FK Sarajevo - ARHIVA POSTOVA

Moderatori/ce: hilmo,insider,MortemHz

Da li će FK Sarajevo proći u 2. pretkolo lige prvaka?

Da
161
75%
Ne
55
25%
 
Ukupno glasova: 216

fera
Postovi: 12811
Pridružen/a: 19 okt 2008, 02:22
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la fera » 11 jul 2019, 22:42

Sto vas nije radnika strah?
You are someone else I am still right here

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54324
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la MortemHz » 11 jul 2019, 22:47

bordobijeli je napisao/la::Sad bi i Rustem valjao na zadnjem veznom.
Ozbiljan sam :D
:sick: :sick:
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

belosevic28
Postovi: 9888
Pridružen/a: 03 feb 2015, 02:09
Lokacija: trEbina
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la belosevic28 » 11 jul 2019, 22:48

Mene samo zanima kako ljudi zamisljaju dovodjenje igraca u ovu vukoyebinu od lige? Ono Hadzija nazove "kapitalca" i kaze
"Selam, aj em sports direktor from Sarajevo. Ju nou, vi hev mani, znas giv nam Nam, biznismen from Vijetnam, kom plej in aur klub."

Pa bolan ovde nece da igra yebeni Abid Mujagic (kad mu je propala i opcija druge slovenske, dosao u Slobodu). Kako ne shvatite da svaki iole bolji igrac koji dodje zali se na terene, infrastrukturu?! Kako ne kontate da novac nije presudan?! Pa Hadziji qrac ljubiti zbog Lazica, Serbecica, Oremusa...
Odavde ide svako ko iole vrijedi, al jok konta pitar imamo pare, mozemo dovesti top igrace... Ljudi oz BiH idu u 4 ligu Njemacke, o cemu mi pricamo ovdje??
''Neka povreda, to znaci da Slavko ispravno radi...''

Avatar
Zip
Postovi: 13586
Pridružen/a: 10 avg 2014, 23:15
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Zip » 11 jul 2019, 22:51

Al kakvo smo mi prvo poluvrijeme odigrali protiv Celtica :tokralju:

belosevic28
Postovi: 9888
Pridružen/a: 03 feb 2015, 02:09
Lokacija: trEbina
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la belosevic28 » 11 jul 2019, 22:56

Zabotavih napisati da su nam svim silama nudili https://www.transfermarkt.com/nardin-mu ... ler/397771 , ali nasi glat odbili, prvenstveno zbog menadzera, i hvala im na tome !
''Neka povreda, to znaci da Slavko ispravno radi...''

Avatar
ado-hz
Postovi: 3402
Pridružen/a: 25 dec 2009, 22:10
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la ado-hz » 11 jul 2019, 22:57

belosevic28 je napisao/la:Mene samo zanima kako ljudi zamisljaju dovodjenje igraca u ovu vukoyebinu od lige? Ono Hadzija nazove "kapitalca" i kaze
"Selam, aj em sports direktor from Sarajevo. Ju nou, vi hev mani, znas giv nam Nam, biznismen from Vijetnam, kom plej in aur klub."

Pa bolan ovde nece da igra yebeni Abid Mujagic (kad mu je propala i opcija druge slovenske, dosao u Slobodu). Kako ne shvatite da svaki iole bolji igrac koji dodje zali se na terene, infrastrukturu?! Kako ne kontate da novac nije presudan?! Pa Hadziji qrac ljubiti zbog Lazica, Serbecica, Oremusa...
Odavde ide svako ko iole vrijedi, al jok konta pitar imamo pare, mozemo dovesti top igrace... Ljudi oz BiH idu u 4 ligu Njemacke, o cemu mi pricamo ovdje??
Gdje radis ti??? Kolika ti je plata...1000KM???
Hoces da cistis ulicu za 2000KM???
Naravno da mozes dovesti igraca ako imas pare, a ti zivi u ubjedjenju da ne mozemo.
Da ti svi igraci citaj "redovno" imaju platu 15-20.000KM igrali bi ti bolji od ovih koje imamo i onda bi vazila pitarska poslovica pisamo se po ligi.
A posto tih para nemamo niti cemo izgleda ikad imati, klanjati cemo se kako ti kazes Hadziji sto dovede dobrog igraca Lazica da mu Sarajevo ozivi karijeru i da ode cim prije.

Avatar
Fudo
Postovi: 4276
Pridružen/a: 07 sep 2009, 10:29
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Fudo » 11 jul 2019, 22:58

belosevic28 je napisao/la:Mene samo zanima kako ljudi zamisljaju dovodjenje igraca u ovu vukoyebinu od lige? Ono Hadzija nazove "kapitalca" i kaze
"Selam, aj em sports direktor from Sarajevo. Ju nou, vi hev mani, znas giv nam Nam, biznismen from Vijetnam, kom plej in aur klub."

Pa bolan ovde nece da igra yebeni Abid Mujagic (kad mu je propala i opcija druge slovenske, dosao u Slobodu). Kako ne shvatite da svaki iole bolji igrac koji dodje zali se na terene, infrastrukturu?! Kako ne kontate da novac nije presudan?! Pa Hadziji qrac ljubiti zbog Lazica, Serbecica, Oremusa...
Odavde ide svako ko iole vrijedi, al jok konta pitar imamo pare, mozemo dovesti top igrace... Ljudi oz BiH idu u 4 ligu Njemacke, o cemu mi pricamo ovdje??
Jednostavno -pare. Ponudi igracu npr 1000km vise pa nek bira izmedju slo i bih.. sigurno bi izabro da igra za olimpiju za 1000km.manje jer mora da je to ljubav.
BordoCrvena...Fk.Sarajevo i Liverpool

belosevic28
Postovi: 9888
Pridružen/a: 03 feb 2015, 02:09
Lokacija: trEbina
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la belosevic28 » 11 jul 2019, 23:00

Koje rezonovanje, usporedba i argumentacija...
Evo radim za milju i yz duznjo postovanje nbi cistio ulicu za 2, jer mi uslovi tu ne odgovaraju, plus imam fax...evo sad napravi paralelu s fudbalom i pl bih.
''Neka povreda, to znaci da Slavko ispravno radi...''

Avatar
THEC
Postovi: 4494
Pridružen/a: 25 avg 2011, 21:25
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la THEC » 11 jul 2019, 23:01

pa jel ti znas kolike su plate u Olimpiji ? - sta je ba vama, nije to razlika u milju, dvije, vecina ce prije igrati u Sloveniji, Madjarskoj, Austriji, Ceskoj, nego doci ovdje, pa po Madjarskoj nasi igraci imaju 30-40 milja eura platu, ko ce to dati ovdje ? - i jos nesto, jel realno dovesti igraca sve i da hoce i dati mu toliku platu a drugi najplaceniji igrac ekipe da ima jedno 7 puta manje ? - ne ide to tako, nije to FM kako ga vi zamisljate, i da, najjaci smo tim u ligi a vi nastavite kukati i prosle sezone su mnogi tokom citave godine samo kukali
Zadnja izmjena: THEC, dana/u 11 jul 2019, 23:05, ukupno mijenjano 1 put.
Pyro is not a crime !

Dadox
Postovi: 1124
Pridružen/a: 19 jul 2018, 20:13
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Dadox » 11 jul 2019, 23:02

Fc Europa (gibraltar)-Legia 0-0...Europa imala 11 suteva na gol ...

Avatar
Fudo
Postovi: 4276
Pridružen/a: 07 sep 2009, 10:29
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Fudo » 11 jul 2019, 23:05

THEC je napisao/la:pa jel ti znas kolike su plate u Olimpiji ? - sta je ba vama, nije to razlika u milju, dvije, vecina ce prije igrati u Sloveniji, Madjarskoj, Austriji, Ceskoj, nego doci ovdje, pa po Madjarskoj nasi igraci imaju 30-40 milja eura platu, ko ce to dati ovdje ? - i jos nesto, jel realno dovesti igraca sve i da hoce i dati mu toliku platu a drugi najplaceniji igrac ekipe da ima jedno 7 puta manje ? - ne ide to tako, nije to FM kako ga vi zamisljate i da, najjaci smo tim u ligi a vi nastavite kukati i prosle sezone su mnogi tokom citave godine samo kukali
Evo ti primjer. Sta mislis gdje bi igro Ibricic, ponude mu domzale recimo 10.000km mjesecno a Sarajevo 12.000?? Sigurno bi izabro Domzale. I kod mene na poslu ima ljudi koji imaju razlicite plate, sve po zaslugama i kvaligikacijama, tako i u fudbalu. Sta mislis koliko Neymar prima a koliko neki sto sjede na klupi u psg? To je sasvim normalnu u fudbalu.
BordoCrvena...Fk.Sarajevo i Liverpool

Avatar
WestTrebina
Postovi: 760
Pridružen/a: 12 jun 2019, 17:00
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la WestTrebina » 11 jul 2019, 23:09

Inace i u Kinu igraci odlaze iz ljubavi prema kineskim gigantima i zato sto je to jedna od najjacih liga na svijetu

Avatar
Fudo
Postovi: 4276
Pridružen/a: 07 sep 2009, 10:29
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Fudo » 11 jul 2019, 23:12

WestTrebina je napisao/la:Inace i u Kinu igraci odlaze iz ljubavi prema kineskim gigantima i zato sto je to jedna od najjacih liga na svijetu
Upravo tako, mora da im se svidja hrana, pascetina zabe i zmije-whats not to like.
BordoCrvena...Fk.Sarajevo i Liverpool

Avatar
ado-hz
Postovi: 3402
Pridružen/a: 25 dec 2009, 22:10
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la ado-hz » 11 jul 2019, 23:15

belosevic28 je napisao/la:Koje rezonovanje, usporedba i argumentacija...
Evo radim za milju i yz duznjo postovanje nbi cistio ulicu za 2, jer mi uslovi tu ne odgovaraju, plus imam fax...evo sad napravi paralelu s fudbalom i pl bih.
Imao ti fax ili ne ( a ziv bio i cestitam ti ako imas) ljudi danas rade poslove gdje im je veca plata. Evo ti me bi radio al neko drugi sa faxom bi radio za duplo vecu platu ( cistio ulice).
Pola Evrope ide u Kinu za pare da igra tamo sa nekim kosookim(ok dobri su tereni, stadioni sve top).
I kod nas imas finih stadiona trenutno, nije sve toliki odron. Odron je zeleni teren i trava a to priznaj nije tesko popraviti pa staviti novu drenazu. Naravno uz pomoc NSBiH kojeg def. boli qurac i tu je najveci problem. Ova liga moze uz malo vise ulaganja biti cakum pakum al nece.
Pogledaj stadione u Srbiji, nista bolji od Bilijog Polja, Pecare, Bl, Sugavice.
Igrat ce svaki igrac i na Marsu samo mu daj pare vece. Ne trazim ja reprezentativca Brazila. Ljestvica se mora podici al mora i sto se tice kvalitete igraca i sto se tice njihovih primanja. Koga pitati za to? Kome postaviti pitanje koliko mi kao klub imamo para za transfere i dovodjenje igraca???
Amidzi...Dajidji...qurcu...palcu....pa jel imamo vecinskog vlasnika evo 5god ili nemamo. Jel moze nesto da se promijeni??? Jel moze kamp da se zavrsi...dosad bi napravio grad a ne kamp kad imas pare.
Jel moze Todorovic da prije Salzburga dodje prvo u Sarajevo 1-2god....odigra koju za repku pa se iz Sarajeva proda u Salsburg za 5Miliona. Mozeeeee naravno al plati Slobodi 200milja....daj malom platu 15.000KM pa ces i zaraditi na njemu. Dosta mi je ganjanja igraca da ozivimo njihovu karijeru i igraca kao sto su Dupovac daj i njega neka ga...iz Sarajeva je...ne placas mu stan...hranu.
Jesi li ti za to da se konacno izbavimo iz ove zabokrecine i da postanemo ozbiljan Evropski tim, ili ti je ovo super pa kad dodje Celtic molimo se Bogu da se ne obrukamo.
Primjera radi tamo neki Osijek za kojeg smo tradicijom svemirski brod jedva ispadne od Glasgowa. Mene to sve boli...meni to sve smeta od 1995god do dan danas.

Avatar
Zip
Postovi: 13586
Pridružen/a: 10 avg 2014, 23:15
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Zip » 11 jul 2019, 23:19

Kad budemo imali organizovanu ligu, infrastrukturu i terene kao u HRV i SLO, onda ce sve biti drugacije.
Do tada, pisi propalo...

Avatar
miky_hz
Postovi: 23117
Pridružen/a: 23 feb 2009, 14:19
Lokacija: BoRdO mAhAlA
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la miky_hz » 11 jul 2019, 23:21

A dobro realno je da nemamo luksuz da dajemo plate od 20 milja,a 20 milja u danasnjem fudbalu je kurcina.Pa evo Andjusic je otisao u Trazbon imat ce prvu godinu platu nekih nesto vise od 9 hiljada eura a dosao je kao neki sklj izbor pitanje je hoceli li i igrati.Morate biti realni.Naravno da ce fudbaleri igrati za pare,jeste da mi imamo para za PL,ali nemoze se to porediti za sada ni sa regionom a kamoli nesto vise.Tako da svaki iole dobar igrac da se dovede mora se skinuti kapa Hadziji.Znam ja i sad kakve su se ponude davali igracima i to su za nase uslove vrhunske pare ali to je opet fudblaska "sica" kad pogledas inace.Imamo primjer sad Kapica kaze sto ga nismo zadrzali,kako ces ga zadrzati ovamo ce dobiti 40 hiljada mjesecno u novom klubu.
DINO MERLIN "Znas kako ti je to, rodiš se u Sarajevu i navijas za Sarajevo. Ima i onih koji su u manjini i navijaju za Zelju. Hvala Bogu ja nisam medju njima".

Avatar
Fudo
Postovi: 4276
Pridružen/a: 07 sep 2009, 10:29
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Fudo » 11 jul 2019, 23:23

ado-hz je napisao/la:
belosevic28 je napisao/la:Koje rezonovanje, usporedba i argumentacija...
Evo radim za milju i yz duznjo postovanje nbi cistio ulicu za 2, jer mi uslovi tu ne odgovaraju, plus imam fax...evo sad napravi paralelu s fudbalom i pl bih.
Imao ti fax ili ne ( a ziv bio i cestitam ti ako imas) ljudi danas rade poslove gdje im je veca plata. Evo ti me bi radio al neko drugi sa faxom bi radio za duplo vecu platu ( cistio ulice).
Pola Evrope ide u Kinu za pare da igra tamo sa nekim kosookim(ok dobri su tereni, stadioni sve top).
I kod nas imas finih stadiona trenutno, nije sve toliki odron. Odron je zeleni teren i trava a to priznaj nije tesko popraviti pa staviti novu drenazu. Naravno uz pomoc NSBiH kojeg def. boli qurac i tu je najveci problem. Ova liga moze uz malo vise ulaganja biti cakum pakum al nece.
Pogledaj stadione u Srbiji, nista bolji od Bilijog Polja, Pecare, Bl, Sugavice.
Igrat ce svaki igrac i na Marsu samo mu daj pare vece. Ne trazim ja reprezentativca Brazila. Ljestvica se mora podici al mora i sto se tice kvalitete igraca i sto se tice njihovih primanja. Koga pitati za to? Kome postaviti pitanje koliko mi kao klub imamo para za transfere i dovodjenje igraca???
Amidzi...Dajidji...qurcu...palcu....pa jel imamo vecinskog vlasnika evo 5god ili nemamo. Jel moze nesto da se promijeni??? Jel moze kamp da se zavrsi...dosad bi napravio grad a ne kamp kad imas pare.
Jel moze Todorovic da prije Salzburga dodje prvo u Sarajevo 1-2god....odigra koju za repku pa se iz Sarajeva proda u Salsburg za 5Miliona. Mozeeeee naravno al plati Slobodi 200milja....daj malom platu 15.000KM pa ces i zaraditi na njemu. Dosta mi je ganjanja igraca da ozivimo njihovu karijeru i igraca kao sto su Dupovac daj i njega neka ga...iz Sarajeva je...ne placas mu stan...hranu.
Jesi li ti za to da se konacno izbavimo iz ove zabokrecine i da postanemo ozbiljan Evropski tim, ili ti je ovo super pa kad dodje Celtic molimo se Bogu da se ne obrukamo.
Primjera radi tamo neki Osijek za kojeg smo tradicijom svemirski brod jedva ispadne od Glasgowa. Mene to sve boli...meni to sve smeta od 1995god do dan danas.
Bravo za komentar. Nebi makar trebalo prestavljati problem pokupiti iz nase lige dobre igrace prije nego sto odu dalje, mislim ako se ima para i radi planski.
BordoCrvena...Fk.Sarajevo i Liverpool

Kamuflazn
Postovi: 1950
Pridružen/a: 03 jan 2019, 10:01
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Kamuflazn » 11 jul 2019, 23:33

Jel realno da raja poredi obicne poslove i poslove fudbalera? Hahaaha.
Ima i igraca koji ce doci ovdje ponudi mu dobru atu, ali ima i onih koji ce otici igrati za manje para recimo u sloveniju, austriju, madjarsku, jer se lakse prodati dalje. Pa vidite ba svi napreduju sto rezultatski sto infrasteukturno samo smo mi ostali u 80im i buvsoj jugoslaviji. Samo jos kod nas narod misli da se kondicina nabina tecanjem na igmanu.
HUSREF MUSEMIC!
Šta je tu je!
"Šta ću, ne mogu se promjeniti, volim Sarajevo više od svog života." - Husref Musemić

LJUDSKA ZLOBA UVJEK DOLAZI OD NEMOCI!

bordobijeli
Postovi: 14257
Pridružen/a: 27 okt 2011, 14:57
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la bordobijeli » 11 jul 2019, 23:37

:geek: Ma u suštini vecina je nerealna, lutamo iz ocaja da smo najgori u europi do toga da trebamo igrati LP ravnopravno s Celticom.
Po meni imamo sasvim ok ekipu za nase uslove i ligu, šteta je ako ne dovedemo bar jos jednog veznjaka radilicu pa probati to trece pretkolo nesto uraditi a treba nam i u prvenstvu dok Stanojevic ne opravi se. Napredujemo po malo teski koraci al ide ka boljem, zelja mi je da pokusamo zadrzati sto duze igrace tipa Mujakic, Pidro, Kovačević neku grupnu fazu dohvatiti pa onda uzeti malo vecu lovu za njih . to je put ka iskoraku
Zadnja izmjena: bordobijeli, dana/u 11 jul 2019, 23:40, ukupno mijenjano 2 puta.

Avatar
skoroalen
Postovi: 12883
Pridružen/a: 01 avg 2016, 01:30
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la skoroalen » 11 jul 2019, 23:38

Ne ide omladina iz Bosne jer će postat milioneri perući guzice u Njemačkoj. Dok isplaćaju poreze i pichke materine, manje će im ostat nego ovdje. Al idu radi sređene države, radi sistema gdje nema korupcije, gdje te niko ne uslovljava politikom itd. Ja bih radije radio bilo gdje vani da mi ostane manje čiste zarade nego u Bosni za veći profit, al da ne radi korupcija na svakom koraku, da me doktor operiše kad dođem na red a ne kad donesem kovertu itd.
Stavite se u kožu svakog fudbalera. Možeš igrat u trećoj njemačkoj ligi, nebitno koja plata. Njemačka, sistem, milion lopti na treningu, tereni k'o tepisi, ne yebe te niko. A možeš igrat u Bosni gdje nekom uzmeš mjesto u ekipi pa padneš s bicikla, gdje šetaš s djevojkom pa te navijači našamaraju pred njom, gdje ti ulijeću na treninge, kradu auta, gdje te kamenuju na gostovanjima (Mostar ove sezone), itd itd. Pustite se tih para, mi smo šu.pak civilizacije i tek smo se počeli malo izdizat iz tog. Za 10 god će bit bolje al sad ne.
Za Bordo-bijele, samo za našu ljubav najveću! ❤️

Zaključano

Natrag na “FK Sarajevo”

Online

Trenutno korisnika/ca: AVNOJ, mnon46 i 48 gostiju.