BH klubovi u UEFA takmičenjima 2019./2020.

Din
Postovi: 210
Pridružen/a: 28 mar 2019, 14:26
Kontakt:

Re: BH klubovi u UEFA takmičenjima 2019./2020.

Post Postao/la Din » 14 avg 2019, 15:15

Zrinjski bi mog'o dobit', al' neće proć'. Saraj'vo će proć, al' ispast' u playoff-u.

Avatar
Fareus1921
Postovi: 602
Pridružen/a: 13 jul 2019, 16:43
Lokacija: Nema je ni na vojnim mapama
Kontakt:

Re: BH klubovi u UEFA takmičenjima 2019./2020.

Post Postao/la Fareus1921 » 14 avg 2019, 15:19

Din je napisao/la:Zrinjski bi mog'o dobit', al' neće proć'. Saraj'vo će proć, al' ispast' u playoff-u.
:plac: :bih: :njanjanja: :clap: :clap: :clap:
Mi smo Željini,Željo je naš!!!
2.8.2019.Semir Štilić potpisao za Željezničar

FoSte95
Postovi: 12545
Pridružen/a: 13 jan 2016, 17:09
Lokacija: Tunguzija
Kontakt:

Re: BH klubovi u UEFA takmičenjima 2019./2020.

Post Postao/la FoSte95 » 14 avg 2019, 15:34

ja kakve su ono sinoć tekme bile. Sve luđa od luđe hahahah
I am stupid and I like it ¯\_(ツ )_/¯

Avatar
vest
Postovi: 723
Pridružen/a: 17 mar 2011, 13:42
Kontakt:

Re: BH klubovi u UEFA takmičenjima 2019./2020.

Post Postao/la vest » 14 avg 2019, 16:10

grbavicka1921 je napisao/la:
vest je napisao/la:Nasi klubovi se vazda pravdaju za svoj nerad finansijama, koeficijentima, srecom ili sudija kriv. Sjecam se Amar prije nekoliko godina nahvali protivnika prije prvog meca toliko da je Zeljo pao bez ispaljenog metka.
Tako i danas moje Sarajevo se pravda istorijom Celtica a sve sanse su bile tu jos povedes prije poluvremena, pub stadion ali dzaba kad je teski neprofesionalizam u nasim klubovima gdje se ne zna ko pije ko placa.
:salut:
Premalo je na temi premier lige BiH ovako realnih vidjenja i zdrave polemike uz međusobno uvažavanje ali i realnu priču, a ne neke ublehe.
Nemam ja nista protiv kada se nasladjujemo kada kone izgube ili oni nas ali u ozbiljnoj prici sam realan sto se tice nasih klubova. Do 2007. je bilo fudbala koliko toliko u Bh. ligi pa je cak Modrica prolazila 1. pretkolo LP ali cini mi se da je od vladavine Dodik/Silajdzic sve u drzavi krenulo nizbrdo.
Cesto se poredimo sa Dinamom/Zvezdom a jedni redovno uzimaju desetine miliona eura po igracu dok drugi imaju igrace poput Marina koji je bio ponajbolji igrac werdera i njemacki reprezentativac. Njemu plata sigurno nije ispod 500 hiljada eura dok mi jedva mozemo dati 100 hiljada.

Sto se tice sutrasnjih utakmica Zrinjski je vec ispao a mi smo osakaceni, neuigrani i ona 2 gola u gostima ce odvest Bate dalje a moglo se s njima da imamo sve igrace na raspolaganju.

Zrinjski-Malmo 1-2
Bate-Sarajevo 1-1
Nad Banja Lukom svice sudnja zora, s rusima se ratovati mora!

Avatar
BosniaBoston
Postovi: 15661
Pridružen/a: 29 nov 2018, 22:07
Kontakt:

Re: BH klubovi u UEFA takmičenjima 2019./2020.

Post Postao/la BosniaBoston » 14 avg 2019, 16:20

vest je napisao/la:
grbavicka1921 je napisao/la:
vest je napisao/la:Nasi klubovi se vazda pravdaju za svoj nerad finansijama, koeficijentima, srecom ili sudija kriv. Sjecam se Amar prije nekoliko godina nahvali protivnika prije prvog meca toliko da je Zeljo pao bez ispaljenog metka.
Tako i danas moje Sarajevo se pravda istorijom Celtica a sve sanse su bile tu jos povedes prije poluvremena, pub stadion ali dzaba kad je teski neprofesionalizam u nasim klubovima gdje se ne zna ko pije ko placa.
:salut:
Premalo je na temi premier lige BiH ovako realnih vidjenja i zdrave polemike uz međusobno uvažavanje ali i realnu priču, a ne neke ublehe.
Nemam ja nista protiv kada se nasladjujemo kada kone izgube ili oni nas ali u ozbiljnoj prici sam realan sto se tice nasih klubova. Do 2007. je bilo fudbala koliko toliko u Bh. ligi pa je cak Modrica prolazila 1. pretkolo LP ali cini mi se da je od vladavine Dodik/Silajdzic sve u drzavi krenulo nizbrdo.
Cesto se poredimo sa Dinamom/Zvezdom a jedni redovno uzimaju desetine miliona eura po igracu dok drugi imaju igrace poput Marina koji je bio ponajbolji igrac werdera i njemacki reprezentativac. Njemu plata sigurno nije ispod 500 hiljada eura dok mi jedva mozemo dati 100 hiljada.

Sto se tice sutrasnjih utakmica Zrinjski je vec ispao a mi smo osakaceni, neuigrani i ona 2 gola u gostima ce odvest Bate dalje a moglo se s njima da imamo sve igrace na raspolaganju.

Zrinjski-Malmo 1-2
Bate-Sarajevo 1-1
2010 ili 2011 smo bili samo 7 mjesta ispod hrvatske a sad cemo biti preko 25 poslije ove sezone.To je dovoljan dokaz nazadovanja bh fudbala
1STappen/Beantown/King of clay/Li8nel/Barça

"Željo je religija i život. Nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja. Za mene je to sjesti na most na Malti i popričati o svemu, pa otići na piće.“ - Ivica Osim

Avatar
Raonffa
Postovi: 26256
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: BH klubovi u UEFA takmičenjima 2019./2020.

Post Postao/la Raonffa » 14 avg 2019, 17:04

To je dovoljan dokaz velikog napretka hrvatskog klupskog fudbala, na krilima Dinama i Rijeke (ovo ostalo nije puno bolje od naših timova), dok se mi koprcamo u blatu, napravimo dva koraka naprijed, pa tri nazad.

Al' ogromna je to razlika u svemu yebiga, Dinamo i Rijeka su klubovi sa prejakim ljudima iza leđa, Zvezdu recimo gura država, Partizan možda nema pomoć kao nekada prije al' i dalje pola jedne države navija za njih, znate šta to znači jbt.

Hajduk recimo ima navijače, al' nemaju sposobne ljude u klubu, zato i oni plivaju u mjestu već godinama, na malo većem nivou nego naši klubovi al' u biti isti je to qrac.
Zadnja izmjena: Raonffa, dana/u 14 avg 2019, 17:07, ukupno mijenjano 1 put.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
ReX
Postovi: 10005
Pridružen/a: 02 avg 2019, 10:54
Kontakt:

Re: BH klubovi u UEFA takmičenjima 2019./2020.

Post Postao/la ReX » 14 avg 2019, 17:06

Din je napisao/la:Zrinjski bi mog'o dobit', al' neće proć'. Saraj'vo će proć, al' ispast' u playoff-u.
Jedno je biti pozitivan, jedno je biti... zavrsi sam recenicu.
@igrajlopte 🐦

Avatar
BosniaBoston
Postovi: 15661
Pridružen/a: 29 nov 2018, 22:07
Kontakt:

Re: BH klubovi u UEFA takmičenjima 2019./2020.

Post Postao/la BosniaBoston » 14 avg 2019, 17:08

Raonffa je napisao/la:To je dovoljan dokaz velikog napretka hrvatskog klupskog fudbala, na krilima Dinama i Rijeke (ovo ostalo nije puno bolje od naših timova), dok se mi koprcamo u blatu, napravimo dva koraka naprijed, pa tri nazad.

Al' ogromna je to razlika u svemu yebiga, Dinamo i Rijeka su klubovi sa prejakim ljudima iza leđa, Zvezdu recimo gura država, Partizan možda nema pomoć kao nekada prije al' i dalje pola jedne države navija za njih, znate šta to znači jbt.

Hajduk recimo ima navijače, al' nemaju sposobne ljude u klubu, zato i oni plivaju u mjestu već godinama, na malo većem nivou nego naši klubovi al' u biti isti je to qrac.
Nekad je hajduk plivao na malo vecem nivou,bruka protiv Gzire ih je bogami srozala na nas nivo
1STappen/Beantown/King of clay/Li8nel/Barça

"Željo je religija i život. Nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja. Za mene je to sjesti na most na Malti i popričati o svemu, pa otići na piće.“ - Ivica Osim

Avatar
Raonffa
Postovi: 26256
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: BH klubovi u UEFA takmičenjima 2019./2020.

Post Postao/la Raonffa » 14 avg 2019, 17:41

BosniaBoston je napisao/la:
Raonffa je napisao/la:To je dovoljan dokaz velikog napretka hrvatskog klupskog fudbala, na krilima Dinama i Rijeke (ovo ostalo nije puno bolje od naših timova), dok se mi koprcamo u blatu, napravimo dva koraka naprijed, pa tri nazad.

Al' ogromna je to razlika u svemu yebiga, Dinamo i Rijeka su klubovi sa prejakim ljudima iza leđa, Zvezdu recimo gura država, Partizan možda nema pomoć kao nekada prije al' i dalje pola jedne države navija za njih, znate šta to znači jbt.

Hajduk recimo ima navijače, al' nemaju sposobne ljude u klubu, zato i oni plivaju u mjestu već godinama, na malo većem nivou nego naši klubovi al' u biti isti je to qrac.
Nekad je hajduk plivao na malo vecem nivou,bruka protiv Gzire ih je bogami srozala na nas nivo
Pa tako nekako, od one sezone kada su igrali grupnu fazu EL (2009-10 čini mi se) redovno su ispadali u kvalifikacijama, mada koliko znam rijetko kada ispod trećeg pretkola ili play offa (igrali su taj play off par puta, al' nisu prošli nijednom, u sjećanju su mi dva play offa, protiv Libereca i Macabija).
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Hantraga
Postovi: 1316
Pridružen/a: 05 jul 2017, 21:49
Kontakt:

Re: BH klubovi u UEFA takmičenjima 2019./2020.

Post Postao/la Hantraga » 14 avg 2019, 18:32

Mokes je napisao/la:
Drape je napisao/la:Koja je ekipa ostvarila najbolji rezultat te sezone u Europi nakon što su u nekom pretkolu izbacili klub iz Premijer lige? Atalanta i Celtic su otplesali samo po još jedno kolo, Škoti sad imaju šansu kroz Europa ligu da nešto urade.
Ovako napamet. Plzen u sezoni 13/14 je igrao osminu finala EL. (Bili treći u grupi CL). BMG mislim da su i oni igrali osminu finala EL, ali nisam siguran. Znam da su ispali od Seville. To je za novije doba. Ranije se ne sjećam :)
Ovo je zanimljivo pitanje baš. Spomenimo neke značajne rezultate. Ja ću spomenuti samo poslijeratne protivnike Sarajeva i Želje, jer mi mrsko ostale tražiti, a prije rata ima svega (od Uniteda koji je izbacio Sarajevo na putu do Evrope, pa nadalje. I da, spominjem samo one koji su igrali proljeće u Evropi. :D

Besiktas je nakon izbacivanja Sarajeva, u sezoni 02/03 UEFA kupa, takmičenje okončao u četvrfinalu porazom od Lazija.
Malaga je nakon izbacivanja Željezničara, u sezoni 02/03 UEFA kupa, takmičenje okončao u četvrfinalu porazom od Boaviste.
Plzen je nakon izbacivanja Željezničara, u sezoni 13/14 Evropa lige, takmičenje okončao u 1/16 finala porazom od Lyona.
Basel je nakon izbacivanja Sarajeva, u sezoni 07/08 UEFA kupa, takmučenje okončao u 1/32 finala porazom od Sportinga.
Borussija je nakon izbacivanja Sarajeva, u sezoni 14/15 Evropa lige, takmučenje okončao u 1/32 finala porazom od Seville.

Avatar
Raonffa
Postovi: 26256
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: BH klubovi u UEFA takmičenjima 2019./2020.

Post Postao/la Raonffa » 14 avg 2019, 18:58

Što se tiče Želje, znam za podatke zadnjih deset godina.

Hapoel koji nas je 2010.g izbacio u drugom pretkolu LP, te godine su igrali grupnu fazu EL.
Maccabi koji nas je 2011.g izbacio u trećem pretkolu EL, te godine su igrali grupnu fazu EL.
Maribor koji nas je 2012.g izbacio u drugom pretkolu LP, te godine su igrali grupnu fazu EL.
Plzen koji nas je 2013.g izbacio u drugom pretkolu LP, te godine su igrali grupnu fazu LP (bili treći) i ispali u 1/16 finala EL od Lyona.
Metalurg koji nas je 2014.g izbacio u drugom pretkolu EL, te godine su ispali u trećem pretkolu od Omonie (ukupni rezultat 4:0).
Standard koji nas je 2015.g izbacio u trećem pretkolu EL, te godine su ispali u play offu od Moldea (Molde prošao zbog golova u gostima).
AIK koji nas je 2017.g izbacio u drugom pretkolu EL, te godine su ispali u trećem pretkolu od Brage (na produžetke u revanš meču).
Apollon koji nas je 2018.g izbacio u drugom pretkolu EL, te godine su igrali grupnu fazu EL.

Dakle, od osam Željinih "europskih krvnika" u zadnjih devet godina, četiri tima su igrala grupnu fazu EL, jedan tim je igrao grupnu fazu EL i kasnije ispao u 1/16 finala EL, dva su ispala u trećem pretkolu EL i jedan je ispao u play offu EL.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
marconato
Postovi: 12158
Pridružen/a: 10 jan 2009, 11:33
Kontakt:

Re: BH klubovi u UEFA takmičenjima 2019./2020.

Post Postao/la marconato » 14 avg 2019, 19:03

Jeste da je offtopic, ali mi smo na ovim prostorima najveci baxuzi po tom pitanju!
U sezonama kad smo imali vjerovatno jace timove nego sada, u play offu LŠ naletimo na:

2001/2002. Leverkusen - finalista, poraz od Reala.
2004/2005. PSV - polufinalista, poraz od Milana
2006/2007. Milan - osvajač, dobio Liverpoola.

:facepalm:
Crveno-bela boja kad se razlije svud', suze mi jurnu u oči, a srce iz grudi nema kud'...

Avatar
Mokes
Postovi: 14835
Pridružen/a: 26 mar 2012, 15:09
Kontakt:

Re: BH klubovi u UEFA takmičenjima 2019./2020.

Post Postao/la Mokes » 14 avg 2019, 19:29

marconato je napisao/la:Jeste da je offtopic, ali mi smo na ovim prostorima najveci baxuzi po tom pitanju!
U sezonama kad smo imali vjerovatno jace timove nego sada, u play offu LŠ naletimo na:

2001/2002. Leverkusen - finalista, poraz od Reala.
2004/2005. PSV - polufinalista, poraz od Milana
2006/2007. Milan - osvajač, dobio Liverpoola.

:facepalm:
Toliko jaki da ste odmal ispali i u Kupu UEFA i to od Arsenala (ne iz Londona, već Kijeva), Zenita (ni blizu današnjeg) i Slovana. Smanji doživljaj ;)

@Faraone, mala ispravka, Hapoel je igrao grupnu fazu LP, a ne EL. I to u zadnjem kolu mogli završiti kao treći u grupi s Lyonom, Schalkeom i Benficom.
League winners
Yugoslavia - ★★
Bosnia&Herzegovina - ★★★★★
Cup winners
Bosnia&Herzegovina - ★★★★★★★

London Paris Rome London Berlin
1992 2006 2009 2011 2015

Avatar
marconato
Postovi: 12158
Pridružen/a: 10 jan 2009, 11:33
Kontakt:

Re: BH klubovi u UEFA takmičenjima 2019./2020.

Post Postao/la marconato » 14 avg 2019, 19:44

Mokes je napisao/la:
marconato je napisao/la:Jeste da je offtopic, ali mi smo na ovim prostorima najveci baxuzi po tom pitanju!
U sezonama kad smo imali vjerovatno jace timove nego sada, u play offu LŠ naletimo na:

2001/2002. Leverkusen - finalista, poraz od Reala.
2004/2005. PSV - polufinalista, poraz od Milana
2006/2007. Milan - osvajač, dobio Liverpoola.

:facepalm:
Toliko jaki da ste odmal ispali i u Kupu UEFA i to od Arsenala (ne iz Londona, već Kijeva), Zenita (ni blizu današnjeg) i Slovana. Smanji doživljaj ;)
Normalno kad je po pravilu jedna ekipa igrala te meceve, a "prepolovljena"/rasprodata igrala Kup Uefa.
Najupecatljiviji primjer kada je rasprodata gotovo citava postava nakon Milana!
Tadasnja Zvezda nije bila organizaciono jaka kao sada,ali je imala strasne timove!
Ekipa sa Jankovićem, Bastom, Žigićem, Pantelićem...bi pisala po ovim Kopenhagenima, Helsinkijima itd. kao sto je uostalom i tada radila...
Crveno-bela boja kad se razlije svud', suze mi jurnu u oči, a srce iz grudi nema kud'...

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: BH klubovi u UEFA takmičenjima 2019./2020.

Post Postao/la Drape » 14 avg 2019, 23:27

Zdravstveni bilten Sarajeva pred utakmicu sa BATE

slika

Avatar
Raonffa
Postovi: 26256
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: BH klubovi u UEFA takmičenjima 2019./2020.

Post Postao/la Raonffa » 15 avg 2019, 00:33

Mokes je napisao/la:
marconato je napisao/la:Jeste da je offtopic, ali mi smo na ovim prostorima najveci baxuzi po tom pitanju!
U sezonama kad smo imali vjerovatno jace timove nego sada, u play offu LŠ naletimo na:

2001/2002. Leverkusen - finalista, poraz od Reala.
2004/2005. PSV - polufinalista, poraz od Milana
2006/2007. Milan - osvajač, dobio Liverpoola.

:facepalm:
Toliko jaki da ste odmal ispali i u Kupu UEFA i to od Arsenala (ne iz Londona, već Kijeva), Zenita (ni blizu današnjeg) i Slovana. Smanji doživljaj ;)

@Faraone, mala ispravka, Hapoel je igrao grupnu fazu LP, a ne EL. I to u zadnjem kolu mogli završiti kao treći u grupi s Lyonom, Schalkeom i Benficom.
Upravu si, moja greška, godinu ranije su igrali grupnu fazu EL i čak prošli grupu, pa ispali od Rubina u nokaut fazi :D
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

amypitar
Postovi: 8800
Pridružen/a: 03 avg 2012, 13:29
Kontakt:

Re: BH klubovi u UEFA takmičenjima 2019./2020.

Post Postao/la amypitar » 15 avg 2019, 06:48

Drape je napisao/la:Zdravstveni bilten Sarajeva pred utakmicu sa BATE

slika
Moze veceras Sarajevo i sa akademijom se potuci, barem mislim da se necemo obrukati.Da je tu vezni red Stanojevic-Oremus-Rahmanovic siguran sam da bi to bila druga prica.Ovako djecaci od 18 godina Djokanovic-Muatafic ce pokusati drzati vezu.
Veceras hrabro pa sta Bog da.

jolicnikola
Postovi: 5410
Pridružen/a: 11 sep 2017, 02:31
Kontakt:

Re: BH klubovi u UEFA takmičenjima 2019./2020.

Post Postao/la jolicnikola » 15 avg 2019, 07:09

mislim da je Hajduk ispadanjem od Maltežana pao na i na niži nivo od našeg il slični, na nivo recimo Makedonaca, Albanaca, Crnogoraca pa i onih klubova s Kosova

Din
Postovi: 210
Pridružen/a: 28 mar 2019, 14:26
Kontakt:

Re: BH klubovi u UEFA takmičenjima 2019./2020.

Post Postao/la Din » 15 avg 2019, 08:57

ReX je napisao/la:
Din je napisao/la:Zrinjski bi mog'o dobit', al' neće proć'. Saraj'vo će proć, al' ispast' u playoff-u.
Jedno je biti pozitivan, jedno je biti... zavrsi sam recenicu.
Jbg, ovo mi izgleda kao najbolji mogući scenarij :lol: :urnebes: :bih:

J1897
Postovi: 3914
Pridružen/a: 15 jul 2017, 22:17
Kontakt:

Re: BH klubovi u UEFA takmičenjima 2019./2020.

Post Postao/la J1897 » 15 avg 2019, 09:00

Nada zadnja umire..
38 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO

Zaključano

Natrag na “Premijer liga BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: boki86, Faraon iz Visokog, StarmoCity i 52 gosta.