Chat - ARHIVA POSTOVA

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Avatar
BosniaBoston
Postovi: 15717
Pridružen/a: 29 nov 2018, 22:07
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la BosniaBoston » 11 jul 2019, 19:12

Penaltiky je napisao/la:
BosniaBoston je napisao/la:Najjace dodik neda bosanski jezik,a prica na njemu.U zivotu nije rijeci na ekavici rekao
To je izgovor a ne jezik.
Inace 2 totalno razlicita jezika koji se samo u tom izgovoru razlikuju i u par rijeci gdje oni dodaju ć a mi ne
1STappen/Beantown/King of clay/Li8nel/Barça

"Željo je religija i život. Nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja. Za mene je to sjesti na most na Malti i popričati o svemu, pa otići na piće.“ - Ivica Osim

Avatar
Penaltiky
Postovi: 15051
Pridružen/a: 14 maj 2017, 17:04
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Penaltiky » 11 jul 2019, 19:13

BosniaBoston je napisao/la:
Penaltiky je napisao/la:
BosniaBoston je napisao/la:Najjace dodik neda bosanski jezik,a prica na njemu.U zivotu nije rijeci na ekavici rekao
To je izgovor a ne jezik.
Inace 2 totalno razlicita jezika koji se samo u tom izgovoru razlikuju i u par rijeci gdje oni dodaju ć a mi ne
Koji jezik stanovnici Varaždina govore?

Slažem se da su B/H/S isti jezik i zove ga ko kako hoće.
Šit bi loš, a sudžuk žilav...

Avatar
Federer17
Postovi: 7129
Pridružen/a: 16 apr 2016, 01:42

Re: Chat

Post Postao/la Federer17 » 11 jul 2019, 19:14

ASD je napisao/la: Ja i ne govorim da sam patriota.
Onda jezik za zube, ne drzi moralne pridike nikome.

Avatar
ASD
Postovi: 26224
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la ASD » 11 jul 2019, 19:16

Federer17 je napisao/la:
ASD je napisao/la: Ja i ne govorim da sam patriota.
Onda jezik za zube, ne drzi moralne pridike nikome.
Ok, ali neka onda i stranci drže jezik za zubima?

Čitava je rasprava krenula od toga kako je Srebrenica zaboravljena.
Ja sam samo rekao, da su je zaboravili oni koji su s tog područja.

Avatar
KK_Bosna
Moderator
Postovi: 7662
Pridružen/a: 11 mar 2008, 15:55
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la KK_Bosna » 11 jul 2019, 19:27

balija = cetnik = ustasa. svi su ista **** oni koji po defaultu mrze nekoga ko je druge boje koze/ko se drugom bogu moli/ko drugi jezik prica.
"Po cistom individualnom kvalitetu od CP3a s vrhunca je bolji samo Magic Johnson"
"Paul George nije superstar. Argument: Superstara ne trpa Joe Ingles u dzep"

Avatar
ArtVandelay
Postovi: 1196
Pridružen/a: 25 mar 2019, 16:44
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la ArtVandelay » 11 jul 2019, 19:35

Fascinantno je koliko kompleksa ovaj ASD ima od dijaspore.
Narod koji podnese konačnu žrtvu za život i slobodu ne može biti poražen.

Avatar
Federer17
Postovi: 7129
Pridružen/a: 16 apr 2016, 01:42

Re: Chat

Post Postao/la Federer17 » 11 jul 2019, 19:39

KK_Bosna je napisao/la:balija = cetnik = ustasa. svi su ista **** oni koji po defaultu mrze nekoga ko je druge boje koze/ko se drugom bogu moli/ko drugi jezik prica.
Kako nazvati one koji negiraju genocid? Ako sam balija sto takve nazivam cetnicima, s ponosom prihvatam taj epitet.

A opet, drugo pitanje, koliko je takvih (negatora) medju nasim komsijama?

@ASD, ne znam da se iko od stranaca zali na to? Ako se uopste zale za nesto, neka prvo krenu od sebe.

Iako, glavni mehanizam 'cuvanja' Srebrenice od zaborava, po mom misljenju, bi bio odgajanje novih narastaja koji nece dozvoliti da im se ikad desi nesto slicno. Od svijesti o svojoj vjeri, naciji, domovini, do obrazovanja i napretka u svakom smislu. Eh sad, sto imamo ovakvu vlast koja nicemu ne doprinosi, to je druga prica. I za to smo opet krivi iskljucivo mi sami.

Avatar
ArtVandelay
Postovi: 1196
Pridružen/a: 25 mar 2019, 16:44
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la ArtVandelay » 11 jul 2019, 19:42

Ako mi kao narod zaboravimo Srebrenicu i ostale zlocine nad nama i ponovo sebi dozvolimo isto, i zasluzujemo nestati kao narod.

Kultura sjecanja se mora njegovati. Pod svaku cijenu.
Narod koji podnese konačnu žrtvu za život i slobodu ne može biti poražen.

Avatar
ASD
Postovi: 26224
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la ASD » 11 jul 2019, 19:43

O svojoj vjeri? zar to nije stvar pojedinca?
Slažem se za obrazovanje, ali to automatski znači šutnuti vjeru iz škole.

Da žalili su se, jedan koji je stranac, i jedan koji će za godinu dana postati stranac se žalili na ovoj temi kako je Srebrenica zaboravljena.
Evo ga još jedan, post iznad mene.
Lik prema kome patriotizam znači zgražati se kad neki hokejaš podere Bošnjakinju. :facepalm:

Avatar
Sage
Postovi: 5330
Pridružen/a: 08 jan 2013, 11:07
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Sage » 11 jul 2019, 19:47

ja samo znam da se omladina vise mrzi koja su rođena 1995 nego mi stariji i jos stariji koji su se klali.
ArtVandelay je napisao/la:Ako mi kao narod zaboravimo Srebrenicu i ostale zlocine nad nama i ponovo sebi dozvolimo isto, i zasluzujemo nestati kao narod.

Kultura sjecanja se mora njegovati. Pod svaku cijenu.
Pa naravno da se nece zaboraviti ali ne smijemo radi toga prestati saradjivati jer mi(ne vi iz dijaspore) zivimo u istoj drzavi, kakvoj-takvoj, neko je voli, neko negira ali tu si i treba raditi na unapređenju ne samo odnosa vec svega, od politike do ekonomije. A ne vodit se politikom jel nas il jel vas.
Emancipate yourselves from mental slavery...

Memento Mori...

Avatar
ASD
Postovi: 26224
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la ASD » 11 jul 2019, 19:49

Sage je napisao/la:ja samo znam da se omladina vise mrzi koja su rođena 1995 nego mi stariji i jos stariji koji su se klali.
ArtVandelay je napisao/la:Ako mi kao narod zaboravimo Srebrenicu i ostale zlocine nad nama i ponovo sebi dozvolimo isto, i zasluzujemo nestati kao narod.

Kultura sjecanja se mora njegovati. Pod svaku cijenu.
Pa naravno da se nece zaboraviti ali ne smijemo radi toga prestati saradjivati jer mi(ne vi iz dijaspore) zivimo u istoj drzavi, kakvoj-takvoj, neko je voli, neko negira ali tu si i treba raditi na unapređenju ne samo odnosa vec svega, od politike do ekonomije. A ne vodit se politikom jel nas il jel vas.
Tako je.
Saradnja je ključ.

Avatar
Unofficialpage
Moderator
Postovi: 21801
Pridružen/a: 22 feb 2013, 09:41
Lokacija: Niđe
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Unofficialpage » 11 jul 2019, 19:51

KK_Bosna je napisao/la:balija = cetnik = ustasa. svi su ista **** oni koji po defaultu mrze nekoga ko je druge boje koze/ko se drugom bogu moli/ko drugi jezik prica.
A ko su balije? Šta su balije radile? Treba, ipak, imati i mjere neke i znati kad ručnu povući i kad i koga izjednačiti. Naravno, svi smo isti, činili genocid, ubijali, silovali, progonili stanovništvo, činili agresiju....
Momak je inače legenda, mislim na Sea!

Damir Dzumhur!!!!

Roger Federer the Best!!!!!!!

Avatar
jasmin10
Postovi: 13652
Pridružen/a: 22 avg 2011, 01:29
Lokacija: Jablanica
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la jasmin10 » 11 jul 2019, 19:54

KK_Bosna je napisao/la:balija = cetnik = ustasa. svi su ista **** oni koji po defaultu mrze nekoga ko je druge boje koze/ko se drugom bogu moli/ko drugi jezik prica.
Jesu li u ratu svi isti bili ?

Avatar
ASD
Postovi: 26224
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la ASD » 11 jul 2019, 19:55

jasmin10 je napisao/la:
KK_Bosna je napisao/la:balija = cetnik = ustasa. svi su ista **** oni koji po defaultu mrze nekoga ko je druge boje koze/ko se drugom bogu moli/ko drugi jezik prica.
Jesu li u ratu svi isti bili ?
Ratu ili ratovima?
Zadnji rat je drugovi prošao prije 25 godina, vi još pričate o tome.
Držite se sadašnjosti.

Avatar
Osim13
Postovi: 43672
Pridružen/a: 01 apr 2017, 23:06
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Osim13 » 11 jul 2019, 19:58

https://www.klix.ba/vijesti/bih/covic-p ... /190711145

Puna podrška Čovketu, pišaj goveda :lol:
MERCEDES - MISTRIJA - MIA SAN MIA

Avatar
Federer17
Postovi: 7129
Pridružen/a: 16 apr 2016, 01:42

Re: Chat

Post Postao/la Federer17 » 11 jul 2019, 19:58

ASD je napisao/la:O svojoj vjeri? zar to nije stvar pojedinca?
Slažem se za obrazovanje, ali to automatski znači šutnuti vjeru iz škole.

Da žalili su se, jedan koji je stranac, i jedan koji će za godinu dana postati stranac se žalili na ovoj temi kako je Srebrenica zaboravljena.
Evo ga još jedan, post iznad mene.
Lik prema kome patriotizam znači zgražati se kad neki hokejaš podere Bošnjakinju. :facepalm:
Da, stvar pojedinca u smislu da nikome nista ne nameces, ali sad ako ti imas u planu, u drzavi gdje se vecina Bosnjaka izjasnjavaju kao muslimani, da nesto pametujes - logicno da neces dobro proci. Zasto izbaciti iz skole, kada ti, koji to ne zelis uciti, imas potpuno pravo da ne ides na te casove? I zasto izbaciti, ako je velika vecina protiv toga?

Zar to tvoje nije nelogicno, da manjine (ateiste) odredjuju nesto apsolutnoj vecini - muslimanima? Gdje to ima?

Koja je razlika biti u Bosni i Njemackoj, a svejedno na isti nacin se sjecati Srebrenice - objaviti na drustvenim mrezama sliku par dana u julu? Po meni, apsolutno isto.
Neka svako ide za svojom nafakom, 90% njih ide sto mora.

P.S. Zadnji post s moje strane, zaboravio sam da s tobom do sabaha nema kraja. Davno sam odlucio da na ovom forumu nema svrhe ozbiljno diskutovati.

Avatar
jasmin10
Postovi: 13652
Pridružen/a: 22 avg 2011, 01:29
Lokacija: Jablanica
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la jasmin10 » 11 jul 2019, 20:00

ASD je napisao/la:
jasmin10 je napisao/la:
KK_Bosna je napisao/la:balija = cetnik = ustasa. svi su ista **** oni koji po defaultu mrze nekoga ko je druge boje koze/ko se drugom bogu moli/ko drugi jezik prica.
Jesu li u ratu svi isti bili ?
Ratu ili ratovima?
Zadnji rat je drugovi prošao prije 25 godina, vi još pričate o tome.
Držite se sadašnjosti.
O cemu pricas ? Pitam da li su u ratu bili svi isti ?
Na danasnji dan se prica o Srebrenici. Sta treba zaboraviti to sve ? ?

Avatar
ASD
Postovi: 26224
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la ASD » 11 jul 2019, 20:02

Federer17 je napisao/la:
ASD je napisao/la:O svojoj vjeri? zar to nije stvar pojedinca?
Slažem se za obrazovanje, ali to automatski znači šutnuti vjeru iz škole.

Da žalili su se, jedan koji je stranac, i jedan koji će za godinu dana postati stranac se žalili na ovoj temi kako je Srebrenica zaboravljena.
Evo ga još jedan, post iznad mene.
Lik prema kome patriotizam znači zgražati se kad neki hokejaš podere Bošnjakinju. :facepalm:
Da, stvar pojedinca u smislu da nikome nista ne nameces, ali sad ako ti imas u planu, u drzavi gdje se vecina Bosnjaka izjasnjavaju kao muslimani, da nesto pametujes - logicno da neces dobro proci. Zasto izbaciti iz skole, kada ti, koji to ne zelis uciti, imas potpuno pravo da ne ides na te casove? I zasto izbaciti, ako je velika vecina protiv toga?

Zar to tvoje nije nelogicno, da manjine (ateiste) odredjuju nesto apsolutnoj vecini - muslimanima? Gdje to ima?

Koja je razlika biti u Bosni i Njemackoj, a svejedno na isti nacin se sjecati Srebrenice - objaviti na drustvenim mrezama sliku par dana u julu? Po meni, apsolutno isto.
Neka svako ide za svojom nafakom, 90% njih ide sto mora.

P.S. Zadnji post s moje strane, zaboravio sam da s tobom do sabaha nema kraja. Davno sam odlucio da na ovom forumu nema svrhe ozbiljno diskutovati.
Ništa ti ja nisam nametnuo. Nego se pozivaš na obrazovanje i nauku, a ubacivao bi nešto što nema veze s obrazovanjem i naukom. Malo nelogično.

Čuj fb, haha. Neka idu, i treba da idu, ali neka ne glume patriotizam.

Hajde nećemo više.

Avatar
ItsRamiz
Postovi: 1825
Pridružen/a: 05 apr 2019, 21:37
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la ItsRamiz » 11 jul 2019, 20:11

a jest fino vrijeme da hoce uvijek ovako biti
Prolaznoscu svojom Tebe svjedocim
stvorio Si mene prvo nemocnim
pa mi snagu dao, sad je uzimas
Ti si tvorac, Ti sve tajne znas

Avatar
Sage
Postovi: 5330
Pridružen/a: 08 jan 2013, 11:07
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Sage » 11 jul 2019, 20:15

Federer17 je napisao/la:
ASD je napisao/la:O svojoj vjeri? zar to nije stvar pojedinca?
Slažem se za obrazovanje, ali to automatski znači šutnuti vjeru iz škole.

Da žalili su se, jedan koji je stranac, i jedan koji će za godinu dana postati stranac se žalili na ovoj temi kako je Srebrenica zaboravljena.
Evo ga još jedan, post iznad mene.
Lik prema kome patriotizam znači zgražati se kad neki hokejaš podere Bošnjakinju. :facepalm:
Da, stvar pojedinca u smislu da nikome nista ne nameces, ali sad ako ti imas u planu, u drzavi gdje se vecina Bosnjaka izjasnjavaju kao muslimani, da nesto pametujes - logicno da neces dobro proci. Zasto izbaciti iz skole, kada ti, koji to ne zelis uciti, imas potpuno pravo da ne ides na te casove? I zasto izbaciti, ako je velika vecina protiv toga?

Zar to tvoje nije nelogicno, da manjine (ateiste) odredjuju nesto apsolutnoj vecini - muslimanima? Gdje to ima?

Koja je razlika biti u Bosni i Njemackoj, a svejedno na isti nacin se sjecati Srebrenice - objaviti na drustvenim mrezama sliku par dana u julu? Po meni, apsolutno isto.
Neka svako ide za svojom nafakom, 90% njih ide sto mora.

P.S. Zadnji post s moje strane, zaboravio sam da s tobom do sabaha nema kraja. Davno sam odlucio da na ovom forumu nema svrhe ozbiljno diskutovati.
Pa sta je sa RS gdje vecina odredjuje manjini?
Emancipate yourselves from mental slavery...

Memento Mori...

Zaključano

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: AshburtonG, VensanKasel i 25 gostiju.