FK Željezničar - ARHIVA POSTOVA

Moderatori/ce: insider,LjoZee,irfo

Avatar
Osim13
Postovi: 43672
Pridružen/a: 01 apr 2017, 23:06
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Osim13 » 22 jul 2019, 11:38

Da hoće vala past krilo, pa kakvo god, propisno bi se napio
MERCEDES - MISTRIJA - MIA SAN MIA

Avatar
desnibocni
Postovi: 327
Pridružen/a: 27 jun 2019, 18:32
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la desnibocni » 22 jul 2019, 11:54

Osim13 je napisao/la:Još mi ne izlazi subota iz glave, bogam smo morali ono dobiti. A vjerovatno i bi da nam Bojin karton ne syeba ritam, u onim momentima je baš bio pritisak na vrhuncu. Al opet, protiv drugoligaša, kući...

Previše se oslanjamo na centaršuteve čiji je vala i kvalitet upitan. Slabo se pasom nešto pokušava, jes da ne znaju al barem probaj **** ga
Istina. Ovi ubacaji sa strane su bas tanki. A koliko su bitni, pokazuje i to da smo na pocetku, vec u desetoj minuti imali onu 100% sansu kad je na odlican centarsut Pavica probao Krpic, a lopta prosla kraj gola. Isti takav centarsut, ili bar slican je bio i pred kraj... Malo da uradimo vise u onoj utakmici. A prilika za bolje ubacaje je bilo. Ono sto me raduje, bar u ovoj prvoj utakmici je evudentno brzi protok lopte. Nisu je puno "ovjeravali", sto je za pohvalu. Bojo kao zadnji vezni, Ermin (spreman) iza Krpica, mislim da se onda imamo cemu nadati. Usput, ovi temeljitiji forumasi su napisali prije dan-dva desetak igraca sa papirima, i ako bi se neko od njih doveo, uopste to nece izgledati naivno. Asim bi mogao na Klupu, Dado takodje, ostalo, bar u ovom trenutku i ne mozemo toliko mijenjati. P.S. Znam da Amar bar malo vise od mene poznaje nasu ligu (karikiram naravno), pa znam i da ce nesto sto je najbolje za nas i skontati u ovih par dana. Nismo puno mijenjali ekipu, pa vjerujem da je i to jedan od uslova da sve ovo izgleda bolje za sedmicu, dvije, a o duzem periodu da i ne pricamo... P.P.S. Gore navedeno izrazava moj stav, a nikako stav zajednice, ili neke grupe :-)
...moja ljubav za sva vremena... FKŽ

Admir74
Postovi: 3449
Pridružen/a: 06 jun 2018, 11:08
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Admir74 » 22 jul 2019, 11:55

Osim13 je napisao/la:Da hoće vala past krilo, pa kakvo god, propisno bi se napio
Ma bilo kakav potpis , nalit cu se, a mozda i bez potpisa :kafa:
Moramo naći modus kako zaobići toliki broj centaršuteva, da se proba kroz sredinu ili dubinskim pasom , struka valjda prati, zna, ukazuje, pa jbmu , ako mi vidimo ovo valjda i oni vide. Ako ima sportske pravde i sreće , nama se ova utakmica mora vratiti nekad, neka bude odma u Kaknju. :pray:
Zadnja izmjena: Admir74, dana/u 22 jul 2019, 12:00, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
Osim13
Postovi: 43672
Pridružen/a: 01 apr 2017, 23:06
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Osim13 » 22 jul 2019, 11:58

desnibocni je napisao/la:
Osim13 je napisao/la:Još mi ne izlazi subota iz glave, bogam smo morali ono dobiti. A vjerovatno i bi da nam Bojin karton ne syeba ritam, u onim momentima je baš bio pritisak na vrhuncu. Al opet, protiv drugoligaša, kući...

Previše se oslanjamo na centaršuteve čiji je vala i kvalitet upitan. Slabo se pasom nešto pokušava, jes da ne znaju al barem probaj **** ga
Istina. Ovi ubacaji sa strane su bas tanki. A koliko su bitni, pokazuje i to da smo na pocetku, vec u desetoj minuti imali onu 100% sansu kad je na odlican centarsut Pavica probao Krpic, a lopta prosla kraj gola. Isti takav centarsut, ili bar slican je bio i pred kraj... Malo da uradimo vise u onoj utakmici. A prilika za bolje ubacaje je bilo. Ono sto me raduje, bar u ovoj prvoj utakmici je evudentno brzi protok lopte. Nisu je puno "ovjeravali", sto je za pohvalu. Bojo kao zadnji vezni, Ermin (spreman) iza Krpica, mislim da se onda imamo cemu nadati. Usput, ovi temeljitiji forumasi su napisali prije dan-dva desetak igraca sa papirima, i ako bi se neko od njih doveo, uopste to nece izgledati naivno. Asim bi mogao na Klupu, Dado takodje, ostalo, bar u ovom trenutku i ne mozemo toliko mijenjati. P.S. Znam da Amar bar malo vise od mene poznaje nasu ligu (karikiram naravno), pa znam i da ce nesto sto je najbolje za nas i skontati u ovih par dana. Nismo puno mijenjali ekipu, pa vjerujem da je i to jedan od uslova da sve ovo izgleda bolje za sedmicu, dvije, a o duzem periodu da i ne pricamo... P.P.S. Gore navedeno izrazava moj stav, a nikako stav zajednice, ili neke grupe :-)
Lijepo napisano, a vjerujem da i Amar vidi ovo sve što i mi. Nije mu se kockati vala sa ovim pojedinim igračima.
Admir74 je napisao/la:
Osim13 je napisao/la:Da hoće vala past krilo, pa kakvo god, propisno bi se napio
Ma bilo kakav potpis , nalit cu se, a mozda i bez potpisa :kafa:
Jal od tuge jal od radosti, vidjećemo :lol:
MERCEDES - MISTRIJA - MIA SAN MIA

Avatar
LjoZee
Interni moderator
Postovi: 31007
Pridružen/a: 03 okt 2016, 22:06
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la LjoZee » 22 jul 2019, 12:09

Badzak, hoce li ta iznenadjenja?
"Slavit ćemo tvoje ime, dok u nama srce bije..."

Avatar
HongKong
Postovi: 2111
Pridružen/a: 29 apr 2019, 15:04
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la HongKong » 22 jul 2019, 13:10

braco je napisao/la:
HongKong je napisao/la:Gledao na tvu Hajduk-Istra i neka emsija poslije, pa izjave trenera. Oba trenera govore kao prelazni rok jos uvijek traje, onaj iz Istre kaze da intenzivno pregovaraju s potencijalnim pojacanjima. Sto me navelo na misao da i za nas ima nade. :D
Vojo i Elsner u oktobru potpisali, Križman i Marković u septembru. Tako da kraj jula, početak augusta je još rano za nas. :lol:

Zezam se, ali i ja očekujem bar još jednog igrača.

Inače, što se tiče sinoćnje utakmice nekako mi previše djeluje da se baš puno oslanjamo na centaršuteve (koji su upitni btw). Sve vrijeme dok je trajala utakmica razmišljao sam "daj samo jedan pravi pas, završni pas" ali to nisam baš vidio sinoć i mislim da nam je falilo to. Nekako je previše centaršuteva po meni što ne mora biti tačno ali takav je moj dojam. Evo pogledao sam danas i izvještaj 2 put i nekako mi je to upečatljivo. Da je nekako malo više probat nešto po zemlji odigrat ili kroz sredinu ali hajde vidjet ćemo kako će stvari odvijati protiv MDK.
Ma ima nekih koji govore to je to, pocela sezona, prosle pripreme sta ces sad dovoditi. Samo mala paralela izmedju nase lige i lige koja je dosta kvalitetnija od nase. Kod njih ljudi jos racunaju na nove igrace, traze, pregovaraju. Dosta je igraca koji su cekali nesto vani, kojima je propao neki potpis...
Zamisli na desnom krilu ljevaka, pa uleti u sredinu, zamahne i samo podvali loptu Krpicu ili raspali u suprotne raslje. :ljepota:
Cuva Bog Zelju svog!

Avatar
braco
Postovi: 8714
Pridružen/a: 22 avg 2010, 23:58
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la braco » 22 jul 2019, 13:49

HongKong je napisao/la: Ma ima nekih koji govore to je to, pocela sezona, prosle pripreme sta ces sad dovoditi. Samo mala paralela izmedju nase lige i lige koja je dosta kvalitetnija od nase. Kod njih ljudi jos racunaju na nove igrace, traze, pregovaraju. Dosta je igraca koji su cekali nesto vani, kojima je propao neki potpis...
Zamisli na desnom krilu ljevaka, pa uleti u sredinu, zamahne i samo podvali loptu Krpicu ili raspali u suprotne raslje. :ljepota:
Pa to je i razlika što smo se borili za titulu naprimjer kad imaš igrača prevage poput Zakarića ili Stevanovića koji je drugačiji tip krila ali opet je klasa i što se prošle sezone nisi borio za titulu jer nisi imao igrača prevage. Da si protiv Borca imao sam jednog takvog igrača dobili bi 1000%. Evo pogledaj prvih 11 protiv Borca ovo su sve sistemski igrači od kojih ništa posebno ne mogu očekivati da prelome utakmicu. Veseli zna zadriblat ali džaba kad je Rodin samo prošle sezone dao haman isti broj golova sa štoperske pozicije kao Veseli za evo 3-4 godine u ligi. Fali nam i brzih igrača, ja ne vidim da imamo brzih igrača. Gdje je ta Asimova famozna brzina, evo dvije godine čekam da je vidim. A i na kraju yebo to ako ja moram svake hefte molit se bogu hoće li naši najbolji igrači biti bez povrede pa da mogu odigrat utakmicu. Naravno to se odnosi na Sinana i Ermina.

Avatar
UBIPITAR
Postovi: 2014
Pridružen/a: 21 mar 2018, 18:37
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la UBIPITAR » 22 jul 2019, 14:13

Stanu na krilo :cool:
MIGRANTI iz METROPOLE!
Strah je neizlječiva bolest....

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61423
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Virtu4l » 22 jul 2019, 14:17

Rokoko87 je napisao/la:Yebemu dan stavljam gif fantastične Bogijeve intervencije na 10:55-10:56 dva sata i ne uspijem, oprosti mi Bogi imao sam iskren nijjet.
To si ti namjerno nešto zaj'bo.
Evribadi sej Željo
Željoooo

Avatar
LjoZee
Interni moderator
Postovi: 31007
Pridružen/a: 03 okt 2016, 22:06
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la LjoZee » 22 jul 2019, 14:22

Juniori prvo kolo protiv Zvijezde na Grbavici
"Slavit ćemo tvoje ime, dok u nama srce bije..."

Avatar
desnibocni
Postovi: 327
Pridružen/a: 27 jun 2019, 18:32
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la desnibocni » 22 jul 2019, 14:26

:zzz:
StrikeWarzone je napisao/la:Dokle god Zec mladji pocinje utakmice,mi ih dobijat necemo.
Asim Zec zadnju sezonu u Slobodi igrao u timu sa Mladenom Veselinovicem???, i to veoma dobro. Postigao 9 golova, mahom kad mu loptu gurnes u prostor, iza ledja stoperima. To je obilato koristio i sa Ordagicem, i sa Veselinovicem, uz 9 golova cini mi se 5 ili 6 asistencija. Ocito ce njemu, ili se bar nadam prijati ako mu se brat sto prije oporavi, jer u ovom sadasnjem Zelji jedino njega vidim kao nekoga ko moze dati taj zadnji pas prema naprijed. I Bojo ima dobru zadnju loptu -dokazano-, ali nam je na zadnjem veznom najpotrebniji.
...moja ljubav za sva vremena... FKŽ

Avatar
braco
Postovi: 8714
Pridružen/a: 22 avg 2010, 23:58
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la braco » 22 jul 2019, 14:28

UBIPITAR je napisao/la:Stanu na krilo :cool:
Vjeruješ da mi je to palo na pamet neki dan, ako ništa nije mu strana pozicija

Avatar
HongKong
Postovi: 2111
Pridružen/a: 29 apr 2019, 15:04
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la HongKong » 22 jul 2019, 14:31

braco je napisao/la:
HongKong je napisao/la: Ma ima nekih koji govore to je to, pocela sezona, prosle pripreme sta ces sad dovoditi. Samo mala paralela izmedju nase lige i lige koja je dosta kvalitetnija od nase. Kod njih ljudi jos racunaju na nove igrace, traze, pregovaraju. Dosta je igraca koji su cekali nesto vani, kojima je propao neki potpis...
Zamisli na desnom krilu ljevaka, pa uleti u sredinu, zamahne i samo podvali loptu Krpicu ili raspali u suprotne raslje. :ljepota:
Pa to je i razlika što smo se borili za titulu naprimjer kad imaš igrača prevage poput Zakarića ili Stevanovića koji je drugačiji tip krila ali opet je klasa i što se prošle sezone nisi borio za titulu jer nisi imao igrača prevage. Da si protiv Borca imao sam jednog takvog igrača dobili bi 1000%. Evo pogledaj prvih 11 protiv Borca ovo su sve sistemski igrači od kojih ništa posebno ne mogu očekivati da prelome utakmicu. Veseli zna zadriblat ali džaba kad je Rodin samo prošle sezone dao haman isti broj golova sa štoperske pozicije kao Veseli za evo 3-4 godine u ligi. Fali nam i brzih igrača, ja ne vidim da imamo brzih igrača. Gdje je ta Asimova famozna brzina, evo dvije godine čekam da je vidim. A i na kraju yebo to ako ja moram svake hefte molit se bogu hoće li naši najbolji igrači biti bez povrede pa da mogu odigrat utakmicu. Naravno to se odnosi na Sinana i Ermina.
:thumbup:
Slazem se. Meni se cini da smo malo ubrzali igru do te zadnje trecine terena. Vjerovatno zasluga Boje, brze lopta ide i mnogo puta smo izbacili Pavica u dobru sansu za ubacaj. To je cak i Dado dobro radio u prvom poluvremenu. To je svakako pohvalno. Onda tu dodje do izrazaja sve sto si pisao. Ostanemo 1 na 1, 2 na 2 na strani i nemamo nikog da napravi tu neki visak.
Posebno si u pravu za brzinu. Pisao sam poslije utakmice kako nam je losa tranzicija i naprijed i nazad. Bilo je itekako sansi kad je Borac s vise igraca isao naprijed, nakon kornera i prekida. Eric je to suvereno kupio i pokusavao sto brze pronaci igraca u polju. Kad bi i to cak uspio onda bi taj igrac bio usamljen naprijed i morao vracati loptu veznjacima, nekad i stoperima.
Veseli, Zec, Zajmovic, Krpic sve su to igraci sistema koji mogu posluziti ako je sve oko njih dobro poslozeno. Veseli je najbolje utakmice karijere igrao u Slobodi, a tada je imao Zebu, Ordagica, Ahmetovica oko sebe. Sjecam se da je nama zabio gol iz drzgog plana, nakon ubacaja s desne strane postavio glavu. Tako je zabio i onaj gol Mladosti prosle sezone, kad smo dobili 2-1.
Zec je najbolje igrao pod Adzemom onaj kraj polusezone, tada je oko sebe imao Voju, Ramovica i Zakarica koji su bili u strasnoj formi. Zajmovic isto tako.
Problem je nastao kad smo mi spojili Zeca, Zajmovica, Veselog i Krpica i od njih ocekivali da budu udarne igle. To ne ide. Njima fali neko ko ce preuzeti taj teret na sebe, a oni da koriste prostor koji im ostane. Previse jednolicno igramo, a igramo na nacin koji najvise odgovara protivniku koji se brani. Mi cemo opet dosta bolje prolaziti na gostovanjima i u derbijima gdje ce protivnik igrati otvoreno. Lopta kruzi s boka na bok, protivnik se postavi u dva bloka i pomjera lijevo desno. Nemamo nikoga ko ce razbiti te linije i natjerati jednog stopera da iskoci vani, onda bi imalo smisla ubaciti loptu u sredinu gdje bi Krpic mogao dobiti duel s jednim od stopera. Ovako su oko njega dva stopera i lagano ciste sve ubacaje.
Cuva Bog Zelju svog!

Avatar
Rokoko87
Postovi: 14670
Pridružen/a: 17 mar 2016, 20:04
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Rokoko87 » 22 jul 2019, 14:36

Virtu4l je napisao/la:
Rokoko87 je napisao/la:Yebemu dan stavljam gif fantastične Bogijeve intervencije na 10:55-10:56 dva sata i ne uspijem, oprosti mi Bogi imao sam iskren nijjet.
To si ti namjerno nešto zaj'bo.
Nisam Boga mi ne stavljaj mi to breme :lol:
Ma ne može Stanić više probijati šta vam je, ne da Drina.
31.08.'19. - FK Željezničar-fk sarajevo 5:2

Premijer Liga BiH - ★★★★★★
Kup BiH - ★★★★★★
Superkup BiH - ★★★
Prvenstvo Narodne republike BiH - ★
Liga Jugoslavije - ★
Kup UEFA: četvrtfinale 1971/1972,
polufinale 1984/1985.

Avatar
LjoZee
Interni moderator
Postovi: 31007
Pridružen/a: 03 okt 2016, 22:06
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la LjoZee » 22 jul 2019, 14:47

Moze samo navijacima zivce jos probijati
"Slavit ćemo tvoje ime, dok u nama srce bije..."

Avatar
UBIPITAR
Postovi: 2014
Pridružen/a: 21 mar 2018, 18:37
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la UBIPITAR » 22 jul 2019, 14:50

@HongKong
Naravno da je bolje izgledao i to radi Voje,koji se spusti,povuče stopera,otvori prostor,odloži.
Krpić to ne radi,u drugom pol.se to vidjelo,umjesto da priđe Zecu,on ide široko,na drugu stativu i upada među tri igrača.
MIGRANTI iz METROPOLE!
Strah je neizlječiva bolest....

Avatar
Osim13
Postovi: 43672
Pridružen/a: 01 apr 2017, 23:06
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Osim13 » 22 jul 2019, 15:11

Ne koristi Krpić svoje fizičke predispozicije nikako, i čudi me da mu Amar ne skreće pažnju na to.
MERCEDES - MISTRIJA - MIA SAN MIA

Avatar
grbavicka1921
Postovi: 1327
Pridružen/a: 10 feb 2017, 12:47
Lokacija: Sindikat profi fudbalera BiH
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la grbavicka1921 » 22 jul 2019, 15:25

Vojo i Lazar svojevremeno su se znali zagraditi i odložiti loptu. Krpa baš ko Krpa, bori se on vidi se trud i želja i srce ali izgleda niti radi to kako treba, ili nije taj tip igrača ili kad uradi, a urijetko, obično ga iskarataju pa bude neki faul iz toga maksimum. Kod uhljupa to najbolje trenutno radi Ahmetović i vide se rezultati te taktike.
*"Nije to bolest rijetka, nisu posljedice rata, al' ja sam prvo rek'o ŽELJO pa sam poslije rek'o tata."

Monci
Postovi: 1990
Pridružen/a: 13 maj 2009, 18:10
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Monci » 22 jul 2019, 15:30

grbavicka1921 je napisao/la:Vojo i Lazar svojevremeno su se znali zagraditi i odložiti loptu. Krpa baš ko Krpa, bori se on vidi se trud i želja i srce ali izgleda niti radi to kako treba, ili nije taj tip igrača ili kad uradi, a urijetko, obično ga iskarataju pa bude neki faul iz toga maksimum. Kod uhljupa to najbolje trenutno radi Ahmetović i vide se rezultati te taktike.
Pa spustio je jednu idealnu loptu prsima za Veselog, samo je slab sut bio...

Avatar
Osim13
Postovi: 43672
Pridružen/a: 01 apr 2017, 23:06
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Osim13 » 22 jul 2019, 15:34

Već mi taj DK u glavi, joj ako se tu kiksa...
MERCEDES - MISTRIJA - MIA SAN MIA

Zaključano

Natrag na “FK Željezničar”

Online

Trenutno korisnika/ca: AjkulaCekicarka, Amazon [Bot], Maestro^^, Rauber33 i 37 gostiju.