Džanan Musa

Moderatori/ce: nerminh74,KK_Bosna,CashMan

filip13
Postovi: 37914
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Džanan Musa

Post Postao/la filip13 » 21 jul 2019, 13:32

pa ako ja dobro razumijem koliko je to duplo bolje od teletovica,onda bi musa bio mogao biti granicni all star igrač

Avatar
SiamoNoi
Postovi: 25682
Pridružen/a: 04 maj 2012, 15:23
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la SiamoNoi » 21 jul 2019, 14:58

Kakav granični all star,Teletovic je bio tricaš i ništa više.Igrač zadatka kakvih imas koliko hoces u ligi.

filip13
Postovi: 37914
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Džanan Musa

Post Postao/la filip13 » 21 jul 2019, 15:03

jednu sezonu je bio na 12 poena i 4 skoka za 21 minutu,sa 39 % suta za trojku,citava nba karijera je slabija,prilično,duplo bolje od toga je za mene nesto iznad gallnarrija npr.

Avatar
SiamoNoi
Postovi: 25682
Pridružen/a: 04 maj 2012, 15:23
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la SiamoNoi » 21 jul 2019, 15:21

Ta sezona mu je bila vrhunac karijere u ligi i opet je jedva 20ak minuta igrao.I to u Sunsima koji su bili jedna od najgorih ekipa lige.Doslovno je imao samo 2 prolazne NBA sezone.Kojom logikom je duplo bolje od igrača zadatka sa 2 ok sezone u ligi granični all star?

Musa i ovakav kakav je sad sa 20 godina u ekipi kao što su Sunsi moze bez problema napravit dvije sezone kakve je Teletovic napravio na vrhuncu (jasno ne kao tricaš nego u drugoj roli).Ta dva slučaja uopće nisu za usporedbu nit ikome takve usporedbe trebaju.

Doslovno kao da nakon sezone koja dolazi netko krene uspoređivat Rudeža i Šamanića koji će vecinu sezone u G ligi provest.

Avatar
Ghuraba
Postovi: 4175
Pridružen/a: 02 jul 2019, 15:24

Re: Džanan Musa

Post Postao/la Ghuraba » 21 jul 2019, 15:45

Ovaj poredi svojevremeno najbolje visoko krilo na evropskom tlu s jednim Rudezom, koji je svake godine mijenjao klub i kojeg su doslovno svi sutali s noge na nogu. Teletovic je u toj jednoj sezoni pokazao kakav moze da bude u nba okvirima. Covjek se zasitio kosarke i bukvalno je odradio 2/3 te jedne sezone, zabijao je po 15-16 poena iskljucivo zbog jos jednog nba ugovora. Uzeo je preko 30 miliona za 3 sezone i vise nikad nije ni pomislio da se potrudi i odigra kvalitetno tamo. Ljeta je provodio po bh planinama, redovno bi se udebljao po 10-ak kilograma i kao takav se vracao u Ameriku. On je u Evropi nekad bio pojam i za Bjelicu, i za Bogdanovica, i za Mirotica, a ti ga poredis s jednim Rudezom. :facepalm:

Avatar
Justin
Postovi: 16849
Pridružen/a: 11 sep 2017, 17:34
Lokacija: Ellicott City
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la Justin » 21 jul 2019, 16:07

SiamoNoi je napisao/la:
Chinaglia je napisao/la:ne postoji pravilo, neki igraci rano odu u nba i uspiju tamo, neki ne, isto vazi i za one koji odu u nba nesto kasnije... puno je tu faktora, jasno je da dzanan u rookie sezoni nije bio spreman za nba kosarku, mozda ce to bit slucaj i u ovoj sezoni, medjutim, to ne treba gledat kao propast
90 posto ljudi koji ovdje pišu nemaju blage veze o NBA-u.

Propao igrač od 20 godina jer je proveo godinu dana u G ligi,razočarao kazu :lol:

Najpametnija moguca odluka u zivotu mu je bila što je vec prošle godine otišao tamo.Sad mu samo ostaje radit.Teško da je mogao upast u bolju ekipu od Netsa koja zna kako pravilno razvijat mlade igrače.I ako oni misle da mu je još godina u G ligi najbolja za razvoj uz tek povremene NBA nastupe onda je to tako,a ne kako forumaši pišu treba ovako i onako.

Usporedbe sa Teletovićem :rol: Teletović je bio **** igrač zadatka.Musa ako je 1 posto ozbiljan bit će duplo bolji igrač u NBA-u nego što je ovaj ikad bio.Ko da uspoređuješ Rudeža i Šamanića.
Gluposti se pisu. Evo ovaj dole sad napisa da je Teletovic bolji od Mirotica i Bogdanovica bio. :rol:

Teletovic je jako ogranicen igrac. Onaj ko to ne vidi nije objektivan. Musa je puno veci potencijal od njega. Zbog toga je i biran u prvoj rundi. Koliko ce tog potencijala da ostvari treba sacekati pa vidjeti. Decku je tek 20 godina i stariji igraci od njega su na zadnjem draftu bili.
Sarmelino † (29.08.2015-20.10.2019.) ⚜
dr. Alem Peterson
Captain4 † (14.05.2014-22.02.2022.) ⚜

Avatar
Ghuraba
Postovi: 4175
Pridružen/a: 02 jul 2019, 15:24

Re: Džanan Musa

Post Postao/la Ghuraba » 21 jul 2019, 16:23

A vas dvojica pametnjakovica samo sto ga niste stavili u istu recenicu s Bavcicem ili Markotom. Dok je igrao u Evropi, jedno vrijeme je bio najbolji krilni centar i to ce svako objektivan priznati. Na internetu je sve dostupno, pa slobodno provjerite njegove meceve od po 20-30 poena u Euroligi i prosjek od, cini mi se, 22 poena po mecu.

Sto se Muse tice, cinjenica je da ima daleko veci potencijal od Mirze i da moze postati mnogo kompletniji kosarkas, ali porediti Teletovica s Rudezom mogu samo oni koji veze o zivotu nemaju.

filip13
Postovi: 37914
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Džanan Musa

Post Postao/la filip13 » 21 jul 2019, 16:38

zvanicno teletovic nikad nije bio proglasen najbboljom 4 u evropi,evroligi


duplo bolje od onoga sto je teletovic igrao bar jednu sezonu u sunsima je ono što npr. igra gallinarri,ja ne znam je li to neko hoce reci da musa to moze dostici??

edin139
Postovi: 1071
Pridružen/a: 27 feb 2017, 18:45
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la edin139 » 21 jul 2019, 16:46

Ghuraba je napisao/la:A vas dvojica pametnjakovica samo sto ga niste stavili u istu recenicu s Bavcicem ili Markotom. Dok je igrao u Evropi, jedno vrijeme je bio najbolji krilni centar i to ce svako objektivan priznati. Na internetu je sve dostupno, pa slobodno provjerite njegove meceve od po 20-30 poena u Euroligi i prosjek od, cini mi se, 22 poena po mecu.

Sto se Muse tice, cinjenica je da ima daleko veci potencijal od Mirze i da moze postati mnogo kompletniji kosarkas, ali porediti Teletovica s Rudezom mogu samo oni koji veze o zivotu nemaju.
Ma treba sad i mirzu pop.... da bi se Musa opravdao.
Mirza je po do sada uradjenom svemirski brod za musu.
Da li će i koliko Musa postići u karijeri vidjet ćemo aBd.
Po trenutnom treba da dobro zapne da ne bude dogodine nazad preko bare.
To sta je ko iz njegove generacije ostvario ili nije je nebitno bitno je da recimo jedan kurucs ima sigurnu minutažu u Netsima a Musa treba "grah bacati" hoće li i koliko minuta dobiti.
Dalje ako i ovu čitavu sezonu provede u razvojnoj p. . ga nema tu ona NBA hljeba u njemu, a priče kako je to dobro za njega ako Netsi odluče trt vrt su za bajke braće grim.

Avatar
legenda reala
Postovi: 33800
Pridružen/a: 30 jun 2010, 00:53
Lokacija: Gorazde
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la legenda reala » 21 jul 2019, 16:52

filip13 je napisao/la:zvanicno teletovic nikad nije bio proglasen najbboljom 4 u evropi,evroligi
Pa zvanično nije, al realno to je bio TOP igrač u Evropi i u mogo je da bira tim u kojem će igrati tad u Evropi
Španski bijeli vuk, neprevaziđeni El Matador. Anđeo Madrida. Šef lob udaraca. Njegovo istinsko kraljevsko visočanstvo. Raul Gonzalez Blanco.

Avatar
AirRamiz
Postovi: 1497
Pridružen/a: 13 jan 2019, 00:49
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la AirRamiz » 21 jul 2019, 16:53

edin139 je napisao/la:
Ghuraba je napisao/la:A vas dvojica pametnjakovica samo sto ga niste stavili u istu recenicu s Bavcicem ili Markotom. Dok je igrao u Evropi, jedno vrijeme je bio najbolji krilni centar i to ce svako objektivan priznati. Na internetu je sve dostupno, pa slobodno provjerite njegove meceve od po 20-30 poena u Euroligi i prosjek od, cini mi se, 22 poena po mecu.

Sto se Muse tice, cinjenica je da ima daleko veci potencijal od Mirze i da moze postati mnogo kompletniji kosarkas, ali porediti Teletovica s Rudezom mogu samo oni koji veze o zivotu nemaju.
Ma treba sad i mirzu pop.... da bi se Musa opravdao.
Mirza je po do sada uradjenom svemirski brod za musu.
.
ja ba...dok je mirza bio ponajbolja cetvorka eurolige musa nije bio u stanju ni u kadetima igrat....vjerovatno se tek probijao u pionirima....nije bio u stanju ni narast ko sto je mirza u svom prajmu bio


dobro si ti to dusane1389

Avatar
AirRamiz
Postovi: 1497
Pridružen/a: 13 jan 2019, 00:49
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la AirRamiz » 21 jul 2019, 16:58

legenda reala je napisao/la:
filip13 je napisao/la:zvanicno teletovic nikad nije bio proglasen najbboljom 4 u evropi,evroligi
Pa zvanično nije, al realno to je bio TOP igrač u Evropi i u mogo je da bira tim u kojem će igrati tad u Evropi
molim vas da ne dajete povoda za dersove tog bukvalca robota

ja mislim da se on pojede kad vidi da momka od 204cm guraju na dvojku ....njegov svijet se srusio

filip13
Postovi: 37914
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Džanan Musa

Post Postao/la filip13 » 21 jul 2019, 17:05

legenda reala je napisao/la:
filip13 je napisao/la:zvanicno teletovic nikad nije bio proglasen najbboljom 4 u evropi,evroligi
Pa zvanično nije, al realno to je bio TOP igrač u Evropi i u mogo je da bira tim u kojem će igrati tad u Evropi

a sve zavisi sta neko podrazumijeva pod top igrac,jedna od najboljih na toj poziciji prije 7-8 godina je svakako bio

Avatar
SiamoNoi
Postovi: 25682
Pridružen/a: 04 maj 2012, 15:23
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la SiamoNoi » 21 jul 2019, 17:26

Ghuraba je napisao/la:Ovaj poredi svojevremeno najbolje visoko krilo na evropskom tlu s jednim Rudezom
Nitko nije Teletovica usporedio sa Rudežom.Kao ni Musu sa Šamanićem.
Ghuraba je napisao/la:Teletovic je u toj jednoj sezoni pokazao kakav moze da bude u nba okvirima.
Pokazao je da moze bit dobar tricaš sa klupe i rupa u obrani.Igrač zadatka za max 20ak minuta kad je u odlicnoj formi.Ništa manje,ništa više.I kao takav je odigrao dvije ok sezone u ligi i to je Teletović nivo u NBA-u.Šta je mogao,kako i zasto nije me ni najmanje ne zanima.
Ghuraba je napisao/la:A vas dvojica pametnjakovica samo sto ga niste stavili u istu recenicu s Bavcicem ili Markotom. Dok je igrao u Evropi, jedno vrijeme je bio najbolji krilni centar i to ce svako objektivan priznati.
Kao sto me ne zanima ni tko je i šta je Teletović u Europi.Govorim(o) o NBA-u ovdje,a Teletović je u NBA-u bio to što sam napisao da je bio."Usporedba" sa Rudežom je zato što je i on bio igrač zadatka,tricaš sa klupe.Samo sa manje uspjeha od Teletovića.Dok Šamanić kao i Musa imaju odličnu priliku postati nesto više od pukog NBA prolaznika koji će zaradit jedan ugovor da bi onda otisao planinarit.
filip13 je napisao/la:duplo bolje od onoga sto je teletovic igrao bar jednu sezonu u sunsima je ono što npr. igra gallinarri
Gallo je NBA starter skoro 10 godina.Ne igrač zadatka,ne rotacijski kalibar nego NBA starter vecinu karijere.Skoro 10 godina.On nije duplo bolji od Teletovića nego deset puta bolji igrač.
edin139 je napisao/la:Po trenutnom treba da dobro zapne da ne bude dogodine nazad preko bare.
Voljan sam se okladit ovdje na ovom forumu sluzbeno u navedi koliko stotina eura da se Musa iduce sezone neće vratit u Europu.Jesi li i ti?Ili kako ti kazes,prodaješ bajke braće Grimm ovdje?

Ako ne razumijete način rada u NBA-u onda je bolje ništa ne pisat nego se prosipat nepotrebno.Ipak ljudi čitaju i tko zna koliko će ih pokupit slično pogrešno mišljenje kao nesto sto je navodna činjenica.

Od eventualnog povratka u Europi ako ne uspije tamo u NBA-u nekim slučajem,Musa je udaljen jos barem 3 sezone.Osim ako sam ne odluci da mu se neda više pa se vrati,a za to su vjerujem šanse manje od 1 posto.
Zadnja izmjena: SiamoNoi, dana/u 21 jul 2019, 17:29, ukupno mijenjano 1 put.

filip13
Postovi: 37914
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Džanan Musa

Post Postao/la filip13 » 21 jul 2019, 17:29

dobro,nekome je deset puta gallinarri od teletovica,nekome duplo,sve zavisi kako to gleda

Avatar
BosniaBoston
Postovi: 15661
Pridružen/a: 29 nov 2018, 22:07
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la BosniaBoston » 21 jul 2019, 17:29

Status u europi doduse ne mora nista da znaci.I teodosic je imao 3 put veci status od teletovica u euroligi,pa je teletovic imao mnogo bolju nba karijeru,ovog drugog otjerali cim su vidjeli kako igra
1STappen/Beantown/King of clay/Li8nel/Barça

"Željo je religija i život. Nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja. Za mene je to sjesti na most na Malti i popričati o svemu, pa otići na piće.“ - Ivica Osim

Avatar
Ghuraba
Postovi: 4175
Pridružen/a: 02 jul 2019, 15:24

Re: Džanan Musa

Post Postao/la Ghuraba » 21 jul 2019, 17:39

SiamoNoi, kakav bolan igrac zadatka? Rudez je u nba uglavnom igrao u garbage timeu. Covjek nema 10 utakmica s dvocifrenim brojem poena tamo, a ti ga poredis s Mirzom koji je bio legitimni clan rotacije u sve tri ekipe za koje je igrao. Sto se tice rupe u odbrani, bar 80% Evropljana su tamo rupe u odbrani, a i isto toliko njih su igraci zadatka.

filip13
Postovi: 37914
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Džanan Musa

Post Postao/la filip13 » 21 jul 2019, 18:17

rudež je bio prolaznik u nba,cak i u euroligi ne znam da je ista bitno odigrao

Avatar
Tesnjak1991
Postovi: 1844
Pridružen/a: 06 jan 2018, 17:45
Lokacija: Tešanj - Zenica
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la Tesnjak1991 » 21 jul 2019, 18:31

Odustani na vrijeme bolan, ulaziš u raspravu sa likovima koji su otvoreno podržali Teletovića u ovoj situaciji:
Kapitenski je pokazao silu na momčiću, sirovina.. :clap:
Izmislili su hiljadu načina da vreme prođe, a ni jedan jedini da se zaustavi... Što se mene tiče, više i ne moraju da rade na tome. Ovo baš i nisu neka vremena za zaustavljanje.

Mes Que Un Club!

filip13
Postovi: 37914
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Džanan Musa

Post Postao/la filip13 » 21 jul 2019, 18:32

to što je usao u svadju sa musom,fizicki kontakt ne znaci da je loš košarkaš
Zadnja izmjena: filip13, dana/u 21 jul 2019, 19:03, ukupno mijenjano 1 put.

Odgovori

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 13 gostiju.