Bundesliga

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,hammers,geronimo

Prednost Bayerna nad drugoplasiranim će biti:

1) 7 bodova
19
26%
2) 10 bodova
19
26%
3) 15 ili više
34
47%
 
Ukupno glasova: 72

schickeria
Postovi: 2078
Pridružen/a: 06 jul 2016, 11:47
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la schickeria » 22 jun 2019, 10:30

Kad izgubis meyera kolasinca matipa goretzku besplatno i nemas kontinuitet u ligi prvaka, ne zelis prihvatiti strateškog partnera u klub onda dobijes da te drugi klubovi preteknu. Za schalke bi rekao da zeli puno bez da ista da a to ne ide tako

Avatar
effe_sa
Postovi: 7490
Pridružen/a: 31 jan 2010, 23:43
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la effe_sa » 22 jun 2019, 12:45

Bayern111 je napisao/la:Sta se desava sa Schalkeom ja sam se iskreno nadao da ce oni u ovu sezonu uci ozbiljniji i jaci mnogo ...oo dosad osim trenera velika nula...cak i ovi igravi s kojima se povezujunsu neke cudne face iz nekih tamo liga....
Zar je moguce da ekipa koja je imala raula huntelara ozila draxlera nemoze da dovede repektabilna i imena i napokon krene ka vvrhu...
Zar nemoze schalke pokusati dovesti lupam evo.koschelny iz arsenala pa i mustafi iz arsenala tjeraju ih ljudi bukvalno...ili mozda amiri hoff..
Pa ove realove otpatke....challanoglu iz milana ...sto ne renata sanchesa iz bayerna....milan inter roma svi prodaju igrace zbog ffp zar nemogu krenuti po cutronea
.
Ovaj klub meni djeluje tako neambiciozno i mrtvo to je prava tuga zaista mislim da imaju uslove da budu puno jaci....1
Dosta toga je već schickeria objasnio.
Ali jednostavno kod njih je i Heidel dosta fulio s tranferima, jednostavno dovedeno je polovnih igrača, opet neki drugi igrači ne mogu kako treba da im isplivaju. Mogli su tu Embolo i Konopljanka mnogo više napraviti do sad. E sada je problem što je njima sezona bila dosta ispod očekivanja, skroz su Evropu fulili i sada trebaju da se ove sezone nekako skrpe i s nekom ne toliko atraktivnom ekipom da probaju se ugurati u evropska takmičenja, pa da onda krenu i s ozbiljnijim pojačanjima (prije su znali itekako dobre, atraktvine igrače dovesti, bar jednu zvijezdu i par onako koji su vruća roba). A Wagner bi to nekako mogao odraditi, da nekako ekipu digne, pa da odigraju i iznad očekivanja.

A inače od bundesligaša, BVB i Leverkusen su odradili najbolji posao. Samo ne treba zaboraviti da i prošle sezone je Leverkusen imao jaku ekipu i nekako su spasili sezonu i ugurali se u LP iako su imali potencijal da cijelu sezonu prate Bayerna i Dortmunda. Jednostavno s Leverkusenom nikad ne znaš. I iako su oni imali dobrih sezona, nikad se ipak oni od 2002. godine nisu digli na taj skroz visoki nivo, jer tada je bilo finale LP, a od tada im osminfinala budu plafon, a u ligi nikad nisu dostigli nivo da odigraju tu neku sezonu u kojoj će biti prvi pratioc Bayerna. Nego stalno neka borba za top 4. A ne može se reći da oni proteklih sezona prave i prevelike rasprodaje. Pred prošlu sezonu su sačuvali većinu tima, iako su samo igrali EL. Tu se kod njih vidi napredak, ali fali još sportskog iskoraka, nekako se to zadnjih godina stalno kreće na nekom istom nivou.

I inače do sada je po pitanju transfera Leipzig malo napravio, iako sve dok ne prodaju, oni imaju solidnu ekipu. Ali trebalo bi još poneko pojačanje, ali ljeto je još dugo.
Abteilung Attacke...
FC Bayern - Champions of Europe - 6X Champions league
Željo, FC Bayern
BiH, Deutschland

Avatar
Desperado09
Postovi: 1676
Pridružen/a: 08 jun 2015, 18:29
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la Desperado09 » 28 jun 2019, 08:26

Šta se ovo Bayo i Brazzo ismijavaju po društvenim mrežama?!
Kae odbijaju ih svi redom. Sane, Rodri, Odoi treba da produži, Kabak u S04 ode. Van den Berg u Liverpool, što je najjadnije u toku njegovog ljekarskog u Poolu, Brazzo opet zvao njegove agente i pokušao da ga nagovori da odustane od Poola i dođe u Yayu. :bow: Neće ljudina :rol:
Zadnja izmjena: Desperado09, dana/u 28 jun 2019, 10:43, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
sljivo
Postovi: 14279
Pridružen/a: 28 sep 2016, 18:00
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la sljivo » 28 jun 2019, 08:40

Smijat će se Bayern na kraju, ima još 2 mjeseca roka.

Avatar
Osim13
Postovi: 43672
Pridružen/a: 01 apr 2017, 23:06
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la Osim13 » 28 jun 2019, 11:36

Kažu da je fakat istina da je Braco zvao u sred ljekarskog :mrgreen:
MERCEDES - MISTRIJA - MIA SAN MIA

Avatar
ledar
Postovi: 3781
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la ledar » 28 jun 2019, 11:54

Htio je samo provjerit jel zdrav. :kafa:

Pale_Companion
Postovi: 4372
Pridružen/a: 04 maj 2011, 17:30
Lokacija: Blashyrkh
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la Pale_Companion » 28 jun 2019, 13:43

I tako Borussia Park ostade posljednja utvrda bundeslige koja se otima da preda svoje ime moćnim feudalcima ... Weserstadion je otišao u historiju
Agieren statt reagieren

schickeria
Postovi: 2078
Pridružen/a: 06 jul 2016, 11:47
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la schickeria » 28 jun 2019, 21:31

I s ovom ekipom smo jaci od svih, napustili su nas samo igraci koji su bili smetnja prosle sezone i na terenu i van njega

Do kraja roka cemo biti jos 30 posto jaci

schickeria
Postovi: 2078
Pridružen/a: 06 jul 2016, 11:47
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la schickeria » 29 jun 2019, 12:58

Lara windhorst kupuje 37 posto dionica herthe za 125 miliona eura. U sljedećem koraku trebao bi kupiti jos 12 posto pa bi ukupna svota njegovog ulaganja bila 250 miliona eura.
To je svakako sjajna vijest za bundesligu jer hertha je sigurno klub koji sa svojom logistikom povezanom sa tradicijom moze predstavljati ozbiljan klub u europskim okvirima

schickeria
Postovi: 2078
Pridružen/a: 06 jul 2016, 11:47
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la schickeria » 30 jun 2019, 23:14

Nelosa prezentacija mladog elfa, pocetna inspiriranost i sitni detalji su otisli na stranu furije. Sve u svemu dobar turnir
Bilo bi lijepo kad bi nmecha napokon bio taj napadac koji godinama nedostaje

Avatar
coelho41
Postovi: 12476
Pridružen/a: 23 jan 2014, 16:48
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la coelho41 » 04 jul 2019, 23:41

Evo jedan predobar video, radi se o nacijama koje su najviše postigle golova u Bundesligi, a nisu Njemačka, evo liste:
1. Brazil - 1359
2. Poljska - 892
3. Holandija - 882
4. Austrija - 854
5. Danska - 811
6. HRVATSKA - 656
7. Švedska - 621
8. Švicarska - 545
9. Češka - 511
10. BOSNA I HERCEGOVINA - 494

*Vrijedni pomena:
YUGOSLAVIA - 285

Ako bi sabrali samo nas, Hrvate i Yugoslaviju bivšu bili bi bolji od Brazila, a treba dodat i Srbe i Slovence u ovu listu za dominaciju bivše Yuge. Nijedna liga nije bolja za naše igrače od Bundeslige. Dokazano hiljadu puta.

Bayern111
Postovi: 557
Pridružen/a: 19 apr 2017, 09:50
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la Bayern111 » 08 jul 2019, 07:41

Imali neko upucen udesavanja u RB Leipzigu ocekivao sam da ce se pojacati bas ove godine ...naglesman ih preuzima...ali oni nista cak se vrlo malo i spominju neke njihove zelje ...schalke se probudio izgleda prvo odluvili odbranu srediti nakon kabaka i bek iz atalante vec dogovoren...uz nekog kvalitetnog napadaca i veznjaka mozda se i trznu ove sezone ako napokon wagner sredi tu ekipu....
Nekako do sada BVB najozbiljniji fino sw pojacali vecinu stvari rjesili prije pocetka prirema .....slicno kao i leverkuzen...mada njima jos treba sigurno napadac od ostalih niko se nije pretjerano pojacao gladbach mozda mada i oni su izgubili.hazarda pa je upitno kako ce to uzgledati.....slivna situacija je i sa frankfurtom bez jovica doveli par zanimljivih igraca uz hallera u napadu upitnik da li ostaje rebic ...

schickeria
Postovi: 2078
Pridružen/a: 06 jul 2016, 11:47
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la schickeria » 08 jul 2019, 11:18

Bayern111 je napisao/la:Imali neko upucen udesavanja u RB Leipzigu ocekivao sam da ce se pojacati bas ove godine ...naglesman ih preuzima...ali oni nista cak se vrlo malo i spominju neke njihove zelje ...schalke se probudio izgleda prvo odluvili odbranu srediti nakon kabaka i bek iz atalante vec dogovoren...uz nekog kvalitetnog napadaca i veznjaka mozda se i trznu ove sezone ako napokon wagner sredi tu ekipu....
Nekako do sada BVB najozbiljniji fino sw pojacali vecinu stvari rjesili prije pocetka prirema .....slicno kao i leverkuzen...mada njima jos treba sigurno napadac od ostalih niko se nije pretjerano pojacao gladbach mozda mada i oni su izgubili.hazarda pa je upitno kako ce to uzgledati.....slivna situacija je i sa frankfurtom bez jovica doveli par zanimljivih igraca uz hallera u napadu upitnik da li ostaje rebic ...

Leipzig ima svoju politiku ne dovodenja iceg skupog, orijentirani su na mlade igrace koje ce razviti i prodat kad dode njihov vrhunac, ako se usput zalomi prvenstvo dobro se zalomi... Doveli su po tom obrascu hannesa wolfa i luana candida... Oni imaju i poprilican dug prema red bulu koji moraju vratit.

Bayern111
Postovi: 557
Pridružen/a: 19 apr 2017, 09:50
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la Bayern111 » 09 jul 2019, 11:49

Leverkuzen izgleda jako blizu i Amirija iz hoffenhajma odlican igrac veliko pojacanje samo se nadam da on nike zamjena za leona bejlija kojeg zeli roma ...
Apotekari zaista napravili finu ekipu odlicno se poklopio i ovaj ofanzivni stil koji forsira Bosch bice jako tezak protivnik za sve u bundesligi nebi me iznenadilo da cak budu i konkurentni bvb i bayernu posebno ako nebudu prodavali svoje najbolje igrace...
Schalke trazi neke jeftine opcije i manje poznate neznam jesu li ovo zelje novog trenera ili jednostavno nemaju kesa...ali sve do sad sto sam vidio su anonimusi koje ganjaju po engleskoj drugoj ligi
Hoffenhajm ce mislim sljedece godine biti u velikim problemima ostali bez demirbaya schulza pa sad amiri otisao trener nece im biti lako
Bvb mislim.da moraju dovesti napadaca jos jednog ako su vec odlucili trositi ovo leto doveli odlicna pojacanja mislim da moraju i napad pojacati alkacer je odlican ali cesto povredjen a tesko da im gece moze biti drugi napadac
Gladbach mislim da slazu finu mladu ekipu koja sa novim trenerom sigurno napada evropu
Slicno kao i frankfurt mada sam ocekivao vise od njih nisu ni pokusali dovesti neko vece pojacanje prosjecni igraci i solidna pojacanja koliko ce moci tesko je reci imaju dobrih igraca prije svega haller rebic gacinovic sad khor iz leverkuzena pa odbrana ali ostali bez golmana bez jovica
Leipzig iskreno razocaran sam bas njihovom neaktivnoscu doveli wolfa momak slomio nogu na euru nema ga sigurno 7 8 mjeseci werner pod upitnikom igraju ligu prvaka bundesliga sigurno jaca nego prosle godine ocekivao sam da nesto urade ali ovigkedno je da ce oni kupovati djecu i prodavati cim proigraju
Hertha koliko sam upratio prodali veci paket dionica imaju sad bogatog vlasnika koji ce u buducnosti kupiti jos dio paketa nadam se da ce poceti ozbiljnije ulagati jer po meni imaju apsolutno najvecu bazu i osnovu da budu konkurenti bayernu i bvb glavni grad veliki stadion navijace mislim da im fali malo srece nalo vise ulaganja i da sve to krene na bolje

agentzero7
Postovi: 517
Pridružen/a: 09 mar 2016, 23:45
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la agentzero7 » 09 jul 2019, 15:41

Sve si dobro napisao iako bi dodao da svi rade izrazito pametno i u novu sezonu ce uci jaci 20 posto minimalno nego proslu.

Frankfurt je ne zaboravimo doveo Kohra, Sowa, Joveljića,Durma i da će kroz dan dva okupit Hinteregera i Rodea... Znaci širina kadra će bit veća nego prosle sezone gdje su u kraj strasno pali upravo zbog nedostatka iste.
A i za ocekivat je dolazak jos jednog napadaca i to bi bilo to sta se njih tice.

Schalke radi koliko mogu zasad po meni odlicno... Desni bek Kenny, Stoper Kabak i krilo Raman, sva tri su instant pojacanja, trebao bi doc lijevi nek i iz Atalante Gosens i to bi vec ljepse izgledalo.

Gladbach ceka jos Thurama i mozda Sarra.

agentzero7
Postovi: 517
Pridružen/a: 09 mar 2016, 23:45
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la agentzero7 » 17 jul 2019, 07:50

Haller u West Ham za 50 mil eura.
Kao potencijalne zamjene s tim novcima spominju se Rog, Donis, Schurle, Amiri.

Leipzig zavrsio Lookman (25 mil eura) te Nkunku (20 mil eura), mislim da je to to od njih, imaju s njih dva sirok i jak kadar igraca.

Bayern aktivirao klauzulu Marca Roce, fenomenalan potencijal i vec sad Odlican zadnji vezni i jako mlad za 40 mil vrhunski potez.

Avatar
kraljttbvb
Postovi: 7349
Pridružen/a: 28 dec 2011, 16:32
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la kraljttbvb » 17 jul 2019, 11:04

agentzero7 je napisao/la:Bayern aktivirao klauzulu Marca Roce, fenomenalan potencijal i vec sad Odlican zadnji vezni i jako mlad za 40 mil vrhunski potez.
Ovo ti je druže potez dovedi nekoga, samo da bude da si nekoga doveo. Kad ti je puno za Sanea 80 ili 100 miliona, onda dovedeš igrača za 40 iako ti baš i nije potreban. Pravi alibi transfer.

Bajernu trebaju krila, a ne centralni vezni igrači.

Da je taj baš tako dobar, ne bi ga Barca, Real i Atletiko propustili za tako malu lovu...
Kad rušiš kuću, napisao je svojevremeno pjesnik, možeš da zoveš koga hoćeš, ali kada je podižeš, moraš da zoveš majstore.

agentzero7
Postovi: 517
Pridružen/a: 09 mar 2016, 23:45
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la agentzero7 » 17 jul 2019, 12:02

Prijatelju živi bili pa vidili, propustili su oni mnoge, monge vrhunske igrace za male novce iz svoje lige a ja ti garantiram da ces se iznenaditi kako je ovaj igrac dobar.

Sanches je na izlaznim vratima, Martinez je tu jos 1 sezonu vjerojatno i toeto u vezi ce ostat Thiago, Tolliso, Goretzka i Roca, nimalo nepotreban transfer, dapače.

A krila će doći u to ne sumnjaj, nije ovo kraj dolazaka.

schickeria
Postovi: 2078
Pridružen/a: 06 jul 2016, 11:47
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la schickeria » 17 jul 2019, 17:26

Pa nije roca jos potpisan... Niko navodno zeli meiera.

schickeria
Postovi: 2078
Pridružen/a: 06 jul 2016, 11:47
Kontakt:

Re: Bundesliga

Post Postao/la schickeria » 18 jul 2019, 06:04

Jeli citao netko da vise nece biti prijenosa bundeslige na eurosport

Odgovori

Natrag na “Bundesliga”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gosta.