Mlade selekcije BiH - Kosarka

Moderatori/ce: nerminh74,KK_Bosna,CashMan

Wandelanoite
Postovi: 7961
Pridružen/a: 17 jul 2015, 17:26
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Wandelanoite » 11 avg 2019, 17:59

Bruka opet. Odlican rad bh. spasitelja koji su savez izvadili iz ralja Haruna Mahmutovica i Dine Konakovica :urnebes:

Molit Haruna da se vrati, molit.
MES QUE UN CLUB!
Dušan Bajević - nastavak propasti bh. reprezentacije.

edinjo-bih
Postovi: 3503
Pridružen/a: 09 jul 2009, 13:48
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la edinjo-bih » 12 avg 2019, 12:25

"Naše mlađe selekcije pod vođstvom Milana Komara, Radoslava Ivankovića i Dražena Šegrta nalaze se na turneji po Srbiji gdje odmjeravaju snage sa svojim vršnjacima. Opredjeljenje našeg kluba je da uz potpunu posvećenost seniorskom pogonu, velika pažnja bude posvećena mlađim selekcijama, kao budućem osloncu Kluba.
Turneja u Srbiji ostaće u sjećanju mladim košarkašima posebno zbog poziva generalnog sekretara KSS Dejana Tomaševića da ovi dječaci prisustvuju meču Srbija - Litvanija. Reprezentativci Srbije su odvojili vrijeme na zagrijavanju kako bi se fotografisali sa našim klincima i tako ovjekovječili ovaj susret.
Naš klub ima dobru saradnju kako sa klubovima iz Srbije tako i sa Košarkaškim savezom Srbije, a ovo je samo jedna od potvrda dobre saradnje. Nadam se da je našoj djeci ovaj susret sa svojim idolima dosta značio, te da će im ova turneja ostati u posebnom sjećanju."

KK Leotar Trebinje


--> sto nas savez ovakve stvari neradi??

Wandelanoite
Postovi: 7961
Pridružen/a: 17 jul 2015, 17:26
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Wandelanoite » 13 avg 2019, 00:30

Sta da radi da pozovu omladinske selekcije nekog kluba i da djeca gledaju Adija Zahiragica, Adina Vrabca, Ibrahima Durmu i Almira Hasandica?
MES QUE UN CLUB!
Dušan Bajević - nastavak propasti bh. reprezentacije.

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Drape » 13 avg 2019, 14:51

Danas će se i Turci zabaviti sa nama a onda pravi turnir razigravanje za opstanak za nas počinje, u 5. utakmici na turniru gdje pobjeda garantuje opstanak i pored 4 poraza do tada igrati ćemo protiv poraženog iz utakmice Rusija - Sjeverna Makedonija. Za razliku od nas ove reprezentacije se nisu brukale po grupnoj fazi, Rusija(2 - 1) i Sjeverna Makedonija(1 - 2) koja je pobjedila Latviju i izgubila jednocifernom razlikom od Španije i Izraela.

Avatar
AirRamiz
Postovi: 1497
Pridružen/a: 13 jan 2019, 00:49
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la AirRamiz » 13 avg 2019, 15:33

kod nas samo mulic moze zabit tricu i uopce...i mi nemamo nijednu akciju za njega....jesmo jadni ali je i do trenera

Avatar
Ghuraba
Postovi: 4212
Pridružen/a: 02 jul 2019, 15:24

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Ghuraba » 13 avg 2019, 16:34

Ja ne znam ima li kod nas iko preko dva metra. Mozda imaju dvojica-trojica, ali i oni ili malo igraju, ili nemaju ni 70 kg kako treba. Sanse da ostanemo u A diviziji nisu vece od 5%.

Avatar
paulus
Postovi: 4359
Pridružen/a: 18 sep 2013, 12:27
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la paulus » 13 avg 2019, 16:59

Ko ba radi sa ovom djecom . I juniori a kadeti posebno , prvo , ko su ova djeca , jel fakat ovo najbolje sto imamo il su neciji sinovi , Ja jada i sramote
Kadusicu sipu ga, hrpa vanago !!!

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Drape » 13 avg 2019, 18:09

Rusi vode 30 razlike protiv Sjeverne Makedonije, sad znamo protivnika za tu 5. utakmicu o kojoj je Prašović govorio i prije početka turnira
nama će biti ključna peta utakmica na prvenstvu koja je za nas faktički finale i gdje bi nas eventualna pobjeda ostavila u A diviziji

basket3
Postovi: 108
Pridružen/a: 09 jun 2014, 14:14
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la basket3 » 14 avg 2019, 11:18

inaktiv je napisao/la:Uzalud cekamo, uzalud se nadamo. Da li je ikome na ovom forumu jasno da je repka BIH D.O.O koiim upravljaju prodavaci igraca. Ja mogu nabrojati 29 igraca koji mogu bolje odigrati od ove selekcije. Zato samo relax, od Seje pa na ovamo sve je dirigovana selekcijia.
:thumbup: Ko nije shvatio ima vremena - shvatiće!
inaktiv je napisao/la:Ova pobjeda protiv Luxemburga je sladoled cetvorogisnjem djetetu, a nikako razlog za neko slavlje.
Od kako su gospoda nadri menadzeri uslo u pricu od tada je BH kosarka mladjih selekcija postala korida u Cevljanovicima
:thumbup:
inaktiv je napisao/la:
boskonovi je napisao/la:Hajde nabroj, pobogu..ne lupaj gluposti..kakvi bolji igraci..mozda cetiri pet, ako se odazovu
Pajdo, ako ne znas situaciju ne komentarisi. Raspitaj se malo. Vrti se 15 igraca u BiH u mladjim selekcijama i to prema zeljama finansijera.
Neka se treneri malo otisnu ili posalju poziv, kao i Srbiji da svi treneri posalju sto misle da vrijedi, i onda da nepristrasno oko selektora odabere sta ce glavom fonkcionisati a ne nametnuti.
inaktiv je napisao/la:
Wandelanoite je napisao/la:I jesmo spali na nivo Luksemburga i Norveške.
:thumbup: Ko još uvijek nije shvatio - ima vremena shvatiće!


Mirza opet postavi nekog četnika iz RS-a za selektora, a imas i ovih iz saveza Tzv. Herceg-Bosne.
:thumbdown: Očito nije shvatio!

Druze to sto koristis termin cetnik, vjerovatno je pojam iz vrtica. Klepane jedan, ti si rat vidio na youtubu i s.. es. Zato muči. Treneri su treneri neki je bolji neki losiji, ja sam zato da bude bolji, bio on "balija", "uatasa" ili "cetnik" ako cemo se voditi tvojom terminilogijom.
:thumbup: :thumbup:

Wandelanoite je napisao/la:
boskonovi je napisao/la:Ma nema, kakav dokaz, Cikic realno nikog nije tamo poslao, a nisu ni oni nista bolji od nas u u18 selekciji, moramo gledati da izvucemo nekog igraca koji ce biti solidan i na seniorskom nivou bez obzira na rezultat, pa ljudi mi nemamo ni jednu ligu omladinskih kategorija osim neki turnira, zavrsnica, kako ocekivati da ce mo imati dobru reprezentaciju nakon mjesec dana priprema i cetiri utakmice, dvije sa Slovenijom i dvije sa CG...nemoguce jbt..
Poslao je dva momka iz Celinca kada su osvojili drzavno prvenstvo za pionire Dejana Pavlovica i Koprenovica, ako je toliki borac za BiH, selektor koji dobija evo drugi posao u KSBiH sto te momke nije doveo da igraju za BiH nego ih je sa selekcijom RS-a odveo na prvenstvo regija Srbije.

Sve dok ovakve gnjide kao Cikic ili Boris Dzidic dobijaju ovakve pozicije mi nikad necemo imati napretka.
:thumbdown: Još uvijek nije shvatio ilije limitiran intelektualnim kapacitetom da shvati.

"Wandelanoite", da ti prijateljski pojasnim šte želim reći, možda uspiješ dokučiti: Dakle, Čikići i Džidići su neprijetelji ove države i reprezentacije, dok su Prašovići i drugi patriote i heroji bosanskog otpora. Malo promisli drug, na kraju krajeva ovo je sportski forum, a ne komentari na klixu za izliv nacionalnih frustracija. Davno je trebalo shvatiti kako dobro navede "inaktiv" da su ovo selekcije od Seje pa nadalje, selekcije menadžera i nihovih satelita, kako u svim dosadašnjim selekcijama počev od Haruna do danas, pa i u Praševićevoj (na žalost on je ti najmanji krivac). Zbog tebe i sličnih, iako mi je drag ovaj forum, na moju žalost napuštam ga jer volim sport, a mrzim one terime koje često bez ikakvih argumenata pripisujes sportistima.
P.S. Svaka reprezentacija BiH u svim sportovima je moja svetinja, pa gubili ili razvaljivali sve po redu :bih:

Avatar
Ghuraba
Postovi: 4212
Pridružen/a: 02 jul 2019, 15:24

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Ghuraba » 14 avg 2019, 13:43

Ne nabroja on nikad tih 29 juniora koji su bolji od ovih koji su isli na prvenstvo. Bujrum, nek ih nabroji, ni sad nije kasno. Bilo bi lijepo i da pojasni zbog cega misli da je svaki od njih kvalitetniji od ovih koji su nas ostavili u B diviziji.

Avatar
Tracy3McGrady
Postovi: 8123
Pridružen/a: 12 feb 2012, 02:47
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Tracy3McGrady » 14 avg 2019, 17:03

Gledam prvu tekmu U16 na prvenstvu, sta je ba ovo? zar fakat nemamo ni jednog igraaca da zna zabiti bilo sta? Ekipno su dobri, bore se, skacu svi za jednog, ali ovo je kvalitet one sampionske ekipe ali bez Muse, Njegosa i Campare. Ovdje bi Alikadic bio daleko najbolji igrac.
Anfernee "Penny" Hardaway #1

edinjo-bih
Postovi: 3503
Pridružen/a: 09 jul 2009, 13:48
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la edinjo-bih » 14 avg 2019, 22:03

Tracy3McGrady je napisao/la:Ekipno su dobri, bore se, skacu svi za jednog, ali ovo je kvalitet one sampionske ekipe ali bez Muse, Njegosa i Campare.
Davno sam ovo htjeo da napisem, al mrsko mi bi...potpis!

inaktiv
Postovi: 63
Pridružen/a: 13 maj 2017, 02:47
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la inaktiv » 14 avg 2019, 22:20

I sta sad? Koje marke je Prašović neprijatelj?

Avatar
AirRamiz
Postovi: 1497
Pridružen/a: 13 jan 2019, 00:49
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la AirRamiz » 16 avg 2019, 14:41

nek ih je stid sve redom pocevsi od nezainteresovanog Teletine koji nista ne radi niti ga ista zanima vezano za funkciju na koju je imenovan....ako ima ista u glavi osim ega podnijece ostavku...neka kaze nije ovo za mene i rijesena stvar....ovako se ostali kriju iza njegova imena a njegov ugled u narodu nakon sto je otisao na neslavan nacin...nastavlja da kopni


nije vam valjo jovic iz Sparsa ??hahahah.

u ekipi gdje nema igraca sem mulica koji moze zabit 8 poena,nama bio visak jovic jer je premlad :lol: :lol:
marvo hvala sto ste mi se usrali u jos jedan dan

Avatar
BosniaBoston
Postovi: 15717
Pridružen/a: 29 nov 2018, 22:07
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la BosniaBoston » 16 avg 2019, 15:13

Mozda i najgori performans neke nase selekcije u a diviziji ikad.Ni u jednoj utakmici ni blizu pobjede
1STappen/Beantown/King of clay/Li8nel/Barça

"Željo je religija i život. Nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja. Za mene je to sjesti na most na Malti i popričati o svemu, pa otići na piće.“ - Ivica Osim

Avatar
Ghuraba
Postovi: 4212
Pridružen/a: 02 jul 2019, 15:24

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Ghuraba » 16 avg 2019, 15:28

U ovoj ekipi jednostavno nema kvaliteta i to je lahko uocljivo, a itekako je diskutabilno da li se povelo 12 najboljih. Bilo je nekakvih okupljanja po cijeloj drzavi i oni su to lafo nesto skautirali, ali meni licno je tesko povjerovati da nemamo nista bolje od ovih 12 momaka koji su igrali na prvenstvu. Onaj ko je bar malo gledao utakmice, mogao je vidjeti da Mulic odskace od ostalih. A, mali Jovic je igrajuci zajedno s njim u kadetima Sparsa pokazao da je u najgorem slucaju jednako dobar kao i on, a cesto je poenterski bio bolji i doninantniji. On i Jovanovic su sigurno imali mjesta u ovoj smijesnoj ekipi i tu treba kriviti Prasovica.

Avatar
ultrabosnia
Postovi: 200
Pridružen/a: 17 maj 2019, 15:40
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la ultrabosnia » 16 avg 2019, 16:08

https://sportsport.ba/kosarka/kadeti-do ... 9eK4kOcRt4

Yebem li vam pleme nesposobno, jel moguce da je sve i jedna generacija ispusila ove godine... Mrtvi savez i nacionalni kljuc
I kad ti budu svi leđa okrenuli

Wandelanoite
Postovi: 7961
Pridružen/a: 17 jul 2015, 17:26
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Wandelanoite » 16 avg 2019, 16:25

Sva sreca pa se otjera Harun rekoše vrli stručnjaci i dozivismo ovaj procvat bh. kosarke, sve uspjeh za uspjehom.
MES QUE UN CLUB!
Dušan Bajević - nastavak propasti bh. reprezentacije.

malitraktor
Postovi: 128
Pridružen/a: 07 jul 2008, 16:44
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la malitraktor » 16 avg 2019, 17:50

AirRamiz je napisao/la:nek ih je stid sve redom pocevsi od nezainteresovanog Teletine koji nista ne radi niti ga ista zanima vezano za funkciju na koju je imenovan....ako ima ista u glavi osim ega podnijece ostavku...neka kaze nije ovo za mene i rijesena stvar....ovako se ostali kriju iza njegova imena a njegov ugled u narodu nakon sto je otisao na neslavan nacin...nastavlja da kopni


nije vam valjo jovic iz Sparsa ??hahahah.

u ekipi gdje nema igraca sem mulica koji moze zabit 8 poena,nama bio visak jovic jer je premlad :lol: :lol:
marvo hvala sto ste mi se usrali u jos jedan dan
Mirza je usao Savez da bi ostvario svoje interese u biznisu, izgradnji mini centrala oko Jablanice, gdje mu treba pomoc vladajuce stranke u Bosnjaka....Savez jednako KK Real Way....podjela po svim savovima....ne mozemo bolje dok je tako....

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Drape » 16 avg 2019, 19:15

Bilo je i do sada loših nastupa ali ovo je prva selekcija koja sve do ispadanja u diviziju B rezultatski nije bila ni u jednoj utakmici.

Odgovori

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 22 gosta.