Košarkaška Reprezentacija Srbije

Moderatori/ce: KK_Bosna,CashMan

Avatar
Belmin6
Postovi: 12970
Pridružen/a: 11 maj 2012, 18:27
Kontakt:

Re: Košarkaška Reprezentacija Srbije

Post Postao/la Belmin6 » 12 avg 2019, 21:21

Kakva samo mehanika šuta kod Bogdana :tokralju:

Mogao bih ono gledati po cijeli dan..

bombaysaphire
Postovi: 9974
Pridružen/a: 17 apr 2017, 00:36
Kontakt:

Re: Košarkaška Reprezentacija Srbije

Post Postao/la bombaysaphire » 12 avg 2019, 21:32

lumani je napisao/la:
Nemanja86 je napisao/la:na stranu kontinuitet i učinkovitost, ali ova tehnika Bogdana stvarno treba da se stavi u neke udžbenike... vođenje lopte sa obe ruke, razdvajanje pika na driblingu, istrčavanje bez lopte kroz blokove, tehnika izbačaja lopte. Sve je kako treba da bude. Hebena majstorčina

Mislim da mu je mladost prošla u gledanju Kobeovih highlightsa

poznat po tome ,da voli da radi :salut: Vanja je nova kopija Bogdanovica.
Ma nije bezveze Dule to davio , slušati se mora.
Je li misliš na Vanju Marinkovića?
Naši navijači se sjajno zabavljaju. Maskoti EURO-a pjevaju "glupane, glupane, n****i se k****e", a on ne razumije pa pleše.
Dame i gospodo , najčitaniji sportski portal u državi !!!

Avatar
marconato
Postovi: 12161
Pridružen/a: 10 jan 2009, 11:33
Kontakt:

Re: Košarkaška Reprezentacija Srbije

Post Postao/la marconato » 12 avg 2019, 21:35

Belmin6 je napisao/la:Kakva samo mehanika šuta kod Bogdana :tokralju:

Mogao bih ono gledati po cijeli dan..
slika

:P
Crveno-bela boja kad se razlije svud', suze mi jurnu u oči, a srce iz grudi nema kud'...

Avatar
Shadows
Postovi: 2439
Pridružen/a: 26 dec 2015, 20:30
Kontakt:

Re: Košarkaška Reprezentacija Srbije

Post Postao/la Shadows » 12 avg 2019, 22:31

bombaysaphire je napisao/la:Najveće pojačanje za Srbiju jeste povreda Teodosića.Čovjek pola godine bez kluba, bez ozbiljnog treninga , sa cigarama po splavovima , da bezveze zauzima mjesto ljudima koji zalsužuju da igraju , pogotovo Micić.
Trojka protiv Španije i to je to , došao u godine gdje dolazi do izražaja njegov nesportski život, samo bi smetao.
Ima Micić , ima Jović , a ima i Jokić.
Svasta tastatura trpi.. :oops:

bombaysaphire
Postovi: 9974
Pridružen/a: 17 apr 2017, 00:36
Kontakt:

Re: Košarkaška Reprezentacija Srbije

Post Postao/la bombaysaphire » 12 avg 2019, 22:42

Shadows je napisao/la:
bombaysaphire je napisao/la:Najveće pojačanje za Srbiju jeste povreda Teodosića.Čovjek pola godine bez kluba, bez ozbiljnog treninga , sa cigarama po splavovima , da bezveze zauzima mjesto ljudima koji zalsužuju da igraju , pogotovo Micić.
Trojka protiv Španije i to je to , došao u godine gdje dolazi do izražaja njegov nesportski život, samo bi smetao.
Ima Micić , ima Jović , a ima i Jokić.
Svasta tastatura trpi.. :oops:

Trpi činjenice buraz , yebi ga ... To što ti obožavaš Teodosića, to je druga stvar.
Je li ti stvarno misliš da poslije povrede stopala , pola godine bez treninga, sjedenja po splavovima, treba da igra u ovakvoj Srbiji ?
Buraz skloni se tih dječačkih fora , i smajlija ovo ono ...
Napiši mi činjenice koje dokazuju da nisam u pravu..

Prije 3 sedmice sam sjedio sa Paspaljem na Jahorini , i baš smo malo popičali o Teu , i kaže mi čim je potpisao za Kliperse da je u glavi završio sa ozbiljnom košarkom...
Naši navijači se sjajno zabavljaju. Maskoti EURO-a pjevaju "glupane, glupane, n****i se k****e", a on ne razumije pa pleše.
Dame i gospodo , najčitaniji sportski portal u državi !!!

lumani
Postovi: 14879
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: Košarkaška Reprezentacija Srbije

Post Postao/la lumani » 12 avg 2019, 22:45

bombaysaphire je napisao/la:
lumani je napisao/la:
Nemanja86 je napisao/la:na stranu kontinuitet i učinkovitost, ali ova tehnika Bogdana stvarno treba da se stavi u neke udžbenike... vođenje lopte sa obe ruke, razdvajanje pika na driblingu, istrčavanje bez lopte kroz blokove, tehnika izbačaja lopte. Sve je kako treba da bude. Hebena majstorčina

Mislim da mu je mladost prošla u gledanju Kobeovih highlightsa

poznat po tome ,da voli da radi :salut: Vanja je nova kopija Bogdanovica.
Ma nije bezveze Dule to davio , slušati se mora.
Je li misliš na Vanju Marinkovića?

da,da na Vanju.

Avatar
Shadows
Postovi: 2439
Pridružen/a: 26 dec 2015, 20:30
Kontakt:

Re: Košarkaška Reprezentacija Srbije

Post Postao/la Shadows » 12 avg 2019, 23:02

Cinjenice....
Paspalj.
Jahorina.
Trojka protiv Spanije.
Kosarkaska reprezentacija...

Kazem ja tastatura svasta trpi.

Avatar
Nemanja86
Postovi: 790
Pridružen/a: 14 jul 2014, 13:38
Lokacija: Titov Drvar
Kontakt:

Re: Košarkaška Reprezentacija Srbije

Post Postao/la Nemanja86 » 12 avg 2019, 23:12

nema potrebe Vanji nametati te kriterijume, on nikad nije bio talenat kalibar Bogdana. Zbog toga su ga i glupi navijači Partizana zamrzili, očekivali su od njega da bude novi Bogdan, mesija koji će nas spasiti Čovićevog zlog frankeštajna, ali on jednostavno nema te kapacitete.

Vanja nikad neće imati tu primarnu kreaciju, da bude opasan i u šutu, i u prodoru, i u asistencijama. Sjećate se one EL sezone kada je Fener osvojio trofej, kako su igrali Bogdanović i Udoh, kako mu je ovaj bacao asistencije iz centralnog picka, ono je bila poezija.

Marinković to nema, njemu je maksimum da bude apgrejdovana verzija Tripkovića, odličan šuter, i povremeno dobar slasher. Što je naravno samo po sebi isto jako dobro.

bombaysaphire
Postovi: 9974
Pridružen/a: 17 apr 2017, 00:36
Kontakt:

Re: Košarkaška Reprezentacija Srbije

Post Postao/la bombaysaphire » 12 avg 2019, 23:16

Shadows je napisao/la:Cinjenice....
Paspalj.
Jahorina.
Trojka protiv Spanije.
Kosarkaska reprezentacija...

Kazem ja tastatura svasta trpi.
Trpi buraz naravno , zato i služi forum.
Žarko Paspalj je bio na Jahorini , u hotelu Vučko, snimala se emisija " Sasvim blisko sa poznatima" , gdje je on bio gost. Bila je i promocija vina , malo se sjedilo , pričalo o košarci i naravno Gregu velikom...


Napisao sam činjenicu da ovakav Teodosić nema mjesta u reprezentaciji, i objasnio zbog čega, ti nešto provociraš i ismijavaš , umjesto da napišeš zašto bi Teodosić ovakav kakav jeste imao mjesta itd...


Drži se ti trojke protiv Španije , najbolje ti je .
Naši navijači se sjajno zabavljaju. Maskoti EURO-a pjevaju "glupane, glupane, n****i se k****e", a on ne razumije pa pleše.
Dame i gospodo , najčitaniji sportski portal u državi !!!

bombaysaphire
Postovi: 9974
Pridružen/a: 17 apr 2017, 00:36
Kontakt:

Re: Košarkaška Reprezentacija Srbije

Post Postao/la bombaysaphire » 12 avg 2019, 23:20

Nemanja86 je napisao/la:nema potrebe Vanji nametati te kriterijume, on nikad nije bio talenat kalibar Bogdana. Zbog toga su ga i glupi navijači Partizana zamrzili, očekivali su od njega da bude novi Bogdan, mesija koji će nas spasiti Čovićevog zlog frankeštajna, ali on jednostavno nema te kapacitete.

Vanja nikad neće imati tu primarnu kreaciju, da bude opasan i u šutu, i u prodoru, i u asistencijama. Sjećate se one EL sezone kada je Fener osvojio trofej, kako su igrali Bogdanović i Udoh, kako mu je ovaj bacao asistencije iz centralnog picka, ono je bila poezija.

Marinković to nema, njemu je maksimum da bude apgrejdovana verzija Tripkovića, odličan šuter, i povremeno dobar slasher. Što je naravno samo po sebi isto jako dobro.


Bravo buraz , isto sam htio napisati.
Vanja što se tiče prodora ima desni i lijevi dvokorak, nevjerovatno da lik uvijek isto uradi pa najčešće popije blokadu ili izgubi loptu...

Gledao sam ove sezone svaku utakmicu Partizana, i razočaran sam njegovim rješenjima što se tiče napada.

Pozitivno me iznenadio da je strašno popravio odbranu , pa možda zbog toga napad šteka , jer ko može igrati odbranu i napad na visokom nivou , ode on u NBA.
Naši navijači se sjajno zabavljaju. Maskoti EURO-a pjevaju "glupane, glupane, n****i se k****e", a on ne razumije pa pleše.
Dame i gospodo , najčitaniji sportski portal u državi !!!

Avatar
djoleprijedor
Postovi: 2590
Pridružen/a: 20 jul 2012, 15:23
Kontakt:

Re: Košarkaška Reprezentacija Srbije

Post Postao/la djoleprijedor » 13 avg 2019, 00:01

Okreni-obrni,meni je Birčević prekobrojan,ostali u Kinu.
Bogdan je igracina i istinski lider ove ekipe,cast Jokicu i ostalima.Mentalitet kapitena i pobjednika.

Elem,jos se odbrana mora i moze dotegnuti,a u napadu cemo svakako biti bolji i raznovrsni sa Jokicem.
Mens sana in corpore sano.

lumani
Postovi: 14879
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: Košarkaška Reprezentacija Srbije

Post Postao/la lumani » 13 avg 2019, 00:02

Nemanja86 je napisao/la:nema potrebe Vanji nametati te kriterijume, on nikad nije bio talenat kalibar Bogdana. Zbog toga su ga i glupi navijači Partizana zamrzili, očekivali su od njega da bude novi Bogdan, mesija koji će nas spasiti Čovićevog zlog frankeštajna, ali on jednostavno nema te kapacitete.

Vanja nikad neće imati tu primarnu kreaciju, da bude opasan i u šutu, i u prodoru, i u asistencijama. Sjećate se one EL sezone kada je Fener osvojio trofej, kako su igrali Bogdanović i Udoh, kako mu je ovaj bacao asistencije iz centralnog picka, ono je bila poezija.

Marinković to nema, njemu je maksimum da bude apgrejdovana verzija Tripkovića, odličan šuter, i povremeno dobar slasher. Što je naravno samo po sebi isto jako dobro.

Pricamo još o tome, kada dođe vrijeme :(

Avatar
Federer17
Postovi: 7130
Pridružen/a: 16 apr 2016, 01:42

Re: Košarkaška Reprezentacija Srbije

Post Postao/la Federer17 » 13 avg 2019, 00:17

bombaysaphire je napisao/la:
Realno mu je prica glupa do maksimuma. Ono, nisi Srbin i nemas pravo nista reci, a pogotovo nesto s cime se nece sloziti vecina njih. Jer, pobogu, napisao si nesto negativno za njihovog reprezentativnog lidera. Malo je reci prepotentno, a bez ijednog jedinog kontra argumenta.

U vezi Teodosica, prije bih rekao da je i onakav 'zapusten', totalno van takmicarske forme, bez pravog treninga toliko vremena, vrlo vjerovatno opasniji i, po reprezentaciju, korisniji od Micica. Mozda ne bi davao svojih 10+ poena, ali bi sigurno imao asistencije za lagane poene i veci utjecaj na igru. Micic, po mom misljenju, u ove 3 utakmice (i generalno u reprezentaciji, iako je napredovao i ima brutalnu sezonu iza sebe - pa necu nista reci) apsolutno nista nije pokazao. Nekako mislim da ni Jovic ni Micic nisu klasicni plejevi/organizatori koji bi kontrolisali igru i olaksavali posao ostalim saigracima. Nekada je to puno vaznije od poena, a u Srbiji barem svako ima 10+ pts u rukama. Ruku na srce, Micic ni u tom segmentu (pa ni kad se ovakav Teodosic uzme u obzir) nije nista toliko superioran (govorim o igrama za reprezentaciju) da bi se reklo kako mu neko (neopravdano) uzima minute.

Btw, porediti Vanju i Bogdana u kontekstu pribliznog kvaliteta moze samo totalna neznalica.

lumani
Postovi: 14879
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: Košarkaška Reprezentacija Srbije

Post Postao/la lumani » 13 avg 2019, 00:24

Federer17 je napisao/la:
bombaysaphire je napisao/la:
Realno mu je prica glupa do maksimuma. Ono, nisi Srbin i nemas pravo nista reci, a pogotovo nesto s cime se nece sloziti vecina njih. Jer, pobogu, napisao si nesto negativno za njihovog reprezentativnog lidera. Malo je reci prepotentno, a bez ijednog jedinog kontra argumenta.

U vezi Teodosica, prije bih rekao da je i onakav 'zapusten', totalno van takmicarske forme, bez pravog treninga toliko vremena, vrlo vjerovatno opasniji i, po reprezentaciju, korisniji od Micica. Mozda ne bi davao svojih 10+ poena, ali bi sigurno imao asistencije za lagane poene i veci utjecaj na igru. Micic, po mom misljenju, u ove 3 utakmice (i generalno u reprezentaciji, iako je napredovao i ima brutalnu sezonu iza sebe - pa necu nista reci) apsolutno nista nije pokazao. Nekako mislim da ni Jovic ni Micic nisu klasicni plejevi/organizatori koji bi kontrolisali igru i olaksavali posao ostalim saigracima. Nekada je to puno vaznije od poena, a u Srbiji barem svako ima 10+ pts u rukama. Ruku na srce, Micic ni u tom segmentu (pa ni kad se ovakav Teodosic uzme u obzir) nije nista toliko superioran (govorim o igrama za reprezentaciju) da bi se reklo kako mu neko (neopravdano) uzima minute.

Btw, porediti Vanju i Bogdana u kontekstu pribliznog kvaliteta moze samo totalna neznalica.

Kaze lik koji za sebe tvrdi da nije neki kosarkaski ekspert :tokralju: :tokralju: drago mi da si postao preko noći.. Govori nesto da Srbi napadaju Bosnju bez razloga, a on jedva dočeka moj post da uzjase.. :crazy:

Avatar
Federer17
Postovi: 7130
Pridružen/a: 16 apr 2016, 01:42

Re: Košarkaška Reprezentacija Srbije

Post Postao/la Federer17 » 13 avg 2019, 00:42

lumani je napisao/la: Kaze lik koji za sebe tvrdi da nije neki kosarkaski ekspert :tokralju: :tokralju: drago mi da si postao preko noći.. Govori nesto da Srbi napadaju Bosnju bez razloga, a on jedva dočeka moj post da uzjase.. :crazy:
I sta sad, trebam biti ekspert da bih mogao napisati svoje misljenje na forumu? Ti jesi ekspert, pa si zato tu?

Nikoga i nista ja nisam uzjahao, samo napisao nepobitnu cinjenicu.

BIHpatriota
Postovi: 2536
Pridružen/a: 02 avg 2016, 19:43
Kontakt:

Re: Košarkaška Reprezentacija Srbije

Post Postao/la BIHpatriota » 13 avg 2019, 00:56

Vasa je u prvom pluvremenu odigrao bas dobro i u odbrani i u napadu. Imao je samo u prvom poluvremenu 6 asistencija i do udarca koljenom u stomak bio je medju najboljim na terenu.

Avatar
Federer17
Postovi: 7130
Pridružen/a: 16 apr 2016, 01:42

Re: Košarkaška Reprezentacija Srbije

Post Postao/la Federer17 » 13 avg 2019, 01:12

BIHpatriota je napisao/la:Vasa je u prvom pluvremenu odigrao bas dobro i u odbrani i u napadu. Imao je samo u prvom poluvremenu 6 asistencija i do udarca koljenom u stomak bio je medju najboljim na terenu.
Ma daleko od toga da kazem ili mislim da je on los igrac, covjek ima brutalnu sezonu iza sebe (a pricamo o najjacem evropskom takmicenju/ligi). Samo kazem da bih ja izmedju njega i Teodosica (cak i ovog koji ne zna kad je odigrao zadnju ozbiljnu utakmicu), uvijek birao Tea. Iako, oni obojica su bili sigurni putnici u Kinu.

lumani
Postovi: 14879
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: Košarkaška Reprezentacija Srbije

Post Postao/la lumani » 13 avg 2019, 09:30

Federer17 je napisao/la:
lumani je napisao/la: Kaze lik koji za sebe tvrdi da nije neki kosarkaski ekspert :tokralju: :tokralju: drago mi da si postao preko noći.. Govori nesto da Srbi napadaju Bosnju bez razloga, a on jedva dočeka moj post da uzjase.. :crazy:
I sta sad, trebam biti ekspert da bih mogao napisati svoje misljenje na forumu? Ti jesi ekspert, pa si zato tu?

Nikoga i nista ja nisam uzjahao, samo napisao nepobitnu cinjenicu.

Da, za tebe sam ekspert, jer na svaki moj post skačeš :arrow: a cinjenica je ono što si sam o sebi napisao, Herr Federer.

Avatar
Kristijan
Postovi: 746
Pridružen/a: 26 maj 2019, 10:40
Kontakt:

Re: Košarkaška Reprezentacija Srbije

Post Postao/la Kristijan » 13 avg 2019, 09:58

Opšti utisak je da je ova ekipa mnogo jaka, ali da bi nesumnjivo bila jača sa Teom i Kalinićem u ekipi.

Vidim povela se polemika treba li nam Teo i da li je višak u finalnih 12? Zar je uopšte moguće da se povede takva vrsta diskusije kad u trenutnom sastavu imaš Simonovića i Birčevića?

Izgleda da ljudi zaboravljaju koliko je i šta dao Teo srpskoj košarci, reprezentaciji uopšte. Zaboravljaju da je on mađioničar kakvih se u Evropi na prste jedne ruke može nabrojati u ovih 19 godina ovog vijeka. Istina nedovoljno spreman i to se vidjelo na startu, a i moglo pretpostaviti... Ove priče oko splavova su tek spin posebne vrste. Košarkaši su ljudi i daju sebi oduška ponekad. Srpski, francuski, ruski, američki...

Da li je dovoljno spreman? Nije. To se vidjelo. Da li je potreban ekipi, svakako. Pa makar i da ulazi na 5-10 minuta da odmori Micića i Jovića (čija je forma takođe u padu već godinu i jače). Na kraju krajeva na jedno od prvenstava je još manje spreman išao i sam Sale... Pa kad je trebalo dobijao je minute. A njegov košarkaški stav je bio potreban toj ekipi, bez obzira što nije mogao previše doprinijeti.

Dakle, ako postoji i minimum mogućnosti da Teo bude u 12, treba ga povesti. Ako ništa drugo, barem da se pokaže poštovanje prema čovjeku za kojeg je reprezentacija uvijek bila važna i koji je istoj dao puno i onda kada nije išlo i onda kada nije bilo medalja.

Što se ostalog tiče... mislim da je Birčević i definitivno višak. Ukoliko Teo "uđe u 12" biraće se između Raduljice i Simona.

lumani
Postovi: 14879
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: Košarkaška Reprezentacija Srbije

Post Postao/la lumani » 13 avg 2019, 10:33

Kristijan je napisao/la:Opšti utisak je da je ova ekipa mnogo jaka, ali da bi nesumnjivo bila jača sa Teom i Kalinićem u ekipi.

Vidim povela se polemika treba li nam Teo i da li je višak u finalnih 12? Zar je uopšte moguće da se povede takva vrsta diskusije kad u trenutnom sastavu imaš Simonovića i Birčevića?

Izgleda da ljudi zaboravljaju koliko je i šta dao Teo srpskoj košarci, reprezentaciji uopšte. Zaboravljaju da je on mađioničar kakvih se u Evropi na prste jedne ruke može nabrojati u ovih 19 godina ovog vijeka. Istina nedovoljno spreman i to se vidjelo na startu, a i moglo pretpostaviti... Ove priče oko splavova su tek spin posebne vrste. Košarkaši su ljudi i daju sebi oduška ponekad. Srpski, francuski, ruski, američki...

Da li je dovoljno spreman? Nije. To se vidjelo. Da li je potreban ekipi, svakako. Pa makar i da ulazi na 5-10 minuta da odmori Micića i Jovića (čija je forma takođe u padu već godinu i jače). Na kraju krajeva na jedno od prvenstava je još manje spreman išao i sam Sale... Pa kad je trebalo dobijao je minute. A njegov košarkaški stav je bio potreban toj ekipi, bez obzira što nije mogao previše doprinijeti.

Dakle, ako postoji i minimum mogućnosti da Teo bude u 12, treba ga povesti. Ako ništa drugo, barem da se pokaže poštovanje prema čovjeku za kojeg je reprezentacija uvijek bila važna i koji je istoj dao puno i onda kada nije išlo i onda kada nije bilo medalja.

Što se ostalog tiče... mislim da je Birčević i definitivno višak. Ukoliko Teo "uđe u 12" biraće se između Raduljice i Simona.
Teo je koristan kada je vođa na terenu, nije on igrač za klupe, to si mogao i u nba vidjeti.

Odgovori

Natrag na “Ostalo”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 6 gostiju.