Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Moderatori/ce: nerminh74,KK_Bosna,CashMan

Avatar
Tracy3McGrady
Postovi: 8123
Pridružen/a: 12 feb 2012, 02:47
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Tracy3McGrady » 24 jul 2019, 18:49

Ghuraba je napisao/la:.



Roberson, Gegic, Campara
Atic
Lazic
Halilovic, Sulejmanovic
Kamenjas
Ma nije ovo loše, siguran sam da možemo uzeti Bugarsku, na EP dodati Musu i Nurkica i prva petorka bi izgledala sasvim dobro.

Amer
MUSA
ATIC
HALILOVIC
NURKIC

Da se primjetiti da nam fali odlična četvorka, Halil nije loš ali neki EL igrač na 4 bi bilo savršeno. Možda Šehić nešto pokaže za 2 godine, ili Penava ili Sulejmanović napreduje.

Sa klupe Lazić, Gegić, Campara, Sulejmanović i Kamenjas. Pa nije ovo loše, ako nastave da napreduju.
Anfernee "Penny" Hardaway #1

lumani
Postovi: 14879
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la lumani » 24 jul 2019, 20:03

Ghuraba je napisao/la:Turniri u Kini su sigurno koristili, ali opet nisu puno toga mogli pokazati. Bukvalno smo odigrali po tri utakmice s tri ista (slabasna) protivnika i takvi mecevi ne mogu biti neko mjerilo. Neki su se mozda protiv takvih ekipa oslobodili i pokazali Bosnicu da mogu biti korisni, ali sve to opet treba uzeti s rezervom. Drago mi je da je zadovoljan s onim sto su Gegic i Kamenjas pokazali. Kameric ga je mozda pozitivno iznenadio, ali on trenutno vjerovatno nema mjesta u najjacem sastavu, pogotovo sto smo dolaskom Amera relativno popunjeni na toj poziciji jedinice. Bilo bi dobro da je izdvojio jos nekog, ali dok nije - vjerovatno se ostali nisu nesto pretjerano ni istakli.

Ovo je neki kostur koji treba nadograditi s jos bar 3-4 kvalitetna kosarkasa:

Roberson, Gegic, Campara
Atic
Lazic
Halilovic, Sulejmanovic
Kamenjas

To bi ovako izgledalo po pozicijama, mada je na parketu sve drugacije. Crni i Gegic ce vjerovatno cesto igrati zajedno, Atic ce cesto ici na SF, a Lazic povremeno na PF. Sulejmanovic i Halilovic su nominalno cetvorke, mada ce obojica bar pola svoje minutaze provoditi na petici. Kljucno u svemu je da se svi oni nametnu u svojim klubovima, a da ovi koji su slobodni nadju odgovarajuce u kojima ce igrati. Dobro bi bilo da Atic i Lazic budu nosioci u svojim ekipama, a da Gegic i Campara igraju neku solidnu ligu i da imaju malo znacajniju ulogu u svojim ekipama. Od Kamenjasa ocekujem da se izbori za nesto vecu minutazu (15+ minuta u kontinuitetu) i da pokaze da moze biti koristan na obje strane parketa. Meni ovo, iskreno, ne izgleda toliko lose, s tim da zasad fali istinski lider ekipe. Vidjet cemo za sta ce Roberson biti sposoban. Ja u njemu i Edinu vidim dvojac koji ce povuci kad najvise bude trebalo. Kako bi nam samo znacilo da vec do februara iskoce Penava, Buza, Sikiras i jos poneko, a da recimo za 2-3 godine cekamo Biberovica, Matkovica, Garzu i jos ponekog... Tarika sam, naravno, davno otpisao, ali bi nam nenormalno koristio jedan takav profil kosarkasa.

Kamenjas prije Sulje. :shock:

Avatar
Ghuraba
Postovi: 4222
Pridružen/a: 02 jul 2019, 15:24

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Ghuraba » 24 jul 2019, 21:03

Joj Lumani brate, ne budi i ti bukvalista. :mrgreen: Napisao sam tih osam momaka za koje mislim da su sigurni u rosteru (ako budu zdravi, naravno) iskljucivo po pozicijama koje igraju. Kamenjas je petica i samo tu poziciju moze pokrivati, a Sulejmanovic je vise cetvorka, mada u reprezentaciji igra obje centarske pozicije. Normalno da je Suljo po svemu ispred njega. On je sigurni clan rotacije, a za Kamenog se nadam da ce zasad, u najboljem slucaju, biti tek peta opcija na tim visokim pozicijama. Mislim da jos uvijek nije spreman da bude prva rezerva na petici, mada trenutno nemamo nikog ko je bolji od njega. Vidjecemo hoce li biti sta od Ahmedovica, ali recimo Tomic i Sejfic sigurno nisu kvalitetniji od Kenana.

lumani
Postovi: 14879
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la lumani » 24 jul 2019, 22:20

Ghuraba je napisao/la:Joj Lumani brate, ne budi i ti bukvalista. :mrgreen: Napisao sam tih osam momaka za koje mislim da su sigurni u rosteru (ako budu zdravi, naravno) iskljucivo po pozicijama koje igraju. Kamenjas je petica i samo tu poziciju moze pokrivati, a Sulejmanovic je vise cetvorka, mada u reprezentaciji igra obje centarske pozicije. Normalno da je Suljo po svemu ispred njega. On je sigurni clan rotacije, a za Kamenog se nadam da ce zasad, u najboljem slucaju, biti tek peta opcija na tim visokim pozicijama. Mislim da jos uvijek nije spreman da bude prva rezerva na petici, mada trenutno nemamo nikog ko je bolji od njega. Vidjecemo hoce li biti sta od Ahmedovica, ali recimo Tomic i Sejfic sigurno nisu kvalitetniji od Kenana.

Kako god da pišeš, molim te nemoj nikada Kamenjasa ispred Sulje, jer ću biti bukvalista ;)

Avatar
Ghuraba
Postovi: 4222
Pridružen/a: 02 jul 2019, 15:24

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Ghuraba » 24 jul 2019, 23:09

Nauci se da citas.

lumani
Postovi: 14879
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la lumani » 25 jul 2019, 08:30

Ghuraba je napisao/la:Nauci se da citas.

Na svakoj poziciji si redao po kvalitetu, tako da ;)

Avatar
DamirT
Postovi: 13962
Pridružen/a: 15 maj 2018, 19:20
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la DamirT » 29 jul 2019, 11:45

Kad bi trebali ocekivati Juku i Musu u reprezentaciji?
Puno love sam potrošio na piće, žene i auta. Ostatak sam spiskao.
G.B.

"Bruka i sramota. Dovidjenja" - Igor Kristic

Rona i Leao - Mjauuu 🐈

Devedesetka - 👏👏

Avatar
AirRamiz
Postovi: 1497
Pridružen/a: 13 jan 2019, 00:49
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la AirRamiz » 29 jul 2019, 12:13

2021 u septembru...ili ako cemo biti picajzle, mozda mjesec prije u pripremama za euro...pod uslovom da se plasiramo

nego da se pustimo glupih pitanja....kakve su sanse da sikiras dobije minute u fuenlabradi?prati li iko Acb pomnije,ima li nade u tome sto je na rosteru??ja iskreno nisam optimista...njemu bi najbolje bilo da sto vise glanca sut za tri poena i tako nadje trzisnu nisu za sebe....u svemu ostalom je skroman...njegova skok igra je slabija od mirzine i to mi je uvijek bio pokazatelj njegovih dometa....nije samo do visine, vec srcanosti i inteligencije

Bassha
Postovi: 8749
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Bassha » 29 jul 2019, 12:25

Sikiras u Sparsima nebi mogao imati ozbiljnu ulogu a da se nada nekoj minutazi u acb ligi.
Biti ce na pripremama sa prvim timom Fuenlabrade i nakon toga njemu sljedi nova posudba
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard


Bassha
Postovi: 8749
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Bassha » 01 avg 2019, 12:26

Durmo ---> BC Prievidza ( Slovacka )
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

Avatar
Ghuraba
Postovi: 4222
Pridružen/a: 02 jul 2019, 15:24

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Ghuraba » 01 avg 2019, 12:45

Odlican izbor. :lol:

Wandelanoite
Postovi: 7961
Pridružen/a: 17 jul 2015, 17:26
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Wandelanoite » 01 avg 2019, 12:53

Durmo je gori igrac od Vrabca tako da mu je to i mjera iako ocekujem da ce ga nakon 6 mjeseci otjerati i iz Slovacke.
MES QUE UN CLUB!
Dušan Bajević - nastavak propasti bh. reprezentacije.

Avatar
AirRamiz
Postovi: 1497
Pridružen/a: 13 jan 2019, 00:49
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la AirRamiz » 03 avg 2019, 17:59

zahvaljujuci Sparsima nasa drvna industrija biljezi porast izvoza....i opet raja kuka

Avatar
kraljttbvb
Postovi: 7417
Pridružen/a: 28 dec 2011, 16:32
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la kraljttbvb » 05 avg 2019, 07:03

Američki košarkaš DJ Kuper autor je verovatno jednog od najbizarnijih pokušaja varanja na doping testu.

Kuper je po završetku sezone 2017/18 rekao da će napraviti pauzu zbog porodičnih razloga, ali je želeo da postane naturalizovani reprezentativac Bosne i Hercegovine.

Za to je neophodan lekarski pregled, a Kuper je uradio nešto što će zauvek obeležiti njegovu karijeru bez obzira na košarkaška dostignuća – umesto svog predao je uzorak tuđeg urina, ali je problem nastao kada je utrđeno da se radi o urinu trudnice.

FIBA je potvrdila da je u uzorku pronađen gHc hormon, koji proizodi placenta i odmah suspendovala Amerikanca do juna 2020. godine.
:facepalm:
Kad rušiš kuću, napisao je svojevremeno pjesnik, možeš da zoveš koga hoćeš, ali kada je podižeš, moraš da zoveš majstore.

Avatar
DaVinci
Postovi: 2846
Pridružen/a: 18 jun 2017, 20:32
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la DaVinci » 05 avg 2019, 12:17

kraljttbvb je napisao/la:
FIBA je potvrdila da je u uzorku pronađen gHc hormon, koji proizodi placenta i odmah suspendovala Amerikanca do juna 2020. godine.
:facepalm:
On zavuko onomad nama, FIBA zavukla sada njemu ... just about right ... :kafa:
"Mi smo pogana sredina, j@bo ja nama svima mamu u usta! Odgovorno tvrdim da smo najgori i ako se barem malo ne promijenimo, nikada nam neće biti bolje." by fks74

Bassha
Postovi: 8749
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Bassha » 07 avg 2019, 23:59

KK Cedevita prospects Karlo Matovic, Rok Radovic to play next year on loan with OKK Belgrade
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

Avatar
Ghuraba
Postovi: 4222
Pridružen/a: 02 jul 2019, 15:24

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Ghuraba » 08 avg 2019, 17:48

Campara potpisao jednogodisnji ugovor sa Slobodom. Ako nista, ima da zbog njega aBd idem na svaku domacu tekmu. :D

Avatar
Tracy3McGrady
Postovi: 8123
Pridružen/a: 12 feb 2012, 02:47
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Tracy3McGrady » 08 avg 2019, 19:48

Ghuraba je napisao/la:Campara potpisao jednogodisnji ugovor sa Slobodom. Ako nista, ima da zbog njega aBd idem na svaku domacu tekmu. :D
Ne šali se sloboda, solidna pojačanja dovode. Sad bi još jedan snažan crnac valjao, ali ono baš zvučni ime za naše uslove pa da napadnu vrh.
Anfernee "Penny" Hardaway #1

Avatar
AirRamiz
Postovi: 1497
Pridružen/a: 13 jan 2019, 00:49
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la AirRamiz » 08 avg 2019, 20:04

cini se kao dobra prica i pandza je tu kao neko moze izvuci i vise od ocekivanog.....kako bi valjalo da se posloze da napadnu ulazak u Aba

ne znam kakva je situacija sa gegicem...bi li ga vedran mogao dovest kod sebe...jbg ako ne mozes igrat back up playa u belgiji onda sta mu ostane...i on ce u sparse ili slobodu

Odgovori

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 5 gostiju.