KK Bosna

Moderatori/ce: nerminh74,CashMan,ultrasstyle_tz

Avatar
Kevin
Postovi: 6104
Pridružen/a: 25 okt 2008, 00:54
Lokacija: Hercegovina
Kontakt:

Re: KK Bosna

Post Postao/la Kevin » 07 nov 2010, 20:30

nerminh74 je napisao/la:
Melo15 je napisao/la:Moje misljenje je da bi radica trebalo otjerati jer hot je vise pokazo od njega juce.....
Muha i Batina su dobri za ligu 13 dok za ligu 6 vec trebaju pojacanja(ako dodjemo do lige 6)...ista je situacija i sa Bozom.....
Zimic isto ko i radic ne zna se ko je gori......covjek samo da zakuca on neki poluhorog pokusava i naravno fula......
Buza je odigro veoma dobro za minute koje je dobio i sigurno bi vise trebao igrati.....cak bi mozda trebao biti i u prvoj na 4 a bozo na 3 jer nam ne trebaju 2 igraca u petorci koji ce stalno stajati na trici i cekati da osutaju(bozo,batina)......
non stop se ovo ponavlja, ali vec iz prilozenog mozemo vidjeti da sem borca, zrinskog i slobode ili capljine, moze ugroziti bosnu da bude medju 4 prve ekipe, a najvjerovatnije cemo biti ako ne 1 onda 2

sto se tice igraca, za radicem stvarno nema potrebe, apsolutni je visak, dok stvarno neznam sta bi rekao za zimica koji mi je drag, ali on je morao ovdje davati 15-tak koseva i imati 10 skokova u ovoj ligi, a on po 4-6 koseva, ispade albijanic garnet za njega, pasalica vec dugo vremenena ne mirisem jer je dupelizac, a sem suta za 3 i ponekog ulaza vise cini stete nego dobra, mada ponekad zna bljesnuti i pokazati neocekivano samopozrtvovanje
sto se tice boze, pored nen cuo sam od drugih ljudi, da onaj borbeni pozrtvovani bozo iz nlb lige i ovaj bozo iz BiH lige mozda su se samo sreli negdje u puto, jednostavno bezvoljan, a sada vise igra 3 i ako sada nominalno igra 4 i ako je cjelo vrijeme govorio da je 4, da budem precizan kada kazem igra 3 to znaci da ceka sut za 3 poena ili neki ulaz, a ja sam vec na pocetku sezone komentarisao da je velika steta sto nismo zadrzali hajrica jer bi on sa 25+ minuta pokazivao isto ono sto i u zrinskom

trenutno gledano za borbu za NLB treba nam 1 plej (koji nemora biti skup jer smo puno dobili sa hodzicema gledno iz ove perspektive ispostavlja se da sam bio u pravu kada sam rekao da cemo zazaliti za jovanovice i da smo ga se prebrzo rjesili), prva 2, bozo na 3, prva 4 i prva 5 ili ako se nema para dovesti nekog igraca koji moze igrat 4 na 5 (nesto kao krupalija, scekic, ...), pa da se mozemo cemu nadati

mada ono sto nama najvise treba je nova uprava koja ce dobro raditi, a sponzori ce se onda polako vratiti
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

proradi li onaj semafor? :lol: :lol: :lol:
HKK ŠIROKI - Ponos Hercegovine ® NK ŠIROKI BRIJEG

deniso
Postovi: 257
Pridružen/a: 04 okt 2008, 12:44
Kontakt:

Re: KK Bosna

Post Postao/la deniso » 07 nov 2010, 20:39

nerminh74 je napisao/la:
Melo15 je napisao/la:Moje misljenje je da bi radica trebalo otjerati jer hot je vise pokazo od njega juce.....
Muha i Batina su dobri za ligu 13 dok za ligu 6 vec trebaju pojacanja(ako dodjemo do lige 6)...ista je situacija i sa Bozom.....
Zimic isto ko i radic ne zna se ko je gori......covjek samo da zakuca on neki poluhorog pokusava i naravno fula......
Buza je odigro veoma dobro za minute koje je dobio i sigurno bi vise trebao igrati.....cak bi mozda trebao biti i u prvoj na 4 a bozo na 3 jer nam ne trebaju 2 igraca u petorci koji ce stalno stajati na trici i cekati da osutaju(bozo,batina)......
non stop se ovo ponavlja, ali vec iz prilozenog mozemo vidjeti da sem borca, zrinskog i slobode ili capljine, moze ugroziti bosnu da bude medju 4 prve ekipe, a najvjerovatnije cemo biti ako ne 1 onda 2

sto se tice igraca, za radicem stvarno nema potrebe, apsolutni je visak, dok stvarno neznam sta bi rekao za zimica koji mi je drag, ali on je morao ovdje davati 15-tak koseva i imati 10 skokova u ovoj ligi, a on po 4-6 koseva, ispade albijanic garnet za njega, pasalica vec dugo vremenena ne mirisem jer je dupelizac, a sem suta za 3 i ponekog ulaza vise cini stete nego dobra, mada ponekad zna bljesnuti i pokazati neocekivano samopozrtvovanje
sto se tice boze, pored nen cuo sam od drugih ljudi, da onaj borbeni pozrtvovani bozo iz nlb lige i ovaj bozo iz BiH lige mozda su se samo sreli negdje u puto, jednostavno bezvoljan, a sada vise igra 3 i ako sada nominalno igra 4 i ako je cjelo vrijeme govorio da je 4, da budem precizan kada kazem igra 3 to znaci da ceka sut za 3 poena ili neki ulaz, a ja sam vec na pocetku sezone komentarisao da je velika steta sto nismo zadrzali hajrica jer bi on sa 25+ minuta pokazivao isto ono sto i u zrinskom

trenutno gledano za borbu za NLB treba nam 1 plej (koji nemora biti skup jer smo puno dobili sa hodzicema gledno iz ove perspektive ispostavlja se da sam bio u pravu kada sam rekao da cemo zazaliti za jovanovice i da smo ga se prebrzo rjesili), prva 2, bozo na 3, prva 4 i prva 5 ili ako se nema para dovesti nekog igraca koji moze igrat 4 na 5 (nesto kao krupalija, scekic, ...), pa da se mozemo cemu nadati

mada ono sto nama najvise treba je nova uprava koja ce dobro raditi, a sponzori ce se onda polako vratiti

@nerminh74,

u stvari želio si reći da nam treba skoro pa kompletna prva petorka.Slažem se ali mislim de je nerealno dovesti tri-četiri kvalitetna igrača imajući u vidu cijelu situaciju u i oko kluba.Stoga su šanse za ulazaku u NLB ligu ove godine ravne nuli.Nešto što je sistamatski rušeno godinama nemože se popraviti u par mjeseci. Novi ljudi koji bi eventualno mogli ući u upravu,donijeti novac i pokrenuti stvari sa mrtve tačke imaju pune ruke posla oko podjele fotelja poslije izbora i mislim da im KK Bosna nije sada uopšte u planu.Daj bože da griješim za ovo što sam prethodno rekao ali nastojim biti realan.

nerminh74
Moderator
Postovi: 7546
Pridružen/a: 22 mar 2008, 19:31
Kontakt:

Re: KK Bosna

Post Postao/la nerminh74 » 07 nov 2010, 21:19

deniso je napisao/la:


@nerminh74,

u stvari želio si reći da nam treba skoro pa kompletna prva petorka.Slažem se ali mislim de je nerealno dovesti tri-četiri kvalitetna igrača imajući u vidu cijelu situaciju u i oko kluba.Stoga su šanse za ulazaku u NLB ligu ove godine ravne nuli.Nešto što je sistamatski rušeno godinama nemože se popraviti u par mjeseci. Novi ljudi koji bi eventualno mogli ući u upravu,donijeti novac i pokrenuti stvari sa mrtve tačke imaju pune ruke posla oko podjele fotelja poslije izbora i mislim da im KK Bosna nije sada uopšte u planu.Daj bože da griješim za ovo što sam prethodno rekao ali nastojim biti realan.
vec sam rekao deniso, da nam je potreban plej koji treba biti dobar, ne ektra, tipa jovanovica jer imamo hodzica, da nam treba jedan bek suter, da bozu treba spustiti na 3 jer i onako sa linije za trojku i ne silazi i dovesti jednu 4 koja moze po potrebi igrati 5 tipa scekica (koji po zavrsetku nlb lige postaje slobodan jer buducnosti nije potreban u domacem prvenstvu) ili krupalije

znaci 3 igraca
bio bi pozeljan i dobar centar, ali to je vec teze i znam da je tesko ali da imamo upravo kao sto nemamo vidio bi sa unicajom kada zavrsi 2 spanska liga da nam pozajme sinanovica, znam da je tesko, ali bi vrjedilo probati
KK Bosna - EL: 1979, Yu NC: 1978, 1980, 1983, Yu Cup: 1978, 1984, B&H NC: 1999, 2005, '06, '08, B&H Cup: 2005, '09, '10

neno#4
Postovi: 7862
Pridružen/a: 10 apr 2009, 23:00
Kontakt:

Re: KK Bosna

Post Postao/la neno#4 » 07 nov 2010, 22:04

Nermine, ne sjecam se ja da si ti nesto zalio kada smo se razisli sa Zlajom, ali ajde nema veze :D :D..
Bosni je jedina sansa ako bi eventualno Igokea bila posljednja sto je naravno malo vjerovatno...

Fali tu itekako igraca, mada ja nisam uopce pristalica da se iduce godine igra NLB...Zasto da se igra kada se nista nije/nece promijeniti u narednom periodu..

Fali nama puno igraca tu....Osim Hodzica, Rahimica, Kruslina ja ne vidim nazalost ovdje igraca koji mogu da igraju nesto ozbiljnije..A i ova trojica su itekako upitna..
Nenad Markovic & Drazen Petrovic

Ostalo je samo ime.....

Avatar
dnalydal
Postovi: 635
Pridružen/a: 16 jun 2009, 09:30
Kontakt:

Re: KK Bosna

Post Postao/la dnalydal » 07 nov 2010, 22:23

Ljudi vi niste pri zdravoj pameti.....Koja crna borba za NLB? Mi cemo se boriti da udjemo u ligu 6

fera
Postovi: 12810
Pridružen/a: 19 okt 2008, 02:22
Kontakt:

Re: KK Bosna

Post Postao/la fera » 07 nov 2010, 22:53

Kevin je napisao/la:
nerminh74 je napisao/la:
Melo15 je napisao/la:Moje misljenje je da bi radica trebalo otjerati jer hot je vise pokazo od njega juce.....
Muha i Batina su dobri za ligu 13 dok za ligu 6 vec trebaju pojacanja(ako dodjemo do lige 6)...ista je situacija i sa Bozom.....
Zimic isto ko i radic ne zna se ko je gori......covjek samo da zakuca on neki poluhorog pokusava i naravno fula......
Buza je odigro veoma dobro za minute koje je dobio i sigurno bi vise trebao igrati.....cak bi mozda trebao biti i u prvoj na 4 a bozo na 3 jer nam ne trebaju 2 igraca u petorci koji ce stalno stajati na trici i cekati da osutaju(bozo,batina)......
non stop se ovo ponavlja, ali vec iz prilozenog mozemo vidjeti da sem borca, zrinskog i slobode ili capljine, moze ugroziti bosnu da bude medju 4 prve ekipe, a najvjerovatnije cemo biti ako ne 1 onda 2

sto se tice igraca, za radicem stvarno nema potrebe, apsolutni je visak, dok stvarno neznam sta bi rekao za zimica koji mi je drag, ali on je morao ovdje davati 15-tak koseva i imati 10 skokova u ovoj ligi, a on po 4-6 koseva, ispade albijanic garnet za njega, pasalica vec dugo vremenena ne mirisem jer je dupelizac, a sem suta za 3 i ponekog ulaza vise cini stete nego dobra, mada ponekad zna bljesnuti i pokazati neocekivano samopozrtvovanje
sto se tice boze, pored nen cuo sam od drugih ljudi, da onaj borbeni pozrtvovani bozo iz nlb lige i ovaj bozo iz BiH lige mozda su se samo sreli negdje u puto, jednostavno bezvoljan, a sada vise igra 3 i ako sada nominalno igra 4 i ako je cjelo vrijeme govorio da je 4, da budem precizan kada kazem igra 3 to znaci da ceka sut za 3 poena ili neki ulaz, a ja sam vec na pocetku sezone komentarisao da je velika steta sto nismo zadrzali hajrica jer bi on sa 25+ minuta pokazivao isto ono sto i u zrinskom

trenutno gledano za borbu za NLB treba nam 1 plej (koji nemora biti skup jer smo puno dobili sa hodzicema gledno iz ove perspektive ispostavlja se da sam bio u pravu kada sam rekao da cemo zazaliti za jovanovice i da smo ga se prebrzo rjesili), prva 2, bozo na 3, prva 4 i prva 5 ili ako se nema para dovesti nekog igraca koji moze igrat 4 na 5 (nesto kao krupalija, scekic, ...), pa da se mozemo cemu nadati

mada ono sto nama najvise treba je nova uprava koja ce dobro raditi, a sponzori ce se onda polako vratiti
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

proradi li onaj semafor? :lol: :lol: :lol:
mogao si procitati ostatak posta pa bi skontao da ima nastavak teksta iza onog sto si ti boldirao.
sto se semafora tice... mozda nemamo love za semafor al hvlaa bogu bar nismo nacisti i ne isticemo zastave sa svastikom na tribini
You are someone else I am still right here

neno#4
Postovi: 7862
Pridružen/a: 10 apr 2009, 23:00
Kontakt:

Re: KK Bosna

Post Postao/la neno#4 » 07 nov 2010, 23:42

dnalydal je napisao/la:Ljudi vi niste pri zdravoj pameti.....Koja crna borba za NLB? Mi cemo se boriti da udjemo u ligu 6
U ovakvoj nasoj ligi, zalosno je da je ovakva Bosna medju tri najbolja tima....
Nije mi jasno, gdje si ti nasao da neko prica o NLB ligi....
Nenad Markovic & Drazen Petrovic

Ostalo je samo ime.....

Avatar
Kevin
Postovi: 6104
Pridružen/a: 25 okt 2008, 00:54
Lokacija: Hercegovina
Kontakt:

Re: KK Bosna

Post Postao/la Kevin » 08 nov 2010, 08:20

dnalydal je napisao/la:Ljudi vi niste pri zdravoj pameti.....Koja crna borba za NLB? Mi cemo se boriti da udjemo u ligu 6
neno#4 je napisao/la: U ovakvoj nasoj ligi, zalosno je da je ovakva Bosna medju tri najbolja tima....
Nije mi jasno, gdje si ti nasao da neko prica o NLB ligi....
nerminh74 je napisao/la:trenutno gledano za borbu za NLB treba nam 1 plej (koji nemora biti skup jer smo puno dobili sa hodzicema gledno iz ove perspektive ispostavlja se da sam bio u pravu kada sam rekao da cemo zazaliti za jovanovice i da smo ga se prebrzo rjesili), prva 2, bozo na 3, prva 4 i prva 5 ili ako se nema para dovesti nekog igraca koji moze igrat 4 na 5 (nesto kao krupalija, scekic, ...), pa da se mozemo cemu nadati

mada ono sto nama najvise treba je nova uprava koja ce dobro raditi, a sponzori ce se onda polako vratiti
evo
HKK ŠIROKI - Ponos Hercegovine ® NK ŠIROKI BRIJEG

Avatar
TaRgEt_
Interni moderator
Postovi: 5327
Pridružen/a: 05 maj 2008, 10:40
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: KK Bosna

Post Postao/la TaRgEt_ » 08 nov 2010, 10:28

nerminh74 je napisao/la:
Melo15 je napisao/la:Moje misljenje je da bi radica trebalo otjerati jer hot je vise pokazo od njega juce.....
Muha i Batina su dobri za ligu 13 dok za ligu 6 vec trebaju pojacanja(ako dodjemo do lige 6)...ista je situacija i sa Bozom.....
Zimic isto ko i radic ne zna se ko je gori......covjek samo da zakuca on neki poluhorog pokusava i naravno fula......
Buza je odigro veoma dobro za minute koje je dobio i sigurno bi vise trebao igrati.....cak bi mozda trebao biti i u prvoj na 4 a bozo na 3 jer nam ne trebaju 2 igraca u petorci koji ce stalno stajati na trici i cekati da osutaju(bozo,batina)......
non stop se ovo ponavlja, ali vec iz prilozenog mozemo vidjeti da sem borca, zrinskog i slobode ili capljine, moze ugroziti bosnu da bude medju 4 prve ekipe, a najvjerovatnije cemo biti ako ne 1 onda 2

sto se tice igraca, za radicem stvarno nema potrebe, apsolutni je visak, dok stvarno neznam sta bi rekao za zimica koji mi je drag, ali on je morao ovdje davati 15-tak koseva i imati 10 skokova u ovoj ligi, a on po 4-6 koseva, ispade albijanic garnet za njega, pasalica vec dugo vremenena ne mirisem jer je dupelizac, a sem suta za 3 i ponekog ulaza vise cini stete nego dobra, mada ponekad zna bljesnuti i pokazati neocekivano samopozrtvovanje
sto se tice boze, pored nen cuo sam od drugih ljudi, da onaj borbeni pozrtvovani bozo iz nlb lige i ovaj bozo iz BiH lige mozda su se samo sreli negdje u puto, jednostavno bezvoljan, a sada vise igra 3 i ako sada nominalno igra 4 i ako je cjelo vrijeme govorio da je 4, da budem precizan kada kazem igra 3 to znaci da ceka sut za 3 poena ili neki ulaz, a ja sam vec na pocetku sezone komentarisao da je velika steta sto nismo zadrzali hajrica jer bi on sa 25+ minuta pokazivao isto ono sto i u zrinskom

trenutno gledano za borbu za NLB treba nam 1 plej (koji nemora biti skup jer smo puno dobili sa hodzicema gledno iz ove perspektive ispostavlja se da sam bio u pravu kada sam rekao da cemo zazaliti za jovanovice i da smo ga se prebrzo rjesili), prva 2, bozo na 3, prva 4 i prva 5 ili ako se nema para dovesti nekog igraca koji moze igrat 4 na 5 (nesto kao krupalija, scekic, ...), pa da se mozemo cemu nadati

mada ono sto nama najvise treba je nova uprava koja ce dobro raditi, a sponzori ce se onda polako vratiti

Albijanic je druze svake godine sve bolji i bolji ove godine je bas bas mislim da ce ovo njegova sezona da bude u ove 4 utakmice rastura bice pravo dobar centar ....
R.I.P Amna Fazlić

KK Sloboda Tuzla
Šampioni BiH : 1994 1996 1997 2000 2001
Finalisti prvenstva : 1995 , 1998 , 1999, 2002
Pobjednici kupa BiH : 1994, 1995,1996,1997, 1999 , 2001
Pobjednici Super Kupa BiH : 1994,1995, 1996,1997, 1998, 1999, 2001

neno#4
Postovi: 7862
Pridružen/a: 10 apr 2009, 23:00
Kontakt:

Re: KK Bosna

Post Postao/la neno#4 » 08 nov 2010, 10:53

@Kevine, mislio sam na pricu vecine, ne na pojedinacne postove...
Nenad Markovic & Drazen Petrovic

Ostalo je samo ime.....

Genije
Postovi: 129
Pridružen/a: 02 avg 2010, 23:54
Kontakt:

Re: KK Bosna

Post Postao/la Genije » 08 nov 2010, 16:41

neno#4 je napisao/la:@Kevine, mislio sam na pricu vecine, ne na pojedinacne postove...
ispade naša liga NBA,kladim se kad bi pred ligu 6 doveli wilija i bremera za po dvije plate da bismo rasturili one odozdo samoprozvane rajhovce i laktašenka.

Dobijemo pola milke od kantona i naguzimo ih kao da ih nema,nije naša liga čudo pa da ti treba Bog zna šta da dva zaseoka popljuvaš.

neno#4
Postovi: 7862
Pridružen/a: 10 apr 2009, 23:00
Kontakt:

Re: KK Bosna

Post Postao/la neno#4 » 08 nov 2010, 17:29

Genije je napisao/la:
neno#4 je napisao/la:@Kevine, mislio sam na pricu vecine, ne na pojedinacne postove...
ispade naša liga NBA,kladim se kad bi pred ligu 6 doveli wilija i bremera za po dvije plate da bismo rasturili one odozdo samoprozvane rajhovce i laktašenka.

Dobijemo pola milke od kantona i naguzimo ih kao da ih nema,nije naša liga čudo pa da ti treba Bog zna šta da dva zaseoka popljuvaš.
Ko ce da ti da pola miliona?!!
Wilijamsa i Bremera ne mozes dovesti sigurno i sta i sve da ih dovedes, nije garancija da mozes osvojiti na ovu ekipu koju sada trenutno imas...
Nenad Markovic & Drazen Petrovic

Ostalo je samo ime.....

nerminh74
Moderator
Postovi: 7546
Pridružen/a: 22 mar 2008, 19:31
Kontakt:

Re: KK Bosna

Post Postao/la nerminh74 » 08 nov 2010, 18:47

Kevin je napisao/la:
dnalydal je napisao/la:Ljudi vi niste pri zdravoj pameti.....Koja crna borba za NLB? Mi cemo se boriti da udjemo u ligu 6
neno#4 je napisao/la: U ovakvoj nasoj ligi, zalosno je da je ovakva Bosna medju tri najbolja tima....
Nije mi jasno, gdje si ti nasao da neko prica o NLB ligi....
nerminh74 je napisao/la:trenutno gledano za borbu za NLB treba nam 1 plej (koji nemora biti skup jer smo puno dobili sa hodzicema gledno iz ove perspektive ispostavlja se da sam bio u pravu kada sam rekao da cemo zazaliti za jovanovice i da smo ga se prebrzo rjesili), prva 2, bozo na 3, prva 4 i prva 5 ili ako se nema para dovesti nekog igraca koji moze igrat 4 na 5 (nesto kao krupalija, scekic, ...), pa da se mozemo cemu nadati

mada ono sto nama najvise treba je nova uprava koja ce dobro raditi, a sponzori ce se onda polako vratiti
evo
ovo je topic kk Bosna i tu se moze ako hoce pricati o svemu vezano za KK Bosnu, a ti samo spamas, a tebi ako se nesvidja sta pisem nemoj citati dok cu ja sve tvoje spamove brisati
KK Bosna - EL: 1979, Yu NC: 1978, 1980, 1983, Yu Cup: 1978, 1984, B&H NC: 1999, 2005, '06, '08, B&H Cup: 2005, '09, '10

Genije
Postovi: 129
Pridružen/a: 02 avg 2010, 23:54
Kontakt:

Re: KK Bosna

Post Postao/la Genije » 08 nov 2010, 19:23

neno#4 je napisao/la:
Genije je napisao/la:
neno#4 je napisao/la:@Kevine, mislio sam na pricu vecine, ne na pojedinacne postove...
ispade naša liga NBA,kladim se kad bi pred ligu 6 doveli wilija i bremera za po dvije plate da bismo rasturili one odozdo samoprozvane rajhovce i laktašenka.

Dobijemo pola milke od kantona i naguzimo ih kao da ih nema,nije naša liga čudo pa da ti treba Bog zna šta da dva zaseoka popljuvaš.
Ko ce da ti da pola miliona?!!
Wilijamsa i Bremera ne mozes dovesti sigurno i sta i sve da ih dovedes, nije garancija da mozes osvojiti na ovu ekipu koju sada trenutno imas...
Ta dvojica mi prvi pali na pamet.

Grad BL dao f.k.borcu 2 mil. KM zašto najjači kanton nebi mogao pola mil. KKB ????

deniso
Postovi: 257
Pridružen/a: 04 okt 2008, 12:44
Kontakt:

Re: KK Bosna

Post Postao/la deniso » 08 nov 2010, 19:43

Marković: U Bosnu se ne vraćam dok je u klubu sadašnja garnitura

Mijenjaju se samo treneri i igrači. Ne vidim da je neko drugi preuzeo odgovornost za katastrofu, kaže proslavljeni član "Studenata" Marković


Smjena u Atini nije ga iznenadila

Nenad Marković nije iznenađen time što je po drugi put u posljednje tri godine smijenjen sa mjesta trenera Panioniosa iz Atine. Kako kaže, klupski šefovi su odavno presudili, a samo se čekalo pogodno pokriće da bi svoju odluku prezentirali u grčkoj javnosti.

Čekao se poraz

- Da citiram svog već bivšeg gazdu u Panioniosu: "Ovo je trebala biti sezona konsolidacije u kojoj ćemo forsirati domaće igrače, ne obazirati se na rezultat i praviti tim za budućnost." Pao sam na tu priču, umjesto šest stranaca, doveo sam desetoricu domaćih igrača i ušao u sezonu s prilično skromnim budžetom, s približno pola miliona eura.

No, samo se čekao poraz-dva da bi me smijenili, navodno je u trenucima krize i štrajka u grčkoj košarci bolje na klupi imati domaćeg trenera. Ne znam šta bih na to rekao izuzev što bih ponovio riječi grčkog novinara, koji se u svom tekstu zapitao: "Kako su dva poraza na početku Lige problem ako je Marković imao sve vrijeme ovog svijeta za pravljenje tima?" - kaže proslavljeni bh. košarkaš za naš list.

Iako su ga dobronamjerni upozoravali "da je nemoguće dobiti sve utakmice u sezoni", Marković je vjerovao da s Panioniosom može napraviti dobar rezultat.

- Potencijal postoji, možda čak i za mjesto među prvih pet. No, poremetio nas je štrajk igrača, do posljednjeg momenta nismo znali hoće li se igrati. I kada je konačno počelo, moj najbolji igrač Kit Meklod (Keith McLeod) povrijedio se u prvoj minuti prve utakmice. To nas je pogodilo i bilo uvod u sve što se poslije desilo - objašnjava bivši selektor BiH.

Milionski dugovi

Marković najavljuje da će uskoro doputovati u Sarajevo, što, po inerciji, povlači pitanje razmišlja li i o povratku u Bosnu (u bilo kojoj funkciji), klub u kojem je i počeo i završio igračku karijeru?

- Ne vjerujem da, izuzev sadašnjeg sekretara Boška Grubnića, postoji osoba kojoj Bosna više znači nego meni. Bosna je uvijek u mojim planovima, međutim, u klub se ne vraćam dok je tu sadašnja garnitura. Jednom sam se opekao kao trener i ne želim da mi se nešto slično ponovi - kaže Marković.

Dodaje da ni protiv koga nema ništa lično, ali je ogorčen činjenicom da se "Studenti", koji su, kako kaže, u jednom momentu, s izuzetkom beogradskog Partizana, bili i najgledaniji i najpopularniji u regiji, nalaze na rubu propasti.

- Kako je moguće da je dvorana godinama bila puna, da su se oko Bosne okupljali veliki sponzori, a da su, poslije svega, ostali milionski dugovi? Pa zar se doskora nije pričalo o Euroligi, a sada nema novca ni za semafor?

Mijenjaju se samo treneri i igrači. Ne vidim da je neko drugi preuzeo odgovornost za katastrofu. Ako ljudi koji sjede u upravi nemaju snage da povedu Bosnu naprijed, neka se povuku, a prije toga, naravno, pokriju dugove. Bosna je ogledalo i obraz Sarajeva. Siguran sam da se može naći grupa koja bi napravila plan za veliku, evropsku Bosnu - rekao je Marković.

Već odbio ponudu

Marković je u novembru 2007. preuzeo Panionios (za koji je nekada igrao) i izborio, potpuno neočekivano, plasman u Euroligu. No, u klubu su odlučili da potraže drugog trenera da bi uoči početka sezone 2009/2010 ponovo vratili našeg stručnjaka.

- Prvi put su procijenili da nemam iskustvo za Euroligu i to sam prihvatio. Ono što mi je smetalo bilo je to što su smjenu izveli na nekorektan način, nakon sezone u kojoj sam održao ekipu na okupu iako igrači pet mjeseci nisu dobili plaću.

Ipak, meni je mnogo bitnije da sam izgradio rejting u grčkoj košarci. Već sam dobio ponudu jednog drugog kluba, koju, međutim, nisam prihvatio - otkriva Marković.

Savez tužio "zbog bezobrazluka"

Marković je u sudskom sporu s Košarkaškim savezom BiH. Na taj način traži zaostale plaće (ukupno 11) iz ugovora dok je bio selektor prije tri godine. Kao motiv za tužbu ne navodi novac nego, kako kaže, "bezobrazluk pojedinaca".

- Svi su se, izuzev bivšeg generalnog sekretara Zdravka Kneževića, veoma ružno ponijeli prema meni. Bio je to odnos u stilu kao "ljut sam pa ne samo da ti neću plaćati ugovor nego ti se neću ni javiti na telefon". Zbog toga nisam podnio ostavku na mjesto selektora, iako sam to želio učiniti zbog moralnih razloga, nego sam čekao da me smijene i stvar predao sudu - kaže Marković.



Neno je sve rekao osim što nije imao hrabrosti da direktno prozove "ubicu" BIH košarke i KK Bosna.

Avatar
hz1987
Postovi: 2089
Pridružen/a: 01 nov 2008, 10:27
Kontakt:

Re: KK Bosna

Post Postao/la hz1987 » 08 nov 2010, 21:51

Genije je napisao/la: Grad BL dao f.k.borcu 2 mil. KM zašto najjači kanton nebi mogao pola mil. KKB ????
E hajd ministe da te vidim, da raspolažeš budžetom, da li bi ti dao Nihadu Imamoviću, Dini Konakoviću, Mirsadu Milaviću, Admiru Bukvi i Samiru Avdiću pola miliona KM samo tako, na lijepe oči???
Pokrali su sve što su pokrasti može, rastjerali sve što se rastjerati može, izvarali sponzore, preporodavali igrače, namjerno potpisivali ugovore sa igračima na štetu kluba, da bi raskidali za provizije, duguju i Bogu i svijetu, nikad se nije znalo kolika je kome plata, koliko je obeštećenje, gdje lova ide, koliki je godišnji budžet, koliko su zaradili od sponzora, ulaznica, organizacije final 8, koliko...

I ti bi njima dao?
Ma jedino bi im dao doživotnu zabranu rada u sportu!
Samo čekam kad će reći - prodaja prostorija - da se izmire dugovi!!!

nerminh74
Moderator
Postovi: 7546
Pridružen/a: 22 mar 2008, 19:31
Kontakt:

Re: KK Bosna

Post Postao/la nerminh74 » 08 nov 2010, 22:43

neno#4 je napisao/la:@Kevine, mislio sam na pricu vecine, ne na pojedinacne postove...
ovo od tebe neno nisam ocekivao, cinjenica je da si meni bio drag momak, ali ovakav manjak postovanja stvarno nisam ocekivao od tebe

ovo je forum i topic KK Bosna i ja veoma dobro znam (a posto ja aktivno Bosnu pratim 25 + godina znam i bolje od tebe) kakva je situacija u klubu, ali sta to sad znaci da trebam sjesti i plakati, e pa ne, ja preferiram diskutovati sa drugim vjernim navijacima Bosne sta bi se moglo uraditi, bez obaziranja kako to vide neki drugi koji navijaju za drugi klub, a cije su dobre namjere malo reci sumnjive (sto u ostalom pokazuju otvorenim izrugivanjem) i ono sto sam govorio u prethodnim postovima je o nekom minimumu koji bi se mogao postici, kao sto dole mozes vidjeti, mada i pored svega opet nisam ispustio realnost iz vida
nerminh74 je napisao/la:trenutno gledano za borbu za NLB treba nam 1 plej (koji nemora biti skup jer smo puno dobili sa hodzicema gledno iz ove perspektive ispostavlja se da sam bio u pravu kada sam rekao da cemo zazaliti za jovanovice i da smo ga se prebrzo rjesili), prva 2, bozo na 3, prva 4 i prva 5 ili ako se nema para dovesti nekog igraca koji moze igrat 4 na 5 (nesto kao krupalija, scekic, ...), pa da se mozemo cemu nadati

mada ono sto nama najvise treba je nova uprava koja ce dobro raditi, a sponzori ce se onda polako vratiti
vidis ja znam da ce se Bosna kada tada rijesiti ove bagre, pa ce se stvari poceti vracati u normalu, ali u medjuvremenu necu samo pateticno kukati, a meni nikada nece biti cilj da KK Bosni vrhunac sezone bude duel sa jednom ogromnom vecinom vremena ispodprosjecnom ekipom u regionu sirokog (a da tako nesto postane stvarnost vjeruj da takvu Bosnu ja vise necu pratiti uostalom kao vecina pravih navijaca ovoga kluba), a vecina nas ce se nadati da ce se Bosna vrati na svoj nivo i da bude medju najboljim ekipama regiona, da budem precizan jer ovdje moras biti precizan do bola koliko neki povrsno citaju postove, to je neki nivo koji sada ima hemofarm ili sto ga je imao zadar

dok bi ti trebao obratiti paznju da u svom nastojanju da ides niz dlaku sa navijacima sirokog kao tvojim virtuelnim prijateljima gubis postovanje kod ljudi sa kojim bi mogao biti na tribinama da navijas za (nadam se) i tvoj klub KK Bosnu

zbog svega navedenog nasao bi primjerenim da se ne nalazis odgovornim da dajes komentare za moje, a bogami i postove drugih ljudi, jer navijanje i ljubav prema KK Bosni nije samo tvoja privatna, navijacima drugih klubova koji 90% vremena provode u omalovazavanju posrnulog giganta ili pjevaju interesatne pjesme sa interesatnim zastavama na fudbalskim utakmicama, a pogotovu da ti vise nije palo na pamet okarakterisati moje misljenje kao misljenje pojednica jer ono to nije
KK Bosna - EL: 1979, Yu NC: 1978, 1980, 1983, Yu Cup: 1978, 1984, B&H NC: 1999, 2005, '06, '08, B&H Cup: 2005, '09, '10

nerminh74
Moderator
Postovi: 7546
Pridružen/a: 22 mar 2008, 19:31
Kontakt:

Re: KK Bosna

Post Postao/la nerminh74 » 08 nov 2010, 22:50

Genije je napisao/la: [Ta dvojica mi prvi pali na pamet.

Grad BL dao f.k.borcu 2 mil. KM zašto najjači kanton nebi mogao pola mil. KKB ????
zato sto ce vlastu KS najvjerovatniije formirati SDP mozda sa SDA, a nijedni ni drugi organski vise nemogu podnijeti Imamovica, naprotiv mozes ocekivati namjerno sabotiranje KK Bosne da bi istog jos vise okaljali, pa onda otjerali

onda nam najveca nada ostaje Nenad Makovic, jer kao sto sam jednom priliko govorio sada bivsem virtuelnom prijatelju, da je Neno vec znao za ove probleme u Grckoj i da je vec pakirao kofere za Sarajevo gdje je medjuostalom postao vjecnik u Kantonu, pa ako otjeraju bagru mogao bi se on pozabaviti Bosnom, a njegovo ime bi opet moglo donijeti pozitivnu reklamu za KK sto bi moglo vratiti stare sponzore i vratiti klub na pravi put

ali ovo je trenutno jos na dugom stapu, ali opet ljepo je imati nadu
KK Bosna - EL: 1979, Yu NC: 1978, 1980, 1983, Yu Cup: 1978, 1984, B&H NC: 1999, 2005, '06, '08, B&H Cup: 2005, '09, '10

fera
Postovi: 12810
Pridružen/a: 19 okt 2008, 02:22
Kontakt:

Re: KK Bosna

Post Postao/la fera » 08 nov 2010, 23:36

nerminh74 je napisao/la:
neno#4 je napisao/la:@Kevine, mislio sam na pricu vecine, ne na pojedinacne postove...
ovo od tebe neno nisam ocekivao, cinjenica je da si meni bio drag momak, ali ovakav manjak postovanja stvarno nisam ocekivao od tebe

ovo je forum i topic KK Bosna i ja veoma dobro znam (a posto ja aktivno Bosnu pratim 25 + godina znam i bolje od tebe) kakva je situacija u klubu, ali sta to sad znaci da trebam sjesti i plakati, e pa ne, ja preferiram diskutovati sa drugim vjernim navijacima Bosne sta bi se moglo uraditi, bez obaziranja kako to vide neki drugi koji navijaju za drugi klub, a cije su dobre namjere malo reci sumnjive (sto u ostalom pokazuju otvorenim izrugivanjem) i ono sto sam govorio u prethodnim postovima je o nekom minimumu koji bi se mogao postici, kao sto dole mozes vidjeti, mada i pored svega opet nisam ispustio realnost iz vida
nerminh74 je napisao/la:trenutno gledano za borbu za NLB treba nam 1 plej (koji nemora biti skup jer smo puno dobili sa hodzicema gledno iz ove perspektive ispostavlja se da sam bio u pravu kada sam rekao da cemo zazaliti za jovanovice i da smo ga se prebrzo rjesili), prva 2, bozo na 3, prva 4 i prva 5 ili ako se nema para dovesti nekog igraca koji moze igrat 4 na 5 (nesto kao krupalija, scekic, ...), pa da se mozemo cemu nadati

mada ono sto nama najvise treba je nova uprava koja ce dobro raditi, a sponzori ce se onda polako vratiti
vidis ja znam da ce se Bosna kada tada rijesiti ove bagre, pa ce se stvari poceti vracati u normalu, ali u medjuvremenu necu samo pateticno kukati, a meni nikada nece biti cilj da KK Bosni vrhunac sezone bude duel sa jednom ogromnom vecinom vremena ispodprosjecnom ekipom u regionu sirokog (a da tako nesto postane stvarnost vjeruj da takvu Bosnu ja vise necu pratiti uostalom kao vecina pravih navijaca ovoga kluba), a vecina nas ce se nadati da ce se Bosna vrati na svoj nivo i da bude medju najboljim ekipama regiona, da budem precizan jer ovdje moras biti precizan do bola koliko neki povrsno citaju postove, to je neki nivo koji sada ima hemofarm ili sto ga je imao zadar

dok bi ti trebao obratiti paznju da u svom nastojanju da ides niz dlaku sa navijacima sirokog kao tvojim virtuelnim prijateljima gubis postovanje kod ljudi sa kojim bi mogao biti na tribinama da navijas za (nadam se) i tvoj klub KK Bosnu

zbog svega navedenog nasao bi primjerenim da se ne nalazis odgovornim da dajes komentare za moje, a bogami i postove drugih ljudi, jer navijanje i ljubav prema KK Bosni nije samo tvoja privatna, navijacima drugih klubova koji 90% vremena provode u omalovazavanju posrnulog giganta ili pjevaju interesatne pjesme sa interesatnim zastavama na fudbalskim utakmicama, a pogotovu da ti vise nije palo na pamet okarakterisati moje misljenje kao misljenje pojednica jer ono to nije
apsolutno se slazem sa tobom sto se tice ovih nacista... ne znam zasto bilo ko zeli imati ikakav odnos prema njima... uvijek sam govorio da ne treba generalizovati ljude ali kada su u pitanju nacizam i tribina tu se ne treba praviti razlika tu su svi isti... ja bi mrzio sam sebe da se uhvatim u situaciji da "koketiram" sa ovim momcima sa kamenjara...

sto se tice nlb lige i bosne ja iskren da budem u zadnje vrijeme ne mogu ni sam sebe da zavaram pa da pocnem razmisljati o tome... ne jer je to nepovezivo nego zbog cinjenice da dok ovi lopovi iz uprave ne odu ne mogu ni da razmisljam o nekoj ozbiljnoj bosni. ima tu ljudi koji i pokusavaju nesto uraditi ali ja ne vjerujem ni u bukvine dobre namjere a jos manje u cinjenicu da on moze izaci kao pobjednik iz svih ovih lopovluka koji se vode u vrhu. a tu je i dobri stari konakovic koji ce nas zakociti kad god neko drugi otkoci, covjek kojeg svako kome bosna ista znaci treba pljunuti kad ga vidi na ulici.

ja ne vjerujem da je neno mislio nesto lose ali to je između vas dvojice da rijesite... a i ja mu cesto zamjerim sto se voli sa škriparima...
You are someone else I am still right here

Avatar
Kevin
Postovi: 6104
Pridružen/a: 25 okt 2008, 00:54
Lokacija: Hercegovina
Kontakt:

Re: KK Bosna

Post Postao/la Kevin » 08 nov 2010, 23:38

nerminh74 je napisao/la:
Kevin je napisao/la:
dnalydal je napisao/la:Ljudi vi niste pri zdravoj pameti.....Koja crna borba za NLB? Mi cemo se boriti da udjemo u ligu 6
neno#4 je napisao/la: U ovakvoj nasoj ligi, zalosno je da je ovakva Bosna medju tri najbolja tima....
Nije mi jasno, gdje si ti nasao da neko prica o NLB ligi....
nerminh74 je napisao/la:trenutno gledano za borbu za NLB treba nam 1 plej (koji nemora biti skup jer smo puno dobili sa hodzicema gledno iz ove perspektive ispostavlja se da sam bio u pravu kada sam rekao da cemo zazaliti za jovanovice i da smo ga se prebrzo rjesili), prva 2, bozo na 3, prva 4 i prva 5 ili ako se nema para dovesti nekog igraca koji moze igrat 4 na 5 (nesto kao krupalija, scekic, ...), pa da se mozemo cemu nadati

mada ono sto nama najvise treba je nova uprava koja ce dobro raditi, a sponzori ce se onda polako vratiti
evo
ovo je topic kk Bosna i tu se moze ako hoce pricati o svemu vezano za KK Bosnu, a ti samo spamas, a tebi ako se nesvidja sta pisem nemoj citati dok cu ja sve tvoje spamove brisati
znaci ja sam spamao sto je covjek pitao di si ti napisao nesto o NLB ligi!? :lol:
znaci spam je sto sam pitao jel proradio semafor? činjenica je da ste zamjenili domaćinstvo upravo zbog tog semafora :lol:
znaci spam je ako mislim da nemate nikakvih sansi za NLB ligu s ovom ekipom, pa ni sa jos jednim playom!? :lol:

kakav si to ti moderator? :?
HKK ŠIROKI - Ponos Hercegovine ® NK ŠIROKI BRIJEG

Odgovori

Natrag na “Bh. košarka”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 0 gostiju.