Grand Slam

Moderatori/ce: Monolog,Unofficialpage

Avatar
darker10
Postovi: 10800
Pridružen/a: 20 nov 2012, 15:01
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la darker10 » 15 jul 2019, 16:36

marconato je napisao/la:Cinjenica je da je Djokovićev najbolji tenis bolji nego najbolji Federerov i Nadalov, da ima bolji h2h protiv obojice i kao sto je neko vec napisao, ne bi on njima bio u glavi kljucne poene da imaju potrebno samopouzdanje i da vjeruju da su bolji igraci, vec upravo suprotno!

Covjek dominira vec 8 godina s manjim i vecim amplitudama, ali dominira, u konkurenciji 2ce pored njega najvecih u istoriji!

The end.
Pa niko mu to ne spori.Federer je imao svoj peak prije 15g skoro.Nadal je gotovo isto godiste kao Djokovic ali je dosta ranije sazreo i njegov peak je bio od 2008. do kraja 2010.Evo Djokovic je uzeo 4 Slama otkako je presao tridesetu.Ako uzme jos 5 komada i skine Federera onda brate moj skinut cu mu kapu.

Avatar
ek0
Postovi: 1081
Pridružen/a: 18 maj 2010, 23:11
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la ek0 » 15 jul 2019, 16:39

Ispade da je Federer "oštećen" zato što je stariji, a realno to je pomoglo da ima 7-8 GS-ova više u startu u odnosu na Rafu i Đokovića. Profitirao je on dobro od svoje "starosti".
https://www.youtube.com/watch?v=oPHKn1JYHcA

Avatar
darker10
Postovi: 10800
Pridružen/a: 20 nov 2012, 15:01
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la darker10 » 15 jul 2019, 16:41

ek0 je napisao/la:Ispade da je Federer "oštećen" zato što je stariji, a realno to je pomoglo da ima 7-8 GS-ova više u startu u odnosu na Rafu i Đokovića. Profitirao je on dobro od svoje "starosti".
Pa naravno.Nijedan GS osvojen u historiji nije legitiman ukoliko nije osvojen preko Novaka i Rafe :D

gigun
Postovi: 573
Pridružen/a: 20 mar 2013, 17:56

Re: Grand Slam

Post Postao/la gigun » 15 jul 2019, 16:50

Malo šale..

Oj Rodžere Federere,
tebe Nole stalno dere.

Tebe Nole dere stalno
i kad igraš maestralno. :rol: :rol: :rol:

Avatar
marconato
Postovi: 12161
Pridružen/a: 10 jan 2009, 11:33
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la marconato » 15 jul 2019, 16:53

darker10 je napisao/la:
marconato je napisao/la:Cinjenica je da je Djokovićev najbolji tenis bolji nego najbolji Federerov i Nadalov, da ima bolji h2h protiv obojice i kao sto je neko vec napisao, ne bi on njima bio u glavi kljucne poene da imaju potrebno samopouzdanje i da vjeruju da su bolji igraci, vec upravo suprotno!

Covjek dominira vec 8 godina s manjim i vecim amplitudama, ali dominira, u konkurenciji 2ce pored njega najvecih u istoriji!

The end.
Pa niko mu to ne spori.Federer je imao svoj peak prije 15g skoro.Nadal je gotovo isto godiste kao Djokovic ali je dosta ranije sazreo i njegov peak je bio od 2008. do kraja 2010.Evo Djokovic je uzeo 4 Slama otkako je presao tridesetu.Ako uzme jos 5 komada i skine Federera onda brate moj skinut cu mu kapu.
Ne pije ti vode puno ta prica sa peakovima! Prvo, sti je smijesna tvrdnja da je prvom peak bio 2006 (s 25) a drugom 2008-2010 (s 22-23) :crazy: Drugo, oni bi se i sada naosvajali kao sto su prije 10 godina da nema Novaka. Pa eto, 2017-2018 vezase 6 GS, a cim se ovaj vratio - Nadal samo RG od tada.
Federer je recimo samo 4 od svojih 20 GS uzeo dobivsi u finalu Novaka ili Rafu...
Crveno-bela boja kad se razlije svud', suze mi jurnu u oči, a srce iz grudi nema kud'...

Avatar
darker10
Postovi: 10800
Pridružen/a: 20 nov 2012, 15:01
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la darker10 » 15 jul 2019, 17:05

Ama fazon je covjece sto ti hoces da kazes da je Djokovic dosao u tu neku svoju formu 2011. godine.Do te godine,Federer i Nadal su se vec godinama tukli.Prvi je te godine napunio 30,drugi 25.Nadal je godinu stariji od Djokovica a do te 2011. je imao vec 9GS titula naspram Djokoviceve jedne.Zasto Djokovic nije uradio isto ko Nadal i imao tada tolike GS?Zato sto mu je peak kasnio.I de bgti necu vise da raspravljam na ovu temu.Ti to sve posmatras jednodimenzionalno.Ja bih da su sva trojica rodjena 1. januara 1985. i da svi pikiraju u isto vrijeme pa da gledamo monstruozne meceve,ali dobro je i ovako.

Avatar
Unofficialpage
Moderator
Postovi: 21801
Pridružen/a: 22 feb 2013, 09:41
Lokacija: Niđe
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la Unofficialpage » 15 jul 2019, 17:11

Ne možemo baš uvijek konkurenciju navoditi, ova trojka jeste među najjačima ikad ali reći da Sampras ne bi osvojio dosta svojih trofeja je ipak malo pretjerano. Drugi su to uslovi bili, druge podloge, drugačiji reketi, mnogo drugačijih faktora je na to uticalo.

Kao što ni sada ne možemo konkurenciju navoditi, i ja sam jedno vrijeme imao takvo mišljenje, ali više nemam, najbolje je to rekao na jednom drugog forumu jedan odavde forumaš: "normalna je konkurencija ali nisu ova trojica normalna" što je apsolutno tačno. Za ove igrače nema konkurencije da ih u kontinuitetu dobija, tu i tamo se može desiti (sad češće Federeru) da ih izbacuju neki "anonimusi" ali je to zaisto rijetko. Niko nema kvalitet da im se približi.

Mnoge stvari su jučer pale u vodu a jedan od njih je da Federer ima fizičkih problema. Abnormalno je da teniser od 38. god igra pet sati na vrlo visokom nivou, protiv daleko mlađeg igrača, jednakih kvaliteta. Federer je to uspio, i mogao je još da igra, takav imam utisak.

Imamo priliku da gledamo ovu trojku, trojku najvećih svih vremena, apsolutno je nebitno koji će imati kakav rekord, svaki od njih ima neke brutalne stvari koje su radili i još ih rade. Na nama je da uživamo, najrealnije bi bilo da na kraju sve trojica imaju po 20 GS titula.
Momak je inače legenda, mislim na Sea!

Damir Dzumhur!!!!

Roger Federer the Best!!!!!!!

Avatar
ek0
Postovi: 1081
Pridružen/a: 18 maj 2010, 23:11
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la ek0 » 15 jul 2019, 17:13

darker10 je napisao/la: Pa naravno.Nijedan GS osvojen u historiji nije legitiman ukoliko nije osvojen preko Novaka i Rafe :D
Ako su uračunati znači da su legitimni. Poenta je da je Federer imao više koristi nego štete od svoje "starosti". Činjenica je da nebi imao tih 7-8 GS-ova prednosti u startu da je Rafina i Đokovićeva generacija (ne znači da nebi osvojio ni jedan u istom periodu).

Imamo dovoljan uzorak međusobnih mečeva što nam donekle otvara mogućnost da predviđamo šta bi bilo u slučaju da su ista generacija i po mojoj procjeni nebi bilo ovako veselo za Federera kao što jeste danas. Radi se igračima koji su najveći rivali i za koje imaš ogroman broj mečeva da izvučeš neke zaključke. Sa druge strane, ne možeš uzeti igrača iz neke druge ere i "osporavati" mu titule jer nije igrao protiv ove trojice zato što ne postoje nikakvi dokazi kojima bi pokrio da bi to što tvrdiš bilo približno tako.

Mada realno, svako će se složiti da je najteže bilo do titule doći u periodu kad su ova trojica bila konkurentna i spremna.
Zadnja izmjena: ek0, dana/u 15 jul 2019, 17:13, ukupno mijenjano 1 put.
https://www.youtube.com/watch?v=oPHKn1JYHcA

Avatar
Justin
Postovi: 16849
Pridružen/a: 11 sep 2017, 17:34
Lokacija: Ellicott City
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la Justin » 15 jul 2019, 17:13

darker10 je napisao/la:
marconato je napisao/la:Cinjenica je da je Djokovićev najbolji tenis bolji nego najbolji Federerov i Nadalov, da ima bolji h2h protiv obojice i kao sto je neko vec napisao, ne bi on njima bio u glavi kljucne poene da imaju potrebno samopouzdanje i da vjeruju da su bolji igraci, vec upravo suprotno!

Covjek dominira vec 8 godina s manjim i vecim amplitudama, ali dominira, u konkurenciji 2ce pored njega najvecih u istoriji!

The end.
Pa niko mu to ne spori.Federer je imao svoj peak prije 15g skoro.Nadal je gotovo isto godiste kao Djokovic ali je dosta ranije sazreo i njegov peak je bio od 2008. do kraja 2010.Evo Djokovic je uzeo 4 Slama otkako je presao tridesetu.Ako uzme jos 5 komada i skine Federera onda brate moj skinut cu mu kapu.
Nije Federer imao peak prije 15 godina vec mu je konkurencija tada bila smijesna pa je lakse osvajao. To je svakome ko objektivno posmatra stvari jasno.
Sarmelino † (29.08.2015-20.10.2019.) ⚜
dr. Alem Peterson
Captain4 † (14.05.2014-22.02.2022.) ⚜

Avatar
BosniaBoston
Postovi: 15725
Pridružen/a: 29 nov 2018, 22:07
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la BosniaBoston » 15 jul 2019, 17:15

Imam neki feeling da ce svaki imat po 21 GS i nesto na svojoj strani(Roger zavrsne masterse i broj titula,Nadal Olimpijske i masterse,Nole sedmice na br.1 i svaki osvojen master)
1STappen/Beantown/King of clay/Li8nel/Barça

"Željo je religija i život. Nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja. Za mene je to sjesti na most na Malti i popričati o svemu, pa otići na piće.“ - Ivica Osim

Avatar
marconato
Postovi: 12161
Pridružen/a: 10 jan 2009, 11:33
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la marconato » 15 jul 2019, 17:16

Ti u klin, ja u plocu.. :)

Federer i Nadal su digli nivo svoje igre pojavom Djokovića, bez obzira sto ti mislis ili tvrdis da su do 2011 pruzali najbolje partije. Bas naprotiv.

Federer je sinoc kvalitetom svoje igre bio ako ne na svojih 100, onda sigurno na 90-95 %.
Cak je i fizicki bio dominantniji od Djojovića.

Finale AO 2011 Novak-Rafa, US Novak-Roger, jucerasnji mec i jos par finala u proslim godinama je bilo na vecem intenzitetu i nivou, nego vecina finala izmedju Rogera i Rafe u prethodnoj deceniji!
Crveno-bela boja kad se razlije svud', suze mi jurnu u oči, a srce iz grudi nema kud'...

Avatar
Oikamid
Postovi: 3208
Pridružen/a: 11 feb 2018, 00:48

Re: Grand Slam

Post Postao/la Oikamid » 15 jul 2019, 17:22

marconato je napisao/la:
darker10 je napisao/la:
marconato je napisao/la:Cinjenica je da je Djokovićev najbolji tenis bolji nego najbolji Federerov i Nadalov, da ima bolji h2h protiv obojice i kao sto je neko vec napisao, ne bi on njima bio u glavi kljucne poene da imaju potrebno samopouzdanje i da vjeruju da su bolji igraci, vec upravo suprotno!

Covjek dominira vec 8 godina s manjim i vecim amplitudama, ali dominira, u konkurenciji 2ce pored njega najvecih u istoriji!

The end.
Pa niko mu to ne spori.Federer je imao svoj peak prije 15g skoro.Nadal je gotovo isto godiste kao Djokovic ali je dosta ranije sazreo i njegov peak je bio od 2008. do kraja 2010.Evo Djokovic je uzeo 4 Slama otkako je presao tridesetu.Ako uzme jos 5 komada i skine Federera onda brate moj skinut cu mu kapu.
Ne pije ti vode puno ta prica sa peakovima! Prvo, sti je smijesna tvrdnja da je prvom peak bio 2006 (s 25) a drugom 2008-2010 (s 22-23) :crazy: Drugo, oni bi se i sada naosvajali kao sto su prije 10 godina da nema Novaka. Pa eto, 2017-2018 vezase 6 GS, a cim se ovaj vratio - Nadal samo RG od tada.
Federer je recimo samo 4 od svojih 20 GS uzeo dobivsi u finalu Novaka ili Rafu...
Novak je realno najviše "odmogao" Rafi koji bi danas imao ubjedljivo više GS-ova nego Roger, ali ko ga **** :mrgreen:

Idemo po USO i AO i onda je samo nebo granica :pray:

japa
Postovi: 7198
Pridružen/a: 17 dec 2017, 20:09
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la japa » 15 jul 2019, 17:26

ek0 je napisao/la:Ispade da je Federer "oštećen" zato što je stariji, a realno to je pomoglo da ima 7-8 GS-ova više u startu u odnosu na Rafu i Đokovića. Profitirao je on dobro od svoje "starosti".
Patetican izgovor koji koriste jos otkad je Federer imao 29 godina, vazda lik star a evo deset godina i dalje igra u zavrsnici Slamova, dakle taj bijedni argument o godinama mogu macku o rep okaciti lik je bolji tenis igrao u tridesetim godinama nego onda kada je dominirao zbog pateticne konkurencije.

Ovo je istina koju Federeroljupci ne zele da vidite. dakle jos jedan GS fali da se zavrsi pa da se kompletira jedna cijela teniska decenija koju svi smatraju za najbolju tenisku eru pa da vidimo stanje u toj deceniji..

dakle od 2010 godine GS sampioni:

15 Djokovic, Nadal 12, Federer 5, Murray 3, Wawrinka 3, Cilic 1

Federer je u zadnjih 10 godina u najvecoj teniskoj eri ikada debelo iza Novaka i Nadala, ovo su neoborive cinjencie.

japa
Postovi: 7198
Pridružen/a: 17 dec 2017, 20:09
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la japa » 15 jul 2019, 17:30

darker10 je napisao/la:Ahahah pa ti fakat mislis da je ovo peak Federer.Covjek je na touru 21 godinu.On igra dobro,dobro se krece,dobro udara al ti garantujem da je to sve bilo bolje tamo 2006. ili 2007.Da je sada takticki napredovao da bi se prilagodio,jer opet ponavljam frajer ima 38 godina,to je druga stvar.
Pa normalno da je bilo bolje, sve je bilo bolje dok su protivnici u GS finalima bili Filipusis, Bagdatis, Rodick itd..

japa
Postovi: 7198
Pridružen/a: 17 dec 2017, 20:09
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la japa » 15 jul 2019, 17:33

A najjace mi je kad za Federera kazu da je izasao iz prajma sa 29 ili 30 godina a lik u 38oj igra GS finale hahahaha pa da je tada izasao iz prajma on bi vec odavno bio u penziji, cinjenica je da je FEderer bio u prajmu i u tridesetim ali nije toliko uspjesan jer su rivali bili mnogo jaci nego u njegovim dvadesetim.

Avatar
darker10
Postovi: 10800
Pridružen/a: 20 nov 2012, 15:01
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la darker10 » 15 jul 2019, 17:38

japa je napisao/la:A najjace mi je kad za Federera kazu da je izasao iz prajma sa 29 ili 30 godina a lik u 38oj igra GS finale hahahaha pa da je tada izasao iz prajma on bi vec odavno bio u penziji, cinjenica je da je FEderer bio u prajmu i u tridesetim ali nije toliko uspjesan jer su rivali bili mnogo jaci nego u njegovim dvadesetim.
:lol: Federer je sam rekao da nije normalno da i dalje igra u zavrsnicama turnira. Nova generacija je totalno zakazala. A ti ocigledno mijesas prime i longevity.

Avatar
S-Y-L-A-R
Postovi: 8763
Pridružen/a: 08 avg 2009, 18:17
Lokacija: Zenica
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la S-Y-L-A-R » 15 jul 2019, 17:51

Miješa dosta ljudi čim kažu da bi bilo bolje da su svi isto godište. Ne radi to tako. U svakom slučaju, činjenica je da vam je jučer pao argument o godinama. To što ćete i dalje šibati istu priču i govoriti kako je Federer od 2011. u padu iako igra bolji tenis je drugo. :mrgreen:
41.21.1.

25.05.2013. - First treble
23.08.2020. - First (*) treble
11-0-0. The first team ever to win the Champions League with a perfect record. #HansiFlick

Avatar
BosniaBoston
Postovi: 15725
Pridružen/a: 29 nov 2018, 22:07
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la BosniaBoston » 15 jul 2019, 17:52

Paja strucnjak as usual
Evo sad cu ja istaci neke faktore
Osvojeni GSovi-Roger
Osvojeni Mastersi-Rafa
Sedmice br.1-Roger
Osvojeni zavrsni masteri-Roger
Olimpijske igre-Rafa
GS finala-Roger
Davis Cup-Rafa
Kompletirani mastersi-Nole
Sveukupno titule-Roger
1STappen/Beantown/King of clay/Li8nel/Barça

"Željo je religija i život. Nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja. Za mene je to sjesti na most na Malti i popričati o svemu, pa otići na piće.“ - Ivica Osim

japa
Postovi: 7198
Pridružen/a: 17 dec 2017, 20:09
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la japa » 15 jul 2019, 18:01

darker10 je napisao/la:
japa je napisao/la:A najjace mi je kad za Federera kazu da je izasao iz prajma sa 29 ili 30 godina a lik u 38oj igra GS finale hahahaha pa da je tada izasao iz prajma on bi vec odavno bio u penziji, cinjenica je da je FEderer bio u prajmu i u tridesetim ali nije toliko uspjesan jer su rivali bili mnogo jaci nego u njegovim dvadesetim.
:lol: Federer je sam rekao da nije normalno da i dalje igra u zavrsnicama turnira. Nova generacija je totalno zakazala. A ti ocigledno mijesas prime i longevity.
Ne mijesam ja nista jedno je vezano za drugo ako ti je prajm bio sa 25 ti ne mozes igrati na istom nivou i sa 38 to su cinjenice! Federeru prajm nije bio sa 25 vec kasnije samo sto je bio dosta uspjesniji sa 25-26 godina jer mu konkurencija nije bila bogzna sta za razliku od recimo njegove 28 godine pa evo do danas kada je imao dva bolja od sebe. Postavio sam fino listu GS osvajaca u protekloj dekadi, jasno je gdje je Federer a gjde su Djokovic i Nadal...nije to mali period nisu to 2-3 godine vec decenija...

Avatar
darker10
Postovi: 10800
Pridružen/a: 20 nov 2012, 15:01
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la darker10 » 15 jul 2019, 18:01

S-Y-L-A-R je napisao/la:Miješa dosta ljudi čim kažu da bi bilo bolje da su svi isto godište. Ne radi to tako. U svakom slučaju, činjenica je da vam je jučer pao argument o godinama. To što ćete i dalje šibati istu priču i govoriti kako je Federer od 2011. u padu iako igra bolji tenis je drugo. :mrgreen:
Pa nekom je nesto palo, zavisi kako gledas. Dosta govori i o Novaku sto se onako muci sa Federerom u ovim godinama, a isto tako dosta govori i o Federeru.

Odgovori

Natrag na “Tenis”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 7 gostiju.