Hamburger Sport-Verein

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,hammers,geronimo

Thioune će:

1. ostati do oktobra
0
Nema glasova.
2. ostati do kraja sezone 20/21
3
13%
3. se proslaviti u HSV-u
2
9%
4. Thioune who?
18
78%
 
Ukupno glasova: 23

Avatar
kraljttbvb
Postovi: 7349
Pridružen/a: 28 dec 2011, 16:32
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la kraljttbvb » 27 jun 2019, 22:35

Obzirom da je Borusija nakupila dosta krila, možda ne bi bilo loše J. Brun Larsena poslati u HSV na posudbu na godinu dana.

Tamam bi mu pasala godina dana kod dobrog trenera, a imao bi i dobru minutazu ;)

A za HSV bi on bio dobro pojačanje na krilu.
Kad rušiš kuću, napisao je svojevremeno pjesnik, možeš da zoveš koga hoćeš, ali kada je podižeš, moraš da zoveš majstore.

Avatar
amerosm
Postovi: 15665
Pridružen/a: 14 avg 2008, 15:57
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la amerosm » 27 jun 2019, 23:14

kraljttbvb je napisao/la:Obzirom da je Borusija nakupila dosta krila, možda ne bi bilo loše J. Brun Larsena poslati u HSV na posudbu na godinu dana.

Tamam bi mu pasala godina dana kod dobrog trenera, a imao bi i dobru minutazu ;)

A za HSV bi on bio dobro pojačanje na krilu.

Lijevo krilo zavisi od Santosa, a Brunn Larsen bi bio tip transfera za kraj avgusta o kojem Boldt i Hecking pričaju...

Nama je potrebniji zadnji vezni i desno krilo jer su to jedine dvije pozicije gdje nemamo kvaliteta...
"My Favorite Ring is Always the Next One"

Pale_Companion
Postovi: 4372
Pridružen/a: 04 maj 2011, 17:30
Lokacija: Blashyrkh
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la Pale_Companion » 28 jun 2019, 13:39

Ostaje li Ito i da li se s njim ozbiljno planira ?

Ovako kad gledam Waldschmidta na euru sjetim se kako ste ga olako pustili da ode, isto tako i Gregoritscha, a moglo se na njima odlično zaraditi samo da je bilo znanja i strpljenja.
Agieren statt reagieren

Avatar
ledar
Postovi: 3782
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la ledar » 28 jun 2019, 15:02

Ja mislim da on nije u nikakvim planovima. Kad bi povećao svoju snagu za bar 30% bio bi najveće pojačanje ovog prijelaznog roka. Šteta, jer se radi o vanserijskom igraču, trebao bi imati svog osobnog trenera koji bi ga fizički doveo na bundes razinu.

U ovoj U21 selekciji koja sad igra finale imali smo u jednom dijelu svoje klupske povijesti čak 3 igrača - Taha, Waldschmidta i Oztunalija. Svaki od njih je posebna priča, svako je otišao na svoj način, al to su sad tempi passati.

Inače, Santos vrijedi 12 milki, pa i više, ali je nerealno očekivati da ćemo toliko dobiti. Od Kostića koji je vredniji uprihodovali smo samo 6. Kusen nam je glatko dao košaricu kad smo ga htjeli njima utopit.

Avatar
amerosm
Postovi: 15665
Pridružen/a: 14 avg 2008, 15:57
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la amerosm » 28 jun 2019, 20:06

Produžen je ugovor sa Emiratesom do 2022...

Dok smo u cvajti godišnje ćemo dobijati 2 miliona €, a ulaskom u BL po sezoni onda dobijamo 6+ miliona €. Kada sve sumiramo možemo reći da je ovaj deal dosta realan, a uz to bar na ovom polju pokazujemo konstantnost.

Također je danas izašao raspored za novu sezonu i mislim da možemo biti zadovoljni...Odmah na početku igramo protiv jačih ekipa i ukoliko tu izvučemo 13+ bodova u obje serije mislim da će ostatak pod Heckingom biti rutinsko odrađivanje posla.
slika
"My Favorite Ring is Always the Next One"

Avatar
amerosm
Postovi: 15665
Pridružen/a: 14 avg 2008, 15:57
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la amerosm » 30 jun 2019, 08:39

Santos ide u Zenit za 12 miliona € + bonusi...

Hecking i Boldt izjavili da nisu u potpunosti zadovoljni trenutnim rosterom i da će biti još transfera...

Izgleda da Hecking nije zadovoljan štoperima, jer kako objasniti činjenicu da pored Ewertona se još spominju Marvin Friedrich te Timo Letschert koji je jučer na IG-u objavio sliku sa stadiona te je odmah izbrisao.

Ukoliko se ta dva transfera ostvare, to onda znači da su RvD i Jung out, jer ne vjerujem da Papu možemo prodati.
"My Favorite Ring is Always the Next One"

Avatar
ledar
Postovi: 3782
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la ledar » 30 jun 2019, 11:26

Bilo bi odlično da realiziramo ovaj transfer Santosa. Mislim da se računa na odlazak RvD-a (PSV), dok bi Jung valjda bio backup zadnjeg veznog.

Avatar
amerosm
Postovi: 15665
Pridružen/a: 14 avg 2008, 15:57
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la amerosm » 30 jun 2019, 11:37

ledar je napisao/la:Bilo bi odlično da realiziramo ovaj transfer Santosa. Mislim da se računa na odlazak RvD-a (PSV), dok bi Jung valjda bio backup zadnjeg veznog.
Santos je oslobđen jutrošnjeg treninga i na putu je za St. Petersburg, tako da sutra poslijepodne ili u utorak ujutro možemo očekivati zvaničnu potvrdu...

Što se Junga tiče ja bi ga prodao i čak mislim da nije dobar ni kao BU igrač, jer su ga navijači uzeli na zub zbog greški i ja sam za opciju da se dovede još jedan zadnji vezni, a kao BU bi imali Dudziaka i Janjičića...
"My Favorite Ring is Always the Next One"

Avatar
ledar
Postovi: 3782
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la ledar » 01 jul 2019, 00:58

Za Ricka tražimo 8 milki pa ko voli nek izvoli, dosta je bilo rasprodaja po bagatelnim cijenama. Naravno da Reuter to neće platit, ali mi nismo u nikakvoj potrebi tako da nema priše. Ionako se sa Ewertonom zagovnalo, dok Nürnberg i Sporting riješe nesuglasice proći će dosta vremena, a i pitanje je što će na kraju biti.

Avatar
ledar
Postovi: 3782
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la ledar » 01 jul 2019, 15:51

Ipak je sa Ewertonom sve riješeno, potpisan ugovor na dvije godine. Povreda Kinsombija je teža nego što se očekivalo, biće odsutan min. 3 tjedna.

Avatar
amerosm
Postovi: 15665
Pridružen/a: 14 avg 2008, 15:57
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la amerosm » 01 jul 2019, 22:37

Sljedeći transfer je izgleda Timo Letschert...

Prema pisanju BILD-a Boldt i Hecking ne računaju na Papu i na Batesa, te ukoliko ode RvD planiraju da dovedu još jednog štopera...

Po meni bi prvo trebalo prodati Papu, Junga i Batesa pa onda dovoditi narednog štopera, jer ukoliko ih ne prodaš imaš veliki problem. Također još tražimo zadnjeg veznog, a moja želja je Dorsch :pray: :pray:

Također se nadam da planiraju dovesti i desno krilo, jer ukoliko nam Narey bude jedina nada, crno nam se piše, jer čovjek ima IQ 20.
"My Favorite Ring is Always the Next One"

Avatar
ledar
Postovi: 3782
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la ledar » 02 jul 2019, 13:58

Malo je nelogično da se sad mijenja kompletna obrana, a ona je prošle sezone bila jači dio tima. Od nas je manje golova primio samo Union, ali smo po broju postignutih među najgorima. Pritom nije problem čak ni u realizaciji nego u tome da smo stvarali premalo šansi. Dakle, trebalo bi ojačati ofanzivne pozicije, naročite krilne, i nadam se da će novci od prodaje bit upravo tu uloženi.

Avatar
amerosm
Postovi: 15665
Pridružen/a: 14 avg 2008, 15:57
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la amerosm » 05 jul 2019, 07:01

slika

Santos i zvanično u Zenitu...Cijena 12 miliona € + 3 miliona € bonusa...

Sada od ovog novca pokušati dovesti Dorscha, te desno krilo...Što se štopera tiče izgleda tu niko ne konta šta Boldt i Hecking planiraju, tako da je analiziranje te pozicije gubljenje vremena.
"My Favorite Ring is Always the Next One"

Avatar
ledar
Postovi: 3782
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la ledar » 05 jul 2019, 11:18

Isto tako nije jasno ni oko vratara, doveli smo Fernandesa a sad ispada da Pollersbeck ostaje?!

Avatar
amerosm
Postovi: 15665
Pridružen/a: 14 avg 2008, 15:57
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la amerosm » 06 jul 2019, 18:51

ledar je napisao/la:Isto tako nije jasno ni oko vratara, doveli smo Fernandesa a sad ispada da Pollersbeck ostaje?!
Kada je pozicija zadnjeg veznog, štopera i krila u pitanju izgleda da Hecking i Boldt ciljaju na igrače iz Bundeslige, jer jučerašnja izjava Heckinga gdje kaže da je većina Bundesligaša već reklo igračima da s njima ne planiraju naredne sezone mnogo toga govori.

Malo sam analizirao rostere Bundesligaša i došao sam do zaključka da kada je pozicija zadnjeg veznog u pitanju, u Gladbachu ne planiraju sa Stroblom, a u Leverkusenu npr. sa Baumgartlingerom...

Kada je u pitanju pozicija krila tu treba tražiti neki dogovor sa Schalke-om, jer ukoliko dovedu Ramana, sigurno će Schöpf i Skrzybski biti na transfer listi.

Naravno ukoliko već ciljamo na igrače iz BL, onda jedino posudbe dolaze u obzir.

Što se tiče Pollersbecka sigurno će nas napustiti do kraja avgusta, jer mu je Hecking nakon razgovora rekao da na njega ne računa i da ukoliko ostane da će biti treći golman, te da neće biti u rosteru za utakmice. Prema pisanju medija i Heckingu i Boldtu smeta njegova neprofesionalnost...
"My Favorite Ring is Always the Next One"

Avatar
ledar
Postovi: 3782
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la ledar » 09 jul 2019, 11:19

Ja mislim da je Pollersbeck solidan golman i da nije bilo prave potrebe za novim, isto ko što nema potrebe da mijenjamo Drongelena. Bezveze trošimo novac i vrijeme na promjenu kompletne obrane, koja nam je prošle sezone bila najbolji dio tima, umjesto da se popunimo na pozicijama od kojih se očekuje stvaranje šansi. Došao je samo Sonnyboy i pitanje je kolko će izdržat bez ozljede, dok za Feina ne znam kolko se na njega može računati (inače na ključne pozicije bitne za stvaranje igre nikad ne bih dovodio igrače sa posudbe bez prava otkupa).

Avatar
amerosm
Postovi: 15665
Pridružen/a: 14 avg 2008, 15:57
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la amerosm » 09 jul 2019, 20:13

Prema pisanju HA-a Boldt i Hecking su saopštili Sakaiju, Pollersbecku, RvD-u da mogu potražiti novi klub, dok će Jung imati priliku do kraja pripremama da vodeći dvojac uvjeri u suportno.

Ja lično jednostavno ne razumijem što su se odrekli RvD-a, no moguće je da se nešto dogodilo u svlačionici , a da ta informacija nije došla do medija.

Dalje se traži štoper, zadnji vezni te krilni igrač, a zanimljiva je činjenica da čak nema ni glasina na TM-u i u medijima.

Također je Hecking jučer izjavio da će prioritetni sistem biti 4-3-3, a to trenutno izgleda ovako :

DHF - Gyamerah, X, Ewerton, Leibold - X - Fein (s obzirom na povredu Kinsombija), Hunt - Kittel, Hinterseer, X
"My Favorite Ring is Always the Next One"

Avatar
amerosm
Postovi: 15665
Pridružen/a: 14 avg 2008, 15:57
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la amerosm » 10 jul 2019, 22:49

Knapp zwei Jahre ist es jetzt her, dass der ehemalige HSV-Trainer Markus Gisdol den griechischen Haudegen "um jeden Preis" haben, sprich kaufen wollte. Die damaligen Verantwortlichen des HSV zahlten schließlich 6,5 Millionen Euro – und sicherten Leverkusen zudem eine höchst fragwürdige Weiterverkaufsklausel zu. So müssen die Hamburger Bayer einen zusätzlichen Millionenbetrag überweisen, sollten sie Papadopoulos vor Vertragsende abgeben. Im Klartext bedeutet das: Selbst wenn der HSV den Topverdiener ablösefrei ziehen lassen und ein Teil des Gehalts übernehmen würde, müsste der Club zusätzlich auch noch Leverkusen ausbezahlen. Ein absurdes Szenario, das sich keinesfalls rechnen kann.
I onda meni ovdje kažu da samo kritikujem i da mi niko ne valja :D :D
"My Favorite Ring is Always the Next One"

Avatar
ledar
Postovi: 3782
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la ledar » 11 jul 2019, 11:40

Htio bih vjerovati da proces rekonstrukcije još nije završen, jer sa Nareyem i Jattom na krilima i Dudziakom i Feinom u vezi teško možemo u viši rang.

Avatar
amerosm
Postovi: 15665
Pridružen/a: 14 avg 2008, 15:57
Kontakt:

Re: Hamburger Sport-Verein

Post Postao/la amerosm » 17 jul 2019, 07:47

Što se tiče transfera tu je potpuna tišina...

Nema čak ni glasina u medijima, a posljednja informacija govori da su u upravi odlučili da dovedu još jednog štopera, veznog igrača, krilnog igrača te napadača.

Također nakon priprema je rečeno Ito-u, Janjičiću, Batesu, Sakaiju da se na njih ne računa i da mogu potražiti novi klub, s tim da će Ito i Janjičić do pronalaska novog kluba trenirati u drugoj ekipi.

Moja prognoza je ta, da se neće ništa desiti što se tiče dolazaka, dok Bundesligaši ne završe sa pripremama.
"My Favorite Ring is Always the Next One"

Odgovori

Natrag na “Bundesliga”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.