovanovic je isao sa ekipom manjeg entiteta na Turnir regiona u Srbiju, nesto se nije pokazao, bar statiticki, ne znam kakva je dojam ostavio.

Avatar
AirRamiz
Postovi: 1497
Pridružen/a: 13 jan 2019, 00:49
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la AirRamiz » 06 jul 2019, 18:21

BIHpatriota je napisao/la:A da počnemo i desetogodisnjake uvrstavati u U16 roster? Imace jasan izbor sljedece godina izmedju Srbije i BIH, ili mislis da ce ih Srbija uvrstiti na U16 spisak, pa ce imati dva igrača manje u rotaciji na U16? Čisto sumnjam.
ja pisem za one koji malo vise promisle i gledaju dugorocno, ne za bukvalce filipe kao sto si ti


to sto je jovic mladji dvije godine ne znaci da igracki zaostaje i da nema mjesta meeju 12
baska sto nad njim visi konstantna prijetnja da ga srbija preotme pa ti onda masi usima i cekaj da napuni 16 :rol: i onda prica kako smo sve ucinili

Bassha
Postovi: 8745
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Bassha » 06 jul 2019, 18:47

Bolje da Jovic bude 12i igrac nego npr ovi iz Sirokog ili Igokee
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

Avatar
Vucevich
Postovi: 11246
Pridružen/a: 23 avg 2014, 15:50

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Vucevich » 06 jul 2019, 19:01

edinjo-bih je napisao/la:
Znam samo da su covic i puce bili na nekoliko okupljanja kadeta hrvatske kao i bojanic srbije a uz bojanica i milic i arnaut na okupljanjima kadeta manjeg bh entiteta.
Znači otpad od komšija, fino.

edinjo-bih
Postovi: 3503
Pridružen/a: 09 jul 2009, 13:48
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la edinjo-bih » 06 jul 2019, 21:44

Mali milic je ok ja mislim, ovi ostali su makar solidni. To je moja neka nada.

Bassha
Postovi: 8745
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Bassha » 10 jul 2019, 23:28

“Pratim igre Timura Šabića od ranije, međutim on nije dostavio bh. pasoš, tako da ga nisam mogao pozvati na okupljanje, gdje se pripremamo za odlazak Evropsko prvenstvo. Prije toga sam ga pozivao na okupljanje u Laktašima na koje se nije odazvao, niti je opravdao svoj izostanak”, izjavio je Prašović.

Poslije izjave selektora bh.kadeta, kontaktirali smo oca mladog igrača Harisa Muhameda Šabića, koji je negirao izjave selektora Prašovića.

“Moj sin ima bh. pasoš, koji je izvađen 5.6.2019. godine, savezu sam ranije dostavio dokumentaciju kao i potvrdu o pasošu. Nije tačno da nije opravdan nedolazak Timura na okupljanje u Laktašima. Poslao sam mail KS BiH gdje sam obavjestio da nam je izuzetna čast na pozivu u bh. reprezentaciju, ali da Timur Šabić nije u mogućnosti odazvati se, jer smo bili u Americi gdje mi je stariji sin diplomirao. Mom sinu Bosna i Hercegovina nije alternativa, to je njegova jedina opcija i želja”, naglasio je Šabić, koji nam je dostavio mail upućen savezu kao i pasoš.
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

boskonovi
Postovi: 74
Pridružen/a: 11 jun 2018, 09:04
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la boskonovi » 12 jul 2019, 13:17

Juniori su u Sloveniji, sutra u 19.00 igraju utakmicu sa Slovencima...i koliko vidim na njihovom sajtu prekosutra od 17.00..e sad ko je otisao od igraca nigdje nema...

edinjo-bih
Postovi: 3503
Pridružen/a: 09 jul 2009, 13:48
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la edinjo-bih » 13 jul 2019, 02:19

U16 reprezentacija Bosne i Hercegovine nastupit će na Evropskom prvenstvu u Bugarskoj.

Naše kadetkinje očekuje nastup na Evropskom prvenstvu B divizije u Bugarskoj, koje se održava u Sofiji od 15. do 24. avgista 2019. godine.

Selektor Mirza Oštraković i njegov pomoćnik Đorđe Ninković objavili su spisak igračica za pripreme. Na spisku se nalaze:

Jelena Tadić (Mladi Krajišnik), Marija Tasovac (Mladi Krajišnik), Ena Vidović (Prvi Vitez), Ajla Selimović (Čelik), Ajša Mulić (Čelik), Azra Nikšić ( Play off) Lana Jurčenko (Jedinstvo Dženex), Delila Grebović (Jedinstvo Dženex), Dajana Ibrić (RMU Banovići), Zerina Kadić (Konjic), Danijela Mitrović (Budućnost BN), Helena Kovačević (Crvena Zvezda), Dunja Runić (Crvena Zvezda), Ivana Krajina (Rijeka), Uma Bobić (Krka), Marija Tasovac (Leotar 03) i Amela Kurtalić (Brčanka).

Avatar
Ziggs
Postovi: 1564
Pridružen/a: 28 jul 2014, 17:35
Lokacija: DC

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Ziggs » 13 jul 2019, 03:36

Bassha je napisao/la:
“Pratim igre Timura Šabića od ranije, međutim on nije dostavio bh. pasoš, tako da ga nisam mogao pozvati na okupljanje, gdje se pripremamo za odlazak Evropsko prvenstvo. Prije toga sam ga pozivao na okupljanje u Laktašima na koje se nije odazvao, niti je opravdao svoj izostanak”, izjavio je Prašović.

Poslije izjave selektora bh.kadeta, kontaktirali smo oca mladog igrača Harisa Muhameda Šabića, koji je negirao izjave selektora Prašovića.

“Moj sin ima bh. pasoš, koji je izvađen 5.6.2019. godine, savezu sam ranije dostavio dokumentaciju kao i potvrdu o pasošu. Nije tačno da nije opravdan nedolazak Timura na okupljanje u Laktašima. Poslao sam mail KS BiH gdje sam obavjestio da nam je izuzetna čast na pozivu u bh. reprezentaciju, ali da Timur Šabić nije u mogućnosti odazvati se, jer smo bili u Americi gdje mi je stariji sin diplomirao. Mom sinu Bosna i Hercegovina nije alternativa, to je njegova jedina opcija i želja”, naglasio je Šabić, koji nam je dostavio mail upućen savezu kao i pasoš.
Timure i Muhamed halalim vam ako malac nastavi igrati za Hrvatsku, samo kod nas Bosnjaci koji hoce da igraju ne mogu dok Srbe i Hrvate koji tek nakon sto nisu pozvani od strane svojih "matica" dolaze iz sazaljenja(ustvari misleci "uh pa nije lose ni za Bosnu ipak se igraju neka prvenstva mogu se pokazati skautima) da igraju za drzavu koju vecina otvoreno mrzi. Bosnjo paradoks :kafa:

BIHpatriota
Postovi: 2484
Pridružen/a: 02 avg 2016, 19:43
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la BIHpatriota » 13 jul 2019, 03:43

Ziggs, isto razmisljamo.

Odgovori

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 7 gostiju.