Chelsea FC - ARHIVA POSTOVA

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,hammers,geronimo,rio_Ferdy88

Ko je najbolji igrač Chelsea u posljednjih deset godina?

Petr Cech
23
5%
Claude Makelele
7
2%
Branislav Ivanović
14
3%
John Terry
22
5%
Ashley Cole
5
1%
Michael Essien
8
2%
Frank Lampard
113
26%
Eden Hazard
37
9%
Didier Drogba
192
44%
Diego Costa
13
3%
 
Ukupno glasova: 434

aqarius
Postovi: 3884
Pridružen/a: 12 maj 2009, 16:54
Kontakt:

Re: Chelsea FC

Post Postao/la aqarius » 15 avg 2019, 00:07

Mali Mount za razliku od utakmice protiv Mančestera je bio perfektan,dečko igra pravo dobro,zrelo.Tomori takođe odlično.Nema veze ..izgubili ali meni odavno nije Chelsea igrao ljepše.Stvaraju se šanse,doći će i golovi,i sreća ..sve se nekada vrati.Vjerujte da poslije duže vremena sa nestrpljenjem čekam utakmice svojih plavaca.Abraham samo malo da poradi na čisto fizičkoj sirovoj snazi da se može hampati sa onim sirovinama u odbrani bio bi 50% učinkovitiji.Jeste penal traljavo šutno ali nema veze pa Teri nam je izbio ligu prvaka pa ostao legenda.
Zadnja izmjena: aqarius, dana/u 15 avg 2019, 00:10, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
soxx
Postovi: 13585
Pridružen/a: 25 jul 2012, 16:56
Kontakt:

Re: Chelsea FC

Post Postao/la soxx » 15 avg 2019, 00:08

Razapinjete momka. Makar je izborio penal.


Inace penali odlucili i sad se pljuje. Da je drugacije zavrsilo sve i svako bi bio Bog otac u klubu.

Inace steta sto izgubismo bili smo za nijansu bolji.
Al kad skontas da su nam veci dio utakmice igrala 3 igraca iz championshipa protiv pobjednika lige prvaka, moze se reci da smo odlicno odigrali.

Bit ce ovo zanimljiva sezona.

ABd uvest ce lampard tu neku svoju filozofiju, vidimo na koje se igrace mizemo oslonit i sljedece ljeto par pojacanja i imamo se cemu nadat onda.

Avatar
darker10
Postovi: 10797
Pridružen/a: 20 nov 2012, 15:01
Kontakt:

Re: Chelsea FC

Post Postao/la darker10 » 15 avg 2019, 00:09

Saurman je napisao/la:Ovom timu je potrebna velika rekonstrukcija od odbrane do napada.Šanse koje po običaju fule Giroud i Abraham kasnije protivnik naplati, to se desilo za vikend i večeras.
Pa rekonstrukcija je u toku :D I opet je tu falilo 4,5 igraca koji su povrijedjeni.Obzirom da je Liverpool bio u punom sastavu (osim Alissona) ovo je jos bilo i dobro.

Avatar
TheShed
Postovi: 1691
Pridružen/a: 10 maj 2019, 23:32
Kontakt:

Re: Chelsea FC

Post Postao/la TheShed » 15 avg 2019, 00:09

Nema se momcima šta zamjeriti pružili su odličan otpor favoriziranom Liverpoolu i pokazali da mogu igrati na visokom nivou. Biće ovo bolje iz utakmice u utakmicu, puna podrška Lampardu. Kako god moramo biti zadovoljni zbog večerašnje partije i nadati se da će u narednom periodu ekipa igrati sve bolje i bolje.

Nego ljudi mene je promašaj Abrahama podsjetio na promašaj Lukaku-a 2013-e protiv Bayerna također u superkupu, ista situacija i jedan i drugi izvodili zadnji penal u seriji. Šta je tu je Abrahamu je sada najpotrebnija podrška kao i kompletnoj ekipi, slijedi nam utakmica protiv Leicestera na SB-u gdje su nam potrebna tri boda poslije poraza protiv Uniteda.
Zadnja izmjena: TheShed, dana/u 15 avg 2019, 00:23, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
ZOGLI
Postovi: 2584
Pridružen/a: 26 okt 2013, 15:09
Kontakt:

Re: Chelsea FC

Post Postao/la ZOGLI » 15 avg 2019, 00:14

Ljudi nemamo bolje od ovoga,zamislite sari da je ostao sa alonsom,luizom,iguainom napred,ovo je nesto novo,koriscenje talentovanih klinaca ne mogu se odma traziti rezultati,trci se bori se to smo hteli,lepe kombinacije,treba strpljenja.Finale je bilo egal,sredina sa kanteom mnogo bolja,nema rupa kao protiv junajteda,eto na kraju se zalomi na abrahama steta,isto je sutirao i emerson penal ali je pogodio,motivisace njih lampard da nastave da igraju ovako.

Avatar
ZOGLI
Postovi: 2584
Pridružen/a: 26 okt 2013, 15:09
Kontakt:

Re: Chelsea FC

Post Postao/la ZOGLI » 15 avg 2019, 00:18

TheShed je napisao/la:Nema se momcima šta zamjeriti pružili su odličan otpor favoriziranom Liverpoolu i pokazali da mogu igrati na visokom nivou. Biće ovo bolje iz utakmice u utakmicu, puna podrška Lampardu. Kako god moramo biti zadovoljni zbog večerašnje partije i nadati se da će u narednom periodu iz utakmice u utakmicu ekipa igrati sve bolje i bolje.

Nego ljudi mene je promašaj Abrahama podsjetio na promašaj Lukaku-a 2013-e protiv Bayerna također u superkupu, ista situacija i jedan i drugi izvodili zadnji penal u seriji. Šta je tu je Abrahamu je sada najpotrebnija podrška kao i kompletnoj ekipi, slijedi nam utakmica protiv Leicestera na SB-u gdje su nam potrebna tri boda poslije poraza protiv Uniteda.
Da,samo sto murinjo otera svakog ko promasi penal,roben,lukaku,abraham nam ostaje.

Avatar
darker10
Postovi: 10797
Pridružen/a: 20 nov 2012, 15:01
Kontakt:

Re: Chelsea FC

Post Postao/la darker10 » 15 avg 2019, 00:25

Inace Tomori mi je djelovao sigurnije na lopti od Christensena i Zoume :mrgreen:

Mount i Abraham igraju pomalo brzopleto,previse hoce.Vidi se da su malo zivcani.I pored toga,Mount je imao par odlicnih pokusaja,dok je Abraham eto izborio onaj penal ,ali i fulio dvije odlicne sanse kao i ovo na kraju.Pulisic takodjer izgleda odlicno,samo sto mu fali bar 5kg misica da bi mogao bit bas efektan u Engleskoj.

Veza Kovacic,Kante,Jorginho je bila odlicna.Kante je igrao ko j3beni Ronaldinho i Makelele u jednom :lol: Probacivao loptu kroz noge u vise navrata :lol: Tu mislim nema zime.Jos kad se RLC vrati,imat ce odlicnih opcija.

Giroud je bio dobar,al nas je njegova tromost dosta kostala dok je bio na terenu.Dao je gol,al obzirom da je Liverpool igrao visoku liniju,Frank je morao mozda i ranije ubacit brzeg igraca.

Pedro me mozda najvise razocarao od svih igraca.Trcao jeste,al je to bilo jedno od njegovih katastrofalnih izdanja.Spor na lopti,sporo se oslobadja iste,cesto bira pogresna rjesenja.u biti,puno vise ocekujem od najiskusnijeg igraca u ovom timu.Jedva cekam da se Willian i CHO vrate.

Zouma je bio bolji nego protiv Uniteda,al mi se i dalje noge osijeku kad on dobije loptu :lol: Christensen solidna partija,kao i Tomorija kad je usao.Emerson je tamo imao fenomenalnu utakmicu.Nista nije doslo s njegove strane.Sa Azpilicuetom smo tamo imali vec standardne probleme.Poprilicno je spor,pa rijetko ide naprijed,a i kada ode u onim rijetkim instancama,nije u mogucnosti da se brzo i efikasno vrati.Kepi isto covjek nema sta prigovorit.Spasio nas je par puta tokom tijeka utakmice.Nije mu se dalo da odbrani koji penal,al boze moj bit ce naredni put.Jedna od boljih kupovina u zadnjih 5 godina,uz Kantea naravno.

Avatar
TheShed
Postovi: 1691
Pridružen/a: 10 maj 2019, 23:32
Kontakt:

Re: Chelsea FC

Post Postao/la TheShed » 15 avg 2019, 00:32

ZOGLI je napisao/la:
TheShed je napisao/la:Nema se momcima šta zamjeriti pružili su odličan otpor favoriziranom Liverpoolu i pokazali da mogu igrati na visokom nivou. Biće ovo bolje iz utakmice u utakmicu, puna podrška Lampardu. Kako god moramo biti zadovoljni zbog večerašnje partije i nadati se da će u narednom periodu iz utakmice u utakmicu ekipa igrati sve bolje i bolje.

Nego ljudi mene je promašaj Abrahama podsjetio na promašaj Lukaku-a 2013-e protiv Bayerna također u superkupu, ista situacija i jedan i drugi izvodili zadnji penal u seriji. Šta je tu je Abrahamu je sada najpotrebnija podrška kao i kompletnoj ekipi, slijedi nam utakmica protiv Leicestera na SB-u gdje su nam potrebna tri boda poslije poraza protiv Uniteda.
Da,samo sto murinjo otera svakog ko promasi penal,roben,lukaku,abraham nam ostaje.

Istina ostaje sigurno, ali vidjet ćemo kako će se pokazati u nastavku sezone. Nije isto igrati u championshipu i utakmice na najvišem nivou u premier ligi, biće ovo još bolje kada se u ekipu vrate Rudiger, RLC, Odoi i James Reece. C'mon Chelsea!

Avatar
wadethegreat
Postovi: 9070
Pridružen/a: 25 avg 2014, 14:40
Kontakt:

Re: Chelsea FC

Post Postao/la wadethegreat » 15 avg 2019, 08:08

Ono sto sam ja vidio od Abrahama u ove dvije tekme je sposobnost da se nadje u sansi i nesposobnost da je iskoristi.
Vidjet cemo sta ce Lamps uraditi sa njim ali za sada mi nemamo dobru devetku imamo tri prosjecne.
Volio bih Mounta vidjeti u sredini ali ova trojka Kante Jorgan Kova djeluje premocno juce su pojeli. Vjerovatno ce rotirati lamps u ligi nakon ovih 120 minuta. Tomori jako impresivan brzina nevjerovatna. Ne znam sto svi opet kudite zoumu covjek sasvim korektno odigrao ponekad djelovao kao onaj stari sa skokovima kao kosarkas. Izgleda da ga je za sada obiljezila ona tekma protiv uniteda kao loseg igraca.
Emerson definitivno moze biti lijevi bek ali azpi ne moze desni. Koci covjek odbranu nevjerovatno a ne sjecam se kad je zadnji put poslao dobar centarsut jednostavno nije moderni bek nikako. Pulisic ce biti zvjezda vrlo brzo se adaptirao djeluje jako opasno kad god ima loptu. Kad se svi vrate Lamps ce imati slatke muke posebno u sredini. Igra je predobra prebrza agresivna djelujemo jako dobro kompaktno u odbrani a zastrasujuce ponekad u tranziciji. I sta reci za ovo ebenog Kantea da nije vec receno. On kad igra ostatak ekipe je za 70 posto bolji. Ponekad pomislim da imamo 4 Kantea na terenu a ne jednog. Juce oduzimao lopte prenosio na protivnicku polovinu driblao po 3 4 igraca davao lopte ucestvovao kod prvog gola jednostavno nas najbolji igrac.

Avatar
Tweeds_10
Postovi: 3458
Pridružen/a: 29 jan 2010, 12:29
Kontakt:

Re: Chelsea FC

Post Postao/la Tweeds_10 » 15 avg 2019, 08:36

Momci su nadigrali prvaka evrope , dobar posao radi lamps ima ovo nekog smisla ,fino se igra i kombinuje

Strasnih talenata imamo od odbrane veze do napada , u ovom momentu mi nije ni sekunde zao hazarda jer ova ekipa ide u pravom smijeru
pi.

Avatar
Biscione
Postovi: 4589
Pridružen/a: 18 nov 2012, 17:36
Lokacija: Sarajevo-Zavidovići
Kontakt:

Re: Chelsea FC

Post Postao/la Biscione » 15 avg 2019, 09:52

Nemate sreće slično kao i protiv Uniteda, bili ste bolji ali jbg.
"It'll be born here and it'll always be a team of great talent. On this splendid night, its colors will be given, the black and blue with a golden background of stars. It'll be called Internazionale, because we are brothers of the world."

Avatar
chelsea358
Postovi: 1088
Pridružen/a: 22 feb 2012, 14:52
Kontakt:

Re: Chelsea FC

Post Postao/la chelsea358 » 15 avg 2019, 10:40

Kante je nezamjenjiv
Od ovih mladih najvise mi se sviđa Mount, mislim da i Lampard najviše vidi u njemu

Avatar
QUARESMA 18<<<
Postovi: 14585
Pridružen/a: 22 feb 2009, 21:53
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Chelsea FC

Post Postao/la QUARESMA 18<<< » 15 avg 2019, 11:05

Sinoć na terenu Mount, abraham, tomori, a još kad se vrate cho, rlc, pa i James, to je 6 naših akademaca

A da ne spominjem da su ova trojica sinoć igrali u jako važnom meču u finalu super cupa.

Nadam se da neće sinocnji penal sjebati pouzdanje Abrahamu, šteta onog njegovog drugog promašaja al stas, na greškama se uci



Samo kante pa majku mu yebem kakav je ono igrač ljudi. Ja bih ga lično još malo odmorio protiv lestera

Avatar
brzi21
Postovi: 1268
Pridružen/a: 14 jan 2010, 13:20
Kontakt:

Re: Chelsea FC

Post Postao/la brzi21 » 15 avg 2019, 11:28

I Christensen je iz akademije, lijepo za vidjeti. U tom smjeru i treba ici.

Zao mi je sto izgubismo, narocito zbog igraca koji su fajterski igrali a ujedno i prelijepo, nema ljepse igre od ove, jos kad se dodatno uigramo, te vrate se mnogi prvotimci, Lamps ce da uziva, a i mi s njim.

Ne pljujte Zoumu dzaba, gledajte ga kroz svaku utakmicu posebno, protiv junajteda los, ali sinoc je bio predobar. Dominantan u skoku, odlicne intervencije. Kada ima loptu djeluje nespretno ali ustvari nijedan pogrrsan pas nema, ma preeobar je. Tomori me odusevio, siguran i veoma talentovan u jakoj utakmici, protiv preteskog protivnika.

Abrahama ne ide, nece ga gol, ali non szop je u dobrim situacijama. To je vazno, jer kada ga procepi, imamo odlicnog strijelca. Ne mozr jedan igrac zabiti 25 golova u sezoni a da je los strijelac, nema sanse. Trenutno ga stalo, ali procepit ce, samo treba i dalje vjerovati u njega.

Mount i Pulisic ce biti veliki igraci, siguran sam.

Vjerujem Lamosu i siguran sam da cemo imati puno uspjeha s njim, iako imamo dva poraza u prve dvije utakmice.

Avatar
Wisey
Postovi: 2344
Pridružen/a: 18 feb 2012, 19:13
Kontakt:

Re: Chelsea FC

Post Postao/la Wisey » 15 avg 2019, 11:38

Razlika u samoj igri u odnosu na proslu sezonu ogromna. Ono mrcvarenje lopte ubijalo zelju za gledanjem utakmica.

Tomori udje mjesto Danca pred kraj, kakva hladnoca, kao da si prekaljenog stopera ubacio a ne akademca.

Steta da ova ekipa nema nekog malo boljeg napadaca. Nazabijao bi se golova sigurno.

Avatar
Iraola
Postovi: 1013
Pridružen/a: 26 feb 2015, 18:12
Lokacija: San Salvador
Kontakt:

Re: Chelsea FC

Post Postao/la Iraola » 15 avg 2019, 12:06

Protiv Uniteda nije bilo sreće, bilo je za njih 4-0 a nismo zaslužili uopšte izgubiti, ta sreća i to nešto što je falilo da poveže vezni red i ekipu je N'golo Kante.
Cijela ekipa je sinoć izgledala dobro, šteta za poraz. Lampardova filozofija je slična Sarrijevoj, vidjet ćemo koliko će je se držat.

Što se tiče novih igrača iz akademije, Tomori, Mount, Abraham su veliki talenti, a još žešće će biti kada se oporave James, RLC i CHO. Ovakav Chelsea me podsjeća na Dortmund, rijetko kad da 1 igrač iz akademije se ustali u ekipu, a sad ih ima mnogo. Transfer ban je Chelsea unazadio, ali s jedne strane napravio uslugu, jer siguran sam da će bar pola od ovih nabrojanih mladića biti svjetske klase, a inače bi propali ili bi to postali ali kao članovi nekog drugog kluba. Već sada čitam kako ljudi i navijači Chartlona hvale Gallaghera koji već impresionira na startu nove sezone.

Što se tiče jedinog pojačanja, Pulišić me pozitivno iznenadio od pripremnih utakmica pa sve do večeras, znalo se da je talenat, ali nisam očekivao da je toliki potencijal.

Kada sam se raspisao da krenem redom, Kepa ima refleks kao mačka, a i sinoć smo vidjeli da nije popravio najveće mane, a to su istrčavanja na loptu, daj Bože da izbije, neću ni da pomišljam da proba uhvatit. Kod penala nije imao sreće, imao je 2 lopte na ruci.
Odbrana neočekivano smirena, jedino su mogli bolje reagovat kod drugog gola.
Azpi defanzivno dobar, ofanzivno tanak, Emerson sve dobro osim većine centaršuteva, standardno za obojicu.
Kovačić i Jorginho obavili svoj posao kako treba.
Pedro mašina sprinta u drugom produžetku.
Standardni Giroud i žilavi Abraham koji bi trebao napredovati.
Niko kao Radnički Soda!!!!!!

Avatar
darker10
Postovi: 10797
Pridružen/a: 20 nov 2012, 15:01
Kontakt:

Re: Chelsea FC

Post Postao/la darker10 » 15 avg 2019, 12:28

Wisey je napisao/la:Razlika u samoj igri u odnosu na proslu sezonu ogromna. Ono mrcvarenje lopte ubijalo zelju za gledanjem utakmica.

Tomori udje mjesto Danca pred kraj, kakva hladnoca, kao da si prekaljenog stopera ubacio a ne akademca.

Steta da ova ekipa nema nekog malo boljeg napadaca. Nazabijao bi se golova sigurno.
Spic je jedino sto ce falit ove sezone. Za nadat se samo da ce Lampardu dat i narednu sezonu da nekog dovede.

Avatar
TheShed
Postovi: 1691
Pridružen/a: 10 maj 2019, 23:32
Kontakt:

Re: Chelsea FC

Post Postao/la TheShed » 15 avg 2019, 17:24

slika

Još jedan gol koji ide na dušu Azpilicuete, a ne treba zaboraviti da je protiv Uniteda zbog kasnog izlaženja tj. neuspjele ofsajd zamke kao i u ovom slučaju, a i slabe defanzive također krivac za dva gola, što znači da kapiten ima udio u tri primljena gola u zadnje dvije utakmice.
Sve nam to govori i ide u prilog da što prije očekujem na toj poziciji James Reece-a, a da će Azpilicueta po zasluzi zauzeti mjesto na klupi kao što je mjesto na klupi zauzeo Alonso na drugoj strani.

Reece James for Wigan during the 2018-19 Championship season:

• Most minutes (3,972)
• Most chances created (74)
• Most take-ons completed (47)
• 2nd-most tackles made (94)
• 2nd-most interceptions (41)

Perfect for what Frank Lampard wants from his full-backs.

Avatar
darker10
Postovi: 10797
Pridružen/a: 20 nov 2012, 15:01
Kontakt:

Re: Chelsea FC

Post Postao/la darker10 » 15 avg 2019, 17:52

Ma de dobro, ne treba toliko blatit covjeka. Evidentno je da je u laganom declineu i da noge idu polako. Igra evo par sezona prakticno konstantno, jer nema prave rezerve. To sto ce James bit tu je dobro i za Azpilicuetu,jer ce on moc predahnut tu i tamo.
Zadnja izmjena: darker10, dana/u 16 avg 2019, 08:44, ukupno mijenjano 1 put.

joker90
Postovi: 21764
Pridružen/a: 15 nov 2014, 23:50
Lokacija: Arkham Asylum
Kontakt:

Re: Chelsea FC

Post Postao/la joker90 » 15 avg 2019, 17:55

Zoumu i Abrahama što dalje od prvog sastava i bit će to bolje. Azpi može ponekad na stopera možda uletiti, a na beku slabo više može ponuditi ono što bi ekipi trebalo. I treba malo i **** sreće ekipi, ove prve dvije tekme ko da je ukleto sve. :lol:
Bahati, bahati Željkan!
1946

Zaključano

Natrag na “Chelsea FC”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 8 gostiju.