Juventus FC - ARHIVA POSTOVA

Moderatori/ce: ribery,Monolog,hammers,geronimo,rio_Ferdy88,Puma

Koga mislite da ćemo dobiti u 1/4 finalu?

Anketa je završila: 15 mar 2019, 07:26.

Barcelona
3
12%
Tottenham
2
8%
Porto
7
28%
Ajax
4
16%
United
5
20%
City
0
Nema glasova.
Liverpool
4
16%
 
Ukupno glasova: 25

J1897
Postovi: 3940
Pridružen/a: 15 jul 2017, 22:17
Kontakt:

Re: Juventus FC

Post Postao/la J1897 » 16 avg 2019, 08:05

chi3llo je napisao/la:Sta je ovo dybala nije otiso iz kluba vec 2 dana :?:
Gdje ce?
38 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO

Avatar
IlPrincipino
Postovi: 4705
Pridružen/a: 08 dec 2011, 17:43
Kontakt:

Re: Juventus FC

Post Postao/la IlPrincipino » 16 avg 2019, 13:43

Zatišje...
C’e una stella al cielo che indica il cammino, forza Juve vincere e’ il tuo destino.
38 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO
It is never too late to be what you might have been. -George Eliot

Avatar
Marvin
Postovi: 4253
Pridružen/a: 08 avg 2014, 09:05
Kontakt:

Re: Juventus FC

Post Postao/la Marvin » 16 avg 2019, 14:37

IlPrincipino je napisao/la:Zatišje...
Meni ovo vise lici na agonalno cekanje kraja merkata. Usrali su sefa i stanicu,otisli su igraci koji su trebali/morali ostati i obratno. 5-6 igraca je moralo otici,medjutim...
Jedina svijetla tacka je prikazana igra protiv Atletika. Neke lijepe promjene su se mogle vidjeti. Sve ostalo je ili lose ili ok u najboljem slucaju. Ekipa igracki nije pojacana ali izgleda(nadam se) da je Sarri jedino pojacanje.

Avatar
IlCapitano
Postovi: 16077
Pridružen/a: 17 sep 2012, 21:23
Kontakt:

Re: Juventus FC

Post Postao/la IlCapitano » 16 avg 2019, 15:34

"Ekipa igrački nije pojačana" - De Ligt, Demiral, Rabiot, Ramsey - baš svaki je pojačao svoju poziciju.

Jedino je (bar zasad) oslabljen desni bek, ali ništa što se nije radilo svake godine (pojačaj jedno oslabi drugo). Druga je stvar što je otišao dežurni krivac pa su neki mislili da će sve za što su krivili tog nekog biti ispravljeno po njihovim željicama.

Znači u dvije linije su dovedena po dva mlada i relativno mlada (Ramsey) igrača koji su svi tehnički i karakterno sposobni i ono što se priželjkuje. U veznom redu fali još jedna klasa, ali i ova dvojicu su vrlo dobra pojačanja.

Napad se nije dirao što je baš ono što su svi htjeli jer citiram 'toliko klasa, jedan od najjačih napada' + trener koji bi valjda trebao 'znati' šta s njima. Ostaje po svim prilikama miljenik Dybala, Costa zdrav, tu je CR.

Odlasci su druga stvar, ali ako je Sarri ono što se misli da jeste većina njih neće ni igrati i ne bi trebali imati nikakav negativan terenski utjecaj.

Stoga, ne vidim čemu tolika panika. Ako je odlazak Cancela sa 3-4 odlična mjeseca i 4-5 očajnih razlog što se sve raspada onda možda ta ekipa u startu nije bila toliko jaka ili Cancelo nije toliko dobar. (Ili je nekima prpa da je otišao odličan trener koji je bio garancija trofeja pa se ulazi u neki nesiguran period...ali to ne može nikako biti).

Ja imam svoje sumnje u vezi ove ekipe kao što sam imao i na kraju prošle sezone. Za najveću stepenicu (da očekivanja budu takva) meni fali još prava klasa u vezi i napadu. Ali o nekim pričama o propasti, 'usrali šefa i stanicu' i sl. nema govora. Propast bi bila neosvajanje Scudetta, a kako smo već ustanovili 'ovoj ekipi nije trebao trener' tako da je 9. u redu kod mene već upisan. U LP se ne smiju postavljati nikakva očekivanja, pogotovo u prvoj sezoni novog trenera tako da je i to ok.
★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★

Italia
Postovi: 5753
Pridružen/a: 21 jun 2010, 22:36
Lokacija: David Trezeguet
Kontakt:

Re: Juventus FC

Post Postao/la Italia » 16 avg 2019, 15:47

Svakako da je period nestablinog Juventusa nastupio. Najveci problem od svega po meni je taj sto Sarri nije nikakav autoritet. Imat ces tu kapitene i kolovodje Chiellini, Buffon i Bonucci - pogotovo ovaj zadnji ce biti drecav. Imas Ronalda koji zeli da se oko njega sve vrti, imas Dybalu koji po tom pitanju nije nista losiji od Ronalda, te par mudonja u vidu Mandzukica, Rabiota, Sandra, Pjanica, Coste koji isto tako ne trpe neki pretjeran autoritet.

I ranije je ekipa, sama po sebi, bila skrojena od igraca koji pate od autoriteta. Ali Allegri je to fino kontrolisao, pa i kaznjavao pojedine. Nije to ekipa gdje je vecina igraca bila ratnici koji ce poginuti na terenu za par bodova, pa kojim god sredstvom. To je ekipa ego likova koji ispunjavaju i neke vlastite ciljeve.

Eh sad, pricamo o treneru kojem je dijete od 20 godina "zabranilo" da ga izvadi. Stvari koje su u normalno fudbalu neupitne - podignes tablu, izlazi igrac sa brojem xx i on jednostavno izadje, Sarri nije uspio iskontrolisati. Kako li ce tek ovo sve.
„Morata, najkompletniji napadac danasnjice“ -> Italia

Avatar
Marvin
Postovi: 4253
Pridružen/a: 08 avg 2014, 09:05
Kontakt:

Re: Juventus FC

Post Postao/la Marvin » 16 avg 2019, 17:06

Po obicaju 99% raje je u krivu kada kaze da je prelazni rok bljutav. Jer,Alegri...
:roll:

Avatar
IlCapitano
Postovi: 16077
Pridružen/a: 17 sep 2012, 21:23
Kontakt:

Re: Juventus FC

Post Postao/la IlCapitano » 16 avg 2019, 17:56

Marvin je napisao/la:Po obicaju 99% raje je u krivu kada kaze da je prelazni rok bljutav. Jer,Alegri...
:roll:
Pazi opet generalizacije, 99% raje. :lol: Zaboravio si 'svi kažu'. :lol:

Šta Allegri?

Je li to nisi za sezone s gorim rokovima od ovoga imao ogromna očekivanja i kad su po tebi bile neuspješne pljuvao ga? Jesi.
Je li to nisi prije samo par mjeseci rekao nešto tipa 'ma ne trebaju pojačanja, ekipa je top, samo da ubleha ode, dođe ofanzivan trener pa da vidimo kako dere ova ekipa'? Jesi.
Jesi li i jednom kritikovao daleko gore prelazne rokove od ovog dok je Allegri bio tu? Nisi.
Je li nisi bio napaljen do bola na početku ljeta, jedva čekao sezonu i sl.? Jesi.

Šta je sad razlika? Došla 4 vrlo dobra pojačanja u dvije linije, napad za koji si toliko tvrdio da je ponajbolji u Evropi ostao netaknut i samo Cancelo od odlazaka to sve poništava? Samo Cancelo je razlika od ekstaze do propasti? Poštedi me molim te.

Razlika je to što si se napalio kad je Allegri otišao, umislio sebi da uprava vidi stvari k'o ti, da se sad sve kroji kako si ti mislio, da nema ublehe više da sve upropasti. I kula od karata se srušila. :(

Pogledaj sve ekipe u zadnjih pet godina, pogledaj prošlogodišnju i realno, bez unaprijed određenih predrasuda, kaži da je ova (trenutno) ikako slabija, kamo li usrana i katastrofa kakvom je pokušavaš prikazati. Ali eto ti bi bacao sarkazam, a tvojom logikom Cancelo >>> De Ligt, Demiral, Rabiot, Ramsey, Danilo. :njanjanja:

I ne, ne mislim da je ovaj rok nešto posebno. Ne mislim da je sveukupno vrlo dobar, da je ekipa strašno unaprijeđena itd. Za mene su morale doći 3 klase, po jedna u svaku liniju. Dosad je tu samo De Ligt. Ali ova promjena ploče, a ni jedna utakmica zvanično nije odigrana je zapravo 'bljutava'.

A ne shvataš da upravo tim daješ najveći kompliment Allegriju. Slabije ekipe, gori rokovi su dočekivani s velikim očekivanjima jer ti je on to omogućio. On te navikao na pobjede i trofeje u svom mandatu i omogućio ti da budeš razmažen i uzimaš utakmice zdravo za gotovo. Sad sve preispituješ. A ne sumnjam sekunde da je ostao i da se sve odvijalo kao dosad kakva bi priča bila (unaprijeđena ekipa, on nema pojma šta da radi s kvalitetnim igračima) i ko bi se krivio za sve. :wave:
★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★

Avatar
Marvin
Postovi: 4253
Pridružen/a: 08 avg 2014, 09:05
Kontakt:

Re: Juventus FC

Post Postao/la Marvin » 16 avg 2019, 18:24

Spomenes Alegrija i savovi pucaju :lol:
Al dobro je,ocekivao sam duzi post.

Avatar
IlCapitano
Postovi: 16077
Pridružen/a: 17 sep 2012, 21:23
Kontakt:

Re: Juventus FC

Post Postao/la IlCapitano » 16 avg 2019, 18:29

Dobro je, očekivao sam gluplji pokušaj izigravanja nadmenog majmuna. Siamo bi ti pozavidio sa 'napisaću post na koji želim odgovor pa ću taj post pročitati, ali glumiću da sam iznad pa kao da nisam pročitao i ubaciti jeftinu dozu sarkazma'.

Nemaju šta pucati šavovi. Ja sam na kraju htio da Allegri ide koliko i svi drugi. Ne spominjem ga ovdje dok letve k'o ti koje nisu pogledale 2 utakmice zadnje 2 godine počnu pametovati. Pogotovo nakon što si prije dva mjeseca svršavao k'o klinac što prvi put umače, a sad si se usro k'o grlica. :shh:

Nema šta nisi nasrao u jako kratkom vremenu. Od 'najjači smo, samo daj ofanzivnog trenera' do 'potreban je period tranzicije' do 'trebaće 2 godine da se ekipa očisti od utjecaja ublehe' do 'usrali smo šefa i stanicu'. :tokralju:

Al' hej, uvijek ti ostaje 'svi kažu', 'Alegri' i :lol:
★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★

Italia
Postovi: 5753
Pridružen/a: 21 jun 2010, 22:36
Lokacija: David Trezeguet
Kontakt:

Re: Juventus FC

Post Postao/la Italia » 16 avg 2019, 18:39

Gdje ces toliki post posvetiti liku koji igra igrice. Dole negdje ima podforume igrice kompjuteri, tamo sa njim u raspravu.
„Morata, najkompletniji napadac danasnjice“ -> Italia

Avatar
Marvin
Postovi: 4253
Pridružen/a: 08 avg 2014, 09:05
Kontakt:

Re: Juventus FC

Post Postao/la Marvin » 16 avg 2019, 19:04

Kakvi likovi :rol:
Prvi psiho mora imat dnevnu dozu rasprave sa bilo kime ako ne sa Siamom gdje je lik policijom prijetio a drugi...drugom je menstruacija pa je nervozan.

Avatar
IlCapitano
Postovi: 16077
Pridružen/a: 17 sep 2012, 21:23
Kontakt:

Re: Juventus FC

Post Postao/la IlCapitano » 16 avg 2019, 19:13

Ti si patološki lažljivac i kompleksaš. Nije prvi put da čisto 100% lupaš stvari koje nemaju veze s vezom, ne samo glede fudbala.

Iskreno se nadam da si bolji gamer nego šta god pokušavaš ovdje biti jer ovo je tuga. :salut:
★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★

Avatar
Sarrifufna
Postovi: 1635
Pridružen/a: 16 jun 2019, 15:32

Re: Juventus FC

Post Postao/la Sarrifufna » 16 avg 2019, 19:16

Pozivam Sefketa ovdje da uvede red i pridonese tolerantnijoj komunikaciji. :kafa:
pocasni precjednik @ FK Formula

Avatar
Sarrifufna
Postovi: 1635
Pridružen/a: 16 jun 2019, 15:32

Re: Juventus FC

Post Postao/la Sarrifufna » 16 avg 2019, 21:04

Tik, tak, tik, tak... :kafa:

slika

slika
pocasni precjednik @ FK Formula

Avatar
dinoo
Postovi: 4881
Pridružen/a: 31 okt 2011, 15:50
Kontakt:

Re: Juventus FC

Post Postao/la dinoo » 16 avg 2019, 21:55

Jel ovo Danilo?

Avatar
Padovan
Postovi: 12648
Pridružen/a: 15 maj 2009, 17:22
Kontakt:

Re: Juventus FC

Post Postao/la Padovan » 16 avg 2019, 22:09

Dres sa pijace
1992-1995 nikad zaboraviti...

38 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO

FC Ljuta Krajina

Avatar
Pogba
Postovi: 19795
Pridružen/a: 31 okt 2012, 11:03
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Juventus FC

Post Postao/la Pogba » 17 avg 2019, 00:09

Zasto se i dalje spominje trener koji je dobio nogu? :think:
Je li vam to nedostaje "dobbiamo migliorare technicamente" u augustu kao i maju?
░▌J▐▌U▐▌V▐▌E▐▌N▐▌T▐▌U▐▌S▐░

#MaxOUT

Avatar
Juventinisimo
Postovi: 4001
Pridružen/a: 26 jun 2008, 18:29
Kontakt:

Re: Juventus FC

Post Postao/la Juventinisimo » 17 avg 2019, 00:26

Dok se tamo skuplja copor milanista, romanista i napolitanaca...pod pokroviteljstvom istrosenog prdonje i ostalim odbjeglih juventina, pripremajuci nekakve oluje...ovdje se coporasi svadjaju.. :mrgreen:
Svi u copor k'o jedan!!! To je naredba od druga Moggija(od njega izdaje nije bilo kao od starog prdonje)..sezona samo sto nije pocela...udari ce biti jaci i zesci iz dana u dan.. :mrgreen:

FINO ALLA FINE!!!

#pisamosenaolujusaistoka :mrgreen:
38 🏆🏆🏆 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO 🏁🏁🏁

2012/20 ⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐

⚜️⚜️⚜️

Avatar
Marvin
Postovi: 4253
Pridružen/a: 08 avg 2014, 09:05
Kontakt:

Re: Juventus FC

Post Postao/la Marvin » 17 avg 2019, 08:46

IlCapitano je napisao/la:Ti si patološki lažljivac i kompleksaš. Nije prvi put da čisto 100% lupaš stvari koje nemaju veze s vezom, ne samo glede fudbala.

Iskreno se nadam da si bolji gamer nego šta god pokušavaš ovdje biti jer ovo je tuga. :salut:
Druze vec su ti jednom rasprave oko Juventusa i ko zna cega narusile privatni zivot... Stani na vakat i dodji sebi dok jos imas kome.
Udalji se od ovog kako si i planirao i mentalnom higijenom se pozabavi.
Toliko od mene. Zaobilazi mi postove evo peti puta to od tebe trazim,znaci samo ignor,lagano je. :arrow:

Ove Sarifufnine slike mi uzdrmase bas mirno jutro :think:

Avatar
BuffonGigi
Postovi: 6383
Pridružen/a: 11 jun 2016, 19:52
Kontakt:

Re: Juventus FC

Post Postao/la BuffonGigi » 17 avg 2019, 09:10

Italia je napisao/la:Svakako da je period nestablinog Juventusa nastupio. Najveci problem od svega po meni je taj sto Sarri nije nikakav autoritet. Imat ces tu kapitene i kolovodje Chiellini, Buffon i Bonucci - pogotovo ovaj zadnji ce biti drecav. Imas Ronalda koji zeli da se oko njega sve vrti, imas Dybalu koji po tom pitanju nije nista losiji od Ronalda, te par mudonja u vidu Mandzukica, Rabiota, Sandra, Pjanica, Coste koji isto tako ne trpe neki pretjeran autoritet.

I ranije je ekipa, sama po sebi, bila skrojena od igraca koji pate od autoriteta. Ali Allegri je to fino kontrolisao, pa i kaznjavao pojedine. Nije to ekipa gdje je vecina igraca bila ratnici koji ce poginuti na terenu za par bodova, pa kojim god sredstvom. To je ekipa ego likova koji ispunjavaju i neke vlastite ciljeve.

Eh sad, pricamo o treneru kojem je dijete od 20 godina "zabranilo" da ga izvadi. Stvari koje su u normalno fudbalu neupitne - podignes tablu, izlazi igrac sa brojem xx i on jednostavno izadje, Sarri nije uspio iskontrolisati. Kako li ce tek ovo sve.
Treba skociti pa reci hop. To koliko smo stabilni ili nestabilni nece pokazati ni pripremne utakmice, pa ni prvih par takmicarskih utakmica u sezoni. Dug je put do toga da bi se nesto iskristalisalo.
Allegri mozda nema igru, ali zato ima uzasne rezultate ;)

Zaključano

Natrag na “Juventus FC”

Online

Trenutno korisnika/ca: Burberry46, Hardzavi i 16 gostiju.