Odlazak u inostranstvo

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Avatar
Osim13
Postovi: 43672
Pridružen/a: 01 apr 2017, 23:06
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Osim13 » 13 jul 2019, 12:43

Zimbabve :ljepota:
MERCEDES - MISTRIJA - MIA SAN MIA

Avatar
Sage
Postovi: 5333
Pridružen/a: 08 jan 2013, 11:07
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Sage » 13 jul 2019, 12:45

Kod mog brata u firmi kamara svaba nema stana, jernostavno ljudi nisu robovi toga. Evo velika vecina ce ih poslije penzije ici pod kiriju u spaniju na obalu ili cak dole na ostrva oko Afrike i slicno. Mislim imaj ljudi steka, logicno plus otpremnine i slicno.
Emancipate yourselves from mental slavery...

Memento Mori...

Avatar
Osim13
Postovi: 43672
Pridružen/a: 01 apr 2017, 23:06
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Osim13 » 13 jul 2019, 12:48

Kako misliš oformili porodicu a nisu digli kuću na 2 sprata prije svadbe? Svašta.
MERCEDES - MISTRIJA - MIA SAN MIA

Avatar
ItsRamiz
Postovi: 1825
Pridružen/a: 05 apr 2019, 21:37
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la ItsRamiz » 13 jul 2019, 12:56

tobe tobe
svasta danas ima
Prolaznoscu svojom Tebe svjedocim
stvorio Si mene prvo nemocnim
pa mi snagu dao, sad je uzimas
Ti si tvorac, Ti sve tajne znas

Avatar
Orton
Postovi: 1299
Pridružen/a: 09 feb 2015, 13:02
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Orton » 13 jul 2019, 12:58

Ma nemoguće je porediti mentalni sklop i poglede na svijet nekog Švabe i našeg čovjeka.

Krenemo od banalni stvari tipa Auto.
Ljudi općenito nisu toliko zaluđeni autom, naročito što ako ti baš zatreba auto možeš ga rentat za 10 15 centi po minuti ili na dan za fiksnu tarifu.
U vecim gradovima gradski prevoz je mnogo efikasnij način transporta, i zamisli ljudi paze na okoliš (kakvi debili reklo bi se kod nas)

Oslobođeni su onog što se kod nas smatra normalnim kuća brak djeca.
Žive skupa, ako se i odluče za djecu to je najviše jedno.


Mnogo putuju i radoznali su :D

Imaju kulturu življenja koja nama fali.

Avatar
Osim13
Postovi: 43672
Pridružen/a: 01 apr 2017, 23:06
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Osim13 » 13 jul 2019, 13:01

Ma sve sama haramina
MERCEDES - MISTRIJA - MIA SAN MIA

Avatar
Penaltiky
Postovi: 15051
Pridružen/a: 14 maj 2017, 17:04
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Penaltiky » 13 jul 2019, 13:12

Osim13 je napisao/la:Kako misliš oformili porodicu a nisu digli kuću na 2 sprata prije svadbe? Svašta.
Naravno 4 generacije jedne porodice u istoj kući ako je ikako moguće.
Šit bi loš, a sudžuk žilav...

Avatar
Osim13
Postovi: 43672
Pridružen/a: 01 apr 2017, 23:06
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Osim13 » 13 jul 2019, 13:13

Penaltiky je napisao/la:
Osim13 je napisao/la:Kako misliš oformili porodicu a nisu digli kuću na 2 sprata prije svadbe? Svašta.
Naravno 4 generacije jedne porodice u istoj kući ako je ikako moguće.
Sinu sprat dok još u srednju ide, pa kad se oženi onda roditelje u podrum izgura.

Šta zna Švabo.
MERCEDES - MISTRIJA - MIA SAN MIA

Avatar
Lillard
Postovi: 26297
Pridružen/a: 28 mar 2013, 23:46
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Lillard » 13 jul 2019, 13:19

Orton je napisao/la:Ma nemoguće je porediti mentalni sklop i poglede na svijet nekog Švabe i našeg čovjeka.

Krenemo od banalni stvari tipa Auto.
Ljudi općenito nisu toliko zaluđeni autom, naročito što ako ti baš zatreba auto možeš ga rentat za 10 15 centi po minuti ili na dan za fiksnu tarifu.
U vecim gradovima gradski prevoz je mnogo efikasnij način transporta, i zamisli ljudi paze na okoliš (kakvi debili reklo bi se kod nas)

Oslobođeni su onog što se kod nas smatra normalnim kuća brak djeca.
Žive skupa, ako se i odluče za djecu to je najviše jedno.


Mnogo putuju i radoznali su :D

Imaju kulturu življenja koja nama fali.
Ma ja bolan, gledaj naših debila, njima normalno željet djecu i oženiti, stoka seljačka

Šta ću rentat auto i vozit se gradskim prijevozom, šta da idem dalje? Šta da trebam po dijete otić? Neki bezvezni primjeri.

Znam kako je vozit se gradskim prijevozom u puno manjem gradu od nekih metropola u Njemačkoj, pa mi je muka živa većinu vremena. Okani se gluposti.
"Last time they count me out, what I do Game 6?"

Avatar
Lillard
Postovi: 26297
Pridružen/a: 28 mar 2013, 23:46
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Lillard » 13 jul 2019, 13:21

ASD je napisao/la:Pa dobro, sam stan i nije neko mjerilo.
Ja ga recimo ne bih nikad kupovao ako se moram zavaliti dobro u kredit.
Pa šta, hoćeš bit podstanar i plaćati isto ko i ratu kredita čitav život? Jesu ljudi pichke u pm. Pa radije bi imao nešto svoje nego da čitav život živim u nečijem stanu.
"Last time they count me out, what I do Game 6?"

Avatar
ASD
Postovi: 26228
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la ASD » 13 jul 2019, 13:25

Lillard je napisao/la:
ASD je napisao/la:Pa dobro, sam stan i nije neko mjerilo.
Ja ga recimo ne bih nikad kupovao ako se moram zavaliti dobro u kredit.
Pa šta, hoćeš bit podstanar i plaćati isto ko i ratu kredita čitav život? Jesu ljudi pichke u pm. Pa radije bi imao nešto svoje nego da čitav život živim u nečijem stanu.
Pa nisu Svabe pichke zbog tog razmisljanja, nego nisu iskompleksirani tim stvarima.

Ako ću već dizati pozamašan kredit, radije bi to ulagao u neki biznis

Avatar
Orton
Postovi: 1299
Pridružen/a: 09 feb 2015, 13:02
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Orton » 13 jul 2019, 13:30

Lillard je napisao/la:
Orton je napisao/la:Ma nemoguće je porediti mentalni sklop i poglede na svijet nekog Švabe i našeg čovjeka.

Krenemo od banalni stvari tipa Auto.
Ljudi općenito nisu toliko zaluđeni autom, naročito što ako ti baš zatreba auto možeš ga rentat za 10 15 centi po minuti ili na dan za fiksnu tarifu.
U vecim gradovima gradski prevoz je mnogo efikasnij način transporta, i zamisli ljudi paze na okoliš (kakvi debili reklo bi se kod nas)

Oslobođeni su onog što se kod nas smatra normalnim kuća brak djeca.
Žive skupa, ako se i odluče za djecu to je najviše jedno.


Mnogo putuju i radoznali su :D

Imaju kulturu življenja koja nama fali.
Ma ja bolan, gledaj naših debila, njima normalno željet djecu i oženiti, stoka seljačka

Šta ću rentat auto i vozit se gradskim prijevozom, šta da idem dalje? Šta da trebam po dijete otić? Neki bezvezni primjeri.

Znam kako je vozit se gradskim prijevozom u puno manjem gradu od nekih metropola u Njemačkoj, pa mi je muka živa većinu vremena. Okani se gluposti.

I ovo je odlika naše raje, što ne mogu prihvatiti činjenicu da postoje ljudi na planeti koji imaju drugačije poglede na ono što bi se reklo "ispunjen život"

Ja nigdje ne rekoh da je neko divljak ili debil što se ženi ili pravi djecu. Sve što napisa je da Svabama to nije vrhunac svega.

I vezano za auto, isto tako ne napisah nigdje da moraš biti glup i kupiti auto.
Naravno da je praktično imati auto, o tome se uopste ne treba ni razglabati, sve što sam rekao je da je u doba raznih car sharing aplikacija, rentanja po fakat povoljnim cijenama, moguće uzeti auto samo baš kad ti treba.

I da se ponovim, pod kulturom življenja spada i to da prihvatiš činjenicu da postoje i ljudi koji nemaju iste poglede i ista očekivanja od života kao ti, ja ili bilo ko na ovom topicu :thumbup:

Avatar
ASD
Postovi: 26228
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la ASD » 13 jul 2019, 13:33

Jedna od najodvratnijih stvari koja se može doživjeti je voziti auto u nekom višemilionskom gradu kad je špica.
U Munchenu me to dosta iznervira, a mogu misliti kako je u Moskvi.
Nije mi jasno kako neko može uživati u tome?

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54339
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la MortemHz » 13 jul 2019, 13:36

Orton, jesi uzeo državljanstvo?
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Avatar
Sage
Postovi: 5333
Pridružen/a: 08 jan 2013, 11:07
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Sage » 13 jul 2019, 13:40

Ma ljudi se ne vezu generalno za mjesto, zato i ne kupuju stanove i kuce. Ljudi se hladno sele iz mjesta u mjesto. Amerikanci odu hladno iz Chicaga u New York radi malo vece plate. Kod nas kad kazes da vozaris 50 kilometara na poso il 80-90 kazu joj ne bih ja mogo, valja vozit svaki dan. A tamo ljudi e razmisljaju o tome. Bitno je da ima "mjesto" za zivot. A sto neko napisa placo kiriju u Berlinu il Minhenu, Chicagu il New Yorku, svejedno...
Emancipate yourselves from mental slavery...

Memento Mori...

Avatar
Orton
Postovi: 1299
Pridružen/a: 09 feb 2015, 13:02
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Orton » 13 jul 2019, 13:43

MortemHz je napisao/la:Orton, jesi uzeo državljanstvo?
Nisam, a i nešto i ja sam sa sobom dumam dal uopste da ga uzimam.

Stavljao sam na papir pro i kontra, u egalu sam što bi se reklo

Avatar
Osim13
Postovi: 43672
Pridružen/a: 01 apr 2017, 23:06
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Osim13 » 13 jul 2019, 13:45

ASD je napisao/la:Jedna od najodvratnijih stvari koja se može doživjeti je voziti auto u nekom višemilionskom gradu kad je špica.
U Munchenu me to dosta iznervira, a mogu misliti kako je u Moskvi.
Nije mi jasno kako neko može uživati u tome?
Kad krenem u Semizburg na pivu il kod Kule preko Vogošće hoće mi nešto biti, tamo je konstantno 24 sata dnevno gužva i po 30 minuta se stoji.
MERCEDES - MISTRIJA - MIA SAN MIA

Avatar
Lillard
Postovi: 26297
Pridružen/a: 28 mar 2013, 23:46
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Lillard » 13 jul 2019, 13:46

Orton je napisao/la:
Lillard je napisao/la:
Orton je napisao/la:Ma nemoguće je porediti mentalni sklop i poglede na svijet nekog Švabe i našeg čovjeka.

Krenemo od banalni stvari tipa Auto.
Ljudi općenito nisu toliko zaluđeni autom, naročito što ako ti baš zatreba auto možeš ga rentat za 10 15 centi po minuti ili na dan za fiksnu tarifu.
U vecim gradovima gradski prevoz je mnogo efikasnij način transporta, i zamisli ljudi paze na okoliš (kakvi debili reklo bi se kod nas)

Oslobođeni su onog što se kod nas smatra normalnim kuća brak djeca.
Žive skupa, ako se i odluče za djecu to je najviše jedno.


Mnogo putuju i radoznali su :D

Imaju kulturu življenja koja nama fali.
Ma ja bolan, gledaj naših debila, njima normalno željet djecu i oženiti, stoka seljačka

Šta ću rentat auto i vozit se gradskim prijevozom, šta da idem dalje? Šta da trebam po dijete otić? Neki bezvezni primjeri.

Znam kako je vozit se gradskim prijevozom u puno manjem gradu od nekih metropola u Njemačkoj, pa mi je muka živa većinu vremena. Okani se gluposti.

I ovo je odlika naše raje, što ne mogu prihvatiti činjenicu da postoje ljudi na planeti koji imaju drugačije poglede na ono što bi se reklo "ispunjen život"

Ja nigdje ne rekoh da je neko divljak ili debil što se ženi ili pravi djecu. Sve što napisa je da Svabama to nije vrhunac svega.

I vezano za auto, isto tako ne napisah nigdje da moraš biti glup i kupiti auto.
Naravno da je praktično imati auto, o tome se uopste ne treba ni razglabati, sve što sam rekao je da je u doba raznih car sharing aplikacija, rentanja po fakat povoljnim cijenama, moguće uzeti auto samo baš kad ti treba.

I da se ponovim, pod kulturom življenja spada i to da prihvatiš činjenicu da postoje i ljudi koji nemaju iste poglede i ista očekivanja od života kao ti, ja ili bilo ko na ovom topicu :thumbup:
Kažeš da imaju kulturu življenja. To znači da je naš mentalitet pogrešan. Normalno da ima svega, svakom svoje, al pišeš ko da je svakom momku od. 20-25 godina prvo oženit se. Je qrac.

ASD

Stanje ćeš kroz godine imat ko svoj, nešto što si zaradio radom, ulaganje u biznis je rizično za toliki kredit. Govorim o ljudima sa solidnom plaćom. Nek Švabe nisu robovi toga, ja bi radije otplatio stan nego bio podstanar čitav život. Još ako kontaš imat djecu
"Last time they count me out, what I do Game 6?"

Avatar
ASD
Postovi: 26228
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la ASD » 13 jul 2019, 13:47

Osim13 je napisao/la:
ASD je napisao/la:Jedna od najodvratnijih stvari koja se može doživjeti je voziti auto u nekom višemilionskom gradu kad je špica.
U Munchenu me to dosta iznervira, a mogu misliti kako je u Moskvi.
Nije mi jasno kako neko može uživati u tome?
Kad krenem u Semizburg na pivu il kod Kule preko Vogošće hoće mi nešto biti, tamo je konstantno 24 sata dnevno gužva i po 30 minuta se stoji.
A u Čevljanima za vrijeme špice? :D
Lillard je napisao/la:

ASD

Stanje ćeš kroz godine imat ko svoj, nešto što si zaradio radom, ulaganje u biznis je rizično za toliki kredit. Govorim o ljudima sa solidnom plaćom. Nek Švabe nisu robovi toga, ja bi radije otplatio stan nego bio podstanar čitav život. Još ako kontaš imat djecu
Naravno da je rizično, zato i donosi profit.
Ako već igram igru, daj da se igramo kako treba.

p.s. naš mentalitet jeste pogrešan. Dovoljno je vidjeti stanje u državi.
Zadnja izmjena: ASD, dana/u 13 jul 2019, 13:52, ukupno mijenjano 2 puta.

Avatar
Osim13
Postovi: 43672
Pridružen/a: 01 apr 2017, 23:06
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Osim13 » 13 jul 2019, 13:49

ASD je napisao/la:
Osim13 je napisao/la:
ASD je napisao/la:Jedna od najodvratnijih stvari koja se može doživjeti je voziti auto u nekom višemilionskom gradu kad je špica.
U Munchenu me to dosta iznervira, a mogu misliti kako je u Moskvi.
Nije mi jasno kako neko može uživati u tome?
Kad krenem u Semizburg na pivu il kod Kule preko Vogošće hoće mi nešto biti, tamo je konstantno 24 sata dnevno gužva i po 30 minuta se stoji.
A u Čevljanima za vrijeme špice? :D
Naroljaš se pa ti bude lakše, bar povratak.
MERCEDES - MISTRIJA - MIA SAN MIA

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: alemsa, Beli98, Jabroni i 38 gostiju.