NK Čelik Zenica - ARHIVA POSTOVA

Moderatori/ce: insider,Pasha

Gdje trenutno živite?

Anketa je završila: 07 sep 2020, 16:06.

Zenica
35
45%
Zenica-Dijaspora
5
6%
Dijaspora
18
23%
Drugi grad u BiH
19
25%
 
Ukupno glasova: 77

Convicts1988
Postovi: 6962
Pridružen/a: 03 sep 2014, 17:32
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la Convicts1988 » 14 avg 2019, 10:07

Neki imaju prevelika očekivanja od kluba koji se trebao ugasiti prije godinu dana. Malo realnosti,ne bi škodilo.
Vraćamo ti staru slavu, ne damo te zaboravu ⚠️

Avatar
redbull93
Postovi: 14404
Pridružen/a: 27 jun 2018, 12:17
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la redbull93 » 14 avg 2019, 10:24

Evo malo statistickih podataka sa prosle utakmice
Čelik je u ovom duelu pružio sasvim dobru partiju. To pokazuju i statistički podaci, prema kojima je zenički tim na terenu bio konkretniji tim, ali i mnogo neprecizniji.

Zeničani su imali 15 šuteva prema golu Željezničara. Međutim, samo su dva išla u okvir, dok je Željo od 11 pokušaja uputio pet prema golmanu Čelika i dva su završila iza njegovih leđa.

Posjed lopte je također bio na strani Čelika (59-41%). Razlika je posebno velika u drugom poluvremenu u kojem su domaći fudbaleri imali čak 62 posto posjeda lopte.

Više dodavanja je imao zenički tim. Kompletirali su ukupno 385 dodavanja od 468 pokušaja, dok je Željo imao 317 pokušaja i 253 uspješna dodavanja.



Dobio je Čelik i više duela u ovom susretu. Od ukupno 142 dobili su sedam više (75-67), a interesantno je svakako da fudbaleri Hasana Ozera nisu uspjeli da iskoriste popriličan broj izgubljenih lopti ekipe Željezničara na vlastitoj polovini.

Željo je imao 61 izgubljenu loptu od toga ih je 17 izgubio na svom dijelu terena, no to Čelik nije znao na pravi način da iskoristi.

Čelik je najmanje u ovom susretu napadao kroz sredinu terena. Samo 16 napada je išlo kroz ovaj dio terena, dok su po krilnim pozicijama bili mnogo aktivniji.

Po desnoj strani su napali 32 puta, jednom manje po lijevoj, a Željo je većinu svojih napada gradio po lijevoj strani.

Tim sa Grbavice je imao 29 napada sa lijeve strane, 21 pokušaj kroz sredinu, te 14 napada po desnoj strani. Najefikasnija je pored toga bila ta desna strana koja je imala četiri uspješna prolaza.

Igrač utakmice po InStatu je napadač Željezničara Sulejman Krpić sa 269 indeksnih bodova. Iza njega su Filip Erić (247) i Damir Sadiković (240).Kod Čelika je najkorisniji bio defanzivac Tarik Isić sa 232 indeksna boda.
Ono sto Čelik čeka
nije to tajna neka
opet ćeš biti Šampion
jer pjesma stati neće
doći će dani sreće
do kraja hrabro zajedno!!!

dinodino2019
Postovi: 2436
Pridružen/a: 13 jul 2019, 13:42
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la dinodino2019 » 14 avg 2019, 10:37

Pametnjakovici sta je napisano u onom famoznom Memorandumu, sta se najavljuje ove sezone, sta sljedece jeste vi glupi i slijepi. Ove godine moramo izboriti Evropu, a Olgun je rekao sljedece idemo na titulu, zivi bili pa vidjeli. Iskreno ekipa Čelika ova trenutna nema kvalitet za Evropu, ako se pojacamo na zimu mozda sta i bude protiv nas. Zrinjski, Sarajevo i Zeljo su ispred nas, jedino kroz Kup ili da se ganjamo za to 4 mjesto sa Sirokim, Tuzlom...
Živim za dan kada će KF otići iz našeg grada

Ellocco
Postovi: 135
Pridružen/a: 30 maj 2019, 14:29
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la Ellocco » 14 avg 2019, 10:49

Neka si ti nama pametan, ocito je da si jos balav ako mislis da se za tri godine moze ispraviti sve sto se radilo prosli godina, za razliku od prosli par sezona ja ovdje kao da gledam u najmanju ruku Bayern

dinodino2019
Postovi: 2436
Pridružen/a: 13 jul 2019, 13:42
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la dinodino2019 » 14 avg 2019, 10:51

Ellocco je napisao/la:Neka si ti nama pametan, ocito je da si jos balav ako mislis da se za tri godine moze ispraviti sve sto se radilo prosli godina, za razliku od prosli par sezona ja ovdje kao da gledam u najmanju ruku Bayern
Nisam ja to rekao ni obecao, to je obecao investitor, stabilizacija, pravljenje dobre ekipe, borba za Evropu, borba za prvaka, Akademija... I dalje su nam blokirani racuni, doprinosi se ne uplacuju redovno...
Živim za dan kada će KF otići iz našeg grada

Avatar
Crni gavran
Postovi: 2277
Pridružen/a: 22 nov 2009, 17:47
Lokacija: ZENICA
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la Crni gavran » 14 avg 2019, 11:15

Investitor je mnogo toga uradio i hvala mu jer koja će to budala preuzeti klub sa 12 miliona prikazanih dugova i pitaj Boga koliko još ima neprikazanih dugova i slučajeva tipa Rizvanovic koji nije igrao 100 minuta efektivno a trazio 40000 KM. Šta treba , da ga otjeramo zato što nije uradio što je obećao mada čovjek nije znao gdje dolazi očigledno i da se ugasi posljednji zeničko fudbalski klub (ispravite me mozda grijesim Rudar Zenica, Željezničar Zenica , Zenica Metalnio li ZSK), šta je sa tetovskim Borcem pojma nemam)????? Koliko znam , izgradnju akademije blokira opstinska administracija vezano za dodijelu zemlista. Investitor se takodje obavezao da ga naši dugovi ne zanimaju ali ih opet vraća, daje za licencu. Ma kad ih u poredim da našim hostaplerima koji su Čelik doveli do stanja gašenja, investitor je heroj. Prošle sezone smo bili veoma blizu situacije da izborimo Evropu.

Ja ne vidim zašto nebi pokušali da je izborimo, doduse od licence za Evripu su dakeko bili). Na kraju krajeva vudjecemo koliko će timova uzeti bodove sa Pecare i Vraocica. Ko ne vidi napredak taj je glup i nema mozga ni u promilima.

VOLIM TE ČELIK
Zadnja izmjena: Crni gavran, dana/u 14 avg 2019, 12:46, ukupno mijenjano 1 put.
"Dao sam po dva i po tri gola na jednoj utakmici i to golmanima koji su bili reprezentativci bivše Jugosl,, Pantelić, Svilar i dr., svojim sam pogocima odlučivao pobjede Čelika u mečevima protiv timova velike četvorke" - Mehmed Buza - Majstor

Avatar
avenija
Postovi: 13599
Pridružen/a: 31 mar 2009, 12:53
Lokacija: Zenica
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la avenija » 14 avg 2019, 11:27

Zvijezda

slika

Najbolji dio ekipe, krila Fedor Predragovic, Ognjen Djelmic i krupni crnac Bradji.

Najlosiji dio ekipe odbrana sa Markovicem i golman.

2 puta smo gostovali 2 puta izgubili ubjedljivo.

Ukoliko bude pravi pristup i zelja moze se do pobjede. Celik mora dobijati ovakve utakmice.

Pobjeda znaci povratak na pravi kolosijek sa kojeg smo izbaceni porazom kuci.

Dedic Dilaver vrijeme za pauzu na klupi.

Oba puta sudjenje je bilo katastrofalno i protiv Celika.
Dva najcrnija dana u historiji Grada Zenica.
21.10.1697 Eugen Sevojski spalio cijeli grad do temelja.
02.10.2016 Lokalni izbori

NickiZedostizeko88
Postovi: 67
Pridružen/a: 13 jul 2019, 18:41
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la NickiZedostizeko88 » 14 avg 2019, 11:35

Problem oko akademije,kako sam ja cuo,je to sto Aydin hoce osnovati akademiju i da to bude njegova akademija npr. Aydin Oglun akademija a da Čelik nema veze s tim,sto znaci da on bilo kojeg igrača moze "uzeti" poslati gdje on zeli a da Čelik kao klub nista se ne pita.Međutim,valjda Fudo to ne da,kaze nema sanse da Čelik ostane bez podmlatka i sada je tu sukob.Tako sam ja čuo,da li je istina ne znam,ali ako je ovako podrzavam Fudin potez i odmah da kazem da veze nemam s politikom,za mene su oni svi isti,gamad.

Avatar
noke21
Postovi: 467
Pridružen/a: 22 feb 2017, 09:34
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la noke21 » 14 avg 2019, 11:39

NickiZedostizeko88 je napisao/la:Problem oko akademije,kako sam ja cuo,je to sto Aydin hoce osnovati akademiju i da to bude njegova akademija npr. Aydin Oglun akademija a da Čelik nema veze s tim,sto znaci da on bilo kojeg igrača moze "uzeti" poslati gdje on zeli a da Čelik kao klub nista se ne pita.Međutim,valjda Fudo to ne da,kaze nema sanse da Čelik ostane bez podmlatka i sada je tu sukob.Tako sam ja čuo,da li je istina ne znam,ali ako je ovako podrzavam Fudin potez i odmah da kazem da veze nemam s politikom,za mene su oni svi isti,gamad.
I kod Sarajeva je Skola Fudbala ''Asim Ferhatovic Hase''. To je u svakom pogledu bolje, jer se onda pare od clanarina, opstine, saveza, drzave…. sve usmjeravaju u omladinski pogon. Danas trenutno sve pare idu za seniore. Siguran sam da se nebi akademija zvala Aydin Olgun…

NickiZedostizeko88
Postovi: 67
Pridružen/a: 13 jul 2019, 18:41
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la NickiZedostizeko88 » 14 avg 2019, 11:45

noke21 je napisao/la:
NickiZedostizeko88 je napisao/la:Problem oko akademije,kako sam ja cuo,je to sto Aydin hoce osnovati akademiju i da to bude njegova akademija npr. Aydin Oglun akademija a da Čelik nema veze s tim,sto znaci da on bilo kojeg igrača moze "uzeti" poslati gdje on zeli a da Čelik kao klub nista se ne pita.Međutim,valjda Fudo to ne da,kaze nema sanse da Čelik ostane bez podmlatka i sada je tu sukob.Tako sam ja čuo,da li je istina ne znam,ali ako je ovako podrzavam Fudin potez i odmah da kazem da veze nemam s politikom,za mene su oni svi isti,gamad.
I kod Sarajeva je Skola Fudbala ''Asim Ferhatovic Hase''. To je u svakom pogledu bolje, jer se onda pare od clanarina, opstine, saveza, drzave…. sve usmjeravaju u omladinski pogon. Danas trenutno sve pare idu za seniore. Siguran sam da se nebi akademija zvala Aydin Olgun…
Pa i napisao sam npr. da bi se mogla tako zvati.Problem je sto on nece da se brine o omladinskom pogonu i zato sad se vide posljedice,a pogotovo kad bi se to desilo ko bi se onda brinuo o omladinskom pogonu,on kao investitor Čelika a o pionirima,kadetima i juniorima da se brine neko treci,**** ne ide to tako.

Convicts1988
Postovi: 6962
Pridružen/a: 03 sep 2014, 17:32
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la Convicts1988 » 14 avg 2019, 12:06

Zvijezdu dobiti moramo !
Vraćamo ti staru slavu, ne damo te zaboravu ⚠️

Avatar
Crni gavran
Postovi: 2277
Pridružen/a: 22 nov 2009, 17:47
Lokacija: ZENICA
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la Crni gavran » 14 avg 2019, 12:41

Convicts1988 je napisao/la:Zvijezdu dobiti moramo !
:thumbup:
"Dao sam po dva i po tri gola na jednoj utakmici i to golmanima koji su bili reprezentativci bivše Jugosl,, Pantelić, Svilar i dr., svojim sam pogocima odlučivao pobjede Čelika u mečevima protiv timova velike četvorke" - Mehmed Buza - Majstor

Avatar
Crni gavran
Postovi: 2277
Pridružen/a: 22 nov 2009, 17:47
Lokacija: ZENICA
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la Crni gavran » 14 avg 2019, 12:43

avenija je napisao/la:Zvijezda

slika

Najbolji dio ekipe, krila Fedor Predragovic, Ognjen Djelmic i krupni crnac Bradji.

Najlosiji dio ekipe odbrana sa Markovicem i golman.

2 puta smo gostovali 2 puta izgubili ubjedljivo.

Ukoliko bude pravi pristup i zelja moze se do pobjede. Celik mora dobijati ovakve utakmice.

Pobjeda znaci povratak na pravi kolosijek sa kojeg smo izbaceni porazom kuci.

Dedic Dilaver vrijeme za pauzu na klupi.

Oba puta sudjenje je bilo katastrofalno i protiv Celika.
Koliko sam čuo očekuju registraciju nekog Savića, koji bi trebao po njima biti najbolji centarfor lige. Ma Čelik treba igrati na pobjedu protiv bilo koga i bilo gdje
"Dao sam po dva i po tri gola na jednoj utakmici i to golmanima koji su bili reprezentativci bivše Jugosl,, Pantelić, Svilar i dr., svojim sam pogocima odlučivao pobjede Čelika u mečevima protiv timova velike četvorke" - Mehmed Buza - Majstor

Avatar
firefirefirely
Postovi: 3156
Pridružen/a: 22 dec 2013, 00:11
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la firefirefirely » 14 avg 2019, 12:50

Je li ova Zvijezda u Ugljeviku igra svoje domace utakmice?

ZenickiLC
Postovi: 571
Pridružen/a: 20 feb 2018, 15:07
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la ZenickiLC » 14 avg 2019, 13:13

firefirefirely je napisao/la:Je li ova Zvijezda u Ugljeviku igra svoje domace utakmice?
Da
Uzavreli grad gori ugasiti se nece !

dinodino2019
Postovi: 2436
Pridružen/a: 13 jul 2019, 13:42
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la dinodino2019 » 14 avg 2019, 13:31

Sve stoji za investitora, ali treba se nekad poslušati i glas navijača, pa nikad Olgun nije razgovarao s predstavnicima UG Robijaši 1988, samo se nekad pojavi nakon utakmice na pressici kaže što želi i ode iz Zenice. Mislim da treba bolja organizacija kluba, treba mu pomoci, ali ako misli pravit svoju akademiju a omladinski pogon Čelika ostavit na cjedilu treba ga odmah protjerat iz Zenice.
Živim za dan kada će KF otići iz našeg grada

Golf2
Postovi: 124
Pridružen/a: 26 jun 2019, 00:15
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la Golf2 » 14 avg 2019, 14:03

dinodino2019 je napisao/la:Sve stoji za investitora, ali treba se nekad poslušati i glas navijača, pa nikad Olgun nije razgovarao s predstavnicima UG Robijaši 1988, samo se nekad pojavi nakon utakmice na pressici kaže što želi i ode iz Zenice. Mislim da treba bolja organizacija kluba, treba mu pomoci, ali ako misli pravit svoju akademiju a omladinski pogon Čelika ostavit na cjedilu treba ga odmah protjerat iz Zenice.
Za osvojeno 7. mjesto u prosloj sezoni Celik je dobio oko 41.000 KM. Ukupna kazna radi bakljada bila je 38.500 KM. Kada se to prebilo sa savezom, Celiku je ukupno ostalo oko 2.500 KM. Klub je u teskoj situaciji gdje je svaka marka bitna da bi klub opstao i ostao. Je li se time dokazuje ljubav prema klubu? Brate pravite bakljade do sutra, ubacujte topovske udare i petarde, ali budite gospoda pa na kraju platite stetu koju nanosite klubu. To sto vas 30-tak ode na gostovanje i podrzi klub vam ne daje za pravo i ne opravdava vas da nabijate kazne klubu.

Avatar
bambus
Postovi: 4266
Pridružen/a: 28 avg 2013, 10:56
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la bambus » 14 avg 2019, 14:07

Istok baklje,zapad baklje.

Niti jedna u teren ! :salut: :salut:
!

dinodino2019
Postovi: 2436
Pridružen/a: 13 jul 2019, 13:42
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la dinodino2019 » 14 avg 2019, 14:20

Golf2 je napisao/la:
dinodino2019 je napisao/la:Sve stoji za investitora, ali treba se nekad poslušati i glas navijača, pa nikad Olgun nije razgovarao s predstavnicima UG Robijaši 1988, samo se nekad pojavi nakon utakmice na pressici kaže što želi i ode iz Zenice. Mislim da treba bolja organizacija kluba, treba mu pomoci, ali ako misli pravit svoju akademiju a omladinski pogon Čelika ostavit na cjedilu treba ga odmah protjerat iz Zenice.
Za osvojeno 7. mjesto u prosloj sezoni Celik je dobio oko 41.000 KM. Ukupna kazna radi bakljada bila je 38.500 KM. Kada se to prebilo sa savezom, Celiku je ukupno ostalo oko 2.500 KM. Klub je u teskoj situaciji gdje je svaka marka bitna da bi klub opstao i ostao. Je li se time dokazuje ljubav prema klubu? Brate pravite bakljade do sutra, ubacujte topovske udare i petarde, ali budite gospoda pa na kraju platite stetu koju nanosite klubu. To sto vas 30-tak ode na gostovanje i podrzi klub vam ne daje za pravo i ne opravdava vas da nabijate kazne klubu.
Pa je li ko iz kluba obavio razgovore s predstavnicima navijaca, sta radi taj Omic, ako je on komesar za bezbjednost nek poprica s ljudima iz udruzenja, nek nadju zajednicku rijec oko te pirotehnike i kazni
Živim za dan kada će KF otići iz našeg grada

Avatar
noke21
Postovi: 467
Pridružen/a: 22 feb 2017, 09:34
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la noke21 » 14 avg 2019, 14:31

Golf2 je napisao/la:
dinodino2019 je napisao/la:Sve stoji za investitora, ali treba se nekad poslušati i glas navijača, pa nikad Olgun nije razgovarao s predstavnicima UG Robijaši 1988, samo se nekad pojavi nakon utakmice na pressici kaže što želi i ode iz Zenice. Mislim da treba bolja organizacija kluba, treba mu pomoci, ali ako misli pravit svoju akademiju a omladinski pogon Čelika ostavit na cjedilu treba ga odmah protjerat iz Zenice.
Za osvojeno 7. mjesto u prosloj sezoni Celik je dobio oko 41.000 KM. Ukupna kazna radi bakljada bila je 38.500 KM. Kada se to prebilo sa savezom, Celiku je ukupno ostalo oko 2.500 KM. Klub je u teskoj situaciji gdje je svaka marka bitna da bi klub opstao i ostao. Je li se time dokazuje ljubav prema klubu? Brate pravite bakljade do sutra, ubacujte topovske udare i petarde, ali budite gospoda pa na kraju platite stetu koju nanosite klubu. To sto vas 30-tak ode na gostovanje i podrzi klub vam ne daje za pravo i ne opravdava vas da nabijate kazne klubu.
Sve je to sitno kad vidis da Zrinjski dovede Irfana Hadzica bezplatno, i mjesec dana poslije ga proda za par stotina hiljada eura.
Tako to rade klubovi sa organizacijom, gdje rade ljudi profesionalci, a ne ljudi poput Omica.

Nekritikujem Aydina, ali je covjek ocito okruzen pogresnim ljudima i savjetnicima. I Seki Adilovic bih bolje to vodio nego sto ovi danas to rade.

Zaključano

Natrag na “NK Čelik”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 9 gostiju.