FK Sarajevo - ARHIVA POSTOVA

Moderatori/ce: hilmo,insider,MortemHz

Da li će FK Sarajevo proći u 2. pretkolo lige prvaka?

Da
161
75%
Ne
55
25%
 
Ukupno glasova: 216

belosevic28
Postovi: 9888
Pridružen/a: 03 feb 2015, 02:09
Lokacija: trEbina
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la belosevic28 » 14 avg 2019, 14:38

Ko je Sejla i sta radi u klubu, koja joj je funkcija, jel zna neko? Za vikend sam je upoznao, rece mi da radi u FKS, pa me zanima ko je sta je... Nisam imao vremena da "rastabirim" :D
''Neka povreda, to znaci da Slavko ispravno radi...''

Avatar
benko21
Postovi: 2537
Pridružen/a: 17 mar 2016, 13:34
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la benko21 » 14 avg 2019, 14:39

belosevic28 je napisao/la:Ko je Sejla i sta radi u klubu, koja joj je funkcija, jel zna neko? Za vikend sam je upoznao, rece mi da radi u FKS, pa me zanima ko je sta je... Nisam imao vremena da "rastabirim" :D
PR
Saraj'vu zakletvu ja sam dao i ponavljam ja nju svaki dan jer njemu ja vjecno cu biti odan
ko Šoja Stojan

Avatar
AngelDiMaria
Postovi: 2109
Pridružen/a: 22 avg 2018, 16:03
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la AngelDiMaria » 14 avg 2019, 14:40

belosevic28 je napisao/la:Ko je Sejla i sta radi u klubu, koja joj je funkcija, jel zna neko? Za vikend sam je upoznao, rece mi da radi u FKS, pa me zanima ko je sta je... Nisam imao vremena da "rastabirim" :D
Sefica pr, moja djevojka
"Ćiro je trenirao svjetske igrače, ali je Safet Sušić neponovljiv, jedan i jedini. On je bio umjetnik!"

Avatar
AlfredNobel
Postovi: 9476
Pridružen/a: 22 jun 2017, 01:10
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la AlfredNobel » 14 avg 2019, 14:40

belosevic28 je napisao/la:Ko je Sejla i sta radi u klubu, koja joj je funkcija, jel zna neko? Za vikend sam je upoznao, rece mi da radi u FKS, pa me zanima ko je sta je... Nisam imao vremena da "rastabirim" :D
Kondicioni
Edin Džeko - gromada bosanskohercegovačka

Avatar
AngelDiMaria
Postovi: 2109
Pridružen/a: 22 avg 2018, 16:03
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la AngelDiMaria » 14 avg 2019, 14:41

AlfredNobel je napisao/la:
belosevic28 je napisao/la:Ko je Sejla i sta radi u klubu, koja joj je funkcija, jel zna neko? Za vikend sam je upoznao, rece mi da radi u FKS, pa me zanima ko je sta je... Nisam imao vremena da "rastabirim" :D
Kondicioni
:rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol:
"Ćiro je trenirao svjetske igrače, ali je Safet Sušić neponovljiv, jedan i jedini. On je bio umjetnik!"

Avatar
SarajevoJeBordo
Postovi: 4848
Pridružen/a: 27 jan 2018, 14:52
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la SarajevoJeBordo » 14 avg 2019, 14:42

ShofaII je napisao/la:
SarajevoJeBordo je napisao/la:
BordoSarajevo je napisao/la:Ovo treba poslat ljudima u klubu.

Yebo ovo, gluposti, kod nas šef zna sve, jel šef stručnog štaba ili nije? Znači on se pita. Još treba da se bakćemo i da imamo ove neke kondicione trenere, još vidi ovo neke komore i led, da nam se igrači prehlade. Odvesti ih ba na Igman i Bjelašnicu nek trče po planini, pa i Zvezda se 91e pripremala na Igmanu, ha yel...
Ma i ti nama sve znas srce drago jos da nam se prijavis u klub pa gdje bi nam kraj bio.
Pa jel. Šta treba, da imamo još kojeg čovjeka u SS, da se šef rastereti pa da ga grize savjest što se manje pomuči za svojih 13 milja mjesečno?
Najveći i najbolji ikad - Grande Edin Džeko!

Avatar
Lecler
Postovi: 2414
Pridružen/a: 25 sep 2018, 23:35
Lokacija: Vratnik
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Lecler » 14 avg 2019, 14:51

Haha e čuj 13 de ne lupaj Bgt
ISTINA ZA VEDRANA!

Avatar
BordoSarajevo
Postovi: 7232
Pridružen/a: 20 dec 2017, 17:36
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la BordoSarajevo » 14 avg 2019, 14:56

Ako je i 13, malo je. Ili je možda bolji "jeftniji" Ješić. Ma jest, nije možda, sigurno.
FK Sarajevo
Husref Musemić - legenda FK Sarajeva, najvećeg bosanskohercegovačkog kluba!

Avatar
AlfredNobel
Postovi: 9476
Pridružen/a: 22 jun 2017, 01:10
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la AlfredNobel » 14 avg 2019, 14:58

Zrači intelektom na kilometar
Edin Džeko - gromada bosanskohercegovačka

Avatar
Pantelija
Postovi: 12845
Pridružen/a: 25 maj 2015, 09:36
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Pantelija » 14 avg 2019, 15:08

BordoSarajevo je napisao/la:Ako je i 13, malo je. Ili je možda bolji "jeftniji" Ješić. Ma jest, nije možda, sigurno.
Al odmah jesic ... sto ne spomenes ljude koji su strucni ali ih je uprava je.bala?
Ni jeDna uprava nije stala iza teenera kao ova iza husrefa. NIKAD!
Ko garantuje da ne bi iste i bolje rezultate imali kodro ili npr plišek? Uzima se negativno odmah. Slijep vidi da zbog eveope nama treba trener bolji od husrefa. U ligi ga NEMA ali ima vani.
A ako nije tako evo ima sutra priliku da me demantuje. 3 tekme 3 poraza, dva celtic ok, ali kuci protiv bate b koji ima vrijednost kao mi, to mi nije ok. Mozemo puno bolje.

Iskreno, husref proslw godine i ove su dva svijeta razlicita. Prosle godine je bio los, tona losih odluka. Ove godine drugi trener. Puno bolji, takticki bolji , izjave napokon pazi sta govori, lijepo naguzio zrinjski i celik i slobodu... jedino kiks batebali realno pola tima je aut tako da i tu ima alibi. U ligi mu nije niko u ravnini ali mi moramo naprijed..
Zivio sam zivot, Bog sto mi je dao
Mjesto talijane, engleze gledao
ako je to grijeh, sto dusa pozeli
onda se i meni dzehenem veseli

mirzatele
Postovi: 11947
Pridružen/a: 07 feb 2013, 01:24
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la mirzatele » 14 avg 2019, 15:37

Da ga je samo zabit u prvih 20 min :pray:

16022019
Postovi: 449
Pridružen/a: 10 avg 2019, 14:32
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la 16022019 » 14 avg 2019, 15:38

Sve dok ne skontamo da to sto neko "voli" klub nije mjerilo trenerske sposobnosti bice nam ovako... Eno Zvezda se sklonila od mahale i ponudila uspjesnom treneru posao, i ucinila sve da ga zadrzi i evo isplatilo im se... Pod uspjesam trener ne smatram dva tri trofeja osvojena vec kontinuitet, jer lik je prije toga napravio puno posla sa manjim klubovima i dokazao se.
Zadnja izmjena: 16022019, dana/u 14 avg 2019, 15:42, ukupno mijenjano 2 puta.
Ne mogu ja brate potpisati ugovor, a da u njemu nema klauzule da mi moraju sve isplatiti. Sta cu volim Sarajevo...

dundee
Postovi: 510
Pridružen/a: 19 jan 2017, 11:25
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la dundee » 14 avg 2019, 15:39

Pitar1946 je napisao/la:
dundee je napisao/la:
Pitar1946 je napisao/la:VI STE SMIJESNI FORUMASI,LAFO HUSREFA PODRZAVA TE,NIKO OD IGRACA SA NJIM NE PRICA,TOKOM TEKME COSIC SA IGRACIMA SVE PRICA,ONAJ KLOC HUSREF NISKIM...od 8 povrijedzenih njih 4 radi njega ne igra,100 % nije povreda,licno mi je rekao jedan nas igrac...je bem i vas i husa koji ga podrzavaju
mi smijesni ti nepismen
Ti neki pismeni?fakultetski obrazovan decko?
ne, nego sam isao u osnovnu

Avatar
vest
Postovi: 723
Pridružen/a: 17 mar 2011, 13:42
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la vest » 14 avg 2019, 15:59

AngelDiMaria je napisao/la:
AlfredNobel je napisao/la:
belosevic28 je napisao/la:Ko je Sejla i sta radi u klubu, koja joj je funkcija, jel zna neko? Za vikend sam je upoznao, rece mi da radi u FKS, pa me zanima ko je sta je... Nisam imao vremena da "rastabirim" :D
Kondicioni
:rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol:
Sta se smijes dok zene u svijetu sude utakmice, upravljaju avionima i drzavama kod nas je samo za okretanje pite i qite. Zato nam i jeste sve u jadu i bijedi dok ljudi na zapadu ne poznaju granice u razmisljanju i savrsavanju drustva. Nista licno prijatelju sa tribine ali zaliti se sto se nista ne mijenja na bolje bez da napredujemo na sebi je lutanje u krug.
Nad Banja Lukom svice sudnja zora, s rusima se ratovati mora!

Avatar
AngelDiMaria
Postovi: 2109
Pridružen/a: 22 avg 2018, 16:03
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la AngelDiMaria » 14 avg 2019, 16:07

uote="vest"]
AngelDiMaria je napisao/la:
AlfredNobel je napisao/la:
belosevic28 je napisao/la:Ko je Sejla i sta radi u klubu, koja joj je funkcija, jel zna neko? Za vikend sam je upoznao, rece mi da radi u FKS, pa me zanima ko je sta je... Nisam imao vremena da "rastabirim" :D
Kondicioni
:rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol:
Sta se smijes dok zene u svijetu sude utakmice, upravljaju avionima i drzavama kod nas je samo za okretanje pite i qite. Zato nam i jeste sve u jadu i bijedi dok ljudi na zapadu ne poznaju granice u razmisljanju i savrsavanju drustva. Nista licno prijatelju sa tribine ali zaliti se sto se nista ne mijenja na bolje bez da napredujemo na sebi je lutanje u krug.[/quote]

Brate, ne sekiraj ti za mene nisam ja sovinista ni rasista (kao neki ovdje, jos su neke civije)
"Ćiro je trenirao svjetske igrače, ali je Safet Sušić neponovljiv, jedan i jedini. On je bio umjetnik!"

Avatar
sonpenn
Postovi: 3575
Pridružen/a: 12 avg 2013, 00:07
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la sonpenn » 14 avg 2019, 16:26

Semir Zilić
1 h
Prije sedam dana, FK Sarajevo je po prvi put u svojoj historiji odigrao jednu zvaničnu međunarodnu utakmicu izvan stadiona Koševo. Ne računajući duel sa bjeloruskim prvakom, FK Sarajevo je kao domaćin odigrao 51 utakmicu u međunarodnim takmičenjima, od čega:
- 3 u Kupu evropskih šampiona
- 5 u Ligi prvaka
- 12 u Kupu UEFA
- 16 u Evropskoj ligi
- 7 u Srednjoevropskom kupu
- 6 u Rapan kupu
- 2 u Balkanskom kupu

Svoju prvu domaću međunarodnu utakmicu Sarajevo je odigralo prije punih 59 godina, kada je u okviru SE Kupa na Koševu gostovao mađarski MTK. Gotovo šest punih decenija naš najveći stadion je bio poprište evropskih utakmica, a pored Sarajeva, svoje međunarodne utakmice na njemu su igrali još i Željezničar, Olimpik, te gotovo sve reprezentativne selekcije Jugoslavije i Bosne i Hercegovine.

Prva zvanična međunarodna utakmica na Koševu odigrana je još ranije, 1954. godine, kada su se u prijateljskoj utakmici sastale reprezentacije Jugoslavije i Turske.

Danas, nažalost stadion Koševo više ne ispunjava gotovo nikakve uslove koje u okviru svojih takmičenja propisuju krovne fudbalske organizacije, UEFA i FIFA. Reprezentacija BiH je posljednju takmičarsku utakmicu na njemu odigrala 2010. godine, a posljednju prijateljsku 2013. Crni niz od devet godina bez takmičarske utakmice trebao je biti prekinut ove jeseni, kada su izabranici selektora Prosinečkog trebali na ovom stadionu ugostiti slavnu Italiju, ali zeleno svjetlo iz Nyona nije stiglo, pa će nacionalni tim ponovo seliti u Zenicu.

Konačni šamar stigao je prije nekoliko sedmica kada je na adresu ligaša sa Koševa stigao dopis iz UEFA-e u kojem stoji da Olimpijski stadion više ne ispunjava uslove čak ni za treće pretkolo klupskih takmičenja pod njenim okriljem. Do nekih novih korekcija i rekonstrukcija, na ovom stadionu koji je nekada bio ponos grada i države mogu se igrati isključivo utakmice prvog i drugog pretkola Lige prvaka i Evropske lige. Vjerovatno je pitanje dana kada bi stadion Koševo prestao ispunjavati uslove i za ova dva početna kola, ali to se u skorije vrijeme sigurno neće desiti, jer UEFA u prvim pretkolima toleriše upotrebu čak i manje uslovnih stadiona, čisto da izađe u susret svojim članicama koje dolaze iz siromašnih i manje uređenih država, a na našu žalost, Bosna i Hercegovina se nalazi, ako ne na čelu, onda sigurno u samom vrhu te liste.

Proteklih nekoliko sedmica, uoči same utakmice sa BATE Borisovom bile su itekako mučne za sve navijače Sarajeva. Bordo klub, koji punih 7 decenija svoje domaće utakmice igra na stadionu Koševo morao je seliti, trpiti provokacije i niske udarce drugih klubova koji imaju uslovne stadione, navijači su bili razočarani, neki ljuti, neki tužni. Nivoi vlasti koji bi se trebali i mogli ozbiljnije pozabaviti rješavanjem problema stadiona Koševo djelovali su potpuno nezainteresovano, što jasno sugeriše na to da nas već narednog ljeta čeka isti scenarij.

Protekle dvije i po decenije pokazale su da je svako ulaganje u renoviranje stadiona Koševo bilo uzaludno. Stadion je u zapuštenom stanju i teško da će ikada više zablistati punim sjajem. Vjerovatno jedino logično rješenje bi bilo srušiti stadion i napraviti iznova, pravi fudbalski stadion, ali postavlja se pitanje ko da to uradi? Vlasti, osim ispraznih predizbornih obećanja, nijednim potezom nisu pokazale da to namjeravaju uraditi. FK Sarajevo ne može, jer stadion nije u klupskom vlasništvu, a i da jeste, postavlja se pitanje opravdanosti investicije.

Stoga, kao jedino logično rješenje ovog problema za FK Sarajevo nameće se izgradnja vlastitog stadiona. Vrijeme je da Sarajevo napokon dobije svoj dom, da jedan od tri najveća sportska kolektiva u ovom gradu i državi, prestane biti podstanar. Vrijeme je da Sarajevo napravi stadion. U posljednje vrijeme se mnogo priča o izgradnji stadiona. Po kuloarima kruži priča kako Sarajevo uveliko priprema teren za kupovinu zemljišta na području Butmira kako bi počelo sa radovima na izgradnji stadiona.

Koliko su te priče istinite, niko od nas ne zna, ali ja, ma koliko želio da napokon vidim Sarajevo u nekoj budućoj Bordo areni, iskreno se nadam da nisu istinite. Sarajevo. Fudbalski klub Sarajevo. Koje su to prve asocijacije, šta vam to prvo pada na pamet kada neko kaže FK Sarajevo? Bordo boja i Koševo. "Bordo tim" i "Tim sa Koševa". To je Sarajevo. Lijepo je da Sarajevo ima svoj trening kamp u Butmiru, ali nije baš lijepo da Sarajevo poslije sedam decenija prestane biti "Tim sa Koševa" i postane "Tim iz Butmira". Ne ide brate.

Zato je moj prijedlog čelnim ljudima bordo kluba da urade sve što je u njihovoj moći da Sarajevo ostave na Koševu. Ne na stadionu, ali samo par desetina metara dalje. Parcela na slici, označena zelenom bojom jedini je prostor u okolini trenuntnog stadiona koji nije u opštinskom vlasništvu. Cjelokupna parcela pripada Atletskom klubu Sarajevo. Zato apelujem ovim putem na ljude iz FK Sarajevo, zasučite rukave i napravite nešto po čemu će vas pamtiti. Nešto što niko prije vas nije. Niko prije vas na Koševo nije donio ni duplu krunu, pa je došla, dakle može se. Ovim potezom možete ostati zauvijek zapisani u historiji bordo kluba kao uprava koja je Sarajevu izgradila dom.

Sjednite za isti stol sa ljudima iz AK Sarajevo. Isti grb imamo, iste boje dijelimo, isto ime nosimo, iz istog sportskog društva smo potekli i mi i oni. Nekada smo bili jedno, dva najuspješnija kluba bordo porodice zvane SD Sarajevo. Ponudite ljudima otkup zemljišta, koncesiju, ponudite izgradnju postojećeg atletskog poligona na nekoj drugoj lokaciji, jer lokacija trenutnog atletskog poligona bi bila idealna lokacija za novi stadion. Ako ne možete sami, pozovite ljude u pomoć. postoji veliki broj luđaka obojenih u bordo, koji bi bili spremni volontirati i učestvovati na bilo koji način u jednom ovakvom projektu.

Na lokalitetu ateltskog poligona se može izgraditi stadion koji bi dimenzijama u potpunosti odgovarao stadionu Ljudski vrt u Mariboru. Dakle stadion kapaciteta 12-15 hiljada sjedećih mjesta. Trošak izgradnje ovog stadiona iznosio je (prema podacima na internetu) 10 miliona eura. Za početak se mogu napraviti teren, te dvije tribine sa bočnih strana terena. Ako pogledamo u komšijsku baštu, izgradnja istočne tribine sa krovom je koštala 3.000.000 KM, izgradnja terena oko 1.000.000 KM. Neka računam da su troškovi i veći, dvije tribine, plus teren bi trebale koštati sve skupa manje od 10.000.000 KM.

Cifra ovako na prvu jeste velika, ali Sarajevo iza leđa ima dvojicu milijardera, jednog koji je vlasnik više od polovine upravljačkih prava i drugog koji je vlasnik četvrtine upravljačkih prava. Sarajevo ima za sponzora jednu od tri najmoćnije svjetske avio kompanije. Sarajevo u komšiluku ima klub koji je u protekle dvije godine za infrastrukturne radove dobio dobar dio te cifre od opštinske, gradske i kantonalne vlasti, kao i od NSBiH i UEFA-e, dakle ima apsolutno pravo da i samo traži novac od pomenutih institucija. Sarajevo ima svoje navijače, siguran sam da bi se našlo između 500 i 1.000 zagriženih bolesnika koji bi uz dogovor kluba sa nekom od banaka, bili spremni podići i neki mikro-kredit do 1.000 KM za kupovinu desetogodišnje ulaznice, a to bi bila prilika da se u startu upumpa kapital za početne poslove u vrijednosti između pola i milion KM.

Najlakše je reći ne može. Treba pokušati, jer tek kad sve pokušaš možeš reći ne može. Pokušaj nije organizovanje sastanaka na kojima se ljudi dogovore da će se dogovoriti. Pokušaj je agresivan pristup sa konkretnim projektima, konkretnim ponudama. Bez ikakvih ustezanja. Godinama su iz komšijskog tabora stizala opravdanja kako se Grbavica ne može renovirati jer ne dozvoljava Opština, ne dozvoljava SD Željezničar, ne zna se ko je vlasnik kojeg dijela parcele i slično. Dvadeset godina su navijači Željezničara slušali priču ljudi kojima se nije radilo, pa su tražili izgovore, dok nije došao čovjek kojeg nisu interesovali izgovori, pa je našao način. Za dvije godine je izgradio istočnu tribinu, zamijenio teren i od stadiona koji nije ispunjavao uslove ni za prvo pretkolo, napravio uslovan stadion. Dakle može se.

Budite pametni, budite odlučni i ne libite se pitati za pomoć koga god treba. Ostavite trag iza sebe i postavite se na pijedestal najuspješnije i najkonkretnije Uprave FK Sarajevo svih vremena.

#vrijemeje !!!
Sarajevo ljubavi moja.

bordobijeli
Postovi: 14251
Pridružen/a: 27 okt 2011, 14:57
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la bordobijeli » 14 avg 2019, 16:37

16022019 je napisao/la:Sve dok ne skontamo da to sto neko "voli" klub nije mjerilo trenerske sposobnosti bice nam ovako... Eno Zvezda se sklonila od mahale i ponudila uspjesnom treneru posao, i ucinila sve da ga zadrzi i evo isplatilo im se... Pod uspjesam trener ne smatram dva tri trofeja osvojena vec kontinuitet, jer lik je prije toga napravio puno posla sa manjim klubovima i dokazao se.
Mi trenutno nemamo nista zajednicko s CZ
Ljudi ulazu ogroman novac u igracki kadar, trose 2 miliona mjesecno, imaju dug 17 miliona al imaju drzavu iza sebe. A sto se tice Milojevica sve pohvale radi prave stvari, al opet kazem cz je u stanju dovesti Marina, Bena, Letaleca, sad ovog španca iz olimpijacosa itd. Nazalost mi nismo još taj nivo, nasi ulagaci zasnivaju politiku kluba na guranju akademije.

Avatar
SarajevoJeBordo
Postovi: 4848
Pridružen/a: 27 jan 2018, 14:52
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la SarajevoJeBordo » 14 avg 2019, 16:42

AlfredNobel je napisao/la:Zrači intelektom na kilometar
:tralala:
Najveći i najbolji ikad - Grande Edin Džeko!

Avatar
Pantelija
Postovi: 12845
Pridružen/a: 25 maj 2015, 09:36
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Pantelija » 14 avg 2019, 16:45

Joj carsijske price, sto ne mogu ovoga ... boli me k.urac gdje je.... a meni je kosevo odveatno ... imas samo trolu koja vise ne radi nego sto radi 20 min pjeske s tramvaja a parkinga ni za lijeka
Zivio sam zivot, Bog sto mi je dao
Mjesto talijane, engleze gledao
ako je to grijeh, sto dusa pozeli
onda se i meni dzehenem veseli

16022019
Postovi: 449
Pridružen/a: 10 avg 2019, 14:32
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la 16022019 » 14 avg 2019, 16:46

Bez potrebe se dizemo za stadion, od toga nema nista...osnovne stvari jos ni poslije 5 godina od ulaska vlasnika nismo zavrsili a da ne pricamo o tako skupim investicijama. Dresove vec tri sezone ne mijenjamo a stadion hocemo...
Ne mogu ja brate potpisati ugovor, a da u njemu nema klauzule da mi moraju sve isplatiti. Sta cu volim Sarajevo...

Zaključano

Natrag na “FK Sarajevo”

Online

Trenutno korisnika/ca: Aduka87, pjankesarajevo, sebalos, soe, Torino, Zeko87 i 34 gosta.