AS Roma

Moderatori/ce: ribery,Monolog,hammers,geronimo,rio_Ferdy88,Puma

Avatar
Alen1987
Postovi: 849
Pridružen/a: 22 apr 2012, 21:46
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la Alen1987 » 23 jul 2019, 00:13

Ako sam dobro upratio ova nasa pojacanja ugl.dolaze na posudbu za 1-2miliona i onda ih otkupljujemo na kraju sezone. I opet ce biti problem sa finansijama i morat cemo prodavati Undera, Zaniola...

Avatar
Denno
Postovi: 3845
Pridružen/a: 20 nov 2012, 18:35
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la Denno » 23 jul 2019, 17:28

Evil Genius II je napisao/la: prodaju momka s tvog avatara i u plusu smo :kafa:

slika
Momak sa avatara treba mnogo toga da odradi za boje imperije, a poslije vrijeme će ga učiniti velikim, kako je to i do sad bivalo. Nikakvi novci to ne mogu nadomjestiti.

Da smo normalan klub tako bi bilo, ali pošto nismo te vaše pretpostavke su mnogo realnije.
embrace the chaos

Evil Genius II
Postovi: 5495
Pridružen/a: 29 mar 2011, 07:12

Re: AS Roma

Post Postao/la Evil Genius II » 23 jul 2019, 20:44

sta ja znam, nekako sam se pomirio sa cinjenicom da je roma moderno fudbalsko dionicko drustvo u svijetu kapitalizma. samim tim mi je prodaja bitnih igraca normalna pojava svakog ljeta jer da bi se bilo sta mijenjalo na tom polju potrebno je da se desi jedna od ovih stvari koje su po meni nerealne za ocekivati od trenutne vlasnicke odnosno menadzerske garniture:
  1. 1. umjesto jednog bitnog igraca prodati sav skart i skupiti dovoljno novca da se ''ispeglaju'' finansije i zadovolji FFP. medjutim, treba biti realan i priznati da je ovo daleko lakse napisati nego uraditi. cak i na football manageru nije jednostavno prodati igrace kojih se zelis rijesiti, a u stvarnosti je to pretpostavljam duplo teze, pogotovo sa vremenskim rokovima koje fiskalna godina i FFP nalazu.
  • 2. izgraditi vlastiti stadion, ali i to se ispostavilo kao nemoguca misija s obzirom na sav otpor talijanskih birokratskih aparata, kao i korumpirani partijski sistem koji zivi i radi u rimu.
  • 3. konstantno igrati u ligi prvaka, ali ne cisto turisticki nego uz redovne izlaske iz grupe kao i konkurentne igre u KO fazi kako bi se zaradilo sto vise novca na osnovu plasmana/rezultata. medjutim, iako je ovo na papiru najlakse za izvesti, roma si konstantno puca u nogu rekonstruisanjem rostera, mijenjanjem trenera, sportskog direktora, medicinske sluzbe, pomocnog osoblja i slicno u prilicno kratkim vremenskim intervalima. tako da svake godine klub u sustini krece iznova i samim tim reciprocno smanjuje sanse za bolji rezultat u LP. mi smo od polufinala lige prvaka jedne sezone dosli u situaciju da igramo EL iduce. nebitno da li su monchi, pallotta, EDF ili neko cetvrti glavni krivci za to, ovo je jedna porazavajuca cinjenica koja ukazuje na to da se trenutno stanje nece tek tako promijeniti na bolje jer nesto opasno smrdi 'iza scene'.
ima tu vjerovatno jos stvari koje bi se dale navesti, ali ove tri su mi nekako prve ispale na tastaturu.

Avatar
Denno
Postovi: 3845
Pridružen/a: 20 nov 2012, 18:35
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la Denno » 23 jul 2019, 21:54

Objasnjeno :thumbup:
embrace the chaos

Evil Genius II
Postovi: 5495
Pridružen/a: 29 mar 2011, 07:12

Re: AS Roma

Post Postao/la Evil Genius II » 23 jul 2019, 23:32

Popularni Žuti je dodao da će transfer biti ozvaničen ako u Romi poslušaju Džeku.

"Na prelazak u Inter gleda kao na veliku priliku, da igra u većem timu, kako u Italiji tako i na evropskom nivou. Ako budu slušali ono što kaže, posao će na kraju biti završen. Sigurno će biti sretan u Interu", kazao je Prosinečki.
popularni zuti je izgleda zaboravio kako svaki profesionalni igrac potpisuje ugovor kojim se obavezuje na to da klub koji ga placa ima pravo odrediti cijenu kojom moze napustiti isti tj ukoliko sama cijena nije navedena u ugovoru pod necim sto je poznato kao ''otkupna klauzula'', a sto u ovom slucaju konkretno znamo da ne postoji. takodje, debelo se prevario ako vjeruje kako je dzeko svojim zalaganjem, ponasanjem i vodjenjem ekipe kao jedan od iskusnijih prosle sezone zaduzio romu i zasluzio da ga se nekim dzentlmenskim sporazumom pusti ispod cijene samo zato sto ima dogovor sa interom jos od marta :stop:
Denno je napisao/la:Objasnjeno :thumbup:
slika

Evil Genius II
Postovi: 5495
Pridružen/a: 29 mar 2011, 07:12

Re: AS Roma

Post Postao/la Evil Genius II » 24 jul 2019, 22:37

kako je samo pastore gotivan igrac kada je zdrav :ljepota: bas onaj tip fudbalera koje sam gotivio dok sam odrastao.

prava je steta sto je svako malo povrijedjen.

Avatar
Denno
Postovi: 3845
Pridružen/a: 20 nov 2012, 18:35
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la Denno » 27 jul 2019, 21:57

Očekivalo se dosta više od njega. Fina svota je izdvojena PSG-u, a i on sam ima visoka primanja, I dunno. Poslao bih ga za Kinu na prvu ponudu. Sad kad sam to napisao nije isključeno da nadolazeću sezonu pokida i bude glavni protagonist povratka u lp.

Džeko, nije isključeno da potpiše novi ugovor u narednim danima. Odlično bi to bilo ako bi pristao na nekih 3mil po sezoni. Igrač koji može još dugo koristiti.
embrace the chaos

Avatar
Admir_Sa
Postovi: 13140
Pridružen/a: 31 mar 2008, 23:16
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la Admir_Sa » 29 jul 2019, 20:00

Denno je napisao/la:Očekivalo se dosta više od njega. Fina svota je izdvojena PSG-u, a i on sam ima visoka primanja, I dunno. Poslao bih ga za Kinu na prvu ponudu. Sad kad sam to napisao nije isključeno da nadolazeću sezonu pokida i bude glavni protagonist povratka u lp.

Džeko, nije isključeno da potpiše novi ugovor u narednim danima. Odlično bi to bilo ako bi pristao na nekih 3mil po sezoni. Igrač koji može još dugo koristiti.
U kinu su poslali jednog od najboljih iz prošle sezone, a ove poluzdrave havarije će zadržati da daju koji gol petom....
nema potpisa

Avatar
Denno
Postovi: 3845
Pridružen/a: 20 nov 2012, 18:35
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la Denno » 03 avg 2019, 19:50

6 u nizu :kafa:
embrace the chaos

Evil Genius II
Postovi: 5495
Pridružen/a: 29 mar 2011, 07:12

Re: AS Roma

Post Postao/la Evil Genius II » 04 avg 2019, 07:42

zaboravio sam na tekmu, ali sam upratio neke extended highlights i svaka kriticna situacija pred nasim golom je bila plod laganog dzogiranja nazad u odbranu od strane dezurnih krivaca. ne znam da je li je to plod kurcobolje izazvane cinjeniciom da se radi o prijatelskoj utakmici ili plod realnog trenutnog stanja stvari, ali bojim se da nas ceka ista prica kao i prosle sezone kada je odbrana u pitanju ukoliko ovako nastave. ponovo imamo trenera koji preferira visoko postavljenu zadnju liniju i agresivan presing sto je sasvim okej u modernom fudbalu, medjutim, kljucne figure u odbrani koje su pokazale da se ne snalaze najbolje u tom sistemu su ostale iste (flo - fazio - kolarov kada bude igrao), a dupli pivot koji bi trebao stititi odbranu je prilicno takticki zelen pa tu neke pretjerane pomoci nema. zato je jako bitno da veretout cim prije uhvati ritam i zauzme svoje mjesto jer momak je strootman prije povrede :kafa: jedna od svijetlih tacaka u cijeloj price je pau lopez koji se pokazao kao svemirski brod za nesretnog olsena pa cemo na njegov individualni kvalitet vjerovatno prosuti koji bod manje. da bismo donekle popravili ovaj utisak, mi do kraja mercata MORAMO potpisati stopera startera koji ce usetati u prvih 11 umjesto fazia kao pouzdanija i agilnija opcija.

sto se napadacke formacije tice nemam zamjerki. vezni red i napad dugo nisu imali vise fluidnosti, a kako sezona bude odmicala i kako fonseca bude blizu svojih idealnih 11 ta fluidnost ce jos vise doci do izrazaja. imamo hrpu talenta u vezi i na krilnim pozicijama + veterana u napadu koji bi, ako ostane, mogao opet biti onaj stari jer ocigledno je da mu odgovara fonsecina taktika. schicka sam vec halalio :salut:

Avatar
Manuel
Postovi: 8187
Pridružen/a: 20 okt 2011, 01:17
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la Manuel » 05 avg 2019, 01:00

U napadu ocekivati golijadu jer cemo igrati bas ofanzivno al zato i u odbrani ce puhati na sve strane. Dobar je Mancini al jednostavno bez jos jednog dobrog stopera nema od Rome nista. Juan Jesus i Fazio nisu vise za ozbiljnog fudbala kao ni Ale koji je zesca prevara od igraca i ako je rodjeni Rimljanin. Spinazzola i Mancini kao i Pau Lopez su fina pojacanja al ako se ne nadje jos jedan stoper i desni bek bojim se da ni iduce sezone necemo biti u top 4.Spominje se Lorente u napadu. Moze ako ce umjesto Shicka al ako ce umjesto Dzeke igrati e jadna nam majka onda.

Under, Zaniolo i Pellegrini su momci koji ce morati iznijeti ovu sezonu. Valjda se probudi i Kluivert jer koliko god volio Perottija nije vise ni on igrac koji moze napraviti razliku. Moze on odigrati ali maksimalno zadnjih pola sata i to je to. Saravija prodali a nisu nasli zamjenu. Strasno.

Po ovome sto sam gledao trebali bi igrati bolji i ljepsi fudbal al mora se dovesti barem jos 2 kvalitetna igraca pogotovo u zadnjoj liniji ako hocemo da se cemu nadamo.

Pozz braco :wave:
Horde Zla ; Curva Sud Roma ; Los Borrachos Del Tablon

Este sentimiento nadie lo comprende

Avatar
Admir_Sa
Postovi: 13140
Pridružen/a: 31 mar 2008, 23:16
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la Admir_Sa » 05 avg 2019, 02:48

Sve ste rekli, Jesus i fazio kao drugi i treći štoper je sve samo ne ozbiljno....
nema potpisa

Avatar
Denno
Postovi: 3845
Pridružen/a: 20 nov 2012, 18:35
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la Denno » 05 avg 2019, 09:38

Sta svi vidite u tom Ünderu. Krilo koje ne moze proci igraca 1 na 1, umije se ubaciti iz dr plana i moze u sezoni postici 5-6 golova. Malo je to za tim koji hoce top4. Kluivert ima potencijala, ali jos mnogo mora da radi.
embrace the chaos

Avatar
Manuel
Postovi: 8187
Pridružen/a: 20 okt 2011, 01:17
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la Manuel » 05 avg 2019, 11:50

Brz, prodoran i dobar sut. Nije dzaba 60 miliona. Vidjeli smo kako smo igrali bez njega drugi dio sezone.
Horde Zla ; Curva Sud Roma ; Los Borrachos Del Tablon

Este sentimiento nadie lo comprende

Avatar
Chinaglia
Postovi: 31069
Pridružen/a: 16 jan 2014, 11:54
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la Chinaglia » 11 avg 2019, 23:45

cestitke na osvajanju bonsaija :salut:

jel vam ovo prvi trofej u ovoj dekadi :shifty:

Avatar
Alen1987
Postovi: 849
Pridružen/a: 22 apr 2012, 21:46
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la Alen1987 » 14 avg 2019, 16:03

Niko da pohvali Danielea. Odmah zabio glavom nakon kornera uz veliko odusevljenje domacih navijaca na La Bomboneri.

Bas mi je neozbiljno ovo oko Dzeke. Haman pa prvenstvo pocelo mi jos uvijek ne znamo ko ce nam igrati na jednoj od najvaznijih pozicija u timu.

Avatar
Biscione
Postovi: 4593
Pridružen/a: 18 nov 2012, 17:36
Lokacija: Sarajevo-Zavidovići
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la Biscione » 15 avg 2019, 09:50

Da niste takve fukare mi bi pristali na 50 + Džeko za Icardija i dobro svima. A znate i sami da u normalnim okolnostima bi vam bilo nemoguće dovesti igrača takvog kalibra, ne samo vama neko bilo kome u Italiji osim Juventusa.
"It'll be born here and it'll always be a team of great talent. On this splendid night, its colors will be given, the black and blue with a golden background of stars. It'll be called Internazionale, because we are brothers of the world."

Evil Genius II
Postovi: 5495
Pridružen/a: 29 mar 2011, 07:12

Re: AS Roma

Post Postao/la Evil Genius II » 15 avg 2019, 17:41

cengiz i zaniolo potpisali nove ugovore sto je super stvar. nisam mogao naci taj info, ali nadam se da nikakvih otkupnih klauzula nema?
Biscione je napisao/la:Da niste takve fukare mi bi pristali na 50 + Džeko za Icardija i dobro svima. A znate i sami da u normalnim okolnostima bi vam bilo nemoguće dovesti igrača takvog kalibra, ne samo vama neko bilo kome u Italiji osim Juventusa.
okej :thumbup:

Avatar
Denno
Postovi: 3845
Pridružen/a: 20 nov 2012, 18:35
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la Denno » 16 avg 2019, 09:22

Može li Schick i 20mil? Za Džeku bi Inter morao poslati Icardija i još doplatiti.

Jbt izgleda dogovorili Lovrena, malo im je jedan Juan Jesus. Nadam se da je riječ samo o standard glupostima klupskih portala, samoubilački Monchi style bi bilo dati 25mil za panja Lovrena. Riješiti **** smeće do kraja augusta, dovesti Rugani/Izzo i soldina ekipa koja neće biti primorana da prodaje iduće godine.
embrace the chaos

Avatar
Osim13
Postovi: 43672
Pridružen/a: 01 apr 2017, 23:06
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la Osim13 » 16 avg 2019, 10:27

Mediji bliski Liverpoolu javljaju da je blizu Lovren Rome. Posudba sa obavezom otkupa ukoliko upiše određen broj nastupa.
MERCEDES - MISTRIJA - MIA SAN MIA

Odgovori

Natrag na “Serie A”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 20 gostiju.