Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Moderatori/ce: nerminh74,KK_Bosna,CashMan

Avatar
DaVinci
Postovi: 2834
Pridružen/a: 18 jun 2017, 20:32
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la DaVinci » 03 jul 2019, 02:37

Tracy3McGrady je napisao/la:Kvalifikacije za EP, 4 grupe po 4 ekipe, prve tri idu na evropsko, ako to ne uspijemo trebamo se ugasiti, do kraja mjeseca će se znati grupe.
Pa gdje su ovakve kvale bile u vrijeme kad smo imali iole kvalitetnu selekciju ... vazda krv propisavali da se negdje kvalifikujemo ... a sad ih uveli kad smo po kvalitetu blize 4 nego 3 mjestu ... bice napeta zasigurno ... :zviz:
"Mi smo pogana sredina, j@bo ja nama svima mamu u usta! Odgovorno tvrdim da smo najgori i ako se barem malo ne promijenimo, nikada nam neće biti bolje." by fks74

Avatar
Ghuraba
Postovi: 4175
Pridružen/a: 02 jul 2019, 15:24

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Ghuraba » 04 jul 2019, 12:28

Joj kad na ovom portalu pocnu pisati nekakve bombasticne naslove... :facepalm: Kaze, Smailagic odusevio sjajnom partijom, a onda u tekstu pise da je zabio svega pet poena. Onda, hladno napisu da je momak izuzetan potencijal, a glavu dajem da ga nikad u zivotu ni cijelu minutu nisu pogledali. Daleko je on od tolikog potencijala, sto, naravno, ne znaci da ga ne treba ugrabiti ako je to moguce. Jer, kostur nase reprezentacije vec par godina unazad cine poluprofesionalci iz Sparsa, a da nam on ne bi dobro dosao...

Avatar
Ghuraba
Postovi: 4175
Pridružen/a: 02 jul 2019, 15:24

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Ghuraba » 07 jul 2019, 13:16

Zna li se koliko ce kosarkasa Bosnic povesti u Kinu i ko su nam protivnici tamo?

Nego, kad sam se vec vratio na forum, da i ja dam neko svoje misljenje na sve ovo.

- Hvala Bogu da se konacno nasao taj Amerikanac. Najveci plus je sto je Bosnic vec ranije radio s njim i sigurno je odlicno upoznat s njegovim kvalitetom i karakterom. Na prvi pogled, mane mogu biti njegove godine i visina (citaj hendikep u defanzivi), ali kakvu smo korist imali od nasih bekova s visinom od 2+ metra?! Godine jesu malo problematicne, ali nek nam bude koristan u predstojece 2-3 godine i dosta od njega. Najbitnije od svega je sto je njegov glavni adut sut, jer mi u reprezentacije nemamo nijednog kosarkasa koji je u stanju sutirati bar 40% s distance. Takodjer, Vedran je rekao da je momak veliki radnik i da je odlican u pnr igri. To je jako vazno jer su nasa dva najbolja visoka igraca (Halilovic i Sulejmanovic) relativno dobri u tom segmentu (Miralem pogotovo). Nadam se da cemo se njegovim dolaskom za stalno rijesiti usluga Hasandica i Zahiragica, jer nijedan od njih nema sta traziti u nacionalnom timu.

- Zalosno je da su ponovo mnogi iz sumnjivih razloga otkazali dolazak na ovo okupljanje. I to, otkazali su uglavnom oni koje smo silno zeljeli gledati u dresu reprezentacije. Naravno, prvenstveno mislim na Garzu, Penavu, Djedovica, Dreznjaka, Matkovica, pa i Buzu (koji od one povrede nije dobio pravu priliku u reprezentaciji). Necu ulaziti u to jesu li opravdano ili neopravdano odbili doci, ali sutra nece imati pravo da se zale sto ih nema na spiskovima. Mene su upravo momci s tog spiska otkazanih daleko vise zanimali od ovih koji vec uveliko treniraju.

- Medju momcima koji su vec na pripremama ima premalo kvaliteta i previse slicnih kosarkasa. Besmisleno je pozivanje nekakvog Zubca samo zato sto je Siroki osvojio prvenstvo. Imali su poziv starijem Dreznjaku, on je to odbio, a ovaj momak jednostavno nema potreban kvalitet. Takodjer, Italijani Balic i Alibegovic, te Muratovic iz spanske druge lige nemaju nista za ponuditi na ovom nivou. Upravo su Muratovic i Zubac slicnih karakteristika s Durmom i Adinom, a nama ciglara s distance i s linije za slobodna bacanja preko glave. Doduse, Nedzad moze nesto i zabiti, ali generalno je kvalitetom daleko od onoga sto nama treba. Poziv Avdica na toj poziciji niskog krila moze proci. Momak je mlad, atletican i ima neki sut. Ovaj mali play Kameric ima dobar sut, ali to je i sve sto ima. Na proslogodisnjem prvenstvu juniora ni po cemu nije odskakao od ostalih, a poznato je da smo ispali u drugi rang.

- Sto se tice centara, ovaj Ahmedovic ima odlicnu visinu i bojim se da na tome sve pocinje i zavrsava. On je prije dvije godine bio ocajan u Slobodi, ali eto nek ostane opcija da se u medjuvremenu igrajuci u slovenskom Sentjuru mozda popravio. Sejfica svi znamo i jasno nam je da je mesar i da nema sta traziti u reprezentaciji. Kamenjas je mlad i on treba biti tu. Nadati se da cemo u njemu i Matkovicu imati dvojicu solidnih visokih igraca. Bulica sam vidjao po TK, momak pusi kao da profesionalnog sportistu ni na putu nije sreo. Gledao sam ga i po nekim basket turnirima, bio je dosta los i mislim da bi on trenutno, u najboljem slucaju, u Sparsima imao ulogu jednog Albijanica (mada nisu bas ista pozicija).

- Zahiragic, Hasandic i Vrabac su bez ikakvog razloga pozvani. I ptice na grani znaju sta se od njih trojice moze ocekivati i ja sam za to da se oni maksimalno udalje od reprezentacije. Nakon FF ABA2 lige i onog finala bh prvenstva, ionako jasna slika o njima mi je postala jos jasnija.

- Jedini momci zbog kojih bih ja pogledao ovu reprezentaciju su: Campara (volim dobre sutere), Gegic (zanima me kakvu mu je ulogu Bosnic zamislio), Durmo (drag mi je momak), Sikiras (velika je nepoznanica jos uvijek) i Sehic (potajno se nadam da cemo u njemu imati igraca za rotaciju, mada...).

- Na spisku pored Hasandica nema nijedne klasicne dvojke. Ne znam sta je s Aticem, vidjao sam ga na nekim slikama, ali i on u Megi uglavnom igra poziciju niskog krila. Ponovo nam fali sutera, bez obzira na dolazak ovog Amerikanca. Nadao sam se da bi Buza i Djedovic mogli 'pogurati' taj segment, ali se nisu odazvali.

- Od kosarkasa koji pokrivaju pozicije 4 i 5, mi sem pomenutih Emira i Miralema nemamo igraca za rotacije. Delalic je povremeno igrao kao PF, ali nije on za vise od 10 minuta. Tomica sam vise puta gledao u Slobodi i momak nije ni sjena od kosarkasa iz onih pretkvalifikacija (mada, ruku na srce, ni tad nije bio neka igracina). Bojim se da niko od pozvanih kosarkasa nema kvalitet da bude solidna zamjena onom dvojcu. Mozda bude kakvog hajra od Samira, a mozda i Dreznjak izraste u solidnu cetvorku, mada je njegova zelja da igra za nas itekako upitna. Sikirasa i Penavu zasad treba uzeti s rezervom. Ja sam ubijedjen da su obojica 5x veci potencijali od Darija, ali kakve koristi kad igraju smijesnu trecu ligu Spanije. Od krucijalne je vaznosti da njih dvojica i Campara sljedecu sezonu provedu sto dalje od tih amaterskih liga. Ostaje jos opcija small ball petorke s Lazicem na 4, mada to ne moze biti trajno rjesenje.

Halalite na predugom postu, nije me odavno bilo. :mrgreen:

Bassha
Postovi: 8745
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Bassha » 07 jul 2019, 13:33

Suljo operisao šaku.
Bosnic govori da bi tek u septembru/otkobru trebao pocet trenireti
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

Bassha
Postovi: 8745
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Bassha » 08 jul 2019, 16:45

Lazic --->> Primorska
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

Wandelanoite
Postovi: 7961
Pridružen/a: 17 jul 2015, 17:26
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Wandelanoite » 08 jul 2019, 17:09

Bassha je napisao/la:Lazic --->> Primorska
Dobar izbor.
MES QUE UN CLUB!
Dušan Bajević - nastavak propasti bh. reprezentacije.

edinjo-bih
Postovi: 3503
Pridružen/a: 09 jul 2009, 13:48
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la edinjo-bih » 08 jul 2019, 18:53

Bosnić je sada skratio prvobitni spisak od dvadesetak imena i odredio 13 košarkaša koji će predstavljati BiH na pomenutom turniru.

Dakle, na listi putnika su sljedeći igrači:

Sani Čampara – 189cm – B
Amar Gegić – 200cm – B
Amar Balić – 180cm – B
Kenan Kamenjaš – 206cm – C
Rijad Avdić – 198cm – B
Njegos Sikiraš – 206cm – K
Ismet Sejfić – 208cm – C
Emir Ahmedović – 214cm – C
Samir Šehić – 206cm – K
Mirza Bulić – 207cm – K
Nedžad Muratović – 201cm B
Abdulah Kamerić – 192cm – B
Jure Zubac – 202cm – K

Avatar
Ghuraba
Postovi: 4175
Pridružen/a: 02 jul 2019, 15:24

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Ghuraba » 08 jul 2019, 20:57

Nijedna klasicna dvojka ne ide u Kinu, bez obzira sto su po ovom spisku Muratovic i Avdic navodno bekovi. Vjerovatno ce Gegic dosta vremena provoditi na toj poziciji, jer idu jos tri playmakera.

Po pozicijama, spisak izgleda ovako:

Campara, Balic, Kameric
Gegic, Avdic
Muratovic, Zubac
Bulic, Sehic, Sikiras
Kamenjas, Sejfic, Ahmedovic

Drago mi je sto nema Sparsovaca, mada je Durmo mozda trebao putovati na turnir jer u reprezentaciji jos uvijek nije dobio pravu priliku.

Avatar
AirRamiz
Postovi: 1497
Pridružen/a: 13 jan 2019, 00:49
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la AirRamiz » 08 jul 2019, 21:59

durmo je svoje pokazo protiv sirokog...jos jedna replika vrabca. ne isplati se gubit vrijeme na takve ciglase makar je i ovaj spisak ispod svakog kriterija...repka nece imat fajde navjerovatnije ni od jednog ...sem campare

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Drape » 08 jul 2019, 22:12

Na četvorci su neki igrači koji bi možda mogli iznenaditi.

Avatar
Tracy3McGrady
Postovi: 8122
Pridružen/a: 12 feb 2012, 02:47
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Tracy3McGrady » 08 jul 2019, 22:18

Kamenjas, Campara i Sikiras su sigurno u budućnosti oko reprezentacije, možda ne kao prve opcije, ali u rosteru svakako.
Anfernee "Penny" Hardaway #1

Avatar
Ghuraba
Postovi: 4175
Pridružen/a: 02 jul 2019, 15:24

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Ghuraba » 09 jul 2019, 02:45

Odnekud mi pade na pamet da ni Alibegovic ne putuje na turnir u Kinu. Ne znam kako to odmah nisam primijetio. :mrgreen: Ili se i on smatra provjerenim kvalitetom (kao sto je slucaj sa sparsovcima), ili se vise nikad nece ni pozivati u reprezentaciju. Iskreno se nadam da je u pitanju ovo drugo...

Avatar
Ziggs
Postovi: 1564
Pridružen/a: 28 jul 2014, 17:35
Lokacija: DC

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Ziggs » 11 jul 2019, 00:33

Ghuraba je napisao/la:Odnekud mi pade na pamet da ni Alibegovic ne putuje na turnir u Kinu. Ne znam kako to odmah nisam primijetio. :mrgreen: Ili se i on smatra provjerenim kvalitetom (kao sto je slucaj sa sparsovcima), ili se vise nikad nece ni pozivati u reprezentaciju. Iskreno se nadam da je u pitanju ovo drugo...
kobe jes to ti

Avatar
Ghuraba
Postovi: 4175
Pridružen/a: 02 jul 2019, 15:24

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Ghuraba » 11 jul 2019, 00:48

Ziggs je napisao/la: kobe jes to ti
Ko ti je taj kobe? :mrgreen:

Wandelanoite
Postovi: 7961
Pridružen/a: 17 jul 2015, 17:26
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Wandelanoite » 11 jul 2019, 00:49

Riječ kvalitet i Sparsovci ne idu zajedno ni pod razno.
MES QUE UN CLUB!
Dušan Bajević - nastavak propasti bh. reprezentacije.

lumani
Postovi: 14844
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la lumani » 11 jul 2019, 10:56

Tracy3McGrady je napisao/la:Kamenjas, Campara i Sikiras su sigurno u budućnosti oko reprezentacije, možda ne kao prve opcije, ali u rosteru svakako.

Kamenjas neće nikome pripadati ;) Rijad će od njih biti jedan od boljih, shuti i radi momak.

lumani
Postovi: 14844
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la lumani » 11 jul 2019, 10:58

Ghuraba je napisao/la:Nijedna klasicna dvojka ne ide u Kinu, bez obzira sto su po ovom spisku Muratovic i Avdic navodno bekovi. Vjerovatno ce Gegic dosta vremena provoditi na toj poziciji, jer idu jos tri playmakera.

Po pozicijama, spisak izgleda ovako:

Campara, Balic, Kameric
Gegic, Avdic
Muratovic, Zubac
Bulic, Sehic, Sikiras
Kamenjas, Sejfic, Ahmedovic

Drago mi je sto nema Sparsovaca, mada je Durmo mozda trebao putovati na turnir jer u reprezentaciji jos uvijek nije dobio pravu priliku.
Rijad je 2,3 a Gegica sto dalje od 2 :mrgreen:

DeeWa
Postovi: 2000
Pridružen/a: 04 mar 2014, 19:19
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la DeeWa » 11 jul 2019, 16:56

Ima li kakve sanse za ovog Smailagica? Jest da je rodjen u beogradu, ali kontam roditelji su mu garant iz bosne.
Ponosni osvajač kupa virtualne sportsport.ba BHT Premijer lige u prvoj sezoni.

Avatar
BosniaBoston
Postovi: 15661
Pridružen/a: 29 nov 2018, 22:07
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la BosniaBoston » 11 jul 2019, 16:58

DeeWa je napisao/la:Ima li kakve sanse za ovog Smailagica? Jest da je rodjen u beogradu, ali kontam roditelji su mu garant iz bosne.
Ima odredene sanse
1STappen/Beantown/King of clay/Li8nel/Barça

"Željo je religija i život. Nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja. Za mene je to sjesti na most na Malti i popričati o svemu, pa otići na piće.“ - Ivica Osim

Bassha
Postovi: 8745
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Bassha » 11 jul 2019, 17:23

BosniaBoston je napisao/la:
DeeWa je napisao/la:Ima li kakve sanse za ovog Smailagica? Jest da je rodjen u beogradu, ali kontam roditelji su mu garant iz bosne.
Ima odredene sanse

Ja se samo nadam da nas ne koristi da bi bio na sljedecem spisku Srbije
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

Odgovori

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 4 gosta.