Prva liga FBiH - 2019/2020

Moderator/ica: GracanicaAA

Avatar
legenda reala
Postovi: 33800
Pridružen/a: 30 jun 2010, 00:53
Lokacija: Gorazde
Kontakt:

Re: Prva liga FBiH - 2019/2020

Post Postao/la legenda reala » 08 jul 2019, 09:27

HeliosIzDomzala je napisao/la:
legenda reala je napisao/la:Stanje je lose nazalost, pa vidjecemo
Ima li pojačanja, jesul krenule pripreme?
Ma jesu ima sedam dana, samo sto se rasuo igracki kadar nemamo napadaca nikako.
Doso je neki Guzijan stoper igro za onu Zvijezdu 09 ostali Mirkovic i Ducic odbrana je dobra i dalje u vezi ako ostane Dizdaric uz ove nase snage solidan je i vezni, u napadu nemamo nikoga sva trojica su otisla .
Kazu da pregovaraju s nekim igracima ono bice to ciljana pojacana za pozicije gdje nam trebaju igraci pa vidjecemo sta ce biti ima jos deset dana fore.
Španski bijeli vuk, neprevaziđeni El Matador. Anđeo Madrida. Šef lob udaraca. Njegovo istinsko kraljevsko visočanstvo. Raul Gonzalez Blanco.

Avatar
ASD
Postovi: 26176
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Prva liga FBiH - 2019/2010

Post Postao/la ASD » 08 jul 2019, 09:37

ASD je napisao/la:NK Bratstvo Gračanica 1.7 (Nikola Nikić)
FK Budućnost Banovići 1.7 (Munever Rizvić)
HNK Čapljina 7.7 (Dragan Radović)
FK Goražde 1.7 (Gordan Mastilo)
NK GOŠK Gabela 1.7 (Nenad Gagro)
FK Igman Konjic 1.7 (Fadil Hodžić)
NK Jedinstvo Bihać 30.6 (Vlado Jagodić)
NK Metalleghe BSI Jajce 1.7 (Salim Duraković)
FK Olimpik Sarajevo 1.7 (Esad Selimović)
HNK Orašje 6.7 (Mato Neretljak)
FK Radnik Hadžići 22.6 (Damir Beća)
FK Rudar Kakanj 8.7 (Bećir Mehanović)
NK Slaven Živinice 3.7 (Samir Hadžimahović)
NK TOŠK Tešanj 28.6 (Nusret Muslimović)
NK Travnik 8.7 (Adnan Čorbo)
NK Zvijezda Gradačac 6.7

Dodao sam datume prozivke. :D

Avatar
KonjicBOY
Član IO SS.ba lige
Postovi: 1641
Pridružen/a: 01 sep 2011, 10:17
Lokacija: Konjic
Kontakt:

Re: Prva liga FBiH - 2019/2020

Post Postao/la KonjicBOY » 09 jul 2019, 11:46

Parovi prvog kola:

Slaven - Olimpik
Travnik - Bratstvo
Goražde - Metalleghe
Čapljina - Budućnost
Orašje - Rudar Kakanj
Jedinstvo - Zvijezda
Radnik Hadžići - GOŠK
Igman - TOŠK.
Support your local club !

Avatar
Zoom088
Postovi: 2705
Pridružen/a: 14 okt 2008, 09:59
Kontakt:

Re: Prva liga FBiH - 2019/2020

Post Postao/la Zoom088 » 09 jul 2019, 12:43

Raspored je skoro pa idealan za prvo kolo jer bi se mnogo toga moglo samo po sebi kazati sto se favorita za osvajanje prvog mjesta tice.
Ovdje mislim na utakmice: Jedinstvo - Zvijezda, Radnik - GOSK i Igman - TOSK.

Takodjer ce se vidjeti i snaga povratnika u ligu (Travnik i Buducnost) s tim da ce Travnik imati nesto tezi zadatak protiv uvijek neugodnog Bratstva.

U utakmicama koje nisam naveo domacini bi trebali imati lagan posao i rijesiti to bez problema.
Sunce, behar, trešnje, kraj Neretve hlad
Slušam Mostar Sevdah, igram tavle sad
A u mojoj duši gori isti žar, za Rođene moje i Velež Mostar

FORZZA
Postovi: 377
Pridružen/a: 18 jan 2018, 22:23
Kontakt:

Re: Prva liga FBiH - 2019/2020

Post Postao/la FORZZA » 09 jul 2019, 13:21

Za premijer ligu favoriti...Tošk-gošk i Jedinstvo.....ispadaju olimpičak i njegove filijaje iz goražda-gradacca

Avatar
ASD
Postovi: 26176
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Prva liga FBiH - 2019/2020

Post Postao/la ASD » 09 jul 2019, 16:28

"Nažalost, taj prijedlog je bio pred Skupštinom i bio je tretiran na samom početku, ali nismo naišli na podršku. Po propozicijama ostaje isto i četiri kluba ulaze u ligu, tj prvaci drugih liga. Za mene lično nije dobro i žao mi je što je tako. Znamo da klubovi u Prvoj ligi dosta više ulažu i imaju bolje uslove i puno klubova dolazi u situaciju za ispadanje i apsurd je da nam ispadaju tri ili četiri, a nekada i pet klubova. No, odluka Skupštine je takva i moramo to poštovati, ali nećemo odustati od ovog prijedloga.
:puke:

Avatar
Zoom088
Postovi: 2705
Pridružen/a: 14 okt 2008, 09:59
Kontakt:

Re: Prva liga FBiH - 2019/2020

Post Postao/la Zoom088 » 09 jul 2019, 16:36

Ovakav sistem odgovara samo i iskljucivo sucima i sudackoj komisiji, a ocigledno da je vecina u Skupstini u talu s njima. U prevodu, ovo znaci da su samo prva 3 ili 4 kluba sigurni, dok ce ostali da da se bore za opstanak. Idiotski Savez, idioti u Skupstini...potpuno obesmisleno takmicenje koje je leglo kriminalnih radnji vec godinama.
Medjutim, ko je vidio fotke sa danasnjeg izvlacenja parova mogao je skontati sve na facama kriminalaca koji su sjedili za "glavnim stolom". Ne znam da li je nekada neko imao priliku da cuje onog Basaru kako prica? Taj ne zna uopste gdje je dosao, o kojem se rangu takmicenja radi, ne zna razliku izmedju predsjednika i predstavnika kluba, ne zna citati...Ukratko, covjeku se smuci kad dodje na onakvu manifestaciju idiotizma i kad skonta kome se placaju kotizacije i pune ionako puni dzepovi.
Sunce, behar, trešnje, kraj Neretve hlad
Slušam Mostar Sevdah, igram tavle sad
A u mojoj duši gori isti žar, za Rođene moje i Velež Mostar

Avatar
Mokroguz
Postovi: 6224
Pridružen/a: 25 maj 2013, 13:52
Kontakt:

Re: Prva liga FBiH - 2019/2020

Post Postao/la Mokroguz » 09 jul 2019, 17:57

Sad im zasmetalo tri-za-tri. :rol: Koga hoce da smaknu.
S E M P E R - V I R I D I S
!!!! VU - VU - VUKOVI !!!!

2-249

💮🍀💮🍀💮🍀💮

Avatar
KonjicBOY
Član IO SS.ba lige
Postovi: 1641
Pridružen/a: 01 sep 2011, 10:17
Lokacija: Konjic
Kontakt:

Re: Prva liga FBiH - 2019/2020

Post Postao/la KonjicBOY » 09 jul 2019, 19:02

Mokroguz je napisao/la:Sad im zasmetalo tri-za-tri. :rol: Koga hoce da smaknu.
Pa smeta im odavno jer kad se klubovi dogovore 3 za 3 onda ne moraju davati novac sudijama i savezu :D
Support your local club !

Avatar
Mokroguz
Postovi: 6224
Pridružen/a: 25 maj 2013, 13:52
Kontakt:

Re: Prva liga FBiH - 2019/2020

Post Postao/la Mokroguz » 09 jul 2019, 23:07

Uh cojce, Zvijezda ima brutalan raspored prvih 9 kola:
Jedinstvo - Zvijezda
Rudar - Zvijezda
Zvijezda - Metalleghe
Budućnost - Zvijezda
Zvijezda - TOŠK
Bratstvo - Zvijezda
Zvijezda - Olimpik
GOŠK - Zvijezda
Zvijezda - Orašje
S E M P E R - V I R I D I S
!!!! VU - VU - VUKOVI !!!!

2-249

💮🍀💮🍀💮🍀💮

Avatar
SMR187
Postovi: 6439
Pridružen/a: 12 dec 2017, 21:29
Lokacija: Gʀɑɖɑĉɑc - Tuzla
Kontakt:

Re: Prva liga FBiH - 2019/2020

Post Postao/la SMR187 » 09 jul 2019, 23:40

Ta zadnja ce bit najteza ko i uvijek. Eto gamadi za Stojicem ili Karacicem po tradiciji mamu im jbm :D
SM to the R.
🔴 Zvijezda Gradačac
🔴 Manchester United
🟢 SS.ba liga | Joint FC

Avatar
Mokroguz
Postovi: 6224
Pridružen/a: 25 maj 2013, 13:52
Kontakt:

Re: Prva liga FBiH - 2019/2020

Post Postao/la Mokroguz » 10 jul 2019, 22:05

Zar je toliko rivalstvo medju vas i njih, ili se to rodilo iz nekog incidenta? :? Deveto kolo zvuci mi rano za takve stvari.
Cini mi se da ce Zvijezda igrati vrlo defanzivno i neefikasno tokom sezone, rezultate tipa 1-0, 0-0, 1-1, fale krila i spic.

Ova polusezona bi mogla biti najcisca, najtisa polusezona u narednih 10 godina, bice neizvjesno i ispitivanje snaga sve do zime ja mislim.
Izgleda mi da se GOSK dobro snasao, a da nisu izabrali cilj nego idu na jeftin kadar do zime pa ce vidjeti sta mogu valjda.
A TOSK mislim ce biti ekonomska zrtva sezone, dosta igraca dovode, prave tudje, stare greske. :D Nisu im svi novi igraci losi, a nisu ni svi dobri.
Jedinstvo ne znam sto neki smatraju da je medju top ekipama, Azu kad im je otisao, to je vec otupljen napad. Poprilicno slicna ekipa kao prosle godine kvalitetom. Najvece pojacanje im je sto je Jagodic ostao.
Gorazde ce biti skroz drugacije, Buducnost mislim da ce biti zilav protivnik. Dosta izjednacena liga izuzev mozda 3-4 ekipe.
Radnik wild card, bojim se da ce biti naivni tokom ove polusezone, i poslije zime ce se snaci, ne znam dali ce to biti dovoljno.
Mislim da ce se Rudar snaci, prica se da im je nesto skrenulo, ali bi se to tek odrazilo kasnije ja mislim.
S E M P E R - V I R I D I S
!!!! VU - VU - VUKOVI !!!!

2-249

💮🍀💮🍀💮🍀💮

Iceplayer
Postovi: 1365
Pridružen/a: 23 nov 2013, 21:21
Kontakt:

Re: Prva liga FBiH - 2019/2020

Post Postao/la Iceplayer » 10 jul 2019, 22:13

Mokroguz je napisao/la:Zar je toliko rivalstvo medju vas i njih, ili se to rodilo iz nekog incidenta? :? Deveto kolo zvuci mi rano za takve stvari.
Cini mi se da ce Zvijezda igrati vrlo defanzivno i neefikasno tokom sezone, rezultate tipa 1-0, 0-0, 1-1.


Jedinstvo ne znam sto neki smatraju da je medju top ekipama, Azu kad im je otisao, to je vec otupljen napad. Poprilicno slicna ekipa kao prosle godine kvalitetom. Najvece pojacanje im je sto je Jagodic ostao.
Pojacanje je sto je Azu otisao.

Avatar
legenda reala
Postovi: 33800
Pridružen/a: 30 jun 2010, 00:53
Lokacija: Gorazde
Kontakt:

Re: Prva liga FBiH - 2019/2020

Post Postao/la legenda reala » 11 jul 2019, 12:04

Povratkom Dženisa u Goraždu se stvari mijenjaju drastično na bolje naravno, još jedan dobar napadač i ok je to ekipa opet
Španski bijeli vuk, neprevaziđeni El Matador. Anđeo Madrida. Šef lob udaraca. Njegovo istinsko kraljevsko visočanstvo. Raul Gonzalez Blanco.

JohnDoe
Postovi: 217
Pridružen/a: 11 feb 2014, 22:31
Kontakt:

Re: Prva liga FBiH - 2019/2020

Post Postao/la JohnDoe » 11 jul 2019, 12:34

Mokroguz je napisao/la:Zar je toliko rivalstvo medju vas i njih, ili se to rodilo iz nekog incidenta? :? Deveto kolo zvuci mi rano za takve stvari.
Cini mi se da ce Zvijezda igrati vrlo defanzivno i neefikasno tokom sezone, rezultate tipa 1-0, 0-0, 1-1, fale krila i spic.

Ova polusezona bi mogla biti najcisca, najtisa polusezona u narednih 10 godina, bice neizvjesno i ispitivanje snaga sve do zime ja mislim.
Izgleda mi da se GOSK dobro snasao, a da nisu izabrali cilj nego idu na jeftin kadar do zime pa ce vidjeti sta mogu valjda.
A TOSK mislim ce biti ekonomska zrtva sezone, dosta igraca dovode, prave tudje, stare greske. :D Nisu im svi novi igraci losi, a nisu ni svi dobri.
Jedinstvo ne znam sto neki smatraju da je medju top ekipama, Azu kad im je otisao, to je vec otupljen napad. Poprilicno slicna ekipa kao prosle godine kvalitetom. Najvece pojacanje im je sto je Jagodic ostao.
Gorazde ce biti skroz drugacije, Buducnost mislim da ce biti zilav protivnik. Dosta izjednacena liga izuzev mozda 3-4 ekipe.
Radnik wild card, bojim se da ce biti naivni tokom ove polusezone, i poslije zime ce se snaci, ne znam dali ce to biti dovoljno.
Mislim da ce se Rudar snaci, prica se da im je nesto skrenulo, ali bi se to tek odrazilo kasnije ja mislim.
Ne znam, otkud tebi da će TOŠK biti ekonomska žrtva sezone..
Ova ekipa, ako nije jeftinija, onda sigurno nije ni skuplja od ekipe iz prosle sezone..

Kvalitetom su tu negdje, mozda smo cak i jaci ove godine, nego prosle. Nemamo ambicije za PL, ali cilj je da se bude u vrhu i nastavi dobar kontinuitet od prosle godine.
FGR !

Avatar
SMR187
Postovi: 6439
Pridružen/a: 12 dec 2017, 21:29
Lokacija: Gʀɑɖɑĉɑc - Tuzla
Kontakt:

Re: Prva liga FBiH - 2019/2020

Post Postao/la SMR187 » 11 jul 2019, 12:36

Mokroguz je napisao/la:Zar je toliko rivalstvo medju vas i njih, ili se to rodilo iz nekog incidenta? :? Deveto kolo zvuci mi rano za takve stvari.
Cini mi se da ce Zvijezda igrati vrlo defanzivno i neefikasno tokom sezone, rezultate tipa 1-0, 0-0, 1-1, fale krila i spic.

Ova polusezona bi mogla biti najcisca, najtisa polusezona u narednih 10 godina, bice neizvjesno i ispitivanje snaga sve do zime ja mislim.
Izgleda mi da se GOSK dobro snasao, a da nisu izabrali cilj nego idu na jeftin kadar do zime pa ce vidjeti sta mogu valjda.
A TOSK mislim ce biti ekonomska zrtva sezone, dosta igraca dovode, prave tudje, stare greske. :D Nisu im svi novi igraci losi, a nisu ni svi dobri.
Jedinstvo ne znam sto neki smatraju da je medju top ekipama, Azu kad im je otisao, to je vec otupljen napad. Poprilicno slicna ekipa kao prosle godine kvalitetom. Najvece pojacanje im je sto je Jagodic ostao.
Gorazde ce biti skroz drugacije, Buducnost mislim da ce biti zilav protivnik. Dosta izjednacena liga izuzev mozda 3-4 ekipe.
Radnik wild card, bojim se da ce biti naivni tokom ove polusezone, i poslije zime ce se snaci, ne znam dali ce to biti dovoljno.
Mislim da ce se Rudar snaci, prica se da im je nesto skrenulo, ali bi se to tek odrazilo kasnije ja mislim.
Prva sezona Zvijezde u PLBiH, ocekivalo se da cemo pustit u zadnjem kolu Orasju na Banji, medjutim mi igrali za Modricu i Velez i nabili ih 3:1

Mada glupost, Modrica i Velez nastimali X u Modrici, jedini rezultat kojim Orasje ispada iz lige uprkos pobjedi u Gradaccu
SM to the R.
🔴 Zvijezda Gradačac
🔴 Manchester United
🟢 SS.ba liga | Joint FC

Avatar
harden
Postovi: 23293
Pridružen/a: 20 avg 2015, 00:17
Kontakt:

Re: Prva liga FBiH - 2019/2020

Post Postao/la harden » 11 jul 2019, 12:38

Mokroguz je napisao/la: Jedinstvo ne znam sto neki smatraju da je medju top ekipama, Azu kad im je otisao, to je vec otupljen napad. Poprilicno slicna ekipa kao prosle godine kvalitetom. Najvece pojacanje im je sto je Jagodic ostao.
Otisao Azu koji nije bio nista posebno, dosli Mujagic, Cibra, Ibrisimovic i uz standardnog Nuspahica to je bolji napad nego prosle godine.
for this life i cannot change

1974. 1975. 1976. 2001. 2013. 2020!

RASanticeva
Postovi: 1006
Pridružen/a: 30 jun 2019, 11:40
Lokacija: Kod tvoje stare
Kontakt:

Re: Prva liga FBiH - 2019/2020

Post Postao/la RASanticeva » 11 jul 2019, 13:11

Sve u svemu bit će jako interesantno iz onoga što se vidi
Mostar u srcu, Velež do groba

crvenobijeli
Postovi: 2399
Pridružen/a: 07 feb 2013, 13:37
Kontakt:

Re: Prva liga FBiH - 2019/2020

Post Postao/la crvenobijeli » 11 jul 2019, 15:30

Mokroguz je napisao/la:Uh cojce, Zvijezda ima brutalan raspored prvih 9 kola:
Jedinstvo - Zvijezda
Rudar - Zvijezda
Zvijezda - Metalleghe
Budućnost - Zvijezda
Zvijezda - TOŠK
Bratstvo - Zvijezda
Zvijezda - Olimpik
GOŠK - Zvijezda
Zvijezda - Orašje
Mora se igrat sa svima prije ili kasnije isto dodje...
ZVIJEZDA SIJA VJECNO !!!!

Avatar
Zoom088
Postovi: 2705
Pridružen/a: 14 okt 2008, 09:59
Kontakt:

Re: Prva liga FBiH - 2019/2020

Post Postao/la Zoom088 » 11 jul 2019, 15:59

Ma ne moze biti isto. Kao sto je Mokroguz napisao, ovo je bas brutalan raspored. Ako se kroz ove iglene usi u 9 utakmica uspijete provuci sa 12 bodova - na konju ste.
Sunce, behar, trešnje, kraj Neretve hlad
Slušam Mostar Sevdah, igram tavle sad
A u mojoj duši gori isti žar, za Rođene moje i Velež Mostar

Odgovori

Natrag na “Prva liga FBiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 4 gosta.