FK Željezničar - ARHIVA POSTOVA

Moderatori/ce: insider,LjoZee,irfo

Avatar
irfo
Interni moderator
Postovi: 15107
Pridružen/a: 09 nov 2008, 14:20
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la irfo » 12 jul 2019, 12:11

Zeljo92 je napisao/la:
irfo je napisao/la:Imal kakvog prenosa ili ce se morat ici do Hrasnice sutra?
stream navijac :thumbdown:
Remete mi koncept subote utakmice :kafa:
NEW PRIMITIVES ALL OVER BASCARSIJA

"Želјo je prapočelo svega što se ne predaje, bunt, krik, matica svih individualaca, karavan-saraj na dugom i uzaludnom putovanju ka pravednom."

Avatar
braco
Postovi: 8714
Pridružen/a: 22 avg 2010, 23:58
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la braco » 12 jul 2019, 12:33

Mogli smo vala promjeniti protivnika za generalku čisto radi uroka, igramo s njima već godinama generalke i vazda ga popušimo u ligi. :lol:

Avatar
irfo
Interni moderator
Postovi: 15107
Pridružen/a: 09 nov 2008, 14:20
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la irfo » 12 jul 2019, 12:44

braco je napisao/la:Mogli smo vala promjeniti protivnika za generalku čisto radi uroka, igramo s njima već godinama generalke i vazda ga popušimo u ligi. :lol:
Generalka ce biti protiv boljeg iz duela Famos-Radnik u finalu nakon sto pobjedimo Veleza :kafa:
NEW PRIMITIVES ALL OVER BASCARSIJA

"Želјo je prapočelo svega što se ne predaje, bunt, krik, matica svih individualaca, karavan-saraj na dugom i uzaludnom putovanju ka pravednom."

Avatar
Raonffa
Postovi: 26280
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Raonffa » 12 jul 2019, 12:47

Težak žrijeb za nas, Famos i Radnik su imali sreće :kafa:
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

iguita
Postovi: 418
Pridružen/a: 31 maj 2019, 13:22

Re: FK Željezničar

Post Postao/la iguita » 12 jul 2019, 12:57

Zamolio bi ako neko zna u koliko sati sutra igramo u Hrasnici.Hvala.
Bit ce Zeljo sampion.

samoposmatram
Postovi: 5363
Pridružen/a: 20 nov 2013, 15:11
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la samoposmatram » 12 jul 2019, 13:06

Golmanska pozicija dobro popunjena Eric i Kjosevski ce se ravnopravno boriti za prvu postavu.

Bekovi solidni Stevanovic i Pavic uz Stanica i Aldina sasvim dovoljno za ligu i kup.

Stoperi jedna od dvije najvece slabosti ekipe. Bogicevic koji netreba da bude relevantan, vodi se kao glavni vodja odbrane. Sa tim se otezava igra Sipovicu i Osmankovicu, jer moraju pratiti njegove upute. Uz to samo duge lopte nabija i preskace sredinu. Sadikovic je prisiljen igrati u odbrani, ali vise iz razloga sto Osim trazi igrace koji traze igru iz zadnje linije, to Bogicevic neradi godinama.

Defenzivni vezni druga najveca slabost u ekipi. Bojo je vise ofenzivno orijentisan nego defenzivno. Sadikovic se vjerujem skoluje za tog destruktivca kroz igru u odbrani, ali pitanje je moze li se od njega napraviti igraca odbrane ispred odbrane. Hajdarevic je jedini koji ima tu odgovornost prirodno u igri, ali pitanje je ima li dovoljno kvaliteta. Podsjeca me vise na Cimirota, nego na Culuma igrom.

Vezni red sa dva ofenzivca u liniji sa tri igraca izgleda dobro. Na tim pozicijama imamo siri izbor igraca, gdje je najkvalitetniji Ramovic i Alispahic. Uz njih tu su Bojo, Zeric, Mehic, Subasic i Dacic.

U napadu sa tri igraca imamo jaku konkurenciju. Ermin Zec ako bude u formi igra od prve, ali upitan je on kroz citavu sezonu. Lijevo Veselinovic i Mujezinovic. U vrhu napada Krpic i Zajmovic. Desno Asim Zec koji na pripremama izgleda najslabije, ali kad je ozbilja zabija golove.

Ekipa je igracki sigurno za vrh tabele, ali Bogicevic je realno najveca briga.

Nadam se da zbog umora smo izgledali skroz slabo kao i 2009 na pripremama.

Siroki ce propasti kao zeton ove sezone, ako se nepojacaju. Izgleda da HDZ ima para samo za jedan klub ove sezone, koji se najbolje pojacao za ovu sezonu.

Avatar
UBIPITAR
Postovi: 2014
Pridružen/a: 21 mar 2018, 18:37
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la UBIPITAR » 12 jul 2019, 13:12

iguita je napisao/la:Zamolio bi ako neko zna u koliko sati sutra igramo u Hrasnici.Hvala.
Bit ce Zeljo sampion.
18.30
MIGRANTI iz METROPOLE!
Strah je neizlječiva bolest....

Avatar
LjoZee
Interni moderator
Postovi: 31007
Pridružen/a: 03 okt 2016, 22:06
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la LjoZee » 12 jul 2019, 13:21

@samoposmatram zbog cega mislis da ce Siroki propasti ove sezone? Mislim da su sad medju jacim ekipama, ali ispod Zrinjskog i Sarajeva po kvalieti. Bit ce u “fight-u” sa nama i ostalim ovim ekipama za 3. i 4. Mozda i najozbiljniji kandidat za 3. mjesto kad gledamo sad stvari kako stoje. Za prva dva mjesta cisto sumnjam.
"Slavit ćemo tvoje ime, dok u nama srce bije..."


idevlak
Postovi: 187
Pridružen/a: 24 maj 2018, 14:17
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la idevlak » 12 jul 2019, 13:50

Kad igramo protiv Borca, koji datum
“Ne trebamo se mi brinuti, šta će biti kada se taj čovjek vrati u klub, niko od nas, al’vratit će se, nek to moja poruka bude.”
A.O.

Avatar
kerimatomic1921
Postovi: 3966
Pridružen/a: 14 maj 2018, 20:21
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la kerimatomic1921 » 12 jul 2019, 14:35

Jel, stoper? :plac:
ŽELJEZNIČAR ZA ŽIVOT CIJELI.

Dzemail15
Postovi: 226
Pridružen/a: 30 apr 2019, 21:42
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Dzemail15 » 12 jul 2019, 14:36

Ma neka kupe Demira Pecu, nakon ovih europskih tekmi, strašan igrač, a umjesto Bogičevića, najsretniji bih bio da se vrati Boccaccini :D

Avatar
lijevapolutka
Postovi: 2026
Pridružen/a: 02 jul 2019, 14:50
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la lijevapolutka » 12 jul 2019, 14:55

kerimatomic1921 je napisao/la:
Jel, stoper? :plac:
:lol: :lol: :lol:
moSa ljoŽe

Avatar
desnibocni
Postovi: 326
Pridružen/a: 27 jun 2019, 18:32
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la desnibocni » 12 jul 2019, 15:34

Ljudi, sta bi na kraju sa Zecom? Zna li neko kakva je povreda u pitanju? Frka-trka mi na poslu, nisam upratio...
...moja ljubav za sva vremena... FKŽ

Avatar
Zeljo92
Postovi: 3284
Pridružen/a: 04 dec 2016, 17:32
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Zeljo92 » 12 jul 2019, 15:54

desnibocni je napisao/la:Ljudi, sta bi na kraju sa Zecom? Zna li neko kakva je povreda u pitanju? Frka-trka mi na poslu, nisam upratio...
sve udure sa njim
Aldin Cenan aka "familija Zeljeznicar"

Miss Kovaceva Sela nas sarajlija zvani Djipac.

Avatar
LjoZee
Interni moderator
Postovi: 31007
Pridružen/a: 03 okt 2016, 22:06
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la LjoZee » 12 jul 2019, 16:02

Moze se sutra prisustvovati ovoj tekmi sa Velezom?
"Slavit ćemo tvoje ime, dok u nama srce bije..."

Avatar
irfo
Interni moderator
Postovi: 15107
Pridružen/a: 09 nov 2008, 14:20
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la irfo » 12 jul 2019, 16:12

LjoZee je napisao/la:Moze se sutra prisustvovati ovoj tekmi sa Velezom?
ako te @Zeljo92 pusti na stadion onda moze :kafa:
NEW PRIMITIVES ALL OVER BASCARSIJA

"Želјo je prapočelo svega što se ne predaje, bunt, krik, matica svih individualaca, karavan-saraj na dugom i uzaludnom putovanju ka pravednom."

Avatar
braco
Postovi: 8714
Pridružen/a: 22 avg 2010, 23:58
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la braco » 12 jul 2019, 16:24

Po meni neke dileme za sastav s Borcem. Odbrana je po meni manje više poznata za taj meč, na golu pretpostavljam da će Erić biti, dok odbrana će biti Pavić Bogi Kemo Siniša. Sipa žute ima koje prenosi iz prošle sezone tako da on ne može igrati prvo kolo. U sredini očekujem tandem Bojo Hajdarević. Eh sad dileme nastaju u ofanzivi. Krpić je po meni siguran u vrhu napada, pitanje je da li će iza njega Sinan ili Ermin, te na krilima upitno ko će izvisiti od Mustafe Veselog i Asima. Moje neko mišljenje da bi mi od te trojice siguran bio Asim na desnom zato što iako nas sve izluđuje nekad ali je jedan od rijetkih koji bar nekad go zna dati. Bio je drugi strijelac prošle sezone naše ekipe. A i pisao sam jučer leži mu Borac koliko god to možda i glupo zvuči ali eto. Lijevo izabrati između Mustafe i Veselog. Ionako i jedan i drugi imaju problema s realizacijom ali imaju fino prodornost i kontrolu lopte.

Kad bi sastav bio lupam Erić- Pavić Bogi Kemo Siniša - Bojo Hajdarević - Mustafa Sinan Asim - Krpa, imali bi finih opcija na klupi u vidu Ermina, Veselog, Zaima, Alispahića, Dade, Mehića, Veca plus mladi Subašić i Aldin Šehić.

Za Ermina mi je samo ta dilema koliko je fizički spreman zato ga ne stavljam sa sigurnošću u prvih 11.

Avatar
HongKong
Postovi: 2111
Pridružen/a: 29 apr 2019, 15:04
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la HongKong » 12 jul 2019, 16:58

Kako bi nam tu leglo jos jedno strasno krilo, neko ko moze iz nicega napraviti nesto korisno, kao Zakaric npr. Nije bitno na kojoj strani, ali da ima igrac koji ce praviti visak i koji ce otvarati prostor ostalim igracima. Pored toga mozda jos jedan stoper i bila bi odlicna ekipa. Nadam se da ce Pavic odigrati kao prvi dio prosle sezone, upisati par asistencija, dobro ubacivati, u odbrani i ne ocekujem mnogo od njega. Kako god cijela ekipa treba da se brani i ako svi odrade kako treba posao onda ce i zadnja linija lakse izlaziti na kraj s napadima protivnika. Eric mi je takodjer dosta pouzdaniji od Kjosevskog koji opet zna odbraniti nemoguce, ali opcenito zna unjeti nervozu u ekipu. Eric takodjer dosta brze vraca loptu u igru dok me to kod Vece bas znalo iznervirati, uvijek nesto usporava, smiruje i slicno. Potrebna nam je sto brza igra posebno kuci gdje teren dozvoljava takvu igru i tu treba praviti prednost. Asim kakav god da je on se najcesce nalazi u prilikama za postizanje gola, doduse obicno i promasi, ali se treba nadati da ce ga krenuti. Erimin ce vjerovatno igrati uz Krpica, ne uvijek i ne stalno, ali ce mu to biti pozicija. Ramovic se isto moze koristiti na desnom krilu, kao i Subasic. Mozda nas on iznenadi i dobijemo pravog igraca na desnoj strani. Uz onakvu ljevicu bi nam legao kao budali samar. Lijevo mislim da je Veselinovic prvi izbor, nije lose igrao drugi dio prosle sezone i nerijetko nam je bio najbolji igrac. Mustafa ce se vjerovatno koristiti na svim mogucim pozicijama. Takodjer je i Aldin Sehic igrao desno krilo i dobro se snalazi na toj poziciji. Ja ocekujem vezni red Bojo-Alispahic posebno kuci i protiv slabijih protivnika.
Cuva Bog Zelju svog!

samoposmatram
Postovi: 5363
Pridružen/a: 20 nov 2013, 15:11
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la samoposmatram » 12 jul 2019, 17:04

LjoZee je napisao/la:@samoposmatram zbog cega mislis da ce Siroki propasti ove sezone? Mislim da su sad medju jacim ekipama, ali ispod Zrinjskog i Sarajeva po kvalieti. Bit ce u “fight-u” sa nama i ostalim ovim ekipama za 3. i 4. Mozda i najozbiljniji kandidat za 3. mjesto kad gledamo sad stvari kako stoje. Za prva dva mjesta cisto sumnjam.
Imaju slab izbor igraca. Napad im je skroz bezopasan. Zlomislic mlad i neiskusan golman. Nevjerujem da ce se oni pitati ove sezone.

Zaključano

Natrag na “FK Željezničar”

Online

Trenutno korisnika/ca: segasega1 i 47 gostiju.