Grand Slam

Moderatori/ce: Monolog,Unofficialpage

Avatar
jestamaji
Postovi: 16522
Pridružen/a: 04 apr 2013, 09:46
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la jestamaji » 12 jul 2019, 22:21

roger je mislim danas prestigao rafu na atp listi

Avatar
ronaldo99
Postovi: 16628
Pridružen/a: 05 okt 2010, 20:16
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la ronaldo99 » 12 jul 2019, 22:21

leorey je napisao/la:Kako je majstor odigrao, tako vam je to kad dodjete u kancelariju najveceg. Halal ti cufta najveci.

Nikad njega Nadal vise nece dobit osim na RG, bolje je da predaje mec ako nije na sljaci protiv njega. Inace ce da ga stigne u H2H
Nemoj tako to je prica od strane drugih da Roger izbjegava njih, iako ima zadnjih 8 meceva protiv Rafe 7-1 skor, e sad protiv Novaka je drugacije zadnjih 8 meceva je 6-2 za Novaka, iako je recimo zadnji njihov mec u Parisu na mastersu Novak dobio 2-1 bez da je napravio brejk

Avatar
delinjo
Postovi: 24119
Pridružen/a: 02 jun 2015, 15:42
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la delinjo » 12 jul 2019, 22:26

Edin TM87 je napisao/la:Samo da pozdravim ekipu koja uziva u ovoj eleganciji pod stare dane, vrtit ce se i ovaj mec ko onaj na AO, mnogo podsjeca samo steta sto nije finale ko tada.

Ali Rogerova taktika, Rogerov ravni ritern je unistio Rafu, bez slicea samo ravno po svaku cijenu i rezultat je dosao. Cak ni ovo na kraju ga nije sputalo jer je vidio da je bolji igrac i tako se osjecao do zadnjeg poena.

Mozda ce izgubiti od Novaka ali danas je pokazao ogromnu klasu i pruzio nam jos 1 mec kojeg cemo se sjecati protiv najveceg rivala :wave:
:tokralju:
GO ROGER !!....peRFect !!!!
VOLIM ZELJEZNICAR!!

RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF

Avatar
leorey
Postovi: 17860
Pridružen/a: 23 maj 2010, 16:20
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la leorey » 12 jul 2019, 22:28

ronaldo99 je napisao/la:
leorey je napisao/la:Kako je majstor odigrao, tako vam je to kad dodjete u kancelariju najveceg. Halal ti cufta najveci.

Nikad njega Nadal vise nece dobit osim na RG, bolje je da predaje mec ako nije na sljaci protiv njega. Inace ce da ga stigne u H2H
Nemoj tako to je prica od strane drugih da Roger izbjegava njih, iako ima zadnjih 8 meceva protiv Rafe 7-1 skor, e sad protiv Novaka je drugacije zadnjih 8 meceva je 6-2 za Novaka, iako je recimo zadnji njihov mec u Parisu na mastersu Novak dobio 2-1 bez da je napravio brejk
Ako dobije i Djokovica u 38 godini nek ugase tenis ili neka ga nazovu njegovim imenom. Nema druge. Protiv Novaka isto ovako agresivno BH i da slusa servis, moze se pobijediti. Ja se samo bojim njegovih gresaka ono kad svaka druga ide u mrezu protiv njega. Ali dosta i ovo, u 38 godini, i previse.
27.10.2020

Avatar
delinjo
Postovi: 24119
Pridružen/a: 02 jun 2015, 15:42
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la delinjo » 12 jul 2019, 22:31

Samo agresivnoooooooo... Bekend i servis da slusaju i nema zime
GO ROGER !!....peRFect !!!!
VOLIM ZELJEZNICAR!!

RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF

Avatar
AA23
Postovi: 16087
Pridružen/a: 27 okt 2012, 12:55
Lokacija: Where the legends are born.
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la AA23 » 12 jul 2019, 22:38

Ala je prosralo Novaka, dobro @bodi reče, ko god da prodje, Novak ima finu prednost.

Da su bar iole ovi next gen teniseri ozbiljniji, imalo bi malo drugačije sad stanje, medjutim kako je tako je.

Jedino čemu se nadam je činjenica da Novak nije imao ozbiljnog protivnika do Aguta (ako je Agut na travi ozbiljan protivnik) i ako ne bude na nivou, Federer može da zaprijeti.

Najviše me strah Federerove glave, ali hajde ako si dobio Rafu, vječitog rivala i neprijatelja i onoga koji ti je stvorio mentalnu blokadu, samo opušteno jer nemaš ti šta da izgubiš Roger.


Opet ponavljam, sve ovo je bonus ;)

Avatar
darker10
Postovi: 10803
Pridružen/a: 20 nov 2012, 15:01
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la darker10 » 12 jul 2019, 22:56

Federer je radio sto je morao i uglavnom je to prolazilo kao sto je prolazilo i u zadnjim mecevima na tvrdoj podlozi izmedju njih dvojice.Bilo je tu nekih malo kriticnih poteza s njegove strane posebno u tom drugom setu,al sve u svemu je odigrao onako kako treba.Nadal je igrao strasno ovaj turnir i ne bi me cudilo da je ovo dobio,al nekako sam ocekivao s njegove strane da proba nesto novo u ovom mecu obzirom da se eto mucio sa Federerom na tvrdoj podlozi od te 2015.Medjutim,on je odigrao isto kao sto i uvijek igra protiv Federera,a ovaj otkako je promijenio reket stoji dosta bolje s tim bekhendom i ovo je rezultat.

Prije turnira mi je bilo sasvim realno da Federer dobije Nadala ovdje,pa me malo uhvatila prpa zato sto je Nadal igrao onako dobro :D al sve u svemu prije turnira sam ocekivao da ga Federer moze dobit na Wimbledonu s tim sto mi je djelovalo nemoguce da nanize Nadala i Djokovica u ovim godinama a tako izgleda i sad.Nije Federer bez sansi ali je Djokovic favorit.Bit ce interesantno vidit kako ce ovaj mec uticat na Federera.Nije bi nesto posebno dug tako da fizicki ne bi trebao ostavit toliko traga,al mentalno praznjenje je sigurno ogromno.

Avatar
leorey
Postovi: 17860
Pridružen/a: 23 maj 2010, 16:20
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la leorey » 12 jul 2019, 22:57

Jeste li vi svjesni da je covjek na pragu 40 godine nadigrao Rafu s osnovne linije? Nesto sto sam mislio da je apsolutno nemoguce. Kapa dole.
27.10.2020

Avatar
darker10
Postovi: 10803
Pridružen/a: 20 nov 2012, 15:01
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la darker10 » 12 jul 2019, 23:01

leorey je napisao/la:Jeste li vi svjesni da je covjek na pragu 40 godine nadigrao Rafu s osnovne linije? Nesto sto sam mislio da je apsolutno nemoguce. Kapa dole.
Gledajuci sad ovo,tvrdoglavost je kostala Federera boljeg omjera sa Nadalom barem sto se tice tvrdih podloga.Nevjerovatno je koliko mu je ovaj veci reket donio u razmjenama sa te bekhend strane.Da je napravio zamjenu recimo polovinom 2010. kad su stvari krenule ic nesto gore po njega,mozda bi se i spasio nekih poraza u periodu izmedju 2011. i recimo 2016.ali eto sta je tu je.

Avatar
delinjo
Postovi: 24119
Pridružen/a: 02 jun 2015, 15:42
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la delinjo » 12 jul 2019, 23:02

Distance covered:

Federer 3046m
Nadal 2994m
GO ROGER !!....peRFect !!!!
VOLIM ZELJEZNICAR!!

RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF

Avatar
leorey
Postovi: 17860
Pridružen/a: 23 maj 2010, 16:20
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la leorey » 12 jul 2019, 23:05

darker10 je napisao/la:
leorey je napisao/la:Jeste li vi svjesni da je covjek na pragu 40 godine nadigrao Rafu s osnovne linije? Nesto sto sam mislio da je apsolutno nemoguce. Kapa dole.
Gledajuci sad ovo,tvrdoglavost je kostala Federera boljeg omjera sa Nadalom barem sto se tice tvrdih podloga.Nevjerovatno je koliko mu je ovaj veci reket donio u razmjenama sa te bekhend strane.Da je napravio zamjenu recimo polovinom 2010. kad su stvari krenule ic nesto gore po njega,mozda bi se i spasio nekih poraza u periodu izmedju 2011. i recimo 2016.ali eto sta je tu je.
Da, BH ali Rafa gubi ponajvise i zbog toga sto na Rogerov FH mora uvijek odigrat udarac vise, tesko se nosi s tim zadnjih godina. :mrgreen:

Bilo je 23:10, nek natjera na 24:20 do kraja karijere i ja zadovoljan :mrgreen:
27.10.2020

Avatar
ronaldo99
Postovi: 16628
Pridružen/a: 05 okt 2010, 20:16
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la ronaldo99 » 13 jul 2019, 00:03

Ovi rafoljubci nestali sa teme ne pametuju vise, Nadal favorit i bookmakeri su tako rekli, pa da pa da

Avatar
darker10
Postovi: 10803
Pridružen/a: 20 nov 2012, 15:01
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la darker10 » 13 jul 2019, 00:07

ronaldo99 je napisao/la:Ovi rafoljubci nestali sa teme ne pametuju vise, Nadal favorit i bookmakeri su tako rekli, pa da pa da
Ma dobro,ne treba likovat sad :D

Avatar
leorey
Postovi: 17860
Pridružen/a: 23 maj 2010, 16:20
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la leorey » 13 jul 2019, 00:09

Ko sto se laki isprdio nakon poraza Noleta na RG hahaha
27.10.2020

Avatar
AA23
Postovi: 16087
Pridružen/a: 27 okt 2012, 12:55
Lokacija: Where the legends are born.
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la AA23 » 13 jul 2019, 00:11

Meni je najveća greška Federera ta što on samo igra nekad, ne razmišlja.

On se voli " nadigravati ", tako da kad ga vidite da vraća poene iza linije, ne radi on to što je isplanirao već što želi da u svakom segmentu osvoji poen i nadjača protivnika, pogotovo protiv rivala.

Recimo kada igra sa Delpom, on ne igra da Delpi oteža život drop shotovima i na BH koji mu je slab (što treba da radi), već on lupa svojim FHom na njegov i nadigrava se sa njim, sad mač sa dvije oštrice koji nekada probije Rogera nažalost.

Malo je Roger isuviše u igri, ono samo igra, i kako igra ide tako on pali dalje, da sada nešto sprema aman zaman, ne radi to, priprema klasična, ide na foru ako sam bolji - bolji sam, ako nisam, idemo dalje.

Sve u svemu, zato i jeste ovdje, čisti talenat i naravno rad i trud.

Nadam se da može do 21 titule i da se osveti Novaku za prethodne poraze u finalima Wimbledona, ako to uspije, pa šta onda reći, sve je suvišno :beba: :kralj:

Avatar
ronaldo99
Postovi: 16628
Pridružen/a: 05 okt 2010, 20:16
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la ronaldo99 » 13 jul 2019, 00:15

darker10 je napisao/la:
ronaldo99 je napisao/la:Ovi rafoljubci nestali sa teme ne pametuju vise, Nadal favorit i bookmakeri su tako rekli, pa da pa da
Ma dobro,ne treba likovat sad :D
Ne daleko od toga, oni su poznqvaoci tenisa mi ostali smo laici, mozda ako Roger zaigra opet na sljaci i budu imali prilku da Rafa dobije Rogera inace na drugim podlogama nema vise sanse, deff je Roger nasao lijek za njega

Avatar
leorey
Postovi: 17860
Pridružen/a: 23 maj 2010, 16:20
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la leorey » 13 jul 2019, 00:24

Ja bas mislim da je Federer jedan od takticki najboljih tenisera, tacno zna ono sto treba da radi, dok recimo Nadal nikad nema plan B, samo luba iz sve snage, svaki poen igra kao da mu je zadnji, bas to rece i Visko na SK.
27.10.2020

Avatar
AA23
Postovi: 16087
Pridružen/a: 27 okt 2012, 12:55
Lokacija: Where the legends are born.
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la AA23 » 13 jul 2019, 00:29

Nadal je možda i najbolji taktičar ove igre :mrgreen:

Meni bar, naravno, njegova cijela igra se zasniva na tom ubijanju protivnika visokim spinovima, svakog protivnika dobro analizira i svojim ball placementom donosi sebi tolike pobjede, jednostavno razlog tome je i njegov vrlo mali broj neforsiranih grešaka, a to je do taktike.

Roger je čisto ono napadni pa šta bude igrač, oslanja se na talenat i agresivnu igru, osjećaj mu je natura i to je ono kako on igra, zbog toga je par mečeva ispustio, ali eto šta je tu je.

Rafa je veliki taktičar, to što je borben je drugo, ali Rafa je najjači po tom pitanju ja mislim, taktika, priprema, namazan je Rafa, mnogo više od drugih :mrgreen:

shevchet
Postovi: 704
Pridružen/a: 07 jun 2019, 15:20
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la shevchet » 13 jul 2019, 02:14

ronaldo99 je napisao/la:
darker10 je napisao/la:
ronaldo99 je napisao/la:Ovi rafoljubci nestali sa teme ne pametuju vise, Nadal favorit i bookmakeri su tako rekli, pa da pa da
Ma dobro,ne treba likovat sad :D
Ne daleko od toga, oni su poznqvaoci tenisa mi ostali smo laici, mozda ako Roger zaigra opet na sljaci i budu imali prilku da Rafa dobije Rogera inace na drugim podlogama nema vise sanse, deff je Roger nasao lijek za njega
Mi smo Rafoljupci u kafani, a ti si laik svakako za tenis, nemoj se persirati ili govoriti u množini, drži se ti baseballa, davno ti shevhchet rekao...

Pa.ko nije gledao meč, po tvojim hvalospjevima i sličnim, rekao bi čovjek razorio ga Fedex, a Rafa se samouništio lošom igrom... Sa 2 breaka Rafe i 2 breaka Rogera rezultat 3-1, nigdje veze, ali niko Rafi nije kriv, nego najviše on sam! Imao je u TB mini-break 2 puta, nije iskoristio. Imao je opet break lopte da se vrati u meč, nije iskoristio, znači nemamo šta komentarisati mi Rafoljupci...

Federeru svaka čast za ovaj nivo igre,kapa dole, ali smanji laik doživljaj malo još uvijek je 24-16 i djed će u penziju, a pred Rafom je još par osvojenih GS :mrgreen:

P.S Laik jedan, eto neka su i bookmakeri idioti i debili, samo si ti pametan...
Kvote na kladi se daju onako, ofrlje, ha? Ne pobjedjuje uvijek trenutni favorit i to i jest čar sporta, a ti ponavljam kreni od baseballa, za ove teme nisi...

shevchet
Postovi: 704
Pridružen/a: 07 jun 2019, 15:20
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la shevchet » 13 jul 2019, 02:30

babino je napisao/la:moze li mi neko reci k je ovaj sefket sto dijeli lekcije danima na ovom mjestu?
ovaj je zayebo lakija..
je li ono on napisa nek dan da nece vise pisati ako fed osvoji ovo....uzmi fedja, yebes 21., samo da ovog ne citam vise:-)
Shvechet je babuka za tenis, babino... :mrgreen:
Svašta smo pisali proteklih dana, da ne postaš svakih 5 dana, onda bi mogao i skontati šta smo sve pisali...

Ti da mene čitaš sinko 24h, 7/7, ne bi ti to razumio, za tebe je to viša matematika, a tenis pratiš vidim otprilike kao ja bandy ili polo... :urnebes:
Poyy

Odgovori

Natrag na “Tenis”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 5 gostiju.